VIDEO: Koliko se isplati proizvoditi vlastitu elek

poruka: 66
|
čitano: 41.288
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VIDEO: Koliko se isplati proizvoditi vlastitu elek".
12 godina
neaktivan
offline
Re: VIDEO: Koliko se isplati proizvoditi vlastitu
Gallu kaže...

A tu im piše 13-14V...

 

 ???

Ne znam, ja sam ih našao u trgovinama i piše da su 2V.

 

To su ove baterije:

https://www.smgeurope.com/victron-gel-long-life-battery.html

https://www.aquamaremarine.com/uk/product/victron-gel-long-life-battery-2v-3000ah/

3 godine
offline
Re: VIDEO: Koliko se isplati proizvoditi vlastitu

Ako ne postoje te od 12V onda su litijske isplatljivije. Fascinantno je kako je u 3 godine cijena tih baterija postala dovoljno niska parira olovnima.

Olovne još uvijek imaju prednost u jednostavnosti recikliranja i činjenice da je litij  relativno rijedak element tako da se u budućnosti, ako se pohrana energije bude bazirala isključivo na litijskim baterijama, može očekivati i poskupljenje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2022 17:05 (Gallu).
6 godina
offline
Re: VIDEO: Koliko se isplati proizvoditi vlastitu
Feudalac kaže...
Nemo nemo:

Glupost. Elektroenergetska mreža je ključna infrastruktura bilo koje države, dakle kontrolirana i pouzdana. Ne znam šta se isplati u neovisnosti od iste osim kakve šupe za alat u voćnjaku bogu iza leđa

 Ključne infrastrukture države, zamisli, nisu u državnom vlasništvu! INA, Mađari diktiraju pravila, izvori vode, dati Arapima i inima u najam na 50 - 100 godina, poljoprivredno zemljište, prodato strancima, morska obala, prodata strancima ... . 

Očekivati da će ti se, u slučaju nestašice - krize, omogućiti kad i koliko hoćeš struje po uvjetima koji tebi odgovaraju, a "običan" si građanin (čitaj: nevažan)!?

Prošeći po selima, koliko njih je i da li je tko od njih, dolaskom vodovoda uništio svoje bunare, npr?

 

U takvom "stanju stvari" osigurati si, ako postoji mogućnost, cjelokupnu ili djelomičnu neovisnost, nije glupost.

 

 

14 godina
offline
Re: VIDEO: Koliko se isplati proizvoditi vlastitu

ali....

 

Imamo Hrvatsku!!!!

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Re: VIDEO: Koliko se isplati proizvoditi vlastitu
Da, naši vrli političari su napravili kolosalnu glupost prodavši INU da malo napune džepove. Glupost je što takve narod i dalje bira.
Ali na sreću - naš EE sustav je još uvijek naš.
8 godina
offline
Re: VIDEO: Koliko se isplati proizvoditi vlastitu
Nemo nemo:

Rizik uvijek postoji, u pravu si. Pitanje je koliko se alternativa isplati. Nadopuna potreba po maloprodajnoj cijeni prolazi, ako se izvuče subvencija na račun onih 10% koji su nam dodani na svaki potrošeni kilovatsat, još bolje. Neovisnost? Većini nikako i tako još dugo vremena. Evo sad dolazi tjedan dana oblačnog vremena, sretno s tim
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice