GTX 660 Ti vs Radeon 7950

poruka: 146
|
čitano: 18.072
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Stjepanj kaže...
Imao sam i i7 3930k prema tome bi ja po 99% forumu trebao pljuvati kak ste vi to radili s mojim monitorom,jer sam ja s njim bio zadovoljan!jel kuzite poantu? Dajte malo razumijevanja i postovanja...

čekaj, čekaj....ako imaš i7 to znači da sve znaš?

ili ako netko ima dual core da je manje vrijedan nego ti sa i7 ??

 

ono kad su te ljudi pljuvali je bilo s razlogom.

znači igrao si na 19 inčnom monitoru na rezi 1366 i prosipavao svu pamet svijeta kako se 660 non ti i 7950 ponašaju u određenim igrama i kakve daju rezultate i svoje rezultate upoređivao s drugim članovima ovog foruma.

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
ZeNGe_CRO-mt kaže...
Stjepanj kaže...
Imao sam i i7 3930k prema tome bi ja po 99% forumu trebao pljuvati kak ste vi to radili s mojim monitorom,jer sam ja s njim bio zadovoljan!jel kuzite poantu? Dajte malo razumijevanja i postovanja...

čekaj, čekaj....ako imaš i7 to znači da sve znaš?

ili ako netko ima dual core da je manje vrijedan nego ti sa i7 ??

 

ono kad su te ljudi pljuvali je bilo s razlogom.

znači igrao si na 19 inčnom monitoru na rezi 1366 i prosipavao svu pamet svijeta kako se 660 non ti i 7950 ponašaju u određenim igrama i kakve daju rezultate i svoje rezultate upoređivao s drugim članovima ovog foruma.

 

 

 

 

 

So true

13 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950

 Ne znam šta se toliko prepirete. HD 7950 i GTX 660 Ti su grafe sličnih performansi, što znači da u stvarnom svijetu daju ISTI dojam normalnom igraču i gameplay, osim nekih iznimaka kada neka igra izrazito preferira Nvidiu ili AMD. Činjenica je s druge strane da je HD 7950 jednostavno hardwerski "jača", i da će bolje "stariti" te da se clocka bitno bolje, što je u konačnici čini boljom grafom. To je sve jasno ko dan tako da nema potrebe za naklapanjima iz posta u post.

10 godina
neaktivan
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Neshvaćam iz kojeg razloga ponovno ova tema kad je ova tema već postojala i u njoj je sve raspravljeno i moderator ju je zakljucao i sad set opet ste pokrenuli istu stvar.

Ako želiš da nešto bude kako treba, moraš to obavit sam.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
DarthMarkus kaže...

Meni osobno je ovo puno bitnije od 5 fps više....

 

http://www.vortez.net/articles_pages/frame_time_analysis,3.html

Imao sam 7850 koja je pokazivala dobar frame rate od cca 80-100 u bf3 u mp, medutim nikako nisam bio zadovoljan sa fluidnoscu sve mi nekako stekavalo.

Bavim se gamingom preko neta vec 10ak godina, osjetljiv sam na x stvari sto se toga tice te sam to stalno osjetio igrajuci bf3.

 

Nekoliko mjeseci prije te graficke sam imao 580 lightning i 560ti hawk. 580ka je imala malo veci frame rate a 560ti mi je cak bila i slabija od 7850 sto se fpsa tice.

Igram uvijek bez ikakvih antialisinga med-high postavke, 580ka je podnosila AA postavke bez beda dok bi se ove 2 ugušile, no na lošijim postavkama su tu negdje.

 

I nikako ama bas nikako se nisam mogao oteti dojmu tog nazovimo ga stekavanja, pise mi 80 fps ali ja ne mogu igrati kako spada. To se osjeti i nisu price za malu djecu.

Za 7950 i 7970 ne mogu tvrditi, nisam imao, no na 7850 je sigurno tako, mijenjao sam x drivera, modane drivere, postavke, taj microstutter je uvijek bio tu. (no ako je testiranje na linku to pokazalo ocito je i kod njih tako)

Promjenite nekoliko grafickih i igrajte sa svakom mjesecima pa cete sigurno osjetiti to.

 

imho, inace mislim da je to posljedica novih drivera koji su dosta digli preformanse, moguce...

[M|C] pleXx
16 godina
neaktivan
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

@itomic: Bolje stariti? Tako ste govorili i za HD 6950 jer je imala 2GB a GTX 560 Ti samo 1GB, pa gle gdje su sad obje. Opere ih GTX650Ti Boost od 1000kn, a za godinu dana će spadati skoro pa u low-end. Činjenica je da ako se želite ugodno igrat na max detaljima grafe treba mijenjat praktički svako 2 god, tako da taj 'zalog za budućnost' kod HD7950 možeš objesit mačku o rep.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 13:42 (Penryn).
Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950

 Pa ne mislim na nove grafe nego u usporedbi sa GTX 660 Ti. Imao sam i GTX 560 Ti 1GB i HD 6950 2GB. Mislim besmisleno je više pričati kad je ovdje praksa da nema ( ili je ima minimalno ) konstruktivne rasprave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 13:50 (itomic009).
12 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
janiq kaže...
DarthMarkus kaže...

Meni osobno je ovo puno bitnije od 5 fps više....

 

http://www.vortez.net/articles_pages/frame_time_analysis,3.html

Imao sam 7850 koja je pokazivala dobar frame rate od cca 80-100 u bf3 u mp, medutim nikako nisam bio zadovoljan sa fluidnoscu sve mi nekako stekavalo.

Bavim se gamingom preko neta vec 10ak godina, osjetljiv sam na x stvari sto se toga tice te sam to stalno osjetio igrajuci bf3.

 

Nekoliko mjeseci prije te graficke sam imao 580 lightning i 560ti hawk. 580ka je imala malo veci frame rate a 560ti mi je cak bila i slabija od 7850 sto se fpsa tice.

Igram uvijek bez ikakvih antialisinga med-high postavke, 580ka je podnosila AA postavke bez beda dok bi se ove 2 ugušile, no na lošijim postavkama su tu negdje.

 

I nikako ama bas nikako se nisam mogao oteti dojmu tog nazovimo ga stekavanja, pise mi 80 fps ali ja ne mogu igrati kako spada. To se osjeti i nisu price za malu djecu.

Za 7950 i 7970 ne mogu tvrditi, nisam imao, no na 7850 je sigurno tako, mijenjao sam x drivera, modane drivere, postavke, taj microstutter je uvijek bio tu. (no ako je testiranje na linku to pokazalo ocito je i kod njih tako)

Promjenite nekoliko grafickih i igrajte sa svakom mjesecima pa cete sigurno osjetiti to.

 

imho, inace mislim da je to posljedica novih drivera koji su dosta digli preformanse, moguce...

Baš ja to pokušavam dodati u ove "vs" topic-e....Mislim, svima nam je fludian framerate prioritet, a ne kolko će koja kartica potegnut frejmova više.....Moj prijedlog bi bio da netko tko stvarno ima iskustva s ovim mjerenjem otvori sticky topic u vezi ovoga, jel kako ti kažeš "to nisu priče za malu dijecu" nego ozbiljan faktor koji treba uzet pri kupovini....

14 godina
neaktivan
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Citam ovu temu i ne vjerujem, kako besmislena rasprava, koja je graficka jaca, pa maltene se ponasate ko pudlice od nvidije i amda koji vas hrane {#}

WoT: GuntherPrien
Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
itomic009 kaže...

 Pa ne mislim na nove grafe nego u usporedbi sa GTX 660 Ti. Imao sam i GTX 560 Ti 1GB i HD 6950 2GB.

Pa to ti i govorim, za godinu-dvije razlika će između GTX660Ti i HD7950 biti nikakva, jer će obje biti poprilično slabe. Amo reći da HD7950 kad se clocka je 10% jača od GTX660Ti(a nije niti toliko), i za 2 godine kad obje postanu relativno slabe za nove igre, GTX660Ti će recimo davati 30fps a HD7950 10% više - 33fps. Kakva je to razlika? Zato kažem da je praktički bolje sad uzeti GTX660Ti jer ima bolje drivere, stabilniji fps, Physx itd itd. 

Zapravo najbolje je sad uzet GTX 760, samo da dođu na oko 1900kn.

12 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Stjepanj kaže...
Aje djeco smirite se, pola vas me tu pitalo za tonu stvari vezanih za racunala, a gle 2 dana ste tu i popili svu pamet svijeta! Imao sam i i7 3930k prema tome bi ja po 99% forumu trebao pljuvati kak ste vi to radili s mojim monitorom,jer sam ja s njim bio zadovoljan!jel kuzite poantu? Dajte malo razumijevanja i postovanja...odoh iz ove teme svoje sam rekao a i oftopic smo!lp

Da ima si ga i napojia ga sa 1.6v za OC od 4.4 GHz!!!{#}

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 18:24 (volegradele).
12 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
ZeNGe_CRO-mt kaže...
Stjepanj kaže...
Imao sam i i7 3930k prema tome bi ja po 99% forumu trebao pljuvati kak ste vi to radili s mojim monitorom,jer sam ja s njim bio zadovoljan!jel kuzite poantu? Dajte malo razumijevanja i postovanja...

čekaj, čekaj....ako imaš i7 to znači da sve znaš?

ili ako netko ima dual core da je manje vrijedan nego ti sa i7 ??

 

ono kad su te ljudi pljuvali je bilo s razlogom.

znači igrao si na 19 inčnom monitoru na rezi 1366 i prosipavao svu pamet svijeta kako se 660 non ti i 7950 ponašaju u određenim igrama i kakve daju rezultate i svoje rezultate upoređivao s drugim članovima ovog foruma.

 

 

 

 

 

DA i čudio se bottelnecku sa 3930K procesorom!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950

...

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 18:28 (volegradele).
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
volegradele kaže...
Stjepanj kaže...
Aje djeco smirite se, pola vas me tu pitalo za tonu stvari vezanih za racunala, a gle 2 dana ste tu i popili svu pamet svijeta! Imao sam i i7 3930k prema tome bi ja po 99% forumu trebao pljuvati kak ste vi to radili s mojim monitorom,jer sam ja s njim bio zadovoljan!jel kuzite poantu? Dajte malo razumijevanja i postovanja...odoh iz ove teme svoje sam rekao a i oftopic smo!lp

Da ima si ga i napojia ga sa 1.6v za OC od 4.4 GHz!!!{#}

nisam ja nego bios sam! neznam sta tebe muci s mojom konfom! svaki proc je na def overvoltan ili ak mu samo mijenjas mnozitelj i jednostavno mi ga se nije dalo ga undervoltat, a ti ocigledno nemas pojma o tome i nije radio na 1.6v (na 1.6v je radio stari i7 920 s stock 2.6ghz na 4.5ghz) sto znaci da lazes da bi mene ocrnio, neznam samo cemu to{#}...

i da na hd ready rezi sam imao bootleneck s tim procom! znas ti razlog zasto???? ja neznam pa sam pitao ovdje na bugu pa se opekao jer nitko nije obracao na postavljeno pitanje nego na moj hebeni monitor kao i vecina razgovora koja ovako zavrsi!{#}! no ti ni to ne shvacas a niti si tada! shvati moje postavljeno pitanje da jedan proc od 5000kn nebi smio biti bootleneck niti jednoj sadasnjoj grafi bez obzira na rezoluciju! i ja odgovor na to pitanje nisam dobio a ti nisi niti pokusao nesto konkretno napisati kao ni sada!

 {#} sry BuG al nebum se vise opravdavao zbog tudeg neznanja!...

||| Intel Core™ i7 inside |||
12 godina
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Još nisi skužio da ti je monitor bio bottelneck,u tom i je najveći problem što ne kužiš a javljaš se u skoro svaki topic kao da si popio svu pamet ovoga svita!

Skuliraj se malo,ne moraš svakom loncu bit poklopac,a za voltažu sam onak puknuo jer zna da nije bila normalna!!

AUDIOFIL
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Penryn kaže...

@itomic: Bolje stariti? Tako ste govorili i za HD 6950 jer je imala 2GB a GTX 560 Ti samo 1GB, pa gle gdje su sad obje. Opere ih GTX650Ti Boost od 1000kn, a za godinu dana će spadati skoro pa u low-end. Činjenica je da ako se želite ugodno igrat na max detaljima grafe treba mijenjat praktički svako 2 god, tako da taj 'zalog za budućnost' kod HD7950 možeš objesit mačku o rep.

 bravo momak kazi im gdje je ta  sad HD 6950 koja je kostala 3 puta vise neg GTX 650ti

lisnjic
11 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Penryn kaže...
itomic009 kaže...

 Pa ne mislim na nove grafe nego u usporedbi sa GTX 660 Ti. Imao sam i GTX 560 Ti 1GB i HD 6950 2GB.

Pa to ti i govorim, za godinu-dvije razlika će između GTX660Ti i HD7950 biti nikakva, jer će obje biti poprilično slabe. Amo reći da HD7950 kad se clocka je 10% jača od GTX660Ti(a nije niti toliko), i za 2 godine kad obje postanu relativno slabe za nove igre, GTX660Ti će recimo davati 30fps a HD7950 10% više - 33fps. Kakva je to razlika? Zato kažem da je praktički bolje sad uzeti GTX660Ti jer ima bolje drivere, stabilniji fps, Physx itd itd. 

Zapravo najbolje je sad uzet GTX 760, samo da dođu na oko 1900kn.

...evo pojavile su se, ništa ispod 2150 kunića...jedino sačekat mjesec, dva pa se možda spuste cijene

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=gtx+760

16 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
picajzla0707 kaže...

...evo pojavile su se, ništa ispod 2150 kunića...jedino sačekat mjesec, dva pa se možda spuste cijene

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=gtx+760

To je sve jedna te ista kartica tj. model, Asus GTX 760, treba pričekat MSI, Palit, Gainward, Gigabyte itd. One bi trebale bi poprilično jeftinije, oko 2000kn i ispod.

11 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Razlika vanka asus gtx760 i msi je sto je msi 10€manje iliti 75kuna, to znaći da će ti msi vrlo vjerojatno ovdje biti 2100kn.

www.mmo-balkan.com/forum
16 godina
neaktivan
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Ma treba pričekat malo, ovi naši su digli cijene tako da veći postotak zarade imaju na jednu GTX 760 nego na GTX 770. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950

pa i kad spuste cijenu visoka je!

www.mmo-balkan.com/forum
16 godina
neaktivan
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Visoka u odnosu na što? HD 7950? Ili u odnosu na cijene u SAD-u? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Po meni cijena je previsoka u odnosu na cijene u SAD-u,no doduše oni imaju puno manje poreze u odnosu na EU,tj oni nemaju PDV nego Sales Taxes ako se nevaram, koji iznosi prosjek 2.5%.

E sad neznam kako oni određuju cijene za svaku zemlju pojedinačno i koliko sam vidio za EU samo prebace dolare u eure a iznos ostave isti.

So say We All
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 19:04 (skyreeper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Penryn kaže...

Visoka u odnosu na što? HD 7950? Ili u odnosu na cijene u SAD-u? 

SAD i EU.

www.mmo-balkan.com/forum
15 godina
neaktivan
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Da i ako preračunaš to u kune onda je u US jeftinije ali samo ako to tako gledaš jer svakako će te oplesti pdv pa te dođe na isto.

Kad bi MPC bila kao u americi to bi onda bio raj :).

So say We All
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 19:25 (skyreeper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice