Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 744.304
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Rhodin kaže...

Peny u krivu si, nije mjerena potrosnja cijelog racunala vec se osciloskopom mjerio svaki pojedini konektor i zadnji rezultat je zbroj potrosnje svih. Imas detaljne rezultate mjerenja i u potpunosti je jasno da je sve to povukla grafa.

Za ovo prvo, krivo si me razumio, govorio sam za druge testove po netu. Potpuno mi je jasno što su u Tom'su radili. Samo kažem da su oni spikeovi "do 300W" unutar 1 ms normalni jer tako radi TDP limit, a kojega imaju kartice još od GTX5xx i mislim HD6xxx.. A što je točno razlog ovoliko većoj potrošnji u GPGPU aplikacijama(i kojima), odnosno zašto TDP limit i tu ne radi, ne znam.

16 godina
offline
Gtx 9xx Club

Mislim da je to mjereno na razini jedne minute.

Ali tak nebitno, opet kazem, to je malo izvuceno iz konteksta i ciljano su isli radit test da se tako optereti kartica i da se napravi takva potrosnja.

 

Ono sto su i sami rekli je da u igrama takve situacije nisu vidjeli i da doista vuku kartice oko 170-200W. Sad... neko ko uzima GTX karticu za rad, kao jeftinu zamjenu za Quadro ili tesla karticu, takve osobe bi mogle potencijalno naletit na problem kod referentnih, ili barem na vecu potrosnju nego je deklarirano. Da li to brine prosjecnog kupca ovih kartica? Mislim da ne.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Rhodin kaže...

Mislim da je to mjereno na razini jedne minute.

Ali tak nebitno, opet kazem, to je malo izvuceno iz konteksta i ciljano su isli radit test da se tako optereti kartica i da se napravi takva potrosnja.

Opet se nismo razumjeli, ja sam govorio za ove spikeove unutar 1 ms:

 

Al ok. Uglavnom, u igrama je potrošnja ok, do 180W prema Tomsu, što se poklapa sa drugim testovima. Znači u igrama GTX 980 od GTX780Ti ima ~10% bolje performanse uz ~70W nižu potrošnju. Zato mi nije jasno što je tu nvida "zamuljala" prema athlonu..

E sad prema Tomsu, u nekoj GPGPU aplikaciji(nisam uspio pronaći kojoj) potrošnja je do 100W veća. Neki će pomisliti da je to realna potrošnja, al da vam dam vlastiti primjer sa sintetičkim benchovima:

U heavenu mi je GTX770 tokom testa cuclala oko 260W(cijeli komp iz zida), znači TDP limit nije diran i aktivan je. Međutim upalim furmak i potrošnja skače na 340W iz zida. Iz prve pomislim wtf sigurno se wattmetar zbucao, probam drugi ali ista stvar. Znači zaobilazi power limiter i nerealno optereti karticu koliko god može.

Moja poanta je da nikakav sintetički test ne treba uzeti kao relevantan(a pogotovo ne samo jedan), jer ne samo da nije dobar pokazatelj performansi/potrošnje već doslovno može u kratkom roku zaklati karticu.

Ja sam sa furmarkom dobio dodatnih 80W potrošnje samo na karticu.. zamislite koliko je to dodatno opterećenje za kompletnu regulaciju napona na kartici ali i samu jezgru.

12 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ja mislim da bi bilo pametno sacekati da prodje ovaj "hype" oko nove gtx 9xx serije, jer 970 izgleda previse dobro za ulozeno = dobijeno realno?!

Sacekao bih mjesec, dva barem do 11/12 mjeseca da vidim kako ce trzisti reagovati i kako ce AMD odgovoriti, mozda padnu cijene kod nvidije ..? 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
3 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...

Ja mislim da bi bilo pametno sacekati da prodje ovaj "hype" oko nove gtx 9xx serije, jer 970 izgleda previse dobro za ulozeno = dobijeno realno?!

Previše dobro da bi bilo istinito? {#}

12 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Penryn kaže...

Previše dobro da bi bilo istinito? {#}

Bas to, a ako je nesto predobro da bi bilo istinito... {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
chaselol kaže...

Ja mislim da bi bilo pametno sacekati da prodje ovaj "hype" oko nove gtx 9xx serije, jer 970 izgleda previse dobro za ulozeno = dobijeno realno?!

Sacekao bih mjesec, dva barem do 11/12 mjeseca da vidim kako ce trzisti reagovati i kako ce AMD odgovoriti, mozda padnu cijene kod nvidije ..? 

 

uzeo si mi rijec iz usta. treba se obuzdat i stat na loptu. vecina nas ima dobre strojeve i nikud nam se ne zuri.

 

a sto se ovih sintetickih testova tice, meni su apsolutno nikakav pokazatelj performansi. daj mi petominutni video 64 igraca u bf4. znam kako dise moja kartica na odredenim dijelovima mape i bez problema cu vidit razliku ako je ima. realno sve ispod 30% razlike u performansama nitko od nas nece zamjetit. eto čmarci su u pocetku pokazali da je r9 290 bolja za 20 fpsa naspram tadasnje 7970 ghz. ja naravno prodam svoju 7970 u bescjenje i trcim po r9 290 trix. palim bf4 kad ono nista, nikakva osjetna razlika u fps-ima. palim far cry 3 na ultra, razlika nikakva osim sto je trix bila tisa.

 

sve nas oni pumpaju sintetikom, a realno to je samo teorija na papiru dok je praksa nesto sasvim deseto.

16 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Meni nema nikavog smisla ganjati takve kartice na 1080p rezoluciji kad i jeftinije u velikoj većini igara postižu 50-60 fps-a pri visokim detaljima. I tako 99% gamera ima 60hz monitor koji ni nemože prikazati više od 60 fps-a. Eventualno ako je netko ubo 1440p monitor ili monitor na 120 hza...ima vremena, cijena tih kartica će se prepoloviti dok dođe više od dva tri naslova koji padaju ispod 50-60 fps.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
XXX kaže...

Meni nema nikavog smisla ganjati takve kartice na 1080p rezoluciji kad i jeftinije u velikoj većini igara postižu 50-60 fps-a pri visokim detaljima. I tako 99% gamera ima 60hz monitor koji ni nemože prikazati više od 60 fps-a. Eventualno ako je netko ubo 1440p monitor ili monitor na 120 hza...ima vremena, cijena tih kartica će se prepoloviti dok dođe više od dva tri naslova koji padaju ispod 50-60 fps.

ja sam na 60hz cisto iz razloga sto ne zelim dat 3-4 tisuce kuna za monitor s TN matricom.

16 godina
offline
Gtx 9xx Club

Znaci imao si karticu koja ti je pruzala >60 fps-a i onda si kupio drugu karticu koja je davala >60 fps-a i nisi osjetio razliku na 60Hz monitoru?!?!?!?

 

{#}

 

Seriously... ove kartice su dobre... Cak i semiaccurate je napisao da su dobre i nose trostruku krunu... vec bi Charlie napisao da je drugacije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Rhodin kaže...

Znaci imao si karticu koja ti je pruzala >60 fps-a i onda si kupio drugu karticu koja je davala >60 fps-a i nisi osjetio razliku na 60Hz monitoru?!?!?!?

 

{#}

 

Seriously... ove kartice su dobre... Cak i semiaccurate je napisao da su dobre i nose trostruku krunu... vec bi Charlie napisao da je drugacije.

 

kolega pusti ti price o 60hz monitoru. sve nas zanimaju sirove performanse. ja govorim o fpsu,a vrlo dobro znas da postoje igre gdje se bez obzira na refresh rate monitora primjeti razlika izmedu 60 i 80 fps-a. ja govorim o minimalnim fpsima koji su ostali isti na istim mjestima bez obzira na dvije razlicite kartice, govorim o sintetickim testovima koji ne vrijede pisljivog boba.

 

isto to rade i s procesorima. bencha mi novi i7 na single player kampanji koju i phenom x4 moze izgurat. ajde ti majstore upali guild wars 2 sa 20-30 igraca na ekranu pa da onda vidim dokle dropa fps, a dobro znas da ta igra pojede recimo tri i7 procesora i jos uvijek ne drzi stabilno 60 fps-a kod desetak igraca na ekranu.

tu se onda vidi napredak. stvar je u tome da sam u zadnjih godinu i sitno izmjenjao kartica, procesora, intela, amd-a, a zakljucak cijele price je da zadnjih 3-4 godine nema nikakvog revolucionarnog pomaka vec je samo papilova i marketing u pitanju. to je ok tebi koji imas gtx 470 ali meni koji volim hardver i na svaku seriju kesnem par soma kuna i iznova ne osjetim pomak to ide na zivce. a to oni svi rade zadnjih par generacija. vrte ista 3 bencha i prepakiravaju isto sranje iznova, a ja cu opet kupit jer kako nicky kaze "a sta cu kad volin imat" . al kad vec trosim onda imam pravo i dignut glas.

 

ja samo iznosim svoje misljenje, ne pucam se na td tu ili slicno jer hvala bogu misljenja se razlikuju, ali na kraju krajeva ako vec i raspravljamo onda te lijepo molim da to bude na nivou, a ne ko da imamo 15 godina pa mi lupas sarkazam, cinizam, ironiju, facepalm ili sta ti ja znam.

16 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ma sve 5, vama koji igrate FPS igre mozda i znace ti fps-i preko 60. Sjecam se CoD kad su svi spustali detalje na minimum, spustali rezu i ne znam sto izvodili sa bijesnim grafickim karticama od 3500-4000kn samo da bi dobili koji fps vise jer (zaboravio sam i karikiram) sa 200 fps imas prednost da uvijek prvi pucas naspram onih ispod tog broja, sa 500 brze trcis, sa 1000 hoveras kroz igru i bla bla bal..

Hocu rec da prosjecni igraci prosjecnih igara ciljaju na 60 fps-a, a u vecini situacija sve preko 35-40 fpsa je "glatko", max detalji su vise nego pozeljni.

 

U samim procesorima nema bitnih pomaka od generacije mojeg i7 (osim visih taktova i integriranog grafickog chipa). Koliko god ljudi pricali o "bottleneckovima" sa ovim grafama, meni je procesor u vecini igara opterecen do 50% i to rijetko sve jezgre - drugim rijecima ima lufta koliko hoces (vidio sam ga jednom u logovima na 62% koliko se sjecam i koliko sam pratio)...

 

Sto se tice grafulja i dalje na svojoj "prastaroj" sve igram normalno, doduse vise ne blizu max detalja, ali nista nije neigrivo.

 

Ono sto sam imao problema, tu cu biti iskren, je mali nedostatak RAM-a u Wildstaru sa podignutim viewdistanceom, samo u gradu oko banke i AH. To sam rijesio sa drugom bankom i AH u nizem dijelu grada gdje je manje ljudi. Battleground, dungeon, open world bossevi sa 40+ ljudi na ekranu je sve stimalo. U GW2 mi procesor sve odradi normalno, medjutim grafa ne moze. Cak i ljudi sa "puno jacim" (citaj novijim) procesorima i grafama u rangu 7xx generacije imaju problema. Igrao sam sa krpenim lutkama na stabilnih 40ak fps-a u ogromnim encounterima i WvW.

 

Ono sto je meni super kod ovig kartica je sto predstavljaju OGROMAN pomak naspram trenutnih, da imaju cijenu kojom GTX 770 odlazi u povijest i maltene po istoj cijeni ju zamjenjuje GTX 970 koja trosi manje, jacinom je u rangu GTX 780 OC, a prema mojoj donosi valjda 100% bolje performanse. Ljudima koji vec imaju R9 290x ili GTX 780 OC nema smisla kupovat GTX 970, ljudima sa titanom ili 780 Ti nema smisla kupovat GTX 980... Imat ce smisla kupit titana iz 9xx serije ili Ti karticu pocetkom slijedece godine (pretpostavljam Q1, najkasnije Q2, buduci da je najavljena i slijedeca generadija sa Maxwelom na 20nm za sredinu 2015.)

Moj PC  
1 3 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Neznam za vas no mene najvise zanima najslabija varijanta gtx960 i njena cijena, s obzirom na ogroman overklok kod ove arhitekture prakticki ce kao od sale moci prestici jaceg brata..:-)
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

da li je poznato kada ce otprilike doci u nase ducane,i cijena 970 svih modela 

moja prepostavka da ce biti u rangu r9280x po cijeni,a i samim time postaju siguran best buy u hrvatskoj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 12:45 (dor1an).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club
Ok 6 td i ni jedan argument? Jel itko od vas 6 ikada toliko overkloko slabiji model u seriji da doticni stigne i prestigne jaci?ne?? Overklokana Gtx670 presisa gtx680, 7950 presisa 7970 itd itd? Ne i dalje? Kao sto rekoh s obzirom na enormni oc potencijal maxwell arh. to ce biti lakse nego ikada...sad i dalje sutite...lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 8 hvala 1
13 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
dor1an kaže...

 moja prepostavka da ce biti u rangu r9280x po cijeni,a i samim time postaju siguran best buy u hrvatskoj.

Pretpostavka ti je kriva i to jako. {#}

Po onome što sam vidio ne da neće biti u rangu R9 280X (100% siguran), neće biti niti u rangu R9 290, nego skuplja.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 13:31 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Neznam za vas no mene najvise zanima najslabija varijanta gtx960 i njena cijena, s obzirom na ogroman overklok kod ove arhitekture prakticki ce kao od sale moci prestici jaceg brata..:-)

Gtx960 je ono šta večinu zanima.Vjerovatno bi trebala da zamjeni gtx770/780. Trebat će joj oko 20% da dostigne gtx970 što nije malo.Ali uz takav potencial moguće.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 13:34 (dery).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Ok 6 td i ni jedan argument? Jel itko od vas 6 ikada toliko overkloko slabiji model u seriji da doticni stigne i prestigne jaci?ne?? Overklokana Gtx670 presisa gtx680, 7950 presisa 7970 itd itd? Ne i dalje? Kao sto rekoh s obzirom na enormni oc potencijal maxwell arh. to ce biti lakse nego ikada...sad i dalje sutite...lp

Nitko ne kaže da se ne može kloknuti da prestigne jači model. Problem je u tome da se jači model se isto može OCati pa je onda razlika još veća. Slažem se da je GTX970 trenutni best buy, ali za nekog ko voli igrati sve igre na max jednostavno nije dovoljna čak i u 1080p rezoluciji. (ARMA 3, Crysis 3 itd.)

12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
@dery: s obzirom da je 7950 s samo mizernim oc od 20% dostizala 7970 i prestizala s 30% od njenih maximalnih 40% kao i gtx670 jacu gtx680 sry ali ja nevidim da ce se gtx960 morati pomuciti da dostigne i prestigne jaci 970 model, koliko vidim doticnoj seriji core speed ide cca 500mhz gore sto jos nikad nije bilo u povijesti gpua da se toliko overkloka:-))) njami, njami...lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

 evgin model je odličan kod nas bi koštala ohoho  recenzija

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
dery kaže...

 evgin model je odličan kod nas bi koštala ohoho  recenzija

EVGE koliko znam nema za kupit kod nas.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
offline
Gtx 9xx Club

Zato sam i rekao da bi koštala a ne da će.Šteta šta je nema ovde ali i nije jer je sve dostupno online iz c.u. koji su vrlo profesionalni i bolji od mnogih odavde.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 14:05 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Evgin model ima debilnu pogresku na kuleru, cip prelazi preko samo 2 heatpipea.
Lieber tot als rot
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
@dery: s obzirom da je 7950 s samo mizernim oc od 20% dostizala 7970 i prestizala s 30% od njenih maximalnih 40% kao i gtx670 jacu gtx680 sry ali ja nevidim da ce se gtx960 morati pomuciti da dostigne i prestigne jaci 970 model, koliko vidim doticnoj seriji core speed ide cca 500mhz gore sto jos nikad nije bilo u povijesti gpua da se toliko overkloka:-))) njami, njami...lp

Problem je što ti apsolutno nikako ne možeš znati koliko će GTX 960 biti hardverski osakaćena u odnosu na GTX 970. Npr. kako je GTX 760 bila u odnosu na GTX 770, iako GTX7xx nije baš overclockerska serija.

12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Valentin17 kaže...
dery kaže...

evg-in model je odličan kod nas bi koštala ohoho  recenzija

EVGE koliko znam nema za kupit kod nas.

kako ne, samo trebas naruciti prek njih( bar se moglo do neki mjesec neznam kako je sad stanje)

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=evga

u conradu takoder...

@Penryn ponovit cu po treci put, ovdje se radi o ogromnom potencijalu u oc, da neznam koliko je osakate a nece sigurno toliko kao ni "10"(karikiram:) serija unazad sto ovakakv potencijal nije u stanju stici i prestici...

velim, veselim se radi sebe a i drugih sto ce se moci iz tih grafi izvuci poprilican broj fps-a vise za 0 kuna, jer znamo koji ce model biti najprodavaniji kod nas onaj najeftiniji...{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 15:42 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

Eh di nam je sad Vlada da ovo vidi {#}{#}

11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Gledam cjene gtx 780 i gtx 780ti kod nas i bas me zanima sta ce se desit kad stigne serija 9.......nebih se iznenadio da puknu 4 tisuce za 970 i 5 tisuca za 980.

Moj PC  
5 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
MEGATAMA kaže...

Gledam cjene gtx 780 i gtx 780ti kod nas i bas me zanima sta ce se desit kad stigne serija 9.......nebih se iznenadio da puknu 4 tisuce za 970 i 5 tisuca za 980.

evo šta će se desit dan danas skoro godinu od izlaska r9 serije u jednom našem dučanu ima hd7970 a vidite po kojoj cijeni

 

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
nicky.sl kaže...
MEGATAMA kaže...

Gledam cjene gtx 780 i gtx 780ti kod nas i bas me zanima sta ce se desit kad stigne serija 9.......nebih se iznenadio da puknu 4 tisuce za 970 i 5 tisuca za 980.

evo šta će se desit dan danas skoro godinu od izlaska r9 serije u jednom našem dučanu ima hd7970 a vidite po kojoj cijeni 

imam identicnu u racunalu{#}, kupio neki dan za 1300kn s jos skoro 1g. garancije{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 23:12 (Stjepanj).
13 godina
offline
Gtx 9xx Club

Slažem se sa Perynom, nitko nemože znati koliko će GTX 960 biti osakaćena realno gledajući.

AMD je do sada pokazao da njegovi modeli tipa 5850/6950/7950/R9 290 mogu stići uz OC starijeg brata pa i prestići u što sam se i sam uvjerio sa dotičnim karticama.

Vjerojatno će i nastaviti sa takvom tradicijom, oskatiti karticu za određeni postotak shadera i ostalih hard specki i spustiti takt.

Dok to kod Nvidie nemožemo znati, tako da nemamo pojma hoće li 960 biti odlična kartica.

GTX 970 model je odličan, poboljšan management potrošnje i odlični rezultati.

iclock2much
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice