Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.085
|
čitano: 2.902.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Bichanich kaže...

Spartacus je dosta dobra serija, a posebno za vrijeme kad je izlazila. Bila je očiti vizualni rip off filma 300, no i dalje jako zabavno. Čak se iza te gomile krvi, nasilja i seksa provukla i solidna priča, sa relativno razrađenim likovima i odnosima. No, velika šteta za glavnog glumca iz prve sezone jer je stvarno bio odličan za tu ulogu. Nakon njegovih zdravstvenih problema je obustavljeno snimanje te je snimljen prequel koji je bio solidan, a nakon toga je nastavljeno snimanje osnovne serije sa drugim glavnim glumcem koji ipak nije na razini prethodnika. Lucy Lawless i John Hannah odlično odglumili svoje likove - možda i najbolje uloge gdje sam ih gledao.

 

Sve u svemu serija za preporuku.

 Gola Xena u svim mogućim pozama, svaka epizoda se željno iščekivala

4 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

I ja gledao Spartakusa - odličan, ali mislim da sam gledao samo Goods of Arena, a izgleda da ih ima još, moram to provjeriti i pogledati, isto valjda najbolja serija toga žanra. 

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
zaboravni12 kaže...

I ja gledao Spartakusa - odličan, ali mislim da sam gledao samo Goods of Arena, a izgleda da ih ima još, moram to provjeriti i pogledati, isto valjda najbolja serija toga žanra. 

to je prequel.

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zlatni kavez :)
Intel 80286
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Vampir001 kaže...

Nastavak na Band of Brothers i The Pacific, Masters of the Air, sutra izlazi treća epizoda:

 

https://www.imdb.com/title/tt2640044/

 Moram priznat da za sad nisam nesto odusevljen sa serijom..Band of Brohters mi je najbolja mini serija ikad..Pacific rame do..ova nije ni blizu za sad..

AUDIOFIL
5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
volegradele kaže...
Vampir001 kaže...

Nastavak na Band of Brothers i The Pacific, Masters of the Air, sutra izlazi treća epizoda:

 

https://www.imdb.com/title/tt2640044/

 Moram priznat da za sad nisam nesto odusevljen sa serijom..Band of Brohters mi je najbolja mini serija ikad..Pacific rame do..ova nije ni blizu za sad..

 uh pogledao barem 5 puta..... Epizoda bitka kod ardena cini mi se, ona u sumi zimi je prejaka.....

9 mjeseci
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Tokyo Vice druga sezona. Za sada kvalitetom prati prvu.

2 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Počela je i treća sezona Resident Alien

 

Tko nije pogledao prve dvije, hitro na skidanje.. 

合氣道
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

three body

dobra

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
digitall kaže...

 

meni uopće nije sad jasna ta situacija. Dakle to je serija po knjigama Problem triju tijela od kineskog pisca Liu Cixin. 

 

Ova koju si ti naveo je serija kineske produkcija, a idući mjesec izlazi od neflixa adaptacija, također serija temeljena na istoj knjizi. Također znam da je Liu Cixin podržao ovu Netflixovu, vjerojatno je njima prodao prava. Tako da ne znam kao Kinezi mogu napraviti to samo tako. Iako vjerojatno pisac ni nema izbora, Kinezi si uzmu što hoće.

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...
digitall kaže...

 

meni uopće nije sad jasna ta situacija. Dakle to je serija po knjigama Problem triju tijela od kineskog pisca Liu Cixin. 

 

Ova koju si ti naveo je serija kineske produkcija, a idući mjesec izlazi od neflixa adaptacija, također serija temeljena na istoj knjizi. Također znam da je Liu Cixin podržao ovu Netflixovu, vjerojatno je njima prodao prava. Tako da ne znam kao Kinezi mogu napraviti to samo tako. Iako vjerojatno pisac ni nema izbora, Kinezi si uzmu što hoće.

 pošto je ova kineska snimljena prije više od godinu dana, rekao bi da će zapravo ova netlixova biti "ukradena" tj. kopija...

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
digitall kaže...
Cansee kaže...
digitall kaže...

 

meni uopće nije sad jasna ta situacija. Dakle to je serija po knjigama Problem triju tijela od kineskog pisca Liu Cixin. 

 

Ova koju si ti naveo je serija kineske produkcija, a idući mjesec izlazi od neflixa adaptacija, također serija temeljena na istoj knjizi. Također znam da je Liu Cixin podržao ovu Netflixovu, vjerojatno je njima prodao prava. Tako da ne znam kao Kinezi mogu napraviti to samo tako. Iako vjerojatno pisac ni nema izbora, Kinezi si uzmu što hoće.

 pošto je ova kineska snimljena prije više od godinu dana, rekao bi da će zapravo ova netlixova biti "ukradena" tj. kopija...

 

Pisac je prodao prava Netflixu, tako da oni ne mogu biti u krađi. Podloga već postoji, knjiga je napisana, netflix ne kopira seriju već radi po predlošku knjige i to sve temeljem prava koja su pošteno otkupili od pisca. 

2 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Da, kineski pisac, partija je lijepo dozvolila adaptaciju knjige, pisac je dobio novčani šipak.

Da ne bi ostao na šipku, našao je agenta i prodao prava Netflix-u.

 

Kineska verzija im 30 epizoda i počeo sam je gledati...

Netflix će to nagruvati u nekih 8 epizoda... 

合氣道
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ma i tih 8 je previše ja bih rekao. Meni je samo VR dio ok ali cijeli koncept mi nije ok
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 14:19 (Gajotres).
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zaporožac kaže...

Da, kineski pisac, partija je lijepo dozvolila adaptaciju knjige, pisac je dobio novčani šipak.

Da ne bi ostao na šipku, našao je agenta i prodao prava Netflix-u.

 

Kineska verzija im 30 epizoda i počeo sam je gledati...

Netflix će to nagruvati u nekih 8 epizoda... 

 

nisam 100% siguran, ali mislim da je 8 epizoda po prvoj knjizi. Ima tri knjige, tako da vjerujem da će svaka knjiga biti posebna sezona i svaka po 8 epizoda. 

 

S tim da treba imati na umu da seriju rade ona dva degenerika David Benioff i D. B. Weiss, tako da su mi očekivanja na nuli

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...
Zaporožac kaže...

Da, kineski pisac, partija je lijepo dozvolila adaptaciju knjige, pisac je dobio novčani šipak.

Da ne bi ostao na šipku, našao je agenta i prodao prava Netflix-u.

 

Kineska verzija im 30 epizoda i počeo sam je gledati...

Netflix će to nagruvati u nekih 8 epizoda... 

 

nisam 100% siguran, ali mislim da je 8 epizoda po prvoj knjizi. Ima tri knjige, tako da vjerujem da će svaka knjiga biti posebna sezona i svaka po 8 epizoda. 

 

S tim da treba imati na umu da seriju rade ona dva degenerika David Benioff i D. B. Weiss, tako da su mi očekivanja na nuli

 

Ajmo bit optimistični i reći da dok su imali predložak u igri prijestolja da je bilo kvalitetno..

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
prorok kaže...
Cansee kaže...
Zaporožac kaže...

Da, kineski pisac, partija je lijepo dozvolila adaptaciju knjige, pisac je dobio novčani šipak.

Da ne bi ostao na šipku, našao je agenta i prodao prava Netflix-u.

 

Kineska verzija im 30 epizoda i počeo sam je gledati...

Netflix će to nagruvati u nekih 8 epizoda... 

 

nisam 100% siguran, ali mislim da je 8 epizoda po prvoj knjizi. Ima tri knjige, tako da vjerujem da će svaka knjiga biti posebna sezona i svaka po 8 epizoda. 

 

S tim da treba imati na umu da seriju rade ona dva degenerika David Benioff i D. B. Weiss, tako da su mi očekivanja na nuli

 

Ajmo bit optimistični i reći da dok su imali predložak u igri prijestolja da je bilo kvalitetno..

 

Pošteno, može.

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

La Brea

 

evo, zavrsilo je i ovo.....sad komotno mogu reci - sranje.

 

prvu sezonu su se drzali, drugu su se poceli gubiti, ova treca je kulminacija gluposti. kao da su snimali po principu da zaustave prvog klinca koji ugledaju - ej mali, sta da snimimo?

 

strasno dinosaur, vice grrrr, papa ljude - moze, daj 2 komada.....

 

sutra cemo smisliti nesto novo. i ono malo zdravog razuma i logike su izgubili, izmisljaju nova pravila, samo da bi u iducoj epizodi smislili nesto kontra, i tako 6 epizoda.

 

naravno, imamo srcedrapateljne momente, imamo lezbo romanticne momente, imamo....ma nema sta nema.

 

prije 12000 godina, avioni lete, helikopteri zuje, potpuno funkcionalna vojna baza i aerodrom, kanalizacija, rasvjeta, komunikacija, lokatori, nadzorne kamere po drvecu, laptop kojeg napaja krompir, internet... jesam sto zaboravio? da, iesam, crnci, bijelci, azijati, uredno osisani i obrijani, jurcaju americkim kontinentom, pa malo dinosauri, pa malo krokodili, ocekivao sam i ninja kornjace.....

 

tesko smece, ma koliko je u prvoj sezoni djelovala interesantno. zaobici.....

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
16 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
volegradele kaže...
Vampir001 kaže...

Nastavak na Band of Brothers i The Pacific, Masters of the Air, sutra izlazi treća epizoda:

 

https://www.imdb.com/title/tt2640044/

 Moram priznat da za sad nisam nesto odusevljen sa serijom..Band of Brohters mi je najbolja mini serija ikad..Pacific rame do..ova nije ni blizu za sad..

 Nije ni meni nešto sjela, glumci mi nekak prepotentni, nisam jedno ime zapamtio u 3 epizode. 4 i 5 mi stoje na laptopu opće me ne vuče gledati ih, neznam nešto su zeznuli, borbe u zraku su dobre, efekti su zadovoljavajući, al jednostavno glumačka ekipa nema neku osobnost. Nadam se da će se dojmovi popraviti do kraja.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (East)
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Halo sezona 2 - vani 3 epizode

13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pogledao True Detective S04 - nekako sam imao dojam, prva epizoda dobra, zadnja ok, sve između kao da se ništa konkretno nije dogodilo. Ovi nadnaravni elemetni nije da su mi smetali, ali ostane na tome, ok, to je tu, reda radi, bez nekog konkretnog objašnjenja.

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Fallen87 kaže...

Pogledao True Detective S04 - nekako sam imao dojam, prva epizoda dobra, zadnja ok, sve između kao da se ništa konkretno nije dogodilo. Ovi nadnaravni elemetni nije da su mi smetali, ali ostane na tome, ok, to je tu, reda radi, bez nekog konkretnog objašnjenja.

 Sezona je ok ali to nema pojma o prethodnim sezonama.... Ne znam zasto je to uoipste s4 true detectiv. Komotno su mogli dati neki naziv i predstaviti kao posebnu seriju..... Jedino sto su iskoristili ime i slavu serije....

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Fallen87 kaže...

Pogledao True Detective S04 - nekako sam imao dojam, prva epizoda dobra, zadnja ok, sve između kao da se ništa konkretno nije dogodilo. Ovi nadnaravni elemetni nije da su mi smetali, ali ostane na tome, ok, to je tu, reda radi, bez nekog konkretnog objašnjenja.

Onako meh, da se pogledati ali moglo je to puno bolje. To sa nadnaravnim stvarima je baš bez veze ispalo, u svakoj epizodi je bilo prikazano neko "sisnister" vrebanje a na kraju ništa bitno od toga. Takođe, razvoj neki likova i odnosa pojeli su dobar dio minutaže a na kraju ne vode nikamo, mogli smo i bez toga. samo 6 epizoda a dosta fillera je bilo, na kraju ispada da je radnje i bitnih stvari bilo za cca dva sata (epizode inace traju po sat vremena)

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

True Detective kao serija preživljava na slavi prve sezone i genijalnom liku Rusta Cohlea. Druga sezona neloša, no nije razina prve, treću sam se morao natjerat pogledat do kraja. Ovu novu sudeći po svim recenzijama preskačem. 

 

A zanimljivo je vidjeti i na Rating Graphu, inače odličnoj stranici, usporedbu svih sezona i vidljiv osjetni pad u ocjenama

5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Bichanich kaže...

True Detective kao serija preživljava na slavi prve sezone i genijalnom liku Rusta Cohlea. Druga sezona neloša, no nije razina prve, treću sam se morao natjerat pogledat do kraja. Ovu novu sudeći po svim recenzijama preskačem. 

 

A zanimljivo je vidjeti i na Rating Graphu, inače odličnoj stranici, usporedbu svih sezona i vidljiv osjetni pad u ocjenama

 Ja sam prijateljima govorio ili da gledaju samo prvu sezonu ili da lgedaju trecu pa drugu pa onda prvu.....

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
JackIsBack kaže...
Fallen87 kaže...

Pogledao True Detective S04 - nekako sam imao dojam, prva epizoda dobra, zadnja ok, sve između kao da se ništa konkretno nije dogodilo. Ovi nadnaravni elemetni nije da su mi smetali, ali ostane na tome, ok, to je tu, reda radi, bez nekog konkretnog objašnjenja.

Onako meh, da se pogledati ali moglo je to puno bolje. To sa nadnaravnim stvarima je baš bez veze ispalo, u svakoj epizodi je bilo prikazano neko "sisnister" vrebanje a na kraju ništa bitno od toga. Takođe, razvoj neki likova i odnosa pojeli su dobar dio minutaže a na kraju ne vode nikamo, mogli smo i bez toga. samo 6 epizoda a dosta fillera je bilo, na kraju ispada da je radnje i bitnih stvari bilo za cca dva sata (epizode inace traju po sat vremena)

Život bez dnevnog svjetla + traume iz prošlosti su vjerojatan uzrok halucinacija. Navarro možda ima iste probleme kao mama i sestra pa je kod nje valjda najgore.

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ezio kaže...
JackIsBack kaže...
Fallen87 kaže...

Pogledao True Detective S04 - nekako sam imao dojam, prva epizoda dobra, zadnja ok, sve između kao da se ništa konkretno nije dogodilo. Ovi nadnaravni elemetni nije da su mi smetali, ali ostane na tome, ok, to je tu, reda radi, bez nekog konkretnog objašnjenja.

Onako meh, da se pogledati ali moglo je to puno bolje. To sa nadnaravnim stvarima je baš bez veze ispalo, u svakoj epizodi je bilo prikazano neko "sisnister" vrebanje a na kraju ništa bitno od toga. Takođe, razvoj neki likova i odnosa pojeli su dobar dio minutaže a na kraju ne vode nikamo, mogli smo i bez toga. samo 6 epizoda a dosta fillera je bilo, na kraju ispada da je radnje i bitnih stvari bilo za cca dva sata (epizode inace traju po sat vremena)

Život bez dnevnog svjetla + traume iz prošlosti su vjerojatan uzrok halucinacija. Navarro možda ima iste probleme kao mama i sestra pa je kod nje valjda najgore.

 Ono s narančom stalno koja se kotrlja malo malo po svuda i svi ju vide, i čak ju ekipa kupi mi ne djeluje kao halucinacija? Također, što, halucinacije i glasovi te kao slučajno vode baš tamo di treba ici, makar to nema veze s onim gdje ste si zacrtali i znate da kao treba ici, ali si malo skrneuo pa si slucajno nabasao zato na pravi put? Polarni medvejd je onda ocito isto halucinacija gdje obje vide istog medvejeda bez oka...Onaj znak u konačnici također nema veze s vezom, već je tu reda radi čini se, a isto je cijelo vrijeme nešto kakti sinister iza toga...

3 mjeseca
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Teško da je serija baš toliko loša a toliko postova o njoj, znači gledaju forumaši...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 17:49 (Kuun-Lan).
7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zaporožac kaže...

Počela je i treća sezona Resident Alien

 

Tko nije pogledao prve dvije, hitro na skidanje.. 

Druga epizoda 10/10.

Definitivno jedan od najboljih fajtova u povijesti kinematografije...

A tek Giuseppe 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
4 godine
online
Koju seriju trenutno pratite?

True Detective: 4/10

 

(Generalno bez spoilera pišem.)

Nije da pratim nešto današnje TV serije ali iz sentimentalnosti sam odgledao i četvrtu sezonu TD, pa iznesem neko svoje osobno mišljenje, ne morate se slagati i to je u redu.

Ne znam odakle da krenem, pričom koje nema i uz to još.. dali je išta rečeno uopće? Tko, što, kada, kako, gdje? Ne mogu dokućiti šta se dešavalo, nemam neke konkretne opipljive informacije kroz cijelu radnju sezone, samo rupe u kontekstu pa si sam mogu objasniti? A sam razvoj likova kroz epizode također mi nije sjeo nikako. Toliko forsiranog, plitkog, prozirnog nepotrebnog i opet upitnog.

Sumarum: loša priča, grozni isprazni likovi i njihov karakter i razvoj, nepotrebne scene i popunjavanje vremena (filleri).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice