Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.717
|
čitano: 13.864.368
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledam u skorijoj buducnosti na uvoz iz Njemačke veoma vjerojatno BMW 3 318i touring,godište cca 2019 ili novije. Koliko vidim da ih se naci skroz solidnih primjeraka do cca 25k s kilometražama tako do 50-60k. Osobno dizel nije da bi mi trebao jer generalno osim što ne vozim previše, rijeđe idemo na autocestu, a i nije da mi je do stiskanja pa da mi treba jaci motor. Ima li ga tko čisto da napiše svoje utiske i eventualno negativne strane? Gledao sam između ostalog i nešto tipa Passat, A4(manji prtljažnik, nešto lošiji motor koliko frend koji radi u BMW-u kaže...) itd. no cjenovno koliko vidim i nisu neke pretjerane razlike vezano za ta godišta i kilometraže.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, trebam par savjeta. Na retrovizoru mi je pregorio sustav grijanja. U prilogu sam stavio sliku. Ima netko prijedlog kako to zavarit nazad ili ako nije skupa opcija mijenjanja te... podloge? koja grije? 

Uz to mi još treba jedan parkirni senzor da zatvorim strujni krug i da mi senzori prorade (imam Povezane prednje i stražnje parking senzore koji ne rade ako jedan fali, a meni bas jedan od prednjih senzora fali.) Tražio sam po Hrvatskoj Njemačkoj i Poljskoj samo taj senzor koji se utakne u branik ali sve dolazi samo u paketu. U prilogu šaljem sliku kućišta senzora i sliku prednjeg modula. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2024 13:05 (J(CRO)).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
J(CRO) kaže...

Pozdrav ekipa, trebam par savjeta. Na retrovizoru mi je pregorio sustav grijanja. U prilogu sam stavio sliku. Ima netko prijedlog kako to zavarit nazad ili ako nije skupa opcija mijenjanja te... podloge? koja grije? 

Uz to mi još treba jedan parkirni senzor da zatvorim strujni krug i da mi senzori prorade (imam Povezane prednje i stražnje parking senzore koji ne rade ako jedan fali, a meni bas jedan od prednjih senzora fali.) Tražio sam po Hrvatskoj Njemačkoj i Poljskoj samo taj senzor koji se utakne u branik ali sve dolazi samo u paketu. U prilogu šaljem sliku kućišta senzora i sliku prednjeg modula. 

 

 Zrcalo (part number 8K0 857 535 F): 

 

https://www.autodoc.de/ridex/8099399

 

Senzor (part number US4NL2): 

 

https://spareto.com/oe/8k0857535f

 

Zrcalo ćeš još naći kod nas, ovo je bilo samo brzinski Google, Tokić / CIAK će ti ga sigurno imati, za senzor pošalji mail, možda netko ima mogućnost naručiti, ili ako imaš koga u DE pitaj da ti s linka naruči i pošalje, ne isplati se s mailbox.de naručivati. 

Obavezno nek ti električar pregleda instalaciju, baš i nije da ti konektori za grijanje retrovizora odlaze, imao Superbicu (vidim po part nr da je VAG koncern) preko 15 godina, nikad problema s griječem retrovizora. 

 

Edit: imaju i talijani senzor za parking: 

 

https://www.zeat.eu/auto/prodotti.asp?Cl=3&Marche=SENSORI%20DI%20PARCHEGGIO&Modello=Tutti

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2024 9:17 (WackyZG).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...
J(CRO) kaže...

Pozdrav ekipa, trebam par savjeta. Na retrovizoru mi je pregorio sustav grijanja. U prilogu sam stavio sliku. Ima netko prijedlog kako to zavarit nazad ili ako nije skupa opcija mijenjanja te... podloge? koja grije? 

Uz to mi još treba jedan parkirni senzor da zatvorim strujni krug i da mi senzori prorade (imam Povezane prednje i stražnje parking senzore koji ne rade ako jedan fali, a meni bas jedan od prednjih senzora fali.) Tražio sam po Hrvatskoj Njemačkoj i Poljskoj samo taj senzor koji se utakne u branik ali sve dolazi samo u paketu. U prilogu šaljem sliku kućišta senzora i sliku prednjeg modula. 

 

 Zrcalo (part number 8K0 857 535 F): 

 

https://www.autodoc.de/ridex/8099399

 

Senzor (part number US4NL2): 

 

https://spareto.com/oe/8k0857535f

 

Zrcalo ćeš još naći kod nas, ovo je bilo samo brzinski Google, Tokić / CIAK će ti ga sigurno imati, za senzor pošalji mail, možda netko ima mogućnost naručiti, ili ako imaš koga u DE pitaj da ti s linka naruči i pošalje, ne isplati se s mailbox.de naručivati. 

Obavezno nek ti električar pregleda instalaciju, baš i nije da ti konektori za grijanje retrovizora odlaze, imao Superbicu (vidim po part nr da je VAG koncern) preko 15 godina, nikad problema s griječem retrovizora. 

 

Edit: imaju i talijani senzor za parking: 

 

https://www.zeat.eu/auto/prodotti.asp?Cl=3&Marche=SENSORI%20DI%20PARCHEGGIO&Modello=Tutti

 svaka cast, kako si došao do tih stranica? part number u google i sta izbaci izbaci?

ogledalo sam uzeo u tokiću za 20 eura...ocekivao sam da je skuplje

pitao sam ih i za senzore kazu da cu tesko doc do toga, svabe koliko vidim nemaju to, a ovi talijani sa dostavom naplaćuju 80 eura to mi se nekako cini puno za mali senzor?

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne znam koji je auto u pitanju, ali ja ovo koristim za BMW https://www.realoem.com . Znači prva liga, uneseš zadnjih 7 brojeva šasije i izbaci ti tvoj auto i onda samo tražiš. 

Audi, Mercedes, Porsche, Saab, Volkswagen

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2024 21:10 (sstrmi).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

BMW? Pa tko to još vozi? Pogotvo sad kad pate od samozapaljenja.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Zanimaju me iskustva zamjena lanca na N47 motoru. Jel radio tko taj servis kod autoservisa Palada? Čuo sam da su na dobrom glasu.

 

Lp

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

Zanimaju me iskustva zamjena lanca na N47 motoru. Jel radio tko taj servis kod autoservisa Palada? Čuo sam da su na dobrom glasu.

 

Lp

 Doktor za BMW.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

svaki kraj ljeta/jesen mi se na autu pojave neke smeđe tockice. Jako se tesko skidaju pranjem automobila na samoposluznim praonicama.
nesto malo se skine, no medutim vecina ostane. Susjedni kazu da to navodno pada sa stabala, a u kvartu doslovno nemas gdje parkirat da nije ispod stabla.

 

imate preporuku za neko sredstvo koje bi pomoglo
i imate mozda preporuku za neku autopraonicu (zapad zagreba) sto radi ručno pranje, a da nije bas preskupo (prokletnici u arene traze 56eura za pranje auto )

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@j(cro) Da, upisao part nr u Google i kaj je prvo izbacilo. Možda da iznazoveš par autootpada oko sebe, možda tko ima senzor sa karambola 🤔

@sporttest Point autopraona, unutarnje i vanjsko + vosak = 30€ prema trenutnom cjeniku na stranici. Druga opcija Z centar, tj. iwash, 30 € komplet pranje (pretpostavljam samp vanjsko), jer u cjeniku stoji da je unutarnje 16€. Ili jedna sub popodne opremu za čišćenje u auto i do Sv. Nedelje, pa picanjenje u vlastitom aranžmanu. 😉
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...
@j(cro) Da, upisao part nr u Google i kaj je prvo izbacilo. Možda da iznazoveš par autootpada oko sebe, možda tko ima senzor sa karambola 🤔

@sporttest Point autopraona, unutarnje i vanjsko + vosak = 30€ prema trenutnom cjeniku na stranici. Druga opcija Z centar, tj. iwash, 30 € komplet pranje (pretpostavljam samp vanjsko), jer u cjeniku stoji da je unutarnje 16€. Ili jedna sub popodne opremu za čišćenje u auto i do Sv. Nedelje, pa picanjenje u vlastitom aranžmanu. 😉

 iwash mi je uzas,

povrsan posao, niti dobro usisan auto. Hvala za Point, probat cu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 12:48 (sporttest).
2 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz, idem gledat jedan auto sad za vikend i zanima me jel se moze provjeriti koliko je auto imao vlasnika? Kaze trenutni vlasnik da je on drugi vlasnik a nasao sam stare njuskalo oglase kako se taj auto prodavao 2016te, 2018te i 2021ve, pa sam malo skeptican da li je on zapravo drugi vlasnik.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...

Pozz, idem gledat jedan auto sad za vikend i zanima me jel se moze provjeriti koliko je auto imao vlasnika? Kaze trenutni vlasnik da je on drugi vlasnik a nasao sam stare njuskalo oglase kako se taj auto prodavao 2016te, 2018te i 2021ve, pa sam malo skeptican da li je on zapravo drugi vlasnik.

 Može policija, ako imaš nekog u policiji prego tablice ti provjeri sve prijašnje vlasnike

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
MarkoPoolo kaže...

Pozz, idem gledat jedan auto sad za vikend i zanima me jel se moze provjeriti koliko je auto imao vlasnika? Kaze trenutni vlasnik da je on drugi vlasnik a nasao sam stare njuskalo oglase kako se taj auto prodavao 2016te, 2018te i 2021ve, pa sam malo skeptican da li je on zapravo drugi vlasnik.

 Može policija, ako imaš nekog u policiji prego tablice ti provjeri sve prijašnje vlasnike

 Hvala, ali nemam, ima ko tu da moze provjeriti? Tnx

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sporttest kaže...

svaki kraj ljeta/jesen mi se na autu pojave neke smeđe tockice. Jako se tesko skidaju pranjem automobila na samoposluznim praonicama.
nesto malo se skine, no medutim vecina ostane. Susjedni kazu da to navodno pada sa stabala, a u kvartu doslovno nemas gdje parkirat da nije ispod stabla.

 

imate preporuku za neko sredstvo koje bi pomoglo
i imate mozda preporuku za neku autopraonicu (zapad zagreba) sto radi ručno pranje, a da nije bas preskupo (prokletnici u arene traze 56eura za pranje auto )

 Dekontaminacija - PH Detailing (ph-detailing.hr)

 

Imas tu sada sve sto ti treba, uklanjanje smole, ljepila, katrana itd. pa uzmes sto ti treba, 1 litra ce ti poprilicno trajati jer se to malo naprska, saceka se da malo djeluje i ispere se, nikako al nikako ic sa spuzvom ili s necim jer ces ostetit lak, svakako ako koristis samoposluzne praone dobro je imati ovakvih par sredstava u gepeku, iako 90 posto praona imaju taj program pretpranje al to je bevanda (citaj razvodnjeno ). 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

Zanimaju me iskustva zamjena lanca na N47 motoru. Jel radio tko taj servis kod autoservisa Palada? Čuo sam da su na dobrom glasu.

 

Lp

 E mene zanima dobar servis za izmjenu gumica/seta ovjesa na BMWu, i mislim da nakon toga treba podesiti trap, što nema svatko, pa ne znam gdje se to može u Zagrebu ili okolici a da su dobri. Nažalost ne stignem na jug do svojih mehaničara.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Palić automobili ili Bavaria Motors

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Poz, dok sam putovao autocestom na more pri silasku sa autoceste kad sam prikočio počeo je auto tresti prilikom kočenja i od onda pri svakom kočenju vibrira i trese. Jel su to otišli diskovi ili može bit šta drugo? pošto je tako odjednom krenulo. Ako da, di najbolje kupit i šta? Jel Poljska okej opcija? Allgero. pl vidim da preporučuju mnogi. U pitanju je Seat Leon fr 2014 135kW.

Hvala

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

najčešće su to diskovi se izvitoperili...

 

ali može biti i krivo "izglodane" kočne obloge...

 

digni auto, skini prednje kotače i pogledaj....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Poz, dok sam putovao autocestom na more pri silasku sa autoceste kad sam prikočio počeo je auto tresti prilikom kočenja i od onda pri svakom kočenju vibrira i trese. Jel su to otišli diskovi ili može bit šta drugo? pošto je tako odjednom krenulo. Ako da, di najbolje kupit i šta? Jel Poljska okej opcija? Allgero. pl vidim da preporučuju mnogi. U pitanju je Seat Leon fr 2014 135kW.

Hvala

 skuril si diskove pa sad tresu

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može biti i da se je gumi nešto dogodilo, imao sam ja takav slučaj.

Odvezao sam auto k majstoru da mi promijeni diskove i pločice i pregleda špur, zove me natrag i veli da su i diskovi i pločice super i da nema kaj mijenjati, špur isto u milimetar naštelan.

Nakon toga su probali balansirati felge i skužili da su na jednoj gumi (stražnjoj desnoj) popucale žice s unutarnje strane gume, i kod kočenja je tresla jer se guma deformirala.

To je bilo taman na proljeće pa sam stavio ljetne gume, čim sam ih stavio vibracije su nestale.

 

FYI - radi se o Continentalu WinterContact TS860, DOT je iz 2022., prošle su možda 20 000 km. (C klasa W205)

Kad sam skinuo gume imao sam kaj vidjeti, s unutarnje strane uopće nije bilo ripne, ko da je špur u banani.

Al to se dogodilo zato jer je pukla žica s unutarnje strane gume i onda se na tom mjestu guma više napuhnula (pogotovo kod većih brzina) i efektivno sam se vozio samo po toj unutarnjoj strani gume.

 

Tak da, prvo gume provjeri ;)

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da je guma deformirana to bi se osjetilo u vožnji pogotvo na autoputu i ne bi samo odjednom iz vedra neba počelo trest baš kad se skinuo sa autoputa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 8:56 (Memphis).
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Samo pri kočenju se osjeti.

Nije bilo naglih i čestih kočenja na autocesti da bi ih skurilo, a nit pri velikoj brzini. Sad izgleda kao da se malo smanjilo, pojma nemam, odvest ću ga mehi pa nek pogleda..

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 12:57 (Stane256).
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Samo pri kočenju se osjeti.

Nije bilo naglih i čestih kočenja na autocesti da bi ih skurilo, a nit pri velikoj brzini. Sad izgleda kao da se malo smanjilo, pojma nemam, odvest ću ga mehi pa nek pogleda..

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

 Moj savjet ti je nemoj šparati na diskovima, jer bi se moglo desiti i da novi tresu i sl. pa kako ćeš onda slati tamo.. Koliko su stari  i koliko km su prešli? Možda je i neki teg otpao pa treba prebalansirati. Meni je na w204 podrhtavao volan radi balans štangi koje su dobile malo lufta i ponekad se dešavalo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 14:39 (e9droid).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Samo pri kočenju se osjeti.

Nije bilo naglih i čestih kočenja na autocesti da bi ih skurilo, a nit pri velikoj brzini. Sad izgleda kao da se malo smanjilo, pojma nemam, odvest ću ga mehi pa nek pogleda..

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

 Ista stvar i kod mene, samo kod kočenja su se osjetile vibracije ;)

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

 

 

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

 Koliko tocno jeftiniji ? Diskovi su ipak stvar koja ti moze protrest iako su novi, kod nas to mozes lagano reklamirat dok vani bas i ne... A i racunaj da ti je dostava iz poljske nekih 30ak€ minimalno, a tolko skoro kosta komad diska u hr...

 Gledam sad u Franosoi za tvog seata prednji TRW disk cca 40€ komad, mozes jos poslat poruku lagerosu sa detaljima pa da ti oni daju izracun (gledaj textar, trw..)

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala, onda ce bit hrvatska ipak. Prvo će meho pogledat šta je pa ćemo vidit.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Došao je i moj Kodiaq na red s tvorničkom greškom. Ode prednja kamera (a možda i F5 modul) a s njom i 5 sigurnosnih značajki plus još neke dodatne mušice kao posljedica toga. Svijetli ko božično drvce kad ga upališ 🤣
Nadglednik dina
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se moze dobit kakav popust za auto osiguranje za osobu s 40% invaliditeta? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Jel se moze dobit kakav popust za auto osiguranje za osobu s 40% invaliditeta? 

 https://hupt.hr/prava-vezana-za-mobilnost/
A mislim da vrijedi i za tehnički, jer ima stavka za invalidnost

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice