Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.275.647
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...

Sa irskim cijenama automobila kupi 4 astre za jednu godinu osiguranja :D

 

Doduše kako Irci voze nisam siguran da su takve cijene neopravdane. U moja 3 malo duža posjeta Dublinu vidio sam više sudara i klizanja po laganoj kišici nego u 14 mj u Austriji. Izgleda kako da gume kupuju na otpadu

vise je razloga..

ovo jedan od glavnih

https://www.thejournal.ie/european-commission-insurance-ireland-4633705-May2019/

 

drugi bitan razlog je da su irci jaaaako tuzakava nacija, ono kaj citas po vijestima da u US tuzakaju ljudi zbog prevruce kave su milina u odnosu kaj se desava u irskoj.

 

cak su poceli i festivale otkazivat jer su premije a osiguranje preskupe, a covjek ce te tuzit jer si se popiknuo na rinzol koji nije oznacen

 

treci i ne manje bitan razlog, irci su katastrofalni vozaci...

 

kad to sve skupa smiksas dobijes takve cijene :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Hvala ti za preporuke.

Nadam da se budem natjerao, pa da stavim vosak sad na proljece.

Glinu sam vec koristio, i prezadovoljan sam sa rezultatom.

Dosta toga skine sto inace nema sanse da bi se skinulo sa obicnim pranjem.

Uglavnom, volim sam oprati auto to mi je bas uzivancija, pogotovo ako imam vremena.

No ne bih htio ici u neke ekstreme, za nekakvo pravo sredivanje laka (poliranje i slicno), uvijek cu dati auto profesionalcima.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li ima "anti-stall", da ti sam daje gas pri kretanju? Moguce je da ga to malo blesira.

 ne daje sam gas kod kretanja...barem nisam primjetio...nisam ga jos poceo voziti, cekam da mi naprave enc za most krk, samo sam sjeo u njega i simulirao par kretanja iz nule, cisto da vidim kako se ponasa kuplung...uskoro se pocinjem druziti s njime svaki dan 300km, pa cu napisat vise, ali ful mi cudno to turiranje nakon izbacivanja iz brzine na mjestu...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Zato su ceste vrhunske

 

vrhunske auto ceste na kojima su uvijek neki radovi, a ograničenje 100-110 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Autoputevi su samo 10% prometnica jedne drzave, pogledaj sve drugo.

A kad su radovi, radi se, i promet normalno ide dalje.

 

Austrijanci naprave tunel od 2km za 7 mjeseci, hrvati autoput Lekenik-Sisak nisu uspjeli napraviti u 25 godina.

O cemu pricamo stari moj? Sisak-Petrinja rupa na rupi, ne znas jel to poljski put za traktore, ili je mozda nedavno

bilo bombardiranje, pa su ostali krateri.

 

O tome ti ja pricam. Ne o autoputevima. A HR autoputevi su isto krasni, na izlazu ljeti cekas

duze nego da ides starom magistralom. Cemu onda autoput kad si sporiji? A cijene HR autoputa?

Odem SK-ZG-RI-ZG-SK, i potrosim na cestarine vise nego godisnju vinjetu za autoput u AT.

 

Mafija je to, netko si trpa u dzep, a ovce se muzu. Treba proci jos bar 500g, pa mozda vecina

korumpiranih pokrepa, a mladi se ne stignu iskvariti, ili se ugledaju na zapad. Al s obzirom

da je u HR najveca vrijednost umjetna sisa, napucana usta, BMW i kokain, cisto sumnjam.

 

To nije smjesno, meni je to zalosno. Al kad pogledas, tako je to zaista. U HR prostitucija nije legalna,

al zato su "starlete" elitne kurve, a za sve ostale su tu birtijske pevaljke-cajke.

 

A sve se prave fine, a medju nogama joj proslo vise kilometara kobasice, nego kroz sve autoputeve svijeta.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma sve 5, samo hoću reći da su ograničenja na autocestama čisti apsurd.. smori me psihički to jahanje 100-110 kroz čitavu austriju, a čim pređem u slo. pedal to the metal 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hr je balkan, toga moramo biti svjesni i sve ce biti dobro.

 

Kad bolje pogledas u Austriji se ne isplati vozit auto preko 100ks pa cak ni za zabavu. Kud te oderu na osiguranju više nego te kosta samo vozilo, kud nesto više od 100ks nemaš di razvuć jer brzo stiže kazna. Sreca pravi autobahn je blizu za ispuhat se, kao i švicarcima, nizozemcima.. pa tko voli aute to je jedina opcija.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

ma sve 5, samo hoću reći da su ograničenja na autocestama čisti apsurd.. smori me psihički to jahanje 100-110 kroz čitavu austriju, a čim pređem u slo. pedal to the metal 

 Camsam plus na android i kroz austriju prođeš za manje od 2h :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
...

Austrijanci naprave tunel od 2km za 7 mjeseci, hrvati autoput Lekenik-Sisak nisu uspjeli napraviti u 25 godina.

O cemu pricamo stari moj? Sisak-Petrinja rupa na rupi, ne znas jel to poljski put za traktore, ili je mozda nedavno

bilo bombardiranje, pa su ostali krateri.

 ...

 Tko imalo pazi na svoj auto i kad vec mora u Petrinju, valjda 80 posto paznje u voznji posveti na izbjegavanje rupa :)

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Golf VIII - 1.5 TSI srednja oprema bez nekih jos dodatnih skupih stvari. - 35,200€ po konfiguratoru za Hrvatsku, vjerovatno i do 40k € moze. Bome moram priznati, izazovna cijena za hrvate.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cijena izaziva IQ buduceg kupca. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko pirelli sottozero3? Kak ste zadovoljni? Narucio danas 4  komada.

 

@Ezio sto si uzeo na kraju za auto nisam uopce vidio?

PSN:Tomislav025
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Uskoro si planiram kupit fusso coat i pozabavit se time te sam cuo da auto prije toga treba ocistit glinom. Sad me zanima jel bolje i jeftinije platit nekom servisu da mi ocisti auto glinom ili da se sam uhvatim posla malo?
Moze i preporuka gline ako budem sam radio

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Golf VIII - 1.5 TSI srednja oprema bez nekih jos dodatnih skupih stvari. - 35,200€ po konfiguratoru za Hrvatsku, vjerovatno i do 40k € moze. Bome moram priznati, izazovna cijena za hrvate.

Golf 7 je bio jeftiniji s istim pogonom i slično poklikanom opremom? Malo sutra, dapače, prilično sam siguran da je Highline s 1.5TSI DSGom i poklikanim korisnim dodacima(bez pizdarija poput panoramskog krova i grijanja dupeta na 42 načina, kao i kod 8) topao na nekih 275k.

Style nije srednja oprema, Style je top paket. Hint: Style je skuplji u startu, ali doplata je manje, jeftinije su. Što rezultira da je jednako opremljen Life skuplji od Stylea. 

 

Za 265 hiljada kuna je sva moguća korisna oprema poklikana, sa bojom i felgama za 10 hiljada. Maknem boju i felge, eto me na 255. Maknem par lijepih sitnica koje nisu nužne(HUD,DCC, Matrix) i evo me na 235. 

 

Kome nepaše/nema za Golfa 265k ima hrpu drugog izbora, od Kie i Hyundaia za 200 hiljada kuna do Meganea i Focusa za 230/240k kn i Mazde za jednaku cijenu i s sličnim opremama. Hint: svi su sa slabijim motorom.

Još jedan hint: Octavia dolazi uskoro, početne cijene vrlo blizu Golfu. 

 

Nema više cheap auta, izuzev Dacie. Al netko ko razmatra Golfa, taj neće pomisliti ni u ludilu na Daciu. Taj može crosshopat isti koncern(Octavia/Leon) ili nešto poput Mazde pa prema premium segmentu(Audi/BMW/Merc). 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ni Dacia nije vise povoljna, u toj grupi je najjeftinija Lada.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za te novce koliko košta taj precjenjeni autić Golf kupim pouzadniji, veći i ljepši Peugeot 3008 (GTLine) i još mi ostane 10-20 tisuća kuna.

 

 

Samomrzeći hrvat
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Entry Point kaže...

Za te novce koliko košta taj precjenjeni autić Golf kupim pouzadniji, veći i ljepši Peugeot 3008 (GTLine) i još mi ostane 10-20 tisuća kuna.

 

 

 Znam tipa koji ima taj noviji 3008 gt line, veli prezadovoljan.. leasing kuca mu je na vikend dala novi t-roc na probu i vratio ga je.. veli nista posebno nije bio i da mu je cak peugeot udobniji tako da i dalje fura njega 

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ima tko pirelli sottozero3? Kak ste zadovoljni? Narucio danas 4  komada.

 

@Ezio sto si uzeo na kraju za auto nisam uopce vidio?

 

Uzeo sam Hondu CR-V. 2015. godište, automatik

 

 

PSN - darklydexter
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Cijena izaziva IQ buduceg kupca. 

 Golf starta od 177k kn i dobijes pristojan motor s poprilicno puno opreme. 

 Nova mazda 3 starta od 178k kn, dobijes 2.0 atmo motor i isto pristojnu opremu.

 Kia ceed s ekvivalentnom motorom i opremom  je  oko 165k kn (doduse bez aktivnog tempomata)

 Astra ti je isto blizu, digli su cijene u Opelu prilicno od nove godine.

 Ne vidim kako je golf losiji po bilo cemu, al hajde, valja kakit po onome sto forum mrzi.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Znam tipa koji ima taj noviji 3008 gt line, veli prezadovoljan.. leasing kuca mu je na vikend dala novi t-roc na probu i vratio ga je.. veli nista posebno nije bio i da mu je cak peugeot udobniji tako da i dalje fura njega 

 Novi Peugeot-i su fantastični i dizajn im je pun pogodak. Vjerujem mu, t-roc je smješni crossover gdje VW pokušava kao konkurirati ostalima u tom segmentu, ali opet cjenovno ni blizu ne može (želi?). Prije ću odabrati Renault, Peugeot ili nešto istočno u tom segmentu nego VW. Jednostavno se ne isplati davati te novce samo za ime. Ajd da su ultra pouzdani, ali nisu, na sredini ljestvice su, nemaju nikakvo opravdanje za to. To što dolaze iz njemačke me baš briga.

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bullfrog kaže...

 Golf starta od 177k kn i dobijes pristojan motor s poprilicno puno opreme. 

 Nova mazda 3 starta od 178k kn, dobijes 2.0 atmo motor i isto pristojnu opremu.

 Kia ceed s ekvivalentnom motorom i opremom  je  oko 165k kn (doduse bez aktivnog tempomata)

 Astra ti je isto blizu, digli su cijene u Opelu prilicno od nove godine.

 Ne vidim kako je golf losiji po bilo cemu, al hajde, valja kakit po onome sto forum mrzi.

 Ono što ljudi ne vole jest prenapuhana cijena bez pokrića. To je sve. I drugi su naučili raditi dobre automobile.

Samomrzeći hrvat
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Entry Point kaže...
Bullfrog kaže...

 Golf starta od 177k kn i dobijes pristojan motor s poprilicno puno opreme. 

 Nova mazda 3 starta od 178k kn, dobijes 2.0 atmo motor i isto pristojnu opremu.

 Kia ceed s ekvivalentnom motorom i opremom  je  oko 165k kn (doduse bez aktivnog tempomata)

 Astra ti je isto blizu, digli su cijene u Opelu prilicno od nove godine.

 Ne vidim kako je golf losiji po bilo cemu, al hajde, valja kakit po onome sto forum mrzi.

 Ono što ljudi ne vole jest prenapuhana cijena bez pokrića. To je sve. I drugi su naučili raditi dobre automobile.

 Slazem se, ali cijena u odnosu na ostale automobile nije ni napuhana, a ni bez pokrica, dapače. 

 

 Od golfa 7 su vw-ovi u startu dobro opremljeni. Druga stvar je trziste rabljenih, gdje bolje drze cijenu od ostalih,

 sto je upitno opravdano, ali znaci da su bolja kupnja kao novi, nego opeli, kie itd.

 

 Glupo mi je sto pojedini bez pokrica seru po golfu... 

7 godina
offline
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Osmica je govance naspram golfa 7, Astre, Megana, nove Octavie, itd.. Svi su napuhali cijene zbog nase banana drzave. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 11:36 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bullfrog kaže...
ivanzu kaže...

Cijena izaziva IQ buduceg kupca. 

 Golf starta od 177k kn i dobijes pristojan motor s poprilicno puno opreme. 

 Nova mazda 3 starta od 178k kn, dobijes 2.0 atmo motor i isto pristojnu opremu.

 Kia ceed s ekvivalentnom motorom i opremom  je  oko 165k kn (doduse bez aktivnog tempomata)

 Astra ti je isto blizu, digli su cijene u Opelu prilicno od nove godine.

 Ne vidim kako je golf losiji po bilo cemu, al hajde, valja kakit po onome sto forum mrzi.

 Ja neznam sto se svi pale na pomisao tog aktivnog iliti adaptivnog tempomata. Imao sam ga 6 godina na golfu 7 i ok je ali primarno za nekoga tko svaki dan radi dosta km po autoputu. Za preseravanje po gradu je totalno nepotreban.

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Al netko ko razmatra Golfa, taj neće pomisliti ni u ludilu na Daciu....

 zašto ne, pa i jedno i drugi su auti neke niže srednje klase, prevezu četvero osoba i otprilike podjednako prtljage?

meni je susjed planirao uzet golfa i kad je vidio cijene, uzeo je upravo daciu - kaže, golf možda malo bolje zgleda, ali njemu to nije vrijedno razlike u cijeni

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Renault se opametio, vraćaju na Megane-a IV FL prave tipke za klimu.

Dok ovo na Golfu 8 mi se gadi sto su sve zivo izbacili, jebes auto kad nemas tipku niti za S/S.

Naravno, ni prave komande za klimu nema, vec ono jeftino rjesenje sa kapacititivnim tipkama.

Do sada na Golfu je ono bilo fenomenalno sa kotacicima, nisi morao ni gledati da namjestis klimu.

Idu oni za trendovima, bitno je da se lako mobitel spoji na sto veci ekran - ostalo nebitno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Osmica je govance naspram golfa 7, Astre, Megana, nove Octavie, itd.. Svi su napuhali cijene zbog nase banana drzave. 

A ti si vozio golfa 8 pa znas?

Osobno posjedujem astru 2018, nije neka sreca i veselje. 

Megan ima jadnu unutrasnjost, nova mazda 3 ima dosta tipskih problema, ceed je pravljen lopatom unutra...

 

Sto se tice ACC, meni je bitno, nekome je bitno grijanje sjedala, nekome kamera itd.

 

A ovo s dacijom je odlican trol, svidja mi se :D

Bas sam nedavno bio u novom dusteru s 1000km na brojcaniku i otpao mu je naslon za ruku, odlicna kvaliteta.

Da ne govorim o pasivnoj sigurnosti njihovih vozila...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 12:25 (Bullfrog).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bullfrog kaže...
ivanzu kaže...

Cijena izaziva IQ buduceg kupca. 

 Golf starta od 177k kn i dobijes pristojan motor s poprilicno puno opreme. 

 Nova mazda 3 starta od 178k kn, dobijes 2.0 atmo motor i isto pristojnu opremu.

 Kia ceed s ekvivalentnom motorom i opremom  je  oko 165k kn (doduse bez aktivnog tempomata)

 Astra ti je isto blizu, digli su cijene u Opelu prilicno od nove godine.

 Ne vidim kako je golf losiji po bilo cemu, al hajde, valja kakit po onome sto forum mrzi.

Corolla hibrid, nizi CO2, jaci motor (mislim na 2.0). Slicne dimenzije velicine i prtljaznika. U srednjim opremama oba auta kostaju vrlo slicno, ali se kod Toyote dobije stedljiviji, brzi i malo vise future-proof auto. A Toyota je kao vrlo skupa u mnogim stvarima danas, ali osnovna oprema je bolja od VW-a u izvedbi Terra, gdje je najjeftinija Corolla Hybrid vs Golf, 2k € jeftinija u pocetku.

 

S obzirom da VW nije jos predstavio hibridne i el. pogone, ocekujem da ce im cijena biti jos paprenija.

Di2 & EPS FTW!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice