µTorrent - Tutorijal za port forward

poruka: 136
|
čitano: 104.590
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward

Samo slijedi upute koje ti se pojavljuju sa desne strane... Ništa lakše Belji se

 

 

14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Moram reći daje to ok,ali ja uopće nemogu otvoriti svoju adresu kao me navodi u tutorijalu.Jel to zato kaj sam spojen preko optičkog ili je nekaj drugo u pitanju?Jednostavno me izbaci preko Firefoxa da nije moguće se spojiti na taj server...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Bump!

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Napokon sam skužio,zadnja 3 broja nisu brojevi koji bi trebali bit već moram ić na adresu rutera.Pitanje je sljedeće kako skinuti adresu torrenta?I evo par slika kak je namješteno,pitanje je isto jel to dobro il treba nekaj mijenjati?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
General Zed kaže...

Napokon sam skužio,zadnja 3 broja nisu brojevi koji bi trebali bit već moram ić na adresu rutera.Pitanje je sljedeće kako skinuti adresu torrenta?I evo par slika kak je namješteno,pitanje je isto jel to dobro il treba nekaj mijenjati?

Ides dolje pod opciju port forwarding, upises da zelis TCP protokol, IP adresu svog racunala i komentar zasto si otvorio taj port. Nadam se da imas rucno podesene TCP/IP postavke na racunalu.

14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Pokušao,ali mi veli da moram staviti adrese jer je nepotpuno.Imam 2 kučice kaj bi u njih trebao upisati?I kako da dobijem adresu torrenta?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
General Zed kaže...

Pokušao,ali mi veli da moram staviti adrese jer je nepotpuno.Imam 2 kučice kaj bi u njih trebao upisati?I kako da dobijem adresu torrenta?

Pod Public i Local port upises broj porta kojeg si zadao u torrent manageru (utorrent, bit torrent - ovisi kojeg koristis). A pod IP adresu upises adresu svog kompa. Forumas Sum_of_all_fears ti je napisao jednostavno kako se napravi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2010 10:44 (Batista).
14 godina
neaktivan
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
Batista kaže...
General Zed kaže...

Pokušao,ali mi veli da moram staviti adrese jer je nepotpuno.Imam 2 kučice kaj bi u njih trebao upisati?I kako da dobijem adresu torrenta?

Pod Public i Local port upises broj porta kojeg si zadao u torrent manageru (utorrent, bit torrent - ovisi kojeg koristis). A pod IP adresu upises adresu svog kompa. Forumas Sum_of_all_fears ti je napisao jednostavno kako se napravi.

Pratio sam sve korake,ali nigdje ne piše za Public i Lokal port,pa zato pitam kaj da napišem.Za IP adresu isto znam samo je nisam stavio da se vidi.Znači pišem i u Public i Lokal port utorrent?A kako dobijam njihovu adresu kad imam više tracera javnih i privatnih sa kojih skidam?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
16 godina
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Evo vidi, taj broj koji oznacava port napisi pod public i local, naravno treba ga i upisat kako je prikazano na slici u torrent manager (utorrent). Napisi neki u range-u 50 000. (npr 52225).

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Evo napravio,al me još zanima kaj sa ovim drugim stvarima(vidi na sl.).Da li bi to trebao nekaj mijenjat jer internet stoji na lowest,a ima opciju od 0(lowest) do 7(highest)?S tim da moram napomenuti to su postavili ovi kad su ugrađivali optički internet,prije par mjeseci.A ja nisam ništ dirao jer se nisam kužio baš u to.I pitanje još da li je sad port fordward napravljen za sve utorrente kojie skidam ili se to mora još napraviti i za druge?

Hvala Batista...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
General Zed kaže...

Evo napravio,al me još zanima kaj sa ovim drugim stvarima(vidi na sl.).Da li bi to trebao nekaj mijenjat jer internet stoji na lowest,a ima opciju od 0(lowest) do 7(highest)?S tim da moram napomenuti to su postavili ovi kad su ugrađivali optički internet,prije par mjeseci.A ja nisam ništ dirao jer se nisam kužio baš u to.I pitanje još da li je sad port fordward napravljen za sve utorrente kojie skidam ili se to mora još napraviti i za druge?

Hvala Batista...

Priority nemas kaj mjenjat. Tebe samo zanimaju postavke navedene u prvom postu. Port forward je napravljen za sve torrente. :) Jos si samo firewall podesi :) (ako ga imas)

15 godina
odjavljen
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward

Ako se radi kako treba i ako je brzina na speedtest.net ona koju i plaćaš, onda ne treba ništa mijenjati. A što se tiče forwardiranja portova, ti si forwardirao port za Utorrent dakle svi torrenti koje skidaš sa Utorrentom će ići preko tog porta. Samo ćeš kod iduće reinstalacije Windowsa prekopirati taj port natrag u postavke Utorrenta i opet sve radi po starom.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Mislim da su ovo bili najbrži odgovori ikad.Hvala dečki,eto nešto sam novo naučio i popunio još jednu prazninu.Naravno i zakoračio stepenicu više.Lijepo je kad imaš tutorijal koji je te provede kao malo dijete,pa saznaš sve potrebno i lako u malim koracima...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2010 11:26 (General Zed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Evo kako sam i napisao slijedio sam upute i napravio sve kako je rečeno.Danas nakon jednog dana bih trebao vidjeti neke rezultate,ali iskreno rečeno nevidim nikakvih ubrzanja.Možda je problem u tome jer je rečeno da treba resetirati ruter,naime ja sam to učinio na sljedeći način da sam ga isključio iz struje i ostavio bez napajanja oko minute,nakon toga sam ga upalio i pokrenuo.Neka poboljšanja ne vidim ili su možda poboljšanja oku nevidljiva.Imam optički net.Možda se pod resetiranje mislilo na onaj nevidljivi gumb u kučištu rutera?Ako me možete uputiti ili barem reć dal sm pogriješio ili sam u krivu...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
General Zed kaže...

Možda se pod resetiranje mislilo na onaj nevidljivi gumb u kučištu rutera?Ako me možete uputiti ili barem reć dal sm pogriješio ili sam u krivu...

Da, resetira se s tim gumbom (čačkalica- drži ga stisnutim par sek) ali tim postupkom vraćaš router na tvorničke postavke, znači nema mreže/password/username/port fw, sve to što si "satima" upisivao. Ne vjerujem da je društvo na to mislilo. I nemoj očekivati neka strašna ubrzanja, toga nema- sve zavisi šta i kada skidaš. Nisu svima na svijetu računala upaljena 24h, ne uploadaju svi na 100kbps, Šta su starije stvari koje skidaš to je manje trackera, manje seeda, sporije. Pa i novije čak i ako si na nekom private serveru, stvari od 5-7GB postižu max brzine od 500-550Kb/s ..bar kod mene šta sam na običnoj T-com vezi iz malog mjesta,cc25 km od prvog servera iako mi je speed test normalan oko 5Mb/s

IBM ( I Blame Microsoft)
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Imam 385kb/s za 9 torrenta kaj skidam,s tim da je svaki 25-30.Rijetki su oni koji su preko 100.Što je najbitnije ima dosta seedera,a ja znam da bi trebao imati 300kb/s.Sad je još pitanje dal je to po komadu ili sve skup.Mada kad idem i pojedinačno ista je brzina.Nisam ni očekivao neke astronomske brzine,al sam mislio da će bit brže.I da ista mi je brzina i na privatnim i na javnim trackerima...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward

Ako imaš 4mbit/256k vezu, onda ti brzina i ne može biti preko 512 kb/s u downloadu. Ta brzina se dijeli na sve torrente (u tvom slučaju ovih 9) tako da nećeš dobit po svakom torrentu 512 kb/s nego će u tvom slučaju svaki dobit max 56.8 kb/s. Kažeš da imaš u prosjeku 25-30 kb/s. Probaj u utorrentu povećati prioritet (desni klik na torrent - bandwidth allocation - high). Ako si dosad surfao i skidao torrente, ova brzina (30ak kb/s po torrentu) je bila dobra. Ugasi FF, promjeni prioritet u utorrentu kako sam ti rekao i možda dobiješ punu brzinu za tih 9 torrenata - 56 kb/s za svaki.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Mršti se ne kužim zašto skidaš 9 komada odjednom..po dva, uvrhglave tri. Kad ti se svih devet skinu odjednom, šta ćeš, igrat devet igrica istovremeno??

Samo si usporavaš, a ako uploudaš 10 komada, još se više uvaljuješ u prometnu gužvu..Stavi tamo u Queueing 5/3 i tamo u Bandwidth/max.up rate 30/Glob.max.num.conn.130/43/3 i ovo šta reče čovjek- ono šta downloud no1 na High a ostale na Normal(pa zamjeniš kad se skine) a šta ti je completed na Low..u svakom slučaju dobiješ par kb/s. 

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
General Zed kaže...

Pokušao,ali mi veli da moram staviti adrese jer je nepotpuno.Imam 2 kučice kaj bi u njih trebao upisati?I kako da dobijem adresu torrenta?

ovo local ip adress stavi šta piše u Run>cmd>ipconfig i od tamo prepiši, a port stavi od 5000 do 6000 i onda bi trebalo radit

A life? Cool! Where do I download one of those?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 17:40 (leo_819).
14 godina
neaktivan
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
Sum_of_all_fears kaže...
micho0305 kaže..

Hvala dečki,to sam i ja shvatio.Najbolje je skidati po par komada.Ne skidam 9 igrica,toliki baš gamer nisam,to su filmovi.Većinom stari koje je teško pronaći pa kad naletim skidam,a i tamo ima milion stranica pa ko će se vraćat na nekaj kaj si našao ko-zna-gdje.

Najbolje se uči na vlastitim greškama,ali pomoć je isto jako važna.

Sljedeći dio koji moram odraditi je seed,pa me zanima da li se to može malo ubrzati?Uglavnom seedam od ujutro pa do popodne,ali me opet zanima ima li neko vrijeme kad je možda bolje?Znam da se seed odrađuje kad netko drugi skida to kaj sam ja skinuo,ali i informacija kako poboljšati seed nikad nije na odmet.Što bih još morao znati,što pratiti-koja se igra,film najviše skida,pa opalit po tome ili...

Možda ova pitanja i nisu za ovu temu,isprike autoru,ali zar nebi bilo ok naći sve informacije na jednom mjestu,sve kaj se tiče torrenta...

Još jedno pitanje:da li seedati manje torrenta ili nebitno koliko npr.10-15?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2010 12:06 (General Zed).
16 godina
protjeran
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

zna li tko kako se radi port forward na vip homboxu.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Eeeee..   blaženi torrent-i Namigiva

 

Btw, ima li netko problem da mu se nakon nekoliko dana/tjedana veza s netom uspori jer se router 'natrpa' s raznim IP listama i onda čak i kad je uTorrent isključen veza zeza (stranice se sporo otvaraju i sl.)? 

Pričao sam s korisničkom podrškom u Iskonu i kaže mi frajer da tu pomaže jedino restart routera s tim da nekih minutu bude ugašen prije ponovnog paljenja.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Ja imam običaj svaki drugi-treći dan iščupat router iz 220V na petnaestak minuta i opet ga uštekat( bez prekidača). Doma su dva LAN i dva Wirelles, stalno su na liniji; možda je moja mašta ali nakon takve operacije veza jest brža( ha, čuj mene- brža..htio sam reć normalna) 

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Imao sam prije par dana od seedanja upload 30-50kb/s po torentu(al ih je bilo 6kom)sad je od 0.6-7kb/s po torentu(sad ih je 19,a od toga njih 7-8 samo seeda).Jel to normalno ili nenormalnoCool?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
General Zed kaže...

Imao sam prije par dana od seedanja upload 30-50kb/s po torentu(al ih je bilo 6kom)sad je od 0.6-7kb/s po torentu(sad ih je 19,a od toga njih 7-8 samo seeda).Jel to normalno ili nenormalnoCool?

Pa upload speed ti ovisi o omjeru seedera i leechera.

Što više leechera, to će ti biti bolji upload speed.

Možda su s vremenom leecheri nestali pa ti UL speed oslabio.

Probaj sa nekim drugim torrentom pa ćeš vidjeti ili jednostavno reinstaliraj uTorrent,jako često zna pomoći.

Keep this topic alive!
16 godina
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Imam huawei modem mt 880 v4 i jednostavno ne mogu nikako otvoriti port.

 

Naravno da sam koristio upute portforward.com i cak i onaj debilni program simple port forward itd., itd...

Sve bi to bilo u redu da ja to nisam barem vec 5 puta do sada radio na ovom modemu i naravno sve je radilo bez ikakvog problema. Koristim sve iste programe kao i prije, konfiguracija mi je ista, i windowsi su mi isti, ali sada mi jednostavno nece otvori port.

 

Molim vas savjete i prijedloge.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
µTorrent - Tutorijal za port forward

Resetiraj router Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
Batista kaže...

Resetiraj router Smijeh

Jesam nije pomoglo.

16 godina
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
Sint1 kaže...
Batista kaže...

Resetiraj router Smijeh

Jesam nije pomoglo.

Onda zovi t-com neka ti zamjene router jer nije ispravan.

16 godina
offline
RE: µTorrent - Tutorijal za port forward
Batista kaže...
Sint1 kaže...
Batista kaže...

Resetiraj router Smijeh

Jesam nije pomoglo.

Onda zovi t-com neka ti zamjene router jer nije ispravan.

Na optimi sam i router je ispravan, radi internet bez ikakvog problema, nema pucanja veze, nema apsolutno nikakvog problema osim sto od jednom ne mogu otvoriti port.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice