Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.763
|
čitano: 13.887.134
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Zna netko di se moze nabaviti nova ispusna grana za VTS?

Intercars uopce nema, Tokic kaze samo ovlasteni. 

 Sta se desilo da ispusnu trebas? 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
CroNk3r kaže...
doky01akablava kaže...

Glupo pitanje,mogu li pomijesati ljetnu tekucinu za pranje sa koncetratom zimskim da mi 3L ljetne ne propadne ? Omjer 50 : 50,trebalo bi barem do -20 drzati ?

Ja sam izbacio ljetnu, jeftinije mi je kupiti tekucinu nego novi tank.

 

Ova tvoja opcija bi snizila lediste, ali je pitanje do koje razine.

 Moj tank ima 3 rupice za odzracivanje. Vjerujem da nebi pukao ako na to mislis, ukoliko smrzne.

Ja za svoj nemam pojma kak izgleda, samo za cep znam (tank je negdje dole, ima dugo grlo)

 

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kad sam bio za auspuh(ravnanje nastavka), kazu prdi grana. Ja i moj mehanicar ne cujemo niti vidimo da ima pukotina, ali za svaki slucaj se raspitujem.

Budem mu otišao da ju skine, da ju pregledamo i stavimo novu brtvu. 

Jos cu provjeriti jel svjecice dobro stoje(zna biti razlog prdjenja). 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
=xfact= kaže...
RuskeGTT kaže...

isao kako spada isprobat nokianice i bociti po neociscenoj cesti do begovog razdolja...uzivancija spajati zavoje boceci i po ravnicama, auto drzi tako jebeno, a ima slapu 225...ne moram napominjati ljude u mrkoplju kako su buljili i gledali kako crvena raketa boci po glavnoj ulici :D

(usput proba slika sa novog LG G6)

 malo dublji snjeg i neces ti nikuda..i u begovo se nejde bez lopate u bunkeru  govori ti iskusni goranin

 

i da nadam se da nisi isao tamo u tenisicama i majci..

 puna oprema odjece i obuce, ne brini...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Kad sam bio za auspuh(ravnanje nastavka), kazu prdi grana. Ja i moj mehanicar ne cujemo niti vidimo da ima pukotina, ali za svaki slucaj se raspitujem.

Budem mu otišao da ju skine, da ju pregledamo i stavimo novu brtvu. 

Jos cu provjeriti jel svjecice dobro stoje(zna biti razlog prdjenja). 

 Cist sumnjam da su svjecice jer je fini navoj i to bi preskocilo da je u krivo. 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako nešto je, iskreno se nadam da je brtva. 

Ako je grana, onda ju varim, ali to je opet krpanje. A nova ne znam koliko je.

 

Imaš preporuku nekog auspuh servisa, a da nije Lasta? Imam super iskustvo s njim, ali kaže da ne skida granu jer je na stražnjoj strani motora...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ako nešto je, iskreno se nadam da je brtva. 

Ako je grana, onda ju varim, ali to je opet krpanje. A nova ne znam koliko je.

 

Imaš preporuku nekog auspuh servisa, a da nije Lasta? Imam super iskustvo s njim, ali kaže da ne skida granu jer je na stražnjoj strani motora...

 Naj vjerojatnije brtva ili onaj spoj auspuha i grane u slucaju sudara da pukne... Znam da to noviji auti imaju, no kolegi na seatu nije sljakalo bas... udario ga covjek od iza i nakon mj dana se ispostavilo da je nosac motora pukao na bloku... uzas...

Vidi sa mehom da ju skine, i odfuras lasti? Ionako ces bez auta biti, skidao on ili meho... a ovako skratis muke lastanima.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

epic

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Naj vjerojatnije brtva ili onaj spoj auspuha i grane u slucaju sudara da pukne... Znam da to noviji auti imaju, no kolegi na seatu nije sljakalo bas... udario ga covjek od iza i nakon mj dana se ispostavilo da je nosac motora pukao na bloku... uzas...

Vidi sa mehom da ju skine, i odfuras lasti? Ionako ces bez auta biti, skidao on ili meho... a ovako skratis muke lastanima.

 Nadam se da je nešto što mehaničar može srediti.

Kad ju skinemo i ako se ispostavi da je pukla, onda ću nositi nekome tko će ju zavariti, ne mora to Lasta biti, može biti bilo tko tko dobro vari.

Lasta bi kao auspuh servis trebao primiti auto sa lošom granom i kasnije ga predati sa dobrom. Ovo mi je neprofesionalno. Ako ju moram sam skinuti, e pa neće dobiti niti moju lovu za varenje!

 

Ne znam kada ću to raditi, jednostavno nemam slobodnog vremena. U petak idem Javoru, za vikend nitko ne radi, a onda tamo je Božić i pitaj boga tko će sve uzeti godišnji.

 

U najgorem slučaju je pukla grana, u najboljem je brtva, a negdje između je greška na vijku.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Moras ih shvatiti da ne rade to jer nisu specijalizirani. Ukoliko vijak pukne, a hoce... onda klijent yebe majku servisu za to jer je problem variti vijak ili busiti pa novi navoj raditi.  Njima se to neda jer se to nemoze naplatiti i jednostavno vise zarade od auspuha nego jednog tebe sa granom..kuzis...

Stavi sebe u tu situaciju. Ispuh je zeznut jer zahrda sve zivo od temperature. Ili nek ti lasta radi inox hehe

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
chutac kaže...

Kad sam bio za auspuh(ravnanje nastavka), kazu prdi grana. Ja i moj mehanicar ne cujemo niti vidimo da ima pukotina, ali za svaki slucaj se raspitujem.

Budem mu otišao da ju skine, da ju pregledamo i stavimo novu brtvu. 

Jos cu provjeriti jel svjecice dobro stoje(zna biti razlog prdjenja). 

 Cist sumnjam da su svjecice jer je fini navoj i to bi preskocilo da je u krivo. 

 

 Da, da pušta na svjećicama, gubio bi kompresiju, izgubio bi snagu i to bi se osjetilo, ako citra normalno vuće, ne pušta na svjećicama...

chutac kaže...

Ako nešto je, iskreno se nadam da je brtva. 

Ako je grana, onda ju varim, ali to je opet krpanje. A nova ne znam koliko je.

 

Imaš preporuku nekog auspuh servisa, a da nije Lasta? Imam super iskustvo s njim, ali kaže da ne skida granu jer je na stražnjoj strani motora...

 E ovo bi ti mogao biti problem, ako te Lasta odbila, teško da će te drugi primit, ispušna grana ti je sa stražnje strane, a ne sa prednje kao kod večine auta, sa donje strane ju vjerojatno ne možeš izvadit, jer ti smeta most, letva volana, manjak prostora... a sa gornje strane ju opet ne možeš izvadit jer nemaš opće pristup ispušnoj, jedino ako se može odšrafat motor sa nosača i malo nagnut, a da se ne nasloni na hladnjak vode ili da se vadi motor van da se može skinut ispušna, u oba slučaja je komplicirano i Lasta se ne želi sa time gnjavit...

 

Ovo naprijed je usisna grana, zauzima više mijesta nego ispušna, dosta je udaljena od motora (vjerojatno da ne preuzima toplinu motora), a ispušnu granu ne da nemaš pristup, nego je opće ne vidiš i to je problem, da bi skunuo ispušnu granu, motor se mora odšrafati sa nosača, a to ujedno Lasta ne radi, Lasta skida ispušnu samo ako nemora dirat ništa oko motora, a to može radit na motorima koji imaju ispušnu sa prednje strane di imaju dovoljno prostora i ne smeta im ništa, te ništa dodatno ne trebaju skidati, ja sam mislio da samo talijani rade gluposti i kompliciraju život, al izgleda da nisu jedini

Do sada šta sam vidio, najjednostavnije je servisirati švabe i japance...

 

Ovako kako se meni sad čini, više će te koštat vađenje i ugradnja ispušne grane, nego krpanje/nova ispušna...

A probaj napravit test kako Lasta radi nakon svakog posla sa mušterijama, provjerava dali pušta negdje ispuh, tako da rukom pritisne i začepi auspuh na 3sec pa naglo pusti da vidi jel se stvara pritisak, ako se stvara pritisak, nemaš brige, a ako je pritisak slab ili ga opće nema, onda ti pušta negdje...

 

A nisi napisao jel baš sa prednje strane prdi, možda ti je to normalno i prdi na završetku/izlazu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 23:35 (1BIT).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
lol koji pacijent bi dal 420 odnosno 810kn za mali servis, zanimljivo 🤔 to sve si sam doma napravis
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
lol koji pacijent bi dal 420 odnosno 810kn za mali servis, zanimljivo 🤔 to sve si sam doma napravis

Onaj koji ima garanciju?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Moras ih shvatiti da ne rade to jer nisu specijalizirani. Ukoliko vijak pukne, a hoce... onda klijent yebe majku servisu za to jer je problem variti vijak ili busiti pa novi navoj raditi.  Njima se to neda jer se to nemoze naplatiti i jednostavno vise zarade od auspuha nego jednog tebe sa granom..kuzis...

Stavi sebe u tu situaciju. Ispuh je zeznut jer zahrda sve zivo od temperature. Ili nek ti lasta radi inox hehe

 E, to je sve istina, ali opet...
Na glasu su, a ne žele se zamarati komplikacijama, to nije baš odlika odličnog radnika.

1BIT kaže...

 E ovo bi ti mogao biti problem, ako te Lasta odbila, teško da će te drugi primit, ispušna grana ti je sa stražnje strane, a ne sa prednje kao kod večine auta, sa donje strane ju vjerojatno ne možeš izvadit, jer ti smeta most, letva volana, manjak prostora... a sa gornje strane ju opet ne možeš izvadit jer nemaš opće pristup ispušnoj, jedino ako se može odšrafat motor sa nosača i malo nagnut, a da se ne nasloni na hladnjak vode ili da se vadi motor van da se može skinut ispušna, u oba slučaja je komplicirano i Lasta se ne želi sa time gnjavit...

 

Ovo naprijed je usisna grana, zauzima više mijesta nego ispušna, dosta je udaljena od motora (vjerojatno da ne preuzima toplinu motora), a ispušnu granu ne da nemaš pristup, nego je opće ne vidiš i to je problem, da bi skunuo ispušnu granu, motor se mora odšrafati sa nosača, a to ujedno Lasta ne radi, Lasta skida ispušnu samo ako nemora dirat ništa oko motora, a to može radit na motorima koji imaju ispušnu sa prednje strane di imaju dovoljno prostora i ne smeta im ništa, te ništa dodatno ne trebaju skidati, ja sam mislio da samo talijani rade gluposti i kompliciraju život, al izgleda da nisu jedini

Do sada šta sam vidio, najjednostavnije je servisirati švabe i japance...

 

Ovako kako se meni sad čini, više će te koštat vađenje i ugradnja ispušne grane, nego krpanje/nova ispušna...

A probaj napravit test kako Lasta radi nakon svakog posla sa mušterijama, provjerava dali pušta negdje ispuh, tako da rukom pritisne i začepi auspuh na 3sec pa naglo pusti da vidi jel se stvara pritisak, ako se stvara pritisak, nemaš brige, a ako je pritisak slab ili ga opće nema, onda ti pušta negdje...

 

A nisi napisao jel baš sa prednje strane prdi, možda ti je to normalno i prdi na završetku/izlazu?

 Sve to znam, procedura bi bila da spustimo motor i onda se da relativno bezbolno skinuti grana. Najgore je ako pukne vijak, onda bez vađenja motora teško da će se izvrnuti.

Ali kod Laste su gledali granu odozdo i kaže da koliko vidi da je ganjc nova da ne izgleda kao da je "živjela".

A za prđenje, ja i mehaničar ga ne čujemo uopće. Slušalo je i par frendova, niš se ne čuje. Budem probao začepiti auspuh da vidim. Na izlasku zvuči normalno, a sreo sam na semaforu(bio sam pješice) VTS-a i počeo ga osluškivati, dobro da lik nije izašao i napao me  i čuje se isto kao moj.

 

Koliko sam čitao po raznim forumima, grana na VTS-u, a i cijeli motor je "bombproof" i kažu da ga se u 80t km ne da uništiti ni da se hoće, ali da voli brtva otići.

 

No, budemo pametniji kada ju se skine :)

 

Planirao sam ju zaliti sapunjavom vodom dok je hladna i odozdo gledati i upaliti, tada bi najviše mjehurića trebalo izaći, ako izađu.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni bi iskreno bilo draze da mi mehanicar kaze da on to ne radi nego da mi sjebe nesto na autu.

 

imaiden322 

I jos jedna stvar vezano za one servise, za kolko ti ocekujes da ti mehanicar to napravi?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 0:46 (CroNk3r).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@kroner sposoban sam da si sve filtere i tekucine izmjenim sam. veliki servis nemam posto imam lanac. jedino sam pumpu vode i spaner s remenom dal zamjeniti kod mehanicara, ruke 150kn.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
lol koji pacijent bi dal 420 odnosno 810kn za mali servis, zanimljivo 🤔 to sve si sam doma napravis

  Onaj koji nezna, nema gdje, ne usudi se ili mu je auto pod garancijom. Glupo mi je to ismijavanje ljudi koji plaćaju servise.

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Je, bolje je kada kaze da ne zna, ali ovi znaju ali im se ne da, a ako slove kao najbolji auspuh servis u okolici Zagreba, pa valjda bi trebali raditi sve.

Po meni je to lose.

 

A za redovni, ti mislis da svatko ima grabu ili dizalicu ili da zna ili da mu se uopce da?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
@kroner sposoban sam da si sve filtere i tekucine izmjenim sam. veliki servis nemam posto imam lanac. jedino sam pumpu vode i spaner s remenom dal zamjeniti kod mehanicara, ruke 150kn.

 Baš mi te žao

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imaš lanac, ali recimo VTi i THP motori svejedno zahtjevaju zamjenu.
Imaju plastični španer koji se s kilometrima istroši i potrebna je zamjena. Tako da ne gledaj na lanac kao nešto vječno, on također može puknuti.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
"
A za redovni, ti mislis da svatko ima grabu ili dizalicu ili da zna ili da mu se uopce da?"

-svaki normalni vozac bi trebao imati dizalicu u autu, ne zbog zamjene necega usred noci na velebitu, vec zbog zamjene probusene gume

na takvima ko vi mehanicari zarađuju pa cim vise ljudi ne zna promijeniti šugavi filter, tim bolje

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
"
A za redovni, ti mislis da svatko ima grabu ili dizalicu ili da zna ili da mu se uopce da?"

-svaki normalni vozac bi trebao imati dizalicu u autu, ne zbog zamjene necega usred noci na velebitu, vec zbog zamjene probusene gume

na takvima ko vi mehanicari zarađuju pa cim vise ljudi ne zna promijeniti šugavi filter, tim bolje

 Zašto sam raditi servis na autu,pogotovo ako je noviji?

Jedino di sam radim servis,popravljam i ostalo je IMT 539 

 

Za auto radije platim majstoru 150kn ruke za servis

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
imaiden322 kaže...
"
A za redovni, ti mislis da svatko ima grabu ili dizalicu ili da zna ili da mu se uopce da?"

-svaki normalni vozac bi trebao imati dizalicu u autu, ne zbog zamjene necega usred noci na velebitu, vec zbog zamjene probusene gume

na takvima ko vi mehanicari zarađuju pa cim vise ljudi ne zna promijeniti šugavi filter, tim bolje

 Imaš uopće dijagnostiku da ugasiš ''servisni interval'' ili ti je ''light show'' na boardu? 

Drugo, iz preventive se uvijek stavlja novi sraf na karter. Treće, putem dijagnostike odma vidis dali još ima kakvih grešaka što je normalno provjerit barem ako nist drugo kod redovnog servisa.

Četvrto, kuda ides sa starim uljem, filterom?

Jedno je ''šrafat'' po nekoj staroj krami,a na novijim vozilima si u startu bez dijagnostike u debelom minusu.

 

 

Omalovažavaš mehaničarsku  struku ( ok, ima i fusera u tom poslu ) , a  garantirano da gotovo nista ne napravis po ps-u.....tako dugo dok nesto ne pođe po zlu,e onda će ti pravi ''meho'' naplatit sve sate za koje si mislio da si ih uštedio...

 

Sad komotne se možeš počet i liječit, koji će ti vrag doktor, pa takvi samo zarađuju  na ljudima

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni se čini da on priča o lancu na biciklu, za njega mu stvarno ne treba mehaničar.

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ti mijenjas ulje sa prirucnom dizalicom? 

To mi dovoljno govori. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-407-1.8-16v-oglas-24050937

Šta mislite o ovom autu i kakvu su vaša iskustva ako je netko imao?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolega ima 407 2.0 HDI sa 180k km oko 3 godine sada. U tom periodu je promijenio jednu oprugu koja je otišla, ništa ne škripi i ne udara. Čini mi se kao ok auto, 1.8 ne znam kakav je. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@kl

ti nakon svake izmjene ulja i filtera stavljas novi sraf na karter 😂😂😂😂 ?

kakvo staro i ulje i filter? ne kuzim pitanje.

@čutac

ma ti si picajzla, ti valjda moras imati grabu ili hidraulicnu dizalicu + osvjetljenje ko u betlehemu, minimalno da je 20c u garazi i hladno karlovacko na stolu. ne kuzim, nikad nisi mjenjal ulje prirucnom dizalicom?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kolega ima 407 2.0 HDI sa 180k km oko 3 godine sada. U tom periodu je promijenio jednu oprugu koja je otišla, ništa ne škripi i ne udara. Čini mi se kao ok auto, 1.8 ne znam kakav je. 

 Šogor ima 2.0 HDI na 407 SW ili 307SW i znam da je dobar njihov dizelski.On ima 200k,4godine auto i nikakvih kvarova,ali nzm nikog tko ima benzinski od 407 pa zato pitam

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice