GTX 660 Ti vs Radeon 7950

poruka: 146
|
čitano: 18.079
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
@darthmarkus sry ali naravno da mi je svaki drugi post 7950, pa pogledaj naslov teme!B-)haha nasmijo si me!:-)lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
12 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Stjepanj kaže...
@darthmarkus sry ali naravno da mi je svaki drugi post 7950, pa pogledaj naslov teme!B-)haha nasmijo si me!:-)lp

Nisam mislio na ovaj topic - govorim generalno...ono bilo da što izađe od nvidie, blam - promašaj ...Mislim cijene im jesu katastrofa, al de malo objektivnosti u tim raspravama....Meni je jako drago što su ljudi počeli gledat framerate varijacije + kad bi ljudi pričali malo više o potrošnji, drajverima (u oba tabora) i buci umro bih sretan {#}.. .A ovako uvijek se rasprava se svede na "čiji je veći"....

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 8:54 (DarthMarkus).
12 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
DarthMarkus kaže...
Stjepanj kaže...
@darthmarkus sry ali naravno da mi je svaki drugi post 7950, pa pogledaj naslov teme!B-)haha nasmijo si me!:-)lp

Nisam mislio na ovaj topic - govorim generalno...ono bilo da što izađe od nvidie, blam - promašaj ...Mislim cijene im jesu katastrofa, al de malo objektivnosti u tim raspravama....Meni je jako drago što su ljudi počeli gledat framerate varijacije + kad bi ljudi pričali malo više o potrošnji, drajverima (u oba tabora) i buci umro bih sretan {#}.. .A ovako uvijek se rasprava se svede na "čiji je veći"....

 

Moj

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Pa nemoj cekat da ljudi pricaju o necemu drugom, pa pitaj pobogu sta te zanima! Ovakve teme uvijek ovako zavrse jer i sam naslov to govori jedna protiv druge(a tu je najbitniji frejmrate), a ovo sto ti trazis obicno se nalazi u temama posvecenima odredenim modelima tipa gtx club,7850 club itd...lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
11 godina
offline
Moj PC  
3 3 hvala 1
14 godina
online
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Sad će Stjepanj reći da to nije istina i da je taj review mučka provokacija i da se HD 7950 ne može uspoređivati sa GTX 660Ti i nikada se neće moći uspoređivati. {#}

Moj PC  
4 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
MasterOfDisaster kaže...

Sad će Stjepanj reći da to nije istina i da je taj review mučka provokacija i da se HD 7950 ne može uspoređivati sa GTX 660Ti i nikada se neće moći uspoređivati. {#}

Ma moze rec kaj hoce. Sve je lijepo napisano i testirano. Tak da...

12 godina
odjavljen
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Benchovi su najgluplja stvar koja postoji ako se gleda za fps-dva, zato jer je to sve relativno. Primjer: Igram na GTX Titan i normalno se puca i dobijem 105fps, igram na HD 7990 i netko baci granatu te se raznese neko vozilo i dobijem 102 fps, tako da nije moguće točno odrediti.

 
0 3 hvala 0
14 godina
online
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Deawood kaže...

Benchovi su najgluplja stvar koja postoji ako se gleda za fps-dva, zato jer je to sve relativno. Primjer: Igram na GTX Titan i normalno se puca i dobijem 105fps, igram na HD 7990 i netko baci granatu te se raznese neko vozilo i dobijem 102 fps, tako da nije moguće točno odrediti.

Zato ima Average fps koji donekle daju sliku kako "diše" kartica, a kako bi ti testirao i ocjenio neku grafu ako ne preko bencheva?????

12 godina
odjavljen
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Rekao sam ako se gleda za fps-dva, a ne 70 fpsa {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Deawood kaže...

Rekao sam ako se gleda za fps-dva, a ne 70 fpsa {#}

O kakvih 70 fps-ova ti pričaš, pa average fps i HD 7950 i GTX 660Ti je podjednak oko 45 - 46 fps-ova na ovom benchu par postova iznad.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Aj procitajte ponovno taj review! Pogotovo ovo pod overall i aver.fps perfomance svih testova!i opet je 7950 pobjedila i jos k tome 3 testa su na kojima nvidija daje bolje rezultate! Daj se skulirajte s tim linkovima manje citanja a vise prakse...7950 vs 670 i nikako drugacije! Cijela povijest je vec ispisana o njima ovdje na bagu i konkretne usporedbe, treba samo potraziti! uzivajte u svojoj 660ti, i ja sam al samo par dana kad sam vidio da daje 30%manje perfomanse u bf3...lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
12 godina
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Meni osobno je ovo puno bitnije od 5 fps više....

 

http://www.vortez.net/articles_pages/frame_time_analysis,3.html

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
GTX660TI je podjednako bolja po pitanju avargage FPS u zahtijevnijim naslovima naspram HD7950,dok ipak HD7950 može isporučiti max FPS te je ktomu nešto bolja od GTX660Ti.
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
GTX660TI je podjednako bolja po pitanju avargage FPS u zahtijevnijim igračim naslovima naspram HD7950,dok ipak HD7950 može isporučiti max FPS što sveukupno znači da je bolja od GTX660Ti.
16 godina
neaktivan
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Nema se smisla raspravljat sa Stjepanjom, jer dok god bude imao HD7950 ona će bit bolja kartica od bilo koje druge, bez obzira koliko dokaza mu dali.

Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
online
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
3n3m1 kaže...
GTX660TI je podjednako bolja po pitanju avargage FPS u zahtijevnijim naslovima naspram HD7950,dok ipak HD7950 može isporučiti max FPS te je ktomu nešto bolja od GTX660Ti.

Slažem se u potpunosti. {#}

11 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Stjepanj kaže...
Aj procitajte ponovno taj review! Pogotovo ovo pod overall i aver.fps perfomance svih testova!i opet je 7950 pobjedila i jos k tome 3 testa su na kojima nvidija daje bolje rezultate! Daj se skulirajte s tim linkovima manje citanja a vise prakse...7950 vs 670 i nikako drugacije! Cijela povijest je vec ispisana o njima ovdje na bagu i konkretne usporedbe, treba samo potraziti! uzivajte u svojoj 660ti, i ja sam al samo par dana kad sam vidio da daje 30%manje perfomanse u bf3...lp

Sad cu ja tebi nesto rec, nemoj to shvatit osobno. 

 

takav "znalac" kao ti , trebao bi znat razliku izmedu 660ti i 660 (non ti ).

Kolko mene sjecanje sluzi (a jos uvijek hvala bogu jako dobro) , ti si imao obicnu verziju 660 (non ti) , dizao je u nebesa te je zamjenio ovom sadasnjom 7950 ( sto i govori tvoja otvorena tema"660 club <3"). A sad pljujes po njoj. 

Ne volim licemjere , ni licemjerne ljude. Al tocno se vidi da sve kaj ti imas, samo tvoje je najnaj, samo svog konja hvalis, a to ti nije dobro. Odbit ce ti se o glavu.

 

Ak nisi primjetio, svako tvoje razmisljanje, tvoj post, ima nevjerojatno puno dislika. Sto ti to govori? Znaci da nesto ne valja sa tvojim savjetima i tvojim razmisljanjima. Sigurno nije problem u nama i ovim ljudima koji su ti stisnuli DISLIKE. 

Jer ocito je KRIVO i nije to tako kako ti TVRDIs. Razmisli si malo o tome. 

 

Htio ti sebi priznat ili ne, nije me briga, rezultati su ti tu, pred nosom. I Bench je tu da se vidi koja grafa kak dise u pojedinim igrama. Najvise od svega mi je drago kaj je bench napravljen sa ovim najnovijim i mogu rec, najzahtjevnijim igrama, na rezi od

1920x 1080 full hd. (ti nit nemas full hd monitor) 

 

Tebi u bf3 je 660 (non ti) davala 30% manje performanse?! A kako ne bi kad igras na rezi 1366x768, kakav ti je to game play?! Strasan. Nemoj molim te pricat o praksi i sta ja znam cemu sve ne,(jjer ti tu praksu nisi ni okusio sa takvim monitorom)  sve ti je napisano te usporedeno u benchu.

 

Jednom sam citao post, gdje si tvrdio da je 1366x768 dobra reza. To je tolko bilo raspravljanja, da je to nekaj nevjerojatno. I nisi popustao. Ha dobro , ko ti kaj moze. Al jako si u krivu. Ja kad nesto neznam, neznam jbg. Naucit cu. 

A nejdem glavom o stjenu. Pa kud puklo. Nemres ti ni primirisat bilo kakavom usporedivanju sa tom jadnom rezom. Kupi monitor. 

 

P.S. da se razumijemo, nisam NICIJI fanboy,nit cu ikad bit. 

 

 

LP

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 11:50 (Sandro HR Zagorje).
12 godina
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

@Sandro - Vrhunac su ti  bile izjave (u nvidia 700 info topicu ) da 7950 dostigne 780 i jede 770 za doručak...Onda pogledam stari topic gdje hvale nvidiu (dok su bili vlasnici nje) i njake po Atiju...I to po istom principu ko' sad....Ono{#} .....

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
online
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Pa kod Stjepanj pod Moj PC stoji da ima DELL UltraSharp U2212HM 22", tak da ima full HD rezu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
DarthMarkus kaže...

@Sandro - Vrhunac su ti  bile izjave (u nvidia 700 info topicu ) da 7950 dostigne 780 i jede 770 za doručak...Onda pogledam stari topic gdje hvale nvidiu (dok su bili vlasnici nje) i njake po Atiju...I to po istom principu ko' sad....Ono{#} .....

Ne ja ne pljujem po nicemu. Oprosti. Ja sam bio razocaran sa tim sto su mi driverima ogranicili OC, i kod toga stojim. Nit sam fan jednog , nit fan drugog. Ja sam reko da to nv necu oprostit. Di sam ja sad licemjer??? sam ja nesto hvalio?

Ja sam reko ono kaj ne valja. 

11 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
MasterOfDisaster kaže...

Pa kod Stjepanj pod Moj PC stoji da ima DELL UltraSharp U2212HM 22", tak da ima full HD rezu.

Nezz, ne pratim ga. AL ta prepucavanja su bila prije mjesec dana. Mozda si je kupio u meduvremenu

12 godina
odjavljen
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Sad si ti licemjer, zato jer ti uzdižeš GTX 660 Ti koju "slučajno" imaš, a on HD 7950 koju "slučajno" ima.

 

Obje grafe su odlične, i svaka je bolja u nečemu. Odnosno, GTX 660 Ti rastura u npr. BF trojci, dok HD 7950 rastura u npr. Dirtu.

http://anandtech.com/bench/Product/855?vs=860

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Sandro HR Zagorje kaže...
DarthMarkus kaže...

@Sandro - Vrhunac su ti  bile izjave (u nvidia 700 info topicu ) da 7950 dostigne 780 i jede 770 za doručak...Onda pogledam stari topic gdje hvale nvidiu (dok su bili vlasnici nje) i njake po Atiju...I to po istom principu ko' sad....Ono{#} .....

Ne ja ne pljujem po nicemu. Oprosti. Ja sam bio razocaran sa tim sto su mi driverima ogranicili OC, i kod toga stojim. Nit sam fan jednog , nit fan drugog. Ja sam reko da to nv necu oprostit. Di sam ja sad licemjer??? sam ja nesto hvalio?

Ja sam reko ono kaj ne valja. 

NE, potpisujem sve tvoje izrečeno 1000 % jel slično i ja razmišljam....

11 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Deawood kaže...

Sad si ti licemjer, zato jer ti uzdižeš GTX 660 Ti koju "slučajno" imaš, a on HD 7950 koju "slučajno" ima.

 

Obje grafe su odlične, i svaka je bolja u nečemu. Odnosno, GTX 660 Ti rastura u npr. BF trojci, dok HD 7950 rastura u npr. Dirtu.

http://anandtech.com/bench/Product/855?vs=860

Ne ja ne uzdisem nista. Ponavljam nisam niciji fan boy. (imao sam i ATI i NV). Sve ima svoje prednosti i mane. I kod toga stojim.  Procitaj si jos jednom sto sam napisalo. Ni jednom nisam hvalio nista.

Tu je rijec o ovom Bechu koji sam stavio , a lik ga ne zeli prihvatit. Misli, nije me uopce nimalo briga. On tvrdi suprotno. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 12:02 (Sandro HR Zagorje).
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Sandro HR Zagorje kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pa kod Stjepanj pod Moj PC stoji da ima DELL UltraSharp U2212HM 22", tak da ima full HD rezu.

Nezz, ne pratim ga. AL ta prepucavanja su bila prije mjesec dana. Mozda si je kupio u meduvremenu

točno to, taj dečko je prosipavao svu pamet svijeta vezano za grafičke i njihove performanse da bi skužili kako nema full hd monitor pa je krenula sprdnja.

imao je i7 ,7950 sve neke dobre komponente, a nije imao full hd monitor pa se izvlačio da kao šta će njemu dobar monitor....{#}

onda je u međuvremenu valjda kupio monitor.

ma smijalica, a ziher je neko maloljetno dijete, u biti siguran sam da je.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
7950 ocana stize 680 bez problema u nekim testovima, 660ti to nemre ni da je hladena tekucim dusikom toliko o snazi!kad budete doma probali obadvije onda diskutirajte!negovorim ja da je 660ti losa kartica nego je 7950 opcenito bolja kartica a ocana debelo nadilazi 660ti!evo cekam neki review gtx770 ovdje na bugu pa ak se pokaze dostojnom zamjenom za 7950,zasto ne, ionako sam uvijek preferirao nvidiju! Nemojte vjerovati svakom reviewu pogotovo sad kad je izasla nova serija...lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
12 godina
odjavljen
offline
GTX 660 Ti vs Radeon 7950

Ajde se svi smirite, idite nešto umočit i nek lijepo admin/mod zaključa ovu besmislenu temu.

 

EDIT: Samo lupajte TD, mene to nimalo ne dira. Nego, shvatite da je ova tema ništa drugo nego nVidia-ATI/AMD fanboy war.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2013 12:12 (Deawood).
 
1 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
ZeNGe_CRO-mt kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pa kod Stjepanj pod Moj PC stoji da ima DELL UltraSharp U2212HM 22", tak da ima full HD rezu.

Nezz, ne pratim ga. AL ta prepucavanja su bila prije mjesec dana. Mozda si je kupio u meduvremenu

točno to, taj dečko je prosipavao svu pamet svijeta vezano za grafičke i njihove performanse da bi skužili kako nema full hd monitor pa je krenula sprdnja.

imao je i7 ,7950 sve neke dobre komponente, a nije imao full hd monitor pa se izvlačio da kao šta će njemu dobar monitor....{#}

onda je u međuvremenu valjda kupio monitor.

ma smijalica, a ziher je neko maloljetno dijete, u biti siguran sam da je.

e da da...tocno tako je bilo. Citao sam . AL lik se nije dao. I nije odustao. To je fascinantno. Svi su bili protiv, i govroili mu da to ne valja a on jedini je bio govorio da to tak treba bit te da je dobro. xD.. nevjerojatno

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 660 Ti vs Radeon 7950
Aje djeco smirite se, pola vas me tu pitalo za tonu stvari vezanih za racunala, a gle 2 dana ste tu i popili svu pamet svijeta! Imao sam i i7 3930k prema tome bi ja po 99% forumu trebao pljuvati kak ste vi to radili s mojim monitorom,jer sam ja s njim bio zadovoljan!jel kuzite poantu? Dajte malo razumijevanja i postovanja...odoh iz ove teme svoje sam rekao a i oftopic smo!lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice