Radeon R9/7 serija

poruka: 3.409
|
čitano: 404.887
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Stjepanj, tebe zapravo jako boli jer vise nemas svoju 7950 (neprezaljena ljubav {#}), priznaj.

Znam, bila je i bit ce ocito jos duze vrijeme best buy kartica. Kad se sjetim da sam planirao prodat svoju kako bi kupio neku R9... {#} I jos bi ju morao dat u bescjenje, jer je 7950 na trzistu vise od 2.5 g., pa ti nitko ne bi htio da onoliko koliko zapravo i vrijedi.

Uglavnom, ocito sam miran sa svojom jos narednu godinu... {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 23:27 (Rupy).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Rupy kaže...

Stjepanj, tebe zapravo jako boli jer vise nemas svoju 7950 (neprezaljena ljubav {#}), priznaj.

Znam, bila je i bit ce ocito jos duze vrijeme best buy kartica. Kad se sjetim da sam planirao prodat svoju kako bi kupio neku R9... {#} I jos bi ju morao dat u bescjenje, jer je 7950 na trzistu vise od 2.5 g., pa ti nitko ne bi htio da onoliko koliko zapravo i vrijedi.

Uglavnom, ocito sam miran sa svojom jos narednu godinu... {#}

evo sta je (moja{#}) HD7950 Boost na 1150mhz radila, mjereno identicno kao sve ostale kartice u sp bf3 sve na ultri!

 

dakle da! nemas nikakve potrebe ovim tempom{#}...

ovo je po meni trenutno najbolji review 285

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-radeon-r9-285-review

dakle nemojte da vas zavaraju fps-i jer kao sto vidite na mom starom ss sta je u stanju napraviti dobro overklokana kartica

(dakle gledati koji se tocno modeli usporeduju tj na kojem su taktu radili review, jer protiv nabrijane 280-tke, 285 model ispada slabija, naravno ista kartica)!{#}

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 23:54 (Stjepanj).
15 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Znam tocno koliko moze 7950 potegnut... bilo da ju drzim na 1Ghz ili na 1.1GHz. {#}

7950 im je bila pun pogodak kartica, a ovo danas je sve nesto trulo, mlitavo...

AMD dan danas nema karticu dostojnu zamjene za 7950!

Moj PC  
4 1 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Rupy kaže...

Znam tocno koliko moze 7950 potegnut... bilo da ju drzim na 1Ghz ili na 1.1GHz. {#}

7950 im je bila pun pogodak kartica, a ovo danas je sve nesto trulo, mlitavo...

AMD dan danas nema karticu dostojnu zamjene za 7950!

Nema sigurno. Ta kartica je bomba. Nikome ne treba nista bolje ako ima FullHD monitor i nece trebati jos dugo vremena.

11 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Almin94 kaže..{#}

Nema sigurno. Ta kartica je bomba. Nikome ne treba nista bolje ako ima FullHD monitor i nece trebati jos dugo vremena.

Kad bi se malo developeri potrudili, smijem komotno reci da bi i r7 260x ili hm 7850 eventualno bila dovoljna za hd gaming danas, ali kad gamad ne brine za optimizaciju...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
online
Re: Radeon R9/7 serija

Frend sa fera mi je reko da su oni nest malo ucili o grafama, kako je uzasno neiskoristen potencijal cak i onih jako starih grafa od prije 5-10 kolko vec god. Neznam koja je tocno fora sa tim i kolko su ustvari iskoristene sitne komponente i dijelovi grafickih, al ti dodje da se zapitas..

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 2:18 (The_Fichek).
13 godina
offline
Radeon R9/7 serija

I copy and pasted my system 32 folder, now I have a 64bit operating system
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
online
Re: Radeon R9/7 serija

Lik je doslovno svrsio na logo..

9 godina
neaktivan
offline
Radeon R9/7 serija

Evo i mene u klubu za koji dan sa svojom XFX R7 260x 2gb, jedva cekam da ju probam. Pogledajte Moj PC ako vas zanima build.

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Skillzor70 kaže...

Evo i mene u klubu za koji dan sa svojom XFX R7 260x 2gb, jedva cekam da ju probam. Pogledajte Moj PC ako vas zanima build.

evo pogledali smo kad si vec spomenuo:), moram reci zavidim{#} ja dok sam isao u srednju skolu nisam ni "bajk" imao, a ti dva kompa, stan itd da ne nabrajam sve{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Stjepanj kaže...
Skillzor70 kaže...

Evo i mene u klubu za koji dan sa svojom XFX R7 260x 2gb, jedva cekam da ju probam. Pogledajte Moj PC ako vas zanima build.

evo pogledali smo kad si vec spomenuo:), moram reci zavidim{#} ja dok sam isao u srednju skolu nisam ni "bajk" imao, a ti dva kompa, stan itd da ne nabrajam sve{#}lp

Ovaj drugi komp je trebao bit laptop, ali sam malo razbisljao i odlucio slozit komp, a ne laptop. Mozda neki od vas me poznaju iz teme odabir prijenostika jer tamo sam boravio zadnje dane.

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9/7 serija
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija

280X ili 285?

Po nekoj logici 285 bi trebala biti jaca, veci broj = jaca grafa ali sto se cijene tice nije bas tako...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Radeon R9/7 serija

280X je jača i s 3GB Vrama naspram 285 koja dolazi s dvije, na netu sve testove imaš i usporedbe. Jedina prednost 285-ke je niža potrošnja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
chaselol kaže...

280X ili 285?

Po nekoj logici 285 bi trebala biti jaca, veci broj = jaca grafa ali sto se cijene tice nije bas tako...

 285 je tonga

280x je tahiti

 

Gdje je razlika 280x ima širu sabirnicu,više vram i veću potrošnju

Dok tonga ima više tranzistora točnije 5 milijardi na manji die size

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
13 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Te ce bit kompatibilna s freesyncom, dok 280x nije. Rade ajde na 285.

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Zajeb kaže...

Te ce bit kompatibilna s freesyncom, dok 280x nije. Rade ajde na 285.

 to je tako retardirano,bonaire,hawaii i tonga će podržavati a tahiti neće.Tko je tu lud.Mislim bonaire(260x) će podržavati.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
13 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Nova arhitektura. Pa moraju i oni nisto prodat uz freesync. Daju ti freesync uz monitor za 20-30$ skuplje, dok gsync monitor dode 200+ $. I gsync radi s 650ti i jacim grafama, i nicim starijim.


260X je novija arhitektura, ona ima i trueaudio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 17:42 (Zajeb).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Radeon R9/7 serija

šta je sa tim trueaudiom by the way...više ga se nigdi ne spominje...još jedan pr gimmick ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Radeon R9/7 serija

Gledao sam po forumu , ali nemogu naci.

Zanima me kada dolaze prve grafe iz 300 serije, 370x, 380x i 390x? Nesto sam citao pocetko 2015, ali, dali se zna otprilike koji mjesec?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
alien20 kaže...

Gledao sam po forumu , ali nemogu naci.

Zanima me kada dolaze prve grafe iz 300 serije, 370x, 380x i 390x? Nesto sam citao pocetko 2015, ali, dali se zna otprilike koji mjesec?

 Drugi mjesec, ako pogledas na linku ispod

 

www.redgamingtech.com/amd-r9-380x-february-r9-390x-370x-announced/

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
chaselol kaže...
alien20 kaže...

Gledao sam po forumu , ali nemogu naci.

Zanima me kada dolaze prve grafe iz 300 serije, 370x, 380x i 390x? Nesto sam citao pocetko 2015, ali, dali se zna otprilike koji mjesec?

 Drugi mjesec, ako pogledas na linku ispod

 

www.redgamingtech.com/amd-r9-380x-february-r9-390x-370x-announced/

 Oh hvala, sada sam razmisljao od 280x, ali reko bolje da pricekam, kontam si da ce 370x biti u rangu sadasnje 280x, ali ce trositi manje, manje se grijati otd. Pa zasto ne pricekati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
chaselol kaže...
alien20 kaže...

Gledao sam po forumu , ali nemogu naci.

Zanima me kada dolaze prve grafe iz 300 serije, 370x, 380x i 390x? Nesto sam citao pocetko 2015, ali, dali se zna otprilike koji mjesec?

 Drugi mjesec, ako pogledas na linku ispod

 

www.redgamingtech.com/amd-r9-380x-february-r9-390x-370x-announced/

 

hm nadam se samo da neće odgoditi 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Kamikaza1600vti kaže...

 

hm nadam se samo da neće odgoditi 

 I ja se nadam ali nekako sumnjam skoro je polovica prvog mjeseca ni traga ni glasa izbacivanju, bojim se da nece vec u 2. mjesecu

mojpismonosa
11 godina
offline
Radeon R9/7 serija
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9/7 serija

je , grafa je brutalna po specifikacijama! no dok ne odvrtimo (.)(.)3 i 3dmark13 nema kruha od toga..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9/7 serija

 Specifikacije izgledaju jako dobre. No još uvijek mi nije jasno kako se amd-ovi grafički čipovi vrte oko 1000mhz već tri generacije (ako će bit doista navedene specke i u novoj seriji), dok nvidijini idu do 1500mhz sa maxwellom? Razumijem da su različite arhitekture, no gpu clock je još uvijek od velike važnosti za konačne performanse. 640gb/s bandwidtha na 390x izgleda moćno, al opet, kad ideš klokat grafu, primaran je gpu clock koji donosi najveći porast u performansama, a klok memorije ne igra neku veliku ulogu na suvremenim jačim čipovima na 1080p ili čak 1440p rezi. Sigurno će 4K reze profitirat sa većim bandwidthom, al još uvijek ostajem pri ovom gore. Ostaje nam još vidjeti konačne rezultate. Iskreno, želim da me iznenade, ugodno, i da im novi flagship ne konkurira 980ki nego titanu x.  Ispravka - želim da pojede titana i stavi cijenu od 700$...kakav bi to sucker punch bio zelenim. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 19:28 (eywa33).
16 godina
neaktivan
offline
Radeon R9/7 serija

Malo više o HBM-u. 

 

Očekuje se propusnost od oko 512GB/s ili više (usporedbe radi, 320GB/s kod R9 290X), 3x efikasnije od GDDR5 (uz jednaku potrošnju do 3x veća propusnost), fizički zauzima 94% manje prostora na PCB-u..

Znači memorijskih čipova kao takvih više neće biti na PCB-u, nalazit će se na interpozeru u blizini same GPU jezgre, zbog čega ćemo vjerojatno ponovo imati IHS-ove, nažalost. Zadnji put viđeno na seriji 5xx od nvidije ako se ne varam. (koja je btw. tu i tamo imala problema s temperaturama zbog toga)

Najveći problem je naravno cijena sve dok ne dođe do masovne proizvodnje, a to nažalost neće biti tako brzo.

AMD kaže da će tokom ovog kvartala (znači do kraja 6. mjeseca, vjerojatno 24.6 kako je već rečeno) predstavit svoju prvu HBM karticu tako da živi bili pa vidjeli. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 22:29 (Penryn).
Moj PC  
4 0 hvala 6
15 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Ljudi kakve su vam temperature u ove ljetne dane? Na mojoj asus r9 270 u igrama ide do 68 stupnja. Jel to ok ili je ipak malo vruće? imao prije staru nvidiju koja je naspram ove bila hladnija za 10 stupnjeva pa mi se ne sviđa ta brojka baš, a najjače od svega što je grafa stara mal više od tjedan dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
lobotomac90 kaže...

Ljudi kakve su vam temperature u ove ljetne dane? Na mojoj asus r9 270 u igrama ide do 68 stupnja. Jel to ok ili je ipak malo vruće? imao prije staru nvidiju koja je naspram ove bila hladnija za 10 stupnjeva pa mi se ne sviđa ta brojka baš, a najjače od svega što je grafa stara mal više od tjedan dana.

Moja asus r9 270 OC do maksimuma ne prelazi 74*C tako da to je u redu ako ti kuciste nije bas dobro provjetreno.
To je normalno za ljeto, bar +5*C idu gore temp

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice