Tutorial o Amazonu

poruka: 111
|
čitano: 126.591
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Pozdrav,

prvi put se susrećem s Amazonom i uopće kupovinom preko interneta, te kada želim naručiti proizvod, koji je dostupan u našoj zemlji, ne mogu jer mi lokacija navodno nije točna.

Pretpostavljam da je problem u palatalima, inače dolazim iz Đakova, te u prezimenu imam palatale, a vidim da ih Amazon ne prepoznaje.
Također kada pišem i bez njih opet piše da imam problema s adresom, pa možete li pokazati primjer što točno u svaki prozorčić treba upisati u slučaju da sam nešto krivo upisao?
Hvala unaprijed.

Lijep pozdrav! :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
nick150 kaže...

Pozdrav,

prvi put se susrećem s Amazonom i uopće kupovinom preko interneta, te kada želim naručiti proizvod, koji je dostupan u našoj zemlji, ne mogu jer mi lokacija navodno nije točna.

Pretpostavljam da je problem u palatalima, inače dolazim iz Đakova, te u prezimenu imam palatale, a vidim da ih Amazon ne prepoznaje.
Također kada pišem i bez njih opet piše da imam problema s adresom, pa možete li pokazati primjer što točno u svaki prozorčić treba upisati u slučaju da sam nešto krivo upisao?
Hvala unaprijed.

Lijep pozdrav! :)

Očeš reći da adresu pišeš u formi "Ulica Đure Đakovića" ? Ako je to slučaj, onda napišeš bez palatala tj. dijakritičkih slova. "Ulica Dure Dakovica". Kao i prezime, umjesto "Peričić", staviš "Pericic". kod nekih 70% online formi ne možep stavljati dijakritičke simbole, tako da ih piši bez njih i nemaš problema.

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Znas li mozdsa koliko kosta shipping u hrvatsku neke odjece koja bi ukupno kostala oko 50 $ ???

Koliko inace kosta shipping preko amazona u hrvatsku?

 

I jos jedno pitanje: Isplatili se vise sa Amazona narucivati direkto ili preko http://mojshopping.com/ , te isplati li se vise sa Eastbaya (ne ebaya nego eastbaya) narucivati preko Western uniona ili http://mojshopping.com/

 

Nadam se brzom odgovoru i unaprijed hvala :)

nikad ne odustaj
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2014 16:21 (Karlo Cool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Karlo Cool kaže...

Znas li mozdsa koliko kosta shipping u hrvatsku neke odjece koja bi ukupno kostala oko 50 $ ???

Koliko inace kosta shipping preko amazona u hrvatsku?

 

I jos jedno pitanje: Isplatili se vise sa Amazona narucivati direkto ili preko http://mojshopping.com/ , te isplati li se vise sa Eastbaya (ne ebaya nego eastbaya) narucivati preko Western uniona ili http://mojshopping.com/

 

Nadam se brzom odgovoru i unaprijed hvala :)

Dosta stvari se još ne može naručivati preko amazona, pa tako uglavnom i odjeća, osim ako seller sam osobno to omogućava.

Za ovu drugu stranicu nikad čuo tak da ti ne mogu tu dati odgovor, ali ti mogu dati odgovor da je amazon 100% siguran.

za treće isto nikad čuo ali bilo kakve transakcije preko western uniona su ti najskuplje transakcije. Samo slanje novca je isplativije poslati novčanice u koverti nego preko WU-a.

 

Amazon ili ebay ili ovlaštena trgovina koja ima webshop opcije. To su uvijek 3 najsigurnije karte kod online shoppinga.

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
11 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

prvi put kupujem/želim kupiti na amazonu (uk amazon) i kupio bi si 2 igre ali nigdje nevidim kad bi to trebalo doći i poštarina je samo za uk napisana, s tim da ako je više od 10 funti onda je badava al samo ako si iz uk, pa ako može malo to netko objasnit?

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 10:37 (9090).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

zna netko?

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
9090 kaže...

zna netko?

Objasnio sam sve na prvoj stranici, točni iznos shipinga češ znati kad staviš u košaricu i prije nego što potvrdiš narudžbu tj. Checkout. Primjera radi, bilo kakvi CD-i iz UK-a obično shipping dođe oko 3 funte. No kao što rekoh, točan iznos će ti pisati prije nego što potvrdiš Checkout.

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

E ovako , pozdrav svima ;)

zanima me jedan sat na amazonu , točnije radi se o inviciti 1517 koji košta 96$ , nisam još nikad kupovao preko amazona i zanima me koliko bi me sve skupo otprilike koštalo , jer to je ipak sat , jei se plaćaju porezi na to, pdv i slično .

piše da ga imaju na skaldištu ( in stock ), neznam jeli itko imao još slična iskustva s kpovinom satova na amazonu ;)))

 

link:

http://www.amazon.com/Invicta-1517-Force-Collection-Stainless/dp/B005FN00PM

hvala vam na bilo kakvom odgovoru {#}

brajko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
bryto7 kaže...

E ovako , pozdrav svima ;)

zanima me jedan sat na amazonu , točnije radi se o inviciti 1517 koji košta 96$ , nisam još nikad kupovao preko amazona i zanima me koliko bi me sve skupo otprilike koštalo , jer to je ipak sat , jei se plaćaju porezi na to, pdv i slično .

piše da ga imaju na skaldištu ( in stock ), neznam jeli itko imao još slična iskustva s kpovinom satova na amazonu ;)))

 

link:

http://www.amazon.com/Invicta-1517-Force-Collection-Stainless/dp/B005FN00PM

hvala vam na bilo kakvom odgovoru {#}

 

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
9 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

da li ima netko možda iskustva s kupovanjem igara preko amazona? razmišljam o kupnji pesa 2015, pretpostavljam da se sad ništa ne carini? i koliki su troškovi dostave, na ovom linku http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=537734  piše 4$ za CD/DVD, ako netko to može potvrdit.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
DoctorEvil kaže...

da li ima netko možda iskustva s kupovanjem igara preko amazona? razmišljam o kupnji pesa 2015, pretpostavljam da se sad ništa ne carini? i koliki su troškovi dostave, na ovom linku http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=537734  piše 4$ za CD/DVD, ako netko to može potvrdit.

Ja sam imao, još davno prije, ne ide carina, poštar ti na ruke donosi. Dostava je tolika koliko piše, ubaci u cart i provjeri, meni je bila otprilike toliko.

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
16 godina
offline
Tutorial o Amazonu

pozdrav ekipa, nadam se da mi možete pomoći oko male dileme...

naime, ovakva je stvar konkretno.

Želim kupiti kameru preko amazona.de (njemačkog naravno), odaberem artikl, stavim ju u košaricu i sve je ok,mogu platiti i amazon veli da može ići dostava, nema onog famoznog Sorry, this item can't be shipped to your selected address.

 

Dilema je ta što pod opisom proizvoda piše da je prodavač iz amerike i da se roba šalje iz amerike, a ja naručujem sa njemačkog amazona. Da li će ta pošiljka doći na našu carinu i onda me zezati sa uvozom i pdv-om?

 

hvala unaprijed na brzom odgovoru

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 20:30 (cRazY dWarF).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu
Jel iko odavde moro raditit onaj EORI broj? Jel mi moze pomoc oko toga? Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

ajmo početi priču sa DHL-om. 19.10 2014. sam kupila Kindle preko Amazona. 99 dolara plus 20 dolara za shipping.

22.10.2014 mi se javlja DHL Hrvatska sa mailom kojim me obavještavaju da im moram dostaviti dokaz o izvršenoj uplati u inozemstvu i moj EORI broj,

Pošto nikad nisam ni čula za EORI broj, a kamoli da ga imam,  tražim daljnje informacije.

Naravno bahati službenik me opere ko glupaču da kako ja nemam taj broj, pa kako ja nisam upućena da mi treba jer je EORI broj identifikacijski broj koji moraju imati sve fizičke i pravne osobe koje sudjeluju u postupku carinjenja na području EU, od 01.srpnja 2013. godine.

Naravno ne daje mi nikave korisne informacije već me upućuje na carinu i obavještava me se da imam 20 dana da dostavim podatke ili će moj paket biti uništen.

I tako se ja pokušavam srediti papire za EORI na carini, koja ima radno vrijeme do 15:30h. Zbog čega moram izostajati sa posla.

Ugl skupljam papire dostavljam ih DHLu. Korisne informacije koje Vam nitko neće reći u ovom postupku su da možete poslati nekoga umjesto Vas da Vam izvadi EORI broj, i da Vam ga mogu poslati na mail, također uz ispunjeni formular morate imate i fotokopiju osobne.

Na web stranici carine ima zahtjev sa dodjeljivanje EORI broja, trebat će vam bar dva radna dana da Vam pošalju EORI broj nakon što predate zahtjev.

Btw EORI broj dva slova HR+ Vaš OIB.

I sad napokon mi DHL treba dostaviti Kindle. Moram platiti carinu i njihovu dostavu meni ( koja oni zovu sad operativni troškovi).

Stalno me DHL ispravljao da nije u pitanju cijena dostave, već operativni troškovi.

Ugl PDV na PO carinjenja robe me izašao 180, 98 kn i plus operativni troškovi DHL-a 125kn.

Platila sam shipping iz Amerike do Hrvatske 20 dolara a dostavu iz DHLovog centra u Zagrebu k meni doma u Zagrebu 125kn?!

DHL Hrvatska je najskuplja dostava sa najgorom uslugom.

 Tražila sam da dostava bude poslije 17h i da platim karticom. Dobivam odgovor da DHL dostavlja između 11-16 radnim danom pa ja moram zamoliti nekoga  da dođe k meni doma da dočeka DHL jer sam ja radnim danom, zamislite, na poslu.

Iako sam tražila plaćanje karticom, dostava nema POS uređaj, pa mora biti gotovina.

 Platila sam svoju dostavu sa DHL-om novcima, živcima i vremenom.

Kindle je super, obožavam ga i svima ga preporučam.

Btw žalila sam se korisničkoj službi Amazona i DHL-a na cijelu uslugu DHL-a, i dok mi se Amazon ispričao i dao gift od 20 dolara popusta zbog lošeg iskustva.

DHL Hrvatska mi je objasnio kako sam trebala znati što je EORI broj i više o postupku carinjenja i da nisu oni krivi za moje nezadovljstvo njihovom uslugom.

Da nije true story, zvučalo bi kao Monty Python skeč.

Zaključak : Amazon je super, nemojte koristiti DHL Hrvatska. Bezobrazni su i skupi.

Sretno.

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
ivy-league kaže...

 

 

ajmo početi priču sa DHL-om. 19.10 2014. sam kupila Kindle preko Amazona. 99 dolara plus 20 dolara za shipping.

22.10.2014 mi se javlja DHL Hrvatska sa mailom kojim me obavještavaju da im moram dostaviti dokaz o izvršenoj uplati u inozemstvu i moj EORI broj,

Pošto nikad nisam ni čula za EORI broj, a kamoli da ga imam,  tražim daljnje informacije.

Naravno bahati službenik me opere ko glupaču da kako ja nemam taj broj, pa kako ja nisam upućena da mi treba jer je EORI broj identifikacijski broj koji moraju imati sve fizičke i pravne osobe koje sudjeluju u postupku carinjenja na području EU, od 01.srpnja 2013. godine.

Naravno ne daje mi nikave korisne informacije već me upućuje na carinu i obavještava me se da imam 20 dana da dostavim podatke ili će moj paket biti uništen.

I tako se ja pokušavam srediti papire za EORI na carini, koja ima radno vrijeme do 15:30h. Zbog čega moram izostajati sa posla.

Ugl skupljam papire dostavljam ih DHLu. Korisne informacije koje Vam nitko neće reći u ovom postupku su da možete poslati nekoga umjesto Vas da Vam izvadi EORI broj, i da Vam ga mogu poslati na mail, također uz ispunjeni formular morate imate i fotokopiju osobne.

Na web stranici carine ima zahtjev sa dodjeljivanje EORI broja, trebat će vam bar dva radna dana da Vam pošalju EORI broj nakon što predate zahtjev.

Btw EORI broj dva slova HR+ Vaš OIB.

I sad napokon mi DHL treba dostaviti Kindle. Moram platiti carinu i njihovu dostavu meni ( koja oni zovu sad operativni troškovi).

Stalno me DHL ispravljao da nije u pitanju cijena dostave, već operativni troškovi.

Ugl PDV na PO carinjenja robe me izašao 180, 98 kn i plus operativni troškovi DHL-a 125kn.

Platila sam shipping iz Amerike do Hrvatske 20 dolara a dostavu iz DHLovog centra u Zagrebu k meni doma u Zagrebu 125kn?!

DHL Hrvatska je najskuplja dostava sa najgorom uslugom.

 Tražila sam da dostava bude poslije 17h i da platim karticom. Dobivam odgovor da DHL dostavlja između 11-16 radnim danom pa ja moram zamoliti nekoga  da dođe k meni doma da dočeka DHL jer sam ja radnim danom, zamislite, na poslu.

Iako sam tražila plaćanje karticom, dostava nema POS uređaj, pa mora biti gotovina.

 Platila sam svoju dostavu sa DHL-om novcima, živcima i vremenom.

Kindle je super, obožavam ga i svima ga preporučam.

Btw žalila sam se korisničkoj službi Amazona i DHL-a na cijelu uslugu DHL-a, i dok mi se Amazon ispričao i dao gift od 20 dolara popusta zbog lošeg iskustva.

DHL Hrvatska mi je objasnio kako sam trebala znati što je EORI broj i više o postupku carinjenja i da nisu oni krivi za moje nezadovljstvo njihovom uslugom.

Da nije true story, zvučalo bi kao Monty Python skeč.

Zaključak : Amazon je super, nemojte koristiti DHL Hrvatska. Bezobrazni su i skupi.

Sretno.

 

...ne znam kakva retardacija nastaje no EORI je u pravilu za obrtnike. No malo više čitajući na netu svi koji preko DHL-a naručuju imaju sra*ja s time. Zanimljivo...najbolje onda predat zahtjev pa bit siguran, iako mi u pravilu ne treba EORI jer nije da se bavim preprodajom i da podliježem poreznom sustavu za isto {#}

My code is not working - Don't know why! My code is working - Don't know why!
8 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Htio bih naručiti igrice iz SAD-a ili UK-a. Možete li mi ukratko objasniti koji me sve troškovi očekuju ako naručujem iz SAD-a i ako naručujem iz UK-a i koliko oni otprilike iznose (apsolutne ili relativne vrijednosti)? Svaka informacija je dobro došla. Zahvaljujem unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
franclud kaže...

Htio bih naručiti igrice iz SAD-a ili UK-a. Možete li mi ukratko objasniti koji me sve troškovi očekuju ako naručujem iz SAD-a i ako naručujem iz UK-a i koliko oni otprilike iznose (apsolutne ili relativne vrijednosti)? Svaka informacija je dobro došla. Zahvaljujem unaprijed.

 Apsolutne ili relativne vrijednosti...zanimljivo...Apsolutna je činjenica da su cijene relativne ovisno o državi iz koje se naručuje

No dobro, nije mi do trolanja, već sam odradio za danas dovoljno. Evo ti linkovi sa primjer igricom, pa vidi sam. Ali je razlika manje više ta koju sam naveo u sprdnji gore.

 

Link USA

Link UK

 

U ovom primjeru recimo, iz SAD-a ne šalju vamo, te ti ostaje jedino opcija iz UK-a, gdje igra, kao što vidiš, te košta 20,83 funte + 3,89 funte dostava, total = 24,79 funte (oko 250kn).

 

Vrlo vjerojatno nečeš moći niti jednu igru iz SAD-a naručit, izuzev možda digital download opcije ili online vouchera. Sretno!

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Pozdrav ljudi.Zamolio bih nekog da mi neke stvari malo pojasni u vezi narucivanja s amazona.

Prvi put narucujem s amazona i skroz sam izgubljen.Totalne komplikacije. :S

Gdje vidim gdje je taj proizvod trenutno? Ako je amazon.com to znaci da je skladisten samo u USA?

Ne pise nigdje koliko bi doso shiping! Gdje to provjerim?

To sto bi ja htio kupit ne šalju za hrvatsku,a cuo sam da ima stranica koja primi tvoju narudbu sa amazona pa ti posalje na tvoju adresu u hrv.Moze li mi to netko malo pojasnit?

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Tole1710 kaže...

Pozdrav ljudi.Zamolio bih nekog da mi neke stvari malo pojasni u vezi narucivanja s amazona.

Prvi put narucujem s amazona i skroz sam izgubljen.Totalne komplikacije. :S

Gdje vidim gdje je taj proizvod trenutno? Ako je amazon.com to znaci da je skladisten samo u USA?

Ne pise nigdje koliko bi doso shiping! Gdje to provjerim?

To sto bi ja htio kupit ne šalju za hrvatsku,a cuo sam da ima stranica koja primi tvoju narudbu sa amazona pa ti posalje na tvoju adresu u hrv.Moze li mi to netko malo pojasnit?

Hvala unaprijed.

 
1. Da, ako je .com znači da je iz SAD-a. Ako je privatni seller, on šalje sa svog skladišta, a ako je od amazona, onda piše ispod opisa "Shipped from amazon warehouse", "gift wrap option available" itd., mislim da sam to pojasnio u tutorialu.
2. Konačnu cijenu shippinga možeš jedino vidjeti tako da ubaciš proizvod u košaricu, i odeš na checkout sve do shipping opcija i do confirm order-a. Lako obrišeš tu stavku ali moraš doći do zadnjeg koraka. Nažalost, to im je mana što ne piše odmah ko na ebayu.
3. Da, postoje "stranice" koje nude takvu opciju, no iskreno ne isplativo je jer ipak moraš pokriti i njihovu dostavu zajedno sa amazonove ili bilo koje druge po tom pitanju. Ako ne možeš sa .com, pogledaj .uk ili .ge ili .fr.

 

 

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 19:53 (pbandov).
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Ok hvala. Koliko bi odprilike kostao shiping te stranice koj bi mi proslijedila posiljku iz SAD za Hrvatsku ako bi posiljka bila teska oko 1 kg i 15 cm sa 15 cm?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Tole1710 kaže...

Ok hvala. Koliko bi odprilike kostao shiping te stranice koj bi mi proslijedila posiljku iz SAD za Hrvatsku ako bi posiljka bila teska oko 1 kg i 15 cm sa 15 cm?

 Postoji dugmence za zahvalu

 

Što se tiče drugog dijela, evo link, pa prouči. Moguće je da je sada čak i isplativo jer su digli biznis pa ruše cijene.

Link  (novi tab)

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
pbandov kaže...
empa1 kaže...

Jel neko zna jel se moze slati odjeca u BiH i CRO sada?

Još ne, potrajat će neko vrijeme dok se ne riješi sporazum zbog ulaska u EU

 Pozdrav, nisam siguran dali si naveo nešto što me zanima.

Kad npr. odem tražit za matičnu očekkujem i garanciju.

Uz matičnu mi ponude npr. Cnnopy/squaretrade

Kad ja to uzmem oni mi automatski stave to uz matičnu ili

kako to ide. Zbunjen sam sa time

Andrea
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
ABCD1919 kaže...
pbandov kaže...
empa1 kaže...

Jel neko zna jel se moze slati odjeca u BiH i CRO sada?

Još ne, potrajat će neko vrijeme dok se ne riješi sporazum zbog ulaska u EU

 Pozdrav, nisam siguran dali si naveo nešto što me zanima.

Kad npr. odem tražit za matičnu očekkujem i garanciju.

Uz matičnu mi ponude npr. Cnnopy/squaretrade

Kad ja to uzmem oni mi automatski stave to uz matičnu ili

kako to ide. Zbunjen sam sa time

Cncopy? Nikad čuo.

Square trade, koliko ja znam, vrijedi samo u SAD-u. Ako ti i ponude onda je logično da ne šalju van SAD-a OSIM ako je to neka automatska ponuda od amazona u stilu upsella.

 

No sa strane ovo, jer nisi mi baš dobro pojasnio pitanje. Dakle, garancija funkcionira po sistemu ovlaštenja od strane proizvođača. Evo primjer, ja sam pušač, i kao isti posjedujem i godinama koristim Zippo(R) upaljač. Zippo (jedina tvornica u SAD-u) svima daje od nastanka doživotno jamstvo. I recimo da mi se pokida, ja bih ga morao slati poštom u ameriku da mi ga poprave i pošalju nazad ALI, postoji ovlašteni servis (barem koliko sam čuo) u Njemačkoj koji vrši to, te da ne moram čekati na međunarodnu poštu, mogu ga tamo poslati gdje će mi ga srediti na isti način kao i u americi, i isto neću ništa platiti. Moj osobni odbitak? Trošak poštarine + vrijeme čekanja.

Što hoću reći? Sve zavisi od firme do firme. Što savjetujem? Guglaj i vidi. Jer ovo što ti pitaš nema veze s amazonom već sa politikom poslovanja i potrošačkih prava na međunarodnom nivou. Isti k*** kupio ti matičnu preko amazona ili ti rođo iz Bostona kupio istu pa poslao poštom.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
pbandov kaže...
ABCD1919 kaže...
pbandov kaže...
empa1 kaže...

Jel neko zna jel se moze slati odjeca u BiH i CRO sada?

Još ne, potrajat će neko vrijeme dok se ne riješi sporazum zbog ulaska u EU

 Pozdrav, nisam siguran dali si naveo nešto što me zanima.

Kad npr. odem tražit za matičnu očekkujem i garanciju.

Uz matičnu mi ponude npr. Cnnopy/squaretrade

Kad ja to uzmem oni mi automatski stave to uz matičnu ili

kako to ide. Zbunjen sam sa time

Cncopy? Nikad čuo.

Square trade, koliko ja znam, vrijedi samo u SAD-u. Ako ti i ponude onda je logično da ne šalju van SAD-a OSIM ako je to neka automatska ponuda od amazona u stilu upsella.

 

No sa strane ovo, jer nisi mi baš dobro pojasnio pitanje. Dakle, garancija funkcionira po sistemu ovlaštenja od strane proizvođača. Evo primjer, ja sam pušač, i kao isti posjedujem i godinama koristim Zippo(R) upaljač. Zippo (jedina tvornica u SAD-u) svima daje od nastanka doživotno jamstvo. I recimo da mi se pokida, ja bih ga morao slati poštom u ameriku da mi ga poprave i pošalju nazad ALI, postoji ovlašteni servis (barem koliko sam čuo) u Njemačkoj koji vrši to, te da ne moram čekati na međunarodnu poštu, mogu ga tamo poslati gdje će mi ga srediti na isti način kao i u americi, i isto neću ništa platiti. Moj osobni odbitak? Trošak poštarine + vrijeme čekanja.

Što hoću reći? Sve zavisi od firme do firme. Što savjetujem? Guglaj i vidi. Jer ovo što ti pitaš nema veze s amazonom već sa politikom poslovanja i potrošačkih prava na međunarodnom nivou. Isti k*** kupio ti matičnu preko amazona ili ti rođo iz Bostona kupio istu pa poslao poštom.

 Ok, mislim da ništa neću od elektronike kupovat na amazonu :-)

Andrea
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Pozdrav.Narucio sam s amazona nesta po prvi put.I sad pise mi zelenom bojom Preparing for Dispatch. Odabro sam nacin placanja visa kartica. To sto sam narucio kosta 20 eura i jos su mi dodali 2 eura za pise nesto kao za pakovanje i slanje.Dostava je besplatna,barem tako pise.Sad problem je taj sto ja na kartici nemam tocno 22.8 eura kolko pise da je ukupno sve kostalo nego mi fali jedno 7-8 kuna.

Kad ce oni ic skinut te novce? Ne razumijem kako su poslali paket na pripremu a nisu vidjeli dali ima dovoljno novaca na kartici? Sta ce se sljedece desit dali itko zna?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Kad prvi put koristis karticu uzmu 1$ za provjeru pa vrate, zato ti je prošlo. Sad ti neće proći naplata i mislim da imaš 3 dana dok se narudžba ne otkaže.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu

Znaci imam tri dana da dodam novce na karticu? Ili je vec prekasno?

9 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Mislim da su 3, možda 2 o.O Uglavnom kad faila payment onda ti pošalju mail kako updejtati payment metodu (promjena kartice). Tebi to netreba nek samo uplati tih 10kn (možda ne bi bilo loše dodati još 10 za svaki slučaj)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Doso mi je mail da je poslano. Krivo sam ja racuno.Sve je u redu. Ja sam racuno 22.8 eura umjesto 22.08 eura. I bilo je dosta. Nego sad me zanima dali ce to meni doc doma na kucnu adresu i dali moram platit nasoj posti ikakvu svotu ako su mi to donjeli do kuce? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 10:52 (Tole1710).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Standard shipping dolazi običnom poštom, a expedited Overseasom. Ne plaćaš više ništa jer je poštarina plaćena Amazonu kod narudžbe.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice