AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.028
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Tebi je to 'nečujno' zato jer ti je kućište pod stolom i još grafa 'gleda' prema dolje. Inače ni silent wings, kao jedni od najtiših ventova već preko 1200rpm nisu nečujni, a kamo li da su ventovi za grafe koje kupuju na kile nečujni na 2000rpm.

 Dobro skuzili smo da si alergican na zvukove i kad su tihi, nema potrebe mislit i da ostalima to smeta.

12 godina
online
AMD Navi

Na ovoj dretvi (po nekima) imamo :

 

Ryzene koji u prosjeku rade na 4.5 - 4.6 Ghz (allcore)

 

Ogromnu količinu 3600+ buđet b450 ploča i 2080ti komboa

 

Black screenova koji su mit (koje Nvidia fanboysi plasiraju).

 

Masu ljudi koji su prešli sa 8700k na 9700k te sad na 10xxx.

 

Sad i ovo.

 

Stvarno, ako neko tko ne prati hw dođe u ovu temu, usrećit će se u pm.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 12:42 (DarthMarkus).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Još jednom ću napisati da bude jasnije, sa istim setupom, znači ispod stola, grafa dole...EVGA 1080 i ASUS 2070 su bile bučnije. Ovo je najtiša grafa koju sam imao u zadnje vrijeme.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Frajeru kaj ti igraš u gluhoj sobi s uhom naslonjenim na kućište? Gdje god da živiš oko tebe će uvijek biti šumovi glasniji od silent wings na 1200+ rpm.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Koji modeli grafa, i asus i evga imaju grafe s odličnim hlađenjem, a imaju i modele koji su poprilično glasni. Nema smisla generalizirati, jbga

EDIT
očito vas više ne kuži da riječi tiho i nečujno nisu istoznačnice :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 12:47 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Koji modeli grafa, i asus i evga imaju grafe s odličnim hlađenjem, a imaju i modele koji su poprilično glasni. Nema smisla generalizirati, jbga

EDIT
očito vas više ne kuži da riječi tiho i nečujno nisu istoznačnice :)

U zadnje vrijeme sam imao:

EVGA GEFORCE GTX 1080 SC 8GB
ASUS RTX 2070 Advanced edition

 

Trenutno:
ASUS ROG STRIX RADEON RX 5700 OC EDITION 8GB GDDR6 - najtiša

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Ako je ta asusica onaj 'dual' model, nije ni čudo da je glasnija - to je model s dna ponude, dok ti je aktualna radeonka njihov top model.
Evga sc je također početni model, a čak i oni skuplji su kod njih često glasniji od konkurencije.
Jbga, nemereš tako uspoređivat, top model jedne protiv entry modela druge grafe. Da tu svoju radeonku staviš pored moje gtx 1070 gaming u iste uvjete - dakle na stolu 20cm od glave,, itekako bi čuo razliku i koliko je glasnija od moje.
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Nije ovo onaj fail tuf model ovo je roguša skroz dobra.

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_rx_5700_rog_strix_review,11.html

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Nije ovo onaj fail tuf model ovo je roguša skroz dobra.

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_rx_5700_rog_strix_review,11.html

Nesto tu nevalja, po nekima je taj model ovo, "Jet takeoff (200 feet)".

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ovo nije xt možda te to buni.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma ja govorim da je ta 5700 strix top model i da nije čudo što mu je tiša od entry modela nevidija koje je naveo. Nemereš tako uspoređivat, to su kruške i jabuke
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Ma ja govorim da je ta 5700 strix top model i da nije čudo što mu je tiša od entry modela nevidija koje je naveo. Nemereš tako uspoređivat, to su kruške i jabuke

 Mozes mi objasnit kako onda moja na 2100 rpma nije glasna a komp mi je doslovno 3cm od tipkovnice ?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma ja govorim da je ta 5700 strix top model i da nije čudo što mu je tiša od entry modela nevidija koje je naveo. Nemereš tako uspoređivat, to su kruške i jabuke

 Mozes mi objasnit kako onda moja na 2100 rpma nije glasna a komp mi je doslovno 3cm od tipkovnice ?

To je bar lako, gluh si...

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma ja govorim da je ta 5700 strix top model i da nije čudo što mu je tiša od entry modela nevidija koje je naveo. Nemereš tako uspoređivat, to su kruške i jabuke

 Mozes mi objasnit kako onda moja na 2100 rpma nije glasna a komp mi je doslovno 3cm od tipkovnice ?

To je bar lako, gluh si...

Ne, nego ga manje smeta.

 

Ja ne razumijem rasprave oko nečega što je izuzetno subjektivno, to je kao da se svađate je li Coca Cola ili Pepsi bolja ... valjda ne moram stavit TM znak...

 

Moj otac bi u ovakvim situacijama uvijek reko "Šteta što se uho može naviknut na večinu zvukova, nos na večinu mirisa, ali mozak nikada na ljudsku glupost".

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ne, nego ga manje smeta.

 

 

 Evo ga prvi i koji kuzi, ajde bar ima pametnih ljudi ovdje. 

10 godina
offline
AMD Navi

Evo nakon sto sam napokon karticu stabilizirao sada mogu reći realno kako se ponaša.

Fanovi idu do 1900rpma a temperature u gamingu su max 77i to na trenutke, u većini slučajeva oko 72.

Malo je glasnija od ostatka konfe ali to je zanemarivo. Smatram da sam bilo koju high-end karticu stavio sa neznam kakvim hladnjakom da nebi bila puno tiša.

Zadovoljan sam s njom sada čekamo novu seriju  big navia i ampera, da vidimo što će izbaciti i hoće li u istinu opravdati ono sto se piše. Samo zbog cyberpunka  bi je onda mjenjao

Bero
Moj PC  
0 1 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

Evo nakon sto sam napokon karticu stabilizirao sada mogu reći realno kako se ponaša.

Fanovi idu do 1900rpma a temperature u gamingu su max 77i to na trenutke, u većini slučajeva oko 72.

Malo je glasnija od ostatka konfe ali to je zanemarivo. Smatram da sam bilo koju high-end karticu stavio sa neznam kakvim hladnjakom da nebi bila puno tiša.

Zadovoljan sam s njom sada čekamo novu seriju  big navia i ampera, da vidimo što će izbaciti i hoće li u istinu opravdati ono sto se piše. Samo zbog cyberpunka  bi je onda mjenjao

 Mozda je high end u AMD taboru, daleko je to od ikakvog high enda, 2080ti je samo 50% brzi gpu. Govoriti da neka druga kartica nebi bila puno tisa nema nikakvog smisla kad znamo da postoje drasticno hladnije i tise kartice. Inace hvala na infu!

10 godina
offline
AMD Navi

Rekao sam high end samo iz razloga jer je veći tpw, veće zagrijavanje. Nije mi bila namjera reći da je high end jer realno nije 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

mjerio sam i glasnoću, sam pc dok je grafa u idle stanju mi je proizvodio 40 db, a  u full loadu 51 max 

Iskreno neznam s kojom karticom i da nije na vodenom hladjenu ti mozes imati buku manju od 45 decibela 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Bero_ng95 kaže...

mjerio sam i glasnoću, sam pc dok je grafa u idle stanju mi je proizvodio 40 db, a  u full loadu 51 max 

Iskreno neznam s kojom karticom i da nije na vodenom hladjenu ti mozes imati buku manju od 45 decibela 

 

 Pa recimo ova Msi slovi kao najtisa, mogu zamisliti na sta onda druge zvuce:

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x/31.html

Inace rtx 2080ti Strix oc s novim biosom slovi kao šampion tisine od jedva 30db u 100% loadu sto dode da je graficka s 40db doslovno duplo glasnija!

Tako da onome tko je imao nekakav slabiji model s odlicnim hladenjem pogotovo kod Nvidie je bio na sitno preko 30db, prelaskom na bilo koji model iz 5700XT serije je dobio 2x glasniju karticu, zato su ljudi  i nezadovoljni a i ne kuze sto znaci 10db razlike.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 16:01 (Buba666).
10 godina
offline
AMD Navi

Bazirao sam se na svoj model, sto se ostalog tiče 

U gamingu bi zahtjevao slusalice ako je takva razlika 

Jer cim prijeđe 2000rpm fan baš stresira sluh

Kakve drivere je amd izbacio i koliko je kartica isforsirana bez obzira na bolje rezultate smatram da je isforsirana.

A u današnje vrijeme većina gleda samo perfomanse uloženo dobiveno, hlađenje manje više. 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Jooj badava vam svađa oko buke, to nema smisla...Ovisi o 50 stvari, a i buka je veoma subjektivna stvar. Mene više muči temperatura ovih dana, pol sata pred kompom i nemreš više . A i temperature grafe i CPU-a su se digle za dobrih 6 stupnjeva u odnosu na proljeće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...

Jooj badava vam svađa oko buke, to nema smisla...Ovisi o 50 stvari, a i buka je veoma subjektivna stvar. Mene više muči temperatura ovih dana, pol sata pred kompom i nemreš više . A i temperature grafe i CPU-a su se digle za dobrih 6 stupnjeva u odnosu na proljeće.

 Pa postoji uredaj koji to mjeri, opceprihvaceno je da je razlika od 10db doslovno 2x glasnije, imas objasnjeno na techpowerup stranici gdje mjere uredajem od 4000$ ako ti to nije dovoljno relevantno onda gasi internet

13 godina
offline
Re: AMD Navi
Buba666 kaže...
Promster kaže...

Jooj badava vam svađa oko buke, to nema smisla...Ovisi o 50 stvari, a i buka je veoma subjektivna stvar. Mene više muči temperatura ovih dana, pol sata pred kompom i nemreš više . A i temperature grafe i CPU-a su se digle za dobrih 6 stupnjeva u odnosu na proljeće.

 Pa postoji uredaj koji to mjeri, opceprihvaceno je da je razlika od 10db doslovno 2x glasnije, imas objasnjeno na techpowerup stranici gdje mjere uredajem od 4000$ ako ti to nije dovoljno relevantno onda gasi internet

Pa to stoji, ali u ovim raspravama imaš nekog tko drži komp na podu, drugi na stolu, treći ima niži noise floor od četvrtog itd...Ovo da istim uređajem, na istoj udaljenosti mjerimo svima ovdje stoji, ali onda opet netko vrti ventove na kućištu na 900rpma, netko na 1200 i tako imamo varijabli pun k. Svi bi trebali imati standardizarane uvjete za ovakvu raspravu, ali naravno svatko ima drugačiji set up posložen prema svojim preferencijama.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Buba666 kaže...
Bero_ng95 kaže...

mjerio sam i glasnoću, sam pc dok je grafa u idle stanju mi je proizvodio 40 db, a  u full loadu 51 max 

Iskreno neznam s kojom karticom i da nije na vodenom hladjenu ti mozes imati buku manju od 45 decibela 

 

 Pa recimo ova Msi slovi kao najtisa, mogu zamisliti na sta onda druge zvuce:

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x/31.html

Inace rtx 2080ti Strix oc s novim biosom slovi kao šampion tisine od jedva 30db u 100% loadu sto dode da je graficka s 40db doslovno duplo glasnija!

Tako da onome tko je imao nekakav slabiji model s odlicnim hladenjem pogotovo kod Nvidie je bio na sitno preko 30db, prelaskom na bilo koji model iz 5700XT serije je dobio 2x glasniju karticu, zato su ljudi  i nezadovoljni a i ne kuze sto znaci 10db razlike.

 

 

 Aha ide jeje, zasto onda stranica kao guru3d koje vi spominjete to ne prikazuje ? U idlu je sa silent biosom na 29db, na perf 31, u full loadu 33-40db. A taj strix sa silent biosom isto ide po 75-80 stupnjeva nakon par sati igranja...

 

 I onda se zacudis, das 10500kn za strix 2080ti da bi imao 20-30 fpsa vise od RX 5700 XT koja kosta ~3600kn. 

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
Buba666 kaže...

 Pa recimo ova Msi slovi kao najtisa, mogu zamisliti na sta onda druge zvuce:

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x/31.html

Inace rtx 2080ti Strix oc s novim biosom slovi kao šampion tisine od jedva 30db u 100% loadusto dode da je graficka s 40db doslovno duplo glasnija!

Tako da onome tko je imao nekakav slabiji model s odlicnim hladenjem pogotovo kod Nvidie je bio na sitno preko 30db, prelaskom na bilo koji model iz 5700XT serije je dobio 2x glasniju karticu, zato su ljudi  i nezadovoljni a i ne kuze sto znaci 10db razlike.

MSI je tu negdje sa Nitro+, sa Thic 3, dok je Red Devil najtisa...

A gdje je tu MSI na 40 DB buke, o cem trabunjas ti? 40+ db ce postici samo referentni modeli 5700XT i "fail" modeli tako da nema smisla usporedivat kruske i jabuke i pisati gluposti o 40 db na 5700 XT... Prestani koristit "droge" koje god da koristis, nisu dobre...

 

A ako cemo realno o 5700XT modelima po temperaturi i buci, najbolje izvedbe su Red Devil, Nitro+, Thic 3, Msi gamingX i Pulsica...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
6 godina
offline
AMD Navi

Kako niti jedan ne popušta, fascinantno. Može se iz ove rasprave dosta zaključit. Općenito vjerujem nekim kanalima poput HU i GN, ako želim nešto dodatno saznat ima iskustva po portalima kao Reddit i sličnima. Meni je bitno samo da radi i da za malo novaca dobijem najviše. Trenutno su to rang 2060 super i 5700, po mom skromnom sudu. Medutim i RX 580 mi je sasvim dovoljna, toliko o tome koliko sam zahtjevan user.

AMD bi trebao drmat još jače. To bi bilo dobro za sve sadašnje i buduće kupce. Trenutno je nVidia apsolutno ispred, osim u entry level segmentu gdje polaris pokapa sve novo i od AMDa i zelenih. U smislu p/p što je i najbitnije tu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 18:16 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

ima još jedna stvarčica koja bi mogla pokvariti odnos snaga čak i među postojećim grafama, ne samo budućim - link

neka performance boost bude samo kao u dlss 2.0, obična 2060 bit će poprilično jača od 5700xt, a kamo li grafe poput 2070 i 2070s

 

mislim da je vrijeme da ekipa s 5700/xt grafama počne razmišljati o prodaji dok još mogu išta dobit

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 

mislim da je vrijeme da ekipa s 5700/xt grafama počne razmišljati o prodaji dok još mogu išta dobit

 Pa i zelenasi isto tako, nece turing vrijediti nista pored ampere ako uspiju na svim grafama dignuti oko 40-50% bolje perf.

A u ostalom, iz svih leakova da se logicno zakljuciti da NVIDIJA se boji AMD-a ove godine i zato sada i 12 pinski konektori 300w stock za top grafu, stime da nevidija ide na losiji 8 NM samsung node, a po ps5 i xbox-u da se zakljuciti i da ce nova navi imati veci takt od ampere.

Vrlo lako je moguce da ce AMD potamaniti sve osim nove titan... Ali budemo zivi pa vidili.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

ima još jedna stvarčica koja bi mogla pokvariti odnos snaga čak i među postojećim grafama, ne samo budućim - link

neka performance boost bude samo kao u dlss 2.0, obična 2060 bit će poprilično jača od 5700xt, a kamo li grafe poput 2070 i 2070s

 

mislim da je vrijeme da ekipa s 5700/xt grafama počne razmišljati o prodaji dok još mogu išta dobit

 Ye could work, a na kraju ce bit kao i 2.0 gdje ce podrzavat par nebitnih igara 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice