Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

poruka: 317
|
čitano: 183.501
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

To je ovo? I to bi trebalo dodati u postojeću igru (PES 2014)? Nešto slično sam pokušao napraviti sa igrom Worms 3D kada sam htio ubaciti neke datoteke koje bi mi donijele Engleski jezik u igru. Ali na žalost nakon toga mi igra više nije htjela raditi. Uglavnom, išao sam modificirati ISO sliku (tzv. image) sa programom MagicISO, ako se dobro sjećam. Ali onda taj modificirani ISO mi se nije htio pokrenuti sa OpenPS2Loaderom i to sa računala (mreža) dok ovaj originalni ISO je naravno radio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 14:19 (Izzy).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Da to je,i ja sam nasao ali me sada zeza jer mi laser ne radi i ne znam kako bih mogao ubaciti to,znam da je postupak da se option file prebaci na memory karticu,i to nakon sto snimis na cd neki program,ali kod mene laser nije uredu,tako da s cd-om to otpada,trebam naci novi nacin,pa eto ako neko zna,bio bih mu zahvalan :)

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Nije mi jasno što točno želiš napraviti i koji je to program potreban. Hajde daj mi taj postupak (link) koji si našao da ga pročitam.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Vidi imam pes 2014 na usb sticku,i sada zelim ubaciti option file od 2015,preuredjeni grbovi i tako te stvari sto si mi ti vec pokazao u linku,ali imam problem jer svaki primjer kako se ubacuje to svodi se na to da se option file prebacuje preko cd-a,a ne mogu tako jer mi na ps2 konzoli ne radi laser i ne moze ocitavati cd,pa pitam da li postoji neki drugi nacin.

Evo ti primjer kako se to radi,preko cd-a:


15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

A što se sve treba prebaciti na memorijsku karticu? Vidim 3 datoteke kada skinem i raspakiram taj "LSNN PES6 2014-2015". Uglavnom, stavi ono što ti je potrebno na USB stick i pomoću uLaunchELF-a kopiraj to što trebaš na memorijsku karticu. Mislim da bi to mogao odraditi na taj način.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Probao sam tako,ali mi se samo pojavi da mi je fajl corrupted i nista.Ne znam kako bi mogao :S

9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Pozdrav, Izzy.

 

Tražeći po internetu servis koji će mi popraviti laser, da mi klinci mogu nastaviti igrati PS2, naletio sam na ovu Vašu temu. Prateći Vaše detaljne upute iz prve sam uspio pokrenuti San Andreas s USB sticka. San Andreas nam nije ovako dobro radio ni kad su i DVD i laser bili novi novcati.

 

Najljepša hvala, kako od mene (ipak je tata stari gejmer!) tako i od mojih klinaca.

 

Zanima me samo jedan detalj: kako na USB stick staviti više igara a da ih OpenPS2Loader sve prepozna i ponudi za igranje u svome start meniju? Trenutno mi OPL prepoznaje samo onu igru čiji se fileovi nalaze u root direktoriju USB sticka:

 

KINGSTON (E:)

CFG (file folder)

VMC (file folder)

ul.07EBB4CF.SLES_525.41.00

.

.

.

ul.07EBB4CF.SLES_525.41.04

ul.cfg

ul-old.cfg

 

 

Kapacitet USB sticka je skoro 16 GB, dakle mogu na njega stati 3-4 DVD igre.

 

Kad na root direktorij USB sticka želim dodati i fileove neke druge igre - dolazi do problema, jer i ta druga igra među ostalim sadrži ova dva posljednja .cfg filea koji su istoga naziva kao i oni od San Andreasa. Dakle ova dva .cfg filea od druge igre mogu ili iskopirati na root direktorij preko San Andreasovih .cfg fileova ili odustati od kopiranja.

 

Pretpostavljam da trebam preimenovati ova dva .cfg filea od druge igre koju želim dodati na USB stick, no ne znam kako ih preimenovati a da ih OPL i dalje prepoznaje.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

 

Srdačan pozdrav,

 

gfest

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ne znam. Nikada mi to nije predstavljalo problem. Samo bih pomoću USB Extreme-a prebacivao igre na vanjski USB disk (sa sticka ne igram) i OPL ili USB Advance bi ih uredno prikazao.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ok, svakako još jedno veliko HVALA!

 

gfest

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

USB Extreme Game installer ce igre pravilno razvrstati po disku tako da ih se moze vise staviti.

No problem je jer ne radi na stickovima nega na vanjskim diskovima. Na koju tocno "foru" zna da je disk ne znam (kapacitet?),

ali ja sam ga znao prevariti tako da sam promjenio drive letter od sticka na onaj od diska i program je uredno prebacio igru.

 

No, ima i druga opcija koju OPL podrzava, a to je bacanje ISO datoteka na stick.

Nazivi direktorija i igara moraju biti kao u mom postu za igranje preko mreze.

Problem je jedino sto igre u tom slucaju ne smiju biti vece od 4 GB jer OPL cita FAT32, a ne NTFS.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2014 0:52 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic



3. Sljedeći korak je pokazati FMCB-u gdje se nalaze ta 2 programa koja smo maloprije stavili na memorijsku karticu da ih on može prikazati u svome izborniku. Uključite ponovno konzolu i u FMCB izborniku odaberite "FMCB Configurator". Sada pritisnite x ako želite da vam predstavlja OK ili O ako želite da vam on predstavlja OK (ja sam izabrao x). Sada su vam se otvorile postavke FMCB-a. Vi ćete tu odabrati "Configure OSDSYS options". Pod "Configure Item" dođite do broja 7. Tu ćete postaviti da vam USB Advance bude 7. po redu u FMCB izborniku. Uđite u "Configure Item" i pod "Name" napišite naziv programa, a pod "Path1" morate uputiti FMCB do programa koji se nalazi na memorijskoj kartici. Meni se USB Advance nalazi pod "mc0", a ako se vama nalazi memorijska kartica u drugome utoru, onda ćete ući u "mc1". I na memorijskoj kartici samo morate naći mapu "BOOT" u kojoj se nalazi "USBADVN.ELF" i kliknuti x. I to je to! Time ste pokazali FMCB-u gdje se nalazi USB Advance, koji će on sada moći pokazati u svome izborniku. Isti postupak je i za OpenPS2Loader kojeg ćete staviti da bude 8. po redu. Također ga možete staviti da bude 7. po redu, a USB Advance 8. Vi se odlučite za redoslijed. Još vam samo preostaje da se pritiskom par puta na trokut vratite na početni ekran "FMCB Configuratora" i kliknete na "Save CNF to MC0" ili "MC1" ako vam se memorijska kartica nalazi u drugom utoru. Resetirajte konzolu ili kliknite na "PS2 Browser (FMCB Restart)".

 

 

neznam što treba napisati, ja sam stavio "usb advance" i pod ovo drugo ime "openps2loader" ali kada restartam ps2 ne javlja mi se vise free mcbot program, samo mi stoji običan browser kako je inace na ps2, samo vas zelim pitati sta da stavim pod ime

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Treba napisati naziv programa (npr. OPL) i nakon toga treba odrediti putanju do tog programa. I to sve spremiti (save).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

znaci pod name za open ps2 loader pisem "OPL",   a što bih trebao napisati za usb advance?

15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

OPL je skraćeno od Open PS2 Loader - ne mora se napisati baš OPL, može se drugačije napisati. A za USB Advance napišeš upravo to. Bitno je da znaš pod kojim se nazivom nalazi OPL i USB Advance.

Samo, tu je kod tebe prisutan problem povratka na obični izbornik nakon restarta PS-a umjesto da ostane FMCB i prikaže dodane programe. Očito je tu problem nešto drugo, ako sam dobro shvatio. Je li tako?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Točno to, ne želi mi prikazati FMCB nego nakon restarta upali normalan, stari browser.

9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Imam PS2 koji nije cipovan . I zanima me dal mogu ja koristiti ovu Free mcboot opciju da bih igrao piratske igrice? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Možeš. Najjednostavnije bi bilo da na čipiranom PS-u 2 instaliraš FMCB na svoju MC. I onda je samo ubodeš u svoj PS i ako radi odlično, a ako ne ništa. Slobodno stavi najnoviji FMCB. Ja više ne pratim koji je najnoviji, ali slobodno isprobaj više verzija.

9 godina
online
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Pozdrav

 

probao sam ovu metodu preko usb sticka na ps2 slim i na starom fat kojem je otiso laser i radi . E sad zanima me ima li igdje za nabaviti mrezni adapter za tog "debelog" jer koliko vidim to bi bila najbolja metoda, i da li bi stari ide hard od kompa radio? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Drago mi je da ti radi. Nikada nisam imao debeli PS 2, pa ti tu ne znam baš... Ali vjerujem da bi IDE disk iz PC-a radio u PS-u 2. Pretpostavljam da ga samo staviš u nekakvu ladicu i ubaciš u konzolu. Prethodno ga formatiraš. A za mrežni adapter pogledaš na Njuškalu ili eBay-u.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 16:22 (Izzy).
9 godina
online
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Da, radilo mi je isprve, zahvaljujuci tvom odlicnom tutorijalu. Nazalost taj adapter stvarno nigdje za naci, a onih par oglasa je vec odavno  prodano. No vidim daje moguce spojiti i na pc preko mreze? I dali bi to rijesilo lag u animacijama/ubrzalo loading u igrama? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

Ubrzalo bi.

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

imam par pitanja, kako prebacit iso file na hard, hoce li radit hard koji se napaja preko usb-a (igra li ulogu to sto je prijenosi hard?), u koji format da stavim hard (mogu u ntfs i exfat)... koja je najbolja metoda za pokretat igre tj preko cega bi radile savrseno?

 

edit: koliko sam skuzio za ethernet foru mogu direkt spojit ps2 sa lapom a ne u router?

Pi*kice derem ko sličice!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2015 16:26 (Genoxxx).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Pozdrav!

 

Imam problem. Instalirao sam FMCB na memorijsku karticu preko SCPH-90004 (tak nes, oznaka 8C) i radi... donekle. Ne želi sam od sebe dići FMCB, nego tijekom paljenja konzole moram držati Trokut, ali  onda ne ode u FMCB, već ode u uLaunch frćuljak, pa sam onda prekopirao cijeli Noobie folder s USBa na memorijsku karticu, pa pokrećem installer i odabirem "Launch FMCB" od tamo. Je li postoji način kako da zaobiđem uLaunchELF (nije važno držao ja Trokut ili ne) da direktno uđe u FMCB?

Are you looking at me? Who are you looking at?!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Genoxxx kaže...

imam par pitanja, kako prebacit iso file na hard, hoce li radit hard koji se napaja preko usb-a (igra li ulogu to sto je prijenosi hard?), u koji format da stavim hard (mogu u ntfs i exfat)... koja je najbolja metoda za pokretat igre tj preko cega bi radile savrseno?

 

edit: koliko sam skuzio za ethernet foru mogu direkt spojit ps2 sa lapom a ne u router?

 ISO jednostavno kopiraš na disk. Odaberi FAT. Moraš paziti da ISO nije veći od 4 GB jer ga nećeš moći kopirati. U tome slučaju se koristi USB Extreme koji razlomi igru. HDD koji se napaja isključivo preko USB-a vjerojatno neće raditi na PS-u 2. Mislim da možeš izravno spojiti PS 2 i prijenosnik. A najbolja tj. najlakša metoda je (po meni) igranje preko mreže. Samo skineš igru, promjeniš naziv i igraš kroz OPL.

brashcandicoot kaže...

Pozdrav!

 

Imam problem. Instalirao sam FMCB na memorijsku karticu preko SCPH-90004 (tak nes, oznaka 8C) i radi... donekle. Ne želi sam od sebe dići FMCB, nego tijekom paljenja konzole moram držati Trokut, ali  onda ne ode u FMCB, već ode u uLaunch frćuljak, pa sam onda prekopirao cijeli Noobie folder s USBa na memorijsku karticu, pa pokrećem installer i odabirem "Launch FMCB" od tamo. Je li postoji način kako da zaobiđem uLaunchELF (nije važno držao ja Trokut ili ne) da direktno uđe u FMCB?

 Vjerojatno je to razlog djelomičnoj funkcionalnosti FMCB-a. Ako nisi, potraži i stavi najnoviju verziju FMCB-a. Možeš odabrati i Multi version install. Možda pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 14:37 (Izzy).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic

ako nisi rijesio ovaj problem javi mi pa cu ti poslati link kako da to rijesis da opl prepoznaje vise igara sa usb sticka  

LP

14 godina
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Za one koji igraju sa USB sticka preporučam USBUtil by ISEKO.

Nema problema sa stickovima, brži je nego USB eXtreme/USB Advance i može batch pretvarati iz ISO formata. Naravno podržava igre veče od 4GB.

 

@brashcandicoot: FMCB ne radi na novim modelima. Tvoj PS2 ima čip čini se, i kad stisneš trokut vuče BOOT.ELF iz direktorija na kartici.

Po defaultu BOOT.ELF je uLaunchELF. Samo nazovi koju god aplikaciju BOOT.ELF i zamjeni s postojećom datotekom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 22:20 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Hm,primjetio sam da ovaj moj PS2 nema čip (dobio sam SCPH-39004 I SCPH-50004)na 39004 ne vrti disk i možda laser ne radi dobro jer je taj okrenuo brdo kilometara(kod nekoga),a ovaj 50004 je nov novcat,vrti dvd i radi laser ali ne otvara igre,nešto nije u redu s matičnom,od 50004 sam cijelu ladicu preselio na 39004 i pokreće igre,ali samo original tako da ovo mi sve pada u vodu.

Ne mogu na memorijsku staviti mcboot jer probao sam svašta (Swap Magic) i samo mi izbaci crveni ekran s : Please insert a PS or PS2 format disc.

A koliko sam shvatio,memori kartica bi mjenjala čip i sve bi bilo ok i mogao bih igrati preko hdd bez dvd-a.

A ja naravno,nemam nikoga tko ima čipirani PS2 u mojoj blizini da to riješim.

I ovako sam prolupao,evo 02:30 su sata,cijeli dan i noć googlam,youtubiram,forumiram,nema šta nisam naskidao s neta,ispržio piši -briši cd-a i dvd-a,previše informacija,već sam se počeo gubiti,psovati,a nema rezultata tako da ću sina morati razočarati da nema ništa od konzole.

Najradije bi ih sad zapalio!

 

AMD Phenom II X 4 965 BE 3.4Ghz , AS Rock 970 Extreme , 2 X 2 GB DDR 3 Kingstron Hyperx , VTX Radeon HD 4850 , Xilence 600 W , HDD WD 500 GB Blue
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 2:28 (19JOSIP84).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
Sto ne kupiš memorijsku s već instaliranim mcbootom na njuškalu? I gdje se nalazis?
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Free McBoot-a na memorijsku karticu

Gledam sada,sve Split,Rijeka i jedan u Varaždinu,ja sam u Velikoj Gorici.

Probati ću se još mučiti ako uspijem,ako ne,probati ću zamjeniti ta dva za jedan s čipom koji radi i gotovo.

AMD Phenom II X 4 965 BE 3.4Ghz , AS Rock 970 Extreme , 2 X 2 GB DDR 3 Kingstron Hyperx , VTX Radeon HD 4850 , Xilence 600 W , HDD WD 500 GB Blue
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Instalacija Free McBoot-a na memorijsku kartic
19JOSIP84 kaže...

Gledam sada,sve Split,Rijeka i jedan u Varaždinu,ja sam u Velikoj Gorici.

Probati ću se još mučiti ako uspijem,ako ne,probati ću zamjeniti ta dva za jedan s čipom koji radi i gotovo.

 Jesi uspio,ako nisi,javi se ja sam u sv.nedelji (nije kraj svijeta),a i radim u radničkoj,pa mi doneseš memory card,pa ti stavim freemcboot gore ...

 

Jedino kaj češ morati pečirati igre prije snimanja ...

 

pozz

 

a možemo i dogovoriti ugradnju čipa,ako imaš volje ;-)

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 1:41 (nbdy32).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice