Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

poruka: 317
|
čitano: 183.129
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Je li to neće da otvori bilo koju igru? Stavi također i OPL, pa vidi radi li s njim, odnosno pokreće li igre.

 

I reci mi kakav disk imaš? Reci naziv i marku/poizvođača? Možda da staviš najnoviji FMCB, ako već nisi, a pretpostavljam da nisi i da je instalirana 1.8 verzija (tu imam i ja).

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Nažalost ne radi ni si usb adv ni PS2 loaderom, u oba dva slucaja slika stane zamrzne se i to je to ne uđe u igru, probo sam i sa verzijom 1.8 i 1.93 Fmcboot nije pokazalo nikakve razlike jedino što sam sa  ver 1.93 mogo ulazit u open ps2 loader i podesavat opcije! Imam debeli ps2 a disk je Samsungov HD 154 UI od 1.5 tera

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Kako je spojen disk? Preko USB adaptera? Ima li on svoje napajanje?

Koliko je velika ta FAT32 particija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Disk je spojen preko USb-a, ima svoje napjanje strujno, veličine fat 32 particije je 800 gigbajta

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Prvo probaj sa manjom particijom (do 100 GB). Pokreni uLaunchELF i odi pod MASS:.

Tek kad tamo dobiješ disk onda podesi za rad sa Open PS2 Loaderom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
marac13 kaže...

Disk je spojen preko USb-a, ima svoje napjanje strujno, veličine fat 32 particije je 800 gigbajta

Da, kao što je već rečeno, odredi manju particiju. Ja sam napravio od 32 GB, a veću nisam ni pokušavao napraviti.

12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Da li je moguce sejvati igru na usb, sa obzirom da nemam memorijsku karticu ?

Darko
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
DarkoKwon kaže...

Da li je moguce sejvati igru na usb, sa obzirom da nemam memorijsku karticu ?

Da, OPL ima mogućnost VMC, tj. virtualne memorijske kartice, koje se spremaju na USB/HDD/mrežu.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
12 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
blagus kaže...
DarkoKwon kaže...

Da li je moguce sejvati igru na usb, sa obzirom da nemam memorijsku karticu ?

Da, OPL ima mogućnost VMC, tj. virtualne memorijske kartice, koje se spremaju na USB/HDD/mrežu.

Ili, da li je mozda moguce snimati igru preko interneta ? Nesto na foru , cloud, oblak.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 23:12 (DarkoKwon).
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Misliš "streamati"? Iskreno - ne znam. Ovo pokretanje igre u OPL-u gdje je posrednik modem/router nema veze s Internetom. Igre se nalaze na internom HDD-u računala. Što se tiče VMC-a, baš ću vidjeti hoće li mi raditi kako treba. Nisam to još pokušao izvesti. Baš me zanima...

 

Javiti ću kako je prošlo.

12 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Misliš "streamati"? Iskreno - ne znam. Ovo pokretanje igre u OPL-u gdje je posrednik modem/router nema veze s Internetom. Igre se nalaze na internom HDD-u računala. Što se tiče VMC-a, baš ću vidjeti hoće li mi raditi kako treba. Nisam to još pokušao izvesti. Baš me zanima...

 

Javiti ću kako je prošlo.

Hvala, posalji poruku :)

Darko
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Maloprije sam isprobao i radi. Naravno, preduvjet za to je FMCB i instaliran OPL (mislim da je potrebno imati najmanje 0.8 verziju) ili CD verzija OPL-a (ako postoji, a vrlo vjerojatno da).

 

Za sada sam isprobao VMC samo kod igre GTA SA. Dakle, pošto ja većinom pokrećem igre sa mreže (PC-a), shodno tome sam u "PS2SMB" mapi (na računalu) napravio mapu "VMC" (bez navodnika). I treba namjestiti da korisnici mreže ("network users") mogu mijenjati datoteke u mapi PS2SMB i njezinim podmapama. Tj. da OPL može izraditi VMC datoteku u mapi "VMC". A ako se igre pokreću sa vanjskog USB HDD-a onda samo treba napraviti mapu "VMC" u tzv. "root" direktoriju FAT32 particije (tamo gdje se nalaze "rascjepkane" igre). Barem mislim da je to tako.

 

U biti dopuniti ću tutorijal da bude sve na jednom mjestu.

 

A sljedeći "pothvat" mi je surfanje Internetom (Google) na PS-u 2. Ne znam je li to uopće moguće, ali koliko vidim izgleda da je. I to preko NAD (Network Access Disc) programa. Taj program sam prije koji dan pronašao i skinuo, ali ne pokreće mi se u OPL-u preko mreže, pa moram kupiti koji DVD (a nemam volje skinuti najnoviju verziju OPL-a i onda sve ponovno podesiti{#}) da to snimim i vidim radi li. Jedino bih mogao staviti NAD na vanjski USB disk i pokušati pokrenuti sa USB Advance-om. Znam da to nema baš neke svrhe (surfanje Internetom preko PS-a 2), ali baš me zanima...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 11:11 (Izzy).
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Zahvaljujem se svima na uputama. Uspio sam pokrenuti igranje preko OPL-a. Igram sa USB sticka od 4gb. Zanima me da li se može igrati sa USB sticka od 32gb, da ga ne kupujem bezveze.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Maloprije sam isprobao i radi. Naravno, preduvjet za to je FMCB i instaliran OPL (mislim da je potrebno imati najmanje 0.8 verziju) ili CD verzija OPL-a (ako postoji, a vrlo vjerojatno da). Osobno mislim da nisam stavljao noviju verziju OPL-a od one koja je došla sa FMCB 1.8 Noobie package-om i VMC mi radi.

 

Za sada sam isprobao VMC samo kod igre GTA SA. Dakle, pošto ja većinom pokrećem igre sa mreže (PC-a), shodno tome sam u "PS2SMB" mapi (na računalu) napravio mapu "VMC" (bez navodnika). I treba namjestiti da korisnici mreže ("network users") mogu mijenjati datoteke u mapi PS2SMB i njezinim podmapama. Tj. da OPL može izraditi VMC datoteku u mapi "VMC". A ako se igre pokreću sa vanjskog USB HDD-a onda samo treba napraviti mapu "VMC" u tzv. "root" direktoriju FAT32 particije (tamo gdje se nalaze "rascjepkane" igre). Barem mislim da je to tako.

 

U biti dopuniti ću tutorijal da bude sve na jednom mjestu.

 

A sljedeći "pothvat" mi je surfanje Internetom (Google) na PS-u 2. Ne znam je li to uopće moguće, ali koliko vidim izgleda da je. I to preko NAD (Network Access Disc) programa. Taj program sam prije koji dan pronašao i skinuo, ali ne pokreće mi se u OPL-u preko mreže, pa moram kupiti koji DVD (a nemam volje skinuti najnoviju verziju OPL-a i onda sve ponovno podesiti{#}) da to snimim i vidim radi li. Jedino bih mogao staviti NAD na vanjski USB disk i pokušati pokrenuti sa USB Advance-om. Znam da to nema baš neke svrhe (surfanje Internetom preko PS-a 2), ali baš me zanima...

E hvala na testiranju druze. Dakle možeš li mi poslati linkove od tih opl i fmcb softvera, jer ja ne znam ni šta je to, kada god googlam uvijek pričaju u skraćenicama pa i ne skontam najbolje. Dakle treba mi blank dvd na kojeg ću narezati da dva softvera, međutim kako to sve uraditi butabilnim, je li možeš malo bolje objasniti ?

Darko
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
toktiz kaže...

Zahvaljujem se svima na uputama. Uspio sam pokrenuti igranje preko OPL-a. Igram sa USB sticka od 4gb. Zanima me da li se može igrati sa USB sticka od 32gb, da ga ne kupujem bezveze.

Znači sve dobro radi sa USB sticka? Odlično onda jer meni sa mog takeMS sticka od 4 GB nije se izvodilo zadovoljavajućom brzinom (samo 1 igra isprobana). Nisam siguran hoće li uredno biti prepoznat stick od 32 GB. Ali na vanjskom USB disku sam napravio FAT32 particiju od 32 GB jer tek kada sam se bio upoznavao sa svim ovim (FMCB, OPL itd.) sam pročitao da FAT32 particija može biti maksimalne veličine od 32 GB (Win XP ograničenje). Također kod FAT32 datotečnog sustava postoji i ograničenje veličine svake pojedinačne datoteke, a to je 4 GB. Ali to nije problem jer USB Extreme rascjepka igru na manje dijelove (datoteke).

 

Uglavnom ne mogu garantirati da će USB stick od 32 GB biti uredno prepoznat i skorišten. Trebalo bi pročitati što kažu drugi korisnici koji su probali sa takvim stickovima igrati igre na PS-2. Ono što treba imati na umu je da USB stickovi i ext. diskovi moraju biti particionirani u FAT32 jer PS2 ne podržava NTFS datotečni sustav preko USB-a.

DarkoKwon kaže...

E hvala na testiranju druze. Dakle možeš li mi poslati linkove od tih opl i fmcb softvera, jer ja ne znam ni šta je to, kada god googlam uvijek pričaju u skraćenicama pa i ne skontam najbolje. Dakle treba mi blank dvd na kojeg ću narezati da dva softvera, međutim kako to sve uraditi butabilnim, je li možeš malo bolje objasniti ?

Linkovi su u tutorijalu. Evo objašnjenja tih skraćenica: - FMCB - Free McBoot

                                                                                      - OPL - Open PS2 Loader

                                                                                      - VMC - Virtual Memory Card

 

Prvo reci što točno želiš - ako se ne varam tebe zanima samo OPL da bi mogao igrati igre sa USB stickova, ext. diskova i eventualno mreže? I naravno, da bi mogao koristiti VMC. Ako je tako, onda dobro, ali preporučam instalaciju FMCB-a i nakon toga instalaciju (bolje rečeno kopiranje) OPL-a na MC (memorijsku karticu). Jer ne znam ima li CD verzija OPL-a. Bio sam maloprije gledao i nisam ništa našao.

 

Znači preporučam da pratiš tutorijal i instaliraš FMCB i onda nakon toga potrebne programe. Nadam se da će instalacija uspješno proći.

 

 

 

12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Igre przim na cd/dvd i one mi rade, ali nemam memorijsku karticu da snimam ono sto sam presao u tim igrama, tako da meni bukvalno treba virtuelna memorijska kartica, medjutim neko je spomenuo da mogu snimati na usb igre samo ako cu ih i igrati sa usb-a i to je ono sto zelim napraviti. Medjutim u ovom topicu kada pratim tutorial instalacije odredjenog softvera moram imati memoijsku karticu koju naravno nemam.

Darko
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ništa, vidjeti ću što se može napraviti da se OPL pokreće sa CD-a.

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Mislim da bi se OPL bez problema trebao pokrenuti sa sticka. Samo moras sprziti uLaunchELF na CD/DVD i pokrenuti OPL.

Jedino gdje bi mogao nastati problem je kod spremanja postavki samog OPL-a.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Evo može se ovo isprobati i naravno ovo što kaže Alkaline.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Sada cu pokusati uraditi ovo, samo je li mi ovisi verzija ps-a ili nesto ? Imam slim ps2

Darko
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Ovisilo bi da koristis FMCB, ovako nema veze. Bitno je samo da imas cip da mozes pokrenuti snimljeni medij.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 19:41 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Evo me s novostima što se tiče PS2 web browsera. Znači kroz NAD (network access disc) nije išlo, a i nije mi baš upotpunosti jasan, ali zato sam naišao na program NetSurf 3.1. Taj program ima Linux "bazu" ili kako se to već kaže (nisam upućen u Linux). Ima .ELF nastavak i pokreće se sa sticka preko uLaunchELF programa.

 

Dakle program radi, s tim da trebam dosta dugo čekati da se sam program NetSurf učita. Samo surfanje je neloše (nije brzo, ali opet može stati), ali program nakon svega 2-3 otvaranja (učitavanja) stranica zablokira. Znači nepouzdan je i nepraktičan zbog dugotrajnog učitavanja. Tu najviše mislim na brzinu pokretanja programa. Miš se naravno može koristiti (USB).

 

S obzirom na takvu situaciju, istraživao sam malo koliko još ima tih Internet pretraživača za PS2 i vidio da se uz NetSurf spominju Oregon (njega ima NAD) i Dillo. E, pa mene trenutno interesira taj zadnji (Dillo) i našao sam ga integriranog u PS2 Linux Live DVD 2 verziju. To mi se već skinulo, ali nemam prazni DVD, pa kada kupim prazne DVD-ove ću snimiti ISO tog Linux-a i vidjeti kako stvar radi.

 

PS: Samo da kažem da sam upravo sada pronašao i PS2 Linux live DVD 3 verziju. Tako da ću tu verziju skinuti i snimiti na DVD. Mislim da ovu prethodnu neću snimati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Uspio sam spojiti PS2 mrežnim kablom sa stolnim računalom preko routera. Napravio sam particiju od 32gb u fat32 i zasad sve igre rade. Zanima me da li se može napraviti veća particija od 32 gb u fat32 i da li baš mora biti particija u fat32?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Particija na eksternom disku mora biti FAT32, a može li biti veća - ne znam. Pokušaj. Ono što sam sada pročitao je da se na FAT32 particiji ext. diska mogu napraviti mape "CD" i "DVD" i onda u mapi "DVD" se mogu stavljati ISO slike igara i koliko vidim piše da se onda to pokreće najnormalnije. Jedino treba imati na umu da igre veće od 4 GB se ne mogu na taj način (ISO slika) stavljati na FAT32 particiju. U tome slučaju treba koristiti USB Extreme za prebacivanje igara (većih od 4 GB) na ext. disk.

 

I reci mi možeš li normalno igrati igre koje ti se nalaze na računalu s obzirom da kažeš da si spojio PS2 i PC? Tek tako me zanima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 12:15 (Izzy).
14 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
toktiz kaže...

Uspio sam spojiti PS2 mrežnim kablom sa stolnim računalom preko routera. Napravio sam particiju od 32gb u fat32 i zasad sve igre rade. Zanima me da li se može napraviti veća particija od 32 gb u fat32 i da li baš mora biti particija u fat32?

Preko mreze je nebitno jer PS2 komunicira SMB protokolom. Ja igre imam na 1.5 TB NTFS disku i sve radi.

Koji router imas? Kod mene na TP-Linku TD-W8901G radi dok kod frenda na SX763 igre trzaju pa mora direktno spojiti na PC da bi radilo kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 14:58 (Alkaline).
12 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Nije mi se decki ovo nikako dalo raditi narucio sam memorijsku preko neta, tako je najbolje :) Uglavnom da li se moze igrati online na ps2 ako imam instaliran modchip ? Primjetio sam da se igraju igre tipa battlefield 2 i jos neke online i u 2014, jedva cekam da probam :)

Darko
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Particija na eksternom disku mora biti FAT32, a može li biti veća - ne znam. Pokušaj. Ono što sam sada pročitao je da se na FAT32 particiji ext. diska mogu napraviti mape "CD" i "DVD" i onda u mapi "DVD" se mogu stavljati ISO slike igara i koliko vidim piše da se onda to pokreće najnormalnije. Jedino treba imati na umu da igre veće od 4 GB se ne mogu na taj način (ISO slika) stavljati na FAT32 particiju. U tome slučaju treba koristiti USB Extreme za prebacivanje igara (većih od 4 GB) na ext. disk.

 

I reci mi možeš li normalno igrati igre koje ti se nalaze na računalu s obzirom da kažeš da si spojio PS2 i PC? Tek tako me zanima.

Normalno igram igrice, nema ni najmanjeg zatrzavanja. Zatrzavanja znaju biti kod uvodnih filmova, ali u samoj igrici nikad. Router mi je Thomson.

I ja sam koristio usb extreme za prebacivanje igrica. A jel to znači da ako je ntsc format diska da igrice ne moram prebacivati usb extremom. U kojem formatu onda stoje igrice? Jel samo ISO?

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.8.2014 13:31 (toktiz).
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
DarkoKwon kaže...

Nije mi se decki ovo nikako dalo raditi narucio sam memorijsku preko neta, tako je najbolje :) Uglavnom da li se moze igrati online na ps2 ako imam instaliran modchip ? Primjetio sam da se igraju igre tipa battlefield 2 i jos neke online i u 2014, jedva cekam da probam :)

Ne igram igre "online" na PS-u, tako da nisam upoznat s tom stranom PS-a 2. Pitaj Alkalinea. Možda će on znati više o tome.

toktiz kaže...

Normalno igram igrice, nema ni najmanjeg zatrzavanja. Zatrzavanja znaju biti kod uvodnih filmova, ali u samoj igrici nikad. Router mi je Thomson.

I ja sam koristio usb extreme za prebacivanje igrica. A jel to znači da ako je ntsc (NTFS) format diska da igrice ne moram prebacivati usb extremom. U kojem formatu onda stoje igrice? Jel samo ISO?

Odlično onda. Ovako, kada igraš igre koje se nalaze na PC-u (preko mreže) tj. HDD-u u računalu onda ne prebacuješ igre sa USB Extreme-om. Samo staviš ISO sliku (i preimenuješ je) određene igre u mapu "DVD" koja se pak nalazi u mapi "PS2SMB i to je to.

 

A USB Extreme se koristi kada imaš namjeru igrati igre sa USB uređaja (stickova i vanjskih diskova). Znači tada trebaš prebaciti igre sa tim programom. Isto tako sam jučer negdje pročitao da OPL može pokrenuti igre sa vanjskog USB diska u ISO formatu, ali to nisam isprobao, pa ne znam je li to točno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.8.2014 16:21 (Izzy).
14 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Izzy kaže...

Ne igram igre "online" na PS-u, tako da nisam upoznat s tom stranom PS-a 2. Pitaj Alkalinea. Možda će on znati više o tome.

 

A USB Extreme se koristi kada imaš namjeru igrati igre sa USB uređaja (stickova i vanjskih diskova). Znači tada trebaš prebaciti igre sa tim programom. Isto tako sam jučer negdje pročitao da OPL može pokrenuti igre sa vanjskog USB diska u ISO formatu, ali to nisam isprobao, pa ne znam je li to točno.

Ne igram ni ja online ali koliko vidim da se uz malo muke.

PS2 koristi DNAS autentifikaciju gdje je potrebno imati original da bi se mogao prijaviti na server, ako se koristi kopija potrebno je patchati igru.

 

Sjecam se prije par godina da su PCSX2 developeri preko emulatora igrali igre online, ali to je moguce samo sa kompletnom BIOS slikom sa korisnikove konzole (znaci ne skinute sa Interneta)

jer DNAS koristi podatke koje su jedinstvene za svaku konzolu za autentifikaciju, a piratizirani BIOS kojeg ima hrpa ljude sve je samo ne jedinstven.

 

--

ISO preko USB sticka/HDD-a radi ali zbog FAT32 sistema sve igre koje imaju image veci od 4 Gb nemogu se prebaciti.

Zato je preporucljivo koristiti USB Advance/USB Extreme jer razlomi igru na vise datoteka.

9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Pozdrav svima,novi sam ovdje pa mozda ima neka tema slicna ovom mom problemu,sve sam pretrazio ali nisam mogao naci,inace trebam malu pomoc :)

Imam PS2 i sve sam instalirao ovo,oko MC Boota,igram uveliko igrice preko usb-a,sve super i hvala vam,ali imam jedan problem,igram PES 2014 i vidim maloprije je izasao novi Option File 2015,i da se dodaje tako sto se program ako dobro procita max nareze na cd,ali tu nastaje problem jer u mojoj PS2 ne radi laser,pa ako moze mala pomoc da li bi ja mogao to kako uraditi na drugi nacin ?

 

Imam sve ostalo instalirano,od MC Boota,luchera itd itd,hvala vam unaprijed na odgovoru :))

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice