Apple kao religija

poruka: 367
|
čitano: 39.189
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple kao religija".
15 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Zanimljivo kako se pokusavaju analizirati takozvani vijerni kupci applea.no cinjenica je samo jedna.Covijek je rob navika. Isto ako je cinjenica da se vecina ljudi kod kupnje nekog gadeta ili racunala drzi samo jednog: ne mjenjaj konja koji pobjeduje.
dakle ako je neki korisnik zadovoljan sa SE mobitelima taj ce isti uvijek gledati primarno SE.Ako je netko naviknut na Nokia uzimat ce Nokia bez obzira sto se redovito pljuje po Symbianu.ista stvar je sa appleom,samo sto takvih ima sve vise zbog agresivnog marketinga.Cak i apple hateri neznaju da ustvari pridonose marketingu Stevice i ekipe.Zasto? pa zato sto se o appleu konstantno prica,zato sto za apple znaju i oni informaticki nastrojeni,kako i oni koji su u osnovnoj informatiku imali dva.
Inace ovakve teme su kao jedna komedija glup i gluplji,samo sto su ovdi vecina najgluplji a tu i tamo se nade koji pametan.
ukratko: nemojte suditi niti pokusavati analizirati osobu koja ima drugacije misljenje od vas,tko stw vi da sudite covjeka samo zato sta ima neki apple uredaj? po cemu ste ametniji vi koji imate Nokia,HTC ,ili neki deseti?
ukratko malo postovanja tudeg misljenja nebi skodilo.
I'll be back
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
naxeem kaže...
 lakše platit kurvu, nego likara. Zato mi je Apple primamljiv.

 

 

 

{#}

This space for rent!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Danny_HR kaže...
naxeem kaže...

To je jedan od malo razloga zašto ovo ne tipkam s Applea, nego Windowsa.

 

Vis a vis psihologa i sluhista, ja nisam bio previše šokiran saznavši da su neki ljudi doktorirali na WoW-u.

Vidiš ja sam se jako lako naviknuo na OSX. Ne koristim ga doma isključivo zbog cijene mekova.

pa složi si jedan doma i proći ćeš upola jeftinije, ili baš mora bit hardver od appla?

tonymacx86

13 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Neznam tko je gori, Alex Brooks koji je okorjeli fanatik ili vi koji se ovdje prepirete oko komada silicija (sa naljepljenom jabukom). Dodouše, BUG (i njegovi članovi) to i žele, jer im je porastao broj klikova (usudio bih se reći, idete ko muhe na g****, čim se tiće Applea javljaju se svi živi i mrtvi, hateri i fanatici, normalni i nenormalni) te time utječete na porast broja takvih članaka.

 

I'm out, CRT

Postoje samo 10 vrste ljudi - oni koji razumiju binarni sustav i oni koji ne razumiju binarni sustav.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 0:56 (CRT).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple kao religija
Ajoooj sta mi je bilo da sam tek sad naisao na ovu raspravu. Na zalost propustio sam mnoge pljuvacke postove ali kao svaki put do sad ovakve teme i rasprave oko applea uvijek pokazu vrlo nisku razinu kulture i obrazovanosti applehejtera. Ne samo tehnicke obrazovanosti nego sireg znanja o zivotu cija je abnormalno niska razina nuzna posljedica ogranicenosti koju stvara mrznja prema nekom ili necem. Nista novo ali uvijek je zabavno vidjeti kako applehejteri padaju na niske grane i pritom si umisljaju da su iznad svih.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Poprilicno sam siguran da me prikopcas na MRI i pokazes mi sliku sisa ili pive da bi snimka bila identicna kao od ovog gospodina.
Stavi sliku sisa,pive i Macbook aira i spalio bi osigurac.
Jednostavne stvari covjeka vesele.....
Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Apple kao religija

Pa dobro... Izmislili su toplu vodu i to je to...

Jedino ne kuzim ovaj prethodni komentar o 'sisama', osim, ako se ne radi o homoseksualnoj osobi.

Ako se ne'ko isto (podsvjesno) 'pali' na Apple proizvode i 'sise', onda definitivno nije osoba sa hetero sklonostima {#}

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple kao religija

dajte,stvarno ste pretjerali,neka svatko kupuje što želi i točka.ja neznam zašto uvijek,ali baš uvijek mora početi rat oko toga što je bolje,a odgovor je jedan: bolje je ono što se vama više sviđa. isto kao što se nekome više sviđa Bad Company 2 od Call of Duty-a ili obrnuto,kao što se nekome više sviđa FIFA od PES-a ili obrnuto,ja neznam oko čega se tu treba svađati,ponašate se kao djeca.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 2:16 (antimadridista).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple kao religija
naxeem kaže...

Ja sam koristio Apple neko vrijeme i nisam baš siguran da se ruši manje. Iskreno, ali iskreno, više sam puta vidio rušenja na OSX-u, nego na Windowsu posljednjih godina. Među tima najveću pobjedu odnosi smeće koje se odaziva na spomen turističkog putovanja u Afriku.

 

S jedne strane, što sam stariji i manje vremena i živaca imam za budalaštine, to sam manje spreman raspravljati na forumu i koristiti Android i Linux, istovremeno snažno naginjući OSX-u, Appleu, iPadu i sl. Makar sam programer po glavnoj zabavi u životu.

Te stvari su jednostavno ugodne, ulickane i rade veći dio vremena. Da Windows 7 nije ovako dobar kako jest i da C# nije tako moćna platforma, davno bi meni svi PC-ji bili na njuškalu.

 

I presao bi na Mac? Mos mislit.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
15 godina
odjavljen
offline
Apple kao religija

Omg mozak me zabolio od količine gluposti koju sam pročitao na posljednjih nekoliko stranica.

 

{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple kao religija
tnakir kaže...

I presao bi na Mac? Mos mislit.

Bi. Da je Visual Studio dostupan na Macu, bi. Ali nativno, ne kao VM.

 

P.S. I da su tipke na prozorima na točnom mjestu, da OSX ima fullscreen, da toolbar aplikacije nije unificiran na vrhu, da miš ima funkciju kretanja kao na Windowsu...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 8:38 (naxeem).
16 godina
offline
Re: Apple kao religija
naxeem kaže...
tnakir kaže...

I presao bi na Mac? Mos mislit.

Bi. Da je Visual Studio dostupan na Macu, bi. Ali nativno, ne kao VM.

 

P.S. I da su tipke na prozorima na točnom mjestu, da OSX ima fullscreen, da toolbar aplikacije nije unificiran na vrhu, da miš ima funkciju kretanja kao na Windowsu...

Pa ti nebi radilo pola igara. Pa bi mora virtualizirat pola SW jer nebi ima alternative za neki od SW-a sa windowsa. Ne kuzim di vi vidite problem sa windowsima i zasto zelite "ici dalje"? Najkompletniji OS i najkompletnije okruzenje za rad koje postoji.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
16 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Ovakve teme su samo da potiču flame war.Nek ljudi odluče kaj si budu uzeli kaj im odgovara u nekom slučaju iphone.Neki ljudi stvarno ovdje imaju psihičkih problema i onda krive apple za to da oni koji imaju npr. Iphone da su sljedbenici od stevea ili takve gluposti.Ajde mi recite gdje se to apple reklamira ili koristi taj svoj marketing?To su u večini slučajeva web portali koji onda samo koriste apple da ih se čita ili telekomi koji su najgori.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple kao religija
jpelko2 kaže...
Ovakve teme su samo da potiču flame war.Nek ljudi odluče kaj si budu uzeli kaj im odgovara u nekom slučaju iphone.Neki ljudi stvarno ovdje imaju psihičkih problema i onda krive apple za to da oni koji imaju npr. Iphone da su sljedbenici od stevea ili takve gluposti.Ajde mi recite gdje se to apple reklamira ili koristi taj svoj marketing?To su u večini slučajeva web portali koji onda samo koriste apple da ih se čita ili telekomi koji su najgori.

Imam iPad i iPhone i opet tvrdim da je ipad obicna igracka, iPhone koliko god da je dobar - nedoradjen je (ipak je doradjeniji od konkurencije), a sto se tice Apple racunala - to ni u ludilu nebi kupio. Ni da se bunike najedem. Ni da sam na tripu. Ni da mi prijete siroj i blizoj obitelji i prijateljima. Ni da mi crnac prijeti da ce me silovat. Hvala. Ne hvala.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
13 godina
protjeran
offline
Re: Apple kao religija
tnakir kaže...

Imam iPad i iPhone i opet tvrdim da je ipad obicna igracka, iPhone koliko god da je dobar - nedoradjen je (ipak je doradjeniji od konkurencije), a sto se tice Apple racunala - to ni u ludilu nebi kupio. Ni da se bunike najedem. Ni da sam na tripu. Ni da mi prijete siroj i blizoj obitelji i prijateljima. Ni da mi crnac prijeti da ce me silovat. Hvala. Ne hvala.

Zaš ne? ili barem macbook od 13" za samo 11-13k kuna? To ti je super. Biti ćeš kul. {#}

Pavelić odnio ZLATO. Zagorec DRAGULJE. Sanader NOVCE. Narodu ostala samo BIŽUTERIJA
16 godina
offline
Re: Apple kao religija
Bypass kaže...
tnakir kaže...

Imam iPad i iPhone i opet tvrdim da je ipad obicna igracka, iPhone koliko god da je dobar - nedoradjen je (ipak je doradjeniji od konkurencije), a sto se tice Apple racunala - to ni u ludilu nebi kupio. Ni da se bunike najedem. Ni da sam na tripu. Ni da mi prijete siroj i blizoj obitelji i prijateljima. Ni da mi crnac prijeti da ce me silovat. Hvala. Ne hvala.

Zaš ne? ili barem macbook od 13" za samo 11-13k kuna? To ti je super. Biti ćeš kul. {#}

za toliko novaca kupim 3 netbuka. Ebe me se sto ce biti nesto tezi i nesto deblji. Davati toliko novaca radi takvih gluposti je idiotizam. Racunala brzo "stare". Lupati ogromne novce u nesto sto ce za godinu-dvije biti kanta nema smisla. Pod tim ne mislim samo na prijenosnike vec ostale proizvode. Jedino u sto mi nije bilo zao ulupat novce su dobre periferije i dobar monitor.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
16 godina
offline
Re: Apple kao religija

Aaaa... ja ću uzet X1 pa ti misli! :P - Ne mislim da želim "ići dalje", nego mi se sviđa UX koji nudi svaki app na tom OSX-u i neki jako dobri alati. Kao što sam rekao, sreća Microsoftova da su im posljednji proizvodi ovako cool :)

13 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Ja imam sve od Applea i Apple je najbolji na svijetu i sve ostalo je smeće!

...

Predomislio sam se windowsi su zakon sve ostalo je smeće!

...

Linux rules! Svi koji imaju Apple i Windowse su papci i nemaju pojma!

...

Ček ček AmigaOS je ipak najbolji u svemiru.

 

{#}

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple kao religija
jpelko2 kaže...
Ovakve teme su samo da potiču flame war.

 

 Ne znam čemu su onda zaključavali temu o gay odnosima u Mass Effectu 3, svaka diskusija o homoseksualnosti i religiji na internetu je zagarantirana da završi na flejmanju i trolanju.

Mrzim ljude sa zelenim očima!
16 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Naravno da je religija i jedna od dogmi je da nema malwara na Macu.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Ovo se pretovrilo u vrijeđanje svega što ima veze s Apple-om, zašto po 1000ti put, zašto ?

I'm from Hollywood
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Činjenica je da o appleu i OSXu puno više pišu ljudi koji zapravo niti koriste niti poznaju navedeno ... 

 

Ne ulazeći u neke fašističke aspekte tog branda, dosljedost koju ima i koja se zapravo svodi na Jobsa je ključna i jedinstvena. Meni je užasno zanimljiv bio članak neki dan, da se "Jobsian doktrina" počinje ili već duže vrijeme uči interno na "University of Apple" ... dakle u tijeku je pokušaj definiranja te posebnosti i doktrine i pokušaja da se ista ugradi u Apple DNA i preživi Jobsa ... talk about meaning of life :D

 

Inače koristim mahom Appleove uređaje preko 15 ak godina, i bilo je dana kad me njihova posvećenot detaljima i u hw i sw i UI ju "održavala na životu" u ovom poslu gdje sam dnevno satima i satima pred kompom ... Isto tako potrebna mi je dnevna doza vijesti o appleu, kao nekima recimo o njihovom klubu ili omiljenoj strip franšizi ili whatever jer me doista fasciniraju i zaista mislim da je IT bez tako drske, inteligentne i drugačije firme osuđen na stagnaciju.

 

Inače prezirem religioznost bilo kakve vrste podjednako kao i konzumerizam ... al eto volim lijepe predmete i dobar dizajn.

 

i da, iOS je superioran androidu, a OSX windowsima :D

A.
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Mala lekcija iz povijesti :

Windows 95
1994-1995 godina :
http://www.aresluna.org/attached/pics/usability/articles/biurkonaekranie/windows95.big.png
HW zahtjevi ( službeno :) http://support.microsoft.com/kb/138349 ) :
Intel 486DX2 66MHza , 8MB Rama

MacOS 6 1985-1986 godina

http://images.wikia.com/ipod/images/9/96/Sys6screenshotbusy.png
HW zahtjevi :
Motorola 68000 8MHza
1MB Rama



I'm from Hollywood
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Dobrooo, ovo je jedna tako očita budlalština. I ja sam ostala {#} kad sam pročitala naslov i opis. Ali, molim ljiepo, u samoj vijesti piše da su testirali čovjeka koji misli o Appleu 24 sata dnevno! A stvarno ono, mogli su testirat bilo koga što misli o bilo čemu toliko puno, pa bi dobili isti rezultat...

Budite dobri prema štreberima jer ćete možda jednog dana raditi za jednog od njih - Bill Gates / Avatar: http://crysa.deviantart.com/#/d27uod7
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Sharada kaže...

Dobrooo, ovo je jedna tako očita budlalština. I ja sam ostala {#} kad sam pročitala naslov i opis. Ali, molim ljiepo, u samoj vijesti piše da su testirali čovjeka koji misli o Appleu 24 sata dnevno! A stvarno ono, mogli su testirat bilo koga što misli o bilo čemu toliko puno, pa bi dobili isti rezultat...

 

Ja sam rekao da su objavili sezacionalno otkriće tople vode u doslovnom smislu rijeći !

 

Drugo ako ste ikada gledali serijal "dokumentaraca" Brainiac onda je ovo za kategoriju Brainiac :)

 

I'm from Hollywood
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Tom69 kaže...

Naravno da je religija i jedna od dogmi je da nema malwara na Macu.

http://arstechnica.com/apple/news/2011/05/fake-mac-defender-antivirus-app-scams-users-for-money-cc-numbers.ars

 

Intego notes that the application is visually well designed and doesn't have numerous misspellings or other errors common to such malware on Windows 

 

:D aj bar je i malware bolje dizaniran za Mac nego za Win ... inače trebaš biti poprilično blesav da ovo skineš, daš password i instaliraš i na kraju kupiš on line i daš broj kartice. I da ovo je jedan slučaj oko kojeg se digla prašina u cca 20 godina ... vs par desetak tisuća primjera na win. 

A.
14 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Ovo je jedna dotićna gospodićna/gospođa napisala :

copy/paste :

20 dana nisam gasila Mac, Illustrator, Pages, Photoshop, InDesign, Numbers, Preview, Painter, i sve savršeno fercera :D

I'm from Hollywood
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple kao religija
Rielle kaže...

Istina je to za Apple, zar sumnjate u znanstveno ispitivanje ? Ajme vi neuki korisnici iUređaja..ali zapravo ionako je sasvim poznato u svijetu da je prosjecan korisnik apple uređaja nestručan tehnološki za sve izuzev kao "korisnik" aplikacija, ili eventualno "kreativac" (dakako u onom obimu u kojemu mu to aplikacija dopusta, opcepoznato je da bez njenih templatea, gumbića, galerija slika i efekata tesko je biti kreativan homo iSapiens), te kao osoba opcenito ispodprosječno inteligentna individua.

No elem na stranu to sad, jer i nije bitno kakvi su točno oni, vijest je dakako točna :)

Te ne treba se ljutiti na njih, jer oni neznaju drugačije, kupujući zgodne i šarene kutijice šupljikavih mogućnosti, pustite ih da se osjećaju sretni..pošaljite im pusu za svaki njihov bijesni pogled kada pomisle da ne cijenite previše njihove iRelikte:)

 

ovo je jedan od polupristojnijih sljedbenika applehejterologije ali svejedno kroz taj mambo đambo izvire prikrivena mržnja.

teško je pričekati par dana na hlađenju pod suspenzijom pa se mora otvoriti novi profil na bug forumu, ha? eh šta ti je ovisnost.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
woodgamesfx kaže...
Ovo je jedna dotićna gospodićna/gospođa napisala :

copy/paste :

20 dana nisam gasila Mac, Illustrator, Pages, Photoshop, InDesign, Numbers, Preview, Painter, i sve savršeno fercera :D

Svaka čast Perfi, ali ovo mi je totalno bezvezan argument! :)

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
artfull kaže...
Tom69 kaže...

Naravno da je religija i jedna od dogmi je da nema malwara na Macu.

http://arstechnica.com/apple/news/2011/05/fake-mac-defender-antivirus-app-scams-users-for-money-cc-numbers.ars

 

Intego notes that the application is visually well designed and doesn't have numerous misspellings or other errors common to such malware on Windows 

 

:D aj bar je i malware bolje dizaniran za Mac nego za Win ... inače trebaš biti poprilično blesav da ovo skineš, daš password i instaliraš i na kraju kupiš on line i daš broj kartice. I da ovo je jedan slučaj oko kojeg se digla prašina u cca 20 godina ... vs par desetak tisuća primjera na win. 

Pa tko je lud dati si toliko truda i pisati uzalud kod da krade podatke sa manjinske platforme... Ljudi koji pišu malware, viruse, trojance, spyware i ostali zlonamjerni softwer su kruminalci. A kriminalni um funkcionira na principu da izvuće što više profita. Npr. da su svi PCijevi sa Windowsima jedna banka i svi Macovi sa OSxom druga, pa neće budala pokušat opljačkat ovu s manje novaca. Veliki biznis je još uvijek baziran na PCovima.

 

Što se tiće ove teme... Imao sam takvu diskusiju sa Profom prije jedno mjesec dana gdje sam došao baš do istih zaključaka kao i snimatelji ovog dokumentarca. Fanboyevi vide boga u polu pojedenoj jabuci... I imaju iste uzorke ponašanja prilikom evangelizacije i štičenja dogmi... Užaš.

Anti-Apple inc. koalicija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice