GTA IV GTX 295 problem

poruka: 37
|
čitano: 7.003
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
GTA IV GTX 295 problem

Problem je u tome sto ocito igrica ne prepoznaje "cijelu" grafu nego samo pola tj. pod available memory je samo 876 mb umjesto duplo više što mi smeta jer nemogu sve stavit na max (texture moraju na medium). Driveri su najnoviji mogući, u nvidia control panelu omogućeno multi-gpu. Ostale igrice sve mogu na ultra.

Procesor je phenom II 955, 4gb ram, matična gygabite ud4-p il tak nešto i operativni je windows 7 64 bit. hvala

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTA IV GTX 295 problem

Taj problem imaju svi sa tom karticom, imas na you tube-u dosta videa na kojima se vidi da igra prepoznaje samo pola memorije.

EDIT: evo hyperion ti je dao rijesenje

otpor je uzaludan!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 15:18 (BORG).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
APazinjan kaže...

Problem je u tome sto ocito igrica ne prepoznaje "cijelu" grafu nego samo pola tj. pod available memory je samo 876 mb umjesto duplo više što mi smeta jer nemogu sve stavit na max (texture moraju na medium). Driveri su najnoviji mogući, u nvidia control panelu omogućeno multi-gpu. Ostale igrice sve mogu na ultra.

Procesor je phenom II 955, 4gb ram, matična gygabite ud4-p il tak nešto i operativni je windows 7 64 bit. hvala

U biti neočitava krivo.

 

 

Svaki gpu na GTX295 ima 896MB memorije, i nezbraja se memorija na obadva gpu-a nego su odvojene.

 

Skini si onaj patch da možeš dizat postavke na max, i problem riješen.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 15:17 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
GTA IV GTX 295 problem

taj problem imam ja sa HD 4870x2...skinuo sam patch i opet ocitava 1 gb a ne 2 gb kolko zapravo ima moja grafa...tako da zapravo mislim da ni ti sa GTX 295 neces moc pokrenut sve na max

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
GTA IV GTX 295 problem

ma ima patch koji ''otkljucava'' i drugi gpu, a opet kad se otkljuca to, gtx295 ce bolje radit s 1792 mb nego hd4870x2 s 2 gb na max postavkama

Immortal Technique in the streets back on the hustle cuz three strikes'll get you life for stuffng cracks in a duffel
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTA IV GTX 295 problem

LOL kak bi ti "otključao" drugi gpu kada je već "otključan"?

 

To je sli/crossfire ,a ne jedna kartica. Svaka ima svoju memoriju, jedan gpu radi jednu sliku drugi radi drugu sliku ili svaki radi pola slike, nemogu obadva radit jednu sliku to je prednost jedne kartice jer nema problema kao sa crossom/sli-em.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
Hyperion kaže...

LOL kak bi ti "otključao" drugi gpu kada je već "otključan"?

 

To je sli/crossfire ,a ne jedna kartica. Svaka ima svoju memoriju, jedan gpu radi jednu sliku drugi radi drugu sliku ili svaki radi pola slike, nemogu obadva radit jednu sliku to je prednost jedne kartice jer nema problema kao sa crossom/sli-em.

 ne mislim doslovno otkljucao zato sam i stavio pod navodnike, nego u igri da ocitava onoliko memorije koliko bi trebalo da graficka ima jedan gpu

Immortal Technique in the streets back on the hustle cuz three strikes'll get you life for stuffng cracks in a duffel
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
GeForce kaže...

taj problem imam ja sa HD 4870x2...skinuo sam patch i opet ocitava 1 gb a ne 2 gb kolko zapravo ima moja grafa...tako da zapravo mislim da ni ti sa GTX 295 neces moc pokrenut sve na max

pa zar 1gb nije dovoljan za igranje te igre na max???dali to znači da ga npr hd4890 na 23" monitoru neće moć vrtit na max????hvala!

"you hit me we hit you"-mafia
16 godina
offline
GTA IV GTX 295 problem

kod dual gpu rjesenja, jedan graficki chip ima ekskluzino pravo na svoju memoriju. Sto to znaci, drugi gpu ne moze uzimati podatke ( texture) iz memorije niti moze poslati prvom zahtijev da mu posaljem to i to iz 'njegove' memorije. U biti sve dual gpu karte imaju onoliko memorije koliko ima jedan chip. Jer drugio dio memorije nijeiskoristiv, jer logika je takva da se u drugom dijelu memorije radi mirroring podadatka za drugi gpu kada se ukaze potreba za to.

 

GTA IV ispravno ocitava da ima na raspologanjaju samo 896 MB na gtx 295 sto je u sustini i tacno!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
Moncho kaže...

kod dual gpu rjesenja, jedan graficki chip ima ekskluzino pravo na svoju memoriju. Sto to znaci, drugi gpu ne moze uzimati podatke ( texture) iz memorije niti moze poslati prvom zahtijev da mu posaljem to i to iz 'njegove' memorije. U biti sve dual gpu karte imaju onoliko memorije koliko ima jedan chip. Jer drugio dio memorije nijeiskoristiv, jer logika je takva da se u drugom dijelu memorije radi mirroring podadatka za drugi gpu kada se ukaze potreba za to.

 

GTA IV ispravno ocitava da ima na raspologanjaju samo 896 MB na gtx 295 sto je u sustini i tacno!

aha..znaci dosli smo do zakljucka da GTA IV ne moze pokrenut niti jedno racunalo na svijetu na max Smijeh

ispravite me ako grijesim

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
15 godina
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
GeForce kaže...
Moncho kaže...

kod dual gpu rjesenja, jedan graficki chip ima ekskluzino pravo na svoju memoriju. Sto to znaci, drugi gpu ne moze uzimati podatke ( texture) iz memorije niti moze poslati prvom zahtijev da mu posaljem to i to iz 'njegove' memorije. U biti sve dual gpu karte imaju onoliko memorije koliko ima jedan chip. Jer drugio dio memorije nijeiskoristiv, jer logika je takva da se u drugom dijelu memorije radi mirroring podadatka za drugi gpu kada se ukaze potreba za to.

 

GTA IV ispravno ocitava da ima na raspologanjaju samo 896 MB na gtx 295 sto je u sustini i tacno!

aha..znaci dosli smo do zakljucka da GTA IV ne moze pokrenut niti jedno racunalo na svijetu na max Smijeh

ispravite me ako grijesim

Ja MOGU. Ali se onda probudim i probam i pise da nece, U cemu je problem ?

15 godina
protjeran
offline
GTA IV GTX 295 problem

a moze se na max igrat, ali sa gtx295 3-way sli xD

Immortal Technique in the streets back on the hustle cuz three strikes'll get you life for stuffng cracks in a duffel
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GTA IV GTX 295 problem

Gdje skinuti taj patch jer meni isto očitava pola od 9800 GX2.

We don't need no educatio/ We don’t need no thought control/No dark sarcasm in the classroom...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
epic kaže...

a moze se na max igrat, ali sa gtx295 3-way sli xD

Nemože se 3-way sli sa gtx295.

Moljac
15 godina
protjeran
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
Hyperion kaže...
APazinjan kaže...

Problem je u tome sto ocito igrica ne prepoznaje "cijelu" grafu nego samo pola tj. pod available memory je samo 876 mb umjesto duplo više što mi smeta jer nemogu sve stavit na max (texture moraju na medium). Driveri su najnoviji mogući, u nvidia control panelu omogućeno multi-gpu. Ostale igrice sve mogu na ultra.

Procesor je phenom II 955, 4gb ram, matična gygabite ud4-p il tak nešto i operativni je windows 7 64 bit. hvala

U biti neočitava krivo.

 

 

Svaki gpu na GTX295 ima 896MB memorije, i nezbraja se memorija na obadva gpu-a nego su odvojene.

 

Skini si onaj patch da možeš dizat postavke na max, i problem riješen.

Može li netko staviti link do tog patcia koji ce ocitavati cijelu memoriju.

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
GTA IV GTX 295 problem

evo za originalnu igru najnoviji patch-http://www.rockstargames.com/support/IV/PC/patch/index.html

written by pod009
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GTA IV GTX 295 problem

meni taj patch radi i na piratskoj verziji

ja namam takav problem meni odlično radi na full hd na high

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
warhed kaže...
epic kaže...

a moze se na max igrat, ali sa gtx295 3-way sli xD

Nemože se 3-way sli sa gtx295.

nemoze ni sa quad SLI-em (2 grafe, 4 GPU-a) jer igra ocita memoriju samo jednog tako da ovi ostali ostaju neiskoristeni

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
15 godina
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
APazinjan kaže...
Hyperion kaže...
APazinjan kaže...

Problem je u tome sto ocito igrica ne prepoznaje "cijelu" grafu nego samo pola tj. pod available memory je samo 876 mb umjesto duplo više što mi smeta jer nemogu sve stavit na max (texture moraju na medium). Driveri su najnoviji mogući, u nvidia control panelu omogućeno multi-gpu. Ostale igrice sve mogu na ultra.

Procesor je phenom II 955, 4gb ram, matična gygabite ud4-p il tak nešto i operativni je windows 7 64 bit. hvala

U biti neočitava krivo.

 

 

Svaki gpu na GTX295 ima 896MB memorije, i nezbraja se memorija na obadva gpu-a nego su odvojene.

 

Skini si onaj patch da možeš dizat postavke na max, i problem riješen.

Može li netko staviti link do tog patcia koji ce ocitavati cijelu memoriju.

Nema takvog, kada već očitava cijelu memoriju.

 

Skini patch s kojim možeš postaviti postavke koje hoćeš tj. da hakiraš ograničenja, ali ako previše staviš postavke nestajat će ti teksture,objekti sve zbog manjka memorije.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
protjeran
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
Hyperion kaže...
APazinjan kaže...
Hyperion kaže...
APazinjan kaže...

Problem je u tome sto ocito igrica ne prepoznaje "cijelu" grafu nego samo pola tj. pod available memory je samo 876 mb umjesto duplo više što mi smeta jer nemogu sve stavit na max (texture moraju na medium). Driveri su najnoviji mogući, u nvidia control panelu omogućeno multi-gpu. Ostale igrice sve mogu na ultra.

Procesor je phenom II 955, 4gb ram, matična gygabite ud4-p il tak nešto i operativni je windows 7 64 bit. hvala

U biti neočitava krivo.

 

 

Svaki gpu na GTX295 ima 896MB memorije, i nezbraja se memorija na obadva gpu-a nego su odvojene.

 

Skini si onaj patch da možeš dizat postavke na max, i problem riješen.

Može li netko staviti link do tog patcia koji ce ocitavati cijelu memoriju.

Nema takvog, kada već očitava cijelu memoriju.

 

Skini patch s kojim možeš postaviti postavke koje hoćeš tj. da hakiraš ograničenja, ali ako previše staviš postavke nestajat će ti teksture,objekti sve zbog manjka memorije.

Nemoze bit manjak memorije kad za max trazi 1500 i nes a gtx ima vise. probao sam sa command lines prisiliti igricu da radi na max al je sve bilo zrnato

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
APazinjan kaže...
Nemoze bit manjak memorije kad za max trazi 1500 i nes a gtx ima vise. probao sam sa command lines prisiliti igricu da radi na max al je sve bilo zrnato

 Kak ne kužiš.GTX295 ima 896Mb VRAM-a na svakom GPU-u.No Tih 896 Mb je isključivo rezervirano za jedan GPU i ne može dijelit ili koristit VRAM od drugog GPU-a.

Ista stvar je sa običnim SLI i CF-X konfiguracijama.

Znači GTAIV dobro vidi količinu VRAM-a od 896Mb i ne laže.

Zato bi ti na GTAIV bolje radila jedna GTX285 sa 1Gb VRAM-a.

Ja sam koji jesam.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 19:47 (microman).
15 godina
protjeran
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem

Kako neki ljudi na youtube sve stave na max bez da im se crasha.

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
APazinjan kaže...

Kako neki ljudi na youtube sve stave na max bez da im se crasha.

Ima fora sa Hackanjem ograničenja gdi bez obzira na količine VRAM mem na tvojoj grafi možeš staviti na High.

Sa 896Mb bi trebalo radit bez problema.

Ja sam koji jesam.
16 godina
offline
GTA IV GTX 295 problem

igra kod mene na i7 920 i gtx 280 i 6 GB DDR III radi ko flak na 1920x1200.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GTA IV GTX 295 problem

GTX280/5 može pokrenut GTA4 na velikim rezolucijama na high

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem

Mogu i ja na high i very high ali ono ispod distance view i to je onda jako slabo ¨!

15 godina
neaktivan
offline
GTA IV GTX 295 problem

Ja isto imam slican problem imam gtx 275 896 mb xxx u gta iv mi pokatuje 876 mb ali svejedno radi sve na high

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GTA IV GTX 295 problem

kad ste spomenuli gtx 280 tj da ona ima 896 na svakom gpu dali gtx 275 ima više gpua kad sam ju ugrađivo primjetio sam na donjoj strani više gpu tj 6 šarafa u obliku kvadrata koliko se sječa uglavno m bilo ih je paran broj u obliku kvadrata i stoji ih 3

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GTA IV GTX 295 problem
zeroname kaže...

kad ste spomenuli gtx 280 tj da ona ima 896 na svakom gpu dali gtx 275 ima više gpua kad sam ju ugrađivo primjetio sam na donjoj strani više gpu tj 6 šarafa u obliku kvadrata koliko se sječa uglavno m bilo ih je paran broj u obliku kvadrata i stoji ih 3

???

 

GTX280 ima 1GB ram-a

GTX275 ima jedan gpu

 

Kakve ti šarafe spominješ?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
GTA IV GTX 295 problem

sorry my mistake  kad sam ugrađivo grafu ona na donoj strani ima uglavnom evo slike pa mi objasnite šta drže ovi uočljivi kvadrati na zadnjoj strani grafe

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice