Gainward brand?Da li je dobar ili...

poruka: 39
|
čitano: 10.849
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...
Pozdrav svima,

namjeravam kupiti 2 Gainward 1080ti Phoenix Golden i jednu gtx 1070 (Gigabyte) za rudarenje Etheriuma,ali me jako brine marka Gainward.
Zanima me vaše mišljenje o toj kompaniji,da li su pouzdani i kakve su performanse?
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Javi gdje se mogu povoljno uzeti...Naravno da valjaju, danas prakticki niti nemres kupiti toliko losu karticu,! Osim ak je iz AMD taboralp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Stjepanj kaže...

Javi gdje se mogu povoljno uzeti...Naravno da valjaju, danas prakticki niti nemres kupiti toliko losu karticu,! Osim ak je iz AMD taboralp

 Bok,ma mislio sam uzeti za 2 tjedna iz Linksa,košta jedna 7800kn,ja bi uzeo jednu,a dvije 1070.

Čuo sam još prije  od jednog  forumaša da trebam izbijegavati palit/gainward pa me to splašilo.

Inače,po tvom mišljenju,da li će biti taj model u roku od 2 tjedna,jer se bojim da  će ih prodati zbog ''mining'' ludila?

EDIT:možeš li mi preporučiti neko best buy napajanje u Linksu za 2x gtx 1070 i 1x gtx 1080ti?

Ja sam gledao ali se baš i ne razumijem.

EDIT2:ako ti nije problem još problem da mi kažeš,da li trebam mijenjati MBO ako ću kupiti te 3 GPU.Trenutno imam ASUS Z97-C

 

Evo,sorry ako sam te zagnjavio.

LP

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 22:32 (Jurassic Park).
12 godina
protjeran
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Neznam bas koliko su ti dostupne bez obzira sto pise, cekaju se poprilicno da dodes na red, svakako prije provjeri i nemoj zaboraviti kofer pun love!

Inace ovdje ti je tema za odabir napajanja, ima vrhunskih strucnjaka koji ce ti preporuciti najbolje:

https://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?jumpto=5614749&sort=asc&view=flat

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Nadam seda ti je jasno da ces pare popusit i da u majnanje ulazis za zabavu a ne zaradu..

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Isto se vec godinama govori pa su oni koji su odlucili "izgubiti pare" zaradili dobre pare.. :)
14 godina
odjavljen
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Ako planiraš rudariti ethereum s tim grafičkama molim te odmah odustani, ne da bacaš pare nego ih brutalno bacaš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
blackeagle29 kaže...
Isto se vec godinama govori pa su oni koji su odlucili "izgubiti pare" zaradili dobre pare.. :)

Ako nisi upucen u problematiku radje nemoj komentirat...

12 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Eto zasto je zarada nikakva,i baba sa placa ima doma mining rig!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Onda kad si ti toliko upucen, uputi i nas "neupucene"... Ima u bosni mining farma, kad je lik na drugi forum stavil sliku imal je 50 rigova, dnevno je dobival 1btc i napisal da ih namjerava jos 50 uzet i da su mu se trenutni isplatili u manje od 6mjeseci. Izgleda da se ipak isplati onda... A sad, zbog cijene grafickih jel ce mu roi biti 6 ili 10mjeseci....
12 godina
protjeran
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Trenutno se zaista neisplati, no covjek "malo ulaze" a nvidia je ionako odgodila nove grafe do bozica..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
blackeagle29 kaže...
Onda kad si ti toliko upucen, uputi i nas "neupucene"... Ima u bosni mining farma, kad je lik na drugi forum stavil sliku imal je 50 rigova, dnevno je dobival 1btc i napisal da ih namjerava jos 50 uzet i da su mu se trenutni isplatili u manje od 6mjeseci. Izgleda da se ipak isplati onda... A sad, zbog cijene grafickih jel ce mu roi biti 6 ili 10mjeseci....

 e ne znam na kojim si drogama, al bome dobro pucaju... 

1080ti trenutno radi oko 2.5$ - struja, pa si računajte ROI.... isplativo nema se što reći, rast će BTC na 50k$ i sl. samo rokajte...

možda i naraste tko više zna u ovom ludilo koje je nastalo, ali ja bi takve cifre, recimo 20-30k kn ulagao u ovaj biznis da imam tipa 40-50k Eura na tekućem i nemam pojma što bih s njima.

tko voli nek izvoli

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 10:44 (lav1000).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
blackeagle29 kaže...
Onda kad si ti toliko upucen, uputi i nas "neupucene"... Ima u bosni mining farma, kad je lik na drugi forum stavil sliku imal je 50 rigova, dnevno je dobival 1btc i napisal da ih namjerava jos 50 uzet i da su mu se trenutni isplatili u manje od 6mjeseci. Izgleda da se ipak isplati onda... A sad, zbog cijene grafickih jel ce mu roi biti 6 ili 10mjeseci....

Necu detaljno objasnjavat jer nemam volje, sta i ti ne kupis onda nego drugima savjetujes a pojma nemas? Kakav roi? Roi ne postoji, danas je jedno sutra nesto skroz drugo. Kripto je u krizi, zarada nikad manja, a cijene hardwarea nikad vise. Ako se vodis onom da volis kupovat skupo a prodavat jeftino, onda da, idealan je trenutak za ulazak 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 10:59 (ansha).
10 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Što me nasmija autor! SAD ide kupovat brutalne grafe za rudarenje! LOL LOL LOL 

 

Prijatelju zakasnio si jedno 10 godina!

 

Evo odmah da beziciram, kad shvatiš neke stvari rado ču otkupiti bar jednu od tebe u pol cijene! Za gaming naravno! 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

 

poznanik prije mjesec - dva digao kredit 30 tisuca kuna za mining rig.. dosad zaradio cca 3000kn.. eno ga lupa glavom od stol svaki dan i racuna kako ce smanjit gubitke.

 

OT ako dosad nisi ulozio sad ti je najgore vrijeme.. rade stani da vidis oce li opet groznica krenut uzlaznom putanjom.

 

ljudi ne shvacaju da za zaradu u majningu treba imat nos kao i za trgovanje dionicama.. treba znat kad sta di majnat i kad prodat a kad kupit. balon "lake" zarade mora kad tad puknut.. jer da nije tako onda za 10 godina vise nitko na planeti zemaljskoj nebi htio radit nego bi svi u kuci imali sobu sa 100 grafika koje majnaju i prst u uho.

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
neznalica90 kaže...

 

poznanik prije mjesec - dva digao kredit 30 tisuca kuna za mining rig.. dosad zaradio cca 3000kn.. eno ga lupa glavom od stol svaki dan i racuna kako ce smanjit gubitke.

 

OT ako dosad nisi ulozio sad ti je najgore vrijeme.. rade stani da vidis oce li opet groznica krenut uzlaznom putanjom.

 

ljudi ne shvacaju da za zaradu u majningu treba imat nos kao i za trgovanje dionicama.. treba znat kad sta di majnat i kad prodat a kad kupit. balon "lake" zarade mora kad tad puknut.. jer da nije tako onda za 10 godina vise nitko na planeti zemaljskoj nebi htio radit nego bi svi u kuci imali sobu sa 100 grafika koje majnaju i prst u uho.

Ja naprosto uzivam kad tupine kao sta je taj tvoj prijatelj dizu kredite za kockanje (to je upravo to) pa poslije placu. Trebali bi se udruzit u sindikat kriplorudara pa trazit da im drzava pokrije gubitke 

12 godina
protjeran
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Zadnji vlak za kupovinu je bio prije nove godine, sad je to bacen novac...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Zato se i kaze da se ne ulazu novci koje nisi spreman izgubit. Naravno da je sad najgore vrijeme jer raste tezina mineanja, smanjuje se zarada a cijene grafickih rastu. Ali ce se cijena i dalje dizat ko zna do kad.

A te fore s pucanjem balona su stvarno za malu djecu, vec godinama pisete iste fore i nikak da se dogodi to "pucanje balona" koje se po vama vec milijun puta trebalo dogodit. Neki su za to vrijeme digli na kriptovalutama po 20x vise para od uloga, vratili su si ulog i zaradili, tj. i dalje zaraduju bez da ista rade...
 
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Ethereum prelazi na PoS kasnije tokom godine, tako da ili pogledaj rudariti nesto drugo kao Zcash ili nemoj uopće, barem ne zasad.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

2018 ide on pocet rudarit!đes bio 91 ovaj 2011 

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
footballer kaže...
Ethereum prelazi na PoS kasnije tokom godine, tako da ili pogledaj rudariti nesto drugo kao Zcash ili nemoj uopće, barem ne zasad.

Lako za PoS, nego uopce ideja da sa 1080Ti ide majnat ETH dovoljno govori o upucenosti doticnog...

11 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
ansha kaže...
footballer kaže...
Ethereum prelazi na PoS kasnije tokom godine, tako da ili pogledaj rudariti nesto drugo kao Zcash ili nemoj uopće, barem ne zasad.

Lako za PoS, nego uopce ideja da sa 1080Ti ide majnat ETH dovoljno govori o upucenosti doticnog...

'' Dotični'' traži SAVJET,a o tome da bi majnao sa 1080Ti je zbog toga što je pročitao ovdje:

https://www.techradar.com/news/best-mining-gpu

Ja nisam ekspert,ako tražim savjet nije grijeh.

Na ideju o majningu sam došao zbog majčinog kolege koji je za par mjeseci otplatio jedan rig i onda kupio 4 druga.

I sad zarađuje i to dobro unatoč tome što je račun struje 2000kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 15:14 (Jurassic Park).
12 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
ansha kaže...
neznalica90 kaže...

 

poznanik prije mjesec - dva digao kredit 30 tisuca kuna za mining rig.. dosad zaradio cca 3000kn.. eno ga lupa glavom od stol svaki dan i racuna kako ce smanjit gubitke.

 

OT ako dosad nisi ulozio sad ti je najgore vrijeme.. rade stani da vidis oce li opet groznica krenut uzlaznom putanjom.

 

ljudi ne shvacaju da za zaradu u majningu treba imat nos kao i za trgovanje dionicama.. treba znat kad sta di majnat i kad prodat a kad kupit. balon "lake" zarade mora kad tad puknut.. jer da nije tako onda za 10 godina vise nitko na planeti zemaljskoj nebi htio radit nego bi svi u kuci imali sobu sa 100 grafika koje majnaju i prst u uho.

Ja naprosto uzivam kad tupine kao sta je taj tvoj prijatelj dizu kredite za kockanje (to je upravo to) pa poslije placu. Trebali bi se udruzit u sindikat kriplorudara pa trazit da im drzava pokrije gubitke 

 

poznanik, ne prijatelj  ali da i ja sam mu to govorio ali nije htio slusat dapace cak se i nasladivao "saš ti vidit kad ja dignem lovu" pa mi ga sad milo kad broji kunicu po kunicu na walletu..

 

blackeagle29 kaže....
Zato se i kaze da se ne ulazu novci koje nisi spreman izgubit. Naravno da je sad najgore vrijeme jer raste tezina mineanja, smanjuje se zarada a cijene grafickih rastu. Ali ce se cijena i dalje dizat ko zna do kad.

A te fore s pucanjem balona su stvarno za malu djecu, vec godinama pisete iste fore i nikak da se dogodi to "pucanje balona" koje se po vama vec milijun puta trebalo dogodit. Neki su za to vrijeme digli na kriptovalutama po 20x vise para od uloga, vratili su si ulog i zaradili, tj. i dalje zaraduju bez da ista rade...

 

brzopleto citas i odgovaras.. nisam rekao da ce mining kao takav puknut, nego onaj aspekt brze i lake zarade koji ga je popratio zadnjih par godina. ti koji su digli 20x vise love sigurno nisu bolek i lolek koji su ukopcali rig u grazu i cekaju kisu novaca. to su ljudi koji imaju nos za takve stvari, poznajem covjeka koji vec ima preko milijun kuna zarađenih od kriptovaluta i meni osobno je gust pratit kako on kupuje/prodaje na flash sale-u. cak i dok igramo nesto online i zajebavamo se njemu obavezno 2 tableta s marketom ispod monitora koji se refreshaju svako 2 sekunde. jednom zgodom je flash saleom dignuo 900 eura u manje od sat vremena, bio sam svjedok. imao sam osjecaj ko da sam na jebenom wall streetu.

 

e sad poanta posta je da ce takvi ljudi vjerojatno i dalje kopat dok average joe nece tu imat sta trazit kao sto je mogao zadnjih par godina. u suprotnom ce onda kroz par godina i teta sa šaltera u pošti i kumica s placa i kuhar u restoranu i zidar na mješalici kupit rig i lezat doma dok pare idu. zasto bi oni lomili kicmu kad se pare vrte same od sebe.. kuzis sad poantu?

 

osobno nemam nista protiv majninga i daj boze da svi radili sta manje a zaradili cim vise i uzivali u zivotu, jedino sta me smeta je masakr trzista grafickih kartica. ne bavim se miningom i pc mi je hobi/igracka i zbog minera se ne mogu igrat kak spada ( istu stvar placam duplo radi njih ) i jedino me to smeta. 

16 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
blackeagle29 kaže...
Isto se vec godinama govori pa su oni koji su odlucili "izgubiti pare" zaradili dobre pare.. :)

 zato po njuškalu ima tona mining rigova na prodaju nakon cijelih mjesec dana majnanja...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 15:40 (Wolverine).
7 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Pravi ti je argument, na njuskalu ima na prodaju. Ima i auta, od starih par mjeseci do starih 20+ godina, jel to znaci da se ne isplate i da se zele rijesiti toga? Ima i mobitela na njuskalu, nekoristenih. Eto, pogledaj npr xiaomi. Novi mobiteli, vecina ih kosta po 500kn vise nego da kupujes iz kine, kod modela kojih nema u hr trgovinama je razlika i veca. Jel to znaci da ne valja? Ili preprodaju zbog zarade?
6 godina
protjeran
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Imao sam jednu gainwardicu...dan nakon isteka jamstva prestala vrtiti vent...nasao zamrznut desktop ujutro kad sam se probudio....mozda specifican primjerak, mozda politika firme, ne znam, ali nakon uspjeha sa golden sample modelima, u riva tnt generaciji i malo dalje ih nije bilo ni cut ni vidit, mislim da ih neko vrijeme nisu niti uvozili u hr, iz meni nepoznatog razloga, mozda je to jos uvijek slucaj? Usput, Leadtek je vrhunska marka i slicni su Gainwardu po puno toga, imao sam i njihovu vrhunsku plocu, K7NCR18D-PRO2, u doba kad je to je to bila apsolutna najjača ploča na tržištu za athlone (svadjao se se ekipom oko nje i epoxice 8RDA+ na usenetu nekoć davno) i grafu i ni njih vise ne vidim u Hr...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 7:17 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Gorstak79 kaže...

Imao sam jednu gainwardicu...dan nakon isteka jamstva prestala vrtiti vent...nasao zamrznut desktop ujutro kad sam se probudio....mozda specifican primjerak, mozda politika firme, ne znam, ali nakon uspjeha sa golden sample modelima, u riva tnt generaciji i malo dalje ih nije bilo ni cut ni vidit, mislim da ih neko vrijeme nisu niti uvozili u hr, iz meni nepoznatog razloga, mozda je to jos uvijek slucaj? Usput, Leadtek je vrhunska marka i slicni u Gainwardu po puno toga, imao sam i njihovu vrhunsku plocu i grafu i ni njih vise ne vidim u Hr...

 Imam ja jednu 7800gt gs. Kupljena kada je izasla i dan danas radi sa istim ventilatorom na njoj na drugom kompu...

Jednostavno. Stvari krepavaju. Niti mi ne trajemo svi isto...

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...
Mrgud Veliki kaže...
Gorstak79 kaže...

Imao sam jednu gainwardicu...dan nakon isteka jamstva prestala vrtiti vent...nasao zamrznut desktop ujutro kad sam se probudio....mozda specifican primjerak, mozda politika firme, ne znam, ali nakon uspjeha sa golden sample modelima, u riva tnt generaciji i malo dalje ih nije bilo ni cut ni vidit, mislim da ih neko vrijeme nisu niti uvozili u hr, iz meni nepoznatog razloga, mozda je to jos uvijek slucaj? Usput, Leadtek je vrhunska marka i slicni u Gainwardu po puno toga, imao sam i njihovu vrhunsku plocu i grafu i ni njih vise ne vidim u Hr...

 Imam ja jednu 7800gt gs. Kupljena kada je izasla i dan danas radi sa istim ventilatorom na njoj na drugom kompu...

Jednostavno. Stvari krepavaju. Niti mi ne trajemo svi isto...

 

 

Slozio bih se u nacelu, samo mi smo svi razlicitih gena, dok njih stancaju identicne u serijama po sto komada...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 7:23 (Gorstak79).
13 godina
offline
Gainward brand?Da li je dobar ili...

Meni isto otišao ventilator na GTX660 davno je to bilo.

Pričvrstio na nju obični ventilator i ukopčao ga u matičnu radi i danas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 8:00 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gainward brand?Da li je dobar ili...

svakom loncu poklopac...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice