Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.553.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Teško je generalizirati...i prije su ljudi na remek djelima bježali iz kina usred filma, jer nisu mogli podnjeti tranja od tri sata. Dobar primjer za raspravu je 

 

Heaven’s Gate: From Hollywood disaster to masterpiece - BBC Culture

 

Ima više dokumentaraca o ovom fimu, Michael Cimino je godinu ranije osvojio filmski svijet sa The Deer Hunter, da bi godinu poslije propao kompletni studio nakon ovog grandioznog i skupog filma koji je totalno pokopan od kritike i publike.

Dok sam gledao film bilo mi je to neshvatljivo, jer su su kadrovi svako malo bili fenomenalni. Inače film je dosta teško pronači za gledanje, čak se jedno vrijeme mislilo da je nestala i original traka koju su na kraju ipak pronašli. Doslovno su film pokušali sakrtit i zaboraviti na njega za sva vremena :D

 

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stric_Jura kaže...

čovjek navede film iz '90-ih, bez CGI-a i onda se ti nađeš pogođen?

 

Odgledati bilo koji Marvel/DC "film" po mojem je mišljenju gubljenje vremena par exellence...

 

ali ako želiš, udri, ja ti smetati neću...

 Po ovome i nošenju Kroksa ocjenjujem karakter osobe  

 

Kad se i nasilim zbog društva pogledat bilo što iz Marvel asortimana, samo sam kasnije ljut na sebe.

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Je ga Maverick zakucao, streaming servisićima. Za koji dan 3 mjeseca od početka prikazivanja, a još uvijek u top 5 najgledanijih kino filmova. Well done Maverick!

مرګ ژوبله
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Je ga Maverick zakucao, streaming servisićima. Za koji dan 3 mjeseca od početka prikazivanja, a još uvijek u top 5 najgledanijih kino filmova. Well done Maverick!

 Vjerovatno najbolji film ove godine.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cocky kaže...

Dobro da nisi pisao osvrte na filmove iz 50-ih dok su bili u crno-bijelo boji. Još su svi navedeni filmovi rangirani manje od 50k puta na imdb-u. Em su stari, em su no-name filmovi. Di ćeš gore kombinacije... Trebao bi mi netko dobro platiti (primjerice 100 kn po satu) da pogledam tako nešto.

 

Nakon onog fijaska i pametovanja drugima kako se pise siva boja na engleskom, eto tebe opet sa novom rundom sramocenja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 18:25 (geronimo4661).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stric_Jura kaže...

Ovo što je Brki napisao stoji....

 

samo ona scena iz "Bilo jednom u na Divljem Zapadu", gdje C. Cardinale izlazi iz vlaka i  kamera obuhvaća taj cijeli grad u nastajanju, savršeno sinkronizirano s Morriconeovom glazbom, je nešto što DC/Marvel štanceri ne bi mogli osmisliti ni izrežirati za 1000 g. života...

 I onda odem vidjet da se podsjetim na tu scenu,Morricone i Leone su jedna kombinacija koja će se teško ponovit..I btw jel moguće da je ta scena bila inspiracija za Povratak u Budućnost..znači ja to tek sad otkrivam a gledao sam oba filma 

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
cocky kaže...

Dobro da nisi pisao osvrte na filmove iz 50-ih dok su bili u crno-bijelo boji. Još su svi navedeni filmovi rangirani manje od 50k puta na imdb-u. Em su stari, em su no-name filmovi. Di ćeš gore kombinacije... Trebao bi mi netko dobro platiti (primjerice 100 kn po satu) da pogledam tako nešto.

 

Nakon onog fijaska i pametovanja drugima kako se pise siva boja na engleskom, eto tebe opet sa novom rundom sramocenja.

 cocky u engleskom dođe samopouzdan, odnosno u balkanjezerskim jezicima kurčevit, što je isto pohvalno....

 

ali naš mladi kolega je svoim stavovima ipak skrenuo prema drugom značenju: za kurac....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dax-lax kaže...

Ima kakva preporuka za sf muvi? Svemirske tematike ali može i ostalo. Ne nalazim više puno toga kaj nisam gledao.

Evo ti "par" komada, vjerujem da si većinu već pogledao, ali možda nađeš i nešto što nisi:

 

Coherence

Predestination

Arrival

ARQ

Pandorum (Alien style, kritičarima nije dobar, ali meni je bio skroz ok)

Event Horizon

TRON (klasik)
TRON: Legacy (top soundtrack, a i film je meni skroz dobro sjeo)
The Adjustment Bureau (još jedna ekranizacija kratke priče odličnog Philip K. Dicka)
Europa Report
Brazil (kad ti se svidio Twelve Monkeys onda pogledaj i ovo remek djelo Terry Gilliama)

Sunshine

Interstellar

Take Shelter

Primer

District 9

 

Brki1994 kaže...

Bolovanje mi je prošlo kroz 3 filma:

 

River Wild - nikada nisam čuo za ovaj film, a kada sam pročitao da se radi o "hostage" trileru odmah mi se probudio interes. Meryl Streep, Kevin Bacon i David Strathairn su odlično igrali glavne likove, a scene prirode i raftinka su odlične. Glazbeni score je isto odličan tako da velike preporuke svima koji žele film mozak na pašu s malo adrenalina 

Ovaj sam baš nedavno pogledao. Solidan triler. U sličnom stilu, ali meni osobno bolji je i Deliverance.

 

forumaš kaže...

Teško je generalizirati...i prije su ljudi na remek djelima bježali iz kina usred filma, jer nisu mogli podnjeti tranja od tri sata. Dobar primjer za raspravu je 

 Mislim da je to potpuno logično i razumljivo, većina ljudi traži lako probavljiva djela gdje neće previše zamarati moždane vijuge i sive stanice. Upravo zato većina nije nikakvo mjerilo kvalitete jer da je tako teško da bi danas itko gledao i slušao remek-djela.

 

BeLLicus kaže...
Super64 kaže...

Je ga Maverick zakucao, streaming servisićima. Za koji dan 3 mjeseca od početka prikazivanja, a još uvijek u top 5 najgledanijih kino filmova. Well done Maverick!

 Vjerovatno najbolji film ove godine.

 Po kojim kriterijima? Zaradi ili kvaliteti filma? Umjetničkoj vrijednosti? 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
Po kojim kriterijima? Zaradi ili kvaliteti filma? Umjetničkoj vrijednosti? 

 Po kriteriju za akcijski blockbuster film.. Želi gledatelje držati napetim i staviti ih u pilotsku kabinu; uspio. Želi gledatelje zabavati tako da izađu iz kina sa osmjehom zadovoljstva iz kina; uspio.

Želi gledatelje nostalgično vratiti u mladost kada su gledali prvi dio;uspio. Želi dobro zaraditi;uspio.

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Svaka čast oscarovcima, ali maverick mi je bolji od svih oscarom nagrađivanih filmova u zadnjih 10 godina (jedino green book je tu jako blizu). Da ne govorim o raznim sranjima koja nam se serviraju na mjesečnoj razini. A prema ocjenama vidim da očito nisam jedini, a i sumnjam da je razlog tome samo nostalgija.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
forumaš kaže...
mzopg kaže...
Po kojim kriterijima? Zaradi ili kvaliteti filma? Umjetničkoj vrijednosti? 

 Po kriteriju za akcijski blockbuster film.. Želi gledatelje držati napetim i staviti ih u pilotsku kabinu; uspio. Želi gledatelje zabavati tako da izađu iz kina sa osmjehom zadovoljstva iz kina; uspio.

Želi gledatelje nostalgično vratiti u mladost kada su gledali prvi dio;uspio. Želi dobro zaraditi;uspio.

Ok, u nekakvoj kategoriji mainstream komercijalne zabave i blockbuster predstave moguće da je kolega u pravu, ali kad se napiše najbolji film godine onda na umu ipak imam nekakve druge standarde i mjerenja kvalitete.

 

Čuj "gledatelje" zabavi i odlazak u narodnjački klub iz kojeg isto izlaze sa osmjehom zadovoljstva, a ne rijetko i sa probuđenom željom za razbijanje glave drugom ljudskom biću. Reklo bi se da su narodnjaci zadovoljili svoj zadatak. 

Želim reći da "gledatelji" nisu nikakvo mjerilo kvalitete jer da je tako danas bi u svijetu stvari bile malo drugačije posložene i sigurno nebi netko tko trči za loptom bio najplaćenija osoba na svijetu.

 

Dr.Feel kaže...

Svaka čast oscarovcima, ali maverick mi je bolji od svih oscarom nagrađivanih filmova u zadnjih 10 godina (jedino green book je tu jako blizu). Da ne govorim o raznim sranjima koja nam se serviraju na mjesečnoj razini. A prema ocjenama vidim da očito nisam jedini, a i sumnjam da je razlog tome samo nostalgija.

Nisam ga još pogledao, ali ovo mi je jako jako teško povjerovati. Morao bi biti *ebeno dobar film sa razrađenim likovima, sa top pričom itd, a prema viđenom u pitanju je čisti komercijalni blockbuster sa nostalgičnim bonusom. Pogledam pa napišem svoje mišljenje.

Recimo Mad Max Fury Road mi je remek-djelo u svojoj kategoriji koja je slična ovoj ili Gravity, prva dva filma koja su mi pala na pamet, a ima ih sigurno još puno, ako je Maverick bolji od njih ili barem približno toliko dobar očekuju me 2h uživanja.

 

Bumo videli, možda sam ga podcijenio, što je svakako pozitivno jer su očekivanja niža.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2022 19:37 (mzopg).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tak se možemo nabacivati do prekosutra...činjenica je da je najgeldaniji film godine. To valjda nešto govori, sobzirom koliko je ljudima teško dignuti guzicu do kina. Uopće nemam problem ako akcijski blockbuster bude film godine.

Meni je bitno da film isporuči ono što i pokušava, a Maverick je to uspio kao od šale...iako je količina truda, priprema glumaca i sama izvedba sve samo ne šala. Jebački su se potrudili, mjesecima intezivno pripremali, napravili stvari koje nikada nitko nije ni pokušao...

Film je remek djelo akcije, a dobru akciju treba znati napraviti. Za takve stavri trebaš biti majstor...

2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Maverick ubija sa scenografijom i soundtrackom. Radnja je feel good, a scene i soundtrack podižu to sve na višu razinu. Film nije nešto kompleksan, barem što se tiče radnje, ali je izvedba maestralna. Trajat će još puno, puno godina i bit će klasik. Odgovara svim generacijama.

 

 

Budući da se Mavericka uspoređivalo s oskarevcima odlučio sam pogledati CODU (film koji je ove godine nagrađen za najbolji film).

 

Briljantan film. Lijepo prikazuje s kakvim se sve nedaćama bore gluhonijeme osobe. Također prikazuje kako dosta stvari ovisi o percepciji. Imamo djevojku koja je nesretna što se ljudi podsmjehuju njenoj gluhonijemoj obitelji, a opet imamo momka koji zavidi toj djevojci na toj istoj obitelji jer su svi na okupu i roditelji su zajedno, vole se. Iz filma se može izvući 100 životnih pouka. Gluhonijemi glumci su odradili odličan posao, jako su autentični.

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

mzopg Vezano za Deliverance i River Wild, iste ne bi svrstao u isti žanr. Deliverance je je survival thriller dok je River Wild action thriller. 

I want to believe
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hitman's Wife's Bodyguard (2021) - Akcijska komedija sa laganom dozom perverzije. Pogledao na HBO Max. Rating podigne dobra glumačka postava. Dobro za malo ubiti vrijeme. 6,5/10.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Žalosno je, jako žalosno, što Prey nije išao u kino distribuciju. Najbolji Predator nakon originala. Pravi "stripovski" film, ala Blek Stena u ženskoj formi. Jako su lijepo uklopili Predatora u doba otkrivanja Amerike, sad je na ekipi da izmisle i prilagode sljedećeg u neko drugo. Meni osobno recimo u doba 1. sv rata. 

مرګ ژوبله
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cocky kaže...
Brki1994 kaže...

Bolovanje mi je prošlo kroz 3 filma:

 

River Wild - nikada nisam čuo za ovaj film, a kada sam pročitao da se radi o "hostage" trileru odmah mi se probudio interes. Meryl Streep, Kevin Bacon i David Strathairn su odlično igrali glavne likove, a scene prirode i raftinka su odlične. Glazbeni score je isto odličan tako da velike preporuke svima koji žele film mozak na pašu s malo adrenalina 

 

 

The interview - opsukrni australski film koji sam našao preko nekog dvdripa. Hugo Weaving igrra osumnjičenika koji se nalazi na ispitivanju u policiji, a nasuprot njemu su dva detektiva. Psihološka igra mačke i miša. Topla preporuka (ako nekome treba, mogu poslati link od torrenta gdje sam ga skinuo).

 

 

Blown Away -  ovaj film mi je od kada sam klinac uvijek ostao u sjećanju kada jedan od SPOLER ALERT ključnih likova (igra ga Lloyd Bridges) okonča s inovativnom bombaškom zamkom. Tommy Lee Jones kao glavni negativac (uz upitan irski naglasak ) daje cijelom filmu šarm i over the top feel. Apsolutna preporuka! 

 

Za gore navedeni Blown Away, uvijek me je Tommy Lee Jones kao glumac fascinirao mogućnošću da karikature od likova (kao navedenog negativca, zatvorskog upravitelja u Natural Born Killers, i Two Facea is Batmana + negativac iz Under Siege) odigra s tolikom dozom apsurda i humora (što je izvrsno) da imam dojam da su mu takve uloge odmor za mozak i svojevrsni godišnji odmor. Over the top rekl bi se, ali žao mi je da nije bio u više takvih uloga 

Dobro da nisi pisao osvrte na filmove iz 50-ih dok su bili u crno-bijelo boji. Još su svi navedeni filmovi rangirani manje od 50k puta na imdb-u. Em su stari, em su no-name filmovi. Di ćeš gore kombinacije... Trebao bi mi netko dobro platiti (primjerice 100 kn po satu) da pogledam tako nešto.

 

Pogledao sam dva filma iz Marvelove franšize koji su mi promakli (s razlogom, nisam ih htio pogledati, ali kad čovjek ima viška vremena, i iz znatiželje, onda pogleda i nešto neplanirano.)

 

Ant-Man (2015) i Ant-Man and the Wasp (2018). Pa onako, poprilično prosječni i zaboravljivi filmovi. Prvi dio mi je bio malo zanimljiviji možda jer mi je sve to bilo novo. Drugi dio zadržava nekakav šarm iz prvog, ali je koncept malo mehh. Glavni glumac Paul Rudd odlično izvlači filmovie i super se snašao. Meni odgovara, mada mi generalno lik nije baš najdraži glumac. Problem mi je malo, u oba filma, što su zlikovci mlaki... U filmovima se dosta toga događa tako da je zlikovcima ostavljeno malo prostora. Sve svemu, OK filmovi za pogledati, nisam razočaran, ali ima i dosta boljih Marvelovih filmova. Još jedan od razloga zašto pogledati ove filmove je taj što ide i treći dio. Pa ako treći dio bude super, onda se definivno isplati pogledati i ova dva.

 ovo pokazuje tvoju plitkost po pitanju 7. umjetnosti, bolje se nisi mogao deklarisati...covjek preporucio 3 odlicna filma, potrudio se da napise recenziju dulju od 2 recenice i ti tako...uostalom minusi na tvoju poruku sve pokazuju

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Bolovanje mi je prošlo kroz 3 filma:

 

River Wild - nikada nisam čuo za ovaj film, a kada sam pročitao da se radi o "hostage" trileru odmah mi se probudio interes. Meryl Streep, Kevin Bacon i David Strathairn su odlično igrali glavne likove, a scene prirode i raftinka su odlične. Glazbeni score je isto odličan tako da velike preporuke svima koji žele film mozak na pašu s malo adrenalina 

 

 

The interview - opsukrni australski film koji sam našao preko nekog dvdripa. Hugo Weaving igrra osumnjičenika koji se nalazi na ispitivanju u policiji, a nasuprot njemu su dva detektiva. Psihološka igra mačke i miša. Topla preporuka (ako nekome treba, mogu poslati link od torrenta gdje sam ga skinuo).

 

 

Blown Away -  ovaj film mi je od kada sam klinac uvijek ostao u sjećanju kada jedan od SPOLER ALERT ključnih likova (igra ga Lloyd Bridges) okonča s inovativnom bombaškom zamkom. Tommy Lee Jones kao glavni negativac (uz upitan irski naglasak ) daje cijelom filmu šarm i over the top feel. Apsolutna preporuka! 

 

Za gore navedeni Blown Away, uvijek me je Tommy Lee Jones kao glumac fascinirao mogućnošću da karikature od likova (kao navedenog negativca, zatvorskog upravitelja u Natural Born Killers, i Two Facea is Batmana + negativac iz Under Siege) odigra s tolikom dozom apsurda i humora (što je izvrsno) da imam dojam da su mu takve uloge odmor za mozak i svojevrsni godišnji odmor. Over the top rekl bi se, ali žao mi je da nije bio u više takvih uloga 

 hvala na recenzijama, odlicni filmovi, gledao nekoc, ali ponovicu sada kad si me podsijetio

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
dax-lax kaže...

Ima kakva preporuka za sf muvi? Svemirske tematike ali može i ostalo. Ne nalazim više puno toga kaj nisam gledao.

Evo ti "par" komada, vjerujem da si većinu već pogledao, ali možda nađeš i nešto što nisi:

 

Coherence

Predestination

Arrival

ARQ

Pandorum (Alien style, kritičarima nije dobar, ali meni je bio skroz ok)

Event Horizon

TRON (klasik)
TRON: Legacy (top soundtrack, a i film je meni skroz dobro sjeo)
The Adjustment Bureau (još jedna ekranizacija kratke priče odličnog Philip K. Dicka)
Europa Report
Brazil (kad ti se svidio Twelve Monkeys onda pogledaj i ovo remek djelo Terry Gilliama)

Sunshine

Interstellar

Take Shelter

Primer

District 9

 

 

 Lista ti je do jajca. 

Istina, pogledao 90%, čak više puta. 

12 monkeys, Brazil i 1984 su topčine od filmova. 

Ok, sad imam kaj za pogledat. Tnx

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Budući da je tema otišla u ovakvom smjeru, dajem svoje mišljenje, ispričavam se ako je offtopic:

 

Neka svako gleda što mu paše i ovdje da svoju recenziju tog filma. Jer 100 ljudi, 100 čudi. Meni od 100 dobro ocijenjenih filmova ovdje cca 77 odgovaraju pa ih i tu tražim kad mi se nešto gleda. 

 

Meni nekad baš pašu "Trash" filmovi pa evo tu ispod 2 kratkometražna, ako tko hoće pogledati, nije neka kvaliteta videa (youtube), ali meni su vrhunski bili kada sam ih gledao u kinu:

 

1. 

 - španjolski trash film koji je odličan, neću spojlati radnju, traje cca 17 min, od mene 9/10

2. 

 - također španjolski, 23 minutni, od mene čista 10/10

 

 

Gledao sam ih na Trash film festivalu koji se održava svake godine u Vž, evo sad će biti 7.-10.9. pa ako netko nije znao, da ima informaciju. Ulaz besplatan, hrpa niskobudžetnih filmova od kojih cca 5% valjaju, ali ima i hrpa popratnog sadržaja. 

 

 

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

 

 

The interview - opsukrni australski film koji sam našao preko nekog dvdripa. Hugo Weaving igrra osumnjičenika koji se nalazi na ispitivanju u policiji, a nasuprot njemu su dva detektiva. Psihološka igra mačke i miša. Topla preporuka (ako nekome treba, mogu poslati link od torrenta gdje sam ga skinuo).

 

 

Aj posalji ako mores link,pregledao sam di inace skidam ali nista nisam nasao.

Hvala.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

mzopg Vezano za Deliverance i River Wild, iste ne bi svrstao u isti žanr. Deliverance je je survival thriller dok je River Wild action thriller. 

Slažem se, napisao sam da su stilski slični gledajući prvenstveno da su jedan i drugi vezani uz prirodu, rijeku (gdje se gotovo sva radnja odvija), rafting, i tu su naravno negativci koji naganjaju i maltretiraju glavne protagoniste. I u River Wild se sve svodi na preživljavanje, tako da je i on djelom survival triler.

 

Evo još jedan, opet je rijeka poveznica (rafting), ali ovaj ima malo drugačije "negativce", a glavna pokretačka sila je ambicija White Mile. Solidna triler-drama.

 

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Netko se sjeća završne scene Fight Cluba? Yep, u subotu su na Velesajmu. Čekam već dvije godine. 

مرګ ژوبله
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Netherwind kaže...
Super64 kaže...

Žalosno je, jako žalosno, što Prey nije išao u kino distribuciju. Najbolji Predator nakon originala. Pravi "stripovski" film, ala Blek Stena u ženskoj formi. Jako su lijepo uklopili Predatora u doba otkrivanja Amerike, sad je na ekipi da izmisle i prilagode sljedećeg u neko drugo. Meni osobno recimo u doba 1. sv rata. 

 Da film ima 50% manje dijaloga i da su umjesto engleskog koristili indijanski jezik film bi bio brutalan. 

 E da su svi povjesni filmovi Apocalypto...

 

al za ovaj su barem odmah snimili comanche dub pa bar nešto.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Elvis 8/10

Vrhunski film. Traje 2 i pol sata, ali meni je proletjelo vrijeme. Prikaz života iza sjaja i blještavila pozornica. Na trenutke, gledajući, osjećaš se zarobljen kao i glavni lik, to mi je genijalno pogođeno u filmu. Poslije odgledanog filma, na pjesmu Suspicious Minds imam drugačiji pogled, pogotovo na sam početak pjesme "We're caught in a trap, I can't walk out. " Svi su odlično odglumili, ali Austin Butler je briljirao, kako je vrhunski skinuo Elvisa, da je teško reći u scenama pjevanja, je li autentična snimka ili film. Preporuka za gledati :)
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Netherwind kaže...
Super64 kaže...

Žalosno je, jako žalosno, što Prey nije išao u kino distribuciju. Najbolji Predator nakon originala. Pravi "stripovski" film, ala Blek Stena u ženskoj formi. Jako su lijepo uklopili Predatora u doba otkrivanja Amerike, sad je na ekipi da izmisle i prilagode sljedećeg u neko drugo. Meni osobno recimo u doba 1. sv rata. 

 Da film ima 50% manje dijaloga i da su umjesto engleskog koristili indijanski jezik film bi bio brutalan. 

 Točno. I da su više pažnje pridodali izgledu sporednih glumaca a ne kao da su sa modne piste sišli. Teško mi je povjerovati da su se žene depilirale i čupale obrve prije300-400 godina.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

a Indijanci nemaju toliko tjelesnih dlaka ko mi...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mmafan kaže...
Elvis 8/10

Vrhunski film. Traje 2 i pol sata, ali meni je proletjelo vrijeme. Prikaz života iza sjaja i blještavila pozornica. Na trenutke, gledajući, osjećaš se zarobljen kao i glavni lik, to mi je genijalno pogođeno u filmu. Poslije odgledanog filma, na pjesmu Suspicious Minds imam drugačiji pogled, pogotovo na sam početak pjesme "We're caught in a trap, I can't walk out. " Svi su odlično odglumili, ali Austin Butler je briljirao, kako je vrhunski skinuo Elvisa, da je teško reći u scenama pjevanja, je li autentična snimka ili film. Preporuka za gledati :)

 Prvo, biografski film mora ići kronološki, poželjno s naglaskom na godinu, a ne zbrda-zdola doslovno preskakajući iz "stoljeća u stoljeće, što jako zamara gledatelja i izbacuje ga iz takta! Drugo, film se previše bavi odnosom Elvisa i managera, a premalo samim Elvisom i njegovim uspjesima i neuspjesima i na momente zna biti vrlo zamoran. Glumci su sjajno odradili uloge, to se slažem, ali scenarij je katastrofa. Sam kraj filma je nedorečen i mislim da bi ga potukao svaki malo bolji dokumentarac. U globalu, film može imati prolaznu ocjenu, ali daleko je to od ocjene koju si mu ti pridružio. 6.5/10

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2022 4:06 (BlackMoon).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dar01 kaže... 

 Točno. I da su više pažnje pridodali izgledu sporednih glumaca a ne kao da su sa modne piste sišli. Teško mi je povjerovati da su se žene depilirale i čupale obrve prije300-400 godina.

 Ali su Predatora napravili realno po povijesnom predlošku. 

مرګ ژوبله
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nope
https://m.imdb.com/title/tt10954984/

Ja neznam sto da napisem jer neznam sto sam gledao. Prvih sat vremena cekam da se nesto dogodi, kasnije sam jedva cekao kraj. Radi se o vanzemaljcima koji imaju nlo od tkanine i usisavaju ljude, a Glavni likovi ih pokusavaju snimiti kamerama. Niti je horor, niti drama, neki cudni sci fi film koji djeluje kao los uradak M Night Shyamalana. Puno losiji film od Get out i Us. Ne preporučujem nikome da gleda ovo i izgubi 2 i pol h. Ovi na Imdb su na nekoj dobroj robi cim je ocijena 7.2. Od mene 3/10.

Samaritan
https://m.imdb.com/title/tt5500218/

Ok film s Staloneom u ulozi ostarjelog superjunaka. Film me podsjeća na Shazama ali s malo mracnijim tonom.
Ok za pogledati ali nista posebno.
5/10
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice