Apple kao religija

poruka: 367
|
čitano: 39.182
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple kao religija".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
sirka666 kaže...

Pomalo glupo istraživanje, ljudski mozak je pun tajni i još nije totalno istražen tako da ovo nije ništa čudno.

Ko zna, meni bi isto mozak vjerojatno reagira na ovo, možda čak i na NVIDIU...ko zna?

"istrazivanje" ...

na temelju reakcije jednog tipa oni su "istrazili" :D

shit... ja idem u istrazivace, danas je to cool... uzmes jednog tipa i svaki dan istrazis nesto novo...

zasto se onda ovi znanstvenici skoluju 10 godina?

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
sirka666 kaže...

Pomalo glupo istraživanje, ljudski mozak je pun tajni i još nije totalno istražen tako da ovo nije ništa čudno.

Ko zna, meni bi isto mozak vjerojatno reagira na ovo, možda čak i na NVIDIU...ko zna?

  To je istina, ali je isto tako dokazano da postoji dio mozga koji raegira na duhovnost.

Nije mi teško zamisliti da je nekome Apple ili S.J.pojam Boga.

Nekome to bude novac, nekome karjera itd.

Ugl.tko nema duhovnost nerjetko ima potrebu nešto smjestit u taj dio mozga {#}

I svaka cast moderatorima da su raegirali na ona pepucavanja i kaznili, jer ono je bilo previše..

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
14 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Mislim da li se zbilja ništa ne dešava u svijetu računala kada ovakove isl. vesti dobivaju naslovnicu !?
I'm from Hollywood
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Apple kao religija
metak kaže...
Ima tko od vas da je isao na psihologiju? Zasto ne naprave istu stvar nad navijacem dok gleda utakmicu? Ferrari fanu dok gleda formulu? Ljubitelju cokolade dok gleda bajaderu?

Zato što Bug voli provocirati sa Apple fanboysima čiji je pripadnik očito i ovaj testni zamorac. Sam citat članka govori o kako se glupom i nepotrebnom israživanju radilo. Kao „zamorac“ im je poslužio urednik World of Applea, Alex Brooks, koji sam za sebe kaže da na Apple misli 24 sata dnevno.

Ovu vijest je bilo bolje ne prenositi.


16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
woodgamesfx kaže...
Mislim da li se zbilja ništa ne dešava u svijetu računala kada ovakove isl. vesti dobivaju naslovnicu !?

 

A tebe je, naravno, netko baš puškom tjerao i da pročitaš tu vijest i da je dođeš komentirati.

 

Daj se dogovori sa sobom kakvo bi bilo principijelno ponašanje za nekoga kome su ovakve vijesti nevažne, pa onda roleplayaj da si ti baš taj tip. 

 

Prince-Artas kaže...

Zato što Bug voli provocirati sa Apple fanboysima čiji je pripadnik očito i ovaj testni zamorac. Sam citat članka govori o kako se glupom i nepotrebnom israživanju radilo. Kao „zamorac“ im je poslužio urednik World of Applea, Alex Brooks, koji sam za sebe kaže da na Apple misli 24 sata dnevno.

Ovu vijest je bilo bolje ne prenositi.


 

I koliko god mislili da će svaki puta biti sve manje onih koji se kao ti nakače na tu vijest, potvrdi se da za vijesti o Appleu ne vrijedi pravilo o smanjenim prinosima - ovakvi kao ti navale u gomilu s drugima da dokažu kako se razlikuju od te gomile. 

 

Keep up the good work!{#}

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 20:55 (Drago).
16 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

nas BUG samo zajebava :D

da mi je vidjet njihove face dok citaju komentare :P

 

potpis :D
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija

Pa za ovu vijest baš i ne.

 

Učinilo se kao da bi mogla biti šlagvort za zdravu zajebanciju, a umjesto toga smo dobili tonu sirovih izlijeva mržnje prema korisnicima Applea koji se "usude" preferirati tu marku umjesto neke druge. Koji drznici!

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Hacker-ri kaže...

nas BUG samo zajebava :D

da mi je vidjet njihove face dok citaju komentare :P

 

Ovakve teme donesu priličan broj klikova i onda se lokalni hejter pita zašto ih je toliko puno. A sam doprinosi njihovom sve češćem pisanju. HA!

 

Talk about irony.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 21:02 (Danny_HR).
14 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Pa gledajte gospodine @Drago vijesti o tome da kompanija X ostvaruje vrhunski dobitak u zadnjem kvartalu, ili nešto slično ovome mislim da je za portale drugačijeg tipa, to kažem kao korisnik.

Pošto i sami znate , a i vrapci na granama pjevaju da deklarativno ne podupirete rasprave u kojima dolazi do vrijeđanja i svađanja između korisnika , pitam se koja je ponata onda serviranja ovakovih vijesti, ako je kao što kažem i vrapcima na granama jasno u što će se to pretvorit ? ovdje Vi niste principijelni, pošto ste Vi očigledno stručnjak u većem području društvene i znanstvene sredine onda se možda razumijete i u neurološki aspekt toga, što me zbilja ne bi čudilo, da nam s tog stručnog aspekta razjasnite činenice tog "istraživanja" , da i meni eto domestikusu bude jasno.



I'm from Hollywood
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple kao religija

Ah, što reći... Glup narod

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Apple kao religija
Drago kaže...

Prince-Artas kaže...

Zato što Bug voli provocirati sa Apple fanboysima čiji je pripadnik očito i ovaj testni zamorac. Sam citat članka govori o kako se glupom i nepotrebnom israživanju radilo. Kao „zamorac“ im je poslužio urednik World of Applea, Alex Brooks, koji sam za sebe kaže da na Apple misli 24 sata dnevno.

Ovu vijest je bilo bolje ne prenositi.


 

I koliko god mislili da će svaki puta biti sve manje onih koji se kao ti nakače na tu vijest, potvrdi se da za vijesti o Appleu ne vrijedi pravilo o smanjenim prinosima - ovakvi kao ti navale u gomilu s drugima da dokažu kako se razlikuju od te gomile. 

 

Keep up the good work!{#}

 

S obzirom da vas smatram ozbiljnim časopisom mislio sam da ovakve vijesti "mogu" pronaći u 24 sata ili sličnom žutilu. Ali kad ste je već objavili mogli ste se barem malo narugati sa njom pošto je u najmanju ruku radi o smiješnoj konstataciji ovih kvazi istražitelja. Netko tko nije otišao na stranicu sa koje ste prenjeli vijest možda bi se i zavarao sa ovim sarkazom na kraju ali ipak se radi samo prijepisu sa orginalnog teksta na engleskom na hrvatski i to sa malo slobode (ovi navode primjer samo 1 dućana koji sliči na katedralu, vi ste to preslikali na sve)

 

Manje senzacionalizma, više objektivnosti{#}

15 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Ma nije to ništa. Nista vidjeli nas, vjernike u crkvu Emacsa i svetog IGNUciusa, koji na ovoj slici blagoslivlja vaš kompjuter.

Živio Arch! Živio OpenSource! Dolje Microsoft i zapadne robovlasničko-kapitalističko-naftne vrijednosti!
 
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
woodgamesfx kaže...
Pa gledajte gospodine @Drago vijesti o tome da kompanija X ostvaruje vrhunski dobitak u zadnjem kvartalu, ili nešto slično ovome mislim da je za portale drugačijeg tipa, to kažem kao korisnik.




 

 

Kakve veze imaju financijska izviješća (koja također prenosimo) s ovakvim vijestima i zašto ni jedan ni drugi tip vijesti nisu prikladni nama, nego su za "portale drugačijeg tipa"? 

 

Pošto i sami znate , a i vrapci na granama pjevaju da deklarativno ne podupirete rasprave u kojima dolazi do vrijeđanja i svađanja između korisnika , pitam se koja je ponata onda serviranja ovakovih vijesti, ako je kao što kažem i vrapcima na granama jasno u što će se to pretvorit ? ovdje Vi niste principijelni, pošto ste Vi očigledno stručnjak u većem području društvene i znanstvene sredine onda se možda razumijete i u neurološki aspekt toga, što me zbilja ne bi čudilo, da nam s tog stručnog aspekta razjasnite činenice tog "istraživanja" , da i meni eto domestikusu bude jasno. 

 

 

Ova vijest je zanimljiva. Potvrđuje ono što smo svi intuitivno naslućivali, a to je da se kod odabira platforme i kasnijeg zagovaranja ne radi o racionalnom već emocionalnom stavu. Ovo je, naravno, tek hipotezica, pa ako bude budućih istraživanja da bismo ih shvatili ozbiljno trebat će se raditi na većem uzorku. I to je to. 

 

Tko ikoga tjera da se svađa na ovoj temi? Ili da možda posve izbacimo teme o Appleu radi onih kojima je to crvena krpa bez obzira o čemu se radi? 

 

U čemu ja "nisam principijelan"? U tome što sam prenio sadržaj dokumentarca koji se dotiče "vjerskih ratova" različitih platformi?

 

Tvoja reakcija podsjeća na onaj vic gdje tipu pokazuju Rorschachove mrlje (http://www.scribd.com/doc/2505661/Test-de-Rorschach), a on za svaku kaže da mu liči na onu stvar. Psihijatrici dosadi pa kaže "Pobogu, pa vi stalno jedno te isto!", a on zajapuren kaže:"Pa tko je kriv, ja ilivi koji mi pokazujete te prostote!".

 

Odakle ja mogu znati kakve su tvoje asocijacije uz Apple i u kojem ti to kontekstu sagledavaš? Zbroji se, prijatelju.

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
Prince-Artas kaže...

 

Manje senzacionalizma, više objektivnosti{#}

 

Čuj, ako za BBC-ov dokumentarni program to nije senzacionalizam, nije ni za mene. Vidim da vi u 4. c imate više standarde i to je ok.

 

This space for rent!
16 godina
protjeran
offline
Re: Apple kao religija
Drago kaže...
Prince-Artas kaže...

 

Manje senzacionalizma, više objektivnosti{#}

 

Čuj, ako za BBC-ov dokumentarni program to nije senzacionalizam, nije ni za mene. Vidim da vi u 4. c imate više standarde i to je ok.

 

4 c hehe, malo nisko ali nema veze. Imam svoje standarde i zdrav razum koji mi govori da ne gutam gluposti kao npr. ti. Da ti za kraj ove nebulozne rasprave ponovno dam citat koji svakome sa IQom iznad 100 na ovu temu samo izazove podsmjeh.

Kao „zamorac“ im je poslužio urednik World of Applea, Alex Brooks, koji sam za sebe kaže da na Apple misli 24 sata dnevno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 21:34 (Prince-Artas).
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
Prince-Artas kaže...
Drago kaže...

 

4 c hehe, malo nisko ali nema veze. Imam svoje standarde i zdrav razum koji mi govori da ne gutam gluposti kao npr. ti. Da ti za kraj ove nebulozne rasprave ponovno ti dam citat koji svakome sa IQom iznad 100 na ovu temu samo izazove podsmjeh.

Kao „zamorac“ im je poslužio urednik World of Applea, Alex Brooks, koji sam za sebe kaže da na Apple misli 24 sata dnevno.

 

Oh, oprosti, vidim da se radi o još jednom anonimnom forumskom doktoru znanosti, a ne klincu kojemu je BBC "senzacionalistički". 

 

Zapravo - meni uopće nije jasno što je glupo u tom dokumentarcu ni što je senzacionalističko u dokumentarcu ili vijesti. Daj mi objasni. 

 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

"
Odakle ja mogu znati kakve su tvoje asocijacije uz Apple i u kojem ti to kontekstu sagledavaš? Zbroji se, prijatelju."



Ja samo kažem što će bit i to je :)
Jel ispao populano zvani flame war ? Je ,

Jesu li moderatori imali posla i intervencija ?
Jesu

Dal mislim da treba bit ovakovih tema na jedinom "živom" IT portalu u državi
NE treba i stojim iza toga iz razloga što ovdje nema baš previše ZRELIH sugovornika koji nemaju nit osnovne komunikacijeske kulture.

Znaći svi znaju što će bit, a to da će se vodit rasprava u nekom konstruktivno ležernom stilu, jer tema, po meni , je takovog karaktera neće, jer svi znamo da će se okrenut na Android vs iOS , Mac vs PC i u dobroj mjeri će pisat ljudi koji nemaju pojma nit što je iOS , nit što je Mac , a bogami nit što je PC.

I što na kraju ispada od casual teme, kokošinjac u kojoj se rasprava vodi van teme.

Ja znam što hoću :) ( to je dobar znak ) , par puta sam u temi "što se događa s našim društvom" skretao rasprave na pozitivne stvari koje se događaju, znate koliko sam imao sugovornika 0-2 maksimalno, pitam se zašto ?
I'm from Hollywood
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija

Pisat ćemo o Appleu i svemu ostalom što smatramo zanimljivim, a kome to nije zanimljivo  - ne mora čitati. To bi se svađao, bilo pod takvim ili bilo kojom drugom temom, bit će kažnjen.

 

S obzirom da se moderatori ne bune na opseg posla, ne razumijem zašto to tebe tišti?

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Odgrižena jabuka u mom mozgiću aktivira kompulzivnu opsesiju, pa moram trubit gluposti .

Dobro treba održavat borbenu gotovost moderatorima :)
I'm from Hollywood
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Apple kao religija
Drago kaže...

 

Oh, oprosti, vidim da se radi o još jednom anonimnom forumskom doktoru znanosti, a ne klincu kojemu je BBC "senzacionalistički". 

 

Zapravo - meni uopće nije jasno što je glupo u tom dokumentarcu ni što je senzacionalističko u dokumentarcu ili vijesti. Daj mi objasni. 

 

Kad već nežeš razmišljat i svojom glavom probat ću ti objasnit. Zašto istraživanje nije provedeno na većem broju uzoraka tj. ljudi. Zašto nisu izabrani nasumično, jer bi tako sigurno izabrali dosta njih koji Apple ne štuju kao zlatno tele kao navedeni urednik tog časopisa.

Evo npr. jedan primjer - idem ja okupit taj isti tim neurologa, otići do vatikana kod Pape, listati mu religiozne slike i snimati aktivnosti mozga. Doći ću do zaključka da je on duboko religiozan jer bi se za njega moglo reći da 24 sata misli na Boga.

Totalno nebulozno istraživanje koje mi daje isti zaključak kao i većini laika. Nadam se da me kopčaš :D

15 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija

Vijest je za novine tipa 24sata, a ne za Bug koji se na neki nacin izruguje takvim glupostima (Zlocesta).

{#} 

 

Istrazivanje provedeno na JEDNOJ osobi koja je ionako fanatik sto se tice Applea.

Slazem se tu s Princom Artasom i woodgamesxfx-om... Samo senzacionalizam, tu je da bi se uvijek goruca forumska vatra jos vise rasplamsala, da bi www.bug.hr dobio jos vise klikova, da bi se opet fanboyi i hateri opet svađali. Dosao sam tek maloprije kuci, ali vidim da je 'fight' bio 'epic', da je bilo kartona i puno brisanja postova. Mission accomplished! {#}

http://androoolog.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 21:51 (Šef).
Moj PC  
12 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Prince-Artas kaže...

 

Kad već nežeš razmišljat i svojom glavom probat ću ti objasnit. Zašto istraživanje nije provedeno na većem broju uzoraka tj. ljudi. Zašto nisu izabrani nasumično, jer bi tako sigurno izabrali dosta njih koji Apple ne štuju kao zlatno tele kao navedeni urednik tog časopisa.

Evo npr. jedan primjer - idem ja okupit taj isti tim neurologa, otići do vatikana kod Pape, listati mu religiozne slike i snimati aktivnosti mozga. Doći ću do zaključka da je on duboko religiozan jer bi se za njega moglo reći da 24 sata misli na Boga.

Totalno nebulozno istraživanje koje mi daje isti zaključak kao i većini laika. Nadam se da me kopčaš :D

 

 

Mislim da nisi u pravu, možda da mu pokažeš protuavionski flak ili popularno zvanu 88-cu mislim da bi papa bolje živnuo :)

 

 

I'm from Hollywood
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
Prince-Artas kaže...


Kad već nežeš razmišljat i svojom glavom probat ću ti objasnit. Zašto istraživanje nije provedeno na većem broju uzoraka tj. ljudi. Zašto nisu izabrani nasumično, jer bi tako sigurno izabrali dosta njih koji Apple ne štuju kao zlatno tele kao navedeni urednik tog časopisa.

Evo npr. jedan primjer - idem ja okupit taj isti tim neurologa, otići do vatikana kod Pape, listati mu religiozne slike i snimati aktivnosti mozga. Doći ću do zaključka da je on duboko religiozan jer bi se za njega moglo reći da 24 sata misli na Boga.

Totalno nebulozno istraživanje koje mi daje isti zaključak kao i većini laika. Nadam se da me kopčaš :D

 

Da, radi se o tvom nerazumijevanju, kao što sam i sumnjao. Objasnit ću ti. 

 

Istraživanje je akcidentalno i provedeno za potrebe dokumentarca - ne radi se o statistički signifikantnom uzorku jer za potrebe dokumentarca nije bio ni potreban, niti će to istraživanje ikada biti objavljeno kao znanstveni rad, niti će biti predano na recenziju stručnjacima (peer-review) jer, možda već pogađaš, nije ni zamišljeno kao takvo. 

 

Ljudi nisu izabrani nasumično jer je autora dokumentarca zanimalo kako izgleda MRI snimka mozga tipa koji sam za sebe tvrdi da je fanboy - a to je Alex Brooks. 

 

To da ima onih koje nije briga za Apple nitko ne spori pa uopće nije jasno zašto to spominješ. 

 

Tvoja analogija bi trebala nešto dokazati - da Papa nije religiozan i ne misli na Boga?

 

Ja, zapravo, mislim posve suprotno - da Papa jest religiozan i često misli na Boga. Imaš neki dokaz da nije tako? Kakve to ima veze s fanboyevima?

 

Imaš problema s izvlačenjem zaključaka:

 

 

"Evo npr. jedan primjer - idem ja okupit taj isti tim neurologa, otići do vatikana kod Pape, listati mu religiozne slike i snimati aktivnosti mozga. Doći ću do zaključka da je on duboko religiozan jer bi se za njega moglo reći da 24 sata misli na Boga.

Totalno nebulozno istraživanje koje mi daje isti zaključak kao i većini laika. Nadam se da me kopčaš"

 

 

Ne, naravno da ne kopčam.

 

Toj navodni zaključak ("Totalno nebulozno istraživanje koje mi daje isti zaključak kao i većini laika") čak nije ni sam po sebi kompletna rečenica s glavom i repom, a k tome uopće ne slijedi iz navodne premise/primjera s Papom koji si prethodno dao. 

 

Da li ti kopčaš?

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 22:05 (Drago).
14 godina
neaktivan
offline
Apple kao religija
Dobro a zašto onda ne stanete na loptu i ne zadržite temu u nekom casual tonu , pametniji popušta :)
I'm from Hollywood
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
Šef kaže...

Vijest je za novine tipa 24sata, a ne za Bug koji se na neki nacin izruguje takvim glupostima (Zlocesta).

 {#}

 

 

Znači BBC-ov dokumentarni program je u rangu 24 sata? Obrazloži.

 

BTW - još nisi objasnio što je tu glupo. Ajde za probu složi prilog za Zločestu gdje ćeš nam objasniti što je tu glupo, pa ako uspiješ, objavimo ti prilog. 

This space for rent!
16 godina
protjeran
offline
Apple kao religija

S tim sam htio reć da je istraživanje potpuno nepotrebno i da sam mogao sa velikom sigurnošću do tih zaključaka doći koristeći zdrav razum.

 

Istraživanje je akcidentalno i provedeno za potrebe dokumentarca - ne radi se o statistički signifikantnom uzorku jer za potrebe dokumentarca nije bio ni potreban, niti će to istraživanje ikada biti objavljeno kao znanstveni rad, niti će biti predano na recenziju stručnjacima (peer-review) jer, možda već pogađaš, nije ni zamišljeno kao takvo.

Ljudi nisu izabrani nasumično jer je autora dokumentarca zanimalo kako izgleda MRI snimka mozga tipa koji sam za sebe tvrdi da je fanboy - a to je Alex Brooks.

 

 

Usporedi to što si napisao a nazivom članka. Dakle ti si iz toga izvukao zaključak gdje uspoređuješ Apple s religijom, krajnje neozbiljno s obzirom na argumente koje mi nudiš. Naslov članka mora biti odraz teksta iza njega a ovdje to nije slučaj. To je bit svega što sam htio reć, radite senzacionalizam iz ničega, tj. prihvaćate mišljenja ovog "istraživanja" bez nekog vlastitog kritičkog osvrta koji vam do sada nije bio stran u puno drugih članka.

Da dobio sam karton, pa tu stajem sa raspravom, ali bi volio da ga daš i sebi jer si mi ti prvi replicirao, i to malo ispod pojasa. Ali za to naravno nema šanse {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 22:23 (Prince-Artas).
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
woodgamesfx kaže...
Dobro a zašto onda ne stanete na loptu i ne zadržite temu u nekom casual tonu , pametniji popušta :)

 

 

Misliš sada, u komentarima? Na žalost, tvrdoglav sam do beskraja kad mislim da sam u pravu, i proklinjem sam sebe zbog toga, ali ruke SAME TIPKAJU! Scarry shit!

 

{#}

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kao religija
Drago kaže...
woodgamesfx kaže...
Dobro a zašto onda ne stanete na loptu i ne zadržite temu u nekom casual tonu , pametniji popušta :)

 

 

Misliš sada, u komentarima? Na žalost, tvrdoglav sam do beskraja kad mislim da sam u pravu, i proklinjem sam sebe zbog toga, ali ruke SAME TIPKAJU! Scarry shit!

 

{#}

 

 

Apple mađija :)

 

Inaće mislim da je BBC imao istraživanje da li pingvini padnu na leđa ili se osvrnu kada prođe avion, ispravite me ako sam u krivom ?

 

Ljudi sve je to Rock 'n' Roll .

I'm from Hollywood
15 godina
offline
Apple kao religija

Kao što su Adam i Eva zagrizli jabuku koju im je dala zmija-nečastivi i tako navukli na sebe prokletstvo i smrt, tako i danas mnogi ljudi grizu Jobsovu jabuku. Ima tu neke simbolike, pogotovo kada pogledamo Jobsa u onoj crnoj rolki. {#}Šalim se naravno.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple kao religija
Prince-Artas kaže...

S tim sam htio reć da je istraživanje potpuno nepotrebno i da sam mogao sa velikom sigurnošću do tih zaključaka doći koristeći zdrav razum.

 

 

 

 

 

Rekao si da je istraživanje glupo i senezacionalističko, a sada kažeš da si "s velikom sigurnošću" (Za koga? Tebe? Kakve to ima težine u odnosu na istraživanje stvarih stručnjaka - neurologa?) mogao doći do istih zaključaka koristeći "zdrav razum". 

 

Ne može istodobno biti istraživanje i glupo i senzacionalističko, a usto bjelodano i očigledno. Odluči se. 

 

 

 

"1) Usporedi to što si napisao a nazivom članka. Dakle ti si iz toga izvukao usporedbu Applea i religije, krajnje neozbiljno s obzirom na argumente koje mi nudiš.

 

2) To je bit svega što sam htio reć, radite senzacionalizam iz ničega, tj. prihvaćate mišljenja ovog "istraživanja" bez nekog vlastitog kritičkog osvrta koji vam do sada nije bio stran u puno drugih članka.

3) Da dobio sam karton, pa tu stajem sa raspravom, ali bi volio da ga daš i sebi jer si mi ti prvi replicirao, i to malo ispod pojasa"

 

 

1) Ne, neću usporedit "to", nešto (ponovo nisu u stanju obrazložit to na što misliš) već mogu usporediti članak i sadržaj u njemu. Dakle, naslov je "Apple kao religija" jer se pokazalo da se Appleovom fanboyu pri gledanju slika Appleovog hardvera aktiviraju isti centri u mozgu kao i religioznim ljudima kada gledaju slike religioznog sadržaja. Naslov i članak su u apsolutnoj vezi jedan s drugim i argumenti su izvrsni, tim prije što ti nisi dao niti jedan kontraargument osim neprestanog ponavljanja riječi "senzacionalizam". 

 

2) Opet ti o "senzacionalizmu", a u prvoj rečenici kažeš da se slažeš s istraživanjem. Senzacija je nešto izvanredno, neočekivano, odluči se da li se slažeš s njime pa su rezultati očekivani ili su "senzacionalistički". To su dvije suprotne stvari - kužiš?

 

Moj "kritički osvrt" na istraživanje je dan prvoj rečenici - ja mislim da je i ovakvo istraživanje potvrdilo ono što smo već ranije sumnjali (a i ti kažeš da se s time slažeš - šta se onda buniš, nije mi jasno?), a to je da ljubav prema Appleu nema veze s racionalnim, već s posebnim centrom u mozgu koji je vezan baš uz religiozni zanos. Tebi je to i ranije bilo "jasno"? Ne vidim niti jedan tvoj raniji post u kojem si to ustvrdio...

 

3) Koji si karton dobio? Dobio si nevidljivu opomenu zbog OT postanja. Nauči se pošteno raspravljat, a ne vadi se na kartone.

 

Da sumiramo tvoj stav - rezultati su očekivani, i tebi navodno intuitivno jasni, ali su istodobno "glupi" i "senzacionalistički". Nemaš problema s rezultatima i zaključcima, smatraš ih očitim, ali svejedno - "senzacionalističkim"? 

 

Daj prvo sam sebi objasni koji ti je stav, pa ga idi braniti. 

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice