Što kupiti - Xbox 360 ili PlayStation 3?

poruka: 3.099
|
čitano: 835.739
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
Motorbreath kaže...

Kostaju samo cijenu praznog DVD-DL, naravno ako imas flat.

 Upravo zato i moj glas ide Xbox-u. Nije da poticem piratstvo, ali meni moja primanja ne dopustaju da svako mjesec dana potrosim 400-500kn na igru. Dok bi sa Xbox-om mogao igrati vise igara i financijski je isplativiji.
A ne znam onda zasto bi kupovao konzolu i imao 2 igre za nju koje bi presao po 10 puta.
16 godina
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
Shen kaže...
Motorbreath kaže...

Kostaju samo cijenu praznog DVD-DL, naravno ako imas flat.

 Upravo zato i moj glas ide Xbox-u. Nije da poticem piratstvo, ali meni moja primanja ne dopustaju da svako mjesec dana potrosim 400-500kn na igru. Dok bi sa Xbox-om mogao igrati vise igara i financijski je isplativiji.
A ne znam onda zasto bi kupovao konzolu i imao 2 igre za nju koje bi presao po 10 puta.
 Stvar je jednostavna. Osobno ne volim davati 500 kn za igru ali moraš sagledati i malo okolo: kao prvo on-line igranje, trebaš ga na PC-u, na X-u iako piratska igra. Vrijedi tih novaca traženje podobnih servera i slično.
Piratluk je kod nas način razmišljanja - nažalost pretežan način. I vani ljudi vole kopirati ali nije da SAMO kopiraju.

I ono što na kraju rezultira su naše cijene: malo komada, skupa distribucija i teško tržište. i kada onda čujem da netko kuka "vani ima već dva tjedna" smuči mi se - naravno da ima kada će se prodati tisuće.

Kako god ide prema boljemu i doći će piratluk i na ps3 ali umjesto 100 kn za pirata bolje kupiti original igru koju i želiš, pa ako se i zasitiš ideš na zamjenu. Recimo kod PS3 vidim masu ljudi koji jednostavno mijenjaju igre međusobno. Osobno mislim da je to pravi puit od kojega će svi imati koristi.



--
HaHa na sve
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Po meni trenutno Xbox, jer Sony nije izbacio niti jedan pravi hit. Sto je sramotno. Danas vecina igara sto ima za PS3, isto tako ima i za Xbox ili PC. A to sto Sony ima BluRay mislim da nije bas toliko bitno, jer kad BluRay postane standard Xbox ce samo izbaciti BluRay Player i to je to. A to bi se ubrzo moglo i dogoditi s obzirom na ekipu sto podrzaju HD i njihove izjave. Prije nekih 6mj citao sam u T3 magazinu da je BluRay Player u PS3 jedan od kvalitetniji, pa cak i od playera koji kostaju oko 1000E.   Ali to meni nista ne znaci i kad ovo ljeto zaradim lovu kupit cu si PS3, jer su za sada MGS4, Gran Turismo, God of War i Tekken ekskluzive za Sony. A to je jedino sto mi je bitno


Jeremy: So who do you think is going to win this one?
James: I think we're all goning to die.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Sto se tice online igranja, igranje pirata online na xboxu ide bez problema, samo treba paziti da imas dobru kopiju igre, preko programcica Mulleter provjeris da li je kopija identicna originalu.

16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

 

Kako god ide prema boljemu i doći će piratluk i na ps3 ali umjesto 100 kn za pirata bolje kupiti original igru koju i želiš, pa ako se i zasitiš ideš na zamjenu. Recimo kod PS3 vidim masu ljudi koji jednostavno mijenjaju igre međusobno. Osobno mislim da je to pravi puit od kojega će svi imati koristi.

 

 

 

Istina. Kupujte malo, ali kvalitetno!:-)


"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell."
Gray Fox
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Po meni xbox360 je  super konzola da imam para uzeo bi ga kao i ps3. Inace preferiram ps3 jer mogucnosti koje ima su neiskoristene sto znaci da ima mnogo mjesta za napredak. Kod xbox-a ce se tek pokazati ogranicenja...HD-DVD ili obican DVD(ne zbog filmova toliko koliko zbog samih igara)...mrezno igranje nije besplatno (ispravite me ako grijesim). Postoje neke igre na ps-u kojih jednostavno nema na x-u i nikada ih nece biti...zna se koje su :)) A i druga stvar je to da vecinu igara sa x-a mogu i na kompu odigrati..Bioschock,Gears of war itd...Sto se tice tvrdnje da je za ps3 tesko programirati uzmite to sa dozom rezerve jer dolaze od ljudi koji naprave igru za koju trebas server da bi ju pokrenuo iliti losa optimizacija koda... prema tome nemojmo mijesati lijenost programera i tesko programiranje. Kod konzola me opcenito smetala slaba podrska za mis i tipkovnicu, neznam kako je sada. Sve ovisi o zanrovima igara koje volite igrati...za FPS i RTS je komp jednostavno majka i tu nema dileme. Mogucnosti samog kompa su daleko ispred svih konzola..software,multimedija itd... Mislim da se vise isplati tih 3,5k kuna uloziti u komp nego u konzolu ali opet it's just me.


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Htio sam se samo nadovezati na rez 1080p ovako, još malo pa izlazi GT 5 exkluzivno za PS3 i to će biti prva igra s podržanom rez 1080p kao takva.

Gore je netko naveo da ne zna dali ima takve igre......ima i mi ju silno očekujemo, znači kaj se tiče gejminga definitivno PS3, shitbox se kvari i to ti ne bih preporučio.

Eto toliko s moje strane gledišta.

 

pozz

 


moš mislit.......
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Vjeujem da će PS 3 postati bolja konzola s vremenom dok dođu iščekivani naslovi i o dok s programeri naviknu na 7 jezgri. Ali kako sada stvari stoje Xbox 360 je bolji prvenstveno zbog ponude igara.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

PS3 je možda jača i bolja, ali X360 ima više u ponudi igara nego PS3


http://bux.to/?r=budi5875
http://bux.to/?r=budi5875
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
Ali igara...a sta je sa blu-ray filmovima..mah moram dati svoj glas PS3..uvijek mi je bio nm1 sto se tice konzola
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Mali dokaz da PS3 ni samo za igranje:

 

https://help.ubuntu.com/community/PlayStation_3

 

Cool

 

P.S. Glasam za PS3!!!!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
silmarillion kaže...

Mali dokaz da PS3 ni samo za igranje:

 

https://help.ubuntu.com/community/PlayStation_3

 

Cool

 

P.S. Glasam za PS3!!!!!!

 Osim te distribucije moguce je vecinu instalirati na Ps3 a postoji i specijalizirana distribucija Yellow Dog.. 


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
protjeran
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Još samo treba napraviti podršku za RSX na GNU/Linuxu i PS3 je onda potpun za korištenje.Osmijeh


Developer,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
lp_chandler kaže...

Novi Metal Gear Solid - frend mi je prije tjedan dana kupio PS3 samo da može to igrat kad izađe- Već ga je pre-ordero na videogamesplus.ca

 

Ja jucer preko njih narucio 4 igre (VirtuaTenis3, PES08, FN3, Drake) za PS3, 250kn/kom s postarinom. Nadam se da to nije neki levi sajt da mi uzmu lovu a igre ne posalju!!

Inace u odnosu na Amazon.uk jeftiniji je 400 kuna (s tim da Amazon niti ne salje igre u HR).

 

Ima li jos koji sajt za narucivat igre?

 

.ez.

16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

A ja bih preporučio XBOX360 samo zbog jedne stvari -cijene ,evo od danas su nove cijene X-a i u Hrvatskoj. Bogataš I stvarno su spustili sa 2890 na 1995 KN za osnovni model ,a ja sam svoj kupio u 12 mjesecu ahah da sam bar pričekao jer bi sad imao za istu cijenu ELITE...


.......Is There Anybody Out There............
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
PS3 100% iako nema puno igra koje ne mogu ispunit njegov potencijal ima 8 jezgri blu-ray itd.
a još neznamo što nas čeka...
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Ustvari ipak mislim da je svejedno koju konzolu kupite, i xbox i ps3 imaju dobre hitove tako da cete uživati,a obavezno ako si možete priuštiti LCD TV jer razlika je ogromnaPoljubac

 

.......Is There Anybody Out There............
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2008 13:19 (dedal).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Stvar ukusa ja osobno sam za play 3

16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
PS3 - mogu ga koristiti kao blu-ray player i playstation network je dostupan kod nas a Xbox Live nije
16 godina
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

imao prije na kratko xbox360 .. nije mi se svidio ..

 

neki dan ubo PS3 prije svega kao media hub (blueray, divx, photoslideshow etc) i iako ce zvucati glupo, meni ps3 gotovo da nije usporediv s xbox360,

to su mozda po namjeni slicni strojevi .. ali nemaju veze jedan s drugim

 

ps3 necujan i kvalitetan stroj koji se stalno updejta .. tako upskejla dvdr da ti oci ispadnu .. slideshow vrlo iskoristiv, cak je i internet browser vrhunski ..

 

kad probas jedno i drugo .. nema tu dvojbe :)

 

.ez.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Da imam para, definitivno Playstation 3!!!

Nema Unreala, Wow-a ili Crysisa kao stari, dobri, nenadmasni Tekken 3, vjecni kralj Gran Turismo 2 ili ubojiti Tenchu! To je bila jedinica, sve ovo izlazi u boljem izdanju na trojki!

 


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Gigabyte GA-M56S-S3, Kingmax 2x1Gb DDR2 800, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr.
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Pa do sad su već potrošeni skoro svi argumenti za obadvije strane i bitka je još uvijek neizvjesna. Stvar je u tome da nitko nije u krivu- i ps3 i 360 imaju svoje prednosti i mane, ali prije svega su odlične konzole sa pristojnim izborom igri i velikim potencijalom za budućnost. Na kraju se odluka o kupnji svodi na 2 riječi: Rat Ekskluziva.

 

PS3

Metal Gear Solid 4 (50 gigabajtno čudo od igre, veće od bluray diska na kojem mora izaći, veće od bilo koje Japanske megalomanske igre iz prošlosti, vrlo vjerojatno i veće od života)

God of War 3

Gran Turismo 5

 

XBOX360

Forza Motorsport (direktan konkurent Gran Turismu)

Halo 3

Too Human (u moru komercijalnih poluproizvoda EA/Microsoft recepta, najavljenih za 360 za ovu i sljedeću godinu, definitivno igra koja se ističe. Radi se o interpretaciji nordijske mitologije smještene u futuristički svijet bogova, mašina i alternativnih dimenzija postojanja, obećavaju stotinjak sati igranja i sto tisuća predmeta za koristiti. Igru radi Silicon Knights (ako neko nezna ko su oni, nek se streli), pa je kvaliteta zagarantirana)

 

Možda 360 dominira sad, ali sony više obećava za budućnost. Ja osobno čekam prve dojmove na MGS4, pa definitivno presuđujem tamo negdje, početkom ljeta.

 

 


Stvarnost je iluzija uzrokovana nedostatkom kvalitetnih CRPG-ova.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

kao što je rečeno u postu ispred, i xbox i ps3 imaju mane i prednosti... i onda nek si kupi ko šta voli a alo se ne može odlučit, nek si nabavi malu dvokračnu vagu, i ubaciva na jednu stranu zašto treba kupit xbox a zašto ps3...hehe (kad bi se to nekom dalo radit)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

X360 - je u početku bio dosta orijentiran na američke teen klince, ono sve šareno, sve leti, sve blješti ali malo po malo su se i uozbiljili pa su si priskrbili par udarnih japanskih developera i izdavača (Capcom, Namco, Mistwalker...) i da se na njemu naći več poprilično dobrih igara (trenutačan hit je veliki japanski rpg Lost Odyssey - izgleda super a i kažu da je priča super).

Opet, njegov problem je učestalo kvarenje. Imam 2 frenda, jednom se smrdao jedan X360 a drugom su se smrdala dva X360-a, i to onak iz čista mira, crveni krug (poznat kao red ring of death) i moš se fučkat. pa šalji u servis, jamstvo, ok ono vrijedi ali  čekaš 30+ dana da dobiješ novi.

 

PS3 - njegovo vrijeme tek dolazi (a i ekskluzivne igre poput Heavenly Sword i Uncharted pokazuju da je itekako jači od X360 > ili sony partneri imaju bolje programere :D ) - Gran Turismo 5, Home, Metal Gear 4 i vjerojatno najveća PS3 uzdanica >Little Big Planet. Konzola je osjetno tiša od X360 a i djeluje mi kvalitetnije.

 

Da biram što od ovoga > Mada mi se PS3 malo više sviđa, rado bih imao obje konzole :)


LOTRO - Dwarf Champion Lv 50
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Spomenuo si red ring of death. Kada se pojavi taj crveni krug Xbox 360 nije gotov barem ne prema ovom videu. Tip je umoto Xbox 360 u 3 ručnika ostavio ga umotanog u njega nekih 25 minuta i naposljetku mu je Xbox 360 proradi. Previše pričam evo vam video

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
Captain Mitchel kaže...

Spomenuo si red ring of death. Kada se pojavi taj crveni krug Xbox 360 nije gotov barem ne prema ovom videu. Tip je umoto Xbox 360 u 3 ručnika ostavio ga umotanog u njega nekih 25 minuta i naposljetku mu je Xbox 360 proradi. Previše pričam evo vam video

 Kad bi to još djelovalo to bi bilo super.
Ja sam također neodlučni kupac nove konzole. Više naginjem na Xbox 360 pa tako imam 2 pitanja:
1. Da li je ugradnja čipa legalna i ako je možete li mi preporučiti nekoga tko bi mi ugradio čip?
2. Da li se s piratskim igrama mogu igrati preko Xbox livea?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?
Captain Mitchel kaže...

Spomenuo si red ring of death. Kada se pojavi taj crveni krug Xbox 360 nije gotov barem ne prema ovom videu. Tip je umoto Xbox 360 u 3 ručnika ostavio ga umotanog u njega nekih 25 minuta i naposljetku mu je Xbox 360 proradi. Previše pričam evo vam video

 moji prijatelji su probali i više od toga ali slabije. mrtvi bili da ne mogu bit mrtviji :(

LOTRO - Dwarf Champion Lv 50
15 godina
protjeran
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Hmmmmmmmmmm...

Nakon 5-minutnog razmišljanja zaključio sam da je bolje kupiti X-box 360.

Mislim da je to bolji izbor, zbog prvenstveno - više igara.

naime istraživanje dokazuje da, za X-box 360 izađe čak do 50-60 igara više

(evo vam sad ljubitelji PS 3-aBelji se).

a i po meni, osobno, igra revolucije, igra savršenstva - Fable 2.

e sad, vratimo se mi kupnji X-box-a 360...

drugi razlog je cijena, naime onaj najjeftiniji model X-box-a je došao do rekordno-niske cijene od 1000 - do otprilike 1200-1300 kn!!!!!!!!!!!!! Cool

a, i naravno mogućnosti x-box 360 home,to isplativo čak i onima koji nemaju novaca da si svaki mjesec priušte originalne igre (na primjer ja), jer igranje preko home-a je moguće igrati i, bez posjedovanja originalne igre.

ZAKLJUČAK:

 

PLAYSTATION 3 -NEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

YOU'RE SO FUCKIN RIGHT MAN....

- A, AKO NEKA OD IGARA, I NE IZĐE ZA X-BOX 360, ISTO GOVNO IMAŠ NAJVJEROJATNIJE ZA KOMP...

16 godina
offline
Što kupiti - Xbox ili PlayStation 3?

Ma sve Biowareove stvari su na xboxu (Kotor, Jade empire, Mass efect), samo to je već dostatan razlog za xbox Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.5.2008 11:36 (p0temk1n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice