AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi

A bas, svakako dio zivota.

Samo uzivaj, nek se isplati barem ;)

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Normalno da imaju velik povrat kad prodaju u danu koliko hrvatska cijelu god. Mogu i ponudit najnižu cijenu jer uzimaju na tisuće komada uz koje dolaze popusti na količinu. Ne kao kod nas nabavlja se po komad. 

 Bravo Kolumbo. 

 

Samo si smetnuo s uma da s tim velikim količinama često se tutne koje serija sa greškicom, gdje se u serijiskoj proizvodnji artikli kupuju na aukcijama.

 

Kako reče kolega sjetimo se bivšeg najeftinijeg HG spota i popularnog Prpe.

 

2 kamiona grafi sa greškom na VM-u. 1kn komad. Trpaj sirotinju.

 

Što veća količina, više prostora za muljanje. Ah da, Švabo ne mulja.

 

 

Što se tiče reklamacija i podrške vidim da dosta ljudi hvali Caseking. Može li to netko potvrditi ? Cijene im nisu bogznašto.

 

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 16:19 (DarthMarkus).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Tocno ja obratno :) Ona 2070 mi je uši probušila sa coilwhineom, u svaki poligon koji pogledam druga frekvencija pištanja.

Jesam, performanse su super, ali se još uvijek hrvam sa downclockom memorije na idleu, uspio sam osposobiti na 75hz downclock memorije, ali sa 2 monitora - nema boga. Tako da mi je drugi na integrusi, ali to je sve dio zabave...

 Covjece taj bug Amd vuce valjda jos iz doba Ati-a

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Ah imao sam ga i na Nvidiji sa 2 monitora. Ali da pre smiješno da je to toliko dugo problem.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže..

 

 Izvini Einstein nisam te prepoznao.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 21:39 (dery).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 

Što se tiče reklamacija i podrške vidim da dosta ljudi hvali Caseking. Može li to netko potvrditi ? Cijene im nisu bogznašto.

 

 

 

 

 

 Alternate kazu je najbolji sto se tice podrske. 

Ali u pravilu je tako sto su cijene skuplje to je i support bolji, ipak kosta support. Ali sipak nije tako uvijek. 

Jednostavno Alternate je takav i da te rgb zeza na grafi rece ti lipo posalji je nazad dobices novu, ali jeli to bas uvijek ultimativno rijesenje da trgovina ide odmah na RMA neznam?!

A caseking je najboji ak mislis OC-ati i ostaje ti garancija, ili nude mislim cak i posebno caseking mod 24 mjeseca garanciju. isto tako caseking je jedini koliko znam trgovac koji ce svaki njihov gotovi build proci kroz bencheve stabilnosti 24 sata na stolu, sto je isto vrlo pohvalno i oduzima vremena i resursa.

Tako da sve u svemu alternate je najbolji cijena/perf support, dok mindfactory eto malo zna zezati pa cekas email po par dana i onda dobnijes automatiziranu robotsku poruku -.- ali su ipak najjeftiniji i daleko od toga da ti nece npr promijeniti pkvareni hardver.

Moje misljenje je da je caseking najbolji, samo da je malo jeftiniji ali eto treba platiti der8aure-a i ekipicu koja kosta sigurno svako po 3-4 soma eura brutto mjesecno.

Zaboravio sam spomenuti i vrlo dobar/odlican mifcom! Oni naprimjer jedini daju dozivotni support za pc ili komponentu i besplatni pick and return, isto tako daju 3 godine a ne kao vecina 2 godine garancije za pc, i kad istekne garancija opet su ti na usluzi ako sta nestima.

Ali uvijek kupujem kod mindfactory-a cisto jer su najjeftiniji i nikad nista pokvareno nisam dobio osim mozda koju coil whine grafu, ali to sam vecinom onda sam osarafio malo namazo pa je bilo oke jedno vijeme opet. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 22:58 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
AMD Navi

Eto malo Navi/RDNA2 GPU glasina, onak usput nek se nađe jel."Sitnice koje za sad znamo", to sam precizno usporedil na dolnjem linku.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=9&jumpto=6183138&sort=asc&view=flat

 

"Leker u rukavicama" usputno spominje samo da je veliki Navi brži/jači od Nevidija 104 grafe.Kaj spada pod podebljanu nevidija grafu, to se vidi na drugom Twitter linku.

 

https://twitter.com/kopite7kimi/status/1300440732642148354

 

https://twitter.com/harukaze5719/status/1292344656928202753

 

Očekivanja hm, veliki Navi performansama je vrlo vjerojatno kao RTX 3080 grafetina.S obzirom da AMD temeljito skriva informacije, dalje se nema kaj dodat osim pričekajmo još koji mjesec.Nadopuna, sad sam primjetil još jedan procur od prekjučer. Spominje se 11 mjesec za lansiranje, i človek navodi tri grafe ili modeli 80CU pa 72CU i opet 72CU.

 

https://twitter.com/davideneco25320/status/1300490722483863553

 

S obzirom na nove Nevidija Ampere grafe, fino se vidi da su prisiljeni na debelo frizirane tehnikalije.Debelo viša potrošnja od 350W, a za određene AIB modele RTX 3090 spominje se i do 500W potrošnje.Očekivano GPU velike površine, pa eto trebaš ogromne GPU hladnjake sa tri ventilatora itd.

 

 https://twitter.com/harukaze5719/status/1300066906557222912

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 16:13 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

DUGINE BOJE

 

 

 svake godine pises isto, i svake godine nista od toga

 

evo info iz prve ruke, jucer sam bio sa Lisom na rucku, AMD nikad nece napraviti graficku karticu najviseg segmenta istu ili bolju od nVidije

 

kaze Lisa da ih jednostavno boli briga za taj GPU segment, niti im je to s poslovne strane bitno, niti imaju volje i resursa se s time zajebavat, em su im programeri koji rade drivere za kurac

 

i jos kaze, da se budu drzali CPU APU i konzola, i tu i tamo izbacit nesto od GPU tek toliko da ne zaboravimo na njih

 

i to je to, CEO zadovoljan, dionicari zadovoljni, para kapa, profit raste, win win za njih

10 godina
offline
AMD Navi

Nova RX 5300 launchala, izgleda lijepo, al kud 3gb?!

 

https://wccftech.com/amd-silently-launches-radeon-rx-5300-3-gb-graphics-card/


Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
rambox kaže...

DUGINE BOJE

 

 

 svake godine pises isto, i svake godine nista od toga

 

evo info iz prve ruke, jucer sam bio sa Lisom na rucku, AMD nikad nece napraviti graficku karticu najviseg segmenta istu ili bolju od nVidije

 

kaze Lisa da ih jednostavno boli briga za taj GPU segment, niti im je to s poslovne strane bitno, niti imaju volje i resursa se s time zajebavat, em su im programeri koji rade drivere za kurac

 

i jos kaze, da se budu drzali CPU APU i konzola, i tu i tamo izbacit nesto od GPU tek toliko da ne zaboravimo na njih

 

i to je to, CEO zadovoljan, dionicari zadovoljni, para kapa, profit raste, win win za njih

 

Za nas smrtnike koji nemamo 20 000kn za 3090 nam je i više nego dovoljna jedna RX 5700XT/2060 super za 2K gaming. Na žalost nakon cijelog mining rusha mi gameri smo ostali sa uzasnim cijenama grafickih, ove gore dvije navedene su do sad trebale past na 200-250$

 

Mislim da će mi iduće bit kupnja konzola tako da će amd/nvidia ekipa vidit pare od mene svako 5-6 godina umjesto svake dvije od sad. Nvidija vjerovatno nikako budući da ni nisu u konzolama :)

16 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Nova RX 5300 launchala, izgleda lijepo, al kud 3gb?!

 

https://wccftech.com/amd-silently-launches-radeon-rx-5300-3-gb-graphics-card/


Sječaš se GTX 970 3.5GB, a znamo kao nova je koštala 330$.

 

Zašto ne, pa to je jeftina(125$) 1080p gejming grafa i da manje memorije nije jedina razlika u tehnikalijama vs RX 5500XT.

qwertYxoZ kaže...

 

Za nas smrtnike koji nemamo 20 000kn za 3090 nam je i više nego dovoljna jedna RX 5700XT/2060 super za 2K gaming. Na žalost nakon cijelog mining rusha mi gameri smo ostali sa uzasnim cijenama grafickih, ove gore dvije navedene su do sad trebale past na 200-250$

 

Mislim da će mi iduće bit kupnja konzola tako da će amd/nvidia ekipa vidit pare od mene svako 5-6 godina umjesto svake dvije od sad. Nvidija vjerovatno nikako budući da ni nisu u konzolama :)

Kaj se tiče žutanjka, realno to je ipak 4K gejming grafa za ugodno igranje.

 

Ak imaš 4K monitor ili TV, da ako si u HDZ-u igrat češ u 2K, ili ako si još i pijan eto te na 1080p 130fps.

 

Rezolucija prije svega, i da recimo 30-40fps je sasvim dosta za fino 4K igranje.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 18:02 (rambox).
6 godina
online
AMD Navi

Samo neka AMD štanca grafe nVidijina xx70 ranga za 20-25% manje love. U principu sve kao i dosada. Osim drivera. Tu trebaju usavršavanja do ibera. Ne vidim potrebu parirat u najvišem segmentu ako realno ne mogu. Sa hardverske strane. Čemu pokušavat parirat 3090 ako moraš hladit karticu sa LN2? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

3Gb je pre malo, 4 bi bilo malo

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
online
AMD Navi

Pitam se što li je danas ova tema tiha nešto..

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
AFARON kaže...

Pitam se što li je danas ova tema tiha nešto..

 Pojma nemam 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: AMD Navi
AFARON kaže...

Pitam se što li je danas ova tema tiha nešto..

Pa kako tiha, evo ti trolaš po mraku...

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
D3lBoy kaže...

Nova RX 5300 launchala, izgleda lijepo, al kud 3gb?!

 

https://wccftech.com/amd-silently-launches-radeon-rx-5300-3-gb-graphics-card/


Sječaš se GTX 970 3.5GB, a znamo kao nova je koštala 330$.

 

Zašto ne, pa to je jeftina(125$) 1080p gejming grafa i da manje memorije nije jedina razlika u tehnikalijama vs RX 5500XT.

qwertYxoZ kaže...

 

Za nas smrtnike koji nemamo 20 000kn za 3090 nam je i više nego dovoljna jedna RX 5700XT/2060 super za 2K gaming. Na žalost nakon cijelog mining rusha mi gameri smo ostali sa uzasnim cijenama grafickih, ove gore dvije navedene su do sad trebale past na 200-250$

 

Mislim da će mi iduće bit kupnja konzola tako da će amd/nvidia ekipa vidit pare od mene svako 5-6 godina umjesto svake dvije od sad. Nvidija vjerovatno nikako budući da ni nisu u konzolama :)

Kaj se tiče žutanjka, realno to je ipak 4K gejming grafa za ugodno igranje.

 

Ak imaš 4K monitor ili TV, da ako si u HDZ-u igrat češ u 2K, ili ako si još i pijan eto te na 1080p 130fps.

 

Rezolucija prije svega, i da recimo 30-40fps je sasvim dosta za fino 4K igranje.

 

 

4K ne bih, naucio sam na fluidnost 155Hz ekrana i brzi odaziv sto mi je bitno u fps igrama koje igram tako da, dovoljno za moje 2k potrebe i trenutno igre :)

 

Kad prestane bit dovoljno prelazim na SONY i veliku ugodnu fotelju 

8 godina
offline
AMD Navi

hmm hmm hmm hmm hmm hmm
 

 

(Scott Herkelman | CVP & GM AMD Radeon)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Mislim da je i AMD ostao iznenadjen brojem cuda jezgri u Ampere seriji, racunalo se da ce rtx3080 imat manji broj od rtx2080ti a ona ima duplo vise.

Pod upitnikom je bilo dali ce rtx3080 teraflopsima prestic rtx2080ti a ona je na 30TF.

Glasina je bila da big Navi ima oko 24TF i ako je to istina onda imaju velik problem jer se ocekuje da ce RDNA² ici u borbu cistom snagom a ne raytrace/tensor jezgrama itd.... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Navi

Ova tema je duze vrijeme tiha + nisu svi fanboyevi samo zato sto imaju AMD. Navijati za firmu sa kojom nemam veze samo zato sto sam JA dao NJIMA novce može samo ekstremno konzumeristička osoba, ako cu bit pristojan.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...
AFARON kaže...

Pitam se što li je danas ova tema tiha nešto..

 Pojma nemam 

 Ostali samo dugmići.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Mislim da je i AMD ostao iznenadjen brojem cuda jezgri u Ampere seriji, racunalo se da ce rtx3080 imat manji broj od rtx2080ti a ona ima duplo vise.

Pod upitnikom je bilo dali ce rtx3080 teraflopsima prestic rtx2080ti a ona je na 30TF.

Glasina je bila da big Navi ima oko 24TF i ako je to istina onda imaju velik problem jer se ocekuje da ce RDNA² ici u borbu cistom snagom a ne raytrace/tensor jezgrama itd.... 

Krivo misliš, Nevidija je samo reagirala na procjenu budučih AMD GPU performansi.Dakle ako znaš kaj to znači, onda je dalje lako procjenit kaj moš od AMD-a očekivat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=19&jumpto=6188699&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče Ampere poduplanih Cuda jezgri, one ne rade/nisu kao tipične Cuda jezgre ili kao da ih realno i ima 10 000.Nemam sve informacije,ali u praksi u igricama(DLSS isključen) neš dobit niti približno duplo više performanse.To ti je ono kaj Digital Foundry nije pokazal, ipak je to bio Nevidija marketinški RTX video.

 

 

 

 

 

 

Sad okvirno imam bitne informacije, vezane za ogroman/poduplan broj Cuda jezgri na Ampere GPU.U praksi to je ovo, "Ampere does two shader calculations per clock versus one on Turing". Na Hrvatski nečemo prevodit, i okvirno upučenim ljudima bit če sve jasno.Uzmimo kao primjer RTX 2080ti, pa to usporedimo sa RTX 3090 i bit če sve jasno.

 

- RTX 2080TI, 4352 Shading units, one calculations per clock

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-2080-ti.c3305

 

- RTX 3090, 10496 Shading units, two shader calculations per clock

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3090.c3622

 

 

Dakle za sve Ampere grafe vrjedi ovo žuto.Oko toga se trenutno vodi dosta rasprave, i zato je večina glasina išla na 5248 Cuda jezgri za RTX 3090.U praksi to nisu tipične Cuda jezgre, i zapravo se može prezentirat da ih ima samo 5248 ali rade ovo žuto+niži IPC.Ali kao i obično marketing stupa na snagu, i znatno je lakše kupcima prezentirat veliki broj kao 10496 shading units ili Cuda jezgri.Poznati Jutuber Jim/Adored TV, on uskoro priprema svoj video oko Ampere tehnikalija."U tom videu bit če rasprave i oko žutog, dakle ima tu svašta mutnog zapakiraju u tipičan marketinški paket velikih impresivnih brojeva".

 

https://twitter.com/os2wiz/status/1300966454368534528

 

https://twitter.com/coreteks/status/1300932971839533063

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 1:49 (rambox).
14 godina
offline
AMD Navi

Ima neko neku ideju kako spustit hot spot?

 

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

Mislim da je i AMD ostao iznenadjen brojem cuda jezgri u Ampere seriji, racunalo se da ce rtx3080 imat manji broj od rtx2080ti a ona ima duplo vise.

Pod upitnikom je bilo dali ce rtx3080 teraflopsima prestic rtx2080ti a ona je na 30TF.

Glasina je bila da big Navi ima oko 24TF i ako je to istina onda imaju velik problem jer se ocekuje da ce RDNA² ici u borbu cistom snagom a ne raytrace/tensor jezgrama itd.... 

Krivo misliš, Nevidija je samo reagirala na procjenu budučih AMD GPU performansi.Dakle ako znaš kaj to znači, onda je dalje lako procjenit kaj moš od AMD-a očekivat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=19&jumpto=6188699&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče Ampere poduplanih Cuda jezgri, one ne rade/nisu kao tipične Cuda jezgre ili kao da ih realno i ima 10 000.Nemam sve informacije, ali u praksi u igricama(DLSS isključen) neš dobit niti približno duplo više performanse.To ti je ono kaj Digital Foundry nije pokazal, ipak je to bio Nevidija marketinški RTX video.

 DF je pokazao vise nego ti pa zavrsi sa nebulozama. 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

Ima neko neku ideju kako spustit hot spot?

 

 

1) Smanji voltazu 

 

2) Promijeni termalnu pastu na bolju

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Daj SS iz tuning taba iz drivera, da vidimo voltaze. Ovo je previse, ja igram sve sa tops 1.070V.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

 DF je pokazao vise nego ti pa zavrsi sa nebulozama. 

 Ja ne testiram,i ponavljam DF je pokazal samo kaj je Nevidija odobrila.Ako ne razumiješ podebljano, barem budi strpljiv pa pričekaj nezavisne tipične gejming testove.Još bolje pričekaj AMD ponudu, pa tek onda procjeni kaj je pametnije kupit. 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 15:35 (rambox).
14 godina
offline
Re: AMD Navi

D3lBoy  Voltaze i ostalo mi je na stock... Samo sam fan curve namjesto po svom..

 

 

R33mba#2892
11 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...

D3lBoy  Voltaze i ostalo mi je na stock... Samo sam fan curve namjesto po svom..

 

 

 

Zato ti i kažem, spusti voltažu ostavi ostale postavke kako jesu i vidi onda hoćeš imati iste performanse ali s manjom temperaturom.. Spuštaj voltažu sve dok su performanse iste :)

14 godina
online
Re: AMD Navi
rambox kaže...
MEGATAMA kaže...

 DF je pokazao vise nego ti pa zavrsi sa nebulozama. 

 Ja ne testiram,i ponavljam DF je pokazal samo kaj je Nevidija odobrila.Ako ne razumiješ podebljano, barem budi strpljiv pa pričekaj nezavisne tipične gejming testove.Još bolje pričekaj AMD ponudu, pa tek onda procjeni kaj je pametnije kupit. 

 

Zar nisu uradili test bez RT i DLSS, i ispalo je da je 3080 brza za 75% od 2080?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice