Imate li neki problem s BOL forumom? zaključana tema

poruka: 71
|
čitano: 11.478
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
naxeem kaže...

Nedostaje tipka u pregledu tema za odlazak na posljednji post u temi.

 Klikneš, u pregledu podforuma ili tema, bilo koji naslov u koloni "zadnja poruka" i to te vodi na posljednji post u temi.
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
Brum kaže...

Eh, da, zaboravio sam.

Ne znam je li stvar u meni, ali nigdje ne vidim opciju pregleda threadova koji su osvježeni od moje zadnje posjete...

AKA view new posts, mislim da je jako korisna stvar.


 Pa imaš ispred svakog podforuma i ispred svake teme ikonu koja je crvenkasta kada sadrži poruke koje nisi procitao, odnosno siva ako si ih sve vidio. U vrhu stranice postoji i poseban link "označi sve kao pročitano" koja restira stanje, odnosno sve označi procitanim (zgodno za one koji ne prate forum redovito, pa se prveiše toga nakupi).
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 23:24 (Miro).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
Miro kaže...
naxeem kaže...

Nedostaje tipka u pregledu tema za odlazak na posljednji post u temi.

 Klikneš, u pregledu podforuma ili tema, bilo koji naslov u koloni "zadnja poruka" i to te vodi na posljednji post u temi.
 Hahaha! Tko bi rekao. Zgodan koncept!:)

P.S. Koji je ovo wysiwyg ed?
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

Safari 3.0.4, Mac OS X 10.5.2

Neki postovi su malo krivo poravnani, u oba prikaza (hijerarhijski i ravni).

 

Evo i screenshot


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
ficho kaže...

Safari 3.0.4, Mac OS X 10.5.2

Neki postovi su malo krivo poravnani, u oba prikaza (hijerarhijski i ravni).

 

Evo i screenshot


Zvuči nevjerojatno, no problem je u - Operi. Znam da ju ne koristiš, no autori tih postova da, a ona jako loše radi s WYSIWYG editorom (što je još i dobro, jer s mnogim ostalima uopće ne radi) i generira loš kod (  umjesto razmaka) koji razvuče tablicu... Tek tu u igru dolazi Safari koji to, eto, prikazuje malo drugačije nego većina (pogrešno, jer su dimenzije tablice eksplicitno definirane).

Edit - vidi ovo:

 

Domagoj
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 21:23 (Domagoj).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?

Da, bas sam pogledao kod, zanimljivo... I kuzim da je problem sto bi se obicnom zamjenom nbsp-a za obicni razmak izgubio format normalnih postova, ali uz upotrebu regexpa bi se to lako dalo rijesit ;)


What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
ficho kaže...

Da, bas sam pogledao kod, zanimljivo... I kuzim da je problem sto bi se obicnom zamjenom nbsp-a za obicni razmak izgubio format normalnih postova, ali uz upotrebu regexpa bi se to lako dalo rijesit ;)


I dodatno usporilo forum kojem treba brzina.
Rješenje: ne koristiti Operu. Daleko jednostavnije i jeftinije od rješavanja Operinih mušica.
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
ficho kaže...

Da, bas sam pogledao kod, zanimljivo... I kuzim da je problem sto bi se obicnom zamjenom nbsp-a za obicni razmak izgubio format normalnih postova, ali uz upotrebu regexpa bi se to lako dalo rijesit ;)


Nije rješenje filtrirat sve i svašta, već se i ovako svaki post parsira zbog milion stvari. Treba riješiti da editor radi kako treba u Operi, no to nažalost nije u našoj domeni. Prvobitno smo koristili jedan drugi (ovaj je tinymce, a prije je bio fck) koji je generalno bolji, no odbija uopće raditi u Operi jer ne radi sve kako treba (općenito, podržavam takav pristup, no nismo mogli ignorirati brojne korisnike Opere).

Navodno i jedan i drugi editor (u suradnji s Operom) rade na rješavanjih tih problema - čim jedan od njih to riješi, bit će "naš".

Iako, zanimljivo, meni i Davoru (koji je bio alfa-tester za Operu) se takvi problemi ne javljaju, a navodno je ista inačica Opere.

 

Domagoj
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 8:33 (Domagoj).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?

A negdje treba povući crtu. A da napišete svoj editor? :D innerHTML.... :D

16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

koristim firefox 3 beta3 na WinXPu i ima problem u ovom topicu:

 

pogledajte:  http://farm3.static.flickr.com/2376/2260735106_85685fb3ff_b.jpg

 

i dvije poruke ispod toga, isti problem sa Domagojevom porukom

 

i druga poruka u pravilima ponašanja, je isto 'ispala' iz svoje 'kutije'

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 16:04 (electrus).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?

To je vec odgovoreno, 5 postova iznad tvog...


What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?

OK!

 

nije is se dalo čitat sve postove... Sramim se

16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

Win Xp, IE 7 - u pregledu podforuma ili tema, naslov u koloni "zadnja poruka" ne vodi na zadnji post.

 


"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse
"I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

Teme koje pregledam ostaju označene (balončić je i dalje narančast) kao da ima nepročitan post, iako ga nema. Najčešće kad se odjavim pa prijavim.


Karma is a funny thing
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

imam problema...gdje se nalazi "go to last unread post" opcija?

 

da li je nema ii ja ne mogu naći? Neodlučan

 

You lock the door
And throw away the key
Theres someone in my head but its not me.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 9:21 (Nenir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
Nenir kaže...

imam problema...gdje se nalazi "go to last unread post" opcija?

da je nema ii ja ne mogu naći? Neodlučan


Nema (još) takvog linka u otvorenoj temi, ali ima u pregledu tema!
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

Kad napisem vise odlomaka, koje odvojim jednim praznim redom, postani su kao jedan veliki odlomak.

Dok radim u editoru, sve je OK. (odvojio sam prve dvije recenice praznim redom, a opet su skupljene)


Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

sysop: winxp sp2, brows - opera 9.25

ili ja ne vidim, ili nigdje u editoru nemate tipke za quote, code i tome slično...

drugo, sam dizajn foruma je malo problematičam, pogotovo ko citiranja, gdje se citati i polje editora u dvije vrlo slične nijanse.

treće, kao iz bookmarksa idem an forum, nisam ulogiran, i niti se mogu ulogirati na taj način, a ne mogu ni resetirati password, jem mi javlja da nije resetirano.

ako idem preko sajta, onda radi normalno.

ovo gore spomenuto, sa uklanjanjem razmaka, također... :)

onda i utpikavanje @ znaka je ovih dana predstavljalo probleme, jer se pojavljivao neki čudam prozorčić (ne sjećam se za što)

tipka za pregled posta isto fali...

i ovo što je netko rekao da je lakše instalirati novi browser nego rješavati operine mušice je smiješno...

Silence! I Kill You...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 15:54 (no name).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
Hazunfefer kaže...

Win Xp, IE 7 - u pregledu podforuma ili tema, naslov u koloni "zadnja poruka" ne vodi na zadnji post.

 


 Sada vodi... :-)

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

Yap - brza korekcija nema što :)

Kad bi se još dodalo koji sve korisnici pregledavaju forum/topic na kojoj se nalazim - bilo bi savršeno (ili idemo po onoj: perfect imperfection? :).


"Gori od čarobnjaka je samo njegov šegrt." M. Mouse
"I najbolji planovi često propadnu." Mirko S. Zlikovsky
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

ev i ja primjetih bugic jedan...naime koristim operu 9.22...i na pocetnoj stranici foruma...ne vidim desni stupac do kraja...

naime  ne  vide  se  svi  nerijeseni  problemi...a  ne  moze  skrolati  vise  prema  dole...nekakav  je  prijelom  tu  napravljen...

 


u wanna peace of me....
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
shake kaže...

ev i ja primjetih bugic jedan...naime koristim operu 9.22...i na pocetnoj stranici foruma...ne vidim desni stupac do kraja...

naime  ne  vide  se  svi  nerijeseni  problemi...a  ne  moze  skrolati  vise  prema  dole...nekakav  je  prijelom  tu  napravljen...

 


 I ja imam isti probem, a koristim Firefox.

Karma is a funny thing
16 godina
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?

xp SP2 opera 9.24

Mali prob. mi se desi kada sam editovao poruku. Znaci kada sam dodao jos teksta, post je ostao isti. Nakon par "osvježenja" poruka je bila ok.

I mislim da je negdje spomenuto ali eto, opet da kazem. Kada se kuca brzi odg. poruka se odma ne pojavi. Pa nebi bilo lose da se to sredi :)  Znaci  kada  se  doda  poruka  sa  brzim  odg.  da  se  odma  stranica  refresh-uje.

Jos nesto.. zasto ne koristite simbole za smajlije tipa: :) ;) :D :X itd itd..

Recimo sada je sve OK kako ima brzi odgovor ali.. nemamo smajlija pa u nekim situacijam se opet mora izbjegavati "brzi odg."

Opet kazem nije neophodno ali to su male sitnice koje cine zivot laksim   Cool

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 19:14 (DOPE).
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

Zasada radi sve.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
shake kaže...

ev i ja primjetih bugic jedan...naime koristim operu 9.22...i na pocetnoj stranici foruma...ne vidim desni stupac do kraja...

naime  ne  vide  se  svi  nerijeseni  problemi...a  ne  moze  skrolati  vise  prema  dole...nekakav  je  prijelom  tu  napravljen...

 


 To nije bug, to je feature. Prikazuje se toliko koliko je duga stranica, čisto da ju popuni, a da ne razvlači kraće stranice. Ako nekoga zanimaju sve aktivne teme i svi neriješeni problemi, ima na vrhu (siva pasica) linkove na detaljnije.

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
Imate li neki problem s BOL forumom?

Ne znam jel ovo bilo vec, ali evo sto se meni dogada s nekim postovima (Windows XP, Firefox 2.0.0.12)

 

http://img523.imageshack.us/img523/6759/screenshot042qz6.jpg

 

Odsjece dio posta. Iznenađen

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
Domagoj kaže...
ficho kaže...

Safari 3.0.4, Mac OS X 10.5.2

Neki postovi su malo krivo poravnani, u oba prikaza (hijerarhijski i ravni).

 

Evo i screenshot


Zvuči nevjerojatno, no problem je u - Operi. Znam da ju ne koristiš, no autori tih postova da, a ona jako loše radi s WYSIWYG editorom (što je još i dobro, jer s mnogim ostalima uopće ne radi) i generira loš kod (  umjesto razmaka) koji razvuče tablicu... Tek tu u igru dolazi Safari koji to, eto, prikazuje malo drugačije nego većina (pogrešno, jer su dimenzije tablice eksplicitno definirane).

Da se nadovežem - ovo bi sada trebalo biti OK, no samo za nove postove (od jutros), stari ostaju kako jesu... Uveli smo posebno parsiranje prilikom postanja Operom (a tako mi je bila draga nekoć :))).

Domagoj
16 godina
moderator
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
RaLe kaže...

Ne znam jel ovo bilo vec, ali evo sto se meni dogada s nekim postovima (Windows XP, Firefox 2.0.0.12)

 

http://img523.imageshack.us/img523/6759/screenshot042qz6.jpg

 

Odsjece dio posta. Iznenađen


Domagoj
16 godina
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?
RaLe kaže...

Ne znam jel ovo bilo vec, ali evo sto se meni dogada s nekim postovima (Windows XP, Firefox 2.0.0.12)

 

http://img523.imageshack.us/img523/6759/screenshot042qz6.jpg

 

Odsjece dio posta. Iznenađen

  To je do mene a ne do tebe i tvoga FF. Forum (kao sto je vec rceno) ne radi
dobro sa Operom tako da de desavaju i ti problem gdje fali dio teksta (otovrio sam temu o tome).

Znaci  problem  je  u  tome  sto  sam  kucao  iz  Opere...  na  FF  mi  se  ne  prelazi  i  ako  ga  ponekad  koristim
tako  da  sada  kucam  enter  na  svakih  par  rijeci  nebili  izbjegao  sudaranje  sa  desnim  djelom  foruma. 

There is no pain or anger that I am not
16 godina
neaktivan
offline
RE: Imate li neki problem s BOL forumom?

Hvala. Namigiva

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice