Man of Steel - 2013

poruka: 19
|
čitano: 2.928
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Man of Steel - 2013

Jesam ja jedini koji je uzbuđen kao veliki fan Supermana :)

 

Trailer: 

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0770828/

 

Inače, priču je pisao Nolan.

WordPress ❤
15 godina
offline
Man of Steel - 2013

Ove godine željno isčekujem nekolicinu filmova (Oblivion, Pacific Rim, Star Trek, Iron Man 3 itd.) među kojima je i Superman.

Uvijek sam imao osjećaj da u svim filmovima o superman-u nešto fali, nadam se da će ovaj put ga napravit kako treba.

Fortune favours the brave
16 godina
offline
Man of Steel - 2013

A tko zna, mozda se dogodi cudo i film o Supermenu bude prihvatljiv. Ocekivati da ce biti dobar je isto kao ocekivati dobitak na lutriji.

15 godina
online
Man of Steel - 2013

evo prebacujem se ovdje na raspravu o filmu, necu pisat pod spoilerom jer onaj tko nije gledao film ni netreba dolazit u temu.

 

najgluplji dio filma mi je sami kraj gdje clark stavi naocale i nitko nezna tko je on. dafuq?

16 godina
offline
Man of Steel - 2013

Nije istina da nitko ne zna tko je on. Znaju svi koji su ga vidjeli izbliza, a Lois je znala još i kad je istraživala. 

Sve je jasno kad vidiš one prikrivene osmjehe na njihovim licima, moraš gledati pažljivije.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
13 godina
offline
Re: Man of Steel - 2013
mar123 kaže...

evo prebacujem se ovdje na raspravu o filmu, necu pisat pod spoilerom jer onaj tko nije gledao film ni netreba dolazit u temu.

 

najgluplji dio filma mi je sami kraj gdje clark stavi naocale i nitko nezna tko je on. dafuq?

U samom filmu nitko osim Lois i vojske nije vidio njega iz bliza da bi bio 100% siguran, e on je superman. Da se probaviti iako je i meni ta kamuflaža sa naočalama uvijek bila urnebesna.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Man of Steel - 2013

kako nije? a sto je sa svim ljudima koje je spasio jos prije? sad oni svi znaju da je to bas on, mislim what a disguise. no dobro necu se svadat sa fanovima supermena.

16 godina
offline
Man of Steel - 2013

Jer je Clark Kent uredsko piskaralo, a ne svjetski poznata ličnost. Slično kao što ljudi ne znaju za tebe ili mene, ne znaju ni za njega. Ljudi koji znaju tko je šute jer znaju zašto se ta tajna ne smije otkriti.

 

Nitko se ne svađa nego normalno razgovaramo, ako to ne možeš onda idi ća, al zapamti da si ti pokrenuo raspravu.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
15 godina
online
Re: Man of Steel - 2013
Danny_HR kaže...

Jer je Clark Kent uredsko piskaralo, a ne svjetski poznata ličnost. Slično kao što ljudi ne znaju za tebe ili mene, ne znaju ni za njega. Ljudi koji znaju tko je šute jer znaju zašto se ta tajna ne smije otkriti.

 

Nitko se ne svađa nego normalno razgovaramo, ako to ne možeš onda idi ća, al zapamti da si ti pokrenuo raspravu.

ma ne kuzis. spasio je one ljude na naftnoj rafineriji, spasio je klince dok su bili mali, onu curu u kaficu onom je stitio i sigurno jos milijon stvari koje nisu pokazali i sad svi ti ljudi kojima je to tad bilo neobjasnjivo znaju sa stopostotnom sigurnoscu da je to bio superman. a pazi fore izvanzemaljci napadnu zemlju i superman se bori s njima i da nitko od novianara nebi to snimio? ili netko od ljudi pa prodo novinama? i onda se vidi tko je. ono sto sam htio rec je da je stavio naocale i malo drukcije slozio kosu i to je vec kao drugi covjek. da je samo malo kraci bio onaj sav uvod a malo duza i psiholoski vise razradena glavna radnja film bi bio bar za ocjenu bolji.

14 godina
offline
Re: Man of Steel - 2013
mar123 kaže...
Danny_HR kaže...

Jer je Clark Kent uredsko piskaralo, a ne svjetski poznata ličnost. Slično kao što ljudi ne znaju za tebe ili mene, ne znaju ni za njega. Ljudi koji znaju tko je šute jer znaju zašto se ta tajna ne smije otkriti.

 

Nitko se ne svađa nego normalno razgovaramo, ako to ne možeš onda idi ća, al zapamti da si ti pokrenuo raspravu.

ma ne kuzis. spasio je one ljude na naftnoj rafineriji, spasio je klince dok su bili mali, onu curu u kaficu onom je stitio i sigurno jos milijon stvari koje nisu pokazali i sad svi ti ljudi kojima je to tad bilo neobjasnjivo znaju sa stopostotnom sigurnoscu da je to bio superman. a pazi fore izvanzemaljci napadnu zemlju i superman se bori s njima i da nitko od novianara nebi to snimio? ili netko od ljudi pa prodo novinama? i onda se vidi tko je. ono sto sam htio rec je da je stavio naocale i malo drukcije slozio kosu i to je vec kao drugi covjek. da je samo malo kraci bio onaj sav uvod a malo duza i psiholoski vise razradena glavna radnja film bi bio bar za ocjenu bolji.

 Zar smo gledali dva različita filma? Izričito je rečeno u filmu da su oni koji su bili spašeni od njega iz zahvalnosti bili stfu dok je bio klinac. Makar mi je bilo malo naivno da novinarka iz lista koji je kako ti ga žutilo , nije inzistirala na tome da to objavi .

 

Meni se film jako svidio. Moglo je biti bolje od Nolana sam očekivao malo dublju priču ali ok , barem nije razočaranje film bio. Samo iskreno , neznam što bi moglo biti u drugom dijelu , kada izađe. Lex Luthor? Na kraju je odletio u cisterne sa imenom te firme ... pa sada :P

15 godina
offline
Re: Man of Steel - 2013
mar123 kaže...

ma ne kuzis. spasio je one ljude na naftnoj rafineriji, spasio je klince dok su bili mali, onu curu u kaficu onom je stitio i sigurno jos milijon stvari koje nisu pokazali i sad svi ti ljudi kojima je to tad bilo neobjasnjivo znaju sa stopostotnom sigurnoscu da je to bio superman. a pazi fore izvanzemaljci napadnu zemlju i superman se bori s njima i da nitko od novianara nebi to snimio? ili netko od ljudi pa prodo novinama? i onda se vidi tko je. ono sto sam htio rec je da je stavio naocale i malo drukcije slozio kosu i to je vec kao drugi covjek. da je samo malo kraci bio onaj sav uvod a malo duza i psiholoski vise razradena glavna radnja film bi bio bar za ocjenu bolji.

Ti onda neznaš najbitniju stvar kod Clark Kent-a. Iako on izgleda kao superman (superman nema naočale i ima "super" frisku), on se ne ponaša kao superman, bježi prvom prilikom dok nastane gužva (iako on bježi pomoći kao superman, drugi to vide kao kukavičluk), stidljiv je, nespretan je, nema neku bitnu poziciju u Daily-u (obični small time reporter) itd. Zašto bi ga netko zapažao i mislio da je on superman. Čak i ako to pomisle, Clark ih uvjeri svojim ponašanjem u nešto drugo.

 

Pogledaj ovo. Iako su slično ko jaje jajetu, sigurno da jednog staviš pokraj drugog vidio bi neke razlike zbog čega ne bi tvrdio da je ovaj drugi Chuck Norris.

 

Kako sam rekao u temi prije, pročitaj nekoliko stripova, pogledaj koji crtić, stari film, bilo što...

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
offline
Re: Man of Steel - 2013
Crotiger kaže...

 Zar smo gledali dva različita filma? Izričito je rečeno u filmu da su oni koji su bili spašeni od njega iz zahvalnosti bili stfu dok je bio klinac. Makar mi je bilo malo naivno da novinarka iz lista koji je kako ti ga žutilo , nije inzistirala na tome da to objavi .

 

Meni se film jako svidio. Moglo je biti bolje od Nolana sam očekivao malo dublju priču ali ok , barem nije razočaranje film bio. Samo iskreno , neznam što bi moglo biti u drugom dijelu , kada izađe. Lex Luthor? Na kraju je odletio u cisterne sa imenom te firme ... pa sada :P

Ne vjerujem da će Luthor biti glavni bad guy u nastavku jer on doslovno iskače iz paštete. Čak i ja kao netko tko nema pojma o superman serijalu znam za Luthora, pa se nadam da će ubaciti neke nove i zanimljive negativce.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
neaktivan
offline
Man of Steel - 2013

Vjerojatno će imati neku ulogu, sumnjam da bi bezveze pisalo Lexcorp na cisternama. Uvod mi je malo predug. Ne sviđa mi se kako su obradili odnos između njega i Lane*, nekako prebrzo, prenerealno...

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 16:57 (PLASMAorLCD).
15 godina
online
Man of Steel - 2013

ja vise volim kad oni malo psihologije ubace, ne puno samo onako kao u dark knightu. nadam se da ce sljedeci nastavak bit puno bolji jer nema uvoda nego krecemo odma na pricu.

15 godina
neaktivan
offline
Man of Steel - 2013

Ja sam ovom Supermanu dao ocjenu 7/10, ali uglavnom zbog toga što su mi prva dva filma s C.Reeveom bili zakon i točka. Ovdje kao da imate ta dva filma nekako složena u jedan, ali bez Luthora. Mislim da je Nolan pokušao biti malo originalan i onda se zaletio. Tu je moglo biti puno više toga napravljeno, al onda bi film trajao tri sata. Kad pogledate lik Zoda, on je ispao čak uvjerljiviji od Supermana na trenutke.

Puno bolji od Zoda iz Supermana 2, koji je jednostavno u onom ispao ko arogantno smeće i psihopat. Ovdje je isto bio psiho, ali bar je imao neki pošten (bar po njemu) razlog za svoje ponašanje i bijes. U onom starom Supermanu je samo bio željan moći i vlasti.

 

Jor El je bio okej i u ovom novom Supermanu, mada je opet meni original bolji.

 

Što se tiče Kriptona i stanovnika, vidi se da su za predložak uzeli tzv. Silver Age eru - sve je nekako kao u tim starim stripovima, bez leda i kristala, tako da mi to nije smetalo. Uzrok pada Kriptona, eh, ok može proć ali doista, zašto se nisu evakuirali? Neke su stvari jednostavno bile bezveze.

 

Lik Lois Lane, tako-tako. Trebali su žensku za Supermana, pa su ju ubacili. Jedino što je napravila je bilo da nađe Clarka i onda ne oda tko je. Malo junačenja na brodu Kriptonaca i end. Nadam se da će imat više prostora u nastavku. Njihov love story je bio 'prebrz'.

 

Sam Superman, lik je fizički bio impresivan ali od C. Reevea nijedan glumac nije znao dobro glumiti kao on. Tu su zapravo i Routh i Cavill popušili već u startu, nijedan od njih nije tako dobar glumac i točka.

 

Clarkovo djetinjstvo je došlo kroz flashbackove i to je djelovalo okej. Nisam bio siguran kako prihvatiti scenu gdje tata Kent pogiba ali samo zato jer je bio apsolutno uvjeren da se Clark ne smije odati pred svima. Superman, pa on je lik koji čini ono što je ispravno bez obzira na svoju sigurnost i tu su failali. Što je falilo srčanom udaru kao u originalu i Clarkovoj nemoći da spasi oca usprkos svim svojim moćima? Zodova smrt i nije bila tako šokantna - on je doslovce prisilio Carka da ga ubije.

 

Pohvale za specijalne efekte, stvarno. Ovo je prvi film gdje sam mogao biti uvjeren u 'realizam' prikaza snage i moći Kriptonaca pod našim suncem. To je ono što je definitivno bio korak naprijed u odnosu na sve prijašnje ekranizacije Supermana. Neki su se žalili na to kao Superman opet je pro-američki lik, ali moram reći da tu to nije bilo tako naglašeno kao u originalu gdje Superman izjavljuje da će se borito za slobodu, pravdu i amerčki način života. Odrastao je u Kanzasu, šta ćeš očekivat od njega nego da voli Ameriku.

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Man of Steel - 2013
marik7 kaže...

 

Clarkovo djetinjstvo je došlo kroz flashbackove i to je djelovalo okej. Nisam bio siguran kako prihvatiti scenu gdje tata Kent pogiba ali samo zato jer je bio apsolutno uvjeren da se Clark ne smije odati pred svima. Superman, pa on je lik koji čini ono što je ispravno bez obzira na svoju sigurnost i tu su failali. Što je falilo srčanom udaru kao u originalu i Clarkovoj nemoći da spasi oca usprkos svim svojim moćima? Zodova smrt i nije bila tako šokantna - on je doslovce prisilio Carka da ga ubije.

 

 

 

 

 

 

E ovaj prvi dio je i meni bio onako - meh. Zaboravio sam spomenuti.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
13 godina
neaktivan
offline
Man of Steel - 2013

Najveca glupost, Clarkova mama posalje njegovog starog u auto da ode po psa.

 

A pored njih OGROMAN HEBENI TORNADO.

 

Onak glupaco glupa, kupi drugog psa, muza imas samo jednog. ( I onda par godina kasnije, ima drugog psa ) WTF, kaj nije bolje da muza imas sad, isuse...

 

To nisam mogao prozvakati, glupo da gluplje ne moze biti. Unlimited glupo.

 

 

Inace, film je odlican, ali ocekivao sam malo vise nekako. Sve super i odlicno, ali nema onog neceg.

14 godina
neaktivan
offline
Man of Steel - 2013

Jessie Esienberg je Lex Luthor  link od vijesti

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 19:07 (alexspalato).
10 godina
protjeran
offline
Re: Man of Steel - 2013

Clarkova mama na kraju, obavezno pogledati :)

 

http://teamcoco.com/video/conan-gets-animated-pt-2-121610

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice