SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

poruka: 39
|
čitano: 24.118
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North".
15 godina
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

-ja, talični tom (ili luke) i johnwayne (ili duke) .. pogađamo i dalje, 100m, po potrebi, ko ćuknoris, čitavo pleme apača jednim šestopucom (jer indijanci ne znaju brojati.. pa padnu mrtvi).

 

-pištač, san svakog pravog muškarca (dječaka) .. narvno da pogađamo, na svim distancama, jer to je mašta, nešto najvrijednije. (a sad nastavite o robinhoodovskim pogotcima) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
@picajzla0707... Eeeeee kolega davno je to bilo 🤣...
Kao sto sam rekao ratovanje i vojska se jako promjenilo... I jos i dalje se jako mijenja...skoro svakodnevno... I sad poslje ovog u Ukrajini ce sigurno bit naucenih lekcija... Ali 3+5 na 100 metara lezeci, i 200 metara padajuce mete kratki rafali mos zaboravit vise skoro... To je sad za rocnike i upoznavanje sa oruzjem... sad i "obicne" postrojbe rade mout,cqb... Urbane borbe ukratko... Sto su prije uvjezbavali specijalci ugl...
VenAtoR#2231
11 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
jocommb kaže...
@picajzla0707... Eeeeee kolega davno je to bilo 🤣...
Kao sto sam rekao ratovanje i vojska se jako promjenilo... I jos i dalje se jako mijenja...skoro svakodnevno... I sad poslje ovog u Ukrajini ce sigurno bit naucenih lekcija... Ali 3+5 na 100 metara lezeci, i 200 metara padajuce mete kratki rafali mos zaboravit vise skoro... To je sad za rocnike i upoznavanje sa oruzjem... sad i "obicne" postrojbe rade mout,cqb... Urbane borbe ukratko... Sto su prije uvjezbavali specijalci ugl...

kako god, kalaš se nije promijenio u tih 30 godina i nema toga tko će rafalno na 100-200 ili 300 metara pogodit dalje od prvog metka u metu

možda na nekih 20-30 metara dobar dio rafala ode u metu, možda ima pušaka s kojima je to lakše izvest, ali mislim da nema niti jedne s kojom će rafal na veću udaljenost od 100m utrpati u grudnu metu

 

jednostavno je pomak prevelik s bilo kojom automatskom puškom, samo mrvicu mrdni nišan i metak ide metre i metre od mete, kamo li kad puška počne plesati u rafalu

pazi, u brigadi sam redovito bio prvi ili drugi strelac, i to je toliko mrvica od pomaka da tako lako promašiš metu na 100-200 metara da je to čudo

znao sam kresnut pivsku bocu s kalašom do nekih 50-60 metara udaljenosti skoro svaki put, ali to je doslovce picina dlaka za mrdnut nišan, a u rafalu kalaš pleše li ga pleše 

 

a dužio sam ja i m53 jedno godinu dana, tzv šarac, s njime sam imao zadatak gađati nekakav truli fićek, udaljenost da me ubiješ se ne sjećam, dosta dalje od puščanih udaljenosti, ali sam ga izbušio da se sve prašilo, njega i okolo njega 

15 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
E danas bi ti bilo puno zabavnije... Shooting house i svasta nesta.... I naravno veci izbor naoruzanja, kako gdje... I vidio bi kolko je lakse sa 5.56, mirnije.... Kad se sjetim G3 i 7.62x51 ruku odbija, a ovo lagano... Najvecu razliku vidis kad ciatis cijev pa otkines komad krpe za 7.62 i zaglavi ti odma u rupici... 🤣🤣
VenAtoR#2231
11 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N

nije to meni neka zabava, oružje mi nije đir, dva trofejna pištolja sam prodao čim sam se skinuo, pušku mi je uzela policija koju godinu kasnije, ne znam niti zašto je sam nisam predao

uglavnom, oružje i vojska mi nisu nešto napeti, probali su me vrbovati i onda da ostanem u vojsci, pa u policiji, ali ne podnosim autoritet budala baš nikako

15 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
Ma na to sam ogluvio... Kad bi tako gledao otisao bi iz drzave sta se sve izmislja sta smjes a a sta nesmjes...
VenAtoR#2231
11 godina
online
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N

nemerem ja na to ogluvit...

vojska i policija jednostavno nisu za mene, ionako sam skoro završio na vojnom sudu par puta

nemerem prešutit budali da je budala i začas nastane sranje, sreća da je u ono vrijeme to bilo nešto labavije

16 godina
offline
SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz North

otišli ste ovo prije mjesec dana u chat na sasvim desetu stranu pa samo da napomenem, kako su neki spomenuli; koriste se vrlo vrlo kratki impulsi, napajanje je isto impulsno, praktički ogromni kondenzator koji se potom lagano puni bilo baterijom bilo strujnom lajnom. Potpuna razlika u odnosu na vaše pištolje je da za ovo nema trzaja, nema buke, nema nišanjenja, niti ima latencije, tj. vremena koje je potrebno da zrno proputuje iz čahure kroz cijev i atmosferu do cilja (ili češće promašaja). "ciljanje" kakvo nam je poznato ne postoji - senzori detektiraju metu i laser sam podešava optiku za "opaljenje" i "puca" impuls, ako je aktivan. Za ovaj ručni vjerojatno je samo potrebno neki FOV u smjeru cilja, ostalo obavlja sklop. Dakle, iako nam je iz općeg znanja sa ručnim naoružanjem i "laserima" iz rata zvijezda ostao krivi dojam da tu netko cilja pa radi piju piju i svuš lete snopovi, ništa od toga. Dakako postoji problem disperzije kroz atmosferu (pa stoga i dometa), pogotovo ako je u pitanju kiša, vlaga, magla.. ali zasad mislim da je to budućnost i da će mnogi raznorazni projektili postati redundantni, kao što su svojevremeno postali nuklearni bombarderi, kad su razvijene interkontinentalne balističke rakete.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD dobile prvi prijenosni taktički laser iz N
A da se ti dogovoris jel ima il nema nisanjenja/ciljanja...
A i kad smo vec kod toga mozda ce bit neka fora s optikom da fokusira metu, ta meta se mora nekako odredit/oznacit prvo... i mozda neces morat savrseno nisanit kao sad ali u smijeru mete ces morat okrenut "cijev" ili lecu kako god i naravno samim tim si opet nisanio ili ti ciljao... iako to nije preciza, spada pod instinktivno recimo...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 10:50 (jocommb).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice