Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 958.798
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ljudi se rode, ljudi umiru. Dok se pomiriš s tim bit će ti lakše. To ti se zove život.

A koliko će tek ljudi nastavit živjeti s mentalnim posljedicama i na kraju oduzet si život jer će doslovno puknut jer su im ukinuta prava kretanja, odlaska na koncerte, festivale, utakmice, putovanja itd...takvih će kolega biti jako puno, više nego koronaša.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 8:53 (foofajter).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dagoberhr kaže...
foofajter kaže...
MV player kaže...

Bosna i Hercegovina 147

Slovačka 36

Grčka 80

Hrvatska 51 umrlih jučer.

Strašne brojke, dramatične.

A kod nas se 50% ljudi boji cjepiva. Tko je tu lud ?

Strašno dramatične, pola Europe nije spavalo zbog tih brojki. Nego daj mi reci, koliko je umrlih od drugih bolesti i u drugim okolnostima? Naravno da ne znaš jer su te osobe nebitne pa se o njima ne piše svaki dan. Bitni su samo oni koji krepavaju od koljorone.

 

foofajter svaki izgubljeni zivot je 'strasno dramaticno' za bilo koga normalnog osim tebe! Do danas je u svijetu od virusa korone umrlo 3 149 584 ljudi .. skoro jedna Hrvatska .. tebi to nije strasno, meni dragi moj je vise nego strasno.

 

Koliko moras biti bezosjecajan da uopce napises takav komentar, prijatelju moj!!

 Isto tako je samo ove godine, znači u nepunih 5 mjeseci, umrlo od gladi: 3.563,868 ljudi.... i niko ne priča o tome, 792,112,871 osoba nema pristup čistoj pitkoj vodi, ove godine je umrlo 2,422,177 djece ispod 5 godina od siromaštva, nehigijene, neuhranjenosti itd... i nitko o tome ne širi svijest. Ali tu su svi očito epidemiolozi i korona koja ima dobar marketing udara na najjače.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 8:50 (Han).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dagoberhr kaže...

foofajter svaki izgubljeni zivot je 'strasno dramaticno' za bilo koga normalnog osim tebe! Do danas je u svijetu od virusa korone umrlo 3 149 584 ljudi .. skoro jedna Hrvatska .. tebi to nije strasno, meni dragi moj je vise nego strasno.

 

Koliko moras biti bezosjecajan da uopce napises takav komentar, prijatelju moj!!

 A takvi su ti ljudi. Ili su klinci koji kurca ne znaju o životu, a kamoli smrti, ili su odrasli koji ne vide dalje od svoje guzice.

 

Bez brige, život se pobrine sam od sebe da kad tad shvate. Ako ne zbog drugih, onda zbog onih koje jedino i najviše vole - sebe.

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Isto tako je samo ove godine, znači u nepunih 5 mjeseci, umrlo od gladi: 3.563,868 ljudi.... i niko ne priča o tome, 792,112,871 osoba nema pristup čistoj pitkoj vodi, ove godine je umrlo 2,422,177 djece ispod 5 godina od siromaštva, nehigijene, neuhranjenosti itd... i nitko o tome ne širi svijest. Ali tu su svi očito epidemiolozi i korona koja ima dobar marketing udara na najjače.

 https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism

 

Priča se. Konstantno.

Nadglednik dina
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Han kaže...

 Isto tako je samo ove godine, znači u nepunih 5 mjeseci, umrlo od gladi: 3.563,868 ljudi.... i niko ne priča o tome, 792,112,871 osoba nema pristup čistoj pitkoj vodi, ove godine je umrlo 2,422,177 djece ispod 5 godina od siromaštva, nehigijene, neuhranjenosti itd... i nitko o tome ne širi svijest. Ali tu su svi očito epidemiolozi i korona koja ima dobar marketing udara na najjače.

 https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism

 

Priča se. Konstantno.

 Bravo dežurni epidemiolože i savjesni građanine. Pitao sam da li se priča o ostalim problemima koji su opasninji od ove korone i to višestruko a ti mi tu stavljaš linkove na whataboutism. Kakav argument. Uvijek, ali baš uvijek takav tip ljudi poput tebe ima takav stav. Kad se tuđe mišljenje razlikuje od tvoga ili je ravnozemljaš, ili antivaxer ili mu iskopavaš super tajno oružje libtarda sa zapada zvano whataboutism. Niti jednom nisi stao i rekao, pa vidi stvarno, 3.5 milijona ljudi je u prvih 5 mjeseci ove godine umrlo od gladi, 2.5 milijona djece je umrlo od neuhranjenosti, dječjih bolesti itd.... Ali za njih te boli kurac, jer eto ti odlučuješ tko voli sebe a tko druge ( kako si gore napisao jednom forumašu da nema pojma o životu i smrti ).  Ne radi se ovdje o mjerenju čiji je veći ili o tom whataboutismu koji ti je očito jedini argument, nego se radi o apeliranju na brigu o drugima, nosi masku i zaštiti druge, ponavljanje kako trebamo paziti jedni na druge i štititi se od smrtonosnog virusa, a sa druge strane se zatvaraju oči pred svime ostalime. Pravi primjer dvoličnosti i sebičnosti o kojoj drugima držiš predavanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 9:14 (Han).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
foofajter kaže...
Ljudi se rode, ljudi umiru. Dok se pomiriš s tim bit će ti lakše. To ti se zove život.

A koliko će tek ljudi nastavit živjeti s mentalnim posljedicama i na kraju oduzet si život jer će doslovno puknut jer su im ukinuta prava kretanja, odlaska na koncerte, festivale, utakmice, putovanja itd...takvih će kolega biti jako puno, više nego koronaša.

 A nista, u pravu si, najbolje onda sada zavrsiti i miran si.

Ajde, fufacu, vidimo se u zagrobnom zivotu ako postoji, moja sugestija ti je autom pri velikoj brzini u drvo, mislim da ces tako napraviti najmanje stete drugima a smrt je gotovo sigurna.

 Ti si isto završio glupost sa odličnim. Okreni na nulu i ne bacaj ulje na štangicu.

 
2 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Ljudi se rode, ljudi umiru. Dok se pomiriš s tim bit će ti lakše. To ti se zove život.

A koliko će tek ljudi nastavit živjeti s mentalnim posljedicama i na kraju oduzet si život jer će doslovno puknut jer su im ukinuta prava kretanja, odlaska na koncerte, festivale, utakmice, putovanja itd...takvih će kolega biti jako puno, više nego koronaša.

Cilj modernog društva, znanosti i dobrog dijela industrije je produljenje životnog vijeka.

Psihički problemi se mogu rješavati (iako, koncerti i utakmice nisu nešto zbog čega bi netko ozbiljno trebao "puknuti"). Pravo na život je apsolutno ispred prava na gledanje utakmica ili odlaska na koncert.

Han kaže...

 Isto tako je samo ove godine, znači u nepunih 5 mjeseci, umrlo od gladi: 3.563,868 ljudi.... i niko ne priča o tome, 792,112,871 osoba nema pristup čistoj pitkoj vodi, ove godine je umrlo 2,422,177 djece ispod 5 godina od siromaštva, nehigijene, neuhranjenosti itd... i nitko o tome ne širi svijest. Ali tu su svi očito epidemiolozi i korona koja ima dobar marketing udara na najjače.

To jesu problemi s kojima se mnoge države bore desetljećima, "širenje svijesti" je kontinuirano, ali ne ovisi samo o drugim zemljama niti se može iz drugih zemalja nešto posebno napraviti.

To je više socio - ekonomski nego zdravstveni.

13 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Cijepiti ću se samo ako mi to bude uvjet za ići na događanja, koncerte i putovanja, a vjerojatno hoće tako da je odgovor DA. Nisam ljubitelj cjepiva koji se razviju u manje od godinu dana od početka pandemije da bi se što prije okrenula parica, ali jbg, trujemo se i puno većim sranjima od cjepiva pa ne dižemo frku oko toga.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@Han rekao sam slijedece: "foofajter svaki izgubljeni zivot je 'strasno dramaticno' .." a onda sam se osvrnuo da je samo od korone do danas umrlo: "Do danas je u svijetu od virusa korone umrlo 3 149 584 ljudi ..". Da znam koliko svaki dan u svijetu umre ljudi od gladi te zato pomazem koliko mogu preko raznih udruga novcanim prilogom, znam da je to samo kap u moru .. te ponavljam da sam namjerno napisao da je gubitak svakog zivota strasan .. svjestan sam da neki su dio prirodnog ciklusa zbog starosti sto ne mozemo sprijeciti. Bolesti mozemo sprijeciti modernom medicinom i ljecenjem istih dok glad i neimastinu mozemo sprijeciti jedino empatijom te pomaganjem te da svi ljudi na svijetu uplate 1€/$ za one koji nemaju nitko ne bi bio gladan i umirao od gladi ili neimastine.

 

Entry Point u pravu si, za takve postoji mjesto i vrijeme.

veni vidi didici
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
foofajter kaže...
Ljudi se rode, ljudi umiru. Dok se pomiriš s tim bit će ti lakše. To ti se zove život.

A koliko će tek ljudi nastavit živjeti s mentalnim posljedicama i na kraju oduzet si život jer će doslovno puknut jer su im ukinuta prava kretanja, odlaska na koncerte, festivale, utakmice, putovanja itd...takvih će kolega biti jako puno, više nego koronaša.

Cilj modernog društva, znanosti i dobrog dijela industrije je produljenje životnog vijeka.

Psihički problemi se mogu rješavati (iako, koncerti i utakmice nisu nešto zbog čega bi netko ozbiljno trebao "puknuti"). Pravo na život je apsolutno ispred prava na gledanje utakmica ili odlaska na koncert.

 Kao netko ko provodi kroz ljeto 20-25 dana na festivalima plus na još dosta koncerata godišnje, ovo je ravno oduzimanju života. Govorim za sebe. Imam jako puno frendova koji pucaju zbog toga iako nisu ekstremni kao ja.

 

Doslovno bi otišao na Albinu, Rozgu i slične umjetnice kad bi došle blizu mojeg mjesta, eto takva je kriza.

 

I btw, psihički problemi se mogu rješavati, ali ne i riješiti, ako govorimo o depresiji.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dagoberhr kaže...

@Han rekao sam slijedece: "foofajter svaki izgubljeni zivot je 'strasno dramaticno' .." a onda sam se osvrnuo da je samo od korone do danas umrlo: "Do danas je u svijetu od virusa korone umrlo 3 149 584 ljudi ..". Da znam koliko svaki dan u svijetu umre ljudi od gladi te zato pomazem koliko mogu preko raznih udruga novcanim prilogom, znam da je to samo kap u moru .. te ponavljam da sam namjerno napisao da je gubitak svakog zivota strasan .. svjestan sam da neki su dio prirodnog ciklusa zbog starosti sto ne mozemo sprijeciti. Bolesti mozemo sprijeciti modernom medicinom i ljecenjem istih dok glad i neimastinu mozemo sprijeciti jedino empatijom te pomaganjem te da svi ljudi na svijetu uplate 1€/$ za one koji nemaju nitko ne bi bio gladan i umirao od gladi ili neimastine.

 

Entry Point u pravu si, za takve postoji mjesto i vrijeme.

 Ako si toga svega svjestan čemu onda stavljanje umrlih od korone ispred umrlih od ostalih bolesti, gladi ili neimanja prisupa pitkoj vodi? Kako sad odjednom fokus samo na umrle od korone? Ovo o uplati od 1€ i da nitko nebi bio gladan, žedan itd neće nikada proći. Primjer su ti poplave u Gunji ( pljačka ), oba potresa ( pljačka u pozadini ), crveni križ= deveti krug pakla korupcije, Unicef= još veće leglo korupcije i pljačke, razno razne zaklade i udruge=bace zrno riže a odnesu iz tih zemalja vagone i tako u nedogled. Ali to se ne spominje, o tome se šuti a i onaj tko razmišlja o tome, onaj koga ta nepravda boli i smeta mu ubrzo bude napadnut od strane ispranih mozgova i parazita kojima odgovara takvo stanje. I to je istina i činjenica koja je vidljiva svakome tko nije rob medijima i ima zrno skepse prema svemu što mu se servira.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
foofajter kaže...
Ljudi se rode, ljudi umiru. Dok se pomiriš s tim bit će ti lakše. To ti se zove život.

A koliko će tek ljudi nastavit živjeti s mentalnim posljedicama i na kraju oduzet si život jer će doslovno puknut jer su im ukinuta prava kretanja, odlaska na koncerte, festivale, utakmice, putovanja itd...takvih će kolega biti jako puno, više nego koronaša.

Cilj modernog društva, znanosti i dobrog dijela industrije je produljenje životnog vijeka.

Psihički problemi se mogu rješavati (iako, koncerti i utakmice nisu nešto zbog čega bi netko ozbiljno trebao "puknuti"). Pravo na život je apsolutno ispred prava na gledanje utakmica ili odlaska na koncert.

Han kaže...

 Isto tako je samo ove godine, znači u nepunih 5 mjeseci, umrlo od gladi: 3.563,868 ljudi.... i niko ne priča o tome, 792,112,871 osoba nema pristup čistoj pitkoj vodi, ove godine je umrlo 2,422,177 djece ispod 5 godina od siromaštva, nehigijene, neuhranjenosti itd... i nitko o tome ne širi svijest. Ali tu su svi očito epidemiolozi i korona koja ima dobar marketing udara na najjače.

To jesu problemi s kojima se mnoge države bore desetljećima, "širenje svijesti" je kontinuirano, ali ne ovisi samo o drugim zemljama niti se može iz drugih zemalja nešto posebno napraviti.

To je više socio - ekonomski nego zdravstveni.

 Zato i imamo jako puno lešinara ( drugih zemalja ) koje vole takve agonije produživati i još više razarati jer eto, uzele su si za pravo položiti ruke na resurse, zemlju i granice pod zastavom Unicefa, crvenog križa i kojekakvih zaklada.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 Kao netko ko provodi kroz ljeto 20-25 dana na festivalima plus na još dosta koncerata godišnje, ovo je ravno oduzimanju života. Govorim za sebe. Imam jako puno frendova koji pucaju zbog toga iako nisu ekstremni kao ja.

 

Doslovno bi otišao na Albinu, Rozgu i slične umjetnice kad bi došle blizu mojeg mjesta, eto takva je kriza.

 

I btw, psihički problemi se mogu rješavati, ali ne i riješiti, ako govorimo o depresiji.

 Znači droga ti fali.

Nadglednik dina
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Old Iggy kaže...
foofajter kaže...

Cilj modernog društva, znanosti i dobrog dijela industrije je produljenje životnog vijeka.

Psihički problemi se mogu rješavati (iako, koncerti i utakmice nisu nešto zbog čega bi netko ozbiljno trebao "puknuti"). Pravo na život je apsolutno ispred prava na gledanje utakmica ili odlaska na koncert.

 Kao netko ko provodi kroz ljeto 20-25 dana na festivalima plus na još dosta koncerata godišnje, ovo je ravno oduzimanju života. Govorim za sebe. Imam jako puno frendova koji pucaju zbog toga iako nisu ekstremni kao ja.

 

Doslovno bi otišao na Albinu, Rozgu i slične umjetnice kad bi došle blizu mojeg mjesta, eto takva je kriza.

 

I btw, psihički problemi se mogu rješavati, ali ne i riješiti, ako govorimo o depresiji.

Nema to nikakve veze s oduzimanjem života, samo s ozbiljnošću.

Psihički problemi se itekako mogu rješavati.

Han kaže...

 Ako si toga svega svjestan čemu onda stavljanje umrlih od korone ispred umrlih od ostalih bolesti, gladi ili neimanja prisupa pitkoj vodi?

Nitko ih ni ne stavlja "ispred". To su potpuno odvojene stvari koje se rješavaju na različite načine.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
foofajter kaže...
Old Iggy kaže...
foofajter kaže...

Cilj modernog društva, znanosti i dobrog dijela industrije je produljenje životnog vijeka.

Psihički problemi se mogu rješavati (iako, koncerti i utakmice nisu nešto zbog čega bi netko ozbiljno trebao "puknuti"). Pravo na život je apsolutno ispred prava na gledanje utakmica ili odlaska na koncert.

 Kao netko ko provodi kroz ljeto 20-25 dana na festivalima plus na još dosta koncerata godišnje, ovo je ravno oduzimanju života. Govorim za sebe. Imam jako puno frendova koji pucaju zbog toga iako nisu ekstremni kao ja.

 

Doslovno bi otišao na Albinu, Rozgu i slične umjetnice kad bi došle blizu mojeg mjesta, eto takva je kriza.

 

I btw, psihički problemi se mogu rješavati, ali ne i riješiti, ako govorimo o depresiji.

Nema to nikakve veze s oduzimanjem života, samo s ozbiljnošću.

Psihički problemi se itekako mogu rješavati.

Han kaže...

 Ako si toga svega svjestan čemu onda stavljanje umrlih od korone ispred umrlih od ostalih bolesti, gladi ili neimanja prisupa pitkoj vodi?

Nitko ih ni ne stavlja "ispred". To su potpuno odvojene stvari koje se rješavaju na različite načine.

Naravno doktore!

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@Han definitivno je moja intencija bila uperena na ljudski zivot u ovome slucaju smrti a za primjer je uzeta statistika umrlih od korone.

 

Slazem se sa tvojim primjerima i da iza njih stoje kriminalni akti koji sve dobre namjere pojedinaca ili grupe ljudi diskvalificiraju ili otezaju distribuciju dobrih namjera. Nazalost korupciju je ocito tesko, mozda nemoguce iskorjeniti ili nema interesa za isto o cemu definitivno obojca moguce mozemo ovdje ispisati stranice jedne podeblje knjige. Sve je znano i sumnjam da ce se sto popraviti za naseg zivota ali uvijek mozemo uciniti dobro ma koliko znamo da iza njega postoje ljudi koji ce posegnuti za necasnim radnjama.

 

Kako sam ne tako davno napisao nisam za cjepljenje jer smatram da se do cjepiva doslo sa nedovoljno klinickog ispitivanja ali moja drustvena odgovornost prema ljudima sa kojima radim, sa ljudima kojima poslovno ili privatno suradjujem i druzim od mene trazi ali i zahtjeva da istome pristupim (cjepim se) jer ako cu tim cinom smanjiti mogucnost zaraze a time i mogucnost smrtnog ishoda od svoje strane, neupitno je isto uopce.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 10:00 (dagoberhr).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dagoberhr kaže...

@Han definitivno je moja intencija bila uperena na ljudski zivot u ovome slucaju smrti a za primjer je uzeta statistika umrlih od korone.

 

Slazem se sa tvojim primjerima i da iza njih stoje kriminalni akti koji sve dobre namjere pojedinaca ili grupe ljudi diskvalificiraju ili otezaju distribuciju dobrih namjera. Nazalost korupciju je ocito tesko, mozda nemoguce iskorjeniti ili nema interesa za isto o cemu definitivno obojca moguce mozemo ovdje ispisati stranice jedne podeblje knjige. Sve je znano i sumnjam da ce se sto popraviti za naseg zivota ali uvijek mozemo uciniti dobro ma koliko znamo da iza njega postoje ljudi koji ce posegnuti za necasnim radnjama.

 

Kako sam ne tako davno napisao nisam za cjepljenje jer smatram da se do cjepiva doslo sa nedovoljno klinickog ispitivanja ali moja drustvena odgovornost prema ljudima sa kojima radim, sa ljudima kojima poslovno ili privatno suradjujem i druzim od mene trazi ali i zahtjeva da istome pristupim (cjepim se) jer ako cu tim cinom smanjiti mogucnost zaraze a time i mogucnost smrtnog ishoda od svoje strane, neupitno je isto uopce.

 Ne moraš se meni pravdati, to ne tražim. Ja samo reagiram onako kako smatram da je u određenome trenutku potrebno, možda ne uvijek najbolje ali je zadovoljavajuće. Ono što je zanimljivo da bez obzira iz kojeg kuta se gleda, i sa kakvim mišljenjem o "problemu", kod svjesnih ljudi je odmah jasno da je krajnji cilj isti. Ili ti ga prevedno, uz manje ili više otpora se u konačnici slažemo.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
foofajter kaže...

 Kao netko ko provodi kroz ljeto 20-25 dana na festivalima plus na još dosta koncerata godišnje, ovo je ravno oduzimanju života. Govorim za sebe. Imam jako puno frendova koji pucaju zbog toga iako nisu ekstremni kao ja.

 

Doslovno bi otišao na Albinu, Rozgu i slične umjetnice kad bi došle blizu mojeg mjesta, eto takva je kriza.

 

I btw, psihički problemi se mogu rješavati, ali ne i riješiti, ako govorimo o depresiji.

 Znači droga ti fali.

 ok, ovo je bio jebeni LOL :D

NULL!=NULL
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 tajno oružje libtarda sa zapada zvano whataboutism. Niti jednom nisi stao i rekao, pa vidi stvarno, 3.5 milijona ljudi je u prvih 5 mjeseci ove godine umrlo od gladi, 2.5 milijona djece je umrlo od neuhranjenosti, dječjih bolesti itd....

 Očito nisi svjestan da si upravo ti zajahao na whataboutism s uvlačenjem ovih koji nemaju veze s koronom.

 

Dječje bolesti se rješavaju pogodi čime - cijepljenjem. I na tome recimo Gates intenzivno radi, a desničarski antivakseri čine sve da mu taj posao otežaju.

Glad se rješava između ostaloga i manjim natalitetom, dakle dostupnošču kontracepcije, protiv čega se opet desničari jako bore.

 

Što si ti napravio za te sve gladne i bolesne, osim što si ih sada prigodno izvukao kako bi whataboutismom osporio nešto sasvim drugo, a onda druge optužio za to što sam radiš?

 

U Hr godišnje u prometu pogine tristotinjak ljudi (5% od broja korona žrtava) od čega je pedesetak djece, od kojih velik dio u automobilima, pa ipak pred svakom školom imamo ležeće policajce i ograničenja brzine, iako tek tu i tamo neko dijete bude pregaženo pred školom. Što je to prema milijunima umrle djece od gladi? Zašto ulažemo u ležeće policajce umjesto da hranimo gladne po svijetu? Zašto se ičime drugime bavimo dok toliko ljudi umire po svijetu, zašto kupujemo Playstatione, gledamo filmove i idemo na koncerte, kad je novac potrebniji drugdje?

 

Kužiš koji si licemjer?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nisam citao sve, nemam toliko vremena, ali molim vas, nemojte prestjat s raspravom!

Obozavam otvorit ovu temu na poslu kad mi treba 10, 15 miuntna pauza pa se nasmijat ili izgledat ovako , u svakom slucaju mi makne misli s posla. 

 

 

Da ne bude offtopic, osobno cu se cijepit i zelim sto prije. Da li vjerujem cijepivu 100% i mislim da je sigurno za sve? Ne, ali vjerujem u znanost i ne vjerujem u razno razne teorije zavjere. Vjerujem ukoliko budem imao nuspojave da ce se sustav pobinut za mene (ne hr sustav). Za mene je matematika jednostavna, rizik je vrijedan ishoda.

Sta isto zelim rec, ne citam i ne gledam nista vezano uz pandemiu (izuzet ove teme), radi kolicine dezinformacija. Uvijek kad citam nesto volim provjerit koji su izvori, te tko i zasto je to pisao, uz kolicinu informacija u optjecasju vezane us ovu temu je postalo skoro pa nemoguce provjeriti sadrzaj.

 

Najzanimljivija je trenuta podjeljenost drusta, i kolicina strucnjaka. Ja sam informacijski tehnicar, ne govorim svom frizeru, kuharu u restoranu ili mehanicaru, kako da rade svoj posao i ne sumnjam u njihovu strucnost, vjerovat cu i svom doktoru, pa makar bio prozvan "ovcom" 

011000110010.
Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
foofajter kaže...

 Kao netko ko provodi kroz ljeto 20-25 dana na festivalima plus na još dosta koncerata godišnje, ovo je ravno oduzimanju života. Govorim za sebe. Imam jako puno frendova koji pucaju zbog toga iako nisu ekstremni kao ja.

 

Doslovno bi otišao na Albinu, Rozgu i slične umjetnice kad bi došle blizu mojeg mjesta, eto takva je kriza.

 

I btw, psihički problemi se mogu rješavati, ali ne i riješiti, ako govorimo o depresiji.

 Znači droga ti fali.

 U krivu si korončiću, ne drogiram se niti sam ikad probao drogu. I ne obilazim narkomanske festivale poput exita, ultre i sl gluposti retardacija. 

 

A kad smo već kod droge, mislim da je u današnje vrijeme to najmanji problem nabavit, ne trebaju se obilazit kojekakvi eventi.

 

Ali kak bi ti to znao jer uživaš biti zatvoren u 4 zida, sunce nisi vidio godinama.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Han kaže...

 tajno oružje libtarda sa zapada zvano whataboutism. Niti jednom nisi stao i rekao, pa vidi stvarno, 3.5 milijona ljudi je u prvih 5 mjeseci ove godine umrlo od gladi, 2.5 milijona djece je umrlo od neuhranjenosti, dječjih bolesti itd....

 Očito nisi svjestan da si upravo ti zajahao na whataboutism s uvlačenjem ovih koji nemaju veze s koronom.

 

Dječje bolesti se rješavaju pogodi čime - cijepljenjem. I na tome recimo Gates intenzivno radi, a desničarski antivakseri čine sve da mu taj posao otežaju.

Glad se rješava između ostaloga i manjim natalitetom, dakle dostupnošču kontracepcije, protiv čega se opet desničari jako bore.

 

Što si ti napravio za te sve gladne i bolesne, osim što si ih sada prigodno izvukao kako bi whataboutismom osporio nešto sasvim drugo, a onda druge optužio za to što sam radiš?

 

U Hr godišnje u prometu pogine tristotinjak ljudi (5% od broja korona žrtava) od čega je pedesetak djece, od kojih velik dio u automobilima, pa ipak pred svakom školom imamo ležeće policajce i ograničenja brzine, iako tek tu i tamo neko dijete bude pregaženo pred školom. Što je to prema milijunima umrle djece od gladi? Zašto ulažemo u ležeće policajce umjesto da hranimo gladne po svijetu? Zašto se ičime drugime bavimo dok toliko ljudi umire po svijetu, zašto kupujemo Playstatione, gledamo filmove i idemo na koncerte, kad je novac potrebniji drugdje?

 

Kužiš koji si licemjer?

 Hvala bogu da si se javio, već sam mislio koliko ti treba da se prikrpaš. Ovak da razjasnimo jednu stvar: ja ne veličam, ne favoriziram niti sam zainteresiran za slijedeće izraze, pokrete i ostala leftard, swj i woke sranja kao što su: feminizam, ženska prava hoću, blm, hod za život, srnavka i februarka, gay brakovi i zajednice, outanje, whataboutism, safe space i ostala zapadna sranja. Sad kad si svjestan da moje izjave za sobom nemaj konotaciju ovih smeća onda budi svjestan slijedećega privjesku dragi, prije nego što etiketiraš nekoga: Kada se ubaciš u nečiji razgovor potrudi se pročitati što je tko rekao i to kronološkim slijedom te pokušaj koristiti lucidnost kako bi to isto povezao i zašto je nešto napisano i u kojemu kontekstu. Nemoj odmah skakati u obranu svojih istomišljenika bez da si pročitao zašto i zbog čega je došlo do razmjene mišljenja i najvažnije u kojem kontekstu su određeni postovi napisani i na što su referirani. Ovako dođeš u podne, zavrtiš pedalu i ne staješ. Ostale gluposti koje si nadrobio neću komentirati.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Ostale gluposti koje si nadrobio neću komentirati.

 Nisi rekao ništa pametno ni argumentirano. Ostaje da si licemjer koji optužuje za whataboutism, a sam se koristi njime.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Visak kaže...
Han kaže...

 tajno oružje libtarda sa zapada zvano whataboutism. Niti jednom nisi stao i rekao, pa vidi stvarno, 3.5 milijona ljudi je u prvih 5 mjeseci ove godine umrlo od gladi, 2.5 milijona djece je umrlo od neuhranjenosti, dječjih bolesti itd....

 Očito nisi svjestan da si upravo ti zajahao na whataboutism s uvlačenjem ovih koji nemaju veze s koronom.

 

Dječje bolesti se rješavaju pogodi čime - cijepljenjem. I na tome recimo Gates intenzivno radi, a desničarski antivakseri čine sve da mu taj posao otežaju.

Glad se rješava između ostaloga i manjim natalitetom, dakle dostupnošču kontracepcije, protiv čega se opet desničari jako bore.

 

Što si ti napravio za te sve gladne i bolesne, osim što si ih sada prigodno izvukao kako bi whataboutismom osporio nešto sasvim drugo, a onda druge optužio za to što sam radiš?

 

U Hr godišnje u prometu pogine tristotinjak ljudi (5% od broja korona žrtava) od čega je pedesetak djece, od kojih velik dio u automobilima, pa ipak pred svakom školom imamo ležeće policajce i ograničenja brzine, iako tek tu i tamo neko dijete bude pregaženo pred školom. Što je to prema milijunima umrle djece od gladi? Zašto ulažemo u ležeće policajce umjesto da hranimo gladne po svijetu? Zašto se ičime drugime bavimo dok toliko ljudi umire po svijetu, zašto kupujemo Playstatione, gledamo filmove i idemo na koncerte, kad je novac potrebniji drugdje?

 

Kužiš koji si licemjer?

 Hvala bogu da si se javio, već sam mislio koliko ti treba da se prikrpaš. Ovak da razjasnimo jednu stvar: ja ne veličam, ne favoriziram niti sam zainteresiran za slijedeće izraze, pokrete i ostala leftard, swj i woke sranja kao što su: feminizam, ženska prava hoću, blm, hod za život, srnavka i februarka, gay brakovi i zajednice, outanje, whataboutism, safe space i ostala zapadna sranja. Sad kad si svjestan da moje izjave za sobom nemaj konotaciju ovih smeća onda budi svjestan slijedećega privjesku dragi, prije nego što etiketiraš nekoga: Kada se ubaciš u nečiji razgovor potrudi se pročitati što je tko rekao i to kronološkim slijedom te pokušaj koristiti lucidnost kako bi to isto povezao i zašto je nešto napisano i u kojemu kontekstu. Nemoj odmah skakati u obranu svojih istomišljenika bez da si pročitao zašto i zbog čega je došlo do razmjene mišljenja i najvažnije u kojem kontekstu su određeni postovi napisani i na što su referirani. Ovako dođeš u podne, zavrtiš pedalu i ne staješ. Ostale gluposti koje si nadrobio neću komentirati.

 Uf brate, toliko sranja si nadrobio da komotno mozes cijeli svijet pognojiti sa time sto si upravo napisao. Ne znam zasto bi tebe itko ikada opisao kao ijedan od tih pojmova.

A o tome u kakvu si rupcagu teorija zavjere i diskriminacije upao mislim da nema smisla ni pricati.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jbt umirem od smijeha na postove ovih dvoje. 

 

Doslovno svaki njihov post je ovo:

 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
5 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 U krivu si korončiću, ne drogiram se niti sam ikad probao drogu. I ne obilazim narkomanske festivale poput exita, ultre i sl gluposti retardacija. 

 

A kad smo već kod droge, mislim da je u današnje vrijeme to najmanji problem nabavit, ne trebaju se obilazit kojekakvi eventi.

 

Ali kak bi ti to znao jer uživaš biti zatvoren u 4 zida, sunce nisi vidio godinama.

 

 Pa onda o čemu pričaš? Ako ne ideš na psihodeliju i ako se ne "resetiraš", onda samo glumataš i nije ti ništa.     

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Han kaže...

 Ostale gluposti koje si nadrobio neću komentirati.

 Nisi rekao ništa pametno ni argumentirano. Ostaje da si licemjer koji optužuje za whataboutism, a sam se koristi njime.

 Pa jesi ti ograničen? Gdje je post u kojem sam ja nekoga optužio za whataboutism??? Gdje je ? Napisao sam ti već da pročitaš postove prije nego što počneš pisat gluposti.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
Han kaže...
Visak kaže...
Han kaže...

 tajno oružje libtarda sa zapada zvano whataboutism. Niti jednom nisi stao i rekao, pa vidi stvarno, 3.5 milijona ljudi je u prvih 5 mjeseci ove godine umrlo od gladi, 2.5 milijona djece je umrlo od neuhranjenosti, dječjih bolesti itd....

 Očito nisi svjestan da si upravo ti zajahao na whataboutism s uvlačenjem ovih koji nemaju veze s koronom.

 

Dječje bolesti se rješavaju pogodi čime - cijepljenjem. I na tome recimo Gates intenzivno radi, a desničarski antivakseri čine sve da mu taj posao otežaju.

Glad se rješava između ostaloga i manjim natalitetom, dakle dostupnošču kontracepcije, protiv čega se opet desničari jako bore.

 

Što si ti napravio za te sve gladne i bolesne, osim što si ih sada prigodno izvukao kako bi whataboutismom osporio nešto sasvim drugo, a onda druge optužio za to što sam radiš?

 

U Hr godišnje u prometu pogine tristotinjak ljudi (5% od broja korona žrtava) od čega je pedesetak djece, od kojih velik dio u automobilima, pa ipak pred svakom školom imamo ležeće policajce i ograničenja brzine, iako tek tu i tamo neko dijete bude pregaženo pred školom. Što je to prema milijunima umrle djece od gladi? Zašto ulažemo u ležeće policajce umjesto da hranimo gladne po svijetu? Zašto se ičime drugime bavimo dok toliko ljudi umire po svijetu, zašto kupujemo Playstatione, gledamo filmove i idemo na koncerte, kad je novac potrebniji drugdje?

 

Kužiš koji si licemjer?

 Hvala bogu da si se javio, već sam mislio koliko ti treba da se prikrpaš. Ovak da razjasnimo jednu stvar: ja ne veličam, ne favoriziram niti sam zainteresiran za slijedeće izraze, pokrete i ostala leftard, swj i woke sranja kao što su: feminizam, ženska prava hoću, blm, hod za život, srnavka i februarka, gay brakovi i zajednice, outanje, whataboutism, safe space i ostala zapadna sranja. Sad kad si svjestan da moje izjave za sobom nemaj konotaciju ovih smeća onda budi svjestan slijedećega privjesku dragi, prije nego što etiketiraš nekoga: Kada se ubaciš u nečiji razgovor potrudi se pročitati što je tko rekao i to kronološkim slijedom te pokušaj koristiti lucidnost kako bi to isto povezao i zašto je nešto napisano i u kojemu kontekstu. Nemoj odmah skakati u obranu svojih istomišljenika bez da si pročitao zašto i zbog čega je došlo do razmjene mišljenja i najvažnije u kojem kontekstu su određeni postovi napisani i na što su referirani. Ovako dođeš u podne, zavrtiš pedalu i ne staješ. Ostale gluposti koje si nadrobio neću komentirati.

 Uf brate, toliko sranja si nadrobio da komotno mozes cijeli svijet pognojiti sa time sto si upravo napisao. Ne znam zasto bi tebe itko ikada opisao kao ijedan od tih pojmova.

A o tome u kakvu si rupcagu teorija zavjere i diskriminacije upao mislim da nema smisla ni pricati.

 O tome kako etiketirate sam pisao nekoliko postova prije i to osobi koja je razumna i shvatila je pto želim reći ( dagoberhr )... a ti se i dalje zadnji u nizu prikači i etiketiraj. Dalje neću jer vidim da za tebe postoji samo jedna stvarnost. Dugine boje nek te nose i cvijeće života nek ti miluje obraze dok utopiju sanjaš!

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 11:25 (Han).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Visak kaže...
Han kaže...

 Ostale gluposti koje si nadrobio neću komentirati.

 Nisi rekao ništa pametno ni argumentirano. Ostaje da si licemjer koji optužuje za whataboutism, a sam se koristi njime.

 Pa jesi ti ograničen? Gdje je post u kojem sam ja nekoga optužio za whataboutism??? Gdje je ? Napisao sam ti već da pročitaš postove prije nego što počneš pisat gluposti.

 Imaš pravo, pogrešno sam shvatio tvoje spominjenje whataboutizma.

 

No to ne mijenja činjenicu da se služiš njime, što te i dalje čini licemjerom koji nimalo ne mari za gladne ljude, ali mu dobro dođu kao broj da lošom logikom ospori napore za borbu protiv korone. Jer ako se ne cijepimo onda će valjda gladni nekim čudom biti nahranjeni?

 

Sve što si nadrobio su poznate logičke greške (uglavnom ad hominem i nešto whataboutizma) kojma se služe oni koji nemaju nikakve argumente.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Aha. Došao poziv. Sutra na prvo cijepljenje Pfizer-om.

Druga doza na rasporedu 09.06.

Cijeli život nisam na ništa ni alergičan ni presojetljiv bio pa valjda neću ni na ovo.

Wish me luck.

Marko Ištuk
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice