VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 972
|
čitano: 398.852
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
A da se prebacite na steam link app u quest storeu? Džabe je i u klasi virtual desktopa koji se plaća.
Airlink meni ne radi čisto ni kad je maks protok omogućen.
Btw, imate po gitu i redditu skripte za hotspot preko intel ax200/201/210/211 mrežnih. To je nenadmašan protok
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Probao sam steam linkom, boje nego VD al i dalje imam stutter.

Tipa serious sam VR je jedva igriv..

 

Baci link slobodno, ja naso ovaj

https://www.reddit.com/r/Quest2/comments/l8uhym/virtual_desktop_guide_to_fix_latency_using_intel/

Znači kaj ugradiš mrežnu i složiš hotspot za oculus.

 

Nisu ni skupe sam kaj moja matična ima samo jedan m2 slot :/

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Deathwish kaže...

Probao sam steam linkom, boje nego VD al i dalje imam stutter.

Tipa serious sam VR je jedva igriv..

 

Baci link slobodno, ja naso ovaj

https://www.reddit.com/r/Quest2/comments/l8uhym/virtual_desktop_guide_to_fix_latency_using_intel/

Znači kaj ugradiš mrežnu i složiš hotspot za oculus.

 

Nisu ni skupe sam kaj moja matična ima samo jedan m2 slot :/

 To je ta skripta. Ne možeš tu m.2 wifi karticu ukopčat u klasičan m.2 nvme slot. Drugačiji su zarezi. Mora biti m.2 E-key da stane. Neke ploče od z300 na više imaju m.2 baš za wifi.

Ako nemaš slobodnih slotova, postoji rješenje u vidu ovog ili ovog ako imaš samu wifi karticu doma za pcie.

 

Ne znam napamet, ali ako imaš neki od zadnjih par intel generacija, onda kupuješ ax201/211. Za sve ostalo ide ax200/210.

 

Nije moja slika već slika iz jedne od tema vezano za hotspot. Ax200 je u pitanju + q3. Zanimarite 4090 jer nije bitna za to kaj se želi pokazati. +av1 codec na novom vd-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 13:26 (dax-lax).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Bum si pogledal imam slobodni slot pa probao složit, u međuvremenu

jel neki od ovih kablova dobar za žićano

 

Čist bi htio vidjet da preko žice link radi dobro https://www.nabava.net/nekategorizirano/kabel-za-oculus-2-quest-pro-pico-4-cijena-pc-steam-vr-usb-30-usb-c-6m-20ft-489008921

12 godina
neaktivan
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Bok svima,
Želja mi je kupiti VR.Mozete li mi predložiti koji da kupim,gdje,kakvu cijenu da gledam.
Imam Pc i ps5 tako sa bi trebao VR da moze na PC i ps5 ako je to moguce.
Novi sam u ovoj temi tako imate neke dobre linkove pls ubacite .
Hvala

 

edit:Trebalo bi imati optiku internet?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 15:20 (jadranka25).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Trenutno ne postoji vr koji podržava pc i ps5 platformu.
Kako ste početnik/ca, moj je savjet Quest platforma.
Točnije, Quest 2 ili 3. Ako novac nije problem, quest 3.
To je standalone vr, što znači da je sve potrebno za rad i igru u samim naočalama.
Procesor, grafika, ram, memorija, senzori, baterija itd.
Bonus platforme je da se može spojiti na PC u slučaju da želiš igrati grafički kompleksnije igre ili igre koje ne postoje za quest, a to je izvedeno u dvije opcije. Jedna je oculus link, što je žično spajanje računala i naočala. Druga opcija je bežično, odnosno airlink/steamlink/vd spajanje preko kućne wifi mreže. Za to nije bitno kolika je brzina internet priključka nego koju brzinu prijenosa podržava router unutar lokalne mreže.
Kaj se kupnje tiče, gledati amazon.it ili amazon.de
Iz de osnovni Quest 2 se kreće oko 330e s dostavom, dok je cijena za quest 3 oko 590e s dostavom.
Cijene kod nas su u prosjeku 100e više.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Ok, znaci Quest 3.

Oculus link i airlink budu out of the box ili moras kupiti neke dodatke za te mogucnosti(kabel,dodatani usb za povezivanje ili slicno----nadam se ne:)

VIdio sam da kabeli za Valve index kostaju po 130 dolara,ako san dobro razumija ljudi takve gadgete refreshaju u smislu novih djelova..Jel taj sport vrijedi i za Quest 3?

S obzirom da je bitan router za airlink,koliko nam zapravo koriste ovi kucni od nasih operatera.Npr.T-com ruteri?

 

Trenutna konfi:

 

B 550 GAMIN PLUS MSI

7800 XT 16 GB VGA

2X16GB 3600 CL16 

RYZEN 5 3600 XT(pretpostavljam da je ovo kriticno malo ,ali moze li se ?:)

PSU COOLER MASTER 650 80 

 

Iskreno jos nisam ima iskustvo narucvanje ovakve ili slicne opreme,komponente s amazona de.Jesu Vasa iskustva dobra?

Kod nas  ipak mogu na rate kupiti.

 

Hvala Vam na odgovoru.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
@Deathwish
Za prijenos slike je taj kabel ok ali neće ti se quest dopunjavat strujom dok igraš. Nemaš na ploči neki usb C s pd-om možda?

@jadranka
Komp ti je i više nego dobar za vr, ako se misliš bazirati na pcvr-u.
Quest i index baš ne možeš uspoređivati pošto veći dio quest usera nikad cvike neće spojiti na računalo a index isključivo tako radi. Ili nemaju potrebe za to i igraju samo nativne igre, ili nemaju komp, ili ne znaju da je to moguće.

Kupio sam s amazona vr i dodatke u više navrata. Jednog čak reklamirao nakon pola godine. Sve bilo bez brige. Mana jedino kaj mora ić u komadu.

Ako imaš na ploči usb-c 10G konektor, nađeš kabel od 5-6 metara sa odgovarajućom specifikacijom za cca 50-60e. Za airlink ti ovisi dosta koji wifi standard je router, da li je komp fizički spojen s lanom u router, kakav je signal između routera i naočala. Dosta faktora tu igra.
Meni je unifi ap na stropu 2m od glave tak da nemam problema ali planiram noviji unifi u6+ jer mi i inače treba, a ja ću se hotspotati direktno na komp.

I na kraju, uzmi si odmah neki bolji strap.
Uzmi jer onaj koji dolazi s njim je samo zato da nije bez njega. Računaj na to bacit još cca 60-100e jer će ti se isplatit već u prvih pola sata nošenja. Bilo origigig elitestrap, bilo od kiwija, bobovr-a....Sve je 10 puta bolje od ovog basic
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Imam na ploči usb c jedan 

 

Ma za sliku i mislim, ili imaš neki da znaš da i slika i punjenje radi (jer mi se nedaje meti 80 eura za kabel)

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Deathwish kaže...

Imam na ploči usb c jedan 

 

Ma za sliku i mislim, ili imaš neki da znaš da i slika i punjenje radi (jer mi se nedaje meti 80 eura za kabel)

 Daj mi samo napiši koja je ploča u pitanju pa ću ti točno preporučit kaj trebaš. Mislim da rijetko tko plaća za taj metin pare jer i jeftiniji rade jednako

 

 

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

B450 Tomahawk max

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Deathwish kaže...

B450 Tomahawk max

 Nema ta ploča PD, tak da nemreš igrat i punit istovremeno, ali podržava neki super charge od msi-ja ak se instalira njihov app, što i dalje nije pd standard kojeg koristi q3.

 

Po svemu kaj sam proučio, ako zakeljiš c-c kabel u taj rear c port (koji je 10G), imat ćeš full quest link support, neće se quest dopunjavat ali će se dosta sporo praznit. Mislim da bi ti mogal 3.5-4 sata igre bez brige izgurat na taj način, a to ti mora biti dosta za jedan šus.

Za to ti je onaj kabel kaj si linkao i više nego dobar jer imaš na ploči i 10G usb A pored onog C.

 

Druga opcija je da se kupi kombinirani koji s jedne strane ima C, a s druge strane jedan C za podatke uštekan u komp a usb-A/C za uštekat u punjač od questa. Doduše, takav kabel ne vidim kod nas.

 

Ima na amazonu ovak nekaj i taj na redditu spominju kao da provjereno radi.

16 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

https://www.amazon.de/dp/B0B2QPSWSF/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

 

Ja imam ovaj i radi odlicno, kad spojim punjac na njega baterija se ne prazni uopce

Potpis:
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Hvala na odgovorima, naručio sam si wifi 6e karticu intelovu kod nas i adapter s aliexpressa da vidim dal uspijem složit lijepo onda da imam brz bezicni vr.

 

 

A kabel ću si uzeti isto tako da ako baš duže želim igrati mogu (malo teže sa 2 male bebe ;D). 

Makar čini mi se ko dobra ideja čisto da se baterija čim duže drži zdravom.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Jučer konačno bio u mogućnosti isprobat Q3 kod frenda pa eto malo utisaka.

 

Stavim na tikvu cvike i na prvu pomislim kako dobro nove leće odrađuju posal. Sve je čisto do rubova. Fov poprilično velik. Ono, djeluje mi to sve čišće. Tolko da sam tek kasnije skužio da mi je ipd par milimetara off. Nakon štelanja je bilo još bolje.

Sama razlika u rezi između Q2 i 3 nije tolko primjetna, ali je primjetno da su zasloni zakrenuti za par stupnjeva pa su ravne linije zubate i još uočljivije zbog čistih leća nego bi to bilo kod fresnela. 

Mislim, napredak je vidljiv i pancake leću su mi top. Gotovo je svejedno da li ti cvike na glavi stoje točno kak trebaju, u centru, s pravim nagibom itd...ili totalno krivo na stranu od centra, u bilo kojoj poziciji, slika je bistra. Ko da sweet spot više ne postoji.

Kaj samih zaslona i prikaza boja tiče, nisam previše obraćao pažnju. Jedino je crna malo manje crna s obzirom da dolazim sa rifta i prvog questa, koji su oled.

 

Performanse sustava su ipak dosta nabuffane, pa čak i iznad Q2, i to se osjeti. Q1 neću spominjat jer je presmješno uspoređivat s oba novija questa. 

 

Onda smo došli do onoga što q3 odvaja od ostaloga, a to je MR i na to me uzeo hype s yt rivjuova, ali stvarno stanje je poprilično loše iskustvo.

Baš sam očekivao kolko tolko čistoću prikaza ali kamere su izgleda neko smećence da se uštedi svaki cent. 

Da je Q2 passthrough u boji, bilo bi samo manje neiskoristiv od ovoga koji je rgb + depth.

Baš šteta da to nisu bolje malo iskoristili. Iz prve sam mislio da je to samo prikaz iz kamera za ppraćenje, a ne ovih za mr. Svejedno da li je bolje ili lošije osvjetljenje. 

Kad hoću na mobu nešto pročitat bez vađenja cviki, moram mob stavit na 10-15cm da bi raspoznao slova. 

 

Neki su tu spomenuli da im se prijelaz s Q2 na 3 i nije baš isplatio, a u to sam se i sam sad uvjerio. Ko ima Dvicu, nema potrebe za ovime, osim ako samo i isključivo igrate standalone jer je hardver omogućio nešto uglađenije izvođenje postojećih igara ili malo uljepšanih s istim performansama.

 

Danas stavim Q1 na glavu i stremam after the fall prek vd-a, što smo jučer i testirali u raznim verzijama dok ne nađemo najbolju, da bi skužio da slika na staroj krami nije uopće loša. Loš je fov i tu ga q3 gazi.

 

Btw, isprobavali smo opcije VD-a da nađemo najbolje performanse i prikaz. U igri je bio hotspot s intelove ax211, povezivanje klasično preko routera i na kraju preko tp-link extendera. Ne sjećam se jel bio re550 ili 650. Tak je passthrough bio najviši i nasjtabilniji ali mi je na q1 radio probleme. Vjerojatno je širina kanala bila viša od podrške starog questa. Hotspot prek ax211 je radio ok ali nije iskorišten do kraja jer očito win ili sam intel limitiraju širinu na 20MHz plus još hrpu kerefeka koje treba napraviti prije nego uspiješ spojit da funkcionira to sve skupa. 

Uglavnom, ništa od 6GHz zbog tih mušica. Čak ništa od ax-a. Morali smo prebacit u opcijama adaptera na ac da bi to proradilo na q3. Jednostavno nekaj kaka ili win, ili driver. Friški win11 je bio u pritanju i adapter na vidljivom mjestu manje od 2m od naočala. 

 

Sve u svemu. Cvike odlične, pogotovo jer je gore bio strap sam baterijom iza pa je i balans bolji. MR za ku*ac. Ko je mislio u vr a ne preskupo, bolje Q2 dok ima za pol cijene. Rabljeni i puno manje.

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Ok, riješio u petak Q1.
Da li je nekome još ostal Q2 i voljan ga je prodat?

Smješno je da sam prije mjesec dana bio posrednik za prodaju 2komada Q2. Jedan s hrpom opreme (250e), drugi basic (200e) i nisam razmišljao da bi i meni moglo uskoro zatrebat sad kad sam q1 dao za 120e.
Imam još cv1 ali me razmazila viša reza na ostalima
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

ja prije god dana 128gb Q1 prodao za 400€ bez opreme, kako sam ga dobio.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
400e? To je bila hebena cijena. Ne znam jel tolko novi koštal.
Ovaj svoj sam od frenda prije dvije godine za 130e nabavio. Vjerojatno sam i mogao dobiti nešto više uz dulje čekanje, ali nije mi se ciganilo za par desetaka e.

Gledao i q3 još jednom, ali uz sve dobre stvari koje ima, i dalje mi košta previše.
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

ja sam ga bio nabavio u americi za cca 300€ imao sam ga god dana i slabo ga koristio, svega 10h koristenja u god dana, gledao po oglasima kako se vrte cijene i bilo mozda par komada, od 350-500€ stavio 400 osao isti dan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Jučer izašao Apple Vision Pro, iako je možda overpiced vjerujem da će sami uređaj podići VR u još veću normalu, a i naravno što god apple napravi konkurencija će pratit, pitanje je vremena kad ćemo samo viditi od Samsunga npr standalone VR headset

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Vision Pro u globalu hvale,nadam se da cu imat priliku probat ga negdje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Vision Pro u globalu hvale,nadam se da cu imat priliku probat ga negdje.

 Valjda će bit izložen u MM-u ili Saturnu. 

 

Btw, hrpa videa ekipe koja hoda s tim na glavi po ulici,  u bircu itd. Odma se sjetim Wall-e crtića 

11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Vision Pro u globalu hvale,nadam se da cu imat priliku probat ga negdje.

 Valjda će bit izložen u MM-u ili Saturnu. 

 

Btw, hrpa videa ekipe koja hoda s tim na glavi po ulici,  u bircu itd. Odma se sjetim Wall-e crtića 

Sumnjam da ce ga izlozit u marketima,mozda u Apple trgovinama...mozda.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Vision Pro u globalu hvale,nadam se da cu imat priliku probat ga negdje.

 Valjda će bit izložen u MM-u ili Saturnu. 

 

Btw, hrpa videa ekipe koja hoda s tim na glavi po ulici,  u bircu itd. Odma se sjetim Wall-e crtića 

Sumnjam da ce ga izlozit u marketima,mozda u Apple trgovinama...mozda.

 Kaj nisi rekao da imaš neku vr igraonicu u blizini? Tamo di si pico isprobavao. Možda ga oni nabave

 

11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Vision Pro u globalu hvale,nadam se da cu imat priliku probat ga negdje.

 Valjda će bit izložen u MM-u ili Saturnu. 

 

Btw, hrpa videa ekipe koja hoda s tim na glavi po ulici,  u bircu itd. Odma se sjetim Wall-e crtića 

Sumnjam da ce ga izlozit u marketima,mozda u Apple trgovinama...mozda.

 Kaj nisi rekao da imaš neku vr igraonicu u blizini? Tamo di si pico isprobavao. Možda ga oni nabave

 

To je Saturn na Alexander Platzu,na 4 katu je mislim najveca igraonica u Njemackoj...ogromno.Tamo imaju Pico ali nisam vidio Apple proizvode.....

15 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Ubisoft is 'disappointed' by sales of the Assassin's Creed VR game, will not increase investment in future VR development until the market 'grows enough'

 

https://www.pcgamer.com/ubisoft-is-disappointed-by-sales-of-the-assassins-creed-vr-game-will-not-increase-investment-in-future-vr-development-until-the-market-grows-enough

 

Logično.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2024 20:09 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Bitanga kaže...

Ubisoft is 'disappointed' by sales of the Assassin's Creed VR game, will not increase investment in future VR development until the market 'grows enough'

 

https://www.pcgamer.com/ubisoft-is-disappointed-by-sales-of-the-assassins-creed-vr-game-will-not-increase-investment-in-future-vr-development-until-the-market-grows-enough

 

Logično.

 Jel igrao to netko iz teme? Trebalo bi probati. Ima bacanja u slamu?

11 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Ovo se cekalo!!!!!🥂🥂🥂🥂❤️❤️❤️❤️❤️❤️💪💪💪💪💪💪

 

https://wccftech.com/playstation-vr2-official-pc-support/

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Ovo se cekalo!!!!!🥂🥂🥂🥂❤️❤️❤️❤️❤️❤️💪💪💪💪💪💪

 

https://wccftech.com/playstation-vr2-official-pc-support/

 Moram priznati, malo neočekivan potez sonyja. Ne znam kolko dobar za sam sony, ali za pc gamere jako dobar, pogotovo ako softverski to isprate sa eye trackingom kak se spada.

 

 

 

BTW, ipak sam sam isprobao AC Nexus VR i igra mi je stvarno dobro složena. Nije dosadna i svaki dan cuknem 2-3 sata. Jednostavno zaboravim na vrijeme i 

sad si mogu i sam odgovoriti na svoj prijašnji post. Da, sve se može ko u klasičnoj ac igri. Pentrat se po svemu i svačemu, bacat se u slamu, preskakat krovove, umorstvo iz zraka, pick pocketanje, fajtovi iz prvog lica...

Igram na Q2 (kupljen od kolege mla_dend) i igra radi skroz tečno, čak i ta pentranja rade bez nekih gluposti, ali mora bit prostorija dobro osvjetljena. 

Grafika je tako-tako. Mislim da su trebali izbaciti to i za pc ali sumnjam pošto žaluju da je igra podbacila prodajom i da ne misle dodatno ulagati u vr. 

Kaj se tiče comfort opcija, odmah sam išao na all in tak da ne znam kak su složili umjerenije opcije, ali ovo mi jedino ima smisla i mogu zamisliti da bi mnogima moglo biti dezorijentirajuće i mučno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice