µTorrent - Tutorijal za port forward

poruka: 136
|
čitano: 104.661
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Evo nakon ne znam koliko pokušaja u zadnjih nekoliko mjeseci nisam uspio forwardirati svoj port.

 

Što sam pokušao (ispod su slike):

1. Imam d-linkov modem i na njemu je sve uredno forwardirano

2. Na uTorrentu dobivam razne statuse, od zelene kvačice do crvenog uskličnika tako da provjeru obavljam preko THR checkera

3. U uTorrentu imam postavke prema preporukama složene

4. Koristim Windows Firewall i Eset Smart Security, prilikom provjere portova isključio sam oba

5. Za statičku IP adresu sam napravio kao što je rečeno, no zbunjuje me što imam dva internet protokola

 

Probao sam program Simpleportforwarding i nije bilo nikakvog uspjeha. Stvarno ne znam gdje griješim, pomozite :)

Dlink - forwardiran port za uTorrent Dlink - forwardiran port za uTorrent
THR poruka THR poruka
uTorrent postavke uTorrent postavke
Dva internet protokola? Dva internet protokola?
Uredno složene postavke Uredno složene postavke
Posjetite moju web stranicu: www.djchof.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward

Ovo sa dva internet protokola je ok (Vista/Win7 podržavaju IPv4 - stare adrese 255.255.255.255 i nove IPv6 adrese kao 2001:0db8:85a3:0000:1319:8a2e:0370:7344).

 

Jedan "bedast" prijedlog - snizi broj porta. Stavi 23701 npr. i stavi kvačicu na Enable UPnP port mapping. Onda vidi jel radi.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Dobio sam pomoć na THR i problem je bio u T-comu. Trebalo je otić na njihove korisničke stranice i isključiti strogu zaštitu njihovog firewalla.

Posjetite moju web stranicu: www.djchof.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Imam problem. Izgleda da su mi portovi zatvoreni (a na ruteru je custom firmware i neznam username/password i ne žele mi ih dat iz SZK)

 

Izgleda da mi samo p2p upload ne radi, tj. nitko se ne može spojiti na mene. Probavao sam svašta i svašta, ali jednostavno, pomirio sam se da ne mogu puno toga napraviti.

Danas sam stavio da se skida jedan public torrent i primjetio sam da mi upload najnormalnije radi, dok starih 5-6 torrenta s private trackera   ni ne pomišlja da bi mogli počet seedat.

 

Brzina kod ovog public torrenta je stvarno nevjerojatna (2MB/s) i pitam se je li to ipak možda do postavki torrenta ili ne (jer mi FTP upload radi najnormalnije).

Igrao sam se dosta i s tim štelanjem utorrenta (2.0.2) ali ništa nije dalo rezultate (nijedan tutorial) pa opet nekako dvoumim je li to do utorrenta ili routera.

 

Evo screen: KLIK

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

imam i ja jedan problem.

može li mi netko objasniti što ovdje trebam napravit:

port forward port forward
kakvo ime moram upisat? i broj ovih portova mora bit isti ili različit?

ne shvaćam ja to previše, pa mi treba netko pomoć... pišem mi da odaberem portove koje želim forwardirati, što ja sad moram napravit?

ja koristim iskonov speedtouch 780WL, pa ako nekužim jer sam našao neke tutove ali samo za t-com

EDIT: evo uspio sma ono nekak sredit, ali mi se sad mi se pojavljuje ovo:

pokušao sam sve passove koje sam našao na routeru i na netu ali nije pomoglo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 11:58 (Smata123).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
Smata123 kaže...

imam i ja jedan problem.

može li mi netko objasniti što ovdje trebam napravit:

kakvo ime moram upisat? i broj ovih portova mora bit isti ili različit?

ne shvaćam ja to previše, pa mi treba netko pomoć... pišem mi da odaberem portove koje želim forwardirati, što ja sad moram napravit?

ja koristim iskonov speedtouch 780WL, pa ako nekužim jer sam našao neke tutove ali samo za t-com

EDIT: evo uspio sma ono nekak sredit, ali mi se sad mi se pojavljuje ovo:

pokušao sam sve passove koje sam našao na routeru i na netu ali nije pomoglo.

Nazovi SZK i reci da ti daju ili resetiraju password.Ako te pitaju zašto,samo reci da trebaš napraviti port forward za video igru.

alrighty then
15 godina
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Može li mi tko reći što da točno stavim pod DNS server? Ovo IP adress, Subnet mask i Default gateway sam stavio. A kada upišem u CMD "ipconfig/all" izbaci mi pod DNS Servers: 192.168.1.1 .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Evo upisao sam pod DNS adrese ovo: 195.29.150.3

                                                            195.29.150.4

 

E, sad... Moram li u postavkama routera pod Local network>Preferred DNS server>Alternate DNS server upisati također ove adrese? Pretpostavljam da moram, ali želim biti siguran. I isto tako koliko vidim i shvaćam još nemam statičku IP adresu sve dok postavke na računalu nisu identične ovim u routeru i obratno (što se tiče ovih raznih adresa)?

 

Evo uspješno sam napravio port forward!!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 12:25 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

pozzz trebam pomoc prije jedno 2 dana sve je radilo normalno a sada kad udem u bittorent ili utorent svaki put pise notrasponding i tako mi se smrzne?

moze pomoc do cega je...HVALA

errando discimus Make your choice
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

jeli tko pokusa otvorit port na vipovom globe surfer 3

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Imam pitanje: Sto znaci kada je strelica na utorrentu crvena tijekom preuzimanja?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward
GigaGirl kaže...

Imam pitanje: Sto znaci kada je strelica na utorrentu crvena tijekom preuzimanja?

ako se nevaram onda torrent trenutno neradi (tracker)

13 godina
neaktivan
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward

Zapravo radi samo je strelica crvena.

15 godina
neaktivan
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward
Zapravo tracker ne radi, nego samo DHT radi...

:)

Znaci dobro je rekao... Ne radi tracker...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward

Ugl... skida se ali je crvena strelica.

15 godina
neaktivan
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward
Da... to ti znaci da trackeri nisu aktivni ali DHT nodeovi jesu...

Najvaznije ti je dostupnost preko 1 kod takvih stvari...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward
Sum_of_all_fears kaže...

Evo upute kako se forwardiraju portovi za Siemens SX763 WLAN.

Lokalnu IP adresu doznajte pomoću postupka iz prvog posta. Također, prepišite port koji je uTorrentu. Ukratko - port koji želite forwardirati se nalazi u Utorrentu -> Options -> Preferences -> Connection. Zapišite si broj porta koji je tu napisan. Lokalnu IP najlakše doznajete upisivanjem ove komande u Run (Start -> Run ili Win + R): command.com pa klik na ok. Sad u command promptu upišite ipconfig/all , stisnite enter i nađite red koji kaže "IPv4 Adress:" ili "IP Adress:" te prepišite tu adresu - obično je 192.168.1.xxx. Pogledajte zadnju sliku u postu, tamo vam je označeno što tražite. Sad kada znate lokalnu IP i port, idemo konfigurirati ruter.

 

Obično je adresa gatewaya 192.168.1.1 pa ju ukucajte u svoj omiljeni browser. Otvorit će vam se stranica za konfiguriranje rutera. Tu upišite lozinku - zadana je user, a ako ste je mijenjali upišite nju i kliknite ok.

 

Sada ste u glavnom izborniku. Kliknite na Advanced Settings, pa na Internet, zatim Adress Translation pa na kraju na Port Forwarding. Trebao bi vas dočekati ovakav prozor.

 

Sada u polje koje je označeno na slici dodajte port. Port mora biti TCP, public i local su uvijek isti (to je onaj port koji ste prepisali iz uTorrenta, Local IP adress je IP adresa vašeg kompa. Comment nije obavezan, ali je poželjan da kasnije znate zašto je taj port otvoren. Kliknite na Add i na OK i to je to, port je forwardiran na vašem ruteru. Ne zaboravite taj port dodati u exception u Windows Firewallu i/ili nekom drugom firewallu.

 

EDIT: ipconfig i settings od Utorrenta - ovo je ipconfig od Viste (isti je na Win7), na XP je puno kraći a lokalna IP je označena sa IP Adress:

 

 

daj mogao si objasniti kako se to radi na win 7 za firewall da nesto ne sje*em

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2011 20:21 (maxy0).
13 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Pomozite...Imam Albis SLI-5460 od iskona i problem su torrenti! Nisam nigdje našao tutorial za ovaj model routera. Sve je bilo ok dok nisam upalio firewall od routera i tad se pojavio žuti trokut i utorrenu i sve je stalo! Port je 25714 (da li treba koristiti manji od 10 000 kao šta je "Eld" napisao?).

Pokušao sam otvoriti taj port na routeru i u windows-ima (

) ali ništa, sve isto...

Koristio sam   DNS server addresses : 213.191.128.8

                                                            213.191.128.9   kao što je "dncrmt" napisao

 

Ako netko može pomoći dajte da ne moram gasiti firewall na routeru!?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward
canaboss kaže...

 

Pomozite...Imam Albis SLI-5460 od iskona i problem su torrenti! Nisam nigdje našao tutorial za ovaj model routera. Sve je bilo ok dok nisam upalio firewall od routera i tad se pojavio žuti trokut i utorrenu i sve je stalo! Port je 25714 (da li treba koristiti manji od 10 000 kao šta je "Eld" napisao?).

Pokušao sam otvoriti taj port na routeru i u windows-ima (

) ali ništa, sve isto...

Koristio sam   DNS server addresses : 213.191.128.8

 

                               213.191.128.9   kao što je "dncrmt" napisao

 

Ako netko može pomoći dajte da ne moram gasiti firewall na routeru!?

Kažu da je dosta zaje*an taj tvoj router.Baci oko na ovu temu koju sam našao: KLIK

 

Zar ne možeš isključiti firewall od routera?

alrighty then
13 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Hvala za link...

 

Mogu ugasiti firewall i onda je sve u redu, samo su mi rekli da je bolje ga imati upaljenog jer ne želim da mi se netko spaja... Ako to ne riješim morati ću držati firewall (od routera) ugašen ili nabaviit novi router, jer bez torrenta ne mogu...A ma, vidjeti ćemo još...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Zar se bežično spajaš?

alrighty then
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

napravio sam po jednom videu na you tubu static IP i napravio port za utorrent ali mi brzina download nije nista veca a moglo bi se rec da je cak i manja.HELP

feefake
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward
feefae kaže...

napravio sam po jednom videu na you tubu static IP i napravio port za utorrent ali mi brzina download nije nista veca a moglo bi se rec da je cak i manja.HELP

Koju imas brzinu od provajdera? Skidas s privatnog ili javnog trackera? Koliko seedera i leechera ima torrent?

16 godina
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

brzina ti ni nemoze bit veca jer imas normalnu brzinu ovisno koji paket kod privdera imas. sad si se samo otvorio da na trackerima budes "spojiv". a brzina ti nije ni manja ni veca, vec ti brzina ovisi o onima koji dijele ono sto skidas ili o onima koji skidaju ono sto ti dijelis

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

imam 180 sedera i 28 leechera.ja mislim da je sa pirat buya.kad stavim mis na onu ikonicu od kompa pokraj sata u donjem desnom kutu brzina mi je 54.o Mbps  a na torentu 90-100

feefake
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward

Veza između kompa i rutera je 54mbit (wireless). Sa LAN kabelom je 100mbit ili 1gbit. Teorijski, između 54/8 ili 100/8 ili 1000/8 megabajta u sekundi.

 

Stvar je u tome što promet do rutera dolazi brzinom od 4mbit (t-com) ili koliko već plaćaš. 180 seedera ne znači ništa posebno. Nađi ih još. Očito su škrti na uploadu.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
12 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

ok hvala svima, imate li neki savjet za to kako da podesim utorrent (maximum upload ,download,number of connetcnios...)

feefake
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: µTorrent - Tutorijal za port forward
feefae kaže...

ok hvala svima, imate li neki savjet za to kako da podesim utorrent (maximum upload ,download,number of connetcnios...)

Odeš u opcije>Postavke>Propusnost i staviš 0 kao najveću brzinu slanja i preuzimanja.Makar ti to ništa ne bu pomoglo,ja imam ovakve postavke i obično skidam maksimalnom brzinom koju mogu povući:

 

Upload 60

Download 700

Najveći broj veza 150

Najveći broj povezanih klijenata po torrentu 70

Broj otvora za slanje po torrentu 3

 

 

 

alrighty then
12 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

može jedno pitanje u vezi s utorrentom ovako :zašto je meni maximalni downoald speed 100 kb/s??oču reči da znam da je obično maxiimalni downoald speed oko 400 kb/s a meni samo 100 i uvijek kad skidam nešto to nešto ima puno seedera i gledo sam na youtubu kako povisiti down speed i opet je najvise 100 kb/s paaaa ao mi možete nekako pomoći?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2011 19:15 (juka123).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

zna li netko neki sajt gdje se može provjeriti da li je napravljen port forward? 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice