VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.795
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

naletio na ovu temu pa reko i da ovdje stavim, posto ne znam koliko tko prati ostale teme 

 

stvarno odlicna ponuda VR igara na HumbleBundle-u za samo 13.50€ 

 

https://www.humblebundle.com/games/vr-bundle?hmb_source=navbar&hmb_medium=product_tile&hmb_campaign=tile_index_2

 

vjerojatno ste vec vidjeli, a i imate vecinu tih igara, ali tko nema, stvarno super bundle  

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
mla_dend kaže...

ustvari sam prezadovoljan kako se 580tka  bori sa VRom, naravno "maštam" o gtx1080 ))) , htjedoh ustvari reć da se je ili link poboljšao ili se je nešto drugo dogodilo jer eto sad u tom lone echo 2 trileru nema nikakvog zastajkivanja a i aircar isto tako po prvi put rade bez štucanja ))) 

 

dakle ti igraš lone echo sa i7 i rx 580 ? kolko rama ima rxica ?

 Igram na i5 8600k + rx580 4gb nitro. Gpu ram mi u lone echou ne napuni do kraja, ali sistemski potroši nakon nekog vremena, To ću riješiti s dodatnim keksom od 8gb. 

 

U pravu si da se link poboljšao, ustvari, sve što je vezano za Quest se poboljšava, dok stari rift pati nauštrb toga. Nije nerazumljivo sa poslovne strane, ali ide na jetra malo kad skužiš da su neke stvari bolje radile prije 2-3 mjeseca. 

 

Hw za quest/link treba ipak gurat više piksela, pa ima smisla da meni lecho jednostavnije radi nego tebi. Cpu ti ne bi trebao biti nikakav problem, kad smo vrtili link i na i5 3570k sa rx580 također. Radilo je isto bez problema.

Svakako vr iskustvo bude bolje ako je gpu neki zvjerski. Iako sam više fan amd-a, trenutno se nvidia mnogo bolje nosi sa vr-om. usporedili frendov gtx 1070 i rx5700 (posuđen) u mojem kompu. Mogu reći da su neke stvari i dalje bolje radile na gtx-u, a i vrmark orange room rezultat je viši iako je ovdje bio i cpu i gpu močniji. Neki gtx 1080/ti ili 2070/s bi bili druga priča u vr iskustvu. 

 

Btw, frend je kupio kabel za link s amazona. Neki 3m. Bitno je samo da bude usb c po 3.0 standardu. Na mobitelima i kablu koji dolazi s questom nije usb3. Samo to bi trebalo biti bitno. 5 metarski baš i nisu česti, ali vjerujem da će ih biti čim se naprodaje dovoljno skupih originalnih link kablova. Ako ti ovo s aktivnim 5m extenderom radi ok, onda je 3m usb c dosta. Pa čak i 1.5m.

 

 

 https://babeltechreviews.com/vr-wars-the-rtx-2060-super-vs-the-rx-5700-xt-vs-the-rtx-2070-super/  pa ti sad budi pametan.... sad se dvoumim ili 5700xt ili da pljusnem još "soma" pa uzmem rtx 2070 super i mirno odigram Lone Echo dok čekam Alyx )))

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

mla_dend , ako ti 1000 kuna više na grafu ne oduzima od nečeg bitnijeg za život, ja preporučam 2070s. U suprotnom neki od boljih 5700xt modela. Ja sam koristio običan rx5700 i to evoke. Nisam baš bio fasciniran performasama, ali jesam grijanjem dok ne radi ništa. Pa kak se to tolko grije u leru, ne kužim. 

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Maloprije sam "dovukao" kući gainward 2070 super phantom gs.... Nakon instalacije pokrenuo sam Aircar.... vauuuu, nakon toga pokrenuo Lone echo 2 demo, genijalno, dobitak u odnosu na rx 580 nitro je ogroman, ....nisam fulo nisam... Sad u miru čekam Alyx )))), moram još pokrenuti Saint and sinnerse i Asseto corsa pa javim...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

pokrenuo sam Assetto Corsa... zmaksao sve detalje,  nema flickanja svi su instrumenti u autu čitljivi, frame rate je namješten na 72 (što i je questov max), i zaista sad krug po nordŠlajfi zgleda kako treba ... dax-lax hvala na savjetima i hvala kaj si me malo "pogural" prema 2070s ...

5 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa i pitanje jedno odmah...

 

Imam Oculus Rift CV1, ali on je došao s onim glupim xbox kontrolerom, a ne s Oculus Touch kontrolerima. Gdje mogu najpovoljnije kupit 2 Oculus Touch kontrolera? I treba li mi dodatni senzor-kamera za ta 2 kontrolera?

 

Gledam, Oculus ne šalje direkt u hrvatsku, naši dućani drže cijeli Oculus, a ne djelove, ebay ima svega, ništa mi nije pouzdano...

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Filox kaže...

Pozdrav ekipa i pitanje jedno odmah...

 

Imam Oculus Rift CV1, ali on je došao s onim glupim xbox kontrolerom, a ne s Oculus Touch kontrolerima. Gdje mogu najpovoljnije kupit 2 Oculus Touch kontrolera? I treba li mi dodatni senzor-kamera za ta 2 kontrolera?

 

Gledam, Oculus ne šalje direkt u hrvatsku, naši dućani drže cijeli Oculus, a ne djelove, ebay ima svega, ništa mi nije pouzdano...

Nema direkt, ali možda možeš preko mailbox-a iz DE, ili imaš nekoga ko povremeno ide preko grane. Ja sam zajedno s frendom uzeo preko trećeg frenda koji živi u FR. Uzeo je iz Oculus Irske i donio ovdje dva paketa. Jedan paket ti sadrži dva touch controllera, jedan senzor, te jedan guitar hero pasivni dodatak koji se nakelji na gitaru. Brz dva senzora nema praćenja touch kontrolera, a s 3 imaš 360 pokrivenost prostora.

 

https://www.oculus.com/rift/accessories/

-ako ti ne nudi kontrolere pod rift accessories, onda na dnu stranice samo promijeni shipping conutry na germani ili negdje okolo gdje ti više odgovara. 

 

Slobodno pitaj ako te još nešto zanima. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 17:20 (dax-lax).
15 godina
neaktivan
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Filox kaže...

Pozdrav ekipa i pitanje jedno odmah...

 

Imam Oculus Rift CV1, ali on je došao s onim glupim xbox kontrolerom, a ne s Oculus Touch kontrolerima. Gdje mogu najpovoljnije kupit 2 Oculus Touch kontrolera? I treba li mi dodatni senzor-kamera za ta 2 kontrolera?

 

Gledam, Oculus ne šalje direkt u hrvatsku, naši dućani drže cijeli Oculus, a ne djelove, ebay ima svega, ništa mi nije pouzdano...

Nema direkt, ali možda možeš preko mailbox-a iz DE, ili imaš nekoga ko povremeno ide preko grane. Ja sam zajedno s frendom uzeo preko trećeg frenda koji živi u FR. Uzeo je iz Oculus Irske i donio ovdje dva paketa. Jedan paket ti sadrži dva touch controllera, jedan senzor, te jedan guitar hero pasivni dodatak koji se nakelji na gitaru. Brz dva senzora nema praćenja touch kontrolera, a s 3 imaš 360 pokrivenost prostora.

 

https://www.oculus.com/rift/accessories/

-ako ti ne nudi kontrolere pod rift accessories, onda na dnu stranice samo promijeni shipping conutry na germani ili negdje okolo gdje ti više odgovara. 

 

Slobodno pitaj ako te još nešto zanima. 

 

Na zalost ne prolazi kupnja preko mailbox-a.

Pokusao naruciti Oculus Rift S i odbijena mi je bila narudzba. Kontaktirao support i rekli su da ne odobravaju takvu kupnju zbog uvjeta garancije 

12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Lone echo... evo skupio sam par sati u Lone echou i mogu reći: pregenijalno VR iskustvo, scena kada prvi put izađeš van sa Chronosa i nađeš se u otvorenom svemiru izgleda nevjerovatno dobro VAU ... ima i jedna stvar koje me pomalo živciraja; interakcija sa objektima,  kad znaš da nešto treba "prepiliti" tj. prerezati brenerom, a to je nemoguće sve dok ne pokreneš "razgovor" i tek onda to postaje moguće tj. aktivno ... to mi je poprilično bezveze

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...

Lone echo... evo skupio sam par sati u Lone echou i mogu reći: pregenijalno VR iskustvo, scena kada prvi put izađeš van sa Chronosa i nađeš se u otvorenom svemiru izgleda nevjerovatno dobro VAU ... ima i jedna stvar koje me pomalo živciraja; interakcija sa objektima,  kad znaš da nešto treba "prepiliti" tj. prerezati brenerom, a to je nemoguće sve dok ne pokreneš "razgovor" i tek onda to postaje moguće tj. aktivno ... to mi je poprilično bezveze

 To je takva linearna priča. Dok neka radnja ne triggera drugu. Kako god ta prostornost kad izađeš iz chronosa je bolesna. Uočio sam da ljudi koji imaju strah od skućenih prostora, isto tako imaju strah od prevelikih otvorenih prostora. Navodno će biti neke izmjene u LE 2. Moguće da bude i tamnija atmosfera, koja više na horor vuče. 

 

Na kojim postavkama vrtiš sad s novom grafom? Jesi igrao echo arenu?

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Sve izgleda jaaako dobro, svi su detalji na max, ali da bi došao do toga morao sam dobri stari i5 zamjeniti ryzenom, nakon toga grafa je prodihala punim plućima, eto sad uživam u Lone echou, TWDu, assetto corsi i kao malo dijete se veselim nadolazećem Alyxu, Echo arenu još nisam probao... nikako stići )))) dodatna mana nove grafe i procesora je da Quest nije zadnjih 10 dana korišten samostalno , nego samo spojen na link )))

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 23:04 (mla_dend).
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

kao što već vjerovatno znate, Steam i Valve su nekidan pustili "enviromente" sa dvije Alyx lokacije, tko može nek proba izgleda odlično, trenutno "sobu" mogu stvoriti sam okorisnici indexa, ali može se naletiti na "public" sobu... ok znam postoje youtube videi ... ali "biti" tamo je puuuuuno bolje ... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...

kao što već vjerovatno znate, Steam i Valve su nekidan pustili "enviromente" sa dvije Alyx lokacije, tko može nek proba izgleda odlično, trenutno "sobu" mogu stvoriti sam okorisnici indexa, ali može se naletiti na "public" sobu... ok znam postoje youtube videi ... ali "biti" tamo je puuuuuno bolje ... 

 Ček, neda na drugim headsetima učitat city 17 sobu? Pa koja im je to fora da mi je znat. A dobro, injectat ćemo na drugi način.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
mla_dend kaže...

kao što već vjerovatno znate, Steam i Valve su nekidan pustili "enviromente" sa dvije Alyx lokacije, tko može nek proba izgleda odlično, trenutno "sobu" mogu stvoriti sam okorisnici indexa, ali može se naletiti na "public" sobu... ok znam postoje youtube videi ... ali "biti" tamo je puuuuuno bolje ... 

 Ček, neda na drugim headsetima učitat city 17 sobu? Pa koja im je to fora da mi je znat. A dobro, injectat ćemo na drugi način.

 mda... neda tj. da ako naletiš na public sobu, to je kao index exclusiva ... 

5 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
juve4ever kaže...
dax-lax kaže...
Filox kaže...

Pozdrav ekipa i pitanje jedno odmah...

 

Imam Oculus Rift CV1, ali on je došao s onim glupim xbox kontrolerom, a ne s Oculus Touch kontrolerima. Gdje mogu najpovoljnije kupit 2 Oculus Touch kontrolera? I treba li mi dodatni senzor-kamera za ta 2 kontrolera?

 

Gledam, Oculus ne šalje direkt u hrvatsku, naši dućani drže cijeli Oculus, a ne djelove, ebay ima svega, ništa mi nije pouzdano...

Nema direkt, ali možda možeš preko mailbox-a iz DE, ili imaš nekoga ko povremeno ide preko grane. Ja sam zajedno s frendom uzeo preko trećeg frenda koji živi u FR. Uzeo je iz Oculus Irske i donio ovdje dva paketa. Jedan paket ti sadrži dva touch controllera, jedan senzor, te jedan guitar hero pasivni dodatak koji se nakelji na gitaru. Brz dva senzora nema praćenja touch kontrolera, a s 3 imaš 360 pokrivenost prostora.

 

https://www.oculus.com/rift/accessories/

-ako ti ne nudi kontrolere pod rift accessories, onda na dnu stranice samo promijeni shipping conutry na germani ili negdje okolo gdje ti više odgovara. 

 

Slobodno pitaj ako te još nešto zanima. 

 

Na zalost ne prolazi kupnja preko mailbox-a.

Pokusao naruciti Oculus Rift S i odbijena mi je bila narudzba. Kontaktirao support i rekli su da ne odobravaju takvu kupnju zbog uvjeta garancije 

 

Ljudi, pomoć opet... ATM mi upravo javili da njima kontroleri više nisu dobavljivi, a meni trebaju. Plaća je došla, ja nemam kontrolere i nemam ih gdje kupit. Jučer ni u USA desni kontroler nije bio dostupan. Jel itko u Hrvatskoj prodaje to čudo (2 kontrolera i 1 senzor) a da cijena nije 3000 kuna?

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Koliko znam, nije se kod nas uopće prodavao oculus touch bundle. Prodaj cvike i isprsi se za valve index hahahah. Taman dobiješ free hl alyx igru i još neke sitnice. 

 

 

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01LSZCU6M/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1 

 

-ja uredno mogu naručit s ovog linka. Amazon.de je u pitanju. Konačna cijena me ispadne 138€. To je još uvijek prihvatljivo. Iako nigdje nije naznačeno, to ti je bundle 2 kontrolera, 1 senzor, jedan guitar hero adapter. 

Čak se par njihovih igara dobije kad serijske na kontrolerima povežeš sa accountom. 

 

S druge strane, ako želiš baš specifičan kontroler pojedinačno (u slučaju da ti je neispravan), brijem da isključivo iz usa možeš naručit. Po meni uvijek bolje bundle naručivat jer senzora nikad dosta.

 

5 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

Koliko znam, nije se kod nas uopće prodavao oculus touch bundle. Prodaj cvike i isprsi se za valve index hahahah. Taman dobiješ free hl alyx igru i još neke sitnice. 

 

 

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01LSZCU6M/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1 

 

-ja uredno mogu naručit s ovog linka. Amazon.de je u pitanju. Konačna cijena me ispadne 138€. To je još uvijek prihvatljivo. Iako nigdje nije naznačeno, to ti je bundle 2 kontrolera, 1 senzor, jedan guitar hero adapter. 

Čak se par njihovih igara dobije kad serijske na kontrolerima povežeš sa accountom. 

 

S druge strane, ako želiš baš specifičan kontroler pojedinačno (u slučaju da ti je neispravan), brijem da isključivo iz usa možeš naručit. Po meni uvijek bolje bundle naručivat jer senzora nikad dosta.

 

 

Ovo je dobro i prihvatljivo, thanks.

 

Trebaju mi oba kontrolera i senzor, zaboli me za Guitar Hero, al preživit ću. Valjda je ovo bila prva verzija CV1, pa moj Oculus nije došao s Touch kontrolerima, nego s X-box kontrolerom. Bez veze. Al je zato cijeli set bio 1700 kuna, pa nije za žalit se, i uz ovih 140 Eura, opet je povoljno sve skupa.

 

Nego, si siguran da ide i senzor s ovim, jer ne piše ni na kutiji, ni nigdi, pa sam skeptičan. Nisam s Amazona do sada naručivao, samo ebay.

Live long and prosper.
14 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Znate koga da prodaje oculus go? Ove cijene kod nas nisu normalne

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Filox kaže...
dax-lax kaže...

Koliko znam, nije se kod nas uopće prodavao oculus touch bundle. Prodaj cvike i isprsi se za valve index hahahah. Taman dobiješ free hl alyx igru i još neke sitnice. 

 

 

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01LSZCU6M/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1 

 

-ja uredno mogu naručit s ovog linka. Amazon.de je u pitanju. Konačna cijena me ispadne 138€. To je još uvijek prihvatljivo. Iako nigdje nije naznačeno, to ti je bundle 2 kontrolera, 1 senzor, jedan guitar hero adapter. 

Čak se par njihovih igara dobije kad serijske na kontrolerima povežeš sa accountom. 

 

S druge strane, ako želiš baš specifičan kontroler pojedinačno (u slučaju da ti je neispravan), brijem da isključivo iz usa možeš naručit. Po meni uvijek bolje bundle naručivat jer senzora nikad dosta.

 

 

Ovo je dobro i prihvatljivo, thanks.

 

Trebaju mi oba kontrolera i senzor, zaboli me za Guitar Hero, al preživit ću. Valjda je ovo bila prva verzija CV1, pa moj Oculus nije došao s Touch kontrolerima, nego s X-box kontrolerom. Bez veze. Al je zato cijeli set bio 1700 kuna, pa nije za žalit se, i uz ovih 140 Eura, opet je povoljno sve skupa.

 

Nego, si siguran da ide i senzor s ovim, jer ne piše ni na kutiji, ni nigdi, pa sam skeptičan. Nisam s Amazona do sada naručivao, samo ebay.

 Cv1 kad je izašao, touch controlleri su još bili u beta fazi. Zato ih nisi dobio odmah. 

Nisam ti 100% siguran da li je senzor unutra, ali jesam 99%. To zaključujem jer nije postojao paket sa dva kontrolera, i zbog toga jer sam kupio isti takav set. Kutija identična. Nigdje napisano da je senzor unutra.

Uvije možeš kontaktirati amazon da ti provjere.

 

EDIT: Komentari kažu da sadrži senzor

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 14:06 (dax-lax).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Diablo86 kaže...

Znate koga da prodaje oculus go? Ove cijene kod nas nisu normalne

 Smijem li pitati koji je razlog kupnje oculus go-a?

5 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Filox kaže...
dax-lax kaže...

Koliko znam, nije se kod nas uopće prodavao oculus touch bundle. Prodaj cvike i isprsi se za valve index hahahah. Taman dobiješ free hl alyx igru i još neke sitnice. 

 

 

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01LSZCU6M/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1 

 

-ja uredno mogu naručit s ovog linka. Amazon.de je u pitanju. Konačna cijena me ispadne 138€. To je još uvijek prihvatljivo. Iako nigdje nije naznačeno, to ti je bundle 2 kontrolera, 1 senzor, jedan guitar hero adapter. 

Čak se par njihovih igara dobije kad serijske na kontrolerima povežeš sa accountom. 

 

S druge strane, ako želiš baš specifičan kontroler pojedinačno (u slučaju da ti je neispravan), brijem da isključivo iz usa možeš naručit. Po meni uvijek bolje bundle naručivat jer senzora nikad dosta.

 

 

Ovo je dobro i prihvatljivo, thanks.

 

Trebaju mi oba kontrolera i senzor, zaboli me za Guitar Hero, al preživit ću. Valjda je ovo bila prva verzija CV1, pa moj Oculus nije došao s Touch kontrolerima, nego s X-box kontrolerom. Bez veze. Al je zato cijeli set bio 1700 kuna, pa nije za žalit se, i uz ovih 140 Eura, opet je povoljno sve skupa.

 

Nego, si siguran da ide i senzor s ovim, jer ne piše ni na kutiji, ni nigdi, pa sam skeptičan. Nisam s Amazona do sada naručivao, samo ebay.

 Cv1 kad je izašao, touch controlleri su još bili u beta fazi. Zato ih nisi dobio odmah. 

Nisam ti 100% siguran da li je senzor unutra, ali jesam 99%. To zaključujem jer nije postojao paket sa dva kontrolera, i zbog toga jer sam kupio isti takav set. Kutija identična. Nigdje napisano da je senzor unutra.

Uvije možeš kontaktirati amazon da ti provjere.

 

 

To za CV1 sam i pretpostavio.

 

Ako si to već kupovao, onda je to druga priča, to je onda u redu i taj "rizik" ću rado prihvatit. Super i hvala, probat ću odmah danas naručit. Yeeeeeah, konačno pravo igranje por... Half-lifea. Tako je.

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Diablo86 kaže...

Znate koga da prodaje oculus go? Ove cijene kod nas nisu normalne

 Smijem li pitati koji je razlog kupnje oculus go-a?

Pr0n naravno . A htio bih malo isprobati VR, mob mi je preslab za cardboard.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Diablo86 kaže...
dax-lax kaže...
Diablo86 kaže...

Znate koga da prodaje oculus go? Ove cijene kod nas nisu normalne

 Smijem li pitati koji je razlog kupnje oculus go-a?

Pr0n naravno . A htio bih malo isprobati VR, mob mi je preslab za cardboard.

 Onda u redu. Mislio sam da tražiš nešto više od vr-a, pa da se ne zezneš. Kretanje je samo u 3 osi, tako da se ne možeš kretati u prostoru.

Najbolje pratit njuškalo ili jednostavno naručit sa švabskog amazona. Kroz tjedan je kod tebe, a bilo kakve reklamacije su bez ikakvih problema.

 

BTW, postoji neka fora da se s kompa streamaju vr igre na go. I ne samo na go. Može i na gear vr od samsunga. Naravno. I dalje je to limitirano iskustvo kad nema praćenja ruku, kretanja u prostoru, ali za sjedilačke igre je i više nego dovoljno. 

 

Žao mi je samo da više ljudi nema priliku isprobat pravi vr, sa punim praćenjem u prostoru i nekim od boljih igara. Dosta ih kaže da su probali to u shopping centrima , ali to je nepotpuno iskustvo. Ili su cvike jadne generičke (loša slika, leće, praćenje), ili je igra neka nepostojeća ili još u alfa fazi.

Bio sam ovaj vikend na velesajmu u onoj novoj ogromnoj igraonici s laser tagom, trampolinima, umjetnim stjenama. Imaju i vr u sklopu toga. Pretežno koriste htc vive, ali ima i i nekakvih prastarih oculusa, ali onih pokaznih, bez praćenja. Sve u svemu, u jednom kavezu su 4 vive-a i igra se pucačina sa zombijima. Ono kaj igraju je igra koju su već ugasili prije 2-3 godine. Em je grafički, em tehnički loša. Drugi dio je di vas 6 sjedi u nekom vozilu s hidrauličnim atenuatorima. Pokreti sjedala su ok, ali ono što se prikazuje je tako loše da nikog nebi privuklo na vr. Još su na toj aleji neki vr motori, vr jahanje konjetine i nešto di se sjedneš kao na veliki lavor koji se lagno kreće. U tome vjerojatno putuješ svemirom ili tako nešto. 

Uglavnom, razočaralo me to dosta. Možda samo iz razloga jer sam već skoro sve što valja u vr-u (što se hardvera tiče, ne igara) isprobao, pa me ova prastara sranja baš ne pale. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 14:48 (dax-lax).
5 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Nego, jeste li isprobavali više raznih VR headsetova? Kakve su razlike u kvaliteti slike? Ja imam Oculus CV1, polovično sam zadovoljan sa slikom. Nije loše, ali vidim da rezolucija i veličina pixela trebaju još puno napredovat da to bude ono baš kako treba. E sad, Rift S već ima drugačiji ekran, nije OLED kao u mene. 

 

Molio bih vas ako ste isprobali razne uređaje da ih usporedite s CV1, po kvaliteti slike. Znam za kretanje u prostoru, to me ne brine.

 

Hvala.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Filox kaže...

Nego, jeste li isprobavali više raznih VR headsetova? Kakve su razlike u kvaliteti slike? Ja imam Oculus CV1, polovično sam zadovoljan sa slikom. Nije loše, ali vidim da rezolucija i veličina pixela trebaju još puno napredovat da to bude ono baš kako treba. E sad, Rift S već ima drugačiji ekran, nije OLED kao u mene. 

 

Molio bih vas ako ste isprobali razne uređaje da ih usporedite s CV1, po kvaliteti slike. Znam za kretanje u prostoru, to me ne brine.

 

Hvala.

 Osobno sam dosta temeljito isprobao oculus rift cv1, oculus quest, htc vive i valve index. CV1 mi je primarni headset u setupu sa 3 senzora. Quest je trenutno kod mene na korištenju jer frend ne koristi. 

 

Kaj se prikaza tiče, vive i cv1 imaju isti tip i rezoluciju ekrana, ali je na cv1 slika nešto oštrija. Vjerojatno zbog drugačije pentile matrice na vive-u.

Na questu je slika bomba. Viša rezolucija, a zadržao je oled. Mana je refresh rate od 72Hz.

Index, bez obzira na istu rezoluciju kao na questu, ima drugačiji tip ekrana i izgleda još oštrije. Refresh rate ide do 144Hz-a. Mana je opet taj isti ekran u mračnim scenama. Sivilo i muljanje boja iz sive u sivu. Crne nema.

Ono u čemu steam vr (vive, index, pimax) dosta prednjači je praćenje, jer kod lighthouse senzora, ako ih pravilno postaviš, nema gubljenja ruku ni u jednom trenutku. Oculus ni dan danas nema savršeno praćenje. Iako, još uvijek je bolje na cv1 nego na questu/rift s-u. 

12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

preload ..... ))))

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Alyx nakon prvih pola sata, izgleda izvrsno, nevjerovatno je kako izgleda golub kojeg vidiš dok si u podrumu, VR nakon Alyx više nije isti, moja konfiguracija ju gura na ultra postavkama... a d nepričam o tome kako nakon jučer i nakon trenutne pandemije... iz Zg perspektive radnja ne izgleda toliko nemoguća i daleka i kao da se događa nekom drugom  .... nažalost... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 22:36 (mla_dend).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Tko god igra, kaže da je to do sad najbolje grafički složena igra. Ja još nisam kupio igru, ali igrat ću je kroz koji dan. Jedino mi način kretanja kroz prostor izgleda čudnjikavo s kombinacijom gljive i teleporta. Vjerujem da će mi uživo djelovati mnogo bolje. I da, zar nema jumpanja?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Tko god igra, kaže da je to do sad najbolje grafički složena igra. Ja još nisam kupio igru, ali igrat ću je kroz koji dan. Jedino mi način kretanja kroz prostor izgleda čudnjikavo s kombinacijom gljive i teleporta. Vjerujem da će mi uživo djelovati mnogo bolje. I da, zar nema jumpanja?

 

Definitivno je predobro optimizirano. Sve radi i izgleda prelijepo :)
Mozes birati izmedu 3 nacina kretanja. Nije samo teleport. I ima i jumpanja 

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
juve4ever kaže...
dax-lax kaže...
Tko god igra, kaže da je to do sad najbolje grafički složena igra. Ja još nisam kupio igru, ali igrat ću je kroz koji dan. Jedino mi način kretanja kroz prostor izgleda čudnjikavo s kombinacijom gljive i teleporta. Vjerujem da će mi uživo djelovati mnogo bolje. I da, zar nema jumpanja?

 

Definitivno je predobro optimizirano. Sve radi i izgleda prelijepo :)
Mozes birati izmedu 3 nacina kretanja. Nije samo teleport. I ima i jumpanja 

Postoji i četvrti način kretanja ... samo za taj treba imati veeeliku sobu i duuuugačak kabel  .... sve u svemu mogu samo zamisliti alyx na samostalnom uređaju sa 4 k razolucijom i dovoljno jakom da to gura bez ikakve kante ))))

ja sam VR nabavio kad sam čuo da izlazi Alyx i od prvog trena od kad sam ga stavio na tikvu nije mi žao, nakon početnog Alyx iskustva bojim se samo kako sad natrag na monitor ... KAKO ???? ))))) 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice