Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.551.835
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Osobno me apsolutno zaboli kolko ce biti crnaca u cemu, i ostalih manjina, i LGBT i ne znam cega, dok god to ima smisla za film/ seriju. Jedino me u cijeloj prici smeta to imanje checkboxa i guranje prisilnog crnca/ azijata/ gay osobe/ transica u sve ikada u zadnje vrijeme inace film valjda ne moze ni izaci, kolko god nemalo veze s radnjom/ settingom i kolko god isforsirano bilo.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
4 godine
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zodiac ( 2007 )

Pogledali cura i ja neki dan, bio mi je dobar film solidno razradena prica i jako dobra gluma
Jake-a Gyllenhaala i Marka Ruffalo-a, Robert Downey Jr. mi je bio više u nekoj sporednoj ulozi.

prica prati nekakvog ubojicu Zodiaca iz 60tih i 70tih godina proslog stoljeca koji je ubijao random
ekipu i onda maltretirao novine, policiju pozivima i siframa o svojim ubojstvima. kraj je bio malo meh,
ali kada sam proguglao malo taj slucaj Zodiac bilo mi je jasnije. dao bih mu ocjenu 7/10.

nije loš za pogledati.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao sam Tenet, bio mi je zanimljiv, tesko je jednu takvu radnju prikazati na ekranu. Svida mi se prica u cjelini, cudna je ali zanimljiva i drugačija, nisam stekao dojam da film previše objašnjava kao neki, sasvim dovoljno informacija da sam skuzis neke stvari.
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Vast of Night

 

Kakvo osvježenjeu SF žanru! Odličan film na svaki način. Nisam ovako nekim SF-om bio oduševljen još od Moon-a iz 2009. Hvala koleZi m77 za preporuku, inače bi mi ovaj biser promaknuo.

morrisoN
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Moguće, no meni je promaklo. Ja sam film pogledao na preporuku goerpomenutog kolege.
morrisoN
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao sam i ja The vast of night na preporuku forumaša.

Prvih 20ak minuta sam se ubijao od dosade, a onda sam ostao zalijepljen za ekran i nisam se odlijepio do kraja filma. Vrhunski film i doživljaj, topla preporuka svima.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
morrisoN kaže...

The Vast of Night

 

Kakvo osvježenjeu SF žanru! Odličan film na svaki način. Nisam ovako nekim SF-om bio oduševljen još od Moon-a iz 2009. Hvala koleZi m77 za preporuku, inače bi mi ovaj biser promaknuo.

Mislim da je to geronimo preporučio davno prije navedenog kolege... a kolega ga samo osvježio komentarom na odgledano. Neka me netko ispravi ako griješim, ali mislim da ne griješim 

 Istina, pisao sam o filmu nekad krajem 5. mjeseca, ali super je sto je kolega m77 takodjer spomenuo film i fino ga nahvalio, lakse ce svima upasti u oko kad se vise puta spomene. Glavno da se preprorucuju dobri filmovi , a ovaj to svakako jeste. I jos jedan dokaz da je americki film puno vise od mainstream hollywooda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 20:36 (geronimo4661).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Coma

 

Ruski znanstveno fantasticni film koji vjerno kopira moderne Hollywoodske slicne filmove i pri tome nimalo ne zaostaje u svemu.

 

  Eh sada problem:film traje dosta dugo i radnja je poprilicno nejasna,u biti i ne toliko radnja,koliko postupci pojedinih likova u filmu.Trudis se da pohvatas sve u filmu,no ostaje dojam poprilicne zapetljane nebuloze teme,u toj mjeri da film zamara.

Pricao sam sa frendom i on me je upozorio da je titl toga filma loše odrađen...tada u svoj toj nelogicnosti-ima logike.

 

Sve u svemu,prica zanimljiva,ali zamarajuca,karakterizacija likova loša,CGI odlican,kamera odlicna...mozda nekome tko kuzi Ruski film ce biti 8-ica,meni je ovako

 

6/10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Lodge

 

Dugo sam oklijevao pogledati ovaj film zbog dosta loših kritika, ali meni jedno jako ugodno iznenađenje.Već dugo vremena nisam pošten horror pogledao.Baš ima film jednu jezivu i hladnu atmosferu.Koliko vidim ljudima je ili super ili ništa ne valja.Meni osobno ništa lošiji film od npr. Hereditary.

 

7.5/10

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 0:59 (perkoxcar).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The Devil All The Time

Imam osjećaj da je netko htio napraviti seriju, pa je odbijen, a onda je odlučio te ostatke natrpati u 140-minutni film...radnja se grana u 100 smjerova, pa sam gubio fokus s vremena na vrijeme.

Pozitivno je da je gluma vrhunska i to od svih aktera tokom cijelog filma, također, soundtrack sa glazbom 50-ih i 60-ih gdje je radnja i smještena je pun pogodak.

6,5/10 zbog glume i glazbe.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

Burning, A prayer before dawn, Shoplifters, The Rider, Capernaum, Birds of passage, Happy as lazzaro, Green Book, The Captain, The Kindergarten teacher, Three bilboards outside Ebbing Missouri, First man, The death of Stalin, Hereditary, Leave no trace, The Favourite, Roma, The ballad of Buster Scroogs, Loveless, Searching, The guilty, Leave no trace, Dogman, Parasite, The wild pear tree, The two popes, Marriage story, Once upon a time in hollywood, The report, Honeyboy, Stan&Ollie, The outpost, Dark waters, Midsommar,  By the Grace of God, Uncut gems, One cut of the dead, An elephant sitting still, The Lighthouse, 1917, Joker, Beanpole, The nightingale, Les miserables, Bacurau, The vast of night, Corpus christi...

 Hvala na ovoj listi filmova. Namjerno citiram listu da ostane aktualna. Evo, odlučio sam se za Dark waters.

 

Dark waters (2019)

 

Ovo je film nakon kojeg ćete vjerovatno prvo ići prvojeriti sav svoj kuhinjski pribor, a naročito tave -  i to one crne. Radnja prati život korporacijskog odvjetnika Roba Bilotta koji je kontradiktorno svojemu poslu odlučio tužiti jednu kemijsku kompaniju nako što je otkiro da su godinama nepropisno odlagali vrlo otrovan kemijski otpad u okoliš. Film je jako aktualan za naše podneblje jer pokazuje kako velike kompanije lako mogu manipulirati zakonima i državnim tijelima, te kako se zbog toga većina ljudi na položajima "ne želi zamjerati". Dark waters se može usporediti sa serijom The Wire, samo što se ovdje borba ne vodi između policije i mafije, već između jednog odvjetnika i kemijske kompanije. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
CVET2 kaže...

 

Dark waters (2019)

 

Ovo je film nakon kojeg ćete vjerovatno prvo ići prvojeriti sav svoj kuhinjski pribor, a naročito tave -  i to one crne. Radnja prati život korporacijskog odvjetnika Roba Bilotta koji je kontradiktorno svojemu poslu odlučio tužiti jednu kemijsku kompaniju nako što je otkiro da su godinama nepropisno odlagali vrlo otrovan kemijski otpad u okoliš. Film je jako aktualan za naše podneblje jer pokazuje kako velike kompanije lako mogu manipulirati zakonima i državnim tijelima, te kako se zbog toga većina ljudi na položajima "ne želi zamjerati". Dark waters se može usporediti sa serijom The Wire, samo što se ovdje borba ne vodi između policije i mafije, već između jednog odvjetnika i kemijske kompanije. 

 

Dobar je Dark Waters, zastrašujući prikaz što glad za novcima radi čovječanstvu.

 

Ja sam krenuo sa dokumentarcima, prvo sam pogledao My Octopus Teacher. Jedna lijepa i zanimljiva priča o fascinantnim životinjama koje mi uglavnom gledamo kao jelo na tanjuru. Nakon ovog dokumentarca mnogima će se to promijeniti. Ima tu i pomalo patetike, ali treba je gledati u kontekstu autora koji je doživio burn-out u ljudskom svijetu i svoj mir pronašao u oceanu. Preporuka za gledanje.

 

https://www.imdb.com/title/tt12888462/

 

 

Zatim sam pogledao Behind the Curve i moram priznati da me glava još uvijek boli. Ne znam uopće što bi rekao, fascinantno je kako je određenim pojedincima internet savršen medij za širenje svoje nestručnosti, manipuliranje i stvaranje vojske sljedbenika. Biti će zanimljivo pratiti ovu priču nakon što i sami provedu još nekoliko eksperimenata i dođu do istog zaključka do kojeg je odavno došla znanstvena zajednica. Zanimljivo je svakako vidjeti koji profil osoba je u pitanju, te kako su i sami toliko upetljani u teorije zavjera da se i međusobno prozivaju, primjer je prezime koje završava sa ...cia (Patricia) pa je to znak da ju je regrutirala CIA. Strašno.

 

https://www.imdb.com/title/tt8132700/

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao sam The Vast of Night na preporuku kolega ovdje

 

prvih pola sata mi je bilo dosta dosadno, ali na kraju mi je stvarno film ispao dobar i čak dosta jeziv. Nisam neki baš da ću se preplašiti od hororaca, ali ako će me nešto ipak malo zastrašiti to su neobjašnjive misterije, a ne iskakanje čudovišta iza ugla. Brat je također gledao film samnom i on ga zove waste of night, kaže da mu je bezveze i da ne kuži poantu, tako da nemojte biti sigurni da će se svima svidjeti. 

 

 

A prošli petak navečer sam slučajno na FOXu pogledao još jedan film, koji sam gledao već deset puta, a to je Terminator (1984)

 

Ne znam što reći za taj film, osim da bi ga mogao sad istog trena ponovno gledati od početka do kraja. Kompletna ideja, priča i izvedba, nešto fenomenalno. Scene budućnosti su toliko depresivne i atmosferične, a opet s druge strane ima i nade, jer se čovjek uvijek prilagodi i bori do kraja.  Kako se nešto tako ne može snimiti danas? Kako se ne može snimiti visokobudžetni film koji će imati toliko atmosfere, koji će izgledati toliko dobro i autentično? Ne shvaćam gdje se to izgubilo i nestalo

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...

Pogledao sam The Vast of Night na preporuku kolega ovdje

 

prvih pola sata mi je bilo dosta dosadno, ali na kraju mi je stvarno film ispao dobar i čak dosta jeziv. Nisam neki baš da ću se preplašiti od hororaca, ali ako će me nešto ipak malo zastrašiti to su neobjašnjive misterije, a ne iskakanje čudovišta iza ugla. Brat je također gledao film samnom i on ga zove waste of night, kaže da mu je bezveze i da ne kuži poantu, tako da nemojte biti sigurni da će se svima svidjeti. 

 

 

A prošli petak navečer sam slučajno na FOXu pogledao još jedan film, koji sam gledao već deset puta, a to je Terminator (1984)

 

Ne znam što reći za taj film, osim da bi ga mogao sad istog trena ponovno gledati od početka do kraja. Kompletna ideja, priča i izvedba, nešto fenomenalno. Scene budućnosti su toliko depresivne i atmosferične, a opet s druge strane ima i nade, jer se čovjek uvijek prilagodi i bori do kraja.  Kako se nešto tako ne može snimiti danas? Kako se ne može snimiti visokobudžetni film koji će imati toliko atmosfere, koji će izgledati toliko dobro i autentično? Ne shvaćam gdje se to izgubilo i nestalo

 Specijalnim efektima i politickoj korektnosti. Sada se blockbusteri prave oko efekata a prica nije bitna tj bitna je toliko da spoji u neku cjelinu efekte.  Filmovi vise izgledaju kao stres test ili demo graficke kartice nego kao film.I politickoj korektnosti u smislu da ufilmu mora biti zastupljeno odredjeni broj pripadnika odredjene populacije.

 

Ja se uvijek vracam filmovima iz 80tih i devedestih pogotovo devedestih. 

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nzm baš, meni taj terminator izgleda kao feministička propaganda. Ima strong independent woman koja se bori protiv male toxicity. Zvuči kao forsiranje politike, hmm, sad kad bolje razmislim ima puno takvih filmova koji su stariji od 10 godina, a smatraju se kvalitetnim.. Kao da politička korektnost i kvaliteta nisu povezani... ne, nemoguće...

 

Oh wait, možda zapravo i seksualna orijentacija i boja kože likova u filmu i ljudi koji rade na filmu nemaju veze s kvalitetom istog 

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...

Nzm baš, meni taj terminator izgleda kao feministička propaganda. Ima strong independent woman koja se bori protiv male toxicity. Zvuči kao forsiranje politike, hmm, sad kad bolje razmislim ima puno takvih filmova koji su stariji od 10 godina, a smatraju se kvalitetnim.. Kao da politička korektnost i kvaliteta nisu povezani... ne, nemoguće...

 

Oh wait, možda zapravo i seksualna orijentacija i boja kože likova u filmu i ljudi koji rade na filmu nemaju veze s kvalitetom istog 

 

Terminator je baš odličan primjer fantastično izvedenog filma sa glavnom ženskom ulogom i sa jakom ženom. Nije ona jedina, uz Reesa u budućnosti se bori još jedna žena, a on ih sam pohvaljuje kao odlične borce. A Sarah Connor uopće nije počela kao jaka žena, prvo je bila slaba i obična. Kroz prvi i drugi film imamo priliku gledati njezin razvoj. U prva dva filma jednostavno ništa nije isforsirano. To je puno drugačije od nekakve Rey u Star Warsu gdje ona iz ničega postaje najjači jedi/force user ikad. 

 

 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...

Nzm baš, meni taj terminator izgleda kao feministička propaganda. Ima strong independent woman koja se bori protiv male toxicity.

 Sarah Connor u T1 "strong independent woman"? Ajde ti ponovno pogledaj film, bit ce da dugo nisi gledao.

 

U T1 ona je obicna konobarica koja bi prezivjela ravno 3 sekunde da nije iz buducnosti poslan prekaljeni ratnik Kyle Reese. U drugom dijelu ona naravno ocvrsne, a ko uostalom ne bi nakon sranja iz prvog dijela, sasvim logican razvoj lika. 

 

Da se vratim na glavnu temu, pogledao neki dan Archive (2020). Nista sto vec nije vidjeno, standardna boljka sf zanra. Gledati jedino ako bas morate pogledati sve od zanra, inace bolje preskok, tih skoro 2 sata se moze bolje potrositi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 13:31 (geronimo4661).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...

Nzm baš, meni taj terminator izgleda kao feministička propaganda. Ima strong independent woman koja se bori protiv male toxicity. Zvuči kao forsiranje politike, hmm, sad kad bolje razmislim ima puno takvih filmova koji su stariji od 10 godina, a smatraju se kvalitetnim.. Kao da politička korektnost i kvaliteta nisu povezani... ne, nemoguće...

 

Oh wait, možda zapravo i seksualna orijentacija i boja kože likova u filmu i ljudi koji rade na filmu nemaju veze s kvalitetom istog 

 Mislim, pa šta bi tek rekao za Aliena i Sigourney Weaver?

 

Ništa, pa ni jaka ženska uloga, homoseksualac, crnac, Rom, Arap, transseksualac ili bilo ko ne može umanjiti činjenicu da su neki filmovi jednostavno DOBRI.

 

Već mi pomalo ide na neku stvar prebrojavanje krvnih zrnaca koje se iz stvarnog svijeta preselilo u film.

 

Uživajte u filmovima bez seciranja u promile ekipe koja je radila na filmu.

 

morrisoN
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dune odgođen za 1.10. 2021.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Dune odgođen za 1.10. 2021.

 Da vidio sam jučer vijest, ima smisla odgoda I mislim da je dobra odluka jer planirani drugi dio ovisi o financijskom uspjehu prvog dijela a s obzirom na sva sranja i hrpu zatvorenih kino dvorana, profit ne bi bio zagarantiran. 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Platforma. Dobar film i ako zamršen i zbunjujuc kraj. Barem meni.
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Dune odgođen za 1.10. 2021.

 Da je barem odgođen do 1.10.2221.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...
prorok kaže...

Nzm baš, meni taj terminator izgleda kao feministička propaganda. Ima strong independent woman koja se bori protiv male toxicity. Zvuči kao forsiranje politike, hmm, sad kad bolje razmislim ima puno takvih filmova koji su stariji od 10 godina, a smatraju se kvalitetnim.. Kao da politička korektnost i kvaliteta nisu povezani... ne, nemoguće...

 

Oh wait, možda zapravo i seksualna orijentacija i boja kože likova u filmu i ljudi koji rade na filmu nemaju veze s kvalitetom istog 

 Mislim, pa šta bi tek rekao za Aliena i Sigourney Weaver?

 

Ništa, pa ni jaka ženska uloga, homoseksualac, crnac, Rom, Arap, transseksualac ili bilo ko ne može umanjiti činjenicu da su neki filmovi jednostavno DOBRI.

 

Već mi pomalo ide na neku stvar prebrojavanje krvnih zrnaca koje se iz stvarnog svijeta preselilo u film.

 

Uživajte u filmovima bez seciranja u promile ekipe koja je radila na filmu.

 

 Upravo o tom pričam. Nije bitno tko šta glumi i koga, nego jel valja film il ne.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dune 1984 - pogledao sam opet original i... mora se cjenit sposobnost redatelja da ugura cijeli svemir u 2 ipo sata filma na gledatelju razumljiv način. Film je u ona vrimena u Americi dolazio sa malom knjižicom, jel, ali je ista nepotrebna jer je Lynch dobro odradio svoj posao. I to se zove darovitost, kad netko zna ispričat priču, kad je dobar pripovjedač... Općenito se taj čovjek znao dobro poigrat sa kamerom i filmom. Tu se odmah moram referirat na hitman scenu iz Mulholland Drive-a.

 

Kad već spominjem Mulholland Drive, i to je ustvari jednostavan film, na stranu sve analize i filozofije, koji prikazuje razliku između stvarnosti i slike Hollywooda, LA-a i Kalifornije koju ima ostatak amerike i svijeta.

Koliko njih je išlo tamo za svojim snovima i propalo, završilo kao beskućnici, alkoholičari i drogaši - danas je svima jasno. To je on pokušao prikazati onda, i to je napravljeno na poseban, umjetnički način. Iako nisam fan takvih art filmova jako je interesantno za gledat.

 

Zašto neće novi Dune biti dobar film? Ne znam zašto ne naprave dobar film kad im je već zarada osigurana. Danas kao da scene u filmu rade samo da bi mogli od njih napravit dobar trailer. Od većine dijaloga možeš napravit dobar trailer isječak tako da u filmu bude materijala za trailer 1,2,3...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 13:41 (KIKI3ooo).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

možda bude Dune dobar. Ne treba previše osuđivati unaprijed. Svi su srali po Heath Ledgeru kao Jokeru pa je ispao odličan. 

 

Možda i bude sranje, ali ja sam optimističan pa šta bude

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gledao sam i ja neki dan stari Dune. Nije da je Lynch loše uradio... Mislim, uradio je najbolje što se može, a da to stane u okvire filma. Zaokružio priču na nekakav skraćeni način, reducirajući knjige.
Uporedo sad čitam knjige ponovo. Sve što dalje čitam, više uviđam da je nemoguće napraviti film koji će prenijeti Dune kako treba na ekran. Jednostavno, nije to isti medij. Nije do režisera, niti do glumaca. Jednostavno je tako.

Mene samo čudi zašto niko nije Dune ekranizirao u vidu serije. To bi već bilo nešto. HBO ili Netflix imaju sve resurse za to. U Seriji bi bilo prostora za razvoj likova, kao i za prenošenje cjelokupne Dune filozofije, koja ni u kakvom filmu nema šanse da se strpa, makar film trajao i 4 sata.

Btw, bez obzira što sam skeptik, jedva čekam da pogledam novi Dune.
morrisoN
11 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Knjigu nisam nažalost (ili nasreću) nikad pročitao, film odgledao 4 puta "samo", i na kraju dana mi iako razumijem film, ništa nije jasno. Pravi niche film.

Ako je ovo remake samo u smislu tehnologije snimanja i novih lica, a razvoj priče i način na koji je ispričana isti, ne vidim potrebu za remakeom.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mislim da će remake imati šta ponuditi i u smislu priče, s obzirom da je Lynchova verzija u drugom dijelu filma napravila čisto kasapljenje nad knjigom. Gledao sam extended verziju. Prolog je odlican jer gledaoca upoznaje sa kontekstom da bi lakše progutao priču. No, od momenta kad se Paul sretne sa slobodnjacima je katastrofa. Pojavljivanje njegove sestre, koja se u knjigama javlja kasnije, je smijurija jer lik nije razvijen ni iz čega. Samo nikne niodkud. Paulova transformacija u Muad Diba je kao u filmovima za djecu. Karakterizacija slobodnjaka ne postoji. Čitav taj dio filma je smiješan.

Zbog svega gore navedenog želim vidjeti hoće li to sad biti bolje, jer nema šanse da razlika bude samo tehničke prirode. Itekako ima mjesta da se stvari ispričaju na drugi način.
morrisoN
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...
 koja ni u kakvom filmu nema šanse da se strpa, makar film trajao i 4 sata. 

 pa jel ne treba biti dva filma ? tak bar piše na wiki

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...

Mene samo čudi zašto niko nije Dune ekranizirao u vidu serije. To bi već bilo nešto. HBO ili Netflix imaju sve resurse za to. U Seriji bi bilo prostora za razvoj likova, kao i za prenošenje cjelokupne Dune filozofije, koja ni u kakvom filmu nema šanse da se strpa, makar film trajao i 4 sata.

 A bilo je vec pokusaja, doduse  u obliku miniserija, Dune i Children of Dune. Neznam jesi znao, ali u predprodukciji HBOa je serija koja  ce se baviti sa Bene Gesserit, Dune: The Sisterhood

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice