Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

poruka: 250
|
čitano: 105.940
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
One igre koje podrzavaju vibraciju tamo vibrira i to odlicno!
STOP ACTA!
15 godina
online
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

znaci kao da se igra na xbox-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
Volvox kaže...
One igre koje podrzavaju vibraciju tamo vibrira i to odlicno!

a npr.emulatori ? da li kod njih radi?

 

pitam jer ću ga kupiti ove godine,trenutno imam ps2 kontroler s adapterom spojen na pc i vibra mi ne radi u niti jednoj igri....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
gin.tonic kaže...
Volvox kaže...
One igre koje podrzavaju vibraciju tamo vibrira i to odlicno!

a npr.emulatori ? da li kod njih radi?

 

pitam jer ću ga kupiti ove godine,trenutno imam ps2 kontroler s adapterom spojen na pc i vibra mi ne radi u niti jednoj igri....

http://sophoslab.hr/kontroleri/33/x360-microsoft-controller-black/1417/ tu ti je jako povoljno, radi ko' zmaj imam već nekoliko mjeseci, odlican je!

Lezim na krevetu i gledam nebo boje tvojih ociju i razmisljam si, gdje mi je jeb**e krov?
13 godina
protjeran
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
Mr.Croatian100 kaže...
gin.tonic kaže...
Volvox kaže...
One igre koje podrzavaju vibraciju tamo vibrira i to odlicno!

a npr.emulatori ? da li kod njih radi?

 

pitam jer ću ga kupiti ove godine,trenutno imam ps2 kontroler s adapterom spojen na pc i vibra mi ne radi u niti jednoj igri....

http://sophoslab.hr/kontroleri/33/x360-microsoft-controller-black/1417/ tu ti je jako povoljno, radi ko' zmaj imam već nekoliko mjeseci, odlican je!

znam za sophos,iskreno preskupo mi je...naši ga previše drapaju {#}

 

naručit ću iz US,150-160kn je na amazonu....ajmo reći rodbina će mi donjeti...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
gin.tonic kaže...
Mr.Croatian100 kaže...
gin.tonic kaže...
Volvox kaže...
One igre koje podrzavaju vibraciju tamo vibrira i to odlicno!

a npr.emulatori ? da li kod njih radi?

 

pitam jer ću ga kupiti ove godine,trenutno imam ps2 kontroler s adapterom spojen na pc i vibra mi ne radi u niti jednoj igri....

http://sophoslab.hr/kontroleri/33/x360-microsoft-controller-black/1417/ tu ti je jako povoljno, radi ko' zmaj imam već nekoliko mjeseci, odlican je!

znam za sophos,iskreno preskupo mi je...naši ga previše drapaju {#}

 

naručit ću iz US,150-160kn je na amazonu....ajmo reći rodbina će mi donjeti...

da samo pazi.... amerikanci znaju podmetnut potrgan ili rabljen {#}

Lezim na krevetu i gledam nebo boje tvojih ociju i razmisljam si, gdje mi je jeb**e krov?
13 godina
protjeran
offline
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

@Mr.Croatian100

 

uvažavam tvoj komentar da dolazi potrgano itd. al daj mi reci da li si kad naručio nekakve stvari s amazona? {#}

 

ja sam naručivao i nikad nije došlo potrgano,oštećeno itd. a i da dođe (može se dogoditi) može se tražiti zamjena za drugi...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
mar123 kaže...

znaci kao da se igra na xbox-u?

Da, nemoraš apsolutno ništa namještat, 99% igri je već namješteno i podržava taj kontroler, vibracije su odlične, jedina mana, ali doslove jedina je taj d-pad koji nije baš precizan, ali njega nećeš puno ni koristit:)

STOP ACTA!
15 godina
online
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

onda je to super. vidim ima na nekim stranicama za 15 funti taj kontroler za narucit, jel ja samo kupim to ili trebam jos nesto uz to(neki adapter)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
mar123 kaže...

onda je to super. vidim ima na nekim stranicama za 15 funti taj kontroler za narucit, jel ja samo kupim to ili trebam jos nesto uz to(neki adapter)?

Ne treba ti ništa, samo pazi da piše Microsoft xbox 360 controller for WINDOWS!

STOP ACTA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
mar123 kaže...

onda je to super. vidim ima na nekim stranicama za 15 funti taj kontroler za narucit, jel ja samo kupim to ili trebam jos nesto uz to(neki adapter)?

ako je za windows NE, ako je za xbox moras s microsoftove stranice skinut driver

Lezim na krevetu i gledam nebo boje tvojih ociju i razmisljam si, gdje mi je jeb**e krov?
13 godina
protjeran
offline
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

Koliko sam ja shvatio imamo dvije vrste xbox 360 kontrolera na tržištu:

 

1.Microsoft XBOX 360 Controller for Windows

 

2.Microsoft XBOX 360 Controller

 

Dao sam primjer s žicom (wired model) i razliku između njih je to što ovaj pod brojem 1 - dolazi s microsoftovim driverima u paketu, a ovaj pod brojem 2 - ne dolazi s driverima u paketu,te se driveri skinu s microsoftove stranice.

 

Oba rade na PC-u i ovaj bez cd-a s driverima je jeftiniji,tak da toga treba uzeti {#}

 


Slobodno me netko ispravi ako informacija nije točna.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

planiram naručiti ovaj gamepad preko e-baya ali izgleda mi da su svi fake..postoji neki način da skužim razliku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind

Planiram sutra( ponedeljak ) uzet xbox360 gamepad for Windows...pa me zanima...drivere dobim, iako nije greda ni na internetu ih nač...zanima me neke osobine gamepada....

 

Pošto ču ga najviše koristit za FIFU 12/13 gljive su mi najbitnije. Gledao sam malo izradu i čini mi se okej, al me zanima, nakon dužih igranja, dal ruke kližu ( znoj i to ) dal se ona guma oko gljiva moze odljepit "Lako", ukratko dal je trajan gamepad. Citao sam negdje da tipke ABXY imaju kao neki dodatni mehanizam da nemogu ostat unutra, nego da se uvijek vračaju natrag nakon pritiska. Znalo mi se dešavat sa StikePadom da mi nezeli izac tipka , ili da sporije izlazi. I za kraj, jel se zagrijava gamepad?

14 godina
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
TheDarkSide kaže...

Planiram sutra( ponedeljak ) uzet xbox360 gamepad for Windows...pa me zanima...drivere dobim, iako nije greda ni na internetu ih nač...zanima me neke osobine gamepada....

 

Pošto ču ga najviše koristit za FIFU 12/13 gljive su mi najbitnije. Gledao sam malo izradu i čini mi se okej, al me zanima, nakon dužih igranja, dal ruke kližu ( znoj i to ) dal se ona guma oko gljiva moze odljepit "Lako", ukratko dal je trajan gamepad. Citao sam negdje da tipke ABXY imaju kao neki dodatni mehanizam da nemogu ostat unutra, nego da se uvijek vračaju natrag nakon pritiska. Znalo mi se dešavat sa StikePadom da mi nezeli izac tipka , ili da sporije izlazi. I za kraj, jel se zagrijava gamepad?

Na windowsima 7/8 ga je potrebno samo spojiti. Gljive su odlične, d-pad loš. Ruke ne kližu, bar meni, jer nije skroz gladak. Tipke abxy ne mogu ostati unutra jer i kad ih stisneš do kraja nemaju za šta zapeti. Ne zagrijava se (nisam igrao duže od cca 2 sata u komadu).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind

Kako mislis d-pad je loš? I da, dal postoji mogucnost da se recimo ona gljiva gore pomakne dole? Da obadvije gljive budu jedna pored druge?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind

Iggx je sve rekao, kontroler je vrh.

Inače, samo ga uštekate u USB priključak i stvar radi. Toliko jednostavno. Triggeri su toliko dobri i po osjećaju, ali i kvaliteti da ih čak koristim za OMSI simulaciju kao kočnicu/gas, eto toliko su osjetljivi. Kabel je u redu, dosta je dug, usb priključak se doima robusnim.

 

Evo moje dvije mane:

  1. d-pad je  loš. Ne po kvaliteti, nego po taktilnosti, tj. ne znaš koji si tipku stisnuo dok ne vidiš u igri (nije odvojeno kao na Dualshocku, ili na Razer Onzi). Da se naviknuti nakon nekog vremena, ali ako dolaziš sa PS škole, bit će ti jako čudno.
  2. desna gljiva (koja se najčešće koristi za skretanje u autosimulacijama) je malčice razdrmana nakog godinu dana (ako je lagano mrdate, ide do 1/2mm u svim smjerovima). Ništa strašno, ne osjeti se u vožnji, ali eto.

Moj je bijeli pa kako mi se znoje ruke, nakon nekog vremena u porama(tamo gdje je spajana plastika i proredima) ostaje prljavština, ali se lako očisti čačkalicom/iglom. Ono što me iznenadilo jest da mi je pao par puta sa visine stola(oko pola metra) i da se uopće ne čuju fragmenti plastike koje se odlome pri padu, što bi reći da je vrlo solidno složen unutra.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind

Desna gljiva za skretanje? uh..to cu morat prebacivat na lijevu onda...odnosno vidit cu...

 

I meni se svidio da taj joistik, tako da sutra idem po njega.

 

Sta se tice toga, znaci nema mogucnost da se lijeva gljiva stavi dole pored desne da bude...a dobro ajd nema veze:)

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
TheDarkSide kaže...

I da, dal postoji mogucnost da se recimo ona gljiva gore pomakne dole? Da obadvije gljive budu jedna pored druge?

Postoji, ali onda se moraš odreći originalnog xbox kontrolera (i možda plug&playa) jer ne znam da li bilo koji drugi kontroler (možda čak niti Razer Onza) ima native support u igrama koje izričito (ciganski) podržavaju samo x360 kontroler.

Saitek proizvodi takve ja mislim, imaju utor koji ide dijagonalno od d-pada do gljive i samo zamijeniš strane ako hoćeš. Evo tog kontrolera.

 

Ne moraš raditi kompromise tako da mijenjaš gljivu kojom skrećeš, to lagano micanje gljive (milimetarsko) se ne osjeti u vožnji, tj. neće ti nikako poremetiti igranje. Samo sam napomenuo da znaš jer ja praktički nisam miš taknuo otkad ga imam za igre (osim RTSova).

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2012 14:53 (AlienWare1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
AlienWare1 kaže...
TheDarkSide kaže...

I da, dal postoji mogucnost da se recimo ona gljiva gore pomakne dole? Da obadvije gljive budu jedna pored druge?

Postoji, ali onda se moraš odreći originalnog xbox kontrolera (i možda plug&playa) jer ne znam da li bilo koji drugi kontroler (možda čak niti Razer Onza) ima native support u igrama koje izričito (ciganski) podržavaju samo x360 kontroler.

Saitek proizvodi takve ja mislim, imaju utor koji ide dijagonalno od d-pada do gljive i samo zamijeniš strane ako hoćeš. Evo tog kontrolera.

 

Ne moraš raditi kompromise tako da mijenjaš gljivu kojom skrećeš, to lagano micanje gljive (milimetarsko) se ne osjeti u vožnji, tj. neće ti nikako poremetiti igranje. Samo sam napomenuo da znaš jer ja praktički nisam miš taknuo otkad ga imam za igre (osim RTSova).

Ma nema veze, naviknut cu se, al original xbox360 gamepad cu uzet for windows :)  svi ga hvale, probao sam ga, al nisam ga morao testirat...al uzet cu sutra :)

15 godina
offline
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

Ja bi osobno savjetovao ovaj gamepad sa prve slike. (Spomenut je u gornjem postu)  LINK

 

Kupio sam ga prije skoro četiri godine i jako jako dobro podnosi duge sate igranja. Kvaliteta izrade je odlična i eto nakon 4 godine nema šanse da se dogodi da neka tipka ostane zaglavljena ili nešto slično. 

Windows 7 i Windows 8 taj gamepad prepoznaju kao original Xbox360 gamepad. U SVIM igrama koje imaju mogućnost gamepada, ovaj gamepad odmah bude prepoznat i tipke budu u defaultu namještene kako treba. 

Iskrena preporuka. I da, taj modul D-pada i prve gljive se može okretati. Tako da se dobije X360 ili PS3 layout po želji. 

 

Moja jedina mala zamjerka je manjak wireless opcije. Ali kabel je dug i kvalitetan tako da nema problema.

 

 

Ja sam ga kupio u Algoritmu. Nisam siguran ako je još dobavljiv negdje u Hrvatskoj.

 

 

Da još napomenem:

Prije njega, imao sam dva ovakva Logitech gamepada kao sa druge slike. Iskreno, ja i društvo smo ih poderali nakon nepunih godinu dana igranja PESa. Ja sam ostao jako razočaran Logitech gamepadima tada. Tipke su skroz izgubile mogućnos vraćanja nakon stiskanja, na kraju je to izgledalo kao da su non stop stisnute. 

 

 

EDIT:

A sa druge strane, probao sam igrati i na original Microsoft X360 gamepadima. Isto su odlični. Nešto više koštaju, ali kvaliteta je tu.

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2012 15:23 (Bladepu).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

Nintendo je patentirao kontroler: "cross-shaped d-pad".... to je razlog zasto Sony ima odvojeno sve, a zasto MS ima sve spojeno s vecom kolicinom plastike (shit).... D-pad na Xbox 360 kontroleru je definitivno najgori D-pad koji sam ikada koristio (jos od 90-tih aka NES-a pa do danas), imam trenutno dva Xbox 360 kontrolera.

Nintendo-ovi su meni osobno najbolji jer nikada nisam imao problema sa preciznoscu, dobro mi je takoder sto ti ruka "klizi" tako da bez problema mozes mijenjati smjerove.... Sony-ev je takoder dosta dobar, samo su mrvicu tipke vise odvojene nego sto trebaju biti tak da nije uvijek perfektno ali je dosta dobro (posjedovao sam sve stolne Nintendo i Sony konzole, osim GameCube-a tako da vrlo dobro znam o cemu pricam).

No, svejedno... nemojte da vas to "obeshrabri", triggeri i analogne gljive su mozda cak i najbolje na Xbox 360 kontroleru, zbilja je vrhunske kvalitete, osim toga... u vecini igara se danas upravlja analogno, a ne D-pad-ovima tak da, definitivno preporucujem {#}

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

Ja koristim navedeni kontroler. Trebalo mi je neko vrijeme da se naviknem, ali sada sam jako zadovoljan.

Jedino je istina da je problem tipkati R1 i istodobno vrtiti lijevi analog jer se te dvije radnje međusobno odbijaju.

 

Ali, evo imam ga oko pola godine i zadovoljan sam... Fora je...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

Planiram uzeti ovaj gamepad ali me zanima kako je s njim igrati na tipkama, a ne analogu? Treba mi sad za pes a vidim da neki spominju da je los ako igras na tipkama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
sLim95 kaže...

Planiram uzeti ovaj gamepad ali me zanima kako je s njim igrati na tipkama, a ne analogu? Treba mi sad za pes a vidim da neki spominju da je los ako igras na tipkama?

Zar još netko pokusava igrat nogomet na strelice na gljive?? Prvo i osnovno, nemas svih 360 stupnjeva, tako da odma ti odpada...gljive su kao stvorene za nogomet..

15 godina
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
sLim95 kaže...

Planiram uzeti ovaj gamepad ali me zanima kako je s njim igrati na tipkama, a ne analogu? Treba mi sad za pes a vidim da neki spominju da je los ako igras na tipkama?

D-pad na Xbox 360 kontroleru ti je najgori u povijesti gaminga, vjeruj mi (imao sam gotovo sve konzole od NES-a do PS3 i Wii-a).... no, Microsoft ima u ponudi novi Xbox 360 kontroler (isti kao klasicni, samo sa poboljsanim D-padom), odi na link ispod....

 

BTW FIFU/PES bi trebao igrati sa analognim gljivama, ako planiras sa ovim D-padom onda ti je bolje kupiti neki jeftiniji kontroler... sto se tice Xbox 360 kontrolera opcenito, najbolji je klasicni kontroler sto se tice svega trenutno, mana mu je najgori D-pad. Nisam probao onaj kontroler sa poboljsanim D-padom tako da ti ne mogu nis reci....

 

klik ali mozes ga dobiti samo ako kupis cijeli "Plug and Charge kit"

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2012 22:57 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind

Ljudi jel netko kupio neki xbox kontroler za windowse na ebayu možda??

 

Ako ima kaj provjereno i sigurno da je donekle kvalitetna replika, bio bi zahvalan na nekom linku. Meni je ipak 300 kn previše dati za gamepad (600 dva komada jer igram s burazom).

15 godina
offline
Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows

Mad Catz Ghost Recon Future Soldier pro for controller Xbox 360- 150kn - free dostava

 

http://www.zavvi.com/games/games-accessories/xbox-360-ghost-recon-future-soldier-pad/10603730.html

 


Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind

Posjedujem XBOX controllere i zicani i wireless, i sto se zicanog tice mogu reci sve najbolje,duzina kabla je vise nego zadovoljavajuca,ima zastitu da se ne potrga kad se recimo zapne nogom,tipke se automatski nastimaju za svaku igru itd.Preporuka u svakom slucaju.A sto se wireless modela tice,narucio sam adapter s ebaya,i kad stigne javim utiske.

12 godina
protjeran
offline
Re: Gamepad Microsoft Xbox 360 Controller for Wind
error_666 kaže...

Posjedujem XBOX controllere i zicani i wireless, i sto se zicanog tice mogu reci sve najbolje,duzina kabla je vise nego zadovoljavajuca,ima zastitu da se ne potrga kad se recimo zapne nogom,tipke se automatski nastimaju za svaku igru itd.Preporuka u svakom slucaju.A sto se wireless modela tice,narucio sam adapter s ebaya,i kad stigne javim utiske.

kod bezicnog mi se ne svida sto ima ono iza za baterija, onu kocku ogromnu

Plačem na sprovodima, povoljno!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice