MSI n580gtx lightning review

poruka: 89
|
čitano: 15.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
MSI n580gtx lightning review by strit

 

Nvidia-ina high end gtx 580 grafička kartica je vrlo impresivan proizvod.

Nudi ubojite performanse za entuzijaste koji žude za brzinom i snagom.

MSI je svojom n580gtx lightning karticom rješava sve probleme koje imamo sa

referentnim karticam(buka, zagrijavanje i ogrančen overclock). Primjenjuje

poboljšanu distrubuciju napona preko čak 16 faza te ima izvrstan tvornički

hladnjak koji zbog novog dizajna krila ventilatora nudi 20% bolje performanse

od twinfrozrII hladnjaka pri istim okretajima. Također podržava software-sku

regulaciju napona za gpu, memoriju i pcb odvojeno. Kartica je sama po sebi

zvijer vrlo masivne i robusne izvedbe sa nešto širim pcb-om što otežava 

korištenje nefleksibilnih sli mostića ali zato MSI sa njom isporučuje dva

vrlo duga sli mostića koji rješavaju problem nepristupačnosti sli priključcima.

Bundle koji MSI isporučuje uz ovu karticu je u najbolju ruku jadan(osim mostića)

i sadrži dvi-vga adapter, dva šest u osam pinska naponska konektora te tri mala

adaptera za mjerenja napona mjernim instrumentom(voltmetrom). Imamo još upute i

instalacijski cd i to je to. Nema besplatnih igri, programa, postera, obavijesti

za kvaku, naljepnica ni ičeg što bi korisnik očekivao kod tako skupe kartice.

GPU je baziran na FERMI arhitekturi. Sadrži 512 CUDA jezgi, 64 teksturalnih

jedinica, 16 "polymorph" motora te je tvornički overclokiran sa 772 na 832MHz.

Memorija je također overclockirana sa 1002 na 1050MHz.

 

Hladnjak je biser za sebe. Koristi MSI-jev dizajn sa dvije deblje toplovodne

cijevi koje odvode toplinu na dalje dijelove hladnjaka i manje cijevi oko gpu-a.

Hlađen je sa dva 92mm pwm ventilatora koji imaju novi dizajn krilaca. Vrlo je tih 

i jako efikasan te da se prodaje zasebno bez grafičke sigurno bi bio "top seller".

Napajanje je izvedeno preko dva 8-pin-ska konektora koji su potrebni da izdrže

predviđen overclock i potrošnju. Na zadnjem dijelu kartice nalazimo displayport,

hdmi i dva dvi konetora. Svi konektori su pozlačeni sto je prava rijetkost. Na

zadnjem dijelu pcb-a nalazimo više switch-eva. Jedan bios switch i par njih kojima

nisam ni proučavao funkcije. Naravno tu su i led-ice koje imaju funkciju da dobro

izgledaju.

TESTNA KONFIGURACIJA:

Napajanje: Corsair hx750

Matična: Gigabyte GA-990X-UD3

Procesor: Amd phenom II 975 be 4,4GHz

Hlađenje: Thermalright Silver Arrow

Memorija: G.Skill ripjaws 1600 MHz cl8

Disk: SSD G.Skill pheonix pro 60GB

 

Kučište: CoolerMaster HAF 932 advanced

 

LINK za usporedni test sa INTEL konfiguracijom i eventualni bottleneck.

 

KORIŠTENI SOFTWARE:

Molio bih sve korisnike BUG foruma da napišu koje benchmarke žele vidjeti.

Rezolucija svih testova je 1920 X 1080 ili fullHD sa naravno maximalnim detaljima.

 

3DMark Vantage:

stock - P29274(fizika) ; P21483(bez fizika)

overclock - P32138(fizika) 

           

3DMark 11:

stock - 6165

overclock - 6829

 

Metro 2033:

stock - min:10,72 - avg:28,00 - max:62,36 fps-a

overclock - min:12,32 - avg:32,00 - max:83,38 fps-a

 

 

LINK na game banchmark-e sa intel konfiguracijom.

 

TEMPERATURE:

Tu se kartica pokazala nepobjedivom. Sa dual slot hladnjakom postiže skoro pa

nezamislive temperatura od 27°C u idle-u i 57°C u load-u u testnom kučištu sa

stock postavkama što je 30°C manja temperatura od referentne kartice. Vau!

Hladnjak je također skoro nečujan u normalnom radu i kod igranja. Naravno to je

high performace hladnjak pa ne možemo očekivati da kad okretaji porastu ostane

nečujan te se tada vrlo glasno i nametljivo čuje. Ali, hm, uvijek ima ali, zbog toga

čak i pri maksimalnom overclock-u i naponon zabijenim u max temperatura nikad nije

prešla 75°C. Impresivno.

OVERCLOCK:

Još jednom se MSI-jeva kartica pokazala vrlo močnom. Maximalni rezultati dobiveni

jednostavnim MSI-jevim alatom Afterburner u par poteza mišem iznose 980MHz za jezgru

i 1203MHz za memoriju s napomenom da nisam forsirao memoriju do kraja. Memorija je

Samsung-ova i deklarirana je na 1250MHz. Još jednom MSI-jeva kartica ne podbacuje

te postiže rezultate u samom vrhu overclock-a na zrak.

ZAKLJUČAK: Več referentna gtx 580 grafa je impresivna sama po sebi i slovi za

najjaču single gpu karticu. Šta imam govorit dalje kad MSI-jeva grafa deklasira

referentnu u svim područjima. Buka je smanjena, zagrijavanje ne postoji, a dobiveni

overclock rezultati su sjajni. Jedina zamjerka ide na cijenu od gotovo 4000kn i

nepostojeći bundle koji osim puko potrebnih stvari ne daje ništa.

 

OCJENA: Performanse - 10/10 ; Bundle - 4/10 ; Cijena  - 3/10 ; Dojam 10/10

 

UKUPNA OCJENA: 9/10 (kartica za entuzijaste i preporuka za kupnju)

 

 

 

 

ps: Neke korištene slike su vlasništvo pureOC-a i ja ne polažem nikakva prava na njih.

 

Svi komentari i prijedlozi su dobrodošli.

 

 

 

 

 

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 22:15 (strit).
Moj PC  
26 0 hvala 21
12 godina
neaktivan
offline
MSI n580gtx lightning review

uljepsao si mi dan strit ... {#}

 

hvala, cini da cu sada uzimat komp tek 2015  :P

 

P.S. dobar review!

antevukusic
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
MSI n580gtx lightning review

hm, takodjer posjedujem tu zvjer ali morao sam malo sniziti taktove memorije jer su se inace rusili driveri. trebalo mi je malo experimentiranja s postavkama jer sam morao testirati u igrama (bc2 i crysis2), zasto? zato jer je kartica bez problema prolazila sva przenja u furmarku, kombustoru i OCCT-u. skroz me bilo ubilo u pojam, kako, zasto? uglavnom, smanjio takt na memoriji za sa 2040mhz  na 1999mhz i radi ko bebica. 

na zalost nisam imao zivaca traziti gornju granicu. malo guglanja o tom problemu mi je otkrilo da je msi u neke kartice stavljao neku "slabije kvalitetnu" memoriju... :/

 

edit: al nisu stock taktovi malo veci od ovih tvojih? stock, onda mislim na tvorncki overklok

ja ne znam kako sam uspio vidi core clock 700 {#}, pardon.

edit 2 : cak i ove ingame testove mi je prolazilo.. 

na kojem naponu je drzis?

 

ma koji mi je danas!? uvjeren sam bio da sam procitao da je rijec o twin frozrII/oc kartici.. nis, pardon na laprdanju

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 12:25 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

dobar review. samo me zanima: koliki je power consumption u full loadu kad je overclockana i kad nije?

www.apartmani-rakic.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
Joga kaže...

dobar review. samo me zanima: koliki je power consumption u full loadu kad je overclockana i kad nije?

Nemam wattmetar pa baš nemrem osobno provjerit koliko vuče kad je oc-na ali kod stock-a u full load vuče 288W samo kartica a maksimalna potrošnja je 375W koliko dozvoljava sučelje.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 18:33 (strit).
13 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

Ispravi GPU-Z ss, stavio si od GTX 570 a ne od GTX 580 {#}

Inače svaka pohvala {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
Intel&ATI kaže...

Ispravi GPU-Z ss, stavio si od GTX 570 a ne od GTX 580 {#}

Inače svaka pohvala {#}

thanks, riješeno!

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
13 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

Danas sam nabavio dve ključne nove komponente.

ASUS Sabertooth p67 i INTEL i7 2600k.

Čim ih malo upoznam a to kod mene obično ide vrlo brzo(kroz par dana jer sam moro rušit WIN-se)

napravit ću testove i s tom konfiguracijom pa da svi vidimo koliki je stvarno bootleneck kod AMD-a

za gtx580.

pozz{#}

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MSI n580gtx lightning review

Ovo o Bundleu je razvaljota godine. Dobiješ dva SLI mostića, Dva šest u osam PCI-E aponska adaptera, adaptere za mjerenje napona i kažeš da je bundle jadan?

Inače za informaciju SLI mostić se redovito ne daje uz Nvidijinu grafičku, vec iskljucivo uz ploču koja ima službenu podršku za SLI, a ovdi ne da si dobio jedan vec dva.

Također ni tri mala adaptera za mjerenje napona ne dolaze uz uobičajen bundle, štoviše dolaze samo uz MSI-ove Lightning kartice.

I nakon svega reci da je bundle jadan samo zato šta nisi dobio hrpu dodatnog i bezveznog papira od postera i obavjesti za kvaku, je bedast u najmanju ruku.

Oh i BTW na Instalacijskom CD-u su driveri i svi ostali MSI-evi dodatni programi poput Afterburnera, tako da nije istina da dodatni programi ne dolaze uz karticu.

Što se igre tiče, to je jako velika rjetkost kod Nvidijinih kartica i večinom dolaze isključivo kod referentnog pakiranja i od manjih distributera poput Zotac-a.

Eventualni nedostatak u bundleu jest DVI to HDMI adapter, no i taj adapter je kod Nvidijinih grafičkih kartica u bundleu rjetkost.

 

Također ona ocijena za cijenu je blesava, ja doista neznam šta si očekivao od kartice koja je vrh na Single PCB(single GPU) tržištu, ima nereferentni i izuzetno efikasan hladnjak, nereferentni PCB sa mnogo boljom elektronikom od referentnih i koja je Dizajnirana za extremni overclock. Uostalom ako misliš da je ta skupa, onda očito nisi upoznat sa cijenom Asusove GTX 580 MATRIX.

I'll be back
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

Sve je u očima promatrača. Sli mostići se isporučuju iz razloga što je pcb preširok da bi se normalni koristili tj. bez njih zaboravi na sli konfiguraciju a to nije u interesu MSI-ja.

Najviše me zasmetalo nedostatak displayport u hdmi i dvi u hdmi jer su to jeftine stvari a nema ih. Ja osobno skupljam naljepnice za komp tako da mi i to dosta fali. Cijena je previsoka iz razloga što je prilično skuplja tj. cijena je u nesrazmjeru(legendarni Ivo Sanader) sa performansama u odnosu na gtx570.

Svejedno drago mi je da jedan microman komentira moj post. To sve što si nabrojao su loše strane review-a mogo si onda i dobre spomenut ak ih ima. Vrlo dobro sam upoznat sa cijenom ASUS-ice i mislim da bi vjerojatno moja ocjena za cijenu te kartice bila 1/10 a oped ukupna ocijena 9,5/10.

{#}

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2011 7:17 (strit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
strit kaže...

Sve je u očima promatrača. Sli mostići se isporučuju iz razloga što je pcb preširok da bi se normalni koristili tj. bez njih zaboravi na sli konfiguraciju a to nije u interesu MSI-ja.

Najviše me zasmetalo nedostatak displayport u hdmi i dvi u hdmi jer su to jeftine stvari a nema ih. Ja osobno skupljam naljepnice za komp tako da mi i to dosta fali. Cijena je previsoka iz razloga što je prilično skuplja tj. cijena je u nesrazmjeru(legendarni Ivo Sanader) sa performansama u odnosu na gtx570.

Svejedno drago mi je da jedan microman komentira moj post. To sve što si nabrojao su loše strane review-a mogo si onda i dobre spomenut ak ih ima. Vrlo dobro sam upoznat sa cijenom ASUS-ice i mislim da bi vjerojatno moja ocjena za cijenu te kartice bila 1/10 a oped ukupna ocijena 9,5/10.

{#}

Ono što nisam komentirao je dobro, tak da nema puno zamjerki. Kao što rekoh, možda ta ocijena cijene je nepotrebna, jer ima i skupljih uradaka GTX580 kartice, a i da je možda malo blaži komentar bundlea, jer jadan nikako nije. Prije bih rekao prosječan za Nvidia karticu.

I'll be back
12 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

Dobivas 57 C u Furmarku jel se koci.Da se ne koci dobio bi prije 77 C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
carmack kaže...

Dobivas 57 C u Furmarku jel se koci.Da se ne koci dobio bi prije 77 C.

Dečec, dečec da samo znaš koliko sam sretan kaj nisi u pravu. Ja nemam stock karticu te ti je MSI riješio taj problem kad je izmislio svoj pcb i vrm. Također je dodan jedan 8pinski konektor umjesto 6pinskog.  Tak da kočenja nema iliti ne postoji.{#}

 

BTW u FURMARK-u sam dobil 56°C.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2011 23:24 (strit).
12 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

Je si probao izmjerit temperature u igrama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
carmack kaže...

Je si probao izmjerit temperature u igrama?

Pa šta ti stvarno sumnjaš i mene i moje testove.

 

Nakon 10 sati igranja na full detaljima i hd rezi u komadu max temperatura mi je oko 56°C a navečer kad zahladi i stupanj dva manje. Naravno da tome pridonosi HAF 932. Neko drugo kučište bi grijalo 5 - 10°C više, razmeš.

I da sve sam već probo s tom karticom.{#}

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2011 23:06 (strit).
12 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

Sad vidim da dobivas iste temperature u furmarku i u igrama.To nesto ne stima.Furmark puno jace napne od bilo koje igre.Ne zelim nikog

diskreditirat ali mi je cudna tako niska temp sa furmarkom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
carmack kaže...

Sad vidim da dobivas iste temperature u furmarku i u igrama.To nesto ne stima.Furmark puno jace napne od bilo koje igre.Ne zelim nikog

diskreditirat ali mi je cudna tako niska temp sa furmarkom.

Joj baš nisi upoznat sa situacijom.

 

Furmark ne opterečuje više od igara. Opterečenost je jednaka - 99% iliti maximalno. Samo što furmark opterećuje konstantno a igre po potrebi. Ergo 5 min furmarka isto što i 10 sati igranja što se temperatura tiće zato što maximalnu zagrijanost kartica postiže u furmarku nakon cca 3-4min a kod igranja dugoročnog cijeli sistem se malko zagrije i od tud ti taj 1-2°C.

OK?{#}

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
12 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
strit kaže...
carmack kaže...

Sad vidim da dobivas iste temperature u furmarku i u igrama.To nesto ne stima.Furmark puno jace napne od bilo koje igre.Ne zelim nikog

diskreditirat ali mi je cudna tako niska temp sa furmarkom.

Joj baš nisi upoznat sa situacijom.

 

Furmark ne opterečuje više od igara. Opterečenost je jednaka - 99% iliti maximalno. Samo što furmark opterećuje konstantno a igre po potrebi. Ergo 5 min furmarka isto što i 10 sati igranja što se temperatura tiće zato što maximalnu zagrijanost kartica postiže u furmarku nakon cca 3-4min a kod igranja dugoročnog cijeli sistem se malko zagrije i od tud ti taj 1-2°C.

OK?{#}

 Ali tih 99 posto u furmarku je jace od onih 99 u igri.Imat iste temp u furmarku i u igrama(pod uvjetom da se ne koci) je skoro pa nemoguce.

13 godina
neaktivan
offline
MSI n580gtx lightning review

daj prestani, kad nemas pojma!!!

Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

E ajde molim te reci nešto o onom bios switchu koji je na kartici, znam da ima dva biosa,jedan normalan a drugi kao za extremni clock.

Dali ako prebaciš na extremni kartica i dalje radi normalno i ako nedajbože nešto shebes, imaš mogućnost vratiti switc na normalan način rada i sve bude ok.

 

Zanima me to jer mi sutra ili prekosutra stiže novi komp sa MSI GTX 580 lightning Extreme karticom.

Nemožeš stisnut i prdnut.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MSI n580gtx lightning review

Stvarno ne vidim zasto dajte novce za te kartice kad ce za 3mj izgubit sigurno 35%+ cijene.

 

Suludo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 14:13 (BMK).
Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
goodie kaže...

E ajde molim te reci nešto o onom bios switchu koji je na kartici, znam da ima dva biosa,jedan normalan a drugi kao za extremni clock.

Dali ako prebaciš na extremni kartica i dalje radi normalno i ako nedajbože nešto shebes, imaš mogućnost vratiti switc na normalan način rada i sve bude ok.

 

Zanima me to jer mi sutra ili prekosutra stiže novi komp sa MSI GTX 580 lightning Extreme karticom.

Nisam koristio taj switch jer me strah da ne ostanem bez garancije. Koliko sam ja informiran taj switch prebacuje iz normalnog biosa u bios predviđen za LN2 iliti extremna hlađenja. Ima još jedno pet duplih switcheva koji svaki ima neku svoju funkciju kod extremnog oc-a.

 

BMK@ pa valjda si čuo za ljudski ego. Mom godi kad kažem da imam tu kartu. Jel pošteno a?

BTW trebali bi se dogovorit da dođeš kod mene da napokon oc-amo moj 2600k jer sam zapeo na 4900MHz. Se vidimo?

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 14:16 (strit).
15 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
BMK kaže...

Stvarno ne vidim zasto dajte novce za te kartice kad ce za 3mj izgubit sigurno 35%+ cijene.

 

Suludo.

Zato jer svaka stvar ima svojega kupca.

Nemožeš stisnut i prdnut.
12 godina
neaktivan
offline
MSI n580gtx lightning review

vjerujte mi ... nece ovoj kartici jos dosta dugo past cijena ...

antevukusic
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
szx kaže...

vjerujte mi ... nece ovoj kartici jos dosta dugo past cijena ...

ovisi. ja sam gtx480 lightning kupio za 2k kuna.dakle sve ovisi o prilici. do tad je bila 3900kn u cjeniku. nikad prije i poslije nisam vidio tako malu cijenu ijedne gtx480. doduse mozda i malo lazem - za 300€ ima Zotac AMP! al sve skupa to je vise od 2000kn do rvatcke granice plus treba imat kuciste za dvije 3-slotne kartice. Sta se tice switcha - mislim da to lagano mozete zaboravit - osim ako se netko od vas ne usudi napraviti ili kupiti pot, pa OC-at sa LN2 ili DICE-om. On ispravlja cold bug na kartici, naime sve OC ploce imaju isti takav. Drugi switchevi na kartici su popratni za LN2 - iskljucuju sve "sigurnosti" koje se ticu overvolt protectio, overcurrent protectio itd. uglavnom mislim da nama nepotrebno - ipak smo mi samo entuzijasti :D mislim da nitko iz hrvatske nije stavio karticu pod LN2 (mozda Dim - odnosno Magarac alias Roko 977)

13 godina
offline
Re: MSI n580gtx lightning review
xyan kaže...
szx kaže...

vjerujte mi ... nece ovoj kartici jos dosta dugo past cijena ...

ovisi. ja sam gtx480 lightning kupio za 2k kuna.dakle sve ovisi o prilici. do tad je bila 3900kn u cjeniku. nikad prije i poslije nisam vidio tako malu cijenu ijedne gtx480. doduse mozda i malo lazem - za 300€ ima Zotac AMP! al sve skupa to je vise od 2000kn do rvatcke granice plus treba imat kuciste za dvije 3-slotne kartice. Sta se tice switcha - mislim da to lagano mozete zaboravit - osim ako se netko od vas ne usudi napraviti ili kupiti pot, pa OC-at sa LN2 ili DICE-om. On ispravlja cold bug na kartici, naime sve OC ploce imaju isti takav. Drugi switchevi na kartici su popratni za LN2 - iskljucuju sve "sigurnosti" koje se ticu overvolt protectio, overcurrent protectio itd. uglavnom mislim da nama nepotrebno - ipak smo mi samo entuzijasti :D mislim da nitko iz hrvatske nije stavio karticu pod LN2 (mozda Dim - odnosno Magarac alias Roko 977)

potpis!

 

xyan@ pogle sliku!

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 19:40 (strit).
13 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

Rekao sam da ću napravit usporedbu rezultata sa intel-ovim procesorom. 

 

Da li želite da postam te rezultate i da vidimo da li postoji bottleneck kod AMD-ovoh proca.

0 Samo rezultati
23 Rezultati i usporedba
2 Hvala ne treba niš!
0 Ajde razguli ideš mi na živce
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MSI n580gtx lightning review

Da to bi bilo zapravo i jako korisno i zanimljivo.

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
MSI n580gtx lightning review

 

Pa da počnemo. Nadovezujem se na prvi post. Nedavno sam došao u posjed nekih novih komponenti

sa ciljem poboljšanja performansi svog računala. Nadao sam se poboljšanju u odnosu na AMD ali

performase koje sam dobio su me ostavile bez teksta. Očekivao sam puno a dobio sam mnogo mnogo

više.

 

Testna konfiguracija(intel):

MBO: ASUS Sabertooth P67

CPU: INTEL i7 2600k - zbog izjednačavanja clock to clock sam ga postavio na 4,4GHz za potrebe testa

(inače ga držim na 4,9)

RAM: GSKILL ripjaws 1600MHz cl8

HDD: GSKILL pheonix pro 60GB

PSU: CORSAIR hx750

 

STOCK postavke: GPU 832/1050 ; CPU 4400

OC postavke: GPU 980/1225 ; CPU 4900

 

Korišteni software:

Molio bih sve korisnike foruma da se izjasne koje testove žele vidjeti

 

3dmark11:

stock - 6680

 

overclock - 8064


 

3dmark vantage:

stock - 31976 - FIZIKA

 

stock - 27401 - NO FIZIKA

 

overclock - 37583 - FIZIKA

 

overclock - 31683 - NO FIZIKA

 

METRO 2033: sve na full i hd reza

 

stock - avg 30 fps-a

 

overclock - avg 35 fps-a

Ubacio sam jedan dodatak koji je izašo sam od sebe zbog neke greške pa neka neko napravi bolji rezultat ako može. 

 

Zaključak: Sad tek gtx-ica diše. Povečanje performansi je enormno. Cirka negdje do 10% u igrama.

Stock frekvencije na kartici daju rezultate sa intelom skoro kao oc frekvencije u kombinaciji sa amdom.

Stoga ja osobno zaključujem da bottleneck kod amd phenom II proca postoji i to vrlo značajnoj mjeri.

Tolika je razlika između rezultata grafe u paru sa amd-om i intel-om da bi stvarno bilo bacanje novaca

imati gtx580 i amd jer je ta kartica sposobna za puno više. Također mislim da su intel i72600k i nvidia

gtx 580 u skoro pa savršenom balansu(zericu je intel sposobniji) pa bi tu kombinaciju preporučio

svakom hardcore gameru i entuzijastu.

 

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 19:45 (strit).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
MSI n580gtx lightning review

Malo krivo razmišljaš. Treba usporediti igre, jer 3dmark testira i procesor, koji u većini igara ima puno manju ulogu od grafičke.

 
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice