AMD Radeon HD 6700 problem, pomoc molim

poruka: 6
|
čitano: 3.133
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 6700 problem, pomoc molim

Pozdrav, vec sam napisao ovo pod razni hardverski problemi ali ne dobivam nikakve odgovore pa sam pomislio da bi bilo bolje napisati pod ovu kategoriju. Usput da kazem da sam novi neznam jel krsim kakva pravila pa mi slobodno recite sto smijem a sto ne.

 

Znaci da pokusam malo slikovitije objasnit, recimo da udem u igricu, igram 20 minuta i monitor mi se zacrni i sound loopa. Moram obavit hard reset jer nema druge opcije. Bojim se da ce se to dogodit jednom i dok necu igrat igricu ili nesto i da ce to nastetit kompjuteru poprilicno jer ne zelim restartirati kompjuter stalno. Mozda je bottleneck, neznam, nadam se da netko ovdje zna i da ce mi drage volje pomoci. FIFA i druge igre cekaju( :D ).

 

OS : Windows 7 Home Premium x64

Maticna : Asus P8H61-M LX2

Graficka : AMD Radeon HD 6700 Series

Procesor : Intel Pentium G620 (2.60 GHz, 2 jezgre)

Napajanje : Nisam siguran jesam li dobro pogledao ali pise iznad utora za kabel za napajanje pa sam zakljucio da je to jacina napajanja : 100-240VAC

RAM : 8 GB

 

Driveri za graficku su updateani do zadnje verzije, obavio sam test graficke kartice pomocu FurMarka, max temp je 76 stupnjeva, pocinje sa 32 stupnja. Obavljo sam ga 10 minuta nije bilo smisla jer se otprilke 4 minute nije temperatura dizala ni spustala.

 

Sve dodatne podatke koje trebate slobodno napisite i u brzom roku dobit cete odgovor. Hvala unaprijed i nadam se brzom replyu.

E i da, sretna nova godina :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 6700 problem, pomoc molim

100-240VAC nije snaga (to su V-volti na kojem radi), Wati su snaga, vidi naljepnicu + žice koje imaš za npr 6-8 pin VGA.. ali vjerojatno nije tu problem.

 

-po opisu, driver ili bug u igri (ili neki soft problem ovisi što sve imaš npr skype i sl. u pozadini). Recimo loš 'aktivator' (proizvođači se ugl znaju štititi, neisu svi crackovi OK..). Ako PC radi u win, browsane, bench.. i kraša samo u igri, tad je igra problem (ili nedovoljna snaga, generacija, driver..) npr Radeon je uvjek bio problem za verziju drivera uparenu s nekom igrom, pa iduća verzija proradi s fifom, ali ubije nfs .. itd.

-pošto se sve kvari, može biti i audio.. (vjerojatno onboard..) osim drivera nemaš drugog testa/kao bench, samo logika, ako jedino u igri postoji problem tad je ispravan HW.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 6700 problem, pomoc molim
Sto se tice FIFE znalo se to desit prije ali vise ne. Tipa LoL tijekom igranja sve ok ali slusaj zanimljivo sad nesto. Imaju ti heroji svaki ima svoje moci blablabla ali izricito na tom jednom heroju kad ga vidim baci taj ability i to se desi. Znaci to je tipa mogu igrat kad je on u istom gameu, ali ako ga vidim da baci to 80% sansa je da ce se desit. Prije se desavalo ucestalije ali vise ne toliko. Igrica nije zbugana jer bi svima onda bilo(bar mislim?). To mi je fakat cudno neznam sto radit. Imas kakav savjet? I ako sam primoran kupit novu graficku imas kakav savjet? Posto je situacija s novcima teska bilo bi pozeljno da nije skupa jako. Hvala unaprijed, LP.
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon HD 6700 problem, pomoc molim

snimi starije drivere, updejtaj direct x, reinstaliraj igru pa vidi...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 6700 problem, pomoc molim
Direct x sam vec updateo a kako mislis da snimim starije drivere? Ne kuzim hah
15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 6700 problem, pomoc molim
dacko777 kaže...
Direct x sam vec updateo a kako mislis da snimim starije drivere? Ne kuzim hah

- verzija drivera (ili CCC-a) npr možda s najnovijim driverom radi, možda radi s nekim od prije godinu dana.. možda imaš CD koji se dobije kupnjom kartice (ili google za starije verzije, ali moraš vidjeti kako ti je podešeno u win, jer bi sami windowsi mogli automatski nadograditi na noviju verziju). Za neke igre je to tako, moraš naći verziju drivera koji radi.

 

-instaliraj directX 9.0c redist june 2010.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice