Tutorial o Amazonu

poruka: 111
|
čitano: 126.588
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Dali ja sad mogu pratit tu posiljku bez da ista platim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Tole1710 kaže...

Dali ja sad mogu pratit tu posiljku bez da ista platim?

 Pogledaj na linku "Order Details" da li ima tracking number. Obično bude u formatu AB01234567CD.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Zanima me za kolko inace stigne pošiljka?

Piše mi kad mogu očekivat pošiljku i danas je već drugi dan da je mogla doć a još je nema.Već devet dana je prošlo od kad je poslano a putuje iz njemačke.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Tole1710 kaže...

Zanima me za kolko inace stigne pošiljka?

Piše mi kad mogu očekivat pošiljku i danas je već drugi dan da je mogla doć a još je nema.Već devet dana je prošlo od kad je poslano a putuje iz njemačke.

 5-15 dana je prosjek. Odi na stranicu hrvatske pošte i unesi tamo EMS broj i vidi di se trenutno nalazi.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Ja sam to narucio u utorak 22.03 ,taman onaj tjedan kad je bio veliki cetvrtak i veliki petak pa me zanima dali su oni na to racunali kad su procjenjivali za kolko ce doc taj paket?

Jer preksutra je zadnji dan kad bi mi paket trebo doc pa me vec pomalo strah da uopce nece doc. Sta u slucaju da ne dođe ni zanji dan?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Tole1710 kaže...

Ja sam to narucio u utorak 22.03 ,taman onaj tjedan kad je bio veliki cetvrtak i veliki petak pa me zanima dali su oni na to racunali kad su procjenjivali za kolko ce doc taj paket?

Jer preksutra je zadnji dan kad bi mi paket trebo doc pa me vec pomalo strah da uopce nece doc. Sta u slucaju da ne dođe ni zanji dan?

 Ma pusti te kikiriki "blagdane", nije državnog tipa i normalno se radilo na te dane kao i svake druge, pa samim time i računalo. Već sam ti napisao, odi na order details i kopiraj EMS broj te ga nalijepi na stranicu EMS tracking-a od hrvatske pošte i vidi gdje se nalazi.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu

Nema tog broja. 

Tracking Information:
Ship Carrier: Royal Mail
Tracking ID: No tracking number was provided by the seller.

 

Imam samo neki ORDER # 028-25253634-542365 al to nije to brijem

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Tole1710 kaže...

Nema tog broja. 

Tracking Information:
Ship Carrier: Royal Mail
Tracking ID: No tracking number was provided by the seller.

 

Imam samo neki ORDER # 028-25253634-542365 al to nije to brijem

 e jbg, nemaš sreće. Pričekaj do kraja tjedna pa onda vidi

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Evo danas je zadnji dan da je trebalo doc a nije :S  Postar proso i nista. Sta sad? Dal je to normalno da zna nekad kasnit ili ak nije do sad došlo nece uopce? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Nema paketa vec drugi dan nakon sto je isteko rok do kad treba doc.Kontaktiro sam prodavaca i reko je da je poslo novi paket. Sad kolke su sanse da prvi paket stigne sljedeci tjedan?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Evo stigo danas paket napokon.Kasnio je samo 8 dana :). U pitanju je royal mail ,naso sam na internetu da njima zna kasnit bas puno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Tole1710 kaže...

Evo stigo danas paket napokon.Kasnio je samo 8 dana :). U pitanju je royal mail ,naso sam na internetu da njima zna kasnit bas puno.

 Eto

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Jedno pitanje,
danas sam porucila neke aparate na amazonu i otkazala porudzbinu u roku od 6 min zbog greske u broju aparata.
Novci su mi skinuti sa racuna u roku od tih 6 min i stigao mi je e-mail od amazona o otkazivanju porudzbine.
No novci nisu vraceni nazad:-(
Da li netko zna koliko je potrebno i kako ide to sa vracanjem novca ?
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Lijep pozdrav!

 

Davno prije sam napravio račun na amazon.com. Htio sam vidjeti kako to izgleda, ali nikad ništa nisam kupio. Uopće zapravo nisam kupovao na netu ništa. Sada mi nešto treba od kozmetike što kod nas nema i želim probiti taj strah i naručiti nešto. 

 

Imam dva pitanja: 

1. S amazon.com još ne možemo većinu toga naručiti u Hrvatsku? 

 

2. Mogu li s tim računom, koji sam izgleda napravio na amazon.com, kupovati i na drugim domenama (.de, .co.uk) koje dostavljaju u Hrvatsku? Kadfa sam probao nešto staviti u košaricu na .de i .co.uk tražio me prijavu i ja se uspješno prijavio. Znači li to da mogu i kupiti? Do te faze još nsiam došao jer nisam otvorio račun u banci pa ne mogu dovršiti kupnju. 

 

3. U kojoj mi "fazi" procesa kupnje pokaže koliko će biti dostava? Kada unesem broj kartice (što ja još nisam napravio nijednom)? 

 

Unaprijed hvala i ispričavam se ako sam dosadan, ali o ovome pojma nemam.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Pozdrav

Isprike ako sam propustio negdje odgovor na moje pitanje ali me zanima ponuda koju mi Amazon izbacuje već neko vrijeme. Radi se o Amazonovoj kartici,Amazon.com Store Card. Koja je kvaka i plaća li se kakva naknada? Vidim da u opisu piše no annual fee ali me zanima ima li tko kakva iskustva s ovom karticom? Jel ju uopće moguće otvoriti u HR? Hvala :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Do kojeg iznosa smijem naručivati a da mi ne udare carinjenje i porez? Molkm odgovor hitno!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
playjob kaže...
Do kojeg iznosa smijem naručivati a da mi ne udare carinjenje i porez? Molkm odgovor hitno!!

 160,00kn za većinu proizvoda osim knjiga i sličnih kulturoloških proizvoda i za većinu stvari iz EU.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
9 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
pbandov kaže...
playjob kaže...
Do kojeg iznosa smijem naručivati a da mi ne udare carinjenje i porez? Molkm odgovor hitno!!

 160,00kn za većinu proizvoda osim knjiga i sličnih kulturoloških proizvoda i za većinu stvari iz EU.

 Hvala prijatelju Bandove iz Osijeka, išli smo zajedno u Franje Krežmu!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
playjob kaže...
pbandov kaže...
playjob kaže...
Do kojeg iznosa smijem naručivati a da mi ne udare carinjenje i porez? Molkm odgovor hitno!!

 160,00kn za većinu proizvoda osim knjiga i sličnih kulturoloških proizvoda i za većinu stvari iz EU.

 Hvala prijatelju Bandove iz Osijeka, išli smo zajedno u Franje Krežmu!

Nema na čemu!

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
11 godina
offline
Tutorial o Amazonu

Pozz ljudi.Imam jedno pitanje.Planiram kupiti gitaru i neki lik prodaje gitaru koju je kupio sa Amazona.Sad,on meni kaze da nema racun,ali ima njihovu potvrdu.Dal bi se isplatila tako kupnja?Samo sa tom potvrdom?Naravno ako je gitara u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Endymon kaže...

Pozz ljudi.Imam jedno pitanje.Planiram kupiti gitaru i neki lik prodaje gitaru koju je kupio sa Amazona.Sad,on meni kaze da nema racun,ali ima njihovu potvrdu.Dal bi se isplatila tako kupnja?Samo sa tom potvrdom?Naravno ako je gitara u redu.

 Ovisi o tome što točno pokušavaš postići sa računom/potvrdom? Koliko je stara gitara? Koji je brend/vrsta itd...

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
11 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
pbandov kaže...
Endymon kaže...

Pozz ljudi.Imam jedno pitanje.Planiram kupiti gitaru i neki lik prodaje gitaru koju je kupio sa Amazona.Sad,on meni kaze da nema racun,ali ima njihovu potvrdu.Dal bi se isplatila tako kupnja?Samo sa tom potvrdom?Naravno ako je gitara u redu.

 Ovisi o tome što točno pokušavaš postići sa računom/potvrdom? Koliko je stara gitara? Koji je brend/vrsta itd...

 Cort KX5 WP.Jer lik je rekao kao da je stara 3 mjeseca i da nema racun nego samo potvrdu neko sa amazona?Ne kontam,valjda neznam od kuda god da kupujes,trebao bi dobiti i racun uz tu potvrdu,ako je nova naravno.Sta ne?Jedino ako me lik laze da je stara 3 mjeseca,nego da ju je netko stavio na Amazon i prodao ovom liku.Jer cudno mi je da gitara koja je stara 3 mjeseca navodno,da nema i racun.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Endymon kaže...
pbandov kaže...
Endymon kaže...

Pozz ljudi.Imam jedno pitanje.Planiram kupiti gitaru i neki lik prodaje gitaru koju je kupio sa Amazona.Sad,on meni kaze da nema racun,ali ima njihovu potvrdu.Dal bi se isplatila tako kupnja?Samo sa tom potvrdom?Naravno ako je gitara u redu.

 Ovisi o tome što točno pokušavaš postići sa računom/potvrdom? Koliko je stara gitara? Koji je brend/vrsta itd...

 Cort KX5 WP.Jer lik je rekao kao da je stara 3 mjeseca i da nema racun nego samo potvrdu neko sa amazona?Ne kontam,valjda neznam od kuda god da kupujes,trebao bi dobiti i racun uz tu potvrdu,ako je nova naravno.Sta ne?Jedino ako me lik laze da je stara 3 mjeseca,nego da ju je netko stavio na Amazon i prodao ovom liku.Jer cudno mi je da gitara koja je stara 3 mjeseca navodno,da nema i racun.

 Pitaj ga da ti napravi screenshot te "potvrde" i neka slobodno prefarba svoje privatne podatke pa mi (ako pristane) pošalji u p.m. i onda ti već kažem jel to vjerodostojno ili ne.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
11 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
pbandov kaže...
Endymon kaže...
pbandov kaže...
Endymon kaže...

Pozz ljudi.Imam jedno pitanje.Planiram kupiti gitaru i neki lik prodaje gitaru koju je kupio sa Amazona.Sad,on meni kaze da nema racun,ali ima njihovu potvrdu.Dal bi se isplatila tako kupnja?Samo sa tom potvrdom?Naravno ako je gitara u redu.

 Ovisi o tome što točno pokušavaš postići sa računom/potvrdom? Koliko je stara gitara? Koji je brend/vrsta itd...

 Cort KX5 WP.Jer lik je rekao kao da je stara 3 mjeseca i da nema racun nego samo potvrdu neko sa amazona?Ne kontam,valjda neznam od kuda god da kupujes,trebao bi dobiti i racun uz tu potvrdu,ako je nova naravno.Sta ne?Jedino ako me lik laze da je stara 3 mjeseca,nego da ju je netko stavio na Amazon i prodao ovom liku.Jer cudno mi je da gitara koja je stara 3 mjeseca navodno,da nema i racun.

 Pitaj ga da ti napravi screenshot te "potvrde" i neka slobodno prefarba svoje privatne podatke pa mi (ako pristane) pošalji u p.m. i onda ti već kažem jel to vjerodostojno ili ne.

 Evo slike....

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Da ne threadam previše, to je oke, ironično to je "potvrda" što znači da bi trebao moći klinuti onaj link gore sa brojem narudžbe. Zamoli ga da to stisne i da ti to pošalje. To ti inače ovako izgleda:

 
 

 

 

 

Recimo ja isto nemam "račun" za ovu konkretnu igru. No kao što vidiš na prvoj slici, nudi mi se opcija "request invoice" gdje bi me on ustvario odveo do linka gdje ja šaljem poruku selleru gdje bih mu ja objasnio situaciju i zatražio baš račun koji je on ovjerio unutar svoje tvrtke kao preprodavač/distributer. No realno mi to ne treba jer da se dogodila recimo situacija gdje ja tražim povrat novca ili bilo kakvu vrstu prigovora, ja se referiram ne na račun već na ove potvrde narudžbe i plaćanja izvršene putem amazona kao 2. posrednika po redoslijedu. Skraćeno rečeno, prvo šaljem prodavaču prigovor, a ako isti odbija suradnju, onda šaljem amazonu koji dalje preuzima slučaj i obraća se direkt prodavaču. Slično kao eBay samo uz manje automatizma ajmo tako reći. Konkretno, nek ti lik prilože ove nevedene dokumente kao u mom primjeru, i ako bi se nešto dogodilo u vezi gitare, ti bi se obratio amazonu sa tim istim kopijama kao novi vlasnik te rješavao slučaj kao i svako drugi.

I da, da ne ispadne da lažem ili da navodim na krive radnje, ovo je ono što se kaže "u teoriji" pravne prakse. Nisam još nikada imao situaciju prigovora prema amazonu od strane drugog ili višeg vlasnika proizvoda, tako da ne mogu 100% garantirati da bi funkcioniralo. No kao što rekoh, u pravilu bi trebalo.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 22:43 (pbandov).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
pbandov kaže...

Da ne threadam previše, to je oke, ironično to je "potvrda" što znači da bi trebao moći klinuti onaj link gore sa brojem narudžbe. Zamoli ga da to stisne i da ti to pošalje. To ti inače ovako izgleda:

  

 

 

 

Recimo ja isto nemam "račun" za ovu konkretnu igru. No kao što vidiš na prvoj slici, nudi mi se opcija "request invoice" gdje bi me on ustvario odveo do linka gdje ja šaljem poruku selleru gdje bih mu ja objasnio situaciju i zatražio baš račun koji je on ovjerio unutar svoje tvrtke kao preprodavač/distributer. No realno mi to ne treba jer da se dogodila recimo situacija gdje ja tražim povrat novca ili bilo kakvu vrstu prigovora, ja se referiram ne na račun već na ove potvrde narudžbe i plaćanja izvršene putem amazona kao 2. posrednika po redoslijedu. Skraćeno rečeno, prvo šaljem prodavaču prigovor, a ako isti odbija suradnju, onda šaljem amazonu koji dalje preuzima slučaj i obraća se direkt prodavaču. Slično kao eBay samo uz manje automatizma ajmo tako reći. Konkretno, nek ti lik prilože ove nevedene dokumente kao u mom primjeru, i ako bi se nešto dogodilo u vezi gitare, ti bi se obratio amazonu sa tim istim kopijama kao novi vlasnik te rješavao slučaj kao i svako drugi.

I da, da ne ispadne da lažem ili da navodim na krive radnje, ovo je ono što se kaže "u teoriji" pravne prakse. Nisam još nikada imao situaciju prigovora prema amazonu od strane drugog ili višeg vlasnika proizvoda, tako da ne mogu 100% garantirati da bi funkcioniralo. No kao što rekoh, u pravilu bi trebalo.

 E, hvala puno!Znaci takva 3 papira bi mi on trebao poslati,koji potvrdjuju narudjbu i placanje?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 8:20 (Endymon).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Endymon kaže...
pbandov kaže...

Da ne threadam previše, to je oke, ironično to je "potvrda" što znači da bi trebao moći klinuti onaj link gore sa brojem narudžbe. Zamoli ga da to stisne i da ti to pošalje. To ti inače ovako izgleda:

  

 

 

 

Recimo ja isto nemam "račun" za ovu konkretnu igru. No kao što vidiš na prvoj slici, nudi mi se opcija "request invoice" gdje bi me on ustvario odveo do linka gdje ja šaljem poruku selleru gdje bih mu ja objasnio situaciju i zatražio baš račun koji je on ovjerio unutar svoje tvrtke kao preprodavač/distributer. No realno mi to ne treba jer da se dogodila recimo situacija gdje ja tražim povrat novca ili bilo kakvu vrstu prigovora, ja se referiram ne na račun već na ove potvrde narudžbe i plaćanja izvršene putem amazona kao 2. posrednika po redoslijedu. Skraćeno rečeno, prvo šaljem prodavaču prigovor, a ako isti odbija suradnju, onda šaljem amazonu koji dalje preuzima slučaj i obraća se direkt prodavaču. Slično kao eBay samo uz manje automatizma ajmo tako reći. Konkretno, nek ti lik prilože ove nevedene dokumente kao u mom primjeru, i ako bi se nešto dogodilo u vezi gitare, ti bi se obratio amazonu sa tim istim kopijama kao novi vlasnik te rješavao slučaj kao i svako drugi.

I da, da ne ispadne da lažem ili da navodim na krive radnje, ovo je ono što se kaže "u teoriji" pravne prakse. Nisam još nikada imao situaciju prigovora prema amazonu od strane drugog ili višeg vlasnika proizvoda, tako da ne mogu 100% garantirati da bi funkcioniralo. No kao što rekoh, u pravilu bi trebalo.

 E, hvala puno!Znaci takva 3 papira bi mi on trebao poslati,koji potvrdjuju narudjbu i placanje?

 Tak'je!

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
10 godina
neaktivan
offline
Tutorial o amazonu

Samo jedno pitanje. Zelim naruciti nekakve ekrane sa amazona.de ili .it nije bitno, naplacuje li se sada taj PDV i carina u 2017. od kako smo EU clanica ? 

Hvala

DP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o amazonu
dominik.statebriga kaže...

Samo jedno pitanje. Zelim naruciti nekakve ekrane sa amazona.de ili .it nije bitno, naplacuje li se sada taj PDV i carina u 2017. od kako smo EU clanica ? 

Hvala

 Ne plaća se. Znači ona cijena koju ti prodavač tj. Amazon navede to ti je konačna cijena

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o amazonu
pbandov kaže...
dominik.statebriga kaže...

Samo jedno pitanje. Zelim naruciti nekakve ekrane sa amazona.de ili .it nije bitno, naplacuje li se sada taj PDV i carina u 2017. od kako smo EU clanica ? 

Hvala

 Ne plaća se. Znači ona cijena koju ti prodavač tj. Amazon navede to ti je konačna cijena

 Kasnim sa odgovorom, ali svejedno hvala ;)

DP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice