Radeon R9/7 serija

poruka: 3.409
|
čitano: 405.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
lobotomac90 kaže...

Ljudi kakve su vam temperature u ove ljetne dane? Na mojoj asus r9 270 u igrama ide do 68 stupnja. Jel to ok ili je ipak malo vruće? imao prije staru nvidiju koja je naspram ove bila hladnija za 10 stupnjeva pa mi se ne sviđa ta brojka baš, a najjače od svega što je grafa stara mal više od tjedan dana.

 to je super hladno 

15 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Pa do koliko tvoja ide u igrama? Meni to puno nekako, stara gtx 460 pod laganim clockom nije preko 60 išla(doduše Hawk verzija ali opet).

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 18:29 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
lobotomac90 kaže...

Pa do koliko tvoja ide u igrama? Meni to puno nekako, stara gtx 460 pod laganim clockom nije preko 60 išla(doduše Hawk verzija ali opet).

 pitanje je i kad si mjerio gtxicu, jer su temperature odjednom skočile na ljetnu pržekanu

10 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Nisam našao nijednu jedinu igru koja grafiku i procesor teroriše kao battlefield.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 19:50 (Chico12).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
picajzla0707 kaže...
lobotomac90 kaže...

Pa do koliko tvoja ide u igrama? Meni to puno nekako, stara gtx 460 pod laganim clockom nije preko 60 išla(doduše Hawk verzija ali opet).

 pitanje je i kad si mjerio gtxicu, jer su temperature odjednom skočile na ljetnu pržekanu

 

Pa prije nego sam kupio ovu, znači nepuna 2 tjedna, konkretno mislim na GTA 5, evo nakon sat vremena igranja temp max 69, na gtx je bila 58 max,ali ajde neka je bilo i hladnije prije 10 dana, ali opet više od 10 stupnjeva razlike. Strah me i pomislit šta bi bilo da dignem malo napon za OC 

11 godina
offline
Radeon R9/7 serija

ali temp od 69stepeni nije nikako alarmantna tek kad se popne preko 85stepeni onda trazi neko rjesenje da je smanjis

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
mirzet1976 kaže...

ali temp od 69stepeni nije nikako alarmantna tek kad se popne preko 85stepeni onda trazi neko rjesenje da je smanjis

 

Ma nije mi toliko drama zbog ove temp, nego bi ju clockao pa me strah koliko će onda ići 

11 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Nista drasticno, koliko se moze ugrijati od tog tdp realno :D malo se moze clockati zbog tog ogranicenja a 10-15% ae moze dobiti

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija

dovoljno je i 5 stupnjeva da bude preko 70 i bode u oči, šta ćeš kad ne volim vrućinu 

15 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Ljudi jel moguće da je moj primjerak Asus r9 270 DCU OC zaključan po pitanju voltaže? Probao i u Msi afterburneru i Asus Gpu tweak podešavati voltažu i lockana kako god okreneš. Naravno da sam pouključivao u opcijama sve po pitanju voltaže, skinuo sve moguće restrikcije po pitanju Oc-a i 0 bodova, već se tri dana zahebavam s tim, tražim po netu i nisam ništa konstruktivno našao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 18:56 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9/7 serija
lobotomac90 kaže...

Ljudi jel moguće da je moj primjerak Asus r9 270 DCU OC zaključan po pitanju voltaže? Probao i u Msi afterburneru i Asus Gpu tweak podešavati voltažu i lockana kako god okreneš. Naravno da sam pouključivao u opcijama sve po pitanju voltaže, skinuo sve moguće restrikcije po pitanju Oc-a i 0 bodova, već se tri dana zahebavam s tim, tražim po netu i nisam ništa konstruktivno našao.

 pa moguce je, to je osnovni model od asusa! no mozes dignuti power limit do jaja (cca 120%) i dizi takt do kud ide..,lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Stjepanj kaže...
lobotomac90 kaže...

Ljudi jel moguće da je moj primjerak Asus r9 270 DCU OC zaključan po pitanju voltaže? Probao i u Msi afterburneru i Asus Gpu tweak podešavati voltažu i lockana kako god okreneš. Naravno da sam pouključivao u opcijama sve po pitanju voltaže, skinuo sve moguće restrikcije po pitanju Oc-a i 0 bodova, već se tri dana zahebavam s tim, tražim po netu i nisam ništa konstruktivno našao.

 pa moguce je, to je osnovni model od asusa! no mozes dignuti power limit do jaja (cca 120%) i dizi takt do kud ide..,lp

 

Ma za power limit znam, ali s tim se ne može postići visok clock kao sa povećanjem voltaže ako sam uspio dobro skontat.

11 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
lobotomac90 kaže...
Stjepanj kaže...
lobotomac90 kaže...

Ljudi jel moguće da je moj primjerak Asus r9 270 DCU OC zaključan po pitanju voltaže? Probao i u Msi afterburneru i Asus Gpu tweak podešavati voltažu i lockana kako god okreneš. Naravno da sam pouključivao u opcijama sve po pitanju voltaže, skinuo sve moguće restrikcije po pitanju Oc-a i 0 bodova, već se tri dana zahebavam s tim, tražim po netu i nisam ništa konstruktivno našao.

 pa moguce je, to je osnovni model od asusa! no mozes dignuti power limit do jaja (cca 120%) i dizi takt do kud ide..,lp

 

Ma za power limit znam, ali s tim se ne može postići visok clock kao sa povećanjem voltaže ako sam uspio dobro skontat.

 a koji takt postižeš sada?

15 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Digao core na 1050 i memoriju na 1500 pa mi se ruši u GTA 5, power limit do kraja. A ipak mi to nekako malo s obzirom da vidim kako ekipa postiže bez problema takt od 1100 na jezgri. Ne znam jel do igre ili čega jer mi furmark prolazi pola sata bez problema, zato sam i planirao podići voltažu da provjerim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Radeon R9/7 serija
lobotomac90 kaže...

Digao core na 1050 i memoriju na 1500 pa mi se ruši u GTA 5, power limit do kraja. A ipak mi to nekako malo s obzirom da vidim kako ekipa postiže bez problema takt od 1100 na jezgri. Ne znam jel do igre ili čega jer mi furmark prolazi pola sata bez problema, zato sam i planirao podići voltažu da provjerim.

 GTA 5 je gladan RAM memorije. Mnogi se žale da im se s 8 giga RAM-a ruši.

Furmark je dobar za testiranje, ali pravo stanje ćeš tek videti u zahtjevnim igrama.

Dakle, može grafa prolaziti furmark, ali ako se ruši u igrama onda ipak treba malo smanjiti taktove.

15 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Mile 74 kaže...
lobotomac90 kaže...

Digao core na 1050 i memoriju na 1500 pa mi se ruši u GTA 5, power limit do kraja. A ipak mi to nekako malo s obzirom da vidim kako ekipa postiže bez problema takt od 1100 na jezgri. Ne znam jel do igre ili čega jer mi furmark prolazi pola sata bez problema, zato sam i planirao podići voltažu da provjerim.

 GTA 5 je gladan RAM memorije. Mnogi se žale da im se s 8 giga RAM-a ruši.

Furmark je dobar za testiranje, ali pravo stanje ćeš tek videti u zahtjevnim igrama.

Dakle, može grafa prolaziti furmark, ali ako se ruši u igrama onda ipak treba malo smanjiti taktove.

 

Ma kada grafa nije clockana radi ko urica, nego čim ju clockam radi 3 min i bam. Zato bi i htio povećati voltažu da vidim kako će se ponašati, a ne mogu.

11 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
lobotomac90 kaže...
Mile 74 kaže...
lobotomac90 kaže...

Digao core na 1050 i memoriju na 1500 pa mi se ruši u GTA 5, power limit do kraja. A ipak mi to nekako malo s obzirom da vidim kako ekipa postiže bez problema takt od 1100 na jezgri. Ne znam jel do igre ili čega jer mi furmark prolazi pola sata bez problema, zato sam i planirao podići voltažu da provjerim.

 GTA 5 je gladan RAM memorije. Mnogi se žale da im se s 8 giga RAM-a ruši.

Furmark je dobar za testiranje, ali pravo stanje ćeš tek videti u zahtjevnim igrama.

Dakle, može grafa prolaziti furmark, ali ako se ruši u igrama onda ipak treba malo smanjiti taktove.

 

Ma kada grafa nije clockana radi ko urica, nego čim ju clockam radi 3 min i bam. Zato bi i htio povećati voltažu da vidim kako će se ponašati, a ne mogu.

 probaj dignut samo core,bez memorije

12 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Pozdrav !

Isplati li mi se više uzeti polovnu hd7850 za 700 kn bez garancije ili novu r9 260x za 1000 kn ?

Koja grafičk je bolja za igrice;npr GTA 5 ?

Ostatak PC-a je Amd Athlon II x4 640 3 GHZ i 8 Gb rama.

Hvala unaprijed !

J... ti Joca Amsterdam mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Niti jedno ni drugo, nadi 7850/7870 s garancijom, mozes i gtx660(ona ti je taman izmedu njih dvije po perfomansama)lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice