Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 993.454
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MMiric kaže...
Old Iggy kaže...
MMiric kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo obrnuto. Politika može definirati okvire, ljudi moraju shvatiti neke osnove.

 

Na koju točno "znanost" misliš? U principu politika i prati što znanost kaže u 90% slučajeva.

 Ne zelim ulaziti u nepotrebne rasprave. Smatram da politici niti politicarima nije mjesto u medicini i znanosti. A niti znanosti koja je politicka. Sorry ali kada je pod okriljem znanosti cilj odrzavanje vlasti onda je to problem. Ja tako vidim. I zatvaram odmah usta onima koji ce krenuti sa trolanjem i spamanjem da sam antivaxer itd. Takvi nek se maknu,tu za njih nema kruha. 

Politika je tu da na osnovu znanosti definira postupke u društvu.

Ne mogu fukcionirati odvojeno.

 Kakve postupke? Politika razumije jedino znanost zvanu ekonomija. Tu je prici kraj. Politiku ne zanima moje zdravlje,samo koliko im donesem RUC-a. I to je to. 

Totalna glupost. 

Vodstvo drzave koja ne koristi znanost kao vodilju u razvoju nikad nece napredovat kao drustvo. 

 

Tvoj odgovor je vise iz frustracije prema sistemu zarade. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
MMiric kaže...
Old Iggy kaže...
MMiric kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo obrnuto. Politika može definirati okvire, ljudi moraju shvatiti neke osnove.

 

Na koju točno "znanost" misliš? U principu politika i prati što znanost kaže u 90% slučajeva.

 Ne zelim ulaziti u nepotrebne rasprave. Smatram da politici niti politicarima nije mjesto u medicini i znanosti. A niti znanosti koja je politicka. Sorry ali kada je pod okriljem znanosti cilj odrzavanje vlasti onda je to problem. Ja tako vidim. I zatvaram odmah usta onima koji ce krenuti sa trolanjem i spamanjem da sam antivaxer itd. Takvi nek se maknu,tu za njih nema kruha. 

Politika je tu da na osnovu znanosti definira postupke u društvu.

Ne mogu fukcionirati odvojeno.

 Kakve postupke? Politika razumije jedino znanost zvanu ekonomija. Tu je prici kraj. Politiku ne zanima moje zdravlje,samo koliko im donesem RUC-a. I to je to. 

Totalna glupost. 

Vodstvo drzave koja ne koristi znanost kao vodilju u razvoju nikad nece napredovat kao drustvo. 

 

Tvoj odgovor je vise iz frustracije prema sistemu zarade. 

 Tema je o covid-u i na to se referirao odgovor,ne na ostale grane znanosti. Pisao sam o trenutnoj situaciji i politici koja je gurnula prste u znanost jedino radi vlastite koristi. To je jasno ko dan. 

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Za anti-anti-vaksere, dal bu te se cijeli sa trećom dozom?

Osobno bih. Sa i četvrtom i petom, ako bude potrebno. Svake godine kontra C-19!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
2 4 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PzKpfw kaže...

 

Za anti-anti-vaksere, dal bu te se cijeli sa trećom dozom?

Osobno bih. Sa i četvrtom i petom, ako bude potrebno. Svake godine kontra C-19!

 Svaka cast,stiti me od sebe. 

Meni nista dok ne bude,do tad uzivam.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne.Neću se cjepiti.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

ako nije problem umrijeti što se onda toliko bojite cjepiti, da mi je znati?

 Ne znam gdje sam to spomenuo, iz čega si zaključio da se bojim cijepiti. Zašto se ne cijepite protiv gripe ako se ne bojite cjepiva? Ili ste po pitanju gripe antivakseri?

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 Evo i mene nakon 274 str. foruma.

 

Čitam na "peskokce" i nigdije ne piše -

 

 - Što će se meni desit koji sam se cijepio i koliko je to posto sigurno da će mi se desit?????

 

Ajd mi odgovorite da pripremim sebe i svoju obitelj na najcrnije scenarije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PzKpfw kaže...

 

Za anti-anti-vaksere, dal bu te se cijeli sa trećom dozom?

Osobno bih. Sa i četvrtom i petom, ako bude potrebno. Svake godine kontra C-19!

 Tako je brate namagnetizirani. 

Nisam se mislio cijepiti trećom ali hoću i ja i sa šestom, zbog ovih bioterorista. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dery kaže...

Najednostavnije objašnjanje jest da su cijepljenjem uništili prirodni imunitet.

 

 

Mogu li temu staviti na ignore, ovo je već bolesno. a vuče me tu i tamo pogledati.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 @danen .. u čemu je problem? sudjeluješ u temi koja te zanima, ona koja te ne zanima.. ne sudjeluješ, preskočiš, ignoriraš.. pri čemu jadna ovca ne mora platiti svojom kožom neki iracionalan razlog. .. post koji je bliži spamu nego nečem konstruktivnom, nedostatak volje, želje, argumenta? .. ne dođeš u slastičarnu govoriti kako ne želiš sladoled ili kolače, ne dođeš u kafić govoriti protiv kave-pića, u mesnicu protiv mesa, .. tj ako to ne želiš, ne sudjeluješ, ne čitaš, nije obavezno nego upravo tvoj izbor. Što je tvoj izbor osim deranja ovce? ne sudjelovati ili prigovarati ostalima kako im se to da? .. otvori prikladnu temu pa pričaj o tome, može se i za sve postoji prikladno mjesto kao i podnaslov..

-nikad mi neće biti jasan mentalni sklop članova foruma koji dođu u neku temu s ovakvim postom protiv teme.. -ne zanima te? .. tad to nije problem teme nego osobe.

ti se petljaš u materiju o kojoj imaš jako malo znanja, dočim ugledni prof.dr.sc "danen" s referencama (mali dio njih)....

 

 Prof.dr.sc Nenad Raos znanstveni je savjetnik iz područja kemije. Do odlaska u mirovinu radio je na zagrebačkom Institutu za medicinska istraživanja gdje se bavio teorijskom kemijom (konformacijska i topološka analiza) biološki zanimljivih kompleksnih spojeva te bioanorganskom kemijom. Bavi se i poviješću kemije ta na doktorskom studiju predaje kolegije „Konformacijska analiza“ i „Dizajniranje lijekova“ za koje je napisao udžbenike. Intenzivno se bavi popularizacijom znanosti napisavši preko dvije tisuće članaka i 12 znanstveno-popularnih knjiga iz područja kemije, biologije i astronomije te još jednu, o postanku života, koja upravo izlazi.  Sedam je godina uređivao Prirodu, naš najstariji časopis za popularizaciju znanosti. Danas objavljuje u Čovjeku  i svemiru  te na portalima Bug online i Zg-magazin, uređuje rubriku „Kemija u nastavi“ u Kemiji u industriji te za taj časopis piše redovite komentare. Autor je sedam izložbi u Tehničkom muzeju „Nikola Tesla“ u Zagrebu, od kojih se jedna, „Bezbroj lica periodnog sustava elemenata“ nalazi kao stalni postav. Dobitnik je Državne godišnje nagrade za promidžbu i popularizaciju znanosti (2003.). 

 

.............te ima čemu podučiti, ali, većina poput tebe sjedi na ušima... i laprda u/o temi o kojoj ne zna skoro ništa.

ova tema je davno prešla svoju nekakvu anketnu svrhu, s pitanjem; "hoćete li se cijepiri protiv Covida 19" tako da nisam off topic, a većina neznalica iz područja biokemije u čemu pribrajam i moje znanje u odnosu na Raosovo je off topic.

 

što bi prof.dr.sc više trebao pametno napisati, da bi zadovoljilo tvoje skromno poznavanje materije ?

 

da primjetim kako se forumaš danen petlja npr. neznanjem u područje op.s. windowsa, softvera općenito, gdje si ti odličan u znanju, prvi bih mu rekao da se mane ćorava posla jer piše bedastoće i trola.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
rokonja kaže...

 

 

 - Što će se meni desit koji sam se cijepio i koliko je to posto sigurno da će mi se desit?????

 

 

 ???!!!

 

Ovu rečeničnu konstrukciju bi deset povijesno najpoznatijih filozofa proučavalo dvadeset godina. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-nemaš blage veze ni o čemu.. misliš da si sad malo 'veći'?

-padaš na autoritet.. nije važno tko, nego što piše. Svaka tema je za sebe.

-o osobi ne želim, privatno-javno, institut itd.. nije tema, ni mjesto.. samo pohvalno-pozitivno, odličan kemičar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-nemaš blage veze ni o čemu.. misliš da si sad malo 'veći'?

-padaš na autoritet.. nije važno tko, nego što piše. Svaka tema je za sebe.

-o osobi ne želim, privatno-javno, institut itd.. nije tema, ni mjesto.. samo pohvalno-pozitivno, odličan kemičar.

 opa, počeli smo vrijeđati...

 

ja padam na autoritet, a ti napišeš da je čovjek "odličan kemičar"

po čemu ti, s opskurnim znanjem iz područja "kemije" to tvrdiš ?

 

zbog Raosova autoriteta ?! 

 

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 8:32 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-prijavi, modovi moderiraju..

-bez navodnika

.. znam dovoljno.

-ne, ne zbog autoriteta, nego znam.

 

btw, zašto koristiš ime forumaša? imaš li što svojeg?

 

btw-2 .. tema je covid, argumenti, mišljenje-svoje itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 8:36 (ihush).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-prijavi, modovi moderiraju..

-bez navodnika

.. znam dovoljno.

-ne, ne zbog autoriteta, nego znam.

 

btw, zašto koristiš ime forumaša? imaš li što svojeg?

 nisam poput tebe da svaku glupost prijavim.

 

ime i prezime koristim jer je čovjek sam dao svoje ime i prezime, svoj životni put na raspolaganje, odn konkretizirao je i specificirao svoje podatke.

 

moje ime i prezime možeš vidjeti u profilu, dočim, tvoje ne.

 

i ne, tema je "hoćete li se cijepiti protiv Covida 19"..nitko ne traži mišljenja, obrazloženja, pogotovo "argumente"

 

hoću, neću i fertig.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 8:48 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-prijavi se...

-on je dao svoje ime, ti nisi dao ništa (vrijedno), to naprosto nije isto, odnosno, to što pokušavaš 'narasti' ispod tuđeg ogrtača samo govori koliko si jadno stvorenje. .. no odrasti ćeš jednom, možda.

-molba? -završimo osobnim razinama, nije primjereno.

 

-cijepite se..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 8:51 (ihush).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-prijavi se...

-on je dao svoje ime, ti nisi dao ništa (vrijedno), to naprosto nije isto, odnosno, to što pokušavaš 'narasti' ispod tuđeg ogrtača samo govori koliko si jadno stvorenje. .. no odrasti ćeš jednom, možda.

-molba? -završimo osobnim razinama, nije primjereno.

 

-cijepite se..

 opet vrijeđanje...

 

što si ti dao na ovoj temi ? 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporozac i Zechina su sigurno jučer uživali u rtl direktu i mlatili majmuna dok je vrsni stručnjak Kolarić plakao jer nemamo strože mjere
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Oprosti nisam te prepoznao.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jutarnji list - Izraelci tvrde: možemo doseći imunitet krda u 1-2 mjeseca, treća doza štiti i od same zaraze!

 

Prema pisanju izraelskih medija oni koji su cijepljeni trećom dozom Pfizera sada su 96 posto zaštićeni čak i protiv same infekcije

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pfizer će morat otvorit još par računa jer više neće znati di će s lovom
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Prve dvije doze su štitile 100%, dok god su "činjenice" bile bazirane za laboratorijskim studijama financiranim od BigPharme. Sad, nakon što su za te dvije doze došle činjenice iz realnog svijeta, imamo efikasnost na razini cjepiva protiv gripe. Tako da ove vijesti uzmi s ogromnom rezervom.

Uvijek postoji mogućnost da se imunitet krda postigne pelcovanjem na tjednoj bazi, samo koliko je to praktično i smisleno.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Sve ide prema tome. Kao što odgovorih kolegi gore, pelcovanje na tjednoj bazi i win win situacija.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Pfizer će morat otvorit još par računa jer više neće znati di će s lovom

 Sobzirom koliko Korona radi štete društvu na svim razina, praktički poput rata, cijena po dozi je zanemariva ako donosi izlaz iz tunela.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitno je ovo “ako”. Zasad nije tak i vjerojatno ni ne bude.

I usput ovo da je cijena zanemariva. Ne, apsolutno nije. Digli su cijenu doza, a prije godinu dana su se veliki farmaceuti i spasitelji poput našeg malog židova kunuli da će cijena cjepiva biti simbolična.

Jbg valjda se vode onim, ak može rasti cijena građevinskog materijala, onda može i cjepiva
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 21:19 (foofajter).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Vrijeme će pokazati, kad kažeš vjerojatno znači da ni sam ne znaš, kao što nitko ne zna 100%. Najlakše je biti general poslije bitke i pametovati sa strane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Vrijeme će pokazati, kad kažeš vjerojatno znači da ni sam ne znaš, kao što nitko ne zna 100%. Najlakše je biti general poslije bitke i pametovati sa strane.

 Ne pametuje on sa strane.

On je aktivni aktivist antivakserskog pokreta CROANTICovid COM

A, voli i popitˇ pa mi zbog toga nije mrzak ....  

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Očito sam onda jedini antivakser koji je cijepljen, i to dva puta, a bit ću i svaki idući puta dok god nas ne prestanu maltretirat s koronica potvrdama jer nema šanse da bilo kome dam i kunu da mi čačka po nosu. Da me netko pošalje na testiranje, fino bi skinuo gaće pa evo čačkaj po anusu i pobriši ono kaj nisam uspio sam posle kenjaone
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mislim da bi protivnike cijepljenja trebalo cijepiti sasvim bezopasnom sredstvom  - injekcijama destilirane vode. Da nauče (i osjete) što je osmotski tlak i hipotoničana otopina. 

 
1 5 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Mislim da bi protivnike cijepljenja trebalo cijepiti sasvim bezopasnom sredstvom  - injekcijama destilirane vode. Da nauče (i osjete) što je osmotski tlak i hipotoničana otopina. 

 

Krasna izjava. Jel tako na svojim predavanjima učite?

Molim Vas izjavite to na televiziji i za najčitanije novine kad vas idući put mediji pitaju da prokomentirate, a ne bi bilo loše da ovjekovječite i u nekoj svojoj knjizi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 9:31 (Maat).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice