Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

poruka: 53
|
čitano: 15.109
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije".
12 godina
protjeran
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

sve isto kao i prije:

http://www.guru3d.com/articles-pages/windows-vulnerability-cpu-meltdown-patch-benchmarked,1.html

napuhano kao i sve ostale vijesti vezane za zemljanelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

Pa radije cu preskociti taj patch i ostati 'ranjiv' nego da mi performanse opadaju.

Moj PC  
2 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

Oke, ako imaš nešto ispod Win10 onda možeš, ali Win10 sa idućim buildom (a izlaze 2-3 puta godišnje) imati taj update integriran i neće se moći maknuti.

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

Koristim Win 10 i pogasio sam sve moguce update odavno. Bilo kako bilo, planirao sam uskoro kupovati novu plocu i proc, i prvi put u zivotu cu uzeti AMD u razmatranje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

Vrijeme je da otresem prašinu (i) sa starog SparcStationa 5.

K
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
Stjepanj kaže...

sve isto kao i prije:

http://www.guru3d.com/articles-pages/windows-vulnerability-cpu-meltdown-patch-benchmarked,1.html

napuhano kao i sve ostale vijesti vezane za zemljanelp

Pa nitko nije ni mislio da će imati značajan utjecaj na jusera vulgaris (Ili je? Ako je, nije trebao )

 

Neke stvari jesu cca 10% sporije, ali ne tiču se ni mene ni cca 99% naroda

VM Performance Showing Mixed Impact With Linux 4.15 KPTI Patches - Phoronix

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
ATJLučko kaže...

Ako je "ova situacija toliko alarmantna", koliko to pogađa ona SuperUber mega računala, ona koja mogu igrati najbolje šah i koja služe za sve one hard core poslove?! 

 

Može li ova situacija dovesti recimo do blokade sustava na "puno višoj razini"?! 

 

Jednostavan odgovor - DA

Realno stanje stvari - No big deal, ništa se ne bu desilo jer svi bitni sustavi nisu "samo tako" premreženi da ih se može "samo tako" kontrolirati kako se to naivno pokazuje u filmovima ili pitkoj fantastici.

 

Ono što se zorno vidi iz ovakovih stvari koje napokon procure kad previše ljudi sazna za njih jest slojevitost računala kojim se koristite. 

Jednu sliku, korisničku, vidite i gledate svaki dan na ekranu.

Jednu sliku mislite da vidite dok mislite da znate što se dešava dok vaše računalo radi.

a neke slike uopće nemate pojma niti da postoje jer su tu iz raznoraznih pobuda za koje možda tek naslućujete da bi mogle postojati kad Vam mozak odvrluda u blesave zavjerničke vode.

 

Pa sad, smijali su se mnogi Putinu kad je zavapio da hoće svoj IT, od procesora do softvera.

 

Ako se ispostavi da je ono prodavanje dionica Intela koje je napravio njihov CEO povezano sa ovim, onda je sranje puuuno veće i moglo bi biti puuno više dreka ako se vjera korisnika u Intelove proizvode ozbiljno poljulja.

 

 

16 godina
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
Stjepanj kaže...

sve isto kao i prije:

http://www.guru3d.com/articles-pages/windows-vulnerability-cpu-meltdown-patch-benchmarked,1.html

napuhano kao i sve ostale vijesti vezane za zemljanelp

 dakle kompletna cloud/internet infrastruktura je zahvacena, kakvi bozji cinebench, atto i tomb raider benchmarci?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

 

Sad su zmislili propust, navodno fatalni, te treba zakrpa koja ce uzet i do 30% performansi procesora. 

 A to je u stvari tajno preusmjeravanje resursa na rudarenje kriptovaluta. 

To su mi rekli ljudi gusteri.

Moj PC  
4 1 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
nixass kaže...
Stjepanj kaže...

sve isto kao i prije:

http://www.guru3d.com/articles-pages/windows-vulnerability-cpu-meltdown-patch-benchmarked,1.html

napuhano kao i sve ostale vijesti vezane za zemljanelp

 dakle kompletna cloud/internet infrastruktura je zahvacena, kakvi bozji cinebench, atto i tomb raider benchmarci?

Za oblake ne možemo reći da su na zemlji, a internet je uglavnom pod zemljom. Dakle, tehnički, čovjek je u pravu ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust

ok, da stjepanj razumije malo bolje..

 

njegov BF4 64p server ce stucati malo zesce ako je sve ovo istina (a ide u tom smjeru).

stvari nisu tak jednostave naravno, ali poanta je tu.

 

 

btw oblaci su itekako na zemlji, zakaceni na tier1 providere i uglavnom smjesteni u neposrednoj blizini telekoma

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 23:27 (nixass).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust

Zato jer bi izravno pričali  loše o svojim glavnim sponzorima, a to ne prolazi. Misliš da češ pročitati ovih dana kako su od jutros sve virtualne mašine na Azureu 30% sporije i da su jutros nasilno resetirane.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 15:10 (andrijam).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust

Razmišljaj o tome kad idući put budeš išao na internet bankarstvo i kad budeš kupovao online.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
Magnolia_fan kaže...
Igor101 kaže...

Ajde pa ocekivao bi barem od nekog iz Buga da razlikuje da su tu tri problema, a ne trpati sve u isti kos zvan "napad". Jes da su Bug Online vijesti samo mjesto za treniranje, i valjda testiranje, novih kandidata za novinare, no ipak....

 Pa ako netko pise za online portal ne znaci da je isti automatski novinar, takodjer ako isti pise za IT portal ne znaci da ima IT u malom prstu. Ovdje stil vise lezerniji za nasmijati se, ako zelis IT vijesti imas Ars i slicne portale.

Dakle, da bi bio IT novinar ne trebaš ni znati baš nešto o IT-u niti biti novinar?

 

Da otvaraš, štajaznam, riblji restoran, kao kuhara bi zaposlio nekog tko ne zna kuhati i ne jede ribu?

15 godina
neaktivan
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

Očito Intelu i ide toliko dobro pa ovo izgleda jedan od načina pa potaknuti one koji ne mijenjaju često svoj HW. Sad sam posve siguran da u odabiru sljedećeg procesora ću ozbiljnije stavit AMD kao moguću kupnju, hvala Intelu što je tek sad pronašao propust. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

Ozbiljna je ovo situacija ko recimo rudarima koji rudare nekakvu kripto valutu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
online
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
Abomb kaže...
Sreca u nesreci je da nema rjesenja...svi su zaebali... nemas se cemu okrenuti...

Ocekiva se veliki skok u performansi za sljedece procesore...mi koji nr kupujemo,mozemo plakati...

Cak i do 10% bi se moglo pregrmiti,ali 30% smanjenje performansi..
To se vec ocekiva nekakva naknada stete...novi benchmaki ce pokazat tko je koliko naebo

nema taj fix nikakav impact na gaming

16 godina
offline
Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust nije

Intreresantna je priča dečkiju iz Graza koji su otkrili meltdown. Ispada da nebi ni išli u otkrivanje da intel, amazon i google nisu od njih nemilice preuzimali njihovu zaštitu KAISER.
To im je postalo jako sumnjivo, jer su njihove kolege govorile da im patch (inače predviđen za druge, manje fatalne propuste) usporava sistem do već svima znanih 30%, a intel i ekipa su ga unatoč tome bezrezervno preuzimali. 
Interesantno je i kako su taj propust star preko desetljeće odjednom unutar mjesec dana otkrila 4 nezavisna(?) tima.
https://www.wired.com/story/meltdown-spectre-bug-collision-intel-chip-flaw-discovery/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 3
11 godina
odjavljen
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust

Ma to je sve ciljani marketinški trik. Čekali su samo vrijeme kada će lupiti u strop, pa čisto da malo podignu prodaju novih uskoro nadolazećim 'safe'  CPU, a riješe se starih generacija s propustom, dodatno usporenih zakrpom. 

...................................... funny facts
16 godina
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
Magnolia_fan kaže...
Igor101 kaže...

Ajde pa ocekivao bi barem od nekog iz Buga da razlikuje da su tu tri problema, a ne trpati sve u isti kos zvan "napad". Jes da su Bug Online vijesti samo mjesto za treniranje, i valjda testiranje, novih kandidata za novinare, no ipak....

 Pa ako netko pise za online portal ne znaci da je isti automatski novinar, takodjer ako isti pise za IT portal ne znaci da ima IT u malom prstu. Ovdje stil vise lezerniji za nasmijati se, ako zelis IT vijesti imas Ars i slicne portale.

 Ako zelis takav stil odi na Vecernji/Jutarnji. 

9 godina
protjeran
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
Igor101 kaže...
Magnolia_fan kaže...
Igor101 kaže...

Ajde pa ocekivao bi barem od nekog iz Buga da razlikuje da su tu tri problema, a ne trpati sve u isti kos zvan "napad". Jes da su Bug Online vijesti samo mjesto za treniranje, i valjda testiranje, novih kandidata za novinare, no ipak....

 Pa ako netko pise za online portal ne znaci da je isti automatski novinar, takodjer ako isti pise za IT portal ne znaci da ima IT u malom prstu. Ovdje stil vise lezerniji za nasmijati se, ako zelis IT vijesti imas Ars i slicne portale.

 Ako zelis takav stil odi na Vecernji/Jutarnji. 

 Nisam mislio da treba da stavim /s na kraju, jer ocito nisu ljudi skuzili.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
overhaul kaže...

Intreresantna je priča dečkiju iz Graza koji su otkrili meltdown. Ispada da nebi ni išli u otkrivanje da intel, amazon i google nisu od njih nemilice preuzimali njihovu zaštitu KAISER.
To im je postalo jako sumnjivo, jer su njihove kolege govorile da im patch (inače predviđen za druge, manje fatalne propuste) usporava sistem do već svima znanih 30%, a intel i ekipa su ga unatoč tome bezrezervno preuzimali. 
Interesantno je i kako su taj propust star preko desetljeće odjednom unutar mjesec dana otkrila 4 nezavisna(?) tima.
https://www.wired.com/story/meltdown-spectre-bug-collision-intel-chip-flaw-discovery/

 

Upravo to je i meni najinteresantnije od svega. Kad uzmemo u obzir da je propust preko jedne dekade prisutan, i u tako jednom kratkom vremenskom roku 4 tima navodno otkriju....sve mi to smrdi od samog pocetka.

16 godina
offline
Re: Intel tvrdi kako otkriveni sigurnosni propust
infeqt0r kaže...
overhaul kaže...

Intreresantna je priča dečkiju iz Graza koji su otkrili meltdown. Ispada da nebi ni išli u otkrivanje da intel, amazon i google nisu od njih nemilice preuzimali njihovu zaštitu KAISER.
To im je postalo jako sumnjivo, jer su njihove kolege govorile da im patch (inače predviđen za druge, manje fatalne propuste) usporava sistem do već svima znanih 30%, a intel i ekipa su ga unatoč tome bezrezervno preuzimali. 
Interesantno je i kako su taj propust star preko desetljeće odjednom unutar mjesec dana otkrila 4 nezavisna(?) tima.
https://www.wired.com/story/meltdown-spectre-bug-collision-intel-chip-flaw-discovery/

 

Upravo to je i meni najinteresantnije od svega. Kad uzmemo u obzir da je propust preko jedne dekade prisutan, i u tako jednom kratkom vremenskom roku 4 tima navodno otkriju....sve mi to smrdi od samog pocetka.

 Pa i u tom wiredu pišu ljudi iz najpoznatijih sigurnosnih tvrtki da je vrlo mala vjerojatnost da ovo već ranije nije otkriveno. Najvjerojatnije je samo iscurio info gdje da pogledaju tek sada.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice