Dosad najveći napad ransomwareom na britansko zdra

poruka: 6
|
čitano: 3.504
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dosad najveći napad ransomwareom na britansko zdra".
14 godina
offline
Dosad najveći napad ransomwareom na britansko zdra

Što sve luđaci neće napraviti radi $$$. Ja bih doneo takav zakon da se takvi napadi na kritično važne službe kažnjavaju takvom kaznom, da ako ih se uhvati, hakeri više ne bi duuugo vremena bili slobodni -- doživotni ili jako dugogodišnji zatvor, uz još poneku dodatnu kaznu.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dosad najveći napad ransomwareom na britansko
učo kaže...

Što sve luđaci neće napraviti radi $$$. Ja bih doneo takav zakon da se takvi napadi na kritično važne službe kažnjavaju takvom kaznom, da ako ih se uhvati, hakeri više ne bi duuugo vremena bili slobodni -- doživotni ili jako dugogodišnji zatvor, uz još poneku dodatnu kaznu.

 

To bi samo bila trakavica koja ne bi imala smisla, takve stvari se riješavaju u tišini i na način da nisu preveliki trošak za državu koja je napadnuta, ukoliko i bude trošak da barem bude vrijedan para.

Nešto naučeno od prošlih režima i  sustava nekada treba primjeniti na ovo sadašnje i buduće vrijeme. U konačnici ako ne gledamo vlastito dvorište možemo uvijek baciti pogled kako Izrael riješava one koji misle da su sigurni na drugom kraju svijeta a ogriješili su se o državu ili njene građane.

 

 

16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dosad najveći napad ransomwareom na britansko

 

Puno je tu nelogičnosti, prva je ako se ne varam od prije cca nekoliko dana kada se prvi puta pisalo o nekakvom padu sustavu ali se tada nije spominjalo ništa drugo, kao niti jedan napad na bilo koju instituciju.

U članku se navode ddos napadi a članak prije toga je spominjao stotinjak stručnjaka koji raspravljaju kao vijeće staraca što i kako dalje, mislim da će najveća dimna zavjesa zapravo biti obrazloženje od strane onih koji bi trebali dati neke odgovore.

 

Inače sam mišljenja da nije portrebno davati informacije prema van više od onoga što treba ali se bojim da će u ovom slučaju to biti stvar zataškavanja više nego nekakve sigurnosne strategije.

 

 

 

6 godina
offline
Re: Dosad najveći napad ransomwareom na britansko

 

U trenutku dok je Podnar pisao ovaj članak dogodio se kibernetički napad na KBC Zagreb.

Ima dosta tih kibernetičkih napada na bolnice u zadnje vrijeme.

 

Može bit da je neki zero day koji pogađa medicinski software.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 22:49 (gpd).
6 godina
offline
Re: Dosad najveći napad ransomwareom na britansko
UncleJimbo kaže...

 

Puno je tu nelogičnosti, prva je ako se ne varam od prije cca nekoliko dana kada se prvi puta pisalo o nekakvom padu sustavu ali se tada nije spominjalo ništa drugo, kao niti jedan napad na bilo koju instituciju.

U članku se navode ddos napadi a članak prije toga je spominjao stotinjak stručnjaka koji raspravljaju kao vijeće staraca što i kako dalje, mislim da će najveća dimna zavjesa zapravo biti obrazloženje od strane onih koji bi trebali dati neke odgovore.

 

Inače sam mišljenja da nije portrebno davati informacije prema van više od onoga što treba ali se bojim da će u ovom slučaju to biti stvar zataškavanja više nego nekakve sigurnosne strategije.

 

 

 

Simptomi isti i kod britanskih bolnica, svi sustavi pogođeni, potrebno vrijeme da se sustavi vrate.

A to može značiti , "pogodio nas ransomware i sve kriptirao , vraćamo backup."

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2024 0:01 (gpd).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice