Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

poruka: 111
|
čitano: 26.570
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l".
13 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Cekaj, zar nije pravilnije da je pola prve kocke iscrtano pa tek onda cijela?


Sta kazu Hercegovci na ovaj propust?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 1 hvala 0
2 godine
online
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Baš me zanima kako takvi bolesnici prolaze na ulici. Vjerojatno ni ne izlazi među ljude, već u zamračenom podrumu uz Titovu sliku iznad glave s kokardom na glavi, piše tekstove koji bi nas trebali otrijezniti od ustaštva.

 

Evo vam logo ustaškog američkog univerziteta Utah. 

 

Da ja koji sam tamo studirao stavim taj znak za avatar namah bi bio baniran, a crvenu zvijezdu petokraku je poželjno staviti. 

 

 

 

 

合氣道 Nikada nas nitko i nije napao. Rat u Hrvatskoj je počeo napadima tuđmanovaca na garizone JNA.@PzKpfw
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 8:42 (Zaporožac).
 
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Danen sve 5, bas me iznenadila ta informacija, mislio sam mozda sam nesto propustio, pa rekoh da naucim nesto novo.

Bijelo polje, kad se vec raspravlja o tome, ponovo, jednostavno nema direktne poveznice s niti jednim periodom povijesti, ili rezimom, bas kao ni crveno.

Zadnji upotrebljavani grbovi, prije sadasnjeg, u nrh i srh su grb s crvenim poljem, pleterom i zvijezdom, iako sam cak znao naici i na fotografije iz tamo neke skupstine sfrj gdje hrvatska delegacija sjedi ispod grba sa pleterom i zvijezdom a prvo polje je bijelo.

No, sve je to nebitno, nakon nekog vremena utvrdjen je drzavni grb ovakav kakav je, iz mase razloga koji opet nisu bitni.

Nazad na migove...pardon, rafale....

Iako bi naravno bilo odlicno da se napravi neka turneja pokazivanja, nekako sumnjam u to, mozda u 2-3 najveca grada, ostali ionako nemaju infrastrukturu gdje bi ti avioni mogli sletjeti, a doba da ih se iednostavno natovari i doveze na neku livadu i odrzi pokazivanje je proslo.... sto jsjecam se tijekom 80-tih nije bilo neuobicajeno cak i u manjim mjestima/gradovima.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Master Mariner kaže...

A što se zvijezde tiče, zar ona nije predstavljala Staljina, Lenjina, Ze Donga, Kimove, Pol Pota, Tita i ostale tiranine?

 Ovi mora da su 50 puta gori tirani od nabrojanih. Ma zlo je ta zvijezda fuj to. Ti ko i vlatkica gdje god je slovo U tu su ustaše.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 12:16 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Master Mariner kaže...

Aha, sve mi je jasno. Beznadežno. Ili si samo troll koji je tu za raspiriti vatru pa se povući.

 Ne mora značiti, imaš ljudi koji su prirodno ograničeni. Uostalom, nije na nama da mislimo dali se netko zafrkava ili trola, ako je nešto napisao onda je po defaultu izrazio ono što misli, a kasnije neka se pravda, to je njegov problem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 12:34 (kero).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Ali pazi samo koji su to kompleksi i mržnja kad on naprosto mora napisati to što piše, na temi koja uopće nema nikakve veze sa tim, ja mu želim da mu se kompleksi prodube i da mu mržnja i frustracija budu sve veće i veće i veće dok sam sebe ne provari od muke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 13:02 (kero).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Ja se stvarno ponekad zapitam, gdje sam ja bio 91...

Sjeca li se itko kolone tenkova i vojske po nasim selima, kojima razdragani seljaci nose hranu, pice, masu avionima koji preljecu, uz zbunjene generale i majore koji su davali izjave tipa "neznamo ljudi, neko nas je napao"..... golobrade vojske koju su izvukli iz albanskih brda, koji neznaju ni gdje su, ni zasto su tu.

Naravno, kasnije je postalo evidentno da "vojska", nakon sto je iz nje pobjeglo sve sto je mislilo pobjeci, a istu preuzeli đenerali, samo postupa po planu koji je napravljen jos tamo kasnih 70-tih, ranih 80-tih.....

Tako da, bez sentimentalnosti, narodna vojska je pazljivo selektirana vremenom da bude sve osim narodna, radi ostvarivanja bas tih planova o presjecanju hrvatske i bosne....

Naravno, tih snimaka vise nema, o tome se slabo govori... poanta je, sve se zna, sve svima jasno, tako da, ponovo povlaciti te teme, gdje je smisao, tko je s kime ratovao, ko je koga napao.....

Dok god su takve teme aktualne, nema tu srece. 30 godina nakon ww2 nitko vise nije debatirao o tome tko je agresor, ko je koga i zasto, i sve dok, pocevsi od drzave pa do svakog pojedinca ne bude jasno precizirano sve ono dobro, i sve ono lose.... nema tu pomaka nikakvog. Mi znamo, tko se slaze super, uvijek ce netko imati svoju verziju, no zasto gubimo puste godine na dokazivanja i ukazivanja....

Pod tom zvijezdom, ovi prostori su zivjeli, ratovali, i pobijedili. Sve dok nisu izgubili, i trebamo je se stidjeti tocno onoliko koliko se stidimo svake druge zastave, federacije, carstva ili drzave ciji smo dio bili tijekom povijesti.....

Dalo bi se puno pisati no ionako predvidjam brisanje i lock, pa necu.... :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 13:48 (Damir22).
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Dery

Ustvari, nemamo.....

Takve "bojne" su relikt tih vremena, na samom pocetku drzavnosti i rata, kada se otvoreno koketiralo s 41-om, podrzavale su se razne bojne, milicije, hos, nos, mos i slicni.

Od javnog mijenja, preko drzavne televizije i radija. Tko se sjeca radio programa tih ranih 90-tih, sjetit ce se i spikera koji su sve u podrumima i sklonistima pozdravlja sa zds, tv voditelja koji su pozdravljali hrvatske bojovnike, radio programa gdje nije mogao proteci puni sat bez frajli koje istrcavaju, rijeka koje cemo pregaziti, drzava koje cemo zapaliti, jure, bobana, poglavnika i slicnih povijesnih osoba.

Uz nezaobilazne prepjeve popularnih pjesama njemackih vojnika u 2-gom ratu.....

No onda je svanuo dan kada se poceo raditi odmak od tog svega. Svakim danom sve vise, pa su prvo eliminirani takvi pozdravi, pa folklor i melos, pa onda odjednom ni mpt vise nije smio vikati zds, pa onda vise niko nije.....

A od svih tih ljudi koji su, ne ulazim u to dali su, kad i kako, u pocetku branili zemlju, neki su integrirani u redovne i priznate brigade sluzbene vojske, neki nisu, jednoatstavne okolnosti i politika. Tesko se distancirati od necega sto si do jucer zdusno podrzavao, tako je i sa svim tim ljudima.....

Na stranu politika, niihove politicke ili poslovne ambicije, razloge zasto i dalje furaju taj folklor, na stranu sto sluzbena politika kaze danas o tome, cinjenica je da je to bilo cool i pozeljno, sada vise nije, a velika vecina tih ljudi je ostala zaboravljena u proslosti i vremenu, drzava je obranjena, takva ikonografija zabranjena i nepozeljna, a ljudi... tko jos brine o ljudima.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
PzKpfw kaže...

 

Hm, radite zamjenu teza. Nitko ne osporava ničije žrtve i boli.

Samo, vjerovali ili ne, svaka majka vam isto plače. 

 

Ne možete svoju bol, opravdavati sa osvetom i mržnjom. 

Ne treba uzroke svojih problema tražiti kod drugih, nego rađe preispitajte mitove tzv. domovinskoga rata.

Dobro se pitajte koga slavite kao junake i kakve bitke (-ratove) slavite. Oni su vam uništili živote, a ne drugi.

 

Ljudi pogođeni sa velikom tugom i traumom, počesto nisu racionalni i ne mogu realno sagledavati stvari. 

 

Ako netko misli da postoje elementi bilo kakvog prekršajnog ili kaznenog kršenja zakona, molio bi da to prijavi. Da se povede postupak.

 

 

 

Kažešmitove tzv. domovinskog rata? Koji su to točno mitovi? Istočne "komšije" često vole koristiti pojam TZV u zadnje vrijeme kada nešto osporavaju, ovog tvog komentara se ne bi niti Šešelj posramio na prime time-u RTS-a. To je inače onaj čiča kojeg su u HAG-u oslobodili jer je na samrti ali eto naglo se oporavio, valjda od svježe zraka dok naganja Hrvate po Vojvodini.

 

ps. obzirom da ti očito nisi pogođen nikakvom traumom daj nam molim te reci kako racionalno sagledati kada ti netko dođe u kuću sa oružjem pa ti kaže da je to njegova kuća iako na vratima piše tvoje prezime, jel onda nešto napraviš ili samo spakiraš stvari i odeš?

 

I evo još jedno realno sagledavanje stvari, potomci/poznanici/rodbina  onih koji su radili balvan revoluciju u HR danas dolaze kao vikend turisti u posjetu svojim rođacima pa onda skidaju zastave po Kninu i to šalju rodbini.

 

Bonus pitanja za tebe:

 

1. Da li znaš i jednog Hrvata da je otišao u neku zemllju pa skidao državnu zastavu i to slao doma svojima da se pohvali?

2. Kome u HR smeta naša državna zastava pa da dobiva nekakav score kod rodbine ili ponosnog oca koji to šalje okolo da pokaže svog sinčića?

 

 

Što se pak tiče ovog tvog "Ako netko misli da postoje elementi bilo kakvog prekršajnog ili kaznenog kršenja zakona, molio bi da to prijavi. Da se povede postupak."

 

Postupak se neće"povesti" nego po prijavi policija radi izvide, po završetku izvida ukoliko se ustanovi da ima elemenata prekršaja po čl.14 "Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira", ista radi prekršajnu prijavu, općinski prekršajni sud tada šalje poziv na ročište.

Kao netko tko prati ovakvu tematiku mogu ti reći da elemenata svakako ima u 3 rečenice, 2 citirane gore i prva sa kojom si započeo. Tj kako to znaju sročiti osoba je kontinuirano iznosila neistine prezentirajući ih kao činjenice kako bi kod većina izazvala osjećaje nelagode.

S obzirom da ti ovdje izvrčeš samu srž na kojoj je nastala država Hrvatska pretpostavljam da možda ima i elemenata iz kaznenog zakona.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 18:26 (UncleJimbo).
 
6 0 hvala 3
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
dery kaže...
Master Mariner kaže...
UncleJimbo kaže...
PzKpfw kaže...

@Pero Dinamit

 

Nikada nas nitko i nije napao. Rat u Hrvatskoj je počeo napadima tuđmanovaca na garizone JNA.

A, NATO nikoga ne brani, sem ak' ima interes.

 

 

Fuj, može te biti sram ovakve stvari pisati.

Dok su snajperi pucali po ljudima, glavne prometnice sjevera i juga blokirane balvanima, sela ravnana sa zemljom tenkovima JNA iza kojih su bradati četnici palili i krali po našim kućama ti imaš tri čiste ovako nešto napisati.

Idi na primjer u Voćin pa reci obiteljima stradalih da su im najbliži završili u masovnim grobnicama zbog napada na JNA.

 

 

 

 

 

 

 Da se vratimo na naše Rafale-e, a ovog munjenog lacmana pustite jer postigao je što je poželio. Ovo su vrhunski zrakoplovi i dobro ih je imati baš zbog istočnog susjedstva. Moguće je i da budu negdje izloženi za reklamiranje kako bi se pogledali i izbliza jer Vlada će se sigurno htjeti s njima .určiti.

 Puno razumnije bi bilo i korisnije za obranu naše zemlje da se nabavilo 10-ak kanadera. Ratovi se danas vode dronovima, dalekometnim projektilima raketama. Nama trebaju sredstva obrane a ne napada. Kupiti patriot uz jaku protuzračnu obranu od avijacije i nema straha.Ovako nemamo ništa a dali smo enormne novce.

 Kanadera imamo dovoljno. Zrakoplovi poput Rafale-a u našem slučaju nisu za napad. Mogu poslužiti i za zaštitu vlastitog zračnog prostora što ovi pretpotoptni Mig-ovi više ne mogu pa nam Talijani to rade. Negdje sam čitao da bi tu zaštitu mogli pružati i Sloveniji što se naplaćuje. Svejedno, u današnje vrijeme nužno je imati zrakoplovstvo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

Sve bi bilo jasnije kad bi odgovorio na par pitanja. Da li si ikad poželio neovisnu Hrvatsku? Da li smatraš da su srpski pobunjenici uz potporu Srbije i njene JNA izvršili agresiju na Hrvatsku? Ako to smatraš da li je ta agresija na Hrvatsku bila opravdana? Kakav ti je osjećaj kad slušaš hrvatsku himnu i gledaš hrvatsku zastavu?

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Rasprave o tome da li treba borbeni avion su bespredmetne i maliciozne.

 

Imaš zrakoplovstvo> DA, želiš ga imati i dalje> DA, znači starudije idu van, nova oprema na mjesto njih.

 

Trebaju Kanaderi> DA, imamo li ih dovoljno> NE, napravljena narudžba u sklopu programa za zajedničku zaštu od požara za pordučje EU.

 

Kada izgubiš "know how" tu više nema povratka. Imali smo takvu situaciju prije par godina sa isfrustiranim pilotima koji su nakon dugogodišnjeg letenja na kantama starijim od njih samih kolektivno u kompletu otišli u Saudisku Arabiju nakon isteka obv. ugovora.

 

 

Za kraj i ona narodna za one koji razmišljaju u smjeru da li je trebalo ovo ili ono.... "Tko ne gradi vlastitu vojsku hraniti će tuđu"

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 16:20 (UncleJimbo).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Jutros između 6 i 6:30 su "digli" neko crno čudo. Jel MiG, Rafale, Pinokio il kak se već koji zove ne znam, meni je to sve isto . Gledala sam ih dok sam šetala okolokućno lajalo, letio je putnički avion preko Zagorja, onda je do njega dosta brzo doletio taj neki crni(bio je baš crn u odnosu na bijeli putnički avion) pa letjeli su zajedno jedno vrijeme i odprilike kod SLO granice se ovaj crni okrenuo i vratio nazad a putnički je nastavio dalje. Pretpostavljam da se putnički nije javio našima kad je ušao u HR pa su ga išli pitat za zdravlje.

Iako naši vole ovaj komad za razno razne vježbe vozanja. Helikopterima ovuda vježbaju svako malo a MiG-ovi im baš vole ovdje se okretat nazad nakon što roknu zvučni zid tak da se cijela kuća strese tak da su možda i nešto vježbali. Ništa me ne čudi više. 

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
UncleJimbo kaže...
 

Trebaju Kanaderi> DA, imamo li ih dovoljno> NE, napravljena narudžba u sklopu programa za zajedničku zaštu od požara za pordučje EU.

 

Kada izgubiš "know how" tu više nema povratka. Imali smo takvu situaciju prije par godina sa isfrustiranim pilotima koji su nakon dugogodišnjeg letenja na kantama starijim od njih samih kolektivno u kompletu otišli u Saudisku Arabiju nakon isteka obv. ugovora.


 

 

Realno, kanaderi su upitni koliko ih stvarno trebamo i može li se s tim sredstvima poboljšati i preventiva i zemaljske snage.

A piloti Pilatusa teško da su bili stariji od istih...

11 godina
online
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Old Iggy kaže...
i može li se s tim sredstvima poboljšati i preventiva i zemaljske snage.

 

 

Brkaš lončiće, kanader osim što radi ispomoć vatrogascima radi isto tako i gašenja na obroncima gdje ne može prići niti divokoza a kamoli vatrogasac sa vozilom. Po Dinari svako toliko lupi grom i dođe do zapaljenja tada se isto angažira kanader jer nema prilaza osim za penjače kojima bi trebalo 2 dana do lokacije i to sa torbom i lopatom.

Prošle godine je bilo gašenje po BIH strani kako vatra ne bi preko planine došla na HR stranu, isto tako je bilo gašenje po Izraelu gdje su u pomoć došli i HR kanaderi kao i Grčki.

 

Poanta cijele priče jest da su to stvari koje idu u tandemu i nadopunjuju se, ali da možeš naivno reći ne treba mi bager ja ću dovesti 50-tak ljudi sa krampovima i mi ćemo to iskopati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 16:47 (UncleJimbo).
16 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
UncleJimbo kaže...
Old Iggy kaže...
i može li se s tim sredstvima poboljšati i preventiva i zemaljske snage.

 

 

Brkaš lončiće, kanader osim što radi ispomoć vatrogascima radi isto tako i gašenja na obroncima gdje ne može prići niti divokoza a kamoli vatrogasac sa vozilom. Po Dinari svako toliko lupi grom i dođe do zapaljenja tada se isto angažira kanader jer nema prilaza osim za penjače kojima bi trebalo 2 dana do lokacije i to sa torbom i lopatom.

Prošle godine je bilo gašenje po BIH strani kako vatra ne bi preko planine došla na HR stranu, isto tako je bilo gašenje po Izraelu gdje su u pomoć došli i HR kanaderi kao i Grčki.

 

 

Ne brkam lončiće, oni su nekad neophodni, ali ni ne pomažu uvijek. Kao što se ni ne isplati gasiti svaki požar.

Radi potreba raznih zemalja se i uzimaju novi, na stranu što je pitanje kad će doći. I koliko će drugih zemalja na bilo koji način sudjelovati (BiH, CG itd.).

15 godina
suspendiran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Master Mariner kaže...
 Zrakoplovi poput Rafale-a u našem slučaju nisu za napad. Mogu poslužiti i za zaštitu vlastitog zračnog prostora što ovi pretpotoptni Mig-ovi više ne 

 Baš zato ne trebamo njih nego jaku dobro raspoređenu protuzračnu koja bi bila efikasnija jer dok prastari rafal nije ni upalio motor patriot več obara projektil.Logike tu nema jer nemamo nikakvu protuzračnu obranu. Puno bolje su se mogli iskoristit novci plus koliko će nas još dalje koštat održavanje i sve ostalo šta ih prati.Kanadera nikad dosta jer dok su jedni pomažu u grčkoj mi nemamo.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 17:08 (dery).
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

Koliko sam imao prilike čitati zar se nije nešto razgovaralo i o protuzračnoj obrani francuske proizvodnje.

15 godina
suspendiran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Master Mariner kaže...

Koliko sam imao prilike čitati zar se nije nešto razgovaralo i o protuzračnoj obrani francuske proizvodnje.

Pa da to bi bilo sasvim dovoljno i najednostavnije za nas koliko smo mala zemlja jer projektil iz npr.srbije več padne rafal ne stigne uzletit.Rafali ni nisu za presretanje raketa.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 17:15 (dery).
16 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
dery kaže...
Master Mariner kaže...
 Zrakoplovi poput Rafale-a u našem slučaju nisu za napad. Mogu poslužiti i za zaštitu vlastitog zračnog prostora što ovi pretpotoptni Mig-ovi više ne 

 Baš zato ne trebamo njih nego jaku dobro raspoređenu protuzračnu koja bi bila efikasnija jer dok prastari rafal nije ni upalio motor patriot več obara projektil.Logike tu nema jer nemamo nikakvu protuzračnu obranu. Puno bolje su se mogli iskoristit novci plus koliko će nas još dalje koštat održavanje i sve ostalo šta ih prati.Kanadera nikad dosta jer dok su jedni pomažu u grčkoj mi nemamo.

Potrebna je integracija, nijedno oružje ne može sve samo. zrakoplovi nisu samo za rušenje letjelica, dapače.

Ne možeš raketama rušiti sve što dođe, potrebna je i identifikacija (na stranu što ništa ne bi pomoglo protiv onog drona, npr.).

A novci za puno pokriće PZO su bitno veći od ovih Rafalea. Posebno kad je Patriot u pitanju.

12 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
PzKpfw kaže...

@Pero Dinamit

 

Nikada nas nitko i nije napao. Rat u Hrvatskoj je počeo napadima tuđmanovaca na garizone JNA.

A, NATO nikoga ne brani, sem ak' ima interes.

 

Od tebe zaista čovjek svašta može očekivati, trolanje si sveo do savršenstva, svaku temu u kojoj si se pojavio, zgadio si svojim trolanjem.
Ovaj tvoj post je pokazao tvoje pravo lice, busaš se u prsa domoljubljem i neizmjernoj ljubavi prema "jedinome istinskome Hrvatskome nogometnome klubu" , a ovdje zbog svoje osobne zadovoljštine vrijeđaš sve koji su položili život za obranu domovine!

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Old Iggy kaže...
dery kaže...
Master Mariner kaže...
 Zrakoplovi poput Rafale-a u našem slučaju nisu za napad. Mogu poslužiti i za zaštitu vlastitog zračnog prostora što ovi pretpotoptni Mig-ovi više ne 

 Baš zato ne trebamo njih nego jaku dobro raspoređenu protuzračnu koja bi bila efikasnija jer dok prastari rafal nije ni upalio motor patriot več obara projektil.Logike tu nema jer nemamo nikakvu protuzračnu obranu. Puno bolje su se mogli iskoristit novci plus koliko će nas još dalje koštat održavanje i sve ostalo šta ih prati.Kanadera nikad dosta jer dok su jedni pomažu u grčkoj mi nemamo.

Potrebna je integracija, nijedno oružje ne može sve samo. zrakoplovi nisu samo za rušenje letjelica, dapače.

Ne možeš raketama rušiti sve što dođe, potrebna je i identifikacija (na stranu što ništa ne bi pomoglo protiv onog drona, npr.).

A novci za puno pokriće PZO su bitno veći od ovih Rafalea. Posebno kad je Patriot u pitanju.

 Koštat će nas rafali puno puno više nego šta smo ih platili.  Eto reci šta je potrebnije prije nabavit ako npr. neprijatelj napadne sa 15 aviona 5 generacije.Hoče li lakše upustit u napad ako znaju da se branimo sa 12 rafala ili par baterija nekog naprednog sam sistema.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Koji neprijatelj? Zasto ce nas napadati? Tko?

Postojanje nase vojske a samim time i zrakoplovstva je uvjetovano drugim stvarima, bas kao sto je i kupovina rafala uvjetovana radi nekih stvari....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
dery kaže...
Old Iggy kaže...

Potrebna je integracija, nijedno oružje ne može sve samo. zrakoplovi nisu samo za rušenje letjelica, dapače.

Ne možeš raketama rušiti sve što dođe, potrebna je i identifikacija (na stranu što ništa ne bi pomoglo protiv onog drona, npr.).

A novci za puno pokriće PZO su bitno veći od ovih Rafalea. Posebno kad je Patriot u pitanju.

 Koštat će nas rafali puno puno više nego šta smo ih platili.  Eto reci šta je potrebnije prije nabavit ako npr. neprijatelj napadne sa 15 aviona 5 generacije.Hoče li lakše upustit u napad ako znaju da se branimo sa 12 rafala ili par baterija nekog naprednog sam sistema.

Ti Rafalei s punom eksploatacijom ne košta kao puni PZO.

Peta generacija? Ono, ozbiljno?

11 godina
online
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Old Iggy kaže...

Ti Rafalei s punom eksploatacijom ne košta kao puni PZO.

Peta generacija? Ono, ozbiljno?

 

Ja se slažem sa tom tvrdnjom iako je ona irelevantna jer ti treba i jedno i drugo.

 

Međutim....

Koliko treba radara da se kvalitetno pokrije HR, koliko treba baterija Patriota uzimajući u obzir potkovastu siluetu HR?

 

Ovo je procjena koštanja jednog komada:

"

The Center for Strategic and International Studies (CSIS) estimates that each Patriot battery costs about $1.1 billion

"

 

Ukoliko nekog interesira možete pogledati dobar dokumentarac o akciji u Domovinskom Ratu kada je srušeno ukupno 6 Migova nad istim gradom.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 18:45 (UncleJimbo).
15 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Nabavka Patriot sustava ne bi riješila potrebu za air policingom.

Svakako moramo imati vojno borbene avione ili organizirati i plaćati najam istih od partnera kao što to na primjer rade baltičke zemlje.
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

 

Ma, avioni, pogotov ratni, borbeni su nepotrebni. Ta, ne spremamo se u rat. Avioni su samo dio PZO. Gdje je sve ostalo?

Nudili su nam Rusi oko 2010.godine, da nam ponude nešt bolje MIGove, pa ovi pametni političari to nisu htjeli.

Tada smo mogli prodiužiti vijek ratnog zrakoplovstva na barem godina.

 

Svi se sada kunu u zapadno naoružanje, a rat je dobiven sa onim istočnim. To uz pomoć Rusa.

To je bilo vrijeme kada Rusi nisu bili toliko nepopularni kao i danas, kada nitko ne želi sa njima imati posla. Okay, sem Hajduka iz Splita, jer je njima spoznor, ruski novac.

A, i zašto bi izbjegavali Ruse? Ukrajinski rat nije naš rat, te kao i svaki rat mora pod hitno prestatasti.

 

Kaj se tiče hrvatske himne, hm,....drago mi je da se nacionalistima sviđa ta pjesma, jer onda znači da oni vole Srbe.

Hrvatsku himnu napisao je Srbin. To nikada neće čuti u našim školama, upravo radi toga.

Ne žele nas učiti koliko smo slični našim narodima u okruženju, nego politička mafija nas uvijek hušaka jedne kontra drugih.

 

Smirite se. Ovo vam je samo Internet. Ne morate biti dragovoljci iz 2023 Nema više rata.

Danas rađe se primite posla, te ak ste iz Zagreba, pokosite travu.

 

Svi bi ratovali, a niko ne bi kosio travu.

dzg
Moj PC  
0 19 hvala 0
11 godina
online
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Damir22 kaže...
Koji neprijatelj? Zasto ce nas napadati? Tko?

Postojanje nase vojske a samim time i zrakoplovstva je uvjetovano drugim stvarima, bas kao sto je i kupovina rafala uvjetovana radi nekih stvari....

 

 

Stvari usljed velikih tektnoskih poremećaja na svjetskoj političkoj sceni veoma brzo odu u neželjenom smjeru, pogotovo kada alijanse postanu klimave.

Kada pogledaš povjesni atlas kroz stoljeća tad vidiš da su nestajala i veća carstva a kamoli ne države od par miliona.

 

Prostor na kojem se mi nalazimo su kroz stoljeća svojatali mnogi, od udaljenih carstava do raznih susjeda, dan danas rade isto samo to prolazi ispod radara, tu i tamo se informacija o tome izvadi za potrebe dnevno političkih obračuna ali se naznake i želje jasno iscrtavaju makar su crno bijele.

11 godina
online
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
PzKpfw kaže...

 

 

Nudili su nam Rusi oko 2010.godine, da nam ponude nešt bolje MIGove, pa ovi pametni političari to nisu htjeli.

Tada smo mogli prodiužiti vijek ratnog zrakoplovstva na barem godina.

 

 

To je bila vjerovatno dobra ponuda, ali zaboravljaš da je HR postala članica nato-a ravno 2 godine prije te ponude.

Drugim riječima ne možeš kupiti dres koji je drugačiji od ostatka momčadi.

 

Takva su pravila igre...

 

Drugo o čemu nitko ne govori jest da smo te avione popeglali preko onoga što je došlo iz te iste EU nakon korone, nategnuo se iznos da se dobiju uređaji koji su potrebni a HR za tu godinu ispuni i prebaci NATO budget koji se mora izdvojiti + sa time ide dodatna obveza FR protuzračne, za drugu ionako nemamo para pa je to logičan odabir kojeg opravdavamo nekakvim standardom.

8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Unclejimbo

Naravno slazem se. No, kad covjek bolje pogleda..... vec smo smo mi okupirani i osvojeni bez ispaljenog metka.

Pkz......

Ti si barem ostavio takav dojam, pa ces se sjetiti rijeci najveceg sina nasih naroda i narodnosti....

Radimo kao da ćemo 100 godina živjeti, pripremamo se kao da će sutra rat.

Jbg, zato rafali.... doduse taj rat smo unaprijed izgubili, tu stari nije bas bio dalekovidan, no eto....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 19:30 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice