Apple iPhone 8/8 Plus, rasprava! izdvojena tema

poruka: 637
|
čitano: 214.363
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
IcyTexx kaže...

Smijesno mi je i citati ovo, ajmo se vratiti na temu i iPhone.

 

 

Samo da zadnje dodam da je, između ostalog, ekran bio preosjetljiv i reagirao je i kad ga nisi dirao. Otud "fundamentalna greška". Cijeli UX im je fundamentalna greška, i nemam vremena čekat 12 mjeseci da nešto poprave. Mislim da su curved ekrani samo gimmick da izgledaju lijepo dok ih ne koristiš. Ne služe nikakvoj svrsi, kao što je kolega gore i rekao (i LG V30 ima featureove, a nema zakrivljen ekran). Ništa što je rekao nije svojstveno zakrivljenom ekranu.

da, znam da ne razumijes. ipak si ajfonas 

 

"ekran bio preosjetljiv i reagirao je i kad ga nisi dirao"  what??' whaaaaat?  s ovim si pokazao svoje "znanje". dalje nema rasprave. uzmi svoj ajfoncic i uzivaj.

kad shvatis da je ekran reagirao na DODIR koji je bio slucajan jer dlanom diras rub, onda se javi, pa procitaj sve ispocetka. bit ce ti lakse.. ustvari vjerojatno teze..

ne sluze svrsi? tocno, ne sluze ako ne koristis funkcije namjenjene tome, koje sam naveo par postova ranije.

btw i v30 ima zakrivljeni ekran, tj prednje staklo, samo ste se ekran ne prostire bas skroz do ruba uredaja preko tog stakla kao kod zamazunga, nego prestaje bas na tom pregibu. i isto je lako prstom skrolat preko ruba..

"znanje" se prosipa standardno.. ali me to na ovoj temi ne cudi.. cak ocekivano.

 

i inace mi osobno zakrivljeni ekrani izgledaju RUZNO, ali koristi imaju, treba znat i probati ponekad nesto novo. samo ovce vide dalje od nosa kao i uvijek..

ja budala pokusavam biti realan na ajfon temi.. e budaleeee 

 

kolega ATJLučko volim i ja tebe, tako da se ne sekirat.. pusaaa 

 

 

13 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Najčešće nije svako zlo za loše, neko zlo, već krajnja posljedica može biti, moguće bi svakako bila neki opći dobitak 

 

LINK; https://www.macrumors.com/2017/09/28/apple-still-urged-to-enable-fm-radio-in-iphone/

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
digitall kaže...
IcyTexx kaže...

Smijesno mi je i citati ovo, ajmo se vratiti na temu i iPhone.

 

 

Samo da zadnje dodam da je, između ostalog, ekran bio preosjetljiv i reagirao je i kad ga nisi dirao. Otud "fundamentalna greška". Cijeli UX im je fundamentalna greška, i nemam vremena čekat 12 mjeseci da nešto poprave. Mislim da su curved ekrani samo gimmick da izgledaju lijepo dok ih ne koristiš. Ne služe nikakvoj svrsi, kao što je kolega gore i rekao (i LG V30 ima featureove, a nema zakrivljen ekran). Ništa što je rekao nije svojstveno zakrivljenom ekranu.

da, znam da ne razumijes. ipak si ajfonas 

 

"ekran bio preosjetljiv i reagirao je i kad ga nisi dirao"  what??' whaaaaat?  s ovim si pokazao svoje "znanje". dalje nema rasprave. uzmi svoj ajfoncic i uzivaj.

kad shvatis da je ekran reagirao na DODIR koji je bio slucajan jer dlanom diras rub, onda se javi, pa procitaj sve ispocetka. bit ce ti lakse.. ustvari vjerojatno teze..

ne sluze svrsi? tocno, ne sluze ako ne koristis funkcije namjenjene tome, koje sam naveo par postova ranije.

btw i v30 ima zakrivljeni ekran, tj prednje staklo, samo ste se ekran ne prostire bas skroz do ruba uredaja preko tog stakla kao kod zamazunga, nego prestaje bas na tom pregibu. i isto je lako prstom skrolat preko ruba..

"znanje" se prosipa standardno.. ali me to na ovoj temi ne cudi.. cak ocekivano.

 

i inace mi osobno zakrivljeni ekrani izgledaju RUZNO, ali koristi imaju, treba znat i probati ponekad nesto novo. samo ovce vide dalje od nosa kao i uvijek..

ja budala pokusavam biti realan na ajfon temi.. e budaleeee 

 

kolega ATJLučko volim i ja tebe, tako da se ne sekirat.. pusaaa 

 

 

Imaš nekih problema, kolega. Jedino ti tipkaš o stvarima o kojima nemaš pojma. Imao sam hrpu Android flagshipova unazad nekoliko godina. Nekako mi se čini da si butthurtan jer nemaš iPhone.

 

S7E je registrirao touch i kad si prstom bio par milimetara iznad ekrana... I to ne mislim na rubove, nego bilo gdje na ekranu.

 

https://www.digitaltrends.com/mobile/galaxy-s7-edge-problems/2/ - Glitch: Overly sensitive touchscreen and buttons

http://www.tomsguide.com/faq/id-3063632/galaxy-screen-overly-sensitive.html

http://innov8tiv.com/fix-galaxy-s7-edge-s7-touch-screen-sensitivity-s7-screen-sensitive-less-sensitive-problem/

http://mobileinternist.com/samsung-galaxy-s7-screen-too-sensitive

7 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
ATJLučko kaže...

Najčešće nije svako zlo za loše, neko zlo, već krajnja posljedica može biti, moguće bi svakako bila neki opći dobitak 

 

LINK; https://www.macrumors.com/2017/09/28/apple-still-urged-to-enable-fm-radio-in-iphone/

 Trebalo bi provjeriti, no iako ima hardware FM tuner, moguće je da uopće nisu napravili podršku za antenu bilo interno ili preko kabela slušalica, tako da ni ne mogu omogućiti opciju preko softwarea.

15 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Imam jedno pitanje nevezano za iPhone 8.

 

Nisu li bile neke priče da bi trebao izaći iPhone SE 2? Ili je to planirano tek iduće godine?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
IcyTexx kaže...

 

 

Imaš nekih problema, kolega. Jedino ti tipkaš o stvarima o kojima nemaš pojma. Imao sam hrpu Android flagshipova unazad nekoliko godina. Nekako mi se čini da si butthurtan jer nemaš iPhone.

 

S7E je registrirao touch i kad si prstom bio par milimetara iznad ekrana... I to ne mislim na rubove, nego bilo gdje na ekranu.

 

 da, i ja mislim.. 

opet si failao, imao sam ga.

jesi ti vidio te linkove, te "probleme" i "rjesenja", i datume toga? jesi procitao sve? 

btw ako nades jednu jedinu rijec koju sam napisao unazad par postova na ovoj temi, a da nije istina, povlacim sve sto sam rekao (ako to dokazes)  a posto ne mozes, otpili i uzivaj u gejfoncicu

 

i ako i je ekran bio preosjetljiv kada je mob izasao, to je rjeseno prvim updateom prije sto godina, a ne prije par mjeseci.. kasnije sa 7.0 je napravljeno nesto drugo, a to je da rub mozes dirati dlanom a da on ne reagira na to, tj. ne smeta, i sto iskoristeno za s8,+, note8,note7, tako da baljezganja o slucajnim dodirima po rubovima na tim mobovima od davno ne drze vodu

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 8:35 (digitall).
12 godina
odjavljen
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Crljo kaže...

Imam jedno pitanje nevezano za iPhone 8.

 

Nisu li bile neke priče da bi trebao izaći iPhone SE 2? Ili je to planirano tek iduće godine?

 

 To i mene zanima samo s takvim pitanjima nismo dobrodosli u ovu temu jer se tu vodi klasicna rasprava izmedju normalnih forumasa i ovih no life hrackala kaj samo znaju sr*t po appleu, cisto zato jer je to in, a ne shvacaju da apsolutno nikog nije briga kaj misle..

i usput, po zasad dostupnim glasinama, a s obzirom da na zadnjem eventu nije predstavljen, vjerojatno ce to biti u prvom kvartalu 2018. Navodno da bi ostao 5s dizajn, sa mozda malo vecim/boljim ekranom i unutrasnjosti od i7 i naravno headphone jack bi trebao ostati...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 9:53 (Zin8).
14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Stigao danas postom ip8 plus :)

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Upravo sam u VIP-a malo se poigrao sa iPhone 8 Plus, ona gold verzija !!!! 

 

Moj prvi dojam je baš YUUUUMYYYYYYYY !!!! 

 

Makar, moj prci pick je i dalje silver/White verzija, offskroz! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Ja sam uzeo space grey jer mi ruzno izgledaju bijeli rubovi oko ekrana....s tim da je njima space grey uvijek druga boja.

Slkano sa 5c pa nek neko kaze da nisam fenboj Slkano sa 5c pa nek neko kaze da nisam fenboj
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 16:32 (Kill Frenzy).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Kill Frenzy kaže...

Ja sam uzeo space grey jer mi ruzno izgledaju bijeli rubovi oko ekrana....s tim da je njima space grey uvijek druga boja.

 Oves uzimat onu podlosku za bezicno punjenje i kaj kazes ovak generalno na mob? Baterija,kamera,zvucnici...

14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

hocu da samo neznam kojju.

trenutno ne mogu nista reci jer mi je mob tek stigao.Ono što sam do sada primjetio je naravno velicina ekrana naspram obicne verzije,mob bolje stoji u ruci nego prijasnji modeli koji su od aluminija,tipkanja jednom rukom vise nema ali se do sada nisam niti jednom zajebao za slovo jer je naravno tipkovnica veca.True ton mi non stop daje nekakav zuti ekran pa cu vidjeti hocu li ga imati upaljenog(vjerojatno navika).Drzat cu ga za sada upaljenog pa ga iskljuciti i vidjeti sto je bolje pogotovo u mracnijim uvjetima.Kamwera je super pogotovo prednja a blic u mraku je naokon dobar.Jako mi se svidja sto kad okrenes mob i pocetni ekran tj ikone se rotiraju.3d tač laga bas kao i na ip6s nakon prelaska na ios11.

Za sve koji se dvoume jel mobitel prevelik rekao bi da nije.Ja sam se najvise boja toga ali mi je ok.Jos cu bolje vidjeti kroz koji dan ali iskreno sacekat cu da mi dodje maska.Narucio sam ovu u olive boji.

E da mobitel je dosta tezak.Prava cigla.:D

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Pitanje jedno. Zašto nisi čekao X,hitno ti potreban mobitel bio ili te ne privlači uopće ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

I ovaj je skup ali desetka je preskup. Nije da nemogu nego necu. Da me toliko privlaci bas i ne a i fali mi home tipka

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

#Splitgate

Dirtbike - most fun you can have with your clothes on
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Kill Frenzy kaže...

hocu da samo neznam kojju.

trenutno ne mogu nista reci jer mi je mob tek stigao.Ono što sam do sada primjetio je naravno velicina ekrana naspram obicne verzije,mob bolje stoji u ruci nego prijasnji modeli koji su od aluminija,tipkanja jednom rukom vise nema ali se do sada nisam niti jednom zajebao za slovo jer je naravno tipkovnica veca.True ton mi non stop daje nekakav zuti ekran pa cu vidjeti hocu li ga imati upaljenog(vjerojatno navika).Drzat cu ga za sada upaljenog pa ga iskljuciti i vidjeti sto je bolje pogotovo u mracnijim uvjetima.Kamwera je super pogotovo prednja a blic u mraku je naokon dobar.Jako mi se svidja sto kad okrenes mob i pocetni ekran tj ikone se rotiraju.3d tač laga bas kao i na ip6s nakon prelaska na ios11.

Za sve koji se dvoume jel mobitel prevelik rekao bi da nije.Ja sam se najvise boja toga ali mi je ok.Jos cu bolje vidjeti kroz koji dan ali iskreno sacekat cu da mi dodje maska.Narucio sam ovu u olive boji.

E da mobitel je dosta tezak.Prava cigla.:D

Taj case ti se čini bolji od Spigen Tough Armor 2? Ima li taj tvoj za uzeti negdje iz EU, odakle si ti naručio?

14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Taj spigen mi je ruzan zbog kruga sa straznje strane. Kupis sa njihove stranice. Dostava je dzabe

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Kill Frenzy kaže...

Taj spigen mi je ruzan zbog kruga sa straznje strane. Kupis sa njihove stranice. Dostava je dzabe

Aha.. koliko vidim šalju iz USA.. to onda još ide PDV i carina uz čekanje od mjesec dana 

14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Mobitel sam napunio preko noci. Koristio ga cijeli dan. Drkanje po mobu,youtube,tune in radio,snimanje slikanje i reko idem pogledat bateriju. Kad ono 50%. Wow. Bas sam se ugodno iznenadio. 6s bi bio prazan. 

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!

Vjerujem da je dobra baterija. Ipak je tehnologija napredovala. Ne postoji više mobitel sa lošom baterijom..

11 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
korbu kaže...

Vjerujem da je dobra baterija. Ipak je tehnologija napredovala. Ne postoji više mobitel sa lošom baterijom..

 Postoji 

http://www.bug.hr/vijesti/iphone-8-plus-problem-napuhavanjem-baterije/162471.aspx

MISCREATED
9 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Ni više ni manje negi dva zabilježena slučaja. Zamisli tragedije
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
To su ovi ameri inteligentni vjerovatno na +30 u autu na suncu ostavili nek se puni.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Barem ne eksplodira kao kod Samsunga.

 
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Dakle sto reci, i8 kod video snimanja jos uvijek ima mono zvuk :(

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
robee1 kaže...

Dakle sto reci, i8 kod video snimanja jos uvijek ima mono zvuk :(

Retardi. Ja isto ostao u nevjerici...

13 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
robee1 kaže...

Dakle sto reci, i8 kod video snimanja jos uvijek ima mono zvuk :(

Utvaram si kolega da vi snimate vjerojatno za "Narional Geographics" pa vam je potrebno iznad svega snimka sa stereo zvukom ?! 

Mirko935 kaže...
robee1 kaže...

Dakle sto reci, i8 kod video snimanja jos uvijek ima mono zvuk :(

Retardi. Ja isto ostao u nevjerici...

 Cijenjeni kolega, vi izgleda isto  udarate po nekim ozbiljnim snimkama, vjerojatno radite za AP, ili REUTERS, nešto takvo ?! 

 

Evo malo dojmova iz vrlo prve ruke, obzirom sam se danas malo poigrao u VIP-u sa Space Gray modelom iPhone 8 i onim od neki dan iPhone 8 Plus zlatnim! 

Moj dojam 8-ice je relativan obzirom je opterećen onim velikim teškim osiguranjem pa se nije u mogućnosti "osjetiti ga u punini", a što se tiče boje, nisam ju "baš najbolje doživio" jer je bio pod umjetnom rasvjetom i to relativno slabom! 

U slučaju iPhone 8 Plus, boju sam i težinu odmjerio prije neki dan, no nisam ga imao upaljenog što je bio danas! 

 

Opći dojam, pored svega što je poznato skorom četri godine glede dizajna, je interesantno i zanimljivo nadasve i dan danas, barem za mene. 

Jedna od bitnijih stavki koju sam provjerio "na bijeloj" podlozi je Truetone postavku, i vidljivo je prostim okom da stvara razliku u display-u, pitanje je samo, koliko je to funkcionalno na detaljima u boji, jer osobno nisam u praksi mogao isprobati! 

Pogledao sam i u Postavke, i ustvrdio da su generalno "postavke" malo bitno drukčije, makar ja na iPhone-u imam iOS11.0.1, no nisam provjerio koji iOS ima iPhone 8 Plus! 

U slučaju da uzmem takav gadget, meni bi bilo privlačno wireless punjenje, FullHD display, kvalitetne kamere, fingerprint sensor na prednjici koji takav tamo vjerojatno više nikada biti neće, touch screen koji ima unaprijeđene mogućnosti, i donekle IP67 kada nema IP68 ili nešto bolje! 

U VIP-u je cijena pretpostavljam za 64GB model 9999.00 kuna, što je opaaaa cijena, a za iPhone 8, pretpostavljam 256GB 9899.00 kuna, što je isto tako opaaaaa cijena, no nekako očekujem sa će do pojave iPhone X i njihova cijena pasti za barem 15%! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

U slučaju da se nekome zalomi , pa da izbjegne neke posljedice! 

 

LINK; http://www.gsmarena.com/psa_heres_how_to_deal_with_itunes_corrupted_or_incompatible_backup_error-news-27537.php

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
ATJLučko kaže...
robee1 kaže...

Dakle sto reci, i8 kod video snimanja jos uvijek ima mono zvuk :(

Utvaram si kolega da vi snimate vjerojatno za "Narional Geographics" pa vam je potrebno iznad svega snimka sa stereo zvukom ?! 

Mirko935 kaže...
robee1 kaže...

Dakle sto reci, i8 kod video snimanja jos uvijek ima mono zvuk :(

Retardi. Ja isto ostao u nevjerici...

 Cijenjeni kolega, vi izgleda isto  udarate po nekim ozbiljnim snimkama, vjerojatno radite za AP, ili REUTERS, nešto takvo ?!

 Ma nije to, nego šta nije blesavo da ima 3-4 mikrofona gore, a da snima mono zvuk? Onako, pitam se zašto ih ne iskoristiti za nešto korisno kad su već tu?

13 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...
robee1 kaže...

Dakle sto reci, i8 kod video snimanja jos uvijek ima mono zvuk :(

Utvaram si kolega da vi snimate vjerojatno za "Narional Geographics" pa vam je potrebno iznad svega snimka sa stereo zvukom ?! 

Mirko935 kaže...
robee1 kaže...

Dakle sto reci, i8 kod video snimanja jos uvijek ima mono zvuk :(

Retardi. Ja isto ostao u nevjerici...

 Cijenjeni kolega, vi izgleda isto  udarate po nekim ozbiljnim snimkama, vjerojatno radite za AP, ili REUTERS, nešto takvo ?!

 Ma nije to, nego šta nije blesavo da ima 3-4 mikrofona gore, a da snima mono zvuk? Onako, pitam se zašto ih ne iskoristiti za nešto korisno kad su već tu?

Uvjeren sam da u današnje vrijeme treba jako puno vrhunskog sarkazma, i drago mi je da se nisi naljutio na moj komentar 

 

Apropos onoga što "moju malenkost smeta" je preko nekoliko detalja generalno, a kao prvo izigravanje dizajna, pri tome sam usredotočen na "zakrivljene" ekrane i izmišljanje tople vode sa funkcijama istih! 

Drugo što mene smeta su isto curved display-i u kutevima, očigledni primjerak LG G6, a što slijede ALI SVI BRENDOVI  

Uvjeren sam da bi neki tamo u reserarch odjelu ubili za što tanji gadget, a ja bih "ubio" za makar 1.5 milimetara deblji mobitel zbog jače baterije, IP99 certifikata kada bi postojao, a na kraju krajeva i taj stereo zvuk kod snimke slažem se. 

Meni su i općenito zaobljeni uglovi gadgeta bezveze, pa mi je zato SONY sa svojim dizajnom zato vrlo zanimljiv, geometrijski pravilan oštar dizajn, pa ako na takvom dizajnu stave 2 : 1 display, to bi mogao biti deal of year baš po mojem ukusu! 

 

Možda jednog dana i dočekamo ostvarenje naših neostvarenih snova/želja 

ATJ Lučko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice