Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.732
|
čitano: 7.945.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Perfetti sconosciuti 2016 - film prati sedmero poznanika koji su se našli na uobičajenom druženju te su odlučili napraviti eksperiment da sve poruke i pozive koje dobiju na mobitelu tokom večeri pročitaju na glas. Kako vrijeme bude odmicalo tako će situacija postati sve napetija te će naizgled dobri prijatelji postati potpuni stranci. 

Tema filma je aktualna i tjera gledatelja na razmišljanje. Likovi u filmu su karakterno dobro razrađeni i zanimljivi te se ni jedan lik ne ističe kao glavni. Gluma je uglavnom na razini zadatka ali u nekim trenucima djeluje isforsirano. Preporuka svima koji žele pogledati dobar europski film. ( 8/10 ) 

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

skeptik...ali.hmm

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Građanin opasnih namjera
(Law Abiding Citizen)

Odličan triler / krimić, preporučam

http://m.imdb.com/title/tt1197624/
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Get Out

Solidna horor alegorija.

7,5/10

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
0x4c756b61 kaže...
Građanin opasnih namjera
(Law Abiding Citizen)

Odličan triler / krimić, preporučam

http://m.imdb.com/title/tt1197624/

 
Meni je odlican Krimic to bio do samoga kraja,jos poslije kada sam cuo da se Jamie Foxx pravio pametan i on je razlog za taj shitty ending a redatelj je imao puno "posteniju" ideju za ending filma oni koji su gledali znati ce o cemu pricam.

Tako da taj film uvijek poredim sa Mass Effect 3 super iskustvo do samoga kraja koje ostavi gorak i wtf ukus.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

inače ne postam previše,nit ne čitam,jer velika većina "recenzija" se kreće oko par "hitova,rijetko tko stavi nešto šta ima smisla i šta je teže "primjetiti"...ovaj film je najbolje opisati kao "životni",jer su karakteri i njihova povezanost uglavnom u prvom planu,ali da ne spoilam bzvz,ja bi ocijenio iako nisam ljubitelj žanra,da film "drži pažnju",iako nema mrtvih ili slično,ali vizualno i dramski je obavljen više nego solidan posao....film je francuski,a kod nas je preveden "ODJEDNOM OTAC",ali pravi prevod bi bio "sutra sve počinje",otprilike...

 

http://www.imdb.com/title/tt5078204/?ref_=fn_al_tt_1

 

Demain tout commence (2016)...neću ulaziti previše u detalje,ali film nije baš možda za one "slabog srca",ali svejedno,pruži pogled na život,dok mi gledamo film,kako se radnja odvija,tako mi podsvjesno donekle preispitujemo vlastite stavove i poglede na život i njegova djela...stoga,ako vas zanima nešto ovako,samo naprijed...ako tražite eksplozije i mrtve,zaobiđite ovaj film...ali na IMDB je ocijenjen sa 7.4,ali vjerujem da neće ići previše doli,možda malo gori,jer pored poplave američkih reklamnih akcijskih sranja,ovako nešto je ipak "osvježenje"...Lp...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Čisto informativno da je taj film kopija (scena do scene doslovno uz par manjih preinaka) ovog filma. 

Instructions Not Included (2012)

Po meni je orginalni film bolji tako da svakako preporuka osobama koje je zaintrigirao ovaj film da ipak  pogledaju orginal. :)

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
warhed kaže...

Perfetti sconosciuti 2016 - film prati sedmero poznanika koji su se našli na uobičajenom druženju te su odlučili napraviti eksperiment da sve poruke i pozive koje dobiju na mobitelu tokom večeri pročitaju na glas. Kako vrijeme bude odmicalo tako će situacija postati sve napetija te će naizgled dobri prijatelji postati potpuni stranci. 

Tema filma je aktualna i tjera gledatelja na razmišljanje. Likovi u filmu su karakterno dobro razrađeni i zanimljivi te se ni jedan lik ne ističe kao glavni. Gluma je uglavnom na razini zadatka ali u nekim trenucima djeluje isforsirano. Preporuka svima koji žele pogledati dobar europski film. ( 8/10 ) 

Potpisujem napisano. Odličan film, gledao sam ga 2x u mjesec dana. Možda kratka napomena koju sam i sam dobio, a nisam znao za nju, da se za ''djela'' koja se naprave pri pomračini mjeseca (koja se i događa za vrijeme filma, u filmu), dobije oprost. To objašnjava pomalo čudan kraj.

 Zašto čudan? Na kraju je prikaz onoga što bi se desilo da nisu saznali to što su saznali.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gledam sad trailer za preporučeni film Get Out i konačno sam odlučio da više neću gledati trailere. U zadnjih 5-6 godina trailer pokaže gotovo svaki važniji twist i scare da se potpuno izgubi misterija kad gledaš film. Već sam se znao opeći, pogotovo na filmovima koje sam dugo iščekivao, ali sad mi je dopizdilo. Nadam se da će se naći neki luđak tipa Tarantino koji će snimiti film koji neće imati trailer, već samo neku sliku ili nešto slično, bila bi ludnica od iščekivanja da se ne poznaje ni radnja ni ništa.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Slazem se u potpunosti. Ja trailere ne gledam u 98% slucajeva, pogledam nekad eto ako mi dodje da otvorim neki link kad neko izbaci na fb ili nesto, ali i to veoma rijetko. Radje procitam neki fin opis, tj neke okvirne inforamacije vezane za film, kao sto ekipa ovdje pise i slicno. 

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
bullyq14 kaže...

Gledam sad trailer za preporučeni film Get Out i konačno sam odlučio da više neću gledati trailere. U zadnjih 5-6 godina trailer pokaže gotovo svaki važniji twist i scare da se potpuno izgubi misterija kad gledaš film. Već sam se znao opeći, pogotovo na filmovima koje sam dugo iščekivao, ali sad mi je dopizdilo. Nadam se da će se naći neki luđak tipa Tarantino koji će snimiti film koji neće imati trailer, već samo neku sliku ili nešto slično, bila bi ludnica od iščekivanja da se ne poznaje ni radnja ni ništa.

 Zato namjerno kasnim dobrih 15 minuta u kino, ovaj put nisam bio sam te sam bio izložen trailerima :) Rezultat, previše otkrili u novom Alien traileru kao i za novi King Arthur, a trailer je i pokvario zadnji Terminator jer su biseri pokazali da je John Connor evil...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

odgledao sinoć King Arthur: Legend of the Sword, nisam imao namjeru gledati, al kad sam skužio da je ritchie u igri, onda nema dileme. 

film je (kao i ostali filmovi ovog redatelja) pun zajebancije, glume uglavnom britanski glumci. treba malo obratiti pažnju na naraciju jer na kraju bude malo wtf. glazba, zvučni i vizualni efekti odlično su odrađeni, scene borbi posebno su efektne.

priča je svima poznata (barem bi trebala biti), bez obzira na to, bilo je zanimljivo i bez praznog hoda.

ako volite sherlocka, lock stock, rocknrolla, snatch - i ovaj će bit pun pogodak. od mene 7.5/10

 

 

 

What could possibly go wrong?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hvala na napomeni. To je zanimljiva poveznica ali slažem se s kipom o značenju svršetka filma. 


Po meni je najnegativniji ženski lik Eva pa je zanimljiva simbolika njezinog imena. 

7 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Get Out sinoć, jako mi se svidio film.

 

Ni ja ne gledam trailere već odavno, stvarno ne znam što je u glavi ljudima kada ih prave.

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hornet_93 kaže...

odgledao sinoć King Arthur: Legend of the Sword, nisam imao namjeru gledati, al kad sam skužio da je ritchie u igri, onda nema dileme. 

film je (kao i ostali filmovi ovog redatelja) pun zajebancije, glume uglavnom britanski glumci. treba malo obratiti pažnju na naraciju jer na kraju bude malo wtf. glazba, zvučni i vizualni efekti odlično su odrađeni, scene borbi posebno su efektne.

priča je svima poznata (barem bi trebala biti), bez obzira na to, bilo je zanimljivo i bez praznog hoda.

ako volite sherlocka, lock stock, rocknrolla, snatch - i ovaj će bit pun pogodak. od mene 7.5/10

 

 

 

 nisam ni znao da je u kinima dok nisam tu pročitao... nemam kaj dodat, legenda ispričana na akcijski i zajebantski način. 7/10 

yippee ki-yay
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

King Arthur - pogledao sinoć u kinu. Moram naglasiti da mi je daleko najbolji dio filma - soundtrack,uživao sam slušajući glazbu u filmu i zadnja borbu u 3D.Ostalo je onako meh,i ništa posebno.Očekivao sam više 6.5/10

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Don't Breathe 

(Horor / Triler)

 

Napeta radnja cijelo vrijeme, nije dosadan, no jednostavno prebolestan film za moj ukus,

tko je gledao, znat će, tko nije, osim ako nije zagriženi fan žanra, neka ga preskoči.

 

3/5

13 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
http://m.imdb.com/title/tt2631186/

Iznenadjujuce dobar film. Indijski. Ima i drugi dio koji je koliko vidim i cujem jos bolji.

Pogledao Logana, solidan kao i star wars a passenger mi se cak najvise svidio od ova tri koja sam pogledao u zadnje vrijeme. Ne znam, mozda zbog ovih dvoje slatkih glumaca :)
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
memo85 kaže...
http://m.imdb.com/title/tt2631186/

Iznenadjujuce dobar film. Indijski. Ima i drugi dio koji je koliko vidim i cujem jos bolji.

I meni se isto svidio.Film ima scena bitki kojih se niti LOTR ne bi posramio,zaista veliki plus za Indijsku CGI tehniku.

Drugi dio i ja cekam,ali izgleda da je jos u kinima.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
0x4c756b61 kaže...

Don't Breathe 

(Horor / Triler)

 

Napeta radnja cijelo vrijeme, nije dosadan, no jednostavno prebolestan film za moj ukus,

tko je gledao, znat će, tko nije, osim ako nije zagriženi fan žanra, neka ga preskoči.

 

3/5

 Ne znam stvarno šta ima bolesno u ovom filmu. Nije ni toliko strašan, možda koji jump scare tu i tamo. Mislio sam da će biti strašniji. Film je skroz interesantan i gledljiv.

 

memo85 kaže...
Pogledao Logana, solidan kao i star wars a passenger mi se cak najvise svidio od ova tri koja sam pogledao u zadnje vrijeme. Ne znam, mozda zbog ovih dvoje slatkih glumaca :)

 Mislio sam za passengers da će biti neki sf pokušaj, ali ovo je stvarno lijepa vizija budućnosti i putovanja do drugog zvjezdanog sustava. Brod je fantastičan. Kad bi ovakav brod bio u novoj Star Trek seriji to bi bilo to... Jedino me iznervirala napetost u drugom dijelu filma...ono, ma popričajte vi malo, polako, ima vremena, porazgovarajte malo o svojim mislima i osjećajima - dok brod ima eksplodirat svake sekunde i pobit 5000 ljudi!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 14:38 (KIKI3ooo).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

@KIKI3ooo, svatko ima svoj ukus, ne vrijedi raspravljati, a govorio sam o scenama pred kraj filma, meni dovoljno da mi zgadi cijeli film.

 

--

 

U potrazi za srećom

(The Pursuit of Happyness | Drama)

 

Još jedna vrlo dobra drama s Will Smithom, preporuka.

 

4/5

 

--

 

Beskrajni dan

(Groundhog Day | Romantična komedija)

 

Uvijek sam na TV-u naletio na sredinu filma, pa sam ga odlučio cijelog pogledati.

Vrhunska komedija, preporuka.

 

5/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Get out
tajo1960 kaže...

Pogledao Get out /2017/

http://www.imdb.com/title/tt5052448/

 

Što reći? Obećavajući početak filma interesantne radnje, a onda kraj... meni osobno razočaravajuće "zbrzan", "sfušan"... nisam to očekivao. Kao u revolveraškim western filmovima (dođe baja i pobije sve zločeste u gradu za 5 minuta)... Šteta za kraj. Jako puno lošeg scenarija. Kutija sa slikama baš njemu podastrta da vidi? Onda, tko radi presađivanje očiju i ukloni pola lubanje pacijentu u kućnim okolnostima - sobi, a donator očiju je još budan, u drugoj sobi, bez nadzora... mislim - pre pre glupavo napravljeno pred kraj. Šteta; uništen dobar potencijal filma.

 

Ocjenu neću davati, ali me jako iznenađuje čak 7,9/10 na IMDB... 

Get Out je već stotinu puta ispričana priča, samo što je ovaj put ispričana nešto drugačije, kroz formu horora...ako ne shvaćamo film doslovno i pokušamo vidjeti što je pisac htio reći, onda možemo vidjeti da je to priča o sad već višestoljetnom lošem položaju i ugnjetavanju crnaca, konkretno u SAD-u.

Iako je stil zanimljiv, osobno nisam imresioniran jer, kao što sam ranije napisao, ako se makne ta drugačija forma, sadržaj je isti kao u većini filmova tog tipa.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

Dokumentarac o milijunašu, sinu jednog od najutjecajnih ljudi građevinskog posla u New Yorku, koji je optužen za višestruka ubojstva.

Film je podjeljen u čak šest nastavaka i pruža rijedak osjećaj, osjećaj koji sam imao samo gledajući Twin Peaks i True Detectiv, a to je kad sve gledaš u jednom dahu i ne možeš dočekati iduću epizodu. Težinu dodatno daju i intervjui sa samim Durstom, za kojeg se iste sekunde može zaključiti da je potpuno ekscentričan...tu su i slike s mjesta događanja, dokazi...

Uz ''The Act of Killing'' te ''Robin Hood Hills'' trilogiju, najbolji, najmoćniji dokumentarac na koji sam naišao.

10/10

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Land of Mine (Under Sandet)

 

Po završetku drugog svjetskog rata je ostalo strašno puno njemačkih minskih polja u Danskoj.

 

Kako bi riješili ovaj problem, Danci su nemilosrdno koristili Njemačke vojnike, koji su većinom bili samo klinci... ovaj film prati upravo takvu grupu, klinaca koji su poslani na najbrutaalniji posao razminiravanja...

 

Film je emocionalno težak, ali je izuzetna priča koja će taknuti svakoga... uz to je tu vrhunska gluma i fenomenalan

.

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
16 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Green Room

 

ne znam ako se ovdje spominjao, ali dojma sam da je film prošao ispod radara.

 

Inače, ovom prilikom besramno samopromoviram svoj YouTube kanal pa ako imate vremena bacite oko.

Ako ne, a bože moj, tko sam ja da vam govorim kako da živite svoj život?

 

 

Osvrtnik - Filmski Osvrti

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao sam jučer Covenanta u Cinestaru i kao veliki fan Aliena mogu reći da sam zadovoljan viđenim. Brutalne scene i akcija te priča koja još više naglašava ulogu Davida u svemu i više razjašnjava prethodnika Prometheusa samo je pojačala dojam. Fassbender rasturio.

Neću ništa spojlati ali sudeći po kraju filma čini se da bi nastavak mogao (trebao) biti jeben, jedva čekam  

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 8:48 (vrinho).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
vrinho kaže...

Pogledao sam jučer Covenanta u Cinestaru i kao veliki fan Aliena mogu reći da sam zadovoljan viđenim. Brutalne scene i akcija te priča koja još više naglašava ulogu Davida u svemu i više razjašnjava prethodnika Prometheusa samo je pojačala dojam. Fassbender rasturio.

Neću ništa spojlati ali sudeći po kraju filma čini se da bi nastavak mogao (trebao) biti jeben, jedva čekam  

 Šta nije ridley scott rekao da je ovo zadnji alien i da nema u planu nove nastavke ....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
njofra13 kaže...
vrinho kaže...

Pogledao sam jučer Covenanta u Cinestaru i kao veliki fan Aliena mogu reći da sam zadovoljan viđenim. Brutalne scene i akcija te priča koja još više naglašava ulogu Davida u svemu i više razjašnjava prethodnika Prometheusa samo je pojačala dojam. Fassbender rasturio.

Neću ništa spojlati ali sudeći po kraju filma čini se da bi nastavak mogao (trebao) biti jeben, jedva čekam  

 Šta nije ridley scott rekao da je ovo zadnji alien i da nema u planu nove nastavke ....

 Je, isto kak više nećemo gledat nova smeća od starvorsa :)

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Zekoslavko kaže...
njofra13 kaže...
vrinho kaže...

Pogledao sam jučer Covenanta u Cinestaru i kao veliki fan Aliena mogu reći da sam zadovoljan viđenim. Brutalne scene i akcija te priča koja još više naglašava ulogu Davida u svemu i više razjašnjava prethodnika Prometheusa samo je pojačala dojam. Fassbender rasturio.

Neću ništa spojlati ali sudeći po kraju filma čini se da bi nastavak mogao (trebao) biti jeben, jedva čekam  

 Šta nije ridley scott rekao da je ovo zadnji alien i da nema u planu nove nastavke ....

 Je, isto kak više nećemo gledat nova smeća od starvorsa :)

Istina .... Jer očito producenti diktiraju broj nastavaka zboga love ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 10:35 (njofra13).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
njofra13 kaže...
Zekoslavko kaže...
njofra13 kaže...
vrinho kaže...

Pogledao sam jučer Covenanta u Cinestaru i kao veliki fan Aliena mogu reći da sam zadovoljan viđenim. Brutalne scene i akcija te priča koja još više naglašava ulogu Davida u svemu i više razjašnjava prethodnika Prometheusa samo je pojačala dojam. Fassbender rasturio.

Neću ništa spojlati ali sudeći po kraju filma čini se da bi nastavak mogao (trebao) biti jeben, jedva čekam  

 Šta nije ridley scott rekao da je ovo zadnji alien i da nema u planu nove nastavke ....

 Je, isto kak više nećemo gledat nova smeća od starvorsa :)

Istina .... Jer očito producenti diktiraju broj nastavaka zboga love ...

 Pa sve je to samo lova... zakaj se sada samo rade sikjuli, prikjuli.. da bi muzli pare na stara imena... Alien, Star Wars, Blade Runner, Marvel itede itede... Kurchevi holivud

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice