Neuredni potpisi korisnika foruma

poruka: 56
|
čitano: 7.720
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Kao što dobro znate - s ciljem izbjegavanja kičeraja, neurednosti i da bi forum bio što pregledniji, ovdje nema boldanja, animiranih gifova, slika, aktivnih linkova i sl. stvari u potpisu koji kreira svaki korisnik sam za sebe.

 

Ali ipak su se poneki "snašli" i svoje potpise "pumpaju" nabijanjem međurazmaka (enteri). Evo nekoliko nasumce izabranih primjera:

primjer 1

primjer 2

 

I sada pitanje - da li ograničiti broj znakova u potpisima?

Ili onemogućiti prazne redove?

Ili jednostavno opomenuti članove da urede svoje potpise?

 

btw - smisao ove teme je i da bude opomena sa sve da pripaze s tim potpisima :)

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

MA broj znakova nebi ogranicio ali definitivno onemogucit enter ili da se u drugi red piše.

Ima stvarno pacijenata sa ogromnim potpisima i kad ga opomeneš onda se još napuhne ko puran na glistu.

Definitivno onemogucit razmak

 

 

EDIT: Ti se sviđa moj? Nevinašce

ZLOČESTI MOD NR.1
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2009 20:50 (LUXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
ma ima i gorih potpisa

zato ja nemam nikakav. čemu to uopće služi? samo da forum bude pretrpan nekakvim glupostima i tako postaje nepregledan
15 godina
protjeran
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Najbolje rješenje za one koji ne žele gledati tuđe kilometarske potpise bi bilo da mogu isključiti privremeno ili za stalo tuđe potpise, mada se time remeti smisao samih potpisa.

 

Kazne ne bi bile dobro rješenje, jer bi ih se moralo opetovano davati onima koji se prave Englezima u pojedinim slučajevima, najbolje bi bilo po meni ograničiti broj maksimalnih znakova, te broj praznih redova svesti na minimum, jer ne da se svakom gledati tuđe umotvorine, svaki put kada skrola po postovima.

...baš je dobro vidjeti ti Vas opet..
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2009 21:02 (Garfield-LŠ).
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
jurluk kaže...
ma ima i gorih potpisa

zato ja nemam nikakav. čemu to uopće služi? samo da forum bude pretrpan nekakvim glupostima i tako postaje nepregledan
 Ma potpis bi trebao biti kao neki omiljeni citat, misao, izreka, vic,  pc konfa itd.. ali sve to lijepo napisano a ne kao neka razbacana hrpa simbola....
Držim da ste potpuno u pravu i treba to malo "sriktati"
A što mislite na ideju da slova iz potpisa imaju neku boju.... neku koja baš ne "kopa" oči a i da se lijepo uklopi u nijanse foruma...?
Nijedno pravilo bez iznimke!!
16 godina
neaktivan
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Ja bih ukinuo tu mogućnost.

 

Neki su se više puta pravdali da je to dobro zato što u potpis stavljaju svoju konfiguraciju, pa u slučaju nekog problema drugi odmah mogu vidjeti o kojoj se konfiguraciji radi. Ali ta informacija ionako nije potrebna u velikoj većini tema u kojima sudjeluju. Stavio bih eventualno mogućnost da je taj ''potpis'' vidljiv klikom na nečiji profil.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2009 21:14 (macak).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

e, da se zna..

 

ja sam svoj potpis uredio čim sam dobio opomenu..

i'm a good boy...

 

:)

 

Evo, potpis dovoljno kratak i bez- entera. :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Ja sam svoj isto korigirao.Smijeh

ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1. Razer Copperhead + Razer Exactmat , Logitech G11, Samsung 2032bw, Altec Lansing 221, Logitech Cordless Rumblepad 2
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
macak kaže...

Ja bih ukinuo tu mogućnost.

 

Neki su se više puta pravdali da je to dobro zato što u potpis stavljaju svoju konfiguraciju, pa u slučaju nekog problema drugi odmah mogu vidjeti o kojoj se konfiguraciji radi. Ali ta informacija ionako nije potrebna u velikoj većini tema u kojima sudjeluju. Stavio bih eventualno mogućnost da je taj ''potpis'' vidljiv klikom na nečiji profil.

 Pošto je ovo informatički forum bilo bi dobro da svi stave svoju konfu, a ne da pogađam šta ima...

Bilo bi dobro da kopiramo onu opciju sa pceksperta koju imaju , a zove se "Moj Komp" i onda ukinete potpis jer onda vise nicem nesluzi(barem meni).

slika dole.
1 1
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

To isto nije loša ideja.

Tak je puno urednije.

Klikneš na "Moj komp" i otvori se prozor gdje stoji koju konfu imaš.

Onda potpisa ni netreba.

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
Hyperion kaže...
Pošto je ovo informatički forum bilo bi dobro da svi stave svoju konfu, a ne da pogađam šta ima...
 To se slažem, kao što sam i rekao. Ali to ne mora biti stalno vidljivo. Klikneš na nečiji profil i onda tamo uz podatke kao što su ime, lokacija, spol itd. možeš vidjeti i konfiguraciju.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
Miro kaže...

I sada pitanje - da li ograničiti broj znakova u potpisima?

Ili onemogućiti prazne redove?

Ili jednostavno opomenuti članove da urede svoje potpise?

 

btw - smisao ove teme je i da bude opomena sa sve da pripaze s tim potpisima :)

Prvo pitanje: da

Drugo pitanje: da

Treće pitanje: zašto raditi modovima "dupli posao" kada se to ograničenjima može regulirati...

Uostalom, koga briga koje napajanje/miša/ubaci-nebitnu-komponentu-ovdje netko ima...

MHO
16 godina
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Skoro da je svejedno šta ćete napraviti, jer poznato je da ljudi postanu izuzetno 'kreativni' kad im se nešto zabrani.

 

Tako su se 'izašli na kraj' i sa sadašnjim ograničenjima. Evo i ja već imam ideju (iako me to uopće ne zanima), a di neće razno razni pacijenti koji koji u poruci napišu jednu riječ, a u potpisu imaju cijelu lektiru.

 

Neka se potpisuju, ali treba im na lijepi način dati do znanja da to što rade puno govori o njima. Poznato je da što je duži potpis, to je kraći p...s.

 

Pa neka se sad potpisuje kako ko želi.

 

 

 

 

 

Ke?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Slažem se da reda mora biti. Mislim da je to posao moderatora pa neka on odredi pravila ponašanja, a n sto baba, kilava djeca. Ne slažem se sa navođenjem konfiguracija, iz dva razloga. Kao što smo stavili nadimke a ne prava imena, na avatarima nismo mi, radi poštivanja privatnosti, tako je i konfiguracija privatna i meni ta navođenja u biti samo smetaju, ne govore mi ništa, kao ni većini. Da ne bih trebao sad ići surfati cijelu noć po postvima da vidim ima li ko grafulju kakvu ja imam, pa da ga pitam ima li on problema sa pregrijavanjem chipseta na njoj kao ja?? Glupost. I drugo, neki potpisi su krajnje, najblaže rećeno, izvan ovog foruma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Mislim da bi bilo najjednostavnije da se uvede da u potpisu smeju da postoje do dva entera (tj eol-a). To bi uz ograničenje na 300 karaktera dalo prihvatljive rezultate, tj mislim da tako potpisi ne bi prelazili pet redova pri horizontalnoj rezoluciji od 1280px (dok ona dva primera iz početnog posta imaju 11 i 9 redova).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
shkval kaže...

Poznato je da što je duži potpis, to je kraći p...s.

 

 Aha,to vi meni nešto imputirate......dragi kolegaBelji seSmijehCool

Gle,ako je dozvoljeno napisat konfiguraciju,
ne vidim zašto je to onda problem????
Onda nek se ukinu potpisi i točka.
E5200/OC@3.75Mhz,GIGABYTE P-35 DS3-L,3Gb DDR2 Kingmax/OC@900Mhz,Gigabyte Radeon 4850 512Mb DDR3&Zalman cooler,HDD Seagate 320&500Gb Sata2,2x DVD Rom LG 18x,Fortron Bluestorm2 500W,Chieftec medium tower 2x120mm fan,5x92 mm fan,Lcd LG 19"-1440x900.
15 godina
neaktivan
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Mislim da bi bilo najbolje ograniciti potpis na jedan redak a za konfu stavit ispod avatara da se klikne i onda prikazu komponente kao na PC Expert forumu.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
Miro kaže...

I sada pitanje - da li ograničiti broj znakova u potpisima?

Definitivno najbolje riješenje Namigiva 
MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
15 godina
online
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
F1-IVO kaže...

Mislim da bi bilo najbolje ograniciti potpis na jedan redak a za konfu stavit ispod avatara da se klikne i onda prikazu komponente kao na PC Expert forumu.

 Ovo je vrlodobro riješenje, zato što mnogi konfiguraciju
i ne napišu u potpis nego nešto sasvim deseto (nemam ja ništa protiv toga).
Mišljenja sam da bi forum bio daleko manje šaren kad bi se tako učiniloCool
E5200/OC@3.75Mhz,GIGABYTE P-35 DS3-L,3Gb DDR2 Kingmax/OC@900Mhz,Gigabyte Radeon 4850 512Mb DDR3&Zalman cooler,HDD Seagate 320&500Gb Sata2,2x DVD Rom LG 18x,Fortron Bluestorm2 500W,Chieftec medium tower 2x120mm fan,5x92 mm fan,Lcd LG 19"-1440x900.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2015 15:13 (fromcelltohell).
16 godina
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

čujte, ja sam da se ograniči broj znakova u potpisu. Neznam, neka razumna cifra i da bude na max. tri reda (2 Enter-a).

Poruka je uređivana zadnji put 01.01.2020. u 00:00 (HCSC).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
Hyperion kaže...
 Pošto je ovo informatički forum bilo bi dobro da svi stave svoju konfu, a ne da pogađam šta ima...

Bilo bi dobro da kopiramo onu opciju sa pceksperta koju imaju , a zove se "Moj Komp" i onda ukinete potpis jer onda vise nicem nesluzi(barem meni).
 Definitivno se slažem s ovime i mislim da bi to bio odličan dodatak forumu, a prije svega koristan.

Što se pak potpisa tiče.
Kada i ako netko pretjera sa potpisom (opet, lucidnom procjenom moderatora ili admina) tom se korisniku jednostavno onemogući korištenje istog, uz eventualnu opomenu da ga promijeni. Ako ne ide, jednostavno mu se potpis isključi.

Ali, i ona opcija, da svaki korisnik može sakriti sve potpise je dobra. :)
www.infinite-gamers.com
15 godina
protjeran
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
Hyperion kaže...
macak kaže...

Ja bih ukinuo tu mogućnost.

 

Neki su se više puta pravdali da je to dobro zato što u potpis stavljaju svoju konfiguraciju, pa u slučaju nekog problema drugi odmah mogu vidjeti o kojoj se konfiguraciji radi. Ali ta informacija ionako nije potrebna u velikoj većini tema u kojima sudjeluju. Stavio bih eventualno mogućnost da je taj ''potpis'' vidljiv klikom na nečiji profil.

  Pošto je ovo informatički forum bilo bi dobro da svi stave svoju konfu, a ne da pogađam šta ima...

Bilo bi dobro da kopiramo onu opciju sa pceksperta koju imaju , a zove se "Moj Komp" i onda ukinete potpis jer onda vise nicem nesluzi(barem meni).

slika dole.
  U potpunosti se slažem.
EDIT: Ja sam svoj uredio. 
Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz, 2MB Cache, MBO BIOSTAR G31-M7 TE, 2GB RAM Kingmax 800Mhz, Club3D Radeon HD4550 512DDR3, HDD 320GB Hitachi
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2009 9:06 (kavasaki).
15 godina
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma

Meni osobno uopće ne smetaju potpisi, ali slažem se da bi jedino  rješenje bilo smanjivanje broja znakova, plus da se još stavi ova opcija koju je Hyperion predložio!Namigiva

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma

Napravite da svako za sebe moze odlucit zeli li u temama vidjeti potpise. pa kome se ne svidaju neka iskljuci i nevidi nijedan.

Maticna: Alienware approved intel x58 Procesor: intel core i7-965 extreme 3.2 ghz 8mb chace Graficka: dual 1gb NVIDIA GeFroce GTX 280 Ram: 12gb DDR3 SDRAM 1600mhz - 6x2048mb HDD: ExPerf 600GB (2x300GB) Velociraptor SATA 3.0Gb/Sec 10.000RPM 2x16mb Cache Veza: T-com 20mb/sec
16 godina
neaktivan
offline
Neuredni potpisi korisnika foruma

Iskreno, taj koncept potpisa mi nikad nije sjeo pravo. To mi izgleda kao neka poluspamerska opcija. Dodavanje nepotrbnog teksta postu. Što želim napisati a što je vezano za neki postojeći odgovor, neću to sigurno pisati malim slovima ispod odgovora već ću to uključiti u odgovor kao bitnu stavku.

 

Iskreno, po meni je potpis nepotrebna stvar..

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma

Baš sam sad naletio na još jedan primjer zloupotrebe potpisa (u smislu da samo zbunjuje).

 

Sve sam bliži stavu koji, čini mi se, većina zagovara - maksimalno jedan red potpisa, a poseban prostor za konfu!

 

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
Miro kaže...

Baš sam sad naletio na još jedan primjer zloupotrebe potpisa (u smislu da samo zbunjuje).

 

Sve sam bliži stavu koji, čini mi se, većina zagovara - maksimalno jedan red potpisa, a poseban prostor za konfu!

 

 

 slazem se...jedan red potpisa...a mislim da nebi trebalo bit ko ima kakvu konfu,boju kose,velicinu patika
uostalom moze rec ako ga se pita...puno ljudi ni nekuzi te njihove konfe,a ovi koji kuze,ne zanima ih.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
Miro kaže...

Baš sam sad naletio na još jedan primjer zloupotrebe potpisa (u smislu da samo zbunjuje).

 

Sve sam bliži stavu koji, čini mi se, većina zagovara - maksimalno jedan red potpisa, a poseban prostor za konfu!

 

 

 To bi bilo super, samo naprijed!
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
16 godina
online
Neuredni potpisi korisnika foruma

Ta opcija Kao na pcexpertu "Moj Komp" kod avatara je nekako najbolja opcija, plus ograničiti broj znakova u potpisu..

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.3.2009 13:14 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neuredni potpisi korisnika foruma
doktor1 kaže...

Ta opcija Kao na pcexpertu "Moj Komp" kod avatara je nekako najbolja opcija, plus ograničiti broj znakova u potpisu..

 vec jest ogranicen, i ako kaze 300 zapravo je 250.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice