Apple najpopularniji

poruka: 249
|
čitano: 36.353
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple najpopularniji".
16 godina
protjeran
offline
RE: Apple najpopularniji
P4k1 kaže...

Bilo ja na televiziji nasumično ispitivanje amerikanaca, mislim da su pitanja išla ovako:

 

novinar: Tko je kraljica Elizabeta?

amerikanci: ?????????

novinar: gdje je buckinghamska palača?

amerikanci: ?????? what is that????

novinar: jeste li čuli za Cristofora Columboa?

amerikanci: ??????? who is that?? i don`t know

 

itd. itd.

 

Sičan se pitanja jer san cilu večer umira os smijeha skoro san se ugušija

 

i štaje najžalosnija pitalo studente, radnike u nekim firmama za informacije ili nešto slično, pa čak i starije ljude. Nitko ama baš nitko nije zna odgovor. A ispitivali po raznim gradovima

Hrvati odgovorili na sva pitanja tocno, a kad nas Hrvate upitase zasto ste tako jadni kad ste tako pametni,,,,....???? nitko nema odgovora....

Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Apple najpopularniji
bestia kaže...
P4k1 kaže...

Bilo ja na televiziji nasumično ispitivanje amerikanaca, mislim da su pitanja išla ovako:

 

novinar: Tko je kraljica Elizabeta?

amerikanci: ?????????

novinar: gdje je buckinghamska palača?

amerikanci: ?????? what is that????

novinar: jeste li čuli za Cristofora Columboa?

amerikanci: ??????? who is that?? i don`t know

 

itd. itd.

 

Sičan se pitanja jer san cilu večer umira os smijeha skoro san se ugušija

 

i štaje najžalosnija pitalo studente, radnike u nekim firmama za informacije ili nešto slično, pa čak i starije ljude. Nitko ama baš nitko nije zna odgovor. A ispitivali po raznim gradovima

Hrvati odgovorili na sva pitanja tocno, a kad nas Hrvate upitase zasto ste tako jadni kad ste tako pametni,,,,....???? nitko nema odgovora....

Gle Amerika je poprilicno mlada federacija drzava.

Oni nemaju bas problema sa susjedima i ratovima kao sto ih mi imamo kroz povjest.

Nemamo ni tu srecu da smo ko oni pa sjedimo na naftnim busotinama i rudnicima zlata.

Mi se snalazimo od onog malo sto imamo...

Nije ni njima med i mlijeko, pitaj samo njihove beskucnike i one jadne crnce sta od siromastva moraju pljackati i ubijati.

Nemaju nikakvo zdravstvo ni naobrazbu...

Svi imaju svoje pluseve i minuse.

- Psiho246
16 godina
protjeran
offline
RE: Apple najpopularniji
Psiho246 kaže...

Gle Amerika je poprilicno mlada federacija drzava.

Oni nemaju bas problema sa susjedima i ratovima kao sto ih mi imamo kroz povjest.

Nemamo ni tu srecu da smo ko oni pa sjedimo na naftnim busotinama i rudnicima zlata.

Mi se snalazimo od onog malo sto imamo...

Nije ni njima med i mlijeko, pitaj samo njihove beskucnike i one jadne crnce sta od siromastva moraju pljackati i ubijati.

Nemaju nikakvo zdravstvo ni naobrazbu...

Svi imaju svoje pluseve i minuse.

excuses, excuses,

- zar mi nebi trebali znat bolje i vise s obzirom na tako dugu povjest...

- rat je davno zavrsio, koliko se ja sjecam, a bio sam tamo...

- oni su svoje naftne busotine i zlato vec iskopali, zar nevidis da ratuju vec godinama zbog crnog zlata...

- snasli su se mnogi, istina i napunili racune na djevicanskim otocima, dok ostatak nacije gladuje...

- zadnji put kad sam bio u posjetu u americi, nisam vidio ovo o cemu ti pricas. Imaju problema kao i svi a to sto vidis na televijiji i nije bas tako kako prikazuje. Oni probleme rjesavaju a ne sjede i politiziraju. Mozda bas uvijek ne pogode srz i nadu pravo rjesenje za sve probleme, jer nisu tako obrazovani i pametni, ali stignu  do cilja. Vecina ih dobro zivi, sto se nemoze rec za Hrvatsku. Siromasnih ima svugdje u svijetu kao i kriminalaca i nitko nije prisiljen biti kriminalac ili ubojica. Siromastvo je takoder relativan pojam, netko tko ima krov nad glavom i auto nije isto siromasan kao onaj tko nikad nije imao krov nad glavom nit vidio auto, a kamoli pistolj...

- sta ti nepodmicujes doktora i netrazis vezu kad trebas nedajboze neku operaciju. Ocigledno si jedan od sretnijih sto nisi morao iskusiti hrvatsku zdravstvenu skrb...

- tako je samo sto smo mi debelo u minusu ----------

 

Pitanje je kad cemo mi stici do naseg cilja kad vecina nema motivacije nit da se digne s guzice a kamoli da nesto ucini s svojom buducnosti. Iskreno meni ni i dzepa ni u dzep, nit me amerikanci ne diraju ma kakvi bili a nit ovi nasi domaci prdonje sto prodaju maglu mome narodu i prave budale od nas.

Malo me sramota di smo stigli i zasto smo se borili, al eto vrime lijeci sve pa ce i moje rane. Uzivajte u kaosu i propovedima raznih politickih malverzanata i kojekakvim izgovorima cime vas pumpaju iz dana u dan. Ja sam davno zbrojio dva plus dva i odgovor je jos uvijek isti, i svugdje u svjetu, osim kod nas, jer se kod nas jos uvijek razglaba o tome. Plackasi i kriminalci vladaju hrvatskom, a ja bi to trebao odobravat i takve idolizirat, ma pitam se ja opet tko je tu budala, nek sam ja glup, al nisam majmun i nedopustam da me nitko tako tretira, naime i najgluplji shvati nakon treceg puta, a kod nas to ide do beskraja. Evo da nepolitiziram bespotrebno jer nemam pojma o politici, vec jedimo govorim iz osobnog iskustva, kod mene je na vlasti novac, $, euro, kuna, primam sve valute, tko ponudi vise ja vise radim i bolje posao odradim.

Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
Psiho246 kaže...

Gle Amerika je poprilicno mlada federacija drzava.

Oni nemaju bas problema sa susjedima i ratovima kao sto ih mi imamo kroz povjest.

Nemamo ni tu srecu da smo ko oni pa sjedimo na naftnim busotinama i rudnicima zlata.

Mi se snalazimo od onog malo sto imamo...

Nije ni njima med i mlijeko, pitaj samo njihove beskucnike i one jadne crnce sta od siromastva moraju pljackati i ubijati.

Nemaju nikakvo zdravstvo ni naobrazbu...

Svi imaju svoje pluseve i minuse.

Vidi se da si načitan i da pratiš vijesti...

14 godina
offline
RE: Apple najpopularniji
Psiho246 kaže...

Gle Amerika je poprilicno mlada federacija drzava.

Oni nemaju bas problema sa susjedima i ratovima kao sto ih mi imamo kroz povjest.

Nemamo ni tu srecu da smo ko oni pa sjedimo na naftnim busotinama i rudnicima zlata.

Mi se snalazimo od onog malo sto imamo...

Nije ni njima med i mlijeko, pitaj samo njihove beskucnike i one jadne crnce sta od siromastva moraju pljackati i ubijati.

Nemaju nikakvo zdravstvo ni naobrazbu...

Svi imaju svoje pluseve i minuse.

 

Odi pročitaj koju knjigu, specifično američku povijest. Primjetit ćeš da su Amerikanci bili u znatno više ratova u svojoj povijesti od nas, Hrvata. Od osamostaljenja, kad su počeli kao mizerna kolonija, do današnjeg statusa prve svjetske sile (vojne, političke i gospodarske, neki bi rekli i kulturne) im je trebalo manje od 250 godina. Hrvati su došli na obale najljepšeg mora na svijetu još u 7. stoljeću. Od tada smo stalno bili robovi drugima. Mislim da to dovoljno govori o našim i njihovim sposobnostima.

16 godina
offline
RE: Apple najpopularniji

Može usluga?
Ak ima ko u bugu da mi obriše acc od foruma i moj ip stavi na neki blacklist da se više nikad slučajno ne mogu spojit na ovaj forum i čitat gluposti koje se tu pišu.

Apple se dobro prodaje jer je u US cijena slična ostalim brand name računalima a out of the box se dobi sve kaj treba prosječnom korisniku koji zna upalit i ugasit računalo. Kod nas da ima računala po cijeni ko kod njih staroj bi preporučil kupnju jednoga jer je nesposobna i kao takvoj bi joj Apple bolje odgovaral a ja bi imal manje brige.

Preporuka lockanje jer kaj više čitam to mi je svakim trenom IQ manji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 9:39 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Apple najpopularniji

Čitam i nemogu vjerovati što neki pišu. Kako se takva stvar uopće može generalizirati.

Ako tko onda baš Amerikanci mogu reč da su "pametna" nacija...Sve što su postigli ide im u prilog, a to pokazuje da su izuzetno jako obrazovani. Isto kao i Japanci, isto kao i Europljani.

Znanje je ključna riječ. A oni svakako znaju poticati pametne i obrazovane ljude.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
pinkskin kaže...
Zaratustra kaže...

(...)

Tesla pronašao struju LOL, se ti to šališ

If you're not going to run your brain, then you shouldn't run your mouth...

 

ontopic, negdje nakon druge stranice sam prestao čitati ovu kronično besmislenu raspravu ameri vs. ostatak svijeta. Koliko ja znam ovo je Bug, forum za no-lifere i geekove kojima je dosadno u životu? A ne Bug, forum za debatiranje o tajnama univerzuma (mada i do toga se može doći no raspara ameri vs. world nema nikakve veze sa time da je Mac najprodavaniji PC u Americi? Bio sam malo pesimističan glede kolumne HR_The_Butchera od prošlog mjeseca no čini se da je bio u pravu :/).

Uglavnom, Mac je najprodavaniji PC jer nema konkurenciju. Mac slaže samo Apple a ostale PCe slažu stotine name i no-name kompanija. Da se svi ti name i no-name zbroje, PC bi prešišao Mac ohoho.

Janeway: No Thanks, I've had enough coffee. One more cup and I'll jump to warp.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
i542 kaže...
pinkskin kaže...
Zaratustra kaže...

(...)

Tesla pronašao struju LOL, se ti to šališ

If you're not going to run your brain, then you shouldn't run your mouth...

 

ontopic, negdje nakon druge stranice sam prestao čitati ovu kronično besmislenu raspravu ameri vs. ostatak svijeta. Koliko ja znam ovo je Bug, forum za no-lifere i geekove kojima je dosadno u životu? A ne Bug, forum za debatiranje o tajnama univerzuma (mada i do toga se može doći no raspara ameri vs. world nema nikakve veze sa time da je Mac najprodavaniji PC u Americi? Bio sam malo pesimističan glede kolumne HR_The_Butchera od prošlog mjeseca no čini se da je bio u pravu :/).

Uglavnom, Mac je najprodavaniji PC jer nema konkurenciju. Mac slaže samo Apple a ostale PCe slažu stotine name i no-name kompanija. Da se svi ti name i no-name zbroje, PC bi prešišao Mac ohoho.

Jasno da bi ih prešišali ... ovo uzima u obzir samo retail lance čini mi se, zgodno je kao nekakav pokazatelj trenutnih odnosa ili popularnosti ... Za apple je bitnije ono drugo istraživanje koje kaže da je blizu pola profita od prodaje svih računala ( u usa ) išlo njima u džepove, bez obzira na višestruko manji market share. To je kao da recimo bmw sa recimo 2% market sharea zarađuje bolje od toyote, GM, i recimo fiata zajedno iako oni drže cca recimo 30% ... iskreno ni ja nisam još te brojke probavio i pratim lagano statistike za sljedeći mjesec, izgleda mi da dionice imaju još prostora a mislio sam da je plafon uskoro postignut.

A.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
Zaratustra kaže...


3. Ovo za Teslu ću ti pojasniti pošto očigledno ne razumiješ. U Americi veliki umovi zaista imaju priliku da budu veliki. Džaba si genije u Smiljanima. Pametne nacije plaćaju umove da dodju kod njih.


Koja glupost to je nešto strašno.  Amerika je znasnovana na PROFITU, i uopće nije važno dali si najveći genije na svjetu ili najveća budala s dobrom idejom. To je američki san. Da svaka budala može biti bogata. Tesla je htio da energija bude besplatna, ali tu nema profita. Da je igrao kako su njegovi pohlepni šefovi htjeli bio bi bogat. Ali nije, htio je pomoći čovječanstvu, međutim u tome nema profita pa je umro siromašan. 

 

Koliko je ljudi, i pametnih i glupih došlo u ameriku u nadi da će postići nešto, pa su završili kao potplaćeni radnici.

 

Plaćaju velike umove da rade, ali ono što im je rečeno da rade. Ništa drugo.

 

16 godina
offline
RE: Apple najpopularniji
lebo1 kaže...
Psiho246 kaže...

Gle Amerika je poprilicno mlada federacija drzava.

Oni nemaju bas problema sa susjedima i ratovima kao sto ih mi imamo kroz povjest.

Nemamo ni tu srecu da smo ko oni pa sjedimo na naftnim busotinama i rudnicima zlata.

Mi se snalazimo od onog malo sto imamo...

Nije ni njima med i mlijeko, pitaj samo njihove beskucnike i one jadne crnce sta od siromastva moraju pljackati i ubijati.

Nemaju nikakvo zdravstvo ni naobrazbu...

Svi imaju svoje pluseve i minuse.

Vidi se da si načitan i da pratiš vijesti...

 

Lisac1606 kaže...
Psiho246 kaže...

Gle Amerika je poprilicno mlada federacija drzava.

Oni nemaju bas problema sa susjedima i ratovima kao sto ih mi imamo kroz povjest.

Nemamo ni tu srecu da smo ko oni pa sjedimo na naftnim busotinama i rudnicima zlata.

Mi se snalazimo od onog malo sto imamo...

Nije ni njima med i mlijeko, pitaj samo njihove beskucnike i one jadne crnce sta od siromastva moraju pljackati i ubijati.

Nemaju nikakvo zdravstvo ni naobrazbu...

Svi imaju svoje pluseve i minuse.

 

Odi pročitaj koju knjigu, specifično američku povijest. Primjetit ćeš da su Amerikanci bili u znatno više ratova u svojoj povijesti od nas, Hrvata. Od osamostaljenja, kad su počeli kao mizerna kolonija, do današnjeg statusa prve svjetske sile (vojne, političke i gospodarske, neki bi rekli i kulturne) im je trebalo manje od 250 godina. Hrvati su došli na obale najljepšeg mora na svijetu još u 7. stoljeću. Od tada smo stalno bili robovi drugima. Mislim da to dovoljno govori o našim i njihovim sposobnostima.

Ovako, kad sam rekao ratovi, nisam mislio na to kako amerika napada Srbiju, Japan, Vietnam, zemlje bliskog istoka...

Nitko sa Amerikancima nije vodio rat na njihovoj zemlji.

Izuzev naravo Pearl Harboura koji se bas i nemoze usporediti sa recimo Srebrenicom ili Vukovarom...

Naravno, da vi mozete vidjet dalje od svojega nosa i zakljucit nesto, ja vam ovo nebi morao objasnjavati...

Amerikance je ujedinio zajednicki cilj, a to je opstanak u novoj zemlji, svi su bili tako reci u istom sosu.

Mi smo robovi bili kroz cijelu povijest zato sto je cijela Europa nestabilna i nejedinjena.

A mi smo mali i nemozemo se nikome suprotstaviti vojnom silom. Amerika ima najvecu vojnu silu, zato i imaji diplomatski utjecaj. Zato njih nitko ne hebe. A do velike vojske su kako sam vec rekao, dosli bogatstvom iz prirodnihresursa i ujedinjenjem kroz isti cilj.

- Psiho246
15 godina
offline
RE: Apple najpopularniji

Znam da je off-topic i ispričavan se, ali stvarno...

 

Prvo se smijete Amerima što ne znaju osnovne pojmove o Engleskoj, a onda prezentirate katastrofalno znanje svoje vlastite povijesti...

 

Ameri vodili više ratova nego Hrvati...

Mi bili robovi kroz povijest...

Bili slaba vojna i diplomatska sila...

 

Go-go naše školstvo...

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
WItcher kaže...

U europi možda macovi nisu popularni ali  u americi jesu.

Možda nisu močniji od  pca ali su bolji.

 

Al ga ti lupi sad. Nisu mocniji ali su bolji. U cemu?

15 godina
offline
RE: Apple najpopularniji

Imaju daleko moćniji branding

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji

Ako si meni odgovorio to ne znaci nista osim reklame.

15 godina
offline
RE: Apple najpopularniji

Da imalo razumiješ današnju filozofiju tržišta, onda bi znao da je danas branding daleko najvažniji.

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
Bukva kaže...

Da imalo razumiješ današnju filozofiju tržišta, onda bi znao da je danas branding daleko najvažniji.

To znaci da su popularniji ali ne znaci da su bolji. Po cemu su bolji osim sto mozda imaju popularnije ime. Hoces reci da je bilo koji apple racunar bolji od bilo kog drugog? Makar  onog sto ga ja slozim od komponenti koji nema nikakvo ime ili brand? I dont think so ;)

15 godina
offline
RE: Apple najpopularniji

Danas nije dovoljno proizvesti proizvod, pa čak nije dovoljno niti prodati ga, već zadržati klijenta i dovest nove (lojalnost).

 

Govoreći čisto sa tržišnog aspekta, to što ti možeš sastaviti moćniju konfiguraciju za manje love je potpuno nebitno.

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji

To je posmatranje sa strane proizvodjaca ali sa strane kupca bas mene briga za tim. Meni je bolji onaj koji bolej zadovolajva moje potrebe uz odgovarajucu cijenu naravno.

16 godina
offline
RE: Apple najpopularniji
logic kaže...

To je posmatranje sa strane proizvodjaca ali sa strane kupca bas mene briga za tim. Meni je bolji onaj koji bolej zadovolajva moje potrebe uz odgovarajucu cijenu naravno.

Gle, to se zove: "inteligentan nacin razmisljanja".

Nesto sto "nekome" fali. Namigiva

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji

Nazalost vidjeli smo i ti i ja da to mnogima fali i da je obrnuto proporcionalno kolicini novca koje posjeduju (ili njihovi roditelji) ;)

15 godina
odjavljen
offline
Apple najpopularniji

Kad se radi o gameru ili čoviku koji se kuži i slaže za sebe, takav način razmišljanja pali, ali ako se radi o firmi ili osobi kojoj treba komp koji može doma uštekati i otići na net i otipkati nešto u Wordu, te ako nešto zapne zvati support, tada brand igra. U ovom zadnjem slučaju igraju marketing i dobar support. Takva osoba ne zna koje je napajanje kvalitetnije, koji procesor ima bolji omjer performansi i cijene, već je zanima da ima kutiju koja lijepo sliči uz regal i da može s nje na net.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji

Sve se ja slazem sa tobom ali to opet ne znaci da je apple bolji vec da ima jaci marketing i da ce ga prije neko kupiti nego HP ili sl. Ja sam reagovao na izjavu:"Možda nisu močniji od  pca ali su bolji." Po ovome ispade da je bilo koji apple bolji od bilo kojeg PC-a.

I pitao sam po cemu su bolji. Reci mi iskreno za koliko si firmi cuo da su se opremili sa Apple racunarima a da nije neka specificna grana u pitanju tipa dizajnerski studio ili sl. Recimo preko 10 zaposlenih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 14:34 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
MrBlc kaže...

Kad se radi o gameru ili čoviku koji se kuži i slaže za sebe, takav način razmišljanja pali, ali ako se radi o firmi ili osobi kojoj treba komp koji može doma uštekati i otići na net i otipkati nešto u Wordu, te ako nešto zapne zvati support, tada brand igra. U ovom zadnjem slučaju igraju marketing i dobar support. Takva osoba ne zna koje je napajanje kvalitetnije, koji procesor ima bolji omjer performansi i cijene, već je zanima da ima kutiju koja lijepo sliči uz regal i da može s nje na net.

De mi sastavi jedan MacBook Air Izlanuo se, zar je loše ako računar izgleda ljepo ili je jednostavniji za koristiti, nisu jedini koji paze na izgled - Bang & Olufsen koristi elektroniku od Philipsa prodaje samo dizajn, pa niko ništa ne govori da su Danci ili ko već najviše kupuje glupi i sl. U svakoj komponenti koju sam kupiš kad sastavljaš komp.važnu ulogu igra marketing i imaš podršku od proizvođača, kad god postoji veća ponuda od potražnje marketing se koristi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
P4k1 kaže...

Bilo ja na televiziji nasumično ispitivanje amerikanaca, mislim da su pitanja išla ovako:

 

novinar: Tko je kraljica Elizabeta?

amerikanci: ?????????

novinar: gdje je buckinghamska palača?

amerikanci: ?????? what is that????

novinar: jeste li čuli za Cristofora Columboa?

amerikanci: ??????? who is that?? i don`t know

 

itd. itd.

 

Sičan se pitanja jer san cilu večer umira os smijeha skoro san se ugušija

 

i štaje najžalosnija pitalo studente, radnike u nekim firmama za informacije ili nešto slično, pa čak i starije ljude. Nitko ama baš nitko nije zna odgovor. A ispitivali po raznim gradovima

 Ovakvih ispitivanja je bilo i kod nas. Ako si ikada gledao Po ure torture mogao si tamo vidjeti isto takvih bisera, kao npr. Tko je to sinoptičar , a odgovor sin od optičara.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
logic kaže...
Bukva kaže...

Da imalo razumiješ današnju filozofiju tržišta, onda bi znao da je danas branding daleko najvažniji.

To znaci da su popularniji ali ne znaci da su bolji. Po cemu su bolji osim sto mozda imaju popularnije ime. Hoces reci da je bilo koji apple racunar bolji od bilo kog drugog? Makar  onog sto ga ja slozim od komponenti koji nema nikakvo ime ili brand? I dont think so ;)

Od tog kojeg ti složiš je sigurno bolji. Aj složi mi jedan iMac 27, recimo za 15 000 kuna. U Hrvatskoj, da je bolji, brži, da troši manje struje i da je kvalitetniji i da ga mogu staviti na stol i da mi ne treba kanta pod nogama. Daj prestani više lupetati. Bolji? Jači? Veći? O čemu ti pričaš? Koliko ti imaš godina? Stavi se malo u neke relacije, daj malo perspektive ako već raspravljaš o nečemu o čemu nemaš blage veze. Uh, sorry, zaboravio sam da ti samo trolaš po forumima o apple u i možda još nekim. Idi "obrazuj " po nekim threadovima o kojima imaš što za reći, ako takvi postoje.

A.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Apple najpopularniji
logic kaže...

Sve se ja slazem sa tobom ali to opet ne znaci da je apple bolji vec da ima jaci marketing i da ce ga prije neko kupiti nego HP ili sl. Ja sam reagovao na izjavu:"Možda nisu močniji od  pca ali su bolji." Po ovome ispade da je bilo koji apple bolji od bilo kojeg PC-a.

I pitao sam po cemu su bolji. Reci mi iskreno za koliko si firmi cuo da su se opremili sa Apple racunarima a da nije neka specificna grana u pitanju tipa dizajnerski studio ili sl. Recimo preko 10 zaposlenih.

Pa ja nisam ni rekao da su bolji, već da ima ljudi kojim takav pristup odgovara. Što se firmi tiće, onaj prvi dio se odnosio općenito na kupovinu brand računala. Firma će uzeti po kriteriju mogučnosti izvršavanja nekog specifičnog software-a koji koristi, cijeni, te ako je veča količina u pitanju o posebnoj ponudi za tu količinu.

lebo1 kaže...
MrBlc kaže...

Kad se radi o gameru ili čoviku koji se kuži i slaže za sebe, takav način razmišljanja pali, ali ako se radi o firmi ili osobi kojoj treba komp koji može doma uštekati i otići na net i otipkati nešto u Wordu, te ako nešto zapne zvati support, tada brand igra. U ovom zadnjem slučaju igraju marketing i dobar support. Takva osoba ne zna koje je napajanje kvalitetnije, koji procesor ima bolji omjer performansi i cijene, već je zanima da ima kutiju koja lijepo sliči uz regal i da može s nje na net.

De mi sastavi jedan MacBook Air Izlanuo se, zar je loše ako računar izgleda ljepo ili je jednostavniji za koristiti, nisu jedini koji paze na izgled - Bang & Olufsen koristi elektroniku od Philipsa prodaje samo dizajn, pa niko ništa ne govori da su Danci ili ko već najviše kupuje glupi i sl. U svakoj komponenti koju sam kupiš kad sastavljaš komp.važnu ulogu igra marketing i imaš podršku od proizvođača, kad god postoji veća ponuda od potražnje marketing se koristi.

Sastavi ti meni HP 6715s Izlanuo se Govorim o računalima, a ne laptopima. Imaš ti i lijepa kućišta za PC i opet je jeftinije od Mac-a (jedino je BigMac jeftiniji Izlanuo se). To sve što si napisao stoji i niti malo se ne krši s mojim postom (osim ovog malog nesporazuma u vez laptopa). Marketing služi da bi prodao proizvod, ali mi i dalje imamo svoju glavu s kojom možemo razmisliti da li nam treba to što taj marketing prodaje, da li to želimo, da li nam se isplati i da li to možemo sebi priuštiti.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
neaktivan
offline
Apple najpopularniji

Koliko kretenskih odgovora.

 

Kao prvo: na temu "Apple najpopularniji" većina postova je usmjerena na to kako su Amerikanci najgluplji ljudi na svijetu. Možda je ta činjenica točna za nekog prosječnog Amera, ali sva sreća za njih što im je očito viši sloj stanovništva dovoljno dobar da je SAD učinio najmoćnijom/najbogatijom/najnaprednijom zemljom na svijetu. Šteta za nas Hrvate što je ona prva tvrdnja valjda točna i za prosječnog Hrvata, samo što za nas baš ne vrijedi isto što i za viši sloj u SAD-u.

 

Kao drugo: da se vratim na temu, većina ljudi koji postaju na forum nisu nikada u životu vidjeli, a kamo li koristili Apple računalo. Za to se može veliku većinu komentara izbrisati jer su totalno needucirani, uktrako oni koji ih pišu nemaju pojma o čemu pričaju. Svatko tko je imao priliku koristiti Mac OS X i tko ima imalo pojma o računalima zna koje su prednosti te platforme spram Windowsa (neću ulaziti u tehničke detalje, bojim se da ih ovdje nemam s kim raspravljati). U pitanje dizajna neću ulaziti, to je stvar ukusa, ali činjenica da Apple, a u velikoj mjeri i sam Jonathan Ive, iz godine u godinu dobivaju najprestižnije nagrade za dizajn govori sasvim dovoljno. Što se cijene tiče, Appleovi proizvodi su uvijek bili skuplji od prosječnih računala, iako se tu u zadnjih nekoliko godina situacija nešto popravila (nažalost kod nas su i dalje razlike u cijeni dosta visoke, da imamo cijene kao u SAD-u ne bi većini bilo problem izdvojiti pa makar 999$ za Macbook). Ali i tu opet postoji neki razlog, koji oni malo upućeniji naravno znaju, a to je da Apple cilja na viši sloj tržišta, tj. na tržište korisnika koji su spremni platiti određenu razliku u cijeni kako bi dobili proizvod koji je po kvaliteti iznad konkurencije (o tome da su Apple proizvodi kvalitetniji od konkurencije isto neću raspravljati, jer svako tko može shvatiti što znači da firma ima potpunu kontrolu nad proizvodom, a u slučaju Applea, nad hard- i softwareom svojih proizvoda, zna kako se to odražava na kvalitetu istih). Zato Apple ne proizvodi računalo koje košta 2000-3000 kuna, ne zanima ih taj dio tržišta. Također će needucirani reći, "Pa Windowsi i hardware na kojem se vrte ima skoro 90% tržišnog udjela, to sasvim dovoljno govori o Appleu". Da, govori da Apple ne zanima zauzimanje velikog dijela tržišta ako to znači smanjenje marže. Svima je jasno da Acer ne zarađuje isto na jednom EEE-u koliko i Apple na jednom Macbooku, pa čak i iPhoneu. Utrkom na tržištu netbooka veliki proizvođači računala sami su sebi učinili medvjeđu uslugu, jer su zarade na tom tržištu mizerne. Zato Apple ne proizvodi netbook (mitski iTablet je nešto sasvim drugo, ako uopće postoji), niti (značajno) kompromitira cijene svojih računala, a svejedno povećava zaradu svako tromjesečje i to u postotku koji je neviđen na ostatku tržišta računala. Eto, sad sam i ja skrenuo sa teme, ali da skratim, Apple ne proizvodi računala za veliku većinu ljudi koji su na ovom forumu, a zato ih i ne zanimaju kukanja i pljuvanja takvih ljudi. Ionako su rasprave "Apple vs. Microsoft/Windows bazirana indutrija računala" potpuno isprazne. Isto je kao da raspravljamo o razlici između Porschea i Opela. Da, oba vas vozila mogu prevesti od točke A do točke B i zadovoljiti potrebe većine ljudi za prijevoznim sredstvom, ali u razlike se ne mora ni ulaziti.

 

I da olakšam stvari onima koji me planiraju pljuvati - da, imam Apple stolno računalo, Apple laptop i Apple mobitel, a imam i njihove ekvivalente sa Windowsima, tj. u slučaju mobitela imam i dumbphonea i uređaj koji se ne bazira na iPhone OS-u, zato i znam o čemu pričam (btw nisam neki bogatun koji se voli pravit važan/fancy/pametan, za svaki taj komad hardwarea radim vrlo naporno i snalazim se kako znam).

 

PS Bug redakciji: ako vam treba netko da piše o Apple proizvodima, javite se ;)

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
artfull kaže...
logic kaže...
Bukva kaže...

Da imalo razumiješ današnju filozofiju tržišta, onda bi znao da je danas branding daleko najvažniji.

To znaci da su popularniji ali ne znaci da su bolji. Po cemu su bolji osim sto mozda imaju popularnije ime. Hoces reci da je bilo koji apple racunar bolji od bilo kog drugog? Makar  onog sto ga ja slozim od komponenti koji nema nikakvo ime ili brand? I dont think so ;)

Od tog kojeg ti složiš je sigurno bolji. Aj složi mi jedan iMac 27, recimo za 15 000 kuna. U Hrvatskoj, da je bolji, brži, da troši manje struje i da je kvalitetniji i da ga mogu staviti na stol i da mi ne treba kanta pod nogama. Daj prestani više lupetati. Bolji? Jači? Veći? O čemu ti pričaš? Koliko ti imaš godina? Stavi se malo u neke relacije, daj malo perspektive ako već raspravljaš o nečemu o čemu nemaš blage veze. Uh, sorry, zaboravio sam da ti samo trolaš po forumima o apple u i možda još nekim. Idi "obrazuj " po nekim threadovima o kojima imaš što za reći, ako takvi postoje.

Ma jel. A iMac 27 je jedini komp od applea? Pricaj o konkretnim modelima i slozicu se da je taj mac sve to sto ti kazes al ne stoji da je svaki apple bolji od svakog pc-a kao sto je lik izjavio i na sta sam ja reagovao. A sto se tice trolanja ti si tu najmjerodavnji jer svaki ti je post pun supljih rijeci i sa tobom nemam o cemu pricati. A koliko imam godina? Pa evo zadovoljicu te ako ces i ti mene. Ja imam 27 godina i 15 godian se bavim racunarima i internetom i sigurno nisma pao sa marsa i ako se ukljucim u neku temu to znaci da znam o cemu prica za razliku od tebe koji samo pricas o appleu i njihovoj superiornosti bez ikakvih cinjenica vec samo svoje msljenje iznosis. Sto se mene ti ce ja i ti smo zavbrsili i bices svecano broj 1 na ignore listi. Jednostavno ispod casti mi je sa tobom gbiti vrijeme kraj ovoliko pametnijh ljudi od kojih mogu nesto i nauciti ili ja njih nesto nauciti. Blago tebi koji svve znas i koji je otkrio raj u appleu i ne vidi dalje od nosa. Zbogom sto se mene tice.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Apple najpopularniji
Lulle kaže...

Koliko kretenskih odgovora.

 

Kao prvo: na temu "Apple najpopularniji" većina postova je usmjerena na to kako su Amerikanci najgluplji ljudi na svijetu. Možda je ta činjenica točna za nekog prosječnog Amera, ali sva sreća za njih što im je očito viši sloj stanovništva dovoljno dobar da je SAD učinio najmoćnijom/najbogatijom/najnaprednijom zemljom na svijetu. Šteta za nas Hrvate što je ona prva tvrdnja valjda točna i za prosječnog Hrvata, samo što za nas baš ne vrijedi isto što i za viši sloj u SAD-u.

 

Kao drugo: da se vratim na temu, većina ljudi koji postaju na forum nisu nikada u životu vidjeli, a kamo li koristili Apple računalo. Za to se može veliku većinu komentara izbrisati jer su totalno needucirani, uktrako oni koji ih pišu nemaju pojma o čemu pričaju. Svatko tko je imao priliku koristiti Mac OS X i tko ima imalo pojma o računalima zna koje su prednosti te platforme spram Windowsa (neću ulaziti u tehničke detalje, bojim se da ih ovdje nemam s kim raspravljati). U pitanje dizajna neću ulaziti, to je stvar ukusa, ali činjenica da Apple, a u velikoj mjeri i sam Jonathan Ive, iz godine u godinu dobivaju najprestižnije nagrade za dizajn govori sasvim dovoljno. Što se cijene tiče, Appleovi proizvodi su uvijek bili skuplji od prosječnih računala, iako se tu u zadnjih nekoliko godina situacija nešto popravila (nažalost kod nas su i dalje razlike u cijeni dosta visoke, da imamo cijene kao u SAD-u ne bi većini bilo problem izdvojiti pa makar 999$ za Macbook). Ali i tu opet postoji neki razlog, koji oni malo upućeniji naravno znaju, a to je da Apple cilja na viši sloj tržišta, tj. na tržište korisnika koji su spremni platiti određenu razliku u cijeni kako bi dobili proizvod koji je po kvaliteti iznad konkurencije (o tome da su Apple proizvodi kvalitetniji od konkurencije isto neću raspravljati, jer svako tko može shvatiti što znači da firma ima potpunu kontrolu nad proizvodom, a u slučaju Applea, nad hard- i softwareom svojih proizvoda, zna kako se to odražava na kvalitetu istih). Zato Apple ne proizvodi računalo koje košta 2000-3000 kuna, ne zanima ih taj dio tržišta. Također će needucirani reći, "Pa Windowsi i hardware na kojem se vrte ima skoro 90% tržišnog udjela, to sasvim dovoljno govori o Appleu". Da, govori da Apple ne zanima zauzimanje velikog dijela tržišta ako to znači smanjenje marže. Svima je jasno da Acer ne zarađuje isto na jednom EEE-u koliko i Apple na jednom Macbooku, pa čak i iPhoneu. Utrkom na tržištu netbooka veliki proizvođači računala sami su sebi učinili medvjeđu uslugu, jer su zarade na tom tržištu mizerne. Zato Apple ne proizvodi netbook (mitski iTablet je nešto sasvim drugo, ako uopće postoji), niti (značajno) kompromitira cijene svojih računala, a svejedno povećava zaradu svako tromjesečje i to u postotku koji je neviđen na ostatku tržišta računala. Eto, sad sam i ja skrenuo sa teme, ali da skratim, Apple ne proizvodi računala za veliku većinu ljudi koji su na ovom forumu, a zato ih i ne zanimaju kukanja i pljuvanja takvih ljudi. Ionako su rasprave "Apple vs. Microsoft/Windows bazirana indutrija računala" potpuno isprazne. Isto je kao da raspravljamo o razlici između Porschea i Opela. Da, oba vas vozila mogu prevesti od točke A do točke B i zadovoljiti potrebe većine ljudi za prijevoznim sredstvom, ali u razlike se ne mora ni ulaziti.

 

I da olakšam stvari onima koji me planiraju pljuvati - da, imam Apple stolno računalo, Apple laptop i Apple mobitel, a imam i njihove ekvivalente sa Windowsima, tj. u slučaju mobitela imam i dumbphonea i uređaj koji se ne bazira na iPhone OS-u, zato i znam o čemu pričam (btw nisam neki bogatun koji se voli pravit važan/fancy/pametan, za svaki taj komad hardwarea radim vrlo naporno i snalazim se kako znam).

 

PS Bug redakciji: ako vam treba netko da piše o Apple proizvodima, javite se ;)

Od citave ove tirade opet se svede na to da je apple najbolji jer ima najbolji dizajn? A koji to hardware apple proizvodi? Ajd uzmi taj najjaci apple i koje su to komponente unutraa i koliko od njih proizvodi apple? Ili hoces reci da oni imaju kontorlu kvalitete a da recimo HP naruci od kineza i prodaje ono sto oni naprave pa sta im bog dadne?

Hehhehehehehe

A sto se tice toga ko koliko proizvodi najjaci argumenti na raspravama o iphone jeste da ima dizajn i da se najbolje prodaje. U slucaju iphone prodaja je bitna a u slucaju imaca niej bitna? A sta ako apple izbaci Itablet? Povuci ces sta si rekao? Zar je za racunar najvaznije da dobije nagradu za dizajn? TO je tebi najvaznije kad kupujes komp? A sto se tice OS-a zasto bih kupio preskupi apple kad mogu obicni pc i staviti OS x gore?

A sto se tice zarade naravnoda zaradjuje puno dkad postoje zaludjenici koji koji ih kupuju zbpg dizajna a ne gledaju da mogu dobiti ekvivalntni racunar za manje para u malo ruznj+ijem kucisti a i to je diskutabilno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice