VPN preporuka

poruka: 354
|
čitano: 249.601
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...

..
@ihush , nemam vremena niti volje podržavati te u tvojim bolesnim nagonima, tebi nema pomoći...

 -bolesni nagoni? nešto ti se pomiješalo .. :) no, nastavimo..

 

kako počne tema-post? .. ovako. Postaviš pitanje za banku i vpn, dobiješ odgovor, naknadno dobiješ odgvor 'relevantnih' osoba iz banke koje kažu isto što i ja.. radi, vpn nema veze s transakcijom-autorizacijom, nema veze ip-adresa-lokacija.. (ali svaka sumnjiva transakcija može biti zaustavljena-blokirana, to nema veze s vpn-om.. kao što kažu 'relevantni stručnjaci' da ne preporučaju korištenje vpn-a mada ni to nema veze ni sa čime.. pa tako ja preporučim burek).

-što imamo dalje? .. ponavljanje, vrijeđanje, uobičajeno.. čemu? svrha-smisao? nisi zadovoljan s odgovorom? imaš ozbiljnih problema i to nema veze s vpn-om.

 

-možda ovako, što kaže 'relevantni' službenik banke? radi li bakning ako koristiš vpn? da-ne? kaže da, ali da ne preporuča.. što nije jasno? Što je točno-netočno-pogrešno? Što ne razumiješ u tim jednostavnim rečenicama? .. što te vrijeđa ili štoveć da tako reagiraš? .. smisao?

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: VPN preporuka
ihush kaže...
bunker kaže...

....

Kakvi te krvavi nalozi i praćenje spopalo, kaj si preskočio terapiju.... ...

....
Nemoj mi reći da neznaš kako gomila apk koristi lokacijske usluge izvlačeći ih iz moba .....


Mene prvenstveno zanimaju zaba i adiko, i danas su mi iz obje banke potvrdili da imaju više sigurnosnih provjera pri svakoj transakciji te da transakcija može biti odbijena ako se nepoklapaju sigurnosni parametri koje njihov poslovni sustav provjerava pro svakoj transkaciji. Ip i lokacija su osnove... Vpn će razultirati ip-om iz Klingonskog carstva a mzaba bu prijavljivala da je u petrinjskoj ulici u zgb, i tada je lako moguće odbijanje nekog zadanog plaćanja i sl...

-terapija? tko postavlja pitanje za vpn? tko pita za lokacijske usluge 'izvučene' iz moba?

-što ti kaže djelatnik banke? -radi. Nešto sasvim drugo je što preporučaju ili hoće li neka transakcija iz nekog razloga biti stopirana..

-lupetaš.

 

JackIsBack kaže...
Posmatrač kaže...
JackIsBack kaže...
Ip adresa je jedan od parametara koje banka može a i ne mora provjeravati prilikom pristupa na svoje online usluge. U teoriji ali i u praksi može doci do odbijanja transakcije ako je neka "egzoticna" ip adresa u kombinaciji sa nekim drugim rizicnim faktorom.
Sve su to neka pravila sigurnosti koje banke definiraju po svom nahođenju tako da ono što funkcionira u jednoj banci možda nece u drugoj. Ali definitivno nije baš da je ip adresa totalno nebitan podatak.

 Za banku bi trebao biti. Ako se banka oslanja na to bjezi od te banke....

 Zašto bi trebao bjezati, možeš pojasniti. U informacijskoj sigurnosti je normalna stvar da se provjerava i IP adresa odakle korisnik skupa sa hrpom drugih parametara. Ne vidim u cemu je problem. 

 

 -u logovima banka bilježi ip s koje se obavlja transakcija-spajanje.. to je rutina, ali za korištenje ebankinga nevažno-sporedno, samo jedan od podataka koji se moraju zapisati u logu (i koje dobiješ kao obavijest, jednako kao što dobiješ popis tel.poziva na računu itd.).

-adresa je podatak koji se zapisuje, log.. nije stvar autorizacije, nije uvjet pristupa itd.. zabrijali ste na sasvim pogrešan film.

A u logovima IP adresa se zapisuje zašto? Eto tako jer ga volim imati, da mi puni disk i backup trake? Nigdje ja nisam rekao da je IP adresa stvar autorizacije i uvijet pristupa ali definitivno je jedan od bitnih parametara koji mogu utjecati na prisup i autorizaciju.

 

Sve se gleda i provjerava, samim tim i IP adresa kao jedan od parametara. Kao i svi drugi parametri može poslužiti i za proaktivno djelovanje i reaktivno (forenzika). Za svako spajanje/autorizaciju/transakciju se gleda nekoliko parametar  i  može biti stopirano ako se poklopi nekoliko "sumnjivih" parametara.

 

Nitko to ne radi ručno nego sustav automatski detektira takve stvari. Naravno, dosta toga ovisi i o banci. Nije u svim bankama isto.

 

15 godina
offline
Re: VPN preporuka

-zato jer je podatak koji se zapisuje u logove. :)

-što u bankama nije isto?

-znaš li što je pitanje?

 

edit: .. ili ponovimo, bunkerov post u kojem navodi relevantne djelatnike dotičnih banaka i njihov odgovor za vpn odnosno preporuku bez.

bunker kaže...

Posmatrač , da točno znam onda nebih ovdje pitao. Dosada znam relevantno samo ono kaj su mi jučer rekli tehničari tih dviju banaka koje me zanimaju. A oni su rekli da mi ne preporučuju upotrebu vpn-a i to su preporučili na osnovu njihovog rada u tehničkoj službi tih banaka i dosadašnjih iskustava sa korištenjem vpn-a od strane njihovih korisnika. Pa valjda razumiješ da ti ljudi ne nagađaju i ne surfaju prije odgovora nego se pri odgovoru oslanjaju na dotadašnja iskustva u toj tematici u konkretnoj banci .
..

 -dakle, ne preporučuju.. ali radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2022 10:54 (ihush).
7 godina
offline
VPN preporuka

SurfShark pretplatnik. Probao PBZ online bankarstvo, kako na mobitelu tako i preko desktop računala, preko VPN-a. Serveri obično europski. Radi normalno. Nema obavijesti u sumnjivim transakcijama.

Međutim, kada sam na kućnom internetu, ne koristim VPN za pristup PBZ računu. Jedino kada se spajam preko tuđeg/javnog WiFi i nešto naručujem. Ili baš moram provjeriti stanje/izvršene naloge na mobilnoj aplikaciji.

Uglavnom se trudim te stvari završiti preko kućnog računala ili kućnog WiFi (skeniranje QR ili bar kodova na računima i sl.)

 

Jedan problem VPN je i izračun PDV i poštarine na internetskim trgovinama (daje krivu lokaciju a time i visinu PDV i iznos poštarine), pa tu ponekad pristupam preko Kaspersky safe browsing opcije, a VPN je isključen.

Za sve ostalo (uključujući i torrent), VPN radi, najviše zbog filtriranja stranica, iako je tu i Kaspersky.

IPTV ne koristim.

Nisam primjetio da aktivni VPN radi probleme u radu drugim aplikacijama na laptopu.

Na mobitelu TIDAL/YT/SPotify rade normalno. VPN na mobitelu dobro dođe i zbog filtriranja oglasa i ostalog smeća, pa je surfanje ugodnije (ne treba zasebni ad blocker).

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: VPN preporuka

Ihush, baš si bubeni....

Ako ti djelatnik hrvatskih cesta kaže da možeš proći cestom a4 ali ti on to ne preporučuje jer je u zadnjih godinu dana tamo poginulo 200 osoba od zaostalih mina koje su ukopane pod tu cestu, jel bi njegov odgovor protumačio kao da ideš ili da ipak ne ideš tom cestom.

Isto tako je bankovni službenik rekao da nema pravne ili tehničke prepreke da ja koristim vpn istovremeno sa mobilnim bankarstvom ali da oni to nepreporučuju jer u praksi to izazove niz problema i korisnicima i banci. I sad se ti doslovno držiš činjenice da nije striktno rekao da ne radi ? Pa nije, ali je nabrojao niz problema koje su drugi korisnici imali te sa kojima bih se i ja mogao susresti.
Bunker
5 godina
offline
Re: VPN preporuka
gorjanzg kaže...

SurfShark pretplatnik. Probao PBZ online bankarstvo, kako na mobitelu tako i preko desktop računala, preko VPN-a. Serveri obično europski. Radi normalno. Nema obavijesti u sumnjivim transakcijama.

Međutim, kada sam na kućnom internetu, ne koristim VPN za pristup PBZ računu. Jedino kada se spajam preko tuđeg/javnog WiFi i nešto naručujem. Ili baš moram provjeriti stanje/izvršene naloge na mobilnoj aplikaciji.

Uglavnom se trudim te stvari završiti preko kućnog računala ili kućnog WiFi (skeniranje QR ili bar kodova na računima i sl.)

 

Jedan problem VPN je i izračun PDV i poštarine na internetskim trgovinama (daje krivu lokaciju a time i visinu PDV i iznos poštarine), pa tu ponekad pristupam preko Kaspersky safe browsing opcije, a VPN je isključen.

Za sve ostalo (uključujući i torrent), VPN radi, najviše zbog filtriranja stranica, iako je tu i Kaspersky.

IPTV ne koristim.

Nisam primjetio da aktivni VPN radi probleme u radu drugim aplikacijama na laptopu.

Na mobitelu TIDAL/YT/SPotify rade normalno. VPN na mobitelu dobro dođe i zbog filtriranja oglasa i ostalog smeća, pa je surfanje ugodnije (ne treba zasebni ad blocker).

 

 Ovo ti pravi problem samo kad pregledas artikle. Kada krenes u placanje i das adresu isporuke onda ti ispravno prikaze iznose....

14 godina
offline
VPN preporuka

Puno gluposti je izrečeno na temu mobilnog bankarstva pa da se i ja pridružim.

 

Prvo i osnovno, IP adresa na uređaju koji ima aktivirano i autorizirano mobilno bankarstvo je nebitna, da na temelju IP adrese blokiramo uređaje nijedan klijent ne bi mogao koristiti mobilno bankarstvo u inozemstvu. Ono, odeš na godišnji na Santorini i BAM, jebi se ne radi ti bank app. Moš mislit. Jednom aktivirano mobilno bankarstvo ima nekoliko uniqe identifiera mobilnog uređaja po kojima se procjenjuje rizik za banku, lokacija nije jedan od njih jer po defaultu app nema pristup lokaciji. Locator služi samo za pronalazak najbližeg bankomata/poslovnice i ništa drugo. sam app radi najnormalnije bez pristupa lokaciji.

 

Drugo, "tehničari" u bankama mijenjaju tonere i odrađuju slične low-level poslove, informacije o tome kako se radi autorizacija u app su daleko iznad njihovih znanja/ovlasti/platnog razreda tako da o tome ne bi trebali uopće pričati jer jednostavno nisu upoznati s tim.

 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...

Ihush, baš si bubeni....

Ako ti djelatnik hrvatskih cesta kaže da možeš proći cestom a4 ali ti on to ne preporučuje jer je u zadnjih godinu dana tamo poginulo 200 osoba od zaostalih mina koje su ukopane pod tu cestu, jel bi njegov odgovor protumačio kao da ideš ili da ipak ne ideš tom cestom.

Isto tako je bankovni službenik rekao da nema pravne ili tehničke prepreke da ja koristim vpn istovremeno sa mobilnim bankarstvom ali da oni to nepreporučuju jer u praksi to izazove niz problema i korisnicima i banci. I sad se ti doslovno držiš činjenice da nije striktno rekao da ne radi ? Pa nije, ali je nabrojao niz problema koje su drugi korisnici imali te sa kojima bih se i ja mogao susresti.

 -djelatnik hr cesta? .. mine?

-srž, što ti je rekao službenik? .. nema pravne ili teh. prepreke. Što ti ja kažem, što ti kažu ostali postovi? Što pitaš? .. a što se preporučuje? -burek.

-zašto ti službenik nije rekao da ne radi? -zato jer RADI, ok?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: VPN preporuka
ihush kaže...

-zato jer je podatak koji se zapisuje u logove. :)

-što u bankama nije isto?

-znaš li što je pitanje?

 

edit: .. ili ponovimo, bunkerov post u kojem navodi relevantne djelatnike dotičnih banaka i njihov odgovor za vpn odnosno preporuku bez.

bunker kaže...

Posmatrač , da točno znam onda nebih ovdje pitao. Dosada znam relevantno samo ono kaj su mi jučer rekli tehničari tih dviju banaka koje me zanimaju. A oni su rekli da mi ne preporučuju upotrebu vpn-a i to su preporučili na osnovu njihovog rada u tehničkoj službi tih banaka i dosadašnjih iskustava sa korištenjem vpn-a od strane njihovih korisnika. Pa valjda razumiješ da ti ljudi ne nagađaju i ne surfaju prije odgovora nego se pri odgovoru oslanjaju na dotadašnja iskustva u toj tematici u konkretnoj banci .
..

 -dakle, ne preporučuju.. ali radi.

 Pozdrav, pa onda citiraj bunkera a ne moj mene i moj post. Citirao si mene gdje je nešto drugo bilo napisano a referiraš se na bunkerov upis.

15 godina
offline
VPN preporuka

Vidim da se ovdje drobi sve i svašta pa moram napisati par redaka u stilu kolege ihusha 😊. Ujedno se ispričavam i na offtopicu. Djelimičnom offtopicu jer zapravo ima veze sa VPN-ovim koji mjenjaju IP adresu uređaja.

 

Neki su na dobrom tragu ali ne objašnjavaju dobro, neki lupaju svakakve gluposti a neki se inate jedni drugima pa pišu samo da bi bili kontra.

 

Moje reference su više od 10 godina rada u Banci na poslovima informacijske sigurnosti i IT managamenta (dakle ne mijenjanje tonera kako je netko ranije napisao iako nisam siguran da li se kolega na mene referirao).

 

Prosječan bug forumaš je IT-ovac i razumljivo je da se ovo sve gleda kroz IT spiku ali za ovu priču je važno nešto drugo a to je zakon o platnom prometu za koji prosječan korisnik vjerojatno nije ni čuo a pogotovo nije upoznat s navedenim zakonom. Zašto je taj zakon bitan, zato što između ostalog definira i odgovornost Banke za prevare nastale na uslugama online platnog prometa (mbanking, ebanking itd) gdje je u suštini, da pojednostavim, Banka odgovorna za štetu čak i kada je korisnik hakiran (koga zanima tu su neka pitanja i odgovori sa HNB stranica, pogledati točku 37 a može i čitati sam zakon na narodnim novinama). Generalni stav HNB-a je da je banka odgovorna i treba imati mehanizme i provjere da prepozna ako nešto nije u redu i spriječi takvu transakciju. Čak i ako ne spriječi banka može podastrijeti dokaze da je poduzela sve što je u njenoj moći pa možda izbjegne plaćanje odštete. Zbog toga i postoje sve ove provjere i prikupljanje određenih podataka.

 

E sada dolazimo do ovih naših stvari o kojima raspravljamo. Svi mogući parametri za sva online logiranja (ebanking, mbanking, kartice, itd) i transakcije se prikupljaju i u stvarnom vremenu i provjeravaju. IP ADRESA JE JEDAN OD PARAMETARA KOJI JE U ODREĐENOJ MJERI BITAN za provjeru ispravnosti transakcije u KOMBINACIJ SA NEKIM DRUGIM PARAMETRIMA. Sama IP adresa kao takva nije parametar na osnovu koje će se donositi neke odluke nego će to biti u kombinaciji sa drugim parametrima. Ujedno odgovor i kolegi ihushu zašto se između ostalog IP adresa prikuplja a ne zato jer je netko ispalio da bi bio zgodno imati IP adresu u logu jer mu brojke IP adrese lijepo izgledaju 😊.

 

Na primjer: Korisnik koji standardno ima transakcije tipa par desetaka ili stotina kuna za gablec/LIDL/Konzum u HR odjednom ima transakciju od par tisuća kuna u Dubaiu ili u nekoj drugoj egzotičnoj zemlji jer je na konferenciji i kupuje ženi poklon. Ta transakcije će 100% dignuti neki alert i ovisno o banci i njihovim mjerama sigurnosti možda čak biti i blokirana. Ne postoji neko univerzalno pravilo za parametre sigurnosti kada blokirati transakciju, svaka banka je definiralo neka svoja pravila. Negdje če se transakcija blokirati a ošpet neka druga banka če pokušati kontaktirati korisnika pa ako ne uspije tek onda blokirati transakciju. Prvi triger će biti ip adresa spajanja ili neki drugi geolokator (Dubai u ovom slučaju) gdje će taj podatak dignuti neku razinu „suspision“ na tog korisnika i taj račun ali zasigurno neće odmah na prvu blokirati pristup i korištenje. Svaki sljedeći sumnjivi parametar može dovesti do podizanja alertinga i privremene blokade transakcije ili korisnika tako da definitivno ne možemo reći da je IP adresa nebitan podatak jer se itekako koristi u analizi transakcija i korištenja online usluga.

 

Da ne dužim previše to bi bilo ukratko iako ova tema ima materijala da bi o njoj mogli raspravljati satima. 

 
2 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: VPN preporuka
ihush kaže...

-zašto ti službenik nije rekao da ne radi? -zato jer RADI, ok?

 

Jel drveni štednjak moguć ? Je , bar dok ne izgori... Teoretski, radi, ali svatko normalan neće proizvesti niti koristiti drveni štednjak...

 

Ti očekuješ da više znaš ili da će se tebi vjerovati više nego nekome tko to radi svkaodnevno pa iznosi konkretna iskustva i preporuke zašto to ne koristiti ? Jedno 20 fakulteta, par doktorata i 500 godina radnog staža bi ti morao imati da bi bio relevantan u gro tema u kojima pokušavaš pametovati...

 

 

Trebao bi si naći zabavu, jogging, fucking, slikanje, putovanja.... 😉

 

 

Bunker
15 godina
offline
Re: VPN preporuka

-zabavu imam, no hvala što misliš na moje dobro.. :)

-pitanje je što? drveni štednjak? .. radi li banking, radi. VPN s tim naprosto nema nikakve veze a tebe ako zanimaju doktorati postavi tad odgovarajuće pitanje ili što želiš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...
ihush kaže...

-zašto ti službenik nije rekao da ne radi? -zato jer RADI, ok?

 

Jel drveni štednjak moguć ? Je , bar dok ne izgori... Teoretski, radi, ali svatko normalan neće proizvesti niti koristiti drveni štednjak...

 

Ti očekuješ da više znaš ili da će se tebi vjerovati više nego nekome tko to radi svkaodnevno pa iznosi konkretna iskustva i preporuke zašto to ne koristiti ? Jedno 20 fakulteta, par doktorata i 500 godina radnog staža bi ti morao imati da bi bio relevantan u gro tema u kojima pokušavaš pametovati...

 

 

Trebao bi si naći zabavu, jogging, fucking, slikanje, putovanja.... 😉

 

 

 Ti kazes da si dosao da pitas i sad svima popujes. Nego sta bi sa opkladom???

5 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...

@posmatrač

Nemoj mi reći da neznaš kako gomila apk koristi lokacijske usluge izvlačeći ih iz moba .....


Mene prvenstveno zanimaju zaba i adiko, i danas su mi iz obje banke potvrdili da imaju više sigurnosnih provjera pri svakoj transakciji te da transakcija može biti odbijena ako se nepoklapaju sigurnosni parametri koje njihov poslovni sustav provjerava pro svakoj transkaciji. Ip i lokacija su osnove... Vpn će razultirati ip-om iz Klingonskog carstva a mzaba bu prijavljivala da je u petrinjskoj ulici u zgb, i tada je lako moguće odbijanje nekog zadanog plaćanja i sl...

 

bunker kaže...

Posmatrač, ajde da se kladimo da kada onemogućiš lokaciju i izvadiš sim karticu te onemogućiš data promet da neće raditi.

Da bi apk znala gdje mi je najbliži bankomat valjda prvo mora znati gdje sam ja što znači da koriste dostupne lokacijske informacije ( koje sam po sebi generira android ).
 
bunker kaže...

Posmatrač , da točno znam onda nebih ovdje pitao. Dosada znam relevantno samo ono kaj su mi jučer rekli tehničari tih dviju banaka koje me zanimaju. A oni su rekli da mi ne preporučuju upotrebu vpn-a i to su preporučili na osnovu njihovog rada u tehničkoj službi tih banaka i dosadašnjih iskustava sa korištenjem vpn-a od strane njihovih korisnika. Pa valjda razumiješ da ti ljudi ne nagađaju i ne surfaju prije odgovora nego se pri odgovoru oslanjaju na dotadašnja iskustva u toj tematici u konkretnoj banci .

@ihush , nemam vremena niti volje podržavati te u tvojim bolesnim nagonima, tebi nema pomoći...

 Neke od tvojih antologijskih izjava.... Cisto da se ne zaboravi....

Mbanking ne prijavljuje lokaciju aplikacije nego banka na osnovu IP adrese odredjuje gdje je mobitel ako joj je to bitno. Mojoj banci nije bitno i odradila transkaciju sa svim iskljucenim i izvadjenim simom. Samo wifi je radio.

I za bankomate ne mora znati gdje si ti. Dovoljno je da posalje koordinate bankomata a telefon ce te koordinate ucitati na google maps i pokazti ti  te koordinate. Teretski telefon ne mora poslati nista banci. To podaci mogu  biti pohranjeni u samoj aplikaciji.Evo upravo probah i moja aplikacija ima te podatke i trazi da ukjljucim lokaciju tek kada zelim otvoriti google maps. Cijelo vrijeme ukljucen vpn....NLB banka Banja Luka....

I moja banka nudi daleko korisniju opciju a to je blokiranje kartica za on line placanje. Za bilo kakvo on line placanje moram uci u aplikaciju i otkljucati karticu na odredjeno vrijeme....

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2022 9:39 (Posmatrač).
7 godina
offline
Re: VPN preporuka


Posmatrač, lijepo nedjeljno jutro, i ti umjesto da si negdje u nekom parku, zoološkom, terasi kafića, u okruženju tebi dragih ljudi sa kojima bi razmjenjivao teme koje vas zanimaju....ti visiš na forumu, slažeš citate i tražiš žrtvu za svađu i prepucavanje.... Ne brine te takav slijed ?

Ja sam pitao, ti i drugi ste rekli svoje mišljenje, ja sam usput zatražio i mišljenje od banaka koje koristim te sam odlučio da mi je mišljenje i savjet od bankovnih službenika relevantan. Ne slažeš se ? Pa to je tvoje pravo, kao što je i moje prave da se ne složim sa tvojim argumentima. Sve nakon toga zaslužuje pozornost psihijatrije a ne forumske diskusije .

Obje banke čije usluge koristim imaju u opcijama svojih aplikacija mogućnost da zabranim korištenje kartice na internetu, posu, bankomatima, u zemlji, u inozemstvu, mogu odrediti ukupni novčani dnevni limit, dnevni broj transkacija na netu, bankomatu, posu... Ti si to tako ponosno izjavio kao da samo tvoja banjalučka banka nudi te opcije...

Vidi sunca vani, cvjeće procvjetlao, cure krenule sa "prikladnom" garderobom, terase kafića prepune, ....a ti pun negativiteta tražiš žrtvu .... Uživaj, ne trati si život 😉

Bunker
15 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...


..
Ja sam pitao, ti i drugi ste rekli svoje mišljenje, ja sam usput zatražio i mišljenje od banaka koje koristim te sam odlučio da mi je mišljenje i savjet od bankovnih službenika relevantan. Ne slažeš se ? Pa to je tvoje pravo, kao što je i moje prave da se ne složim sa tvojim argumentima. Sve nakon toga zaslužuje pozornost psihijatrije a ne forumske diskusije .
..

 -točno .. :) i sad primijeni na sebi ono što kažeš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...


Posmatrač, lijepo nedjeljno jutro, i ti umjesto da si negdje u nekom parku, zoološkom, terasi kafića, u okruženju tebi dragih ljudi sa kojima bi razmjenjivao teme koje vas zanimaju....ti visiš na forumu, slažeš citate i tražiš žrtvu za svađu i prepucavanje.... Ne brine te takav slijed ?

Ja sam pitao, ti i drugi ste rekli svoje mišljenje, ja sam usput zatražio i mišljenje od banaka koje koristim te sam odlučio da mi je mišljenje i savjet od bankovnih službenika relevantan. Ne slažeš se ? Pa to je tvoje pravo, kao što je i moje prave da se ne složim sa tvojim argumentima. Sve nakon toga zaslužuje pozornost psihijatrije a ne forumske diskusije .

Obje banke čije usluge koristim imaju u opcijama svojih aplikacija mogućnost da zabranim korištenje kartice na internetu, posu, bankomatima, u zemlji, u inozemstvu, mogu odrediti ukupni novčani dnevni limit, dnevni broj transkacija na netu, bankomatu, posu... Ti si to tako ponosno izjavio kao da samo tvoja banjalučka banka nudi te opcije...

Vidi sunca vani, cvjeće procvjetlao, cure krenule sa "prikladnom" garderobom, terase kafića prepune, ....a ti pun negativiteta tražiš žrtvu .... Uživaj, ne trati si život 😉

 Postoji mobilni internet ;)

A usput sta ti radis na forumu a vidi sunca vani cvjece procjetlao cure krenule sa "prikladnom" garderobom ;)

Nije ni tebi lako ;) TRazio pomoc mi ti pokusali pomoci i na kraju ti solois nama pamet... Divan stav za nekog ko sebe smatra odraslim.....Kaze se hvala a ne tako kao ti....

7 godina
offline
Re: VPN preporuka


Ihush, evo pametnjakoviću sad ti fino objasni autoru ovog bugovog članka da vpn nema nikakvog utjecaja na korištenje bankovnih aplikacija na uređaju na kojemu koristiš vpn.

I on griješi, jelda, i službenici dviju banaka griješe kad su mi rekli da nekoristim mobilno bankarstvo kroz vpn , svi su oni u krivu samo ti najbolje znaš o svemu tome ( kao i o 5000 drugih tema u koje se uplećeš )... E moj druže, svako malo te realnost demantira...

https://www.bug.hr/appdana/surfshark-vpn-jedan-od-ponajboljih-univerzalnih-vpn-servisa-26412

Bunker
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 11:00 (bunker).
5 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...


Ihush, evo pametnjakoviću sad ti fino objasni autoru ovog bugovog članka da vpn nema nikakvog utjecaja na korištenje bankovnih aplikacija na uređaju na kojemu koristiš vpn.

I on griješi, jelda, i službenici dviju banaka griješe kad su mi rekli da nekoristim mobilno bankarstvo kroz vpn , svi su oni u krivu samo ti najbolje znaš o svemu tome ( kao i o 5000 drugih tema u koje se uplećeš )... E moj druže, svako malo te realnost demantira...

https://www.bug.hr/appdana/surfshark-vpn-jedan-od-ponajboljih-univerzalnih-vpn-servisa-26412

 hahahah koji si ti lik. Evo ja sam na tvoj izazov tj opkladu probao i radi kroz vpn. I koga sad realnost demantira? Znaci izvadio sim karticu iskljucio lokacijsku uslugu ukljucio vpn i probacio pare sa tekuceg na kreditnu karticu i sve najurednije proslo. Jesi li ti probao? E da preko weba probao da vidim koju lokaciju mi priokazuje i prikazuje da sam u Beču a ja u Banja Luci ;) Ali banku to bas briga.....

7 godina
offline
Re: VPN preporuka

Posmatrač , kaj ti pak dosadno a nemaš bolju zabavu od prepucavanja po forumu ? Sprečava li te išta da se javiš u temi ispod linknanog članka i objasniš autoru da je pogriješio ??

Ja tebi vjerujem da ti sve radi, no ja nisam u toj banci, a službenici banaka čije apk koristim su rekli da nekoristim njihove usluge kroz vpn ( nebudi bukvalac, službenik rekoše da nema tehničke prepreke ( znači nisu ugradili ništa u svoje apk da onemoguće vpn ) no da ipak nekoristim vpn tijekom korištenja mobilnog bankarstva ).

A ti sad fino piši autoru članka i bankama zaba i adiko i fino ti njima objasni da svi griješe jer eto tebi to sve dela u banjalučkoj banci ..
Bunker
14 godina
offline
Re: VPN preporuka
Autora tog članka jebe osnovna matematika, dalje uopće ne bi išao. Ovo sa surfsharkom je obični promidžbeni pamflet, fali samo natpis "Sponzorirano".
5 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...

Posmatrač , kaj ti pak dosadno a nemaš bolju zabavu od prepucavanja po forumu ? Sprečava li te išta da se javiš u temi ispod linknanog članka i objasniš autoru da je pogriješio ??

Ja tebi vjerujem da ti sve radi, no ja nisam u toj banci, a službenici banaka čije apk koristim su rekli da nekoristim njihove usluge kroz vpn ( nebudi bukvalac, službenik rekoše da nema tehničke prepreke ( znači nisu ugradili ništa u svoje apk da onemoguće vpn ) no da ipak nekoristim vpn tijekom korištenja mobilnog bankarstva ).

A ti sad fino piši autoru članka i bankama zaba i adiko i fino ti njima objasni da svi griješe jer eto tebi to sve dela u banjalučkoj banci ..

 Autor nigdje nije nave nista od tog sta ti pricas i samo je insinuirao da moze biti problema. A moze i bit ce su dvije totalno razlicite stvari a tebi je to ocigledno komplikovano za shvatiti....Ti sam protiv svih. Jesi primijetio da te niko nije podrzao u tvojim pretpostavkama...Cak ni covjek kojoi je to 10 godina direktno radio.... A sad odustajem. Teb i je ovo ocigledno prekomplikovana tema ;)

5 godina
offline
Re: VPN preporuka
bruno11 kaže...
Autora tog članka jebe osnovna matematika, dalje uopće ne bi išao. Ovo sa surfsharkom je obični promidžbeni pamflet, fali samo natpis "Sponzorirano".

 Hahhaha bukvalno sam kliknuo na link da vidim jel pise sponzoriran clanak ;)

7 godina
offline
Re: VPN preporuka

Posmatrač, pa baš taj kolega koji je to radio 10 godina je rekao :

" IP ADRESA JE JEDAN OD PARAMETARA KOJI JE U ODREĐENOJ MJERI BITAN za provjeru ispravnosti transakcije u KOMBINACIJ SA NEKIM DRUGIM PARAMETRIMA. Sama IP adresa kao takva nije parametar na osnovu koje će se donositi neke odluke nego će to biti u kombinaciji sa drugim parametrima. "

I meni nije bitna kvantiteta nego kvaliteta pa ću prije vjerovati dvama osobama koji rade u tehničkoj podršci za rad mobilnih aplikacija u tim bankama nego stotini forumaša kojima je dosadno pa se upliću u milion tema i pokušavaju prosipati pamet.... Takvo ponašanje bi imalo smisla samo ako te netko plaća da to radiš, u suprotnom potraži pomoć medicinsku i to ti ozbiljno velim jer imam puno profesionalnog iskustva u radu sa poremećenim psihama pa znam prepoznati te simptome.

Ljep dan, moram gibati, kavice sastanci i tak to, a tebi sretno u pronalasku žrtve za svađu.... 👍

Bunker
15 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...


Ihush, evo pametnjakoviću sad ti fino objasni autoru ovog bugovog članka da vpn nema nikakvog utjecaja na korištenje bankovnih aplikacija na uređaju na kojemu koristiš vpn.

I on griješi, jelda, i službenici dviju banaka griješe kad su mi rekli da nekoristim mobilno bankarstvo kroz vpn , svi su oni u krivu samo ti najbolje znaš o svemu tome ( kao i o 5000 drugih tema u koje se uplećeš )... E moj druže, svako malo te realnost demantira...

https://www.bug.hr/appdana/surfshark-vpn-jedan-od-ponajboljih-univerzalnih-vpn-servisa-26412

 -ok, ja ću biti pametnjaković, ti glupsanović, ok?

-vpn nema veze s bankarstvom, radi, što ti kaže i djelatnik banke, naravno ne preporučuju.

-bug reklama, komercijala.. što ćeš s vpn-om? trebaš ga? ako trebaš koristiš, ako ne trebaš...

-što je vpn? pa kako akronm naziva kaže virtualna (sporedno) privatna (važno) mreža.. kao što je i sve ostalo mreža, lan-wan, intranet ili internet ili the-mreža.

-čemu služi vpn? pa recimo povezivanju dislociranih mreža-računala, npr firme. Time dobiju rad jednak-sličan kao da su svi u istom lan-u. Tome služi vpn.

-iz tog je izvedeno i recimo prikrivanje fizičke ip vanjske adrese, tj pristupne točke, jer tad umjesto tvoje prave-fizičke npr lokalne linije-operatera, kroz vpn na recimo firmu, vidljiv je tad taj drugi vanjski ip-adresa.. tj druga lokacija od one gdje se stvarno fizički nalaziš, tj ovisi gdje si ti, gdje je vpn-firma-server (vanjski ip).. i recimo služi zaobilaženju regionalnih ograničenja, cenzura, nečeg.. a ta svrha je u suprotnosti s bankovnom, tj uslugama koje korisitš ako traže tvoju lokaciju (i tad se svako lažno ili zavaravajuće prikazivanje može tretirati kao kazneno djelo..). Nije problem banking, radi, kao što u članku za shark vidiš da nudi i opciju upravo s tim povezanu tj da se tad ne koristi vpn-tunel-adresa.. što će reći opet, radi, ne smeta, a to što se ne preporučava je sasvim druga stvar.. npr možda ti ja to preporučam? -ne.. mislim da je korištenje vpn-a nepotrebno, zavaravajuće, pogrešni razlozi itd.. tj ono za što se opisuje u sharku i ono što ti pitaš-tražiš, je različito od same svrhe vpn-a a to je privatna mreža za razliku od javne ili javnih servisa.

-zato se tako i naziva, ne slučajno, vpn.

 

-u čemu je razlika? npr možeš doma sjediti u gaćama na kauču... takav ne možeš van, na ulicu, kafić, restoran, kino.. recimo dresscode ti kaže da za neki restoran moraš imati košulju+kravatu+cipele.. privatno tvoja 4 zida i javno, tuđe itd.. pa tako i pravila koja ako nešto želiš moraš zadovoljiti. Jednako tako je i sama mreža, lan-wan ili vpn, važno je za što i kako koristiš, lan je tvoj, wan nije dok vpn služi kao tunel spajanja dvaju lokacija u jednu, ništa više, ništa čudotvornog, ništa posebnog.. osim što to recimo juzeri zlouprotrebljavaju za prikrivanje nekih kaznenih dijela ili pristup servisu koji bi im inače regionalno bio blokiran kao yt-filmići i sl.

-trebaš li vpn? -ne, tj ako ga koristiš za prikrivanje, fejkanje ip-adrese tad vjerojatno činiš kazneno djelo.

-s druge strane.. 'sigurnost' ili zavaravanje, kao što znamo i svakih x-mjeseci čitamo o novoj akciji policije, recimo neprobojnih mobitela koje kriminal-teroristi kupe, no opet ih policija pokupi, upravo zbog tih telefona jer su upravo zbog njih ugradili 'fičer'.. mada je reklama tvrdila suprotno, npr pegasus :)

-svaki javni servis, pružatelj usluga, će kad to vlast-policija zatraži dati podatke, juzera-logove, ip.. i eto ti njih na vrata.

-kako to radi, npr bug-forum, vidljiva ti je tvoja prošla ip .. ostaje u logovima 6mj (zakon) i u slučaju potrebe-policja-nalog, oni te podatke daju nadležnima, neovisno koji ip je zapisan, pravi-tvoj-operatera-wan ili vpn-tunel.. ako je od operatera-pravi, eto ih na vratima za par minuta, ako je od nekog vpn servisa, ovisno gdje se nalazi, treba im par sati-dana više, npr s područja eu ili onih država koje bilateralno surađuju temeljem međunarodnih ugovora itd.. pa tako je teoretski nevažno gdje se nalazi serve-vpn-ip tj ta država ili surađuje ili ne, kao npr rusija.. i tad će ti dati ili neće traženi podatak, kao što je sad opet s kasperskim problem-jurisdikcija, zapad-rusi..

-jesi li politički prebjeg kao snowden? aktivista? borac za pravdu potlačenog svijeta, demokraciju-slobodu itd.. (recimo pro zapadna propaganda) ili si tvrdolinijaš maocetunga, kimiljunga do staljin-putinenka.. jedni s drugima ne surađjuju, ne isporučuju, što recimo u slučaju našeg sudstva zna i maminjo pa je već par godina postao bosanac i smije se sudcima koji odrađuju u remetincu naslikavanje itd.. no u tom kontektsu ti je jasno da činiš neko djelo, nešto što zakon može sankcionirati pa i banka-službenik koji to recimo ne preporuča.. tj ako se nešto dogodi, snosti ćeš posljedice.

-zavaravajuće je vjerovati da si iza vpn-a nevidljiv, siguran, nedohvatljiv.. nisi, tj ovisi samo o vlasti-državi-suradnji.. veliki-jaki mogu.. i tad imaju podatke. Tad ti vpn ne pomaže.

 

-koja realnost me demantira? što pitaš, koje odgovore si dobio? što te muči osim realnosti-lucidnosti? :)

 

 

edit: .. ili, evo zašto te zanima vpn, recimo korištenje netflixa.. (zato i pitanje što želiš.. što te muči) :)

-jasno ti je da vlasnik ima legitimna prava, ograničiti-zaštititi.. da je recimo zaobilaženje zaštite tad kazneno djelo? :) istina, svi to rade a tebe muči hoće li smetati mbankingu.. neće, nema razloga, što ti kaže i djelatnik, osim ako banka iz nekog razloga stopira pristup, tad će postojati razlog, do tad nema razloga.. radi. + soft ti nudi i takvu opciju, isključivanje za takve potrebe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 13:45 (ihush).
5 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...

Posmatrač, pa baš taj kolega koji je to radio 10 godina je rekao :

" IP ADRESA JE JEDAN OD PARAMETARA KOJI JE U ODREĐENOJ MJERI BITAN za provjeru ispravnosti transakcije u KOMBINACIJ SA NEKIM DRUGIM PARAMETRIMA. Sama IP adresa kao takva nije parametar na osnovu koje će se donositi neke odluke nego će to biti u kombinaciji sa drugim parametrima. "

I meni nije bitna kvantiteta nego kvaliteta pa ću prije vjerovati dvama osobama koji rade u tehničkoj podršci za rad mobilnih aplikacija u tim bankama nego stotini forumaša kojima je dosadno pa se upliću u milion tema i pokušavaju prosipati pamet.... Takvo ponašanje bi imalo smisla samo ako te netko plaća da to radiš, u suprotnom potraži pomoć medicinsku i to ti ozbiljno velim jer imam puno profesionalnog iskustva u radu sa poremećenim psihama pa znam prepoznati te simptome.

Ljep dan, moram gibati, kavice sastanci i tak to, a tebi sretno u pronalasku žrtve za svađu.... 👍

 Kaze se hvala ali je to izgleda iznad tvog nivoa al ok....

7 godina
offline
Re: VPN preporuka

Posmatrač, gle , hvala tebi za trud , no valjda razumiješ da bi meni najviše koristio odgovor od osoba koje su klijenti zabe i adika i da pritom koriste vpn pa da napišu: koristim mzabu na takvom i takvom uređaju od 2018 i pritom koristim expressvpn ( surfshark, nord vpn... ) te dosad u ove 4 godine nisam imao nikakav problem. Ili imao sam takav i takav problem i riješio sam ga tako i tako.

Pa smisao foruma i jest razmjena iskustava i traženje rješenja na osnovu tuđih ali identičnih iskustava. Ako tebi radi vpn na banjalučkoj banci, znači li to automatizmom da vpn radi kod svih banaka planete ?

Ako tebi radi expressvpn, znači li to da će meni surfshark raditi dobro ?

Razumiješ da općenita naglabanja i teoretiziranja poput ihushevih ništa neznače jer svi mi koji smo ovdje znamo surfati i u par minuta saznati sve to, ali surfanjem bum teško našao konkretan podatak o barem par korisnika ciljanih banaka koji koriste jedan od ova tri najraširenija vpn -a.

Ja sam ti od onih kaj 33 puta mjere prije nego odrežu. Kako sam pitao ovdje, tako sam pitao i banke, a bome sam poslao tickete i u ove tri spomenute vpn tvrtke, i nevidim čemu pjenjenje ako nekome velim da mu se mišljenje nepoklapa sa mišljenjem dobivenim iz drugog izvora...

Suport iz ovih vpn tvrtki najčešće ( 2 od 3 odgovora ) navodi da u njihovoj apk onemogućim auto izbor servera te da manuelno odaberem najbliži, po mogućnosti iz moje države, i da tada nemaju pritužbi od svojih korisnika glede vpn upotrebe. E vidiš, to je koristan odgovor, ali suzuje izbor na manje rješenja ( vpn tvrtke sa serverima u rh ) , a ja bih pritom volio i mogućnost iste ip adrese na više mojih uređaja koji su konektorani raznim kanalima ( i to se nudi.... ) pa treba vidjeti ima li i toga u tom užem izboru....

Razumiješ sada zakaj su općeniti odgovori totalni promašaj u ovakvoj specifičnoj situaciji. A odpočetka sam naveo za koje banke me zanima.
Bunker
15 godina
offline
Re: VPN preporuka
bunker kaže...

Posmatrač, gle , hvala tebi za trud , no valjda razumiješ da bi meni najviše koristio odgovor od osoba koje su klijenti zabe i adika i da pritom koriste vpn pa da napišu: koristim mzabu na takvom i takvom uređaju od 2018 i pritom koristim expressvpn ( surfshark, nord vpn... ) te dosad u ove 4 godine nisam imao nikakav problem. Ili imao sam takav i takav problem i riješio sam ga tako i tako.

Pa smisao foruma i jest razmjena iskustava i traženje rješenja na osnovu tuđih ali identičnih iskustava. Ako tebi radi vpn na banjalučkoj banci, znači li to automatizmom da vpn radi kod svih banaka planete ?

Ako tebi radi expressvpn, znači li to da će meni surfshark raditi dobro ?

Razumiješ da općenita naglabanja i teoretiziranja poput ihushevih ništa neznače jer svi mi koji smo ovdje znamo surfati i u par minuta saznati sve to, ali surfanjem bum teško našao konkretan podatak o barem par korisnika ciljanih banaka koji koriste jedan od ova tri najraširenija vpn -a.

Ja sam ti od onih kaj 33 puta mjere prije nego odrežu. Kako sam pitao ovdje, tako sam pitao i banke, a bome sam poslao tickete i u ove tri spomenute vpn tvrtke, i nevidim čemu pjenjenje ako nekome velim da mu se mišljenje nepoklapa sa mišljenjem dobivenim iz drugog izvora...

Suport iz ovih vpn tvrtki najčešće ( 2 od 3 odgovora ) navodi da u njihovoj apk onemogućim auto izbor servera te da manuelno odaberem najbliži, po mogućnosti iz moje države, i da tada nemaju pritužbi od svojih korisnika glede vpn upotrebe. E vidiš, to je koristan odgovor, ali suzuje izbor na manje rješenja ( vpn tvrtke sa serverima u rh ) , a ja bih pritom volio i mogućnost iste ip adrese na više mojih uređaja koji su konektorani raznim kanalima ( i to se nudi.... ) pa treba vidjeti ima li i toga u tom užem izboru....

Razumiješ sada zakaj su općeniti odgovori totalni promašaj u ovakvoj specifičnoj situaciji. A odpočetka sam naveo za koje banke me zanima.

 -po 'boldovima' ..

-da, ako radi na jednoj banci, radi na svima, jer su sve na istom-identičnom sustavu, softwareu, kao bankomati-kartice. Dodaj u to recimo i eporeznu, fina, hzzo.. sve radi na identičnoj osnovi.

-teoretiziranje? pitao si i dobio odgovor.. radi. Što ti više treba? Što pitaš? Gdje vidiš teoretiziranje?

-tko se pjeni? koje mišljenje se s čime ne poklapa? ili ovako, što ti kažem ja a što djelatnik banke? -radi. .. pa nastavimo s rečenicom, ali oni ne preporučaju .. zar ti ja preporučam korištenje vpna? -ne. Tko što kaže a što ti čitaš? Ja i djelatnik banke ti kažemo isto, osim što on ne preporuča vpn dok ja preporučim ćevape.. ne trebaš, nema veze s bankonom, no ima s drugim temama koje te muče kao netflix i zato te zanima vpn.

-kad si pitao koji vpn.. bilo koji, svi su isti, kao što je svaki cd-dvd soft za snimanje isti, tek poneki fičer razlike koji ako ti treba tad ti treba.. pa tako u tekstu o sharku imaš upravo opciju da ne koristi vpn kad si na banci.

-svi vpn-ovi su isti-identični, rade isti-identičan posao, kao svaki router, tj to je soft koji radi isto što radi normalan-fizički router, skretnica, ne može biti drugačiji, ne može raditi bolje-jače.. može samo imati više fičera-opcija ili više resursa na raspolaganju tj kao kad uspoređuješ par router uređaja po cijeni-klasi.. ista osnova, .. jer mreža je jedna-ista, neovisno o osu-platformi, ista pravila, isti protokoli.

 

-početno pitanje koje postaviš.. ne navodiš što te konkretnije zanima, čak ni to da je u pitanju mobitel (ipak je ovo pc-it forum, primarno pc kao što je većina juzera na win, dakle ne mobač i ostalo..) .. no na kraju, opet je sve to isto. Pitao si i dobio odgovor, odnosno, vrati se na post, pročitaj i vidi tko što kaže, pita ili odgovara.. no naravno 'ne možeš to vidjeti' jer imaš sasvim suprotnu želju, bolesno.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
VPN preporuka

koji je najbolji/najbrži za torrent ?

 

imam CyberGhost, a taj ne valja, spor je.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VPN preporuka
Zaporožac kaže...

koji je najbolji/najbrži za torrent ?

 

imam CyberGhost, a taj ne valja, spor je.

 -ne postoji, tj svaki može samo usporiti, dok bolje-lošije kao 'kriterij' ne postoji.

-zašto plaćati komercijalu za nešto što ti ne treba ili što kad trebaš imaš free-open-đabe? .. anonimnost? sigurnost? .. smiješno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice