Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

poruka: 317
|
čitano: 183.162
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Nadam se da ne instalirate igru na tvrdi disk u računalu, nego na vanjski disk. Znači kada se kopira igra na vanjski disk morate na "Safely Remove Hardware" isključiti disk i spojite ga na PS 2 (nemojte zaboraviti priključiti napajanje disku) i tada samo uključite konzolu, pokrenite jedan od 2 programa u FMCB-u (USBAdvance ili OpenPS2Loader) i pokrenite igru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2011 18:32 (Izzy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

kopiram ga na disk d a onda prebacim na usb stick i ne oćitava ga,jer nema opcija nego na c ili d jer nemam externi hard disk

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Poštovani !

 

ESR DISCPTCHER JE MALENI WINDOWS PROGRAMČIĆ KOJI RADI NEOVISNO.

 

Dovoljno je u MS WINDOWSIMA POKRENUTI ESR DISCPATCHER I KLIKNUTI NA PATCH I PRONAĆI ISO SLIKU PS2 IGRICE NA HARD DISKU ONDA OZNAČITI TU IGRICU I KLIKNUTI OK I ONDA SA DVD DECRYPTEROM PATCHIRANU IGRICU SNIMITI NA DVD.

 

I TO JE TO.

 

 

 

- ODGOVOR  JE DA UOPĆE NEMORATE IMATI MODIRANI DEBELI PS2 KADA KORISTITE FREEMCBOOT ALI NA NAČIN DA JE ISTOVREMENO U KONZOLI UKLJUČEN USBMEMORY STICK I MEMORY PS2 KARTICA. 

 

- FREEMCBOOT JE I ZAMIŠLJEN DA ZAMIJENI NA JEFTINIJI NAČIN I BEZ IKAKVOG OTVARANJA KONZOLE I PRČKANJA PO KONZOLI A NA TAJ NAČIN NEGUBITE GARANCIJU I ČUVATE ORIGINALNOST SAME PS2 KONZOLE.

 

- ZNAČI DA ZAVRŠIM - UOPĆE NEMORATE IMATI MODIRANI ILI KAKO TO NEKI KAŽU ČIPIRANI PS2 DEBELI DA BI POKRETALI PATCHIRANE SNIMANE PS2 IGRICE JER KORISTITE ISTOVREMENO USB MEMORYSTICK I MEMORY PS2 CARD I NA TAJ NAČIN POKREČETE PATCHIRANE PS2 IGRICE SA DVD-a.

 

NADAM SE DA SAM USPIO POJASNITI

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Poštovani !

ESR DISCPTCHER JE MALENI WINDOWS PROGRAMČIĆ KOJI RADI NEOVISNO.

Dovoljno je u MS WINDOWSIMA POKRENUTI ESR DISCPATCHER I KLIKNUTI NA PATCH I PRONAĆI ISO SLIKU PS2 IGRICE NA HARD DISKU ONDA OZNAČITI TU IGRICU I KLIKNUTI OK I ONDA SA DVD DECRYPTEROM PATCHIRANU IGRICU SNIMITI NA DVD.

I TO JE TO.



- ODGOVOR JE DA UOPĆE NEMORATE IMATI MODIRANI DEBELI PS2 KADA KORISTITE FREEMCBOOT ALI NA NAČIN DA JE ISTOVREMENO U KONZOLI UKLJUČEN USBMEMORY STICK I MEMORY PS2 KARTICA.

- FREEMCBOOT JE I ZAMIŠLJEN DA ZAMIJENI NA JEFTINIJI NAČIN I BEZ IKAKVOG OTVARANJA KONZOLE I PRČKANJA PO KONZOLI A NA TAJ NAČIN NEGUBITE GARANCIJU I ČUVATE ORIGINALNOST SAME PS2 KONZOLE.

- ZNAČI DA ZAVRŠIM - UOPĆE NEMORATE IMATI MODIRANI ILI KAKO TO NEKI KAŽU ČIPIRANI PS2 DEBELI DA BI POKRETALI PATCHIRANE SNIMANE PS2 IGRICE JER KORISTITE ISTOVREMENO USB MEMORYSTICK I MEMORY PS2 CARD I NA TAJ NAČIN POKREČETE PATCHIRANE PS2 IGRICE SA DVD-a.

NADAM SE DA SAM USPIO POJASNITI
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Poštovani !

ESR DISCPTCHER JE MALENI WINDOWS PROGRAMČIĆ KOJI RADI NEOVISNO.

Dovoljno je u MS WINDOWSIMA POKRENUTI ESR DISCPATCHER I KLIKNUTI NA PATCH I PRONAĆI ISO SLIKU PS2 IGRICE NA HARD DISKU ONDA OZNAČITI TU IGRICU I KLIKNUTI OK I ONDA SA DVD DECRYPTEROM PATCHIRANU IGRICU SNIMITI NA DVD.

I TO JE TO.



- ODGOVOR JE DA UOPĆE NEMORATE IMATI MODIRANI DEBELI PS2 KADA KORISTITE FREEMCBOOT ALI NA NAČIN DA JE ISTOVREMENO U KONZOLI UKLJUČEN USBMEMORY STICK I MEMORY PS2 KARTICA.

- FREEMCBOOT JE I ZAMIŠLJEN DA ZAMIJENI NA JEFTINIJI NAČIN I BEZ IKAKVOG OTVARANJA KONZOLE I PRČKANJA PO KONZOLI A NA TAJ NAČIN NEGUBITE GARANCIJU I ČUVATE ORIGINALNOST SAME PS2 KONZOLE.

- ZNAČI DA ZAVRŠIM - UOPĆE NEMORATE IMATI MODIRANI ILI KAKO TO NEKI KAŽU ČIPIRANI PS2 DEBELI DA BI POKRETALI PATCHIRANE SNIMANE PS2 IGRICE JER KORISTITE ISTOVREMENO USB MEMORYSTICK I MEMORY PS2 CARD I NA TAJ NAČIN POKREČETE PATCHIRANE PS2 IGRICE SA DVD-a.

NADAM SE DA SAM USPIO POJASNITI
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
ketlyn kaže...

kopiram ga na disk d a onda prebacim na usb stick i ne oćitava ga,jer nema opcija nego na c ili d jer nemam externi hard disk

Igre ne očitava upravo zbog toga što su kopirane sa diska na stick. Trebaju se pomoću programa prebaciti na externi disk, ali pošto kažete da nemate externi disk, a memory stick program USBExtreme ne vidi i prema tome ne može prebaciti igru na stick, onda po svemu sudeći nećete moći igrati igre na drugi način osim sa CD/DVD medija.

12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

imam problem uLaunchELF v4.08 (ELFs) PS2CD - Globalwar Edition (1-4-07).iso sve je ovako ali ga vidi kao rar ,i nemogu da ga snimi u neri nece ps2 da ga ocita ,ako moze malo dataljnije da objasnite ovaj dio i na kojm programu se  jos moze snimiti osim nere i alcohola ,kako ga treba snimiti obicni fajl ili neki drugi nacin

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

ImgBurn 

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
bepom kaže...

imam problem uLaunchELF v4.08 (ELFs) PS2CD - Globalwar Edition (1-4-07).iso sve je ovako ali ga vidi kao rar ,i nemogu da ga snimi u neri nece ps2 da ga ocita ,ako moze malo dataljnije da objasnite ovaj dio i na kojm programu se  jos moze snimiti osim nere i alcohola ,kako ga treba snimiti obicni fajl ili neki drugi nacin

Znači raspakirali ste .rar arhivu koju ste skinuli? Ili niste? Kada raspakirate sadržaj .rar arhive, samo snimite ISO sliku primjerice sa Alcoholom pri brzini od 4x i označenim zatvaranjem diska (Close session). Alcohol i Nero bi morali vidjeti tu ISO sliku i ne bi trebalo biti problema pri snimanju. Nema tu nikakve velike mudrosti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 13:01 (Izzy).
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

HITNA POMOC!!!!! Kada installiram Free Mcboot na memory stick jel ja mogu izvaditi memorijsku i imati normalni ps2 (bez Mcboota)? I jel mogu spremati igrice na tu memorijsku? I moze li se izbrisati Free Mcboot? HVALA!!!!!

P.S.
 I imam prastari debeli ps2-.- SCPH-30004 ima li ikakve veze sto je tako star?

Sry sto toliko smetal al jer je tako potreban prinosni hard disk? jer nemogu da platim 450 kn za prijenosni hard disk... A posto je stari ps2 ima onaj drugi prokljucak za HDD pa jel more da se poveze preko toga? Ili mogu jednostavno sprziti igru na DVD i igrat?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 19:34 (Dario09900).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

ovako ako izvadiš MC izbornika nakon restarta je noramala
da možeš spremat igre
i nije ti potreban HDD
za ugradnu hdd potreban ti je Network adpater koji je cca 40 eura
možeš spržit ali prvo igru koja je u ISO fajlu na računalu moraš provući kroz ESR patcher
tek onda ju staviš na DVD i igraš sa memorijskom preko programa ESR 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Jedna napomena - može se koristiti USB prijenosni disk. Samo je važno da bude formatiran u FAT32 formatu, što znači da datoteke ne mogu biti veće od 4GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Hvala! Trazim ovo ima 2 mjeseca... A nemogu platit 400 kn za chip...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

e opet ja jer treba biti iskljućen macrovision

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Htio sam da napravim ovo sa svojim ps2 danas pa jos jedno pitanje..... Moze li intalliranje Free MCBoota nauditi mome ps2? I smijem li prvo ukljuciti igru pa onda staviti Memory stick za one originalne igre? Nisam bas upucen u ove stvari pa oprostite sto dosadjivam...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ne može nauditi PS-u. Igra na DVD-u se može slobodno pokrenuti sa memorijskom karticom u PS-u 2 na kojoj je FMCB. Znači bez da se vadi kartica i stavlja onaj tren kada se počne učitavati igra. To samo ako se igra kojim slučajem neće pokrenuti, e tada se vadi memorijska kartica i vraća onaj tren kada se počne učitavati igra, a ako ni tada se ne može ispravno učitati, onda se može pokušati igrati bez umetnute memorijske kartice. Samo što se tada neće moći spremati pozicije (save).

 

Eto, je li sada što jasnije?

12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Sve je sada jasno hvala sad idem da ga npravim ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Kakva je razlika izmedju CD i DVD verzije uLaunchELF-a?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Pa da iskreno kažem - ne znam. Ne znam kolika je razlika u sučelju i vjerujem da to zapravo i jest jedina razlika. Svoj uLaunchELF sam snimio samo na CD, tako da nisam ni pokušavao snimiti DVD verziju. Ako nemaš prazni CD snimi onda DVD verziju uLaunchELF programa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 21:47 (Izzy).
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

 e ja opet imam samo oš jedno pitanje treba li biti iskljućen macrovision

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Da. Ja sam ga sebi isključio još kada sam htio pokrenuti USB Advance sa CD-a, dakle to je bilo još prije nego li sam sebi instalirao FMCB.

12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

STo je to macrovision? I kako ga isjljuciti?

 

P.S. uLaunchELFv4.16 CD nemojte skidat jer je ostecen....

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

mrzim dupli post...

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2012 7:39 (Dario09900).
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Jeli se ulaunchELF otvara na principu ps1 igre? Jer sam skinuo 3 i nijedan nece da ucita...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Dario09900 kaže...

STo je to macrovision? I kako ga isjljuciti?

 

P.S. uLaunchELFv4.16 CD nemojte skidat jer je ostecen....

Ne znam ni sam točno što je to, ali to bi bila u biti neka zaštita. Uglavnom, isključuje se tako da prilikom paljenja PS-a 2 držite tipke trokut i krug. I tada se otvara izbornik u kojem se može isključiti Macrovision.

Dario09900 kaže...

Jeli se ulaunchELF otvara na principu ps1 igre? Jer sam skinuo 3 i nijedan nece da ucita...

Što bi to značilo na principu igre? Skinite 4.08 verziju, snimite je i recite radi li. Iz nekog razloga već nekoliko vas ima problem sa uLaunchELF-om, a to je u biti vrlo jednostavno snimiti i meni je uspjelo iz prve.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

E drug sve sam to odradijo al kad odem na esr nece da mi cd  ucita mislim da okrice se evo imas video na youtubu sto sam snimao pa vidi o cemu je problem pa mi reci ? 
 

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Vidim da pokušavate igrati patchiranu igru i u pitanju je debeli PS 2 - je li tako? Pošto nisam do sada probao patchirati niti jednu igru jer imam čip pa nemam razloga patchirati igre izgleda da ću se morati malo pozabaviti s tim. Stoga molim da se malo strpite da vidim u čemu je stvar i obećajem da ću javiti rezultate.

15 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Evo ne radi ni meni. Patchirao sam ISO i snimio ga sa DVD Decrypterom (ne znam zašto svugdje spominju baš taj program jer se ISO slike mogu snimati i sa drugim programima) na DVD-R i kada je idem pokrenuti samo mi ekran poljubičasti pa pocrni i onda tako samo stoji. A običan ne patchiran DVD mi se pokrene bez problema sa ESR programom. Ne znam do čega je, možda čip ima svoj utjecaj.

 

Pa sam malo gledao po Internetu i vidim da nisam ništa krivo radio, pa ne znam... Doduše patchirao sam i snimio samo jedan DVD (da napomenem da je igra original, konkretno MoH: Rising Sun) i nije radio, a drugu igru nisam pokušavao patchirati. Stvarno ne znam do čega je. Jedino da pokušate snimiti još jedan DVD i za svaki slučaj evo upute.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 22:18 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu
Poštovani forumaši !

1.)

Ako želite uspješno instalirati freemcboot, predlažem da kupite prvo i CD i DVD PIŠI BRIŠI i na njima snimajte ulaunch ili ps2 igre i onda tek isprobavajte da li će igre ispravno raditi.

Osobno to primjenjujem i uštedio sam mnogo praznih CD i DVD-a.

Za FAT ( debeli ) model ps2 konzole nemogu govoriti da li prepoznaje piši briši CD DVD medije ali znam da sigurno prepoznaje na SLIM PS2 konzolama.

- PRIZNAJEM DA JE TO SPORIJI NAČIN ALI ZASIGURNO ĆETE UŠTEDJETI PUNO PRAZNIH CD I DVD MEDIJA NA OVAJ NAČIN.

2.) Osobno koristim MEMORY PS2 CARD OD 64 MEGABAJTA A PREPOZNAJU GA I FAT I SLIM PS2 I GARANTIRAM DA SU 40 PUTA BRŽE OD ORIGINALNIH PS2 MEMORY CARD OD 8 MEGABAJTA.

OVO JE I PREPORUKA SVIMA KOJI ŽELE KUPITI BILO KAKVU ELEKTRONIČKU ILI DRUGU ROBU i sve je FREESHIPING ali do vrijednosti u iznosu 160 kuna po danu da nemorate plaćati carinu i obavezno je kartično plačanje pa preporučam PAYPAL RAČUN PREKO KOJEGA I PLAČAJTE NARUČENU ROBU :

www.dealextreme.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

1.) CD i DVD RW su vrlo korisni, ali moj PS 2 (tanki) ih ne čita. Tako da ne podržavaju svi tanki PS 2 CD i DVD RW medije.

2.) Tu nemam iskustva jer nisam koristio memorijske kartice veće od 8 MB, ali sam čuo da nije pouzdano koristiti memorijske kartice veće od 16 MB. A za brzinu ne znam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice