AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.612
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Navi

 Kako su se razvijale cijene hi end gpu-a amd i nvidija kroz vrijeme.

 

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže..

stvar je u tome da 1080p polako dolazi svojem kraju i low end grafe moraju imati veći skok u perfomansama za veće rezolucije....

 

 

Polako prijatelju, kakav kraj za 1080p?

 

 Podaci sa steama, za mjesec Decembar 2019 (procenat korisnika po rezolucijama displaya):

 

4k -     1,84%

1440 -   6,55%

1080p - 64,94%

 

Kada bude 4k na 65%, a 1080p na 2%, onda će to što govoriš imati više smisla.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 12:05 (AFARON).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
AFARON kaže...
picajzla0707 kaže..

stvar je u tome da 1080p polako dolazi svojem kraju i low end grafe moraju imati veći skok u perfomansama za veće rezolucije....

 

 

Polako prijatelju, kakav kraj za 1080p?

 

 Podaci sa steama, za mjesec Decembar 2019 (procenat korisnika po rezolucijama displaya):

 

4k -     1,84%

1440 -   6,55%

1080p - 64,94%

 

Kada bude 4k na 65%, a 1080p na 2%, onda će to što govoriš imati više smisla.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

 ha čuj, zato i kažem da je to postupan proces

no proizvođači grafičkih kartica itekako prate tržište monitora i ako imaš u ponudi sve više 1440p monitora po relativno povoljnim cijenama, čak i vrlo povoljnim, jasno je da 1080p dolazi do svojeg kraja jer sve više ljudi koji uzimaju novi monitor će ići na veću rezoluciju - ne nužno 4k, već 2k koji su sad dovoljno pristupačni

tu su također i povećanje brzine, pa je 75hz postalo sasvim uobičajeno za nove monitore i to također zahtjeva povećanje snage, jer se optimum mijenja sa 45-60 na 60-75 fps-a

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 ha čuj, zato i kažem da je to postupan proces

no proizvođači grafičkih kartica itekako prate tržište monitora i ako imaš u ponudi sve više 1440p monitora po relativno povoljnim cijenama, čak i vrlo povoljnim, jasno je da 1080p dolazi do svojeg kraja jer sve više ljudi koji uzimaju novi monitor će ići na veću rezoluciju - ne nužno 4k, već 2k koji su sad dovoljno pristupačni

tu su također i povećanje brzine, pa je 75hz postalo sasvim uobičajeno za nove monitore i to također zahtjeva povećanje snage, jer se optimum mijenja sa 45-60 na 60-75 fps-a

 

 

 Moj nece, moj sljedeci monitor ce isto bit 1080p ali 240hz, to dat ce vjerovatno i bit 460hz vani 

16 godina
offline
AMD Navi

Sam sebe opovrgavaš; govoriš kako je 1080p prošlost i onda napominješ nekakav proces...

Znači to su ovo postoci gore otprilike, ali neka su i manji u korist 1080p...

I to je proces, i za dvije godine će 1440p karikirajmo doći na 35%...

A šta su dvije godine po pitanju tehnologije?

 

Daj molim vas, ne dramite

 

______

 

Ali mislim da ovi postovi nemaju smisla; doslovno ima par korisnika foruma koji ovu temu od izlaska NAVI kartica ubijaju nabijajući svoje mišljenje kao jedino relevantno!

Toj "pretorici" nitko nesmije ništa reći jer samo su oni u pravu! Nitko drugi

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 12:31 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

Sam sebe opovrgavaš; govoriš kako je 1080p prošlost i onda napominješ nekakav proces...

Znači to su ovo postoci gore otprilike, ali neka su i manji u korist 1080p...

I to je proces, i za dvije godine će 1440p karikirajmo doći na 35%...

A šta su dvije godine po pitanju tehnologije?

 

Daj molim vas, ne dramite

 

______

 

Ali mislim da ovi postovi nemaju smisla; doslovno ima par korisnika foruma koji ovu temu od izlaska NAVI kartica ubijaju nabijajući svoje mišljenje kao jedino relevantno!

Toj "pretorici" nitko nesmije ništa reći jer samo su oni u pravu! Nitko drugi

nisam rekao da je prošlost, nego da se približava svojem kraju i da je prelazak na veće rezolucije postupan

i postotak novijih mid-high grafa na steamu je minimalan, pa jel to znači da je jedna 1050ti (koja sama ima veći postotak od nevidijine 2xxx serije) pokazatelj trendova umjesto primjerice jedne rx 5700xt koja ima mizernih 0,26% udjela

11 godina
offline
Re: AMD Navi
doktor1 kaže...

 

Ali stvarno mi neide u glavu zašto Ansha i ostali u AMD temi praktički konstantno seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru i seru po AMDu kolda ih plaćaju ovi iz nvidie!!???

doktor1 kaže...

Netreba meni ljek...

doktor1 kaže...

Najbolje 400 kuna i bok

 

RTX 2060 koja RDR2 koji izgleda fantastično vrti na cca 45 FPSa u 1080p treba prodavat za 500kn!

To je to, nema dalje

 

doktor1 kaže...

Daj molim vas, ne dramite...

 

sorry, morao sam

 

5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

evo da dodam jos jedan bug na listu

 

inace karticu ima sad vec par mjeseci

 

nisam imao nikakvih problema niti musica do sada, a radio sam svasta s njom

 

jucer sjednem odraditi neke daily questove u WoW-u, upalim si film, smanjim prozorcic i stavim always on top, media player classic, da mogu gledat dok grindam te questove

 

krenem igrat, film pocne trzat, pa se smrzne, pa opet trzanje i puf smrzne se skroz, pa nestane slike, zvuk se i dalje cuje par sekundi i onda nestane i zvuk, stroj radi, monitor ode u stand buy mode, javlja no input

 

hard reset, probam ponovno ista stvar

 

krenem ponovo, wow radi, film sad stavim u full screen i sve stima, cim ponovno napravim mali prozorcic opet ista stvar

 

odem na drugi komp, sa geforce grafom, sve radi kak treba

 

izvadim radeon, stavim u taj komp umjesto geforce, ista stvar isto sranje isti problem

 

driveri su ovi zadnji aktualni

 

nije mi se dalo dalje istrazivat, jednostavnije mi je ne gledat film dok igram 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Bit će dobar navi revizija- 6xxx, plus bit će jeftiniji kao svaka revizija.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 13:16 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Normalno, cpu ti ima 1tflops, a grafa 10 tflops.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Normalno, cpu ti ima 1tflops, a grafa 10 tflops.

 

Ali razlika je jos drasticnija - cca 70x ubrzanje je u pitanju

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Crna magija - jedino objasnjenje
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Crna magija - jedino objasnjenje

 

A alieni?

Freak Show Inc.
6 godina
offline
AMD Navi

Za one koje bune imena 

Ne znam koliko je ovo točno i relevantno, no ipak... Ajmo pogledat na njuškalo koliko košta polovna nvidia 1080.

Prosjek otprilike 2400kn. Bez garancije. Polovno.

Kako je onda rx 5600 xt mid ili low end grafička?

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 22:26 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Jakovp kaže...
Crna magija - jedino objasnjenje

 

A alieni?

 To ti je sve povezano, alieni su nam dali svo znanje, tako su egipćani radili piramide i lisu su se sjetila zen arhitekture.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Sad tko od vas igra kakve igre u to ne ulazim, ali realno od igara šta vrijedi gtx 1060 ili rx580 odvrte na high, very high iz zajebancije na 60-75hz još pogotovo sad sa ovim syncovima. Tak da ova 5600xt po mojim kriterijima spada u high end.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

BTW - osim fan postavki Radeon Software resetira i voltazu. Prije par dana sam undervoltao karticu da vidim kako ce se ponasati. Danas pokrenem COD da malo pucam i pokrenem GPU Z da vidim temperature. Kad ono temperature poprilicne. Gledam sta mu je, kad ono voltaza resetirana na 1.2 volta. Da me jebes ja ne mogu vjerovati da oni takve elementarne stvari mogu ujebati do jaja...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Zato imaju u nazivu za drivere adrenalin. Bome je to adrenalinski sport sve to poštelat.
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Zato imaju u nazivu za drivere adrenalin. Bome je to adrenalinski sport sve to poštelat.

 

Sad sam malo guglao i uzroci su razno-razni. Kod nekih je Afterburner, kod nekih ovo, kod nekih ono. Nekima je pomoglo kad su ugasili fast startup (gledam i ne vjerujem). Ja pokusao i izgleda da napokon pamti postavke.

Ali zato ventilator na ploci ne jebe niposto da ostane na niskim okretajima. Ugasen je pa se zaleti, pa se opet ugasi...

Freak Show Inc.
8 godina
offline
AMD Navi

opcenito su ventilatori na grafickama banana

Imam Aorus xtr rx580 koja bi trebala bit među najboljim za tu graficku pa sam skinuo to sranje plasticno i stavio dva noctua ventilatora

temperature nejdu preko 60C i jos su tihi skroz

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Zato imaju u nazivu za drivere adrenalin. Bome je to adrenalinski sport sve to poštelat.

Taj Adrenalin je takav ogavni polufunkcionalni bloat da nema sanse da bi uzeo AMD grafu samo zbog toga.

 

Jel postoji opcija instalacije samo drivera sa nekim minimalnim suceljem ko sta nvidija ima?

 

Meni je Ryzen Master ostao u game modu 8/16 i jedini nacin za vratit natrag je bilo micanje RM-a i dubinsko "pranje" registry-a. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 9:10 (ansha).
10 godina
offline
AMD Navi

Piše da je Red Devil najbolja 5700xt, cijena oko 450€ u DE. 

 

Dal je velika i isplativa razlika u odnosu na neke MSI ili ASUS (nereferentne, sa dva venta) koje su oko 350-370€?

 

Čak i nebitno dal je Red Devil u pitanju, nereferentne su od 350 do tih 450€ koliko bih maksimalno dao za grafu pa me zanima isplati li se za gaming i bez clockanja, ako se daju uopće clockat. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Samo nemoj sljedece:

Asus tuf i strix
Msi mech
Xfx raw (i thicc ako bas ne moras)

Ok modeli koji nisu preskupi:

Gigabyte gaming oc
Sapphire pulse
Powercolor red dragon

Top modeli, jako tihe i hladne:

Msi gaming x
Powercolor red devil
Sapphire nitro
Gigabyte aorus
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 1 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

 

Meni je Ryzen Master ostao u game modu 8/16 i jedini nacin za vratit natrag je bilo micanje RM-a i dubinsko "pranje" registry-a. 

 

A jebo ih software

 

Jakovp kaže...


Top modeli, jako tihe i hladne:

Msi gaming x
Powercolor red devil
Sapphire nitro
Gigabyte aorus

 

Ne znam za ostale, ali za nitro donekle vrijedi samo uz undervolt. Inace nit je bas tiha a nit je hladna. Sinoc igram uz undervolt i temperatura je 74 uz ventilator na nekih 1600 okretaja (sa povremenim skokovima na cca 1900-2000). Bez undervolta temperatura je uglavnom ista ali ventilator dere na dobrih 2400 okretaja

 

EDIT: cini mi se da je jedino VRM dobro ohladjen na njoj jer je temp uvijek 60 i par stupnjeva

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 10:45 (Friday).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Znaci da ti kuciste nije bas prozracno, trebala bi raditi dosta hladnija i tisa.

Mislim da se mogu amd driveri instalirati bez adrenalin softwarea, samo driver bez sucelja.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Samo nemoj sljedece:

Asus tuf i strix
Msi mech
Xfx raw (i thicc ako bas ne moras)

Ok modeli koji nisu preskupi:

Gigabyte gaming oc
Sapphire pulse
Powercolor red dragon

Top modeli, jako tihe i hladne:

Msi gaming x
Powercolor red devil
Sapphire nitro
Gigabyte aorus

 I XFX Thicc 3 Ultra isto nije los

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2020 10:54 (hahhaajaads).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ja mislim da je sada najgore vrijeme za uzeti grafu. Kome nije mrsko sacekati koji mjesec vjv tamo nakon ili tokom ljeta imacemo novo i iz nvidie i AMD-a, a kako stvari stoje Nvidia je na dobrom putu da napravi onaj perf skok izumedju generacija kao sto je napravila  kad je sa maxwella presla na pascala, na kraju je 1080 bila doslovno 50% brza od 980, milsim da ce i vamo sada biti takav slucaj gdje cemo napokon dobiti tru 4K karticu - iako je vec vrijeme iskreno za to 

A i iz AMD-a sigurno spremaju isto veliki proizvod tako barem najavljuju vec big navi.

I dan danas svaka 1080 ili vega ili cak rx 570 i 1060 su jos oke u svim igrama na tim 1440p i 1080p i mislim da nema smisla letjeti na ovaj AMD-ov poluproizvod sto je je iako si driveri veci problem ali cijena nije na mjestu od AMD-a(procesori jesu ali grafe nisu zanimljivo) ili skupu nvidiju koja nije dala perf kakve smo iskreno ocekivali a Ray tracing niko nije trazio...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Od čekanja nema ništa ako ti treba grafa, uvijek se nešto može čekati. A što se tiče te neke "true 4K" grafe, kako Nvidia tjera poslovnu politiku s cijenama po svakoj novoj seriji, ta neka sad buduća nova "true 4K" će koštati kod nas jedno true 15 000kn. Nemam riječi na tu njihovu politiku.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Znaci da ti kuciste nije bas prozracno, trebala bi raditi dosta hladnija i tisa.


 

3x 140mm ulaz

1x 140mm izlaz

 

PLUS - kod grafe sam dolje iz pizdarije namonitorao 40mm noctuu (uzeo jer me zanimalo kakav je ventilator) koja izbacuje suludu kolicinu zraka za svoju velicinu. Sa 2080 nisam nikakvih problema imao i to sa losijom konfiguracijom ventilatora.

Nije grafa suludo glasna ali da je tiha u kucistu - nije. Uz iskljucen zero rpm temperatura joj je u idle-u upravo 47 stupnjeva. Mislim da to dosta govori o tome koliko ona emitira topline.

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Navi

S obzirom na price o toplini 5700 XT izgleda da je 5600 XT po pitanju topline/tisine puno bolja grafa..

 

HCgamingCRO Ampere bi trebao bit super da, samo da cijene budu kolko tolko normalne, barem ovaj low-mid segment.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice