Kako organizirati rad od kuće u 2021.?

poruka: 33
|
čitano: 12.809
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako organizirati rad od kuće u 2021.?".
4 godine
offline
Re: Kako organizirati rad od kuće u 2021.?
bunker kaže...



@paprika

Na katedri psihologije smo provodili razna testiranja i anketiranja i jednom prilikom smo nabasali na rezultate koji kažu da je mozak osoba u boljoj kondiciji i lakše i brže rješava probleme ako je ta osoba češće u situaciji da mora rješavati nove probleme.

Rad od kuće treba sagledati u svim segmentima koji tvoju rutinu mijenjaju u odnosu kada si svaki dan išao na posao i onda vagati koliko ti je kaj od toga donijelo dobroga ili lošega.

Spomenuo si da je tebi veliki problem da se netko znojan u tramvaju trlja o nečiju ženu. E vidiš, tu je glavni problem, ti si svoje prioritete automatski postavio i kao prioritete te druge osobe. Vjerovao ili ne, a skoro pa svako istraživanje to pokazuje, žene izuzetno uživaju u flertu i u tome da su u centru pažnje i da su opažene i da ih se pokušava osvojiti i sl... A vjerovao ili ne, njihovo gledište na znojnog muškarca nije jednako tvojem gledištu o znojnom muškarcu....

Naravno da takve iskrene stavove ćeš teško izvući iz nekoga, no kada imaš pristup do nečijih razgovora kada te osobe neznaju da ih čuje i netko treći onda bi svjedočio razgovoru dviju žena koje si jedna drugoj priznaju da im sada kada rade od kuće jako nedostaje svakodnevno kafenisanje, flertovanje, trač partije i sve ono kaj im je bio sastavni dio posla. 99% toga u čemu one uživaju i kaj svakodnevno rade nikad ne dođe do njihovih muževa, ukućana i sl... Radom od kuće si im izbio ta sitna svakodnevna zadovoljstva, i one to uopće ne kriju u međusobnim razgovorima...

Jako malom broju ljudi paše izostanak socijalnog druženja i sve ono dobro i manje dobro kaj ide uz to.

Jedino što si uspio pogoditi je da ljudima nedostaje kontakt i druženje licem u lice jer su ljudi društvena bića.


Ostalo nije vrijedno komentara.

16 godina
offline
Re: Kako organizirati rad od kuće u 2021.?
zelenapaprika kaže...

 Država može zabraniti korištenje društvenih mreža i može ih onemogućiti (primjer Kine). Škola može zabraniti korištenje društvenih mreža u vrijeme nastave. Roditelji mogu kontrolirati i zabranjivati korištenje društvenih mreža kod kuće. Pa nisu društvene mreže zrak i voda. To je nevjerojatno smeće koje je glupavi svijet prihvatio i time omogućio šačici da ubire milijarde dolara profita. A za što?

 

Od vrtića nadalje uvijek postojao neki raspored, kada koja grupa nešto radi, kada ide jesti jer su igrališta bila premala, blagovaonice su premale itd. Nije to nikakav Goebbels. Sve vam smeta. Odjednom svi prizivaju apsolutnu slobodu bez ikakve discipline i reda. To nam radi štetu jednaku kao i ovaj potres. Ne može svatko raditi što hoće u zajednici. Idi u zaseok do kojeg nema puta, pa tamo radi što hoćeš.

 

"Na ovim stranicama" to zna premalo ljudi. "Nemam ja što skrivati", "Baš me briga" i te fore.

 

"Struka"? Među njima je uvijek bilo boljih i lošijih pojedinaca, kao i u svakom drugom poslu. Ako nisi zadovoljan, pitaj drugoga. Kada treba cijelom stanovništvu nešto odrediti, onda je to druga priča. Ne mogu se tu voditi višemjesečne rasprave i referendumi. Ni meni se neke odluke stožera ne sviđaju, pa se sam štitim koliko mogu. Ne računam na pamet drugih jer sam se previše puta u životu uvjerio da su ljudi lako pokvarljiva roba.

 

 

 citaj s razumijevanjem - a drzava moze zabraniti koristenje drustvenih mreza? moze ako si komunisticka kina ili komunisticka amerika.

 

procitaj si clanak lucijana carica zasto hrvatske institucije nekon ulupanih miliona koriste gmail email adrese pa onda razvezi o privatnosti. lijepo je teoretizirati.

 

nekad je postojao raspored, da - ali govori se o pravilima koja se mijenjaju dnevno, kako se kome digne - ne vise od danas 4 djeteta se smije igrati i biti vani ili 5,5 smije u blagovaonu bla bla. to ces slat mejlom?

 

di ti zivis? diznilend?

 

i opet, to nisu nikakvi strucnjaci nego - politicari. njihove mjere kad njima pase (jos jednom ako si zaboravio, dok su maltretirali stoku, oni su jebavali, kartali i dijelili plijen u "privatnom" klubu).

pa nije jednom rekao drug odgovorni, moramo vidjeti kako ce u dugim zemljama pa cemo mi tako. kao da nemamo virologa infektologa isl. djikic je odkad govorio sto treba napraviti - jel ga netko poslusao?

 

nekad treba izvaditi glavu iz guzice, nekad treba imati petlje i gradjanskog neposluha kada te jebu u zdrav mozak, pogotovo kad imas posla sa dokazanim kriminalcima i razbojnicima.

onom dedi su rekli, ako ga napadnu vukovi da nek posalje mejl. bolesnima u lici jedan dragi doktor je uvijek pisao istu dijagnozu - prejeo se/prejela se - cak i kad bi im se nakon mozdanog oduzela polovica tijela.

 

licemjerje i maligni ignoranti - podobnost jaka kao clanska iskaznica.

a oportunost je isto vrlina, ocito.

 

 

4 godine
offline
Re: Kako organizirati rad od kuće u 2021.?
nikola kaže...

 

 citaj s razumijevanjem - a drzava moze zabraniti koristenje drustvenih mreza? moze ako si komunisticka kina ili komunisticka amerika.

 

procitaj si clanak lucijana carica zasto hrvatske institucije nekon ulupanih miliona koriste gmail email adrese pa onda razvezi o privatnosti. lijepo je teoretizirati.

 

nekad je postojao raspored, da - ali govori se o pravilima koja se mijenjaju dnevno, kako se kome digne - ne vise od danas 4 djeteta se smije igrati i biti vani ili 5,5 smije u blagovaonu bla bla. to ces slat mejlom?

 

di ti zivis? diznilend?

 

i opet, to nisu nikakvi strucnjaci nego - politicari. njihove mjere kad njima pase (jos jednom ako si zaboravio, dok su maltretirali stoku, oni su jebavali, kartali i dijelili plijen u "privatnom" klubu).

pa nije jednom rekao drug odgovorni, moramo vidjeti kako ce u dugim zemljama pa cemo mi tako. kao da nemamo virologa infektologa isl. djikic je odkad govorio sto treba napraviti - jel ga netko poslusao?

 

nekad treba izvaditi glavu iz guzice, nekad treba imati petlje i gradjanskog neposluha kada te jebu u zdrav mozak, pogotovo kad imas posla sa dokazanim kriminalcima i razbojnicima.

onom dedi su rekli, ako ga napadnu vukovi da nek posalje mejl. bolesnima u lici jedan dragi doktor je uvijek pisao istu dijagnozu - prejeo se/prejela se - cak i kad bi im se nakon mozdanog oduzela polovica tijela.

 

licemjerje i maligni ignoranti - podobnost jaka kao clanska iskaznica.

a oportunost je isto vrlina, ocito.

 

 

 Dobro sam ja razumio i dobro sam ti odgovorio. Nema komunizam ništa s time. Rade to i druge države. Francusku i tri prekršaja nakon kojih ide ukidanje pristupa internetu si zaboravio (mjera ukinuta 2013.)? Tursku i zabranu Twittera u jednom trenutku (2014.)?

 

Carić šuta mrtvog magarca ili kako se to već kaže. Neka njegova firma omogući uslugu e-maila jednake kvalitete kao i gmail i neka to naplati državi. Ili bio koja domaća IT firma. Znaš što bi napravili? Preprodali MS-ov Outlook on the Web i slično. Koja domaća IT firma je MUP-u nakon ovoga ponudila rješenje? Ne vidim da se i jedna javila.

 

E-mail je nespretan za neke situacije, a opet je u upotrebi desetljećima. Čak je i kod nas uspio u nekim slučajevima zamijeniti fax. Mada još uvijek možeš otići u najbližu poštu poslati fax.

 

Web je tu puno fleksibilniji jer možeš odjednom obavijestiti hrpe ljudi o nečemu. Na jednoj adresi, a ne na njih 100.

 

Mijenja se i cijena benzina svakog tjedna... U inozemstvu svakog dana...

 

Diznilend ti nije nešto... 

 

Kod nas novinari svakoga nazivaju stručnjakom i znanstvenikom. 

 

Oportunizam i pripadnost su garancija uspjeha.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice