NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.795.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

Obzirom da rezervirati pišeš pod navodnicima, mislim da ti je savršeno jasno kako stvari funkcioniraju u links web shopu i samo trolaš bzvz ovdje.

Ne znam kako funkcioniraju stvari u webshopu zato sam napisao pitanje. Razlog zasto sam napisao pod navodnicima je zato sto mi cijeli taj postupak nije logican i nigdje ne nalazim opciju rezervacije iako je tip to tako nazvao pa mi je prvo na pamet palo da je on rekao krivo meni. I mislim da ti ne znas sto znaci trolanje vec to koristis kao izraz za po tebi glup ili nepotreban post. Mozes si procitat na internetu sto ta rijec zaista znaci umjesto da pises condescending komentare bez ikakve potrebe. 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Samo da dođe kod nas u prodaju prije cyberpunka
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

mozda pri loading screenu 

 

ako ce konzole moci 4k@30 bez real time ray tracinga, to ce bit cudo

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

60 fpsa ? Bljuv. Jos je stvar u tome da ce vjerovatno 90% naslova bit lockano u 30 fpsa, a mislim da to nitko ne zeli vidjet. Vjerovatno se bude ponovilo kao i sa PS4, kao 4k30, i na kraju ce varirat od 15-30 kao tipa u GTA 5 na PS4.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 19:26 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

mozda pri loading screenu 

 

ako ce konzole moci 4k@30 bez real time ray tracinga, to ce bit cudo

 

Možeš se ti sprdat, ali za Assissins Creed Valhalla je potvrđeno da će ići na 4k pri 60 fps-a na PS 5. A vjerujem da će se toga držati i ostali naslovi, te će postati standard kroz koju godinu.

A za taj famozni raytraycing ti neće biti dovoljno ni 1000 eura za grafu ako u 4k želiš konstantnih 60

3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

mozda pri loading screenu 

 

ako ce konzole moci 4k@30 bez real time ray tracinga, to ce bit cudo

Mislim da ce najgore ipak od svega biti to sto ce takvi vidjeti da PS5 moze biti spojen na 4k smart TV i da razvuce sliku na cijeli ekran te ce mislit da to znaci da je to nativni 4K te ce svima govoriti da je to doista 4K 60FPS.

12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

Pa da je tome tako imali bi danas identičnu grafiku kakvu smo imali u Doom2 i samo sa svakom generacijom računala ponavljali kako nam ne trebaju toliko jaka računala i grafičke kartice.

 

Kvaliteta grafike raste. Ako na PS5 možeš dobiti 4k60fps onda to isto možeš dobiti na RTX 3060Ti, što znači da na RTX 3080 možeš dobiti to isto u 100+fps, ili 60 sa puno više detalja. Što znači, vidi čuda, da za 3 godine sa više RAM i na nekoj imaginarnoj RTX 5080 možeš dobit neusporedivo bolju grafiku, a ne da je vrijeme stalo 2020. godine i sve igre do 2030. godine će izgledati identično.

 

E, sad, što bi ti trebao, ja ne znam, iskreno, niti što želiš, niti što možeš, ali dozvoli nekima koji mogu i žele da ipak to nabave ranije nego ti uspiješ ili poželiš.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...
miki_the_pirat kaže...

Obzirom da rezervirati pišeš pod navodnicima, mislim da ti je savršeno jasno kako stvari funkcioniraju u links web shopu i samo trolaš bzvz ovdje.

Ne znam kako funkcioniraju stvari u webshopu zato sam napisao pitanje. Razlog zasto sam napisao pod navodnicima je zato sto mi cijeli taj postupak nije logican i nigdje ne nalazim opciju rezervacije iako je tip to tako nazvao pa mi je prvo na pamet palo da je on rekao krivo meni. I mislim da ti ne znas sto znaci trolanje vec to koristis kao izraz za po tebi glup ili nepotreban post. Mozes si procitat na internetu sto ta rijec zaista znaci umjesto da pises condescending komentare bez ikakve potrebe. 

 Rezerviras tako da dodas u kosaricu i check outas prije nego ostali, jednom kad grafa postane "dostupna", nema drugog nacina, to ti je pokusao rec. Inace bi vec bilo unaprijed rezervirano milijardu komada :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Synthium kaže...
miki_the_pirat kaže...

Obzirom da rezervirati pišeš pod navodnicima, mislim da ti je savršeno jasno kako stvari funkcioniraju u links web shopu i samo trolaš bzvz ovdje.

Ne znam kako funkcioniraju stvari u webshopu zato sam napisao pitanje. Razlog zasto sam napisao pod navodnicima je zato sto mi cijeli taj postupak nije logican i nigdje ne nalazim opciju rezervacije iako je tip to tako nazvao pa mi je prvo na pamet palo da je on rekao krivo meni. I mislim da ti ne znas sto znaci trolanje vec to koristis kao izraz za po tebi glup ili nepotreban post. Mozes si procitat na internetu sto ta rijec zaista znaci umjesto da pises condescending komentare bez ikakve potrebe. 

 Rezerviras tako da dodas u kosaricu i check outas prije nego ostali, jednom kad grafa postane "dostupna", nema drugog nacina, to ti je pokusao rec. Inace bi vec bilo unaprijed rezervirano milijardu komada :D

 Da tako se i meni CINI, ja se samo vodim po onom sto mi je rekao, ali onda to nije rezervacija vec samo najbrzi prst, ja sam cak pitao da platim pola kartice kao polog etc. Ali dobro, drugim rijecima NEMA rezervacije u tom smislu.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

Pa da je tome tako imali bi danas identičnu grafiku kakvu smo imali u Doom2 i samo sa svakom generacijom računala ponavljali kako nam ne trebaju toliko jaka računala i grafičke kartice.

 

Kvaliteta grafike raste. Ako na PS5 možeš dobiti 4k60fps onda to isto možeš dobiti na RTX 3060Ti, što znači da na RTX 3080 možeš dobiti to isto u 100+fps, ili 60 sa puno više detalja. Što znači, vidi čuda, da za 3 godine sa više RAM i na nekoj imaginarnoj RTX 5080 možeš dobit neusporedivo bolju grafiku, a ne da je vrijeme stalo 2020. godine i sve igre do 2030. godine će izgledati identično.

 

E, sad, što bi ti trebao, ja ne znam, iskreno, niti što želiš, niti što možeš, ali dozvoli nekima koji mogu i žele da ipak to nabave ranije nego ti uspiješ ili poželiš.

 

Znači znači znači... kurac. Gledaj malo grafiku na nekim eksluzivama na plejki... a pogoni ga po snazi low range GPU

3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

60 fpsa ? Bljuv. Jos je stvar u tome da ce vjerovatno 90% naslova bit lockano u 30 fpsa, a mislim da to nitko ne zeli vidjet. Vjerovatno se bude ponovilo kao i sa PS4, kao 4k30, i na kraju ce varirat od 15-30 kao tipa u GTA 5 na PS4.

 Zasto bi bilo lokano na 30fps-a? Pa u PS5 je Gpu u rangu Rtx2080 po specifikacijama(Novi rdna 2 čip), vjerovatno i jači! Ja se s nesto slabijom grafom igram bez vecih problema na 4k i 100fps-a u popriličnom broju naslova.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Synthium kaže...

Da tako se i meni CINI, ja se samo vodim po onom sto mi je rekao, ali onda to nije rezervacija vec samo najbrzi prst, ja sam cak pitao da platim pola kartice kao polog etc. Ali dobro, drugim rijecima NEMA rezervacije u tom smislu.

Ja mislim da sam je ja prvi kupio preko weba kad je postala dostupna prvi dan u Linksu... doslovno iste sekunde dodao i poklikao next next odmah. Ali sam imao virmansko plaćanje po ponudi i automatski me nisu uzeli u obzir prije ostalih koji su platili karticom... tako da sam se mogao slikati koliko god brz bio.

 

Tako su mi i rekli kasnije kad sam ih zvao... nažalost kartica je prodana jer uplate karticom preko weba imaju prednost nad virmanom. Tako da ti narudžbe i dodavanje u košaricu ne drže vodu kod najbržeg prsta ako nije plaćanje instant također.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 20:01 (mrsmith).
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Drago mi je da si shvatio poantu... moj post nije bio s namjerom da te uvrijedim.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Volume kaže...
Samo da dođe kod nas u prodaju prije cyberpunka

 ne sikiraj se otkazat ce cybera na 30 dana :p

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Zelenapaprika2 kaže...
hahhaajaads kaže...
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

60 fpsa ? Bljuv. Jos je stvar u tome da ce vjerovatno 90% naslova bit lockano u 30 fpsa, a mislim da to nitko ne zeli vidjet. Vjerovatno se bude ponovilo kao i sa PS4, kao 4k30, i na kraju ce varirat od 15-30 kao tipa u GTA 5 na PS4.

 Zasto bi bilo lokano na 30fps-a? Pa u PS5 je Gpu u rangu Rtx2080 po specifikacijama(Novi rdna 2 čip), vjerovatno i jači! Ja se s nesto slabijom grafom igram bez vecih problema na 4k i 100fps-a u popriličnom broju naslova.

Imaju svojih razloga. "On WCCFTECH, Matt Hargett points out in a tweet that the problem is not with the console, but with players' TVs. He writes that a typical cheap 4K TV can only do 4:2:0 HDR at 4K and 60hz, but can push the HDR to 4:2:2 at 4K and 30hz. Most game developers would rather have their games look good in 4K than have them run at 60fps, and it seems they must sacrifice one or the other. Developers want their games looking "filmic" as Hargett puts it, and want more people to be able to experience their games in sharp detail and bright colors."

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa ajmo pretpostavit da će valjda PS5 prepoznat na šta je spojen i glede na to prilagodit kvalitetu prikaza i brzinu osvježavanja. Jer nekako nema smisla lockat igre na 30HZ zato što će 50% igrača imat govno od teveja, jer će ih sigurno bit ogromno sa FullHD rezolucijom.

 

Ali uspoređivat konzole i PC svakako nema smisla, zna se da na PC-u mlatiš igre možda 20-30% vremena ako si zaluđeni igrač, a ako si prosječni korisnik igraš ih manje od 5% vremena. Na PS5 češ samo mlatit igre 100% vremena i logično je da je cjeli paket puno bolje prilagođen i optimiziran nego najbolji pc na tržištu. To da će ostarit za 5 godina nije nikakava tajna ali do tada će najvjerovatnije izletit i PS6, a vrlo malo nas ovde isto tako mjenja grafičnu čim izađe nova generacija svako godinu dvije. Uz to svakako je velika prednost mlatit neke PS5 na 55" ili večem ekranu, poluležeči na kauču....

 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...
3dfx kaže...
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

mozda pri loading screenu 

 

ako ce konzole moci 4k@30 bez real time ray tracinga, to ce bit cudo

 

Možeš se ti sprdat, ali za Assissins Creed Valhalla je potvrđeno da će ići na 4k pri 60 fps-a na PS 5. A vjerujem da će se toga držati i ostali naslovi, te će postati standard kroz koju godinu.

A za taj famozni raytraycing ti neće biti dovoljno ni 1000 eura za grafu ako u 4k želiš konstantnih 60

 ok, ako ce PS5 igre se igrati u 4k@60 fps sa real time ray tracingom, kupim ti ps5

 

ako nece, ti meni kupis ps5

 

podatke ostavi u redakciji BUG-a pa se nademo kada budu vani benchevi 

 

deal? 

12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nema šta jeftina 699$ msrp kod nas preko 1000@€ pa tko voli nek izvoli.
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

 ok, ako ce PS5 igre se igrati u 4k@60 fps sa real time ray tracingom, kupim ti ps5

 

ako nece, ti meni kupis ps5

 

podatke ostavi u redakciji BUG-a pa se nademo kada budu vani benchevi 

 

deal? 

 Ti kao da si s kruške pao, pa sad se igre vrte u 4k/60fps na ps4pro a u njemu je rang hd7970+ graficka

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/amd-playstation-4-pro-gpu.b6385

A di neče s rtx 2080+

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 22:04 (Zelenapaprika2).
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa malo iznad Cro msrp 700$=7000.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Šta je sa computer univers kod njih asus tuf 850€ pa bolje je nju naruciti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nikonja kaže...

Pa ajmo pretpostavit da će valjda PS5 prepoznat na šta je spojen i glede na to prilagodit kvalitetu prikaza i brzinu osvježavanja. Jer nekako nema smisla lockat igre na 30HZ zato što će 50% igrača imat govno od teveja, jer će ih sigurno bit ogromno sa FullHD rezolucijom.

 

Ali uspoređivat konzole i PC svakako nema smisla, zna se da na PC-u mlatiš igre možda 20-30% vremena ako si zaluđeni igrač, a ako si prosječni korisnik igraš ih manje od 5% vremena. Na PS5 češ samo mlatit igre 100% vremena i logično je da je cjeli paket puno bolje prilagođen i optimiziran nego najbolji pc na tržištu. To da će ostarit za 5 godina nije nikakava tajna ali do tada će najvjerovatnije izletit i PS6, a vrlo malo nas ovde isto tako mjenja grafičnu čim izađe nova generacija svako godinu dvije. Uz to svakako je velika prednost mlatit neke PS5 na 55" ili večem ekranu, poluležeči na kauču....

 

 Ovo sto si napisao nema ama bas nikakvog smisla btw. Doslovno postoje GAMING PC setupi, sto slozene konfiguracije sto preporucene komponente upravo za GAMING PC. To sto ces ti pauzirat u sesijama pa pogledat 3 YT videa ili pricat s nekim na Discordu ne utjece na ama bas nista. Nece PS5 prilagođavat postavke jer se na konzolama ne moze mijenjati kvaliteta grafike, cak niti rezolucija. Da moze onda bi to pobilo cijeli smisao konzole a taj je da se igre vrte na jednakim postavkama u potpunosti optimiziranim za hardver koji je unutra kako bi se osiguralo da je igra 100% stabilna i uvijek na istom framerateu. Svi koji mislite da ce ova konzola imati  bilo sto sto nalikuje izmjenama grafickih postavki se trebate pripremiti za hladni tuš.

 

I da, naravno da ce se razvuci slika po TV-u da stane na cijeli ekran. Ako bude doseglo 60fps (sto ja jos uvijek sumnjam) biti ce na 1080p upscaleano na tvoj TV da se vidi na cijelom ekranu. I to je sve.

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nebi palit da je badave. 

12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Plejstejšn košta kao pola Rtx 3080 pametnom dosta. I da igre izgledaju fenomenalno na toj konzolici od 500 eura. Plejka za gaming, laptop za surfanje i piskaranje, pc za qurac. Prošla su vremena sjedenja prikovan za stolac, sad lijepo zalegnem i uzmem kontroler i pikam na 55incha. A vi si štelajte detalje na tim poluispravnim Rtx izmišljotinama.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 22:25 (mislioc).
 
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Plejstejšn košta kao pola Rtx 3080 pametnom dosta. I da igre izgledaju fenomenalno na toj konzolici od 500 eura. Plejka za gaming, laptop za surfanje i piskaranje, pc za qurac.

 tebi ko malome nisu rekli da ne diraš osinjak ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Plejstejšn košta kao pola Rtx 3080 pametnom dosta. I da igre izgledaju fenomenalno na toj konzolici od 500 eura. Plejka za gaming, laptop za surfanje i piskaranje, pc za qurac. Prošla su vremena sjedenja prikovan za stolac, sad lijepo zalegnem i uzmem kontroler i pikam na 55incha.

 Prosla vremena, a esports PC gaming raste iz godine u godinu...kao i gamerski brendovi 

 

U vecini zemalja s malo jacom plateznom moci, $2k za PC je nikakav problem i cjenovno gledaju razlika izmedu toga i jeftinijih igara i PS/Xboxa je bitno manja

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 22:26 (Mitch).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
lobotomac90 kaže...
3dfx kaže...
Zelenapaprika2 kaže...

Moje misljenje da Pc gaming buducnost ide u totalno krivom smjeru:

https://www.playstation.com/en-us/games/gran-turismo-7/

Znaci 4k/60fps s Ray tracingom za niti 3000kn!

I onda bi ja trebao dati samo za graficku 5000+kn? NE!

 

mozda pri loading screenu 

 

ako ce konzole moci 4k@30 bez real time ray tracinga, to ce bit cudo

 

Možeš se ti sprdat, ali za Assissins Creed Valhalla je potvrđeno da će ići na 4k pri 60 fps-a na PS 5. A vjerujem da će se toga držati i ostali naslovi, te će postati standard kroz koju godinu.

A za taj famozni raytraycing ti neće biti dovoljno ni 1000 eura za grafu ako u 4k želiš konstantnih 60

 ok, ako ce PS5 igre se igrati u 4k@60 fps sa real time ray tracingom, kupim ti ps5

 

ako nece, ti meni kupis ps5

 

podatke ostavi u redakciji BUG-a pa se nademo kada budu vani benchevi 

 

deal? 

 

Umjesto da pokušavaš ispasti duhovit bolje pročitaj moj post sa razumjevanjem pa ćeš vidjeti da nigdje nisam napisao da će raditi 4k 60 fps-a sa raytracingom na ps5, ali da će raditi u 4k 60fpsa, hoće.

A evo ti mi preporuči grafičku koja danas može pokrenuti nove AAA igre sa 4k u kombi sa raytracingom u konstantnih 60 fpsa, i obrati pozornost na cijenu napsram PS 5 koji će po izlasku biti manje od 4000 kn?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 22:30 (lobotomac90).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice