Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.728.363
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

evo mojih od ovih dana :D

 

stavih malo vise, tak da imate materijala ,)

 

pa sad, komentirajte, jer kao sto kazase,, bolji su udarci prijateljevi nego poljubci neprijateljevi Cool

 

iliti, dal da se manem fotica i uvatim motike :D

 

motivi su stvarno razliciti kao sto vidite :D Cool :)

 

aparat pentax k200 s 18-55

 

sebi bi zamjeril to da je ova prva mutna malo, a na portretu mi se cini ISO malo sheban, (ak sam dobro skuzil pojam ISO - ipak pocetnik koji se jos gubi medju pojmovima)

 

minimalno fotoshopa u stilu resajzanja fotki il prebacivanja u cb tj grayscale :D

 

Grjesiti je ljudski ali za potpun kaos ipak treba kompjuter
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 1:42 (Akhenaten).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Akhenaten kaže...

evo mojih od ovih dana :D

 

stavih malo vise, tak da imate materijala ,)

 

pa sad, komentirajte, jer kao sto kazase,, bolji su udarci prijateljevi nego poljubci neprijateljevi Cool

 

iliti, dal da se manem fotica i uvatim motike :D

 

motivi su stvarno razliciti kao sto vidite :D Cool :)

 

aparat pentax k200 s 18-55

 

sebi bi zamjeril to da je ova prva mutna malo, a na portretu mi se cini ISO malo sheban, (ak sam dobro skuzil pojam ISO - ipak pocetnik koji se jos gubi medju pojmovima)

 

minimalno fotoshopa u stilu resajzanja fotki il prebacivanja u cb tj grayscale :D

 

 ISO je mjera osjetljivosti senzora/filma. viši ISO = više šuma/zrna = manje oštra fotka.

zadnje tri su po meni bezveze i ne-baš-zanimljive, ako si htio dobiti nekakav dramatičniji i/ili emotivniji izgled, trebalo je to nekako drugačije uslikati, i definitivno ih ne zblicati jadne. prva u toj seriji je još najbolja, svjetlo nije loše.

prva - dobro uočeno, tehnički je ispala okej, boje fino izgledaju. no, bila bi puno bolja da si, recimo, naglasio simetriju zgrade, da si slikao direktno frontalno - vodoskok i zgrada u pozadini. i dobro bi došlo napraviti korak-dva u natrag, uhvatiti malo širi kut. (to varaždin, jel? sjećam se te zgrade kao potencijalno fotografski zanimljive)
druga - portret mi je baš dobar, zanimljiv izraz lica, fino iskadrirano, fino je cura oštra, pozadina lijepo zamućena. još da nisi odrezao naočale na glavi, bilo bi super.
treća - to onaj vodoskok od maloprije? niš spektakularno, moglo je biti bolje iskadrirano, recimo.


ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

to se trazi :D Izlanuo se pucajte dalje :D

Grjesiti je ljudski ali za potpun kaos ipak treba kompjuter
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
draenei kaže...
Oly_E3 kaže...
Ja jako malo obrađujem fotku i nastojim sve u fotiću dobiti kako spada
 zašto? zar je sramota dodati malo kontrasta u svrhu poboljšanja fotke?
protiv sam pretjeranog fotošopiranja, da! i koliko god tvrdim da se treba pomučiti sa postavkama, ne kažem da je fotić svemoguć i da je fotošop zlo...
 čak i običan automatic contrast bi u ovom slučaju jako dobro došao!

bar tako tvrdi moja sestra kojoj sam pokusa radi (profesionalna deformacija, kaj ćeš) pokazala original fotku i pred njom na fotku lupila samo malo kontrasta pitala ju za mišljenje. rekla je - wau, kak je super sada!! ima 14 godina i jedino kaj zna o fotografiji je kak njena sestra uvijek nešto filozofira, naučila je kaj znači blenda i da fotić nije snajper.

 

toliko o svemu....

 

edit: u prilogu je taj naš brzinski prtsc+paint te malo dodanog kontrasta u XnView-u.

dakle....zanima me.... bolje? ili lošije? ili isto, možda?

 Ma da nekažem da je photoshop (ili neki drugi program) zlo. Samo nažalost ja sam ljen (Sramim se) sjest za komp i obraditi fotku (ipak gotovo svaku fotku moram mrvicu obraditi), tako kada slikam nastojim što bolje snimiti sliku i onda manje posla imam za kompom.
Intel E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320 i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate SP1 32-bit Intel Celeron D330 @ 3.82GHz, Asrock 775S61, Sapphire HD3650 512MB AGP, 2.25GB 286MHz, WD 80GB,
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Meni se jako sviđa ova:

 

Usamljena barka

Intel E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320 i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate SP1 32-bit Intel Celeron D330 @ 3.82GHz, Asrock 775S61, Sapphire HD3650 512MB AGP, 2.25GB 286MHz, WD 80GB,
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Akhenaten kaže...

evo mojih od ovih dana :D

no, spominjanje fotošopa je bespotrebno, vidimo i sami šta je napravljeno. ;) kažem opet, fotošop nije zlo i ne treba se "ispričavati" za njegovu upotrebu. levelsi, kontrast, sharp, to su često nužne stvari. bitan je pristup pri fotkanju! (dobar je onaj kad isprobaš sve i pri tom upotrijebiš mozak, loš je onaj kad već prije klika misliš kak ćeš nešto u fotošopu srediti, zar ne?) kao da se u tamnoj komori nije manipuliralo, oh....jedina razlika između fotošopa i tamne komore je u utrošenom vremenu! (okej, i trudu i znanju al nećemo sad cjepidlačit)

- prva, druga - elkarrde već rekao. dodala bih da si daš malo vremena i konverziju u c/b napraviš na neki bolji način od prebacivanja u grayscale ;) ima ih brzih i jednostavnih a puno boljih. ISO (točnije šum) nije sheban nego samo malo visok (što zapravo ne smeta previše u pitanju c/b fotke)
- treća - igraj se, dobra za prvu ali može i bolje! ;)
- četiri, pet, šest - da za pokazivanje frendovima, nikako za pokazivanje svog fotografskog umijeća! al znaš kaj bi ja? prijateljicu za ruku i ako je voljna - natrag tamo na fotkanje! interijer odličan, pogotovo uz njen stil, dalo bi se dobit zanimljivih fotki, usput dosta toga naučiti ali i odlično se zabaviti. npr. nešto poput šeste, ali bez momka u kadru, ipak...nekak...njega u drugi kadar :D igrajte se! ;) btw, ajoj, čizme!!! sviđajumise :D

i nikako ne zaboravi motiku! treba se puno fizički kretati, imati čvrstu ruku i mišiće, dobro je za zdravlje a i pomoći će ako jednog dana dođeš u napast kupit nekog opakog teškog telca ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
 Ma da nekažem da je photoshop (ili neki drugi program) zlo. Samo nažalost ja sam ljen (Sramim se) sjest za komp i obraditi fotku (ipak gotovo svaku fotku moram mrvicu obraditi), tako kada slikam nastojim što bolje snimiti sliku i onda manje posla imam za kompom.
 ma kakva ljenost! oh!
par minuta posla oko fotke koju stavljaš na net u svrhu pokazivanja svog umjetničkog djela, joj joj joj....pa ne moraš obraditi svih 150 taj dan uslikanih :p

okej je taj pristup, potruditi se oko fotke prije da ne moraš kasnije... ali fotići nisu svemogući, kao niti mi. ako si nakon prebacivanja na komp shvatio da nisi uspio odmah uslikati kak treba neg ti je npr. magličasto, onda to ideš srediti. i koliko te ja kužim, ti pokazuješ fotke da se POHVALIŠ svojim radom i umijećem - i trebao bi se hvaliti onim najboljim, a ako je ovo najbolje............
ovim dvema fotkama opako fali npr. kontrasta, i tu nema isprike koju možeš smisliti u svrhu objašnjenja zašto nisi to sredio!

ova zadnja.....boring! desno prazan prostor, lijevo odrezan grad, čamac leluja na sredini fotke (to što je u lijevoj trećini a ne strogo u centru ne spašava stvar) - fotki opako nedostaje 'ono nešto'
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo nove (zapravo stare)

 

LINK

Intel E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320 i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate SP1 32-bit Intel Celeron D330 @ 3.82GHz, Asrock 775S61, Sapphire HD3650 512MB AGP, 2.25GB 286MHz, WD 80GB,
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Evo nove (zapravo stare)

 

LINK

 Jako dobra fotka, po meni.
Zašto?
Jer djeluje nekako umirujuće, nijanse boja su dobre. Ona tirkizno-zelenkasta pozadina malo umiruje i ukrašava boje cvijeta.

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
16 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedna fotka... ajmo komentare :)

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Jako lijepa fotka, naročito mi se sviđa boja neba, a brod je isto dobro kadriran (5+)

Intel E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320 i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate SP1 32-bit Intel Celeron D330 @ 3.82GHz, Asrock 775S61, Sapphire HD3650 512MB AGP, 2.25GB 286MHz, WD 80GB,
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tnakir kaže...

Evo jedna fotka... ajmo komentare :)

 ehh, još da ima centimetar neba više, bila bi stvarno odlična. great work! Namigiva

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tnakir kaže...

Evo jedna fotka... ajmo komentare :)

 jako mi se svida :)


[url=http://irale.deviantart.com]RaLe@deviantART[/url]
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
http://irale.deviantart.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
 curi fali pol čela! Belji se
i nije baš nešto skadrirana, ima puno šuma, čini mi se kao malo preeksponirana (lice izgleda pomalo sprženo), shutter je bio prespor (pokret ruke - loša stvar na portretima).

no, inače, nije uopće loše. btw, zašto konverzija u cb?
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Sve stoji.

 

No ta je fotka zapravo nastala slucajno, zato pokret, zato odsjeceno celo, a sumi fotka jer je bilo kasno i morao sam dic ISO, preprzeno je namjerno kasnije, a b&w verzija je ljepsa jer su boje lose bile tu vecer.

 

hvala. :)

 

EDIT: Jesi li slucajno pogledao neke druge u seriji? (mozda je nemoralno da sad sve postavljam tu xD ) Mislim, ako jesi, mozda mozes odabrat neku koja ti se cini boljom od ostalih, s obzirom da se tek ucim portretima pa da se i naucim kak spada. xD

http://irale.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 11:38 (RaLe).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@rale pogledo sam ja tvoje fotke na deviantu i super su, po meni imaš boljih fotki od ove!

 

pozdrav

http://damir-zg.deviantart.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Zahvaljujem, i uzvracam. Namigiva

http://irale.deviantart.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedna od mene. Fotka nije nešto ultra, ali mislim da sam ju dobro obradio.

 

Program za obradu: Paint.NET

Prije Prije
Poslije Poslije
Stan: Mr. Garrison, haven't you noticed that Timmy is retarded? Mr. Garrison: Don't call people names Stan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
RaLe kaže...

Sve stoji.

 

No ta je fotka zapravo nastala slucajno, zato pokret, zato odsjeceno celo, a sumi fotka jer je bilo kasno i morao sam dic ISO, preprzeno je namjerno kasnije, a b&w verzija je ljepsa jer su boje lose bile tu vecer.

 

hvala. :)

 

EDIT: Jesi li slucajno pogledao neke druge u seriji? (mozda je nemoralno da sad sve postavljam tu xD ) Mislim, ako jesi, mozda mozes odabrat neku koja ti se cini boljom od ostalih, s obzirom da se tek ucim portretima pa da se i naucim kak spada. xD

 eto, djeco, kako se to radi kod fotografa željnih znanja i usavršavanja, tako se ispravno prihvaća kritika.

preletio sam samo brzinski kroz fotke na deviantu, budem pogledao detaljnije kad ulovim vremena.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@ i_rambo_plache Da, dobra obrada i dobro pročišćenje fotografije. Voda odnosno boja vode kao da daje dojam da je od nekog metala u tekućem stanju. Malo je kao SF scena.

Sve u svemu odlično!Namigiva

Moj potpis je nakupina gramatičkih pogrešaka zato ga nemojte ni čitati. http://www.kozul.comuv.com/forum/
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2009 12:17 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

evo ovo sam odradio neki dan u kopačkom ritu... zanima me kritika...vec sam skuzio da nisam uhvatio drvo cijelo :-(  ali me zanima sveukupni dojam

kopacki rit kopacki rit
"Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno" Ulrike Meinhof
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Da to drvo malo je izrezano, ali fotka je dobra (4.5/5)

Intel E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320 i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate SP1 32-bit Intel Celeron D330 @ 3.82GHz, Asrock 775S61, Sapphire HD3650 512MB AGP, 2.25GB 286MHz, WD 80GB,
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
eterna luchar kaže...

evo ovo sam odradio neki dan u kopačkom ritu... zanima me kritika...vec sam skuzio da nisam uhvatio drvo cijelo :-(  ali me zanima sveukupni dojam

Mislim da bi trebalo malo kontrast i brightness srediti...
Stan: Mr. Garrison, haven't you noticed that Timmy is retarded? Mr. Garrison: Don't call people names Stan!
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

bilo bi zgodno da netko jos baci koment... a vama dvojici/dvjema (ne znam tko je kojeg roda...hehehe) iznad zahvaljujem...

"Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno" Ulrike Meinhof
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Kako je jucer bio praznik rada cura i ja sa prijateljima smo otpichili na slapove Krke...

 

Evo par moji fotki...

Pticica Pticica
Kamen Kamen
Kapljice vode Kapljice vode
Kameni mlin Kameni mlin
Kaskade Kaskade
I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tnakir kaže...

 

Evo par moji fotki...

 Na toj prvoj su dosta izrazene kromatske aberacije.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tnakir kaže...

Kako je jucer bio praznik rada cura i ja sa prijateljima smo otpichili na slapove Krke...

 

Evo par moji fotki...

 Ove kaskade su mi najzanimljivije! Samo trebao si malo još ući u čučanj kad si slikao, pa da se kaskade vide iz nižeg kuta! ako razumješ što želim reći....
Ovo je moj potpis koji se nalazi ispod mojih postova. I naletite na: http://www.kozul.comuv.com/forum/
16 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Heh to je bilo iz cucnja, nisam imao manevra bas za pretjerano namjestanje kadra.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice