Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 623.856
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Mislim da može, ali ga nisam koristio pa nisam siguran.

Najgora sljepoća je kad se ne želi vidjeti i najgora gluhoća je kad se ne želi čuti.
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Može se, potraži malo po postavkama ili TUT na netu.

 

Razlika je u kvaliteti očišćenog uzorka, mislim da bi Sony to bolje uspio napraviti!

He died for you, why not live for Him!
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Momci imam jedan .mkv 720p video od 6.55GB i imam usb od 16gb (fat32 ne prima fajlove vece od 4gb) pa bi trebao splitat video u dva videa, uspio sam sa mkv2vob, al nema zvuka, slika je losija i ta dva splitana fajla su pretvorena u .mpg..

 

thx ahead.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Mkvtoolnix. Mkvmerge > Global > Splitting

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
cecenac kaže...

Momci imam jedan .mkv 720p video od 6.55GB i imam usb od 16gb (fat32 ne prima fajlove vece od 4gb) pa bi trebao splitat video u dva videa, uspio sam sa mkv2vob, al nema zvuka, slika je losija i ta dva splitana fajla su pretvorena u .mpg..

 

thx ahead.

a zake nebi formatiro USB u NTFS???

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav svima.

Trebam preporuku i savjete. U dogledno vrijeme koristit ću svoju 6-7g  staru Sony DV kameru,sa kojom sam inače prezadovoljan.  Koliko me sjećanje služi, 60min kazeticu kada bi prebacivao preko firewirea, iznosilo bi 11GB.   Ponekad bi nešto napravio sa nekim editorima izapržio na dvd.

 

Pošto sam godinama zapustio ovu materiju...zanima me sljedeće:

 

- neću još investirati u HD kameru. kako da izvučem maximum iz ovog 720x*** formata...premda pretežno snimam u onom "otkinutom" 16:9.

- znam i radio sam sa dosta konvertiranja u xvid i mpag2,ali o kontejnerima nemam pojma

- neću raditi nikakva fensi editiranja ni prelaze...malo kidanja i pokoji fejd in/out

- ne treba bit velika kompresija...dovoljno je da 11GB prepolovim ili nekih 4-5GB

- možete mi predložiti rješenja za odličan xvid ili mkv

 

Hvala

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 19:16 (Siskin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

{#}Ništa u 2 dana. Treba pričekat @mbaksu sa godišnjeg odmora.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
smirnoff kaže...
cecenac kaže...

Momci imam jedan .mkv 720p video od 6.55GB i imam usb od 16gb (fat32 ne prima fajlove vece od 4gb) pa bi trebao splitat video u dva videa, uspio sam sa mkv2vob, al nema zvuka, slika je losija i ta dva splitana fajla su pretvorena u .mpg..

 

thx ahead.

a zake nebi formatiro USB u NTFS???

Evo zasto sam to odbijao napravit sve dosad: prebacujem jutros seriju (folder od 5gb epizoda) na usb, i odjednom izbaci neki error da ne moze locirat G:/Serija/...  i pc ne prepoznaje usb, izvadim ga (bez safely remove hardware, sto se treba radit za ntfs, ali ga pc ne prepoznaje pa nemogu)  i vratim unutra i svi fajlovi koji du bili na njemu nema ih tamo vise, kao i jedan koncert koji sam s torrenta mjesec dana skida..

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Poštovana gospodo molio bih vaš savjet oko sljedeće stvari

 

Više sam laik za ove stvari pa ako možete pomoći?

 

Treba mi program za video koji bi mogao premotavati u vrlo kratkim dužinama, kao npr desetinka i stotinka tj milisekunde?

 

S time da ja mogu mijenjati ovisno o sitaciji koliko mi treba? 

 

Probao sam avidemux ali tamo je to konstantno (oko 400 milisekundi -što mi je puno) i čačkao sam i čačako i ne mogu naći kako to promijeniti..

 

Molim vas može li pomoć oko ovoga?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
flatino kaže...

.u vrlo kratkim dužinama, kao npr desetinka i stotinka tj milisekunde?

 

..

 -pogrešan 'termin' ... (milisec), traži frame (kadar), tj jedan frame je najmanja jedinica za video. 25fps/30/50/60 .. daju to vrijeme u ms. Superspeed kamere snimaju više tisuća slika u sec. za slowmotion. Samo na njima mžeš dobiti 'brži' frame ili software interpolacijom koja 'izmisli' međuframeove (npr morfing).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

 Hvala

 

Rekoh da sam tutuk za ove stvari lol

 

Nije mi toliko bitna kvaliteta u slowmotionu. Kvaliteta videa je standardna. Ništa specijalno.

 

Meni samo treba dakle taj slowmotion, gdje ja mogu sam odrediti koliko će jedinice dužine to biti?

 

Ima li tako šta?

 

 

15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
flatino kaže...

 Hvala

 

Rekoh da sam tutuk za ove stvari lol

 

Nije mi toliko bitna kvaliteta u slowmotionu. Kvaliteta videa je standardna. Ništa specijalno.

 

Meni samo treba dakle taj slowmotion, gdje ja mogu sam odrediti koliko će jedinice dužine to biti?

 

Ima li tako šta?

 

 

 -prvo moraš početi čitati s razumijevanjem (tako se uči..). Jer je sve već u prethodnom odgovoru. Neki AVI koji imaš je u npr PALu na 25fps, to je to. Da je snimljen slowmotionom imao bi više frameova npr 1000fps. U tvom primjeru frameovi ne postoje. Moraš ih (ako trebaš) 'izmisliti'. To radiš editorom koji ubacuje (interpolira) .... i naravno opet exportaš u PAL-25 ali rezultat je slowmotion, suprotno bi opet bio normalan film (s više frameova). npr ako dodaš jedan međukadar (frame) tad si poduplao trajanje videa, ako ga playaš doublespeedom opet si na početku. Plajeri čitaju podatak iz headera (tj coceci) i koriste ga za brzinu interpretacije tj koliko framea u sec. Dovoljno je promijeniti taj podatak u headeru i npr ubrzati film (kao stari chaplinovi filmovi), ali to ovisi o playeru (npr možda je OK na PCu ali ne mora biti jednako na linijskom DVD playeru/TVu jer možda ne čita taj podatak).

 

'Glup' editor, neće interpolirati, nego samo umnožiti kadrove, tj jedan kadar iskopirati više puta. Time si samo povećao količinu, na slowmotionu bi bilo trzavo (više s većim množiteljem). Dakle sasvim beskorisno.

 

PAL i NTSC su iz analognih vremena, sad se koriste digitalni formati kojima je manje-više svejedno (ali se standardi nasljeđuju). I dalje je za EU osnova 25-50 (i 100) frameova, dok je za USA-Japan to 30 (29 movie) ... i to možeš vidjeti u propertisu svakim ozbiljnijim alatom za svaki film.

25fps je .. 1sec/25 = 400ms (tisućinke).

 

btw,

 

-čitava 'operacija' je beskorisna ako svaki player posjeduje slow način playanja koji daje zadovoljavajući rezultat. Probaj (za usporedbu) i tako nešto možeš napraviti s video editorom.

 

-ne pitaj me kojim softwareom ili koja je opcija za npr editiranje headera, ne koristim da bi to znao napamet, ali zna google ili MBaksa.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Hvala na odgovoru i svaka čast, ali puno previše si ti ispričao za moj pojam i potrebe i razumijevanje... Pola od ovga ne razumijem što znači uopće..

 

Sve što ja trebam je da nekim editorom premotavam vremenski u razmacima stotinke sekunde. Znam ja da kvaliteta neće biti nikakva i da će to dosta trzati i izgledati blur, ali mi to nije bitno za ovo što radim...

 

 

Jeli ja stvarno tražim ne moguće i jel trebam diplomirat video editoring da bi to znao napravit?? LOL

 

 

12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Problem riješen. Hvala.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imam probelm sa Sony Vegasom pro 10 kad rendam tj krenem rendat ,,, video od 7 minuta mi izrenda u 4 sec i to izrenda samo intro ?

gledo sam po yt da postavke sredim ali nista

Pomagajte !!!!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori
Imam problem s Adobe Premiere CS5.5
Uradim sve i kad trebam export.u MPEG2 (za DVD) procjenjena veličina videa mi bude oko 3500MB, ali kad export. bude i preko 4GB. Gdje je tu problem? :O
I još nešto, može mi netko objasnit kako je najlakše uraditi (brzo mijenjanje kadrova uz ritam glazbe) po framovima, ima neki poseban način ili?
Inače radim u FOTO VIDEO STUDIU i to bi nam bila mala promjena za mix na početku (spot)
Playmaker
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Nešto ovakvo :)

Playmaker
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
chatpack kaže...
Imam problem s Adobe Premiere CS5.5
Uradim sve i kad trebam export.u MPEG2 (za DVD) procjenjena veličina videa mi bude oko 3500MB, ali kad export. bude i preko 4GB. Gdje je tu problem? :O
I još nešto, može mi netko objasnit kako je najlakše uraditi (brzo mijenjanje kadrova uz ritam glazbe) po framovima, ima neki poseban način ili?
Inače radim u FOTO VIDEO STUDIU i to bi nam bila mala promjena za mix na početku (spot)

Ima li tko da mi pomogne, hitno mi je! :(

Playmaker
11 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
chatpack kaže...
Imam problem s Adobe Premiere CS5.5
Uradim sve i kad trebam export.u MPEG2 (za DVD) procjenjena veličina videa mi bude oko 3500MB, ali kad export. bude i preko 4GB. Gdje je tu problem? :O
I još nešto, može mi netko objasnit kako je najlakše uraditi (brzo mijenjanje kadrova uz ritam glazbe) po framovima, ima neki poseban način ili?
Inače radim u FOTO VIDEO STUDIU i to bi nam bila mala promjena za mix na početku (spot)

Znači nitko ne zna ????
Ni za memoriju, ni za kadrove? :O 

Playmaker
15 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
chatpack kaže...
Imam problem s Adobe Premiere CS5.5
Uradim sve i kad trebam export.u MPEG2 (za DVD) procjenjena veličina videa mi bude oko 3500MB, ali kad export. bude i preko 4GB. Gdje je tu problem? :O
I još nešto, može mi netko objasnit kako je najlakše uraditi (brzo mijenjanje kadrova uz ritam glazbe) po framovima, ima neki poseban način ili?
Inače radim u FOTO VIDEO STUDIU i to bi nam bila mala promjena za mix na početku (spot)

Laže djubre pokvareno programsko.. Ključna riječ je procijenjena veličina videa. Pretpostavljam da je u pitanju VBR, a ne CBR? Naime, pri konstantnom bitrateu možeš relativno točno procjeniti veličinu videa kojeg ćeš kodirati ukoliko znaš broj frame-ova i bitrate. Kod VBR-a definiraš minimalni, maksimalni i prosječni bitrate, a koliki će doista bitrate biti u pojedinom trenutku, ovisi o sadržaju videa. Za kompleksnije scene bitrate je veći, za manje kompleksne scene, bitrate je manji od prosječnog. Ovo 'prosječno' - nije prosjek u matematičkom smislu za cijeli film, već se koder trudi da u prosjeku bude željena vrijednost, te alocira više, tj. manje memorije - bitrate ovisno o kompleksnosti scene/frame-a. Obzirom da je u tom slučaju (VBR) bitrate ovisan o sadržaju, veličinu budućeg kodiranog videa ne možeš točno izračunati. Pa postoji mogućnost manjeg ili većeg videa nego što je procjena. Ali obično se ne radi baš o takvim razlikama kakve si naveo. Većina kodera koje sam probao 'fulavaju u iberu' 100-200Mb za dvd..

 

Ne znam za autimatizaciju promjene videa u taktu muzike, ali prošlo je već 4 dana od tog pitanja, a kao žuri ti se? Već si mogao to ručno barem 4 x napraviti do sada. Osim toga nije li to i posao video studia, a nle programi namijenjeni tome?

 

14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Istina, mogao je ručno. U nekom audio programu izračunati ritam (brzinu taktova), pa po njima iskasapiti video i pospajati. 

11 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

okee, pa normalno da sam to ručno radio, baš zbog tih 4 dana neodgovora, ali nema veze :D (naravno da smo studio, bas zato trazim ne program neko mozda neki efekt, nesto slicno, jer ne radimo samo jedne svatove, imamo ih jako puno, pa se traze lakse kombinacije :) )
Ma zanimalo me to u Adobe-u, jer npr. u Pinnacle-u mogu postaviti bolju bitratu i bude bolja kvaliteta slike za isti video. I veličina koju mi odredi bude točna u Mb., dok u Adobe-u mi nekako smiješno. :/ 

Playmaker
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori
He died for you, why not live for Him!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

pozdrav svima.. trebam vasu pomoc..
imam kameru koja ide na mini DV i kada prebacim video na HDD ti moji videi koji traju od par minuta zauzimaju par GB.
koristio sam par programa, pokusavao ali bas me to i ne ide.. koristio sam Virtual Dub, Adobe elements ( ne znam bas koji tocno jer se bas i ne razumijem), kao i movie maker.
znaci video ako ima ikakvu kvalitetu veoma mnogo zauzima (10min 3gb a kvaliteta i nije bas bog zna kakva a ako je losa kvaliteta opet zauzima 1gb), pogotovo ako ga isjecam pa bi vas molio za koji savjet.. 
Koji je najbolji program da koristim za takve stvari i kako da to uradim, jer imam dosta bitnih stvari na miniDV ali ne vidim rjesenje da ga prebacim na HDD a da ima bilo kakvu kvalitetu a da nije puno GB

-slab sam sa ovim stvarima i nije mi cilj naucit da znam previse o tome, cilj mi se rjesit ovih videa sa kaseta..

 

nadam se da ce mi neko pomoci ..

Hvala 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

DV (više standarda) recimo 25Mbs za video i 1.5Mbs audio ili (zaokružimo) 12GB/sat.

-iz vremena DVDa, normalno je editirati i exportirati kao DVD (vob ili mpeg2) koji je standardno 4.3GB. ... i tu počinje automatika-kompresija i sl. jer se može snimiti 1sat, 2 sata.. kvaliteta (zbog forsiranja kompresije) pada što više sati pokušavamo strpati na jedna medij. Igranjem opcijama, GOP, dvoprolazno i kvalitetnim codecima, može se strpati nešto više uz OK kvalitetu. .. ali to je iz vremena DVDa.

DivX i XviD su također iz tih vremena, strpaju jedan DVD (4.3) na jedan CD (700MB) uz zadovoljavajući kvalitetu. To su konverteri (može i iz editora export u taj format ili bilo koji drugi).

-današnji AVC (h.264) nije baš za DV (jer je to DV-DVD-PAL-625...) jer tek s visokim rezolucijama pokazuje prednost pred divixom (manji file-viša kvaliteta), ali može i s njim (neće biti lošije). Tad je 'samo' problem u playeru. Običan DVD-linijski player recimo da podržava Divix-Xvid, ali rijetko h.264 (HD), jednako neki TV ili DVBt s USBom.. svaki koji playa h.264 siguno može i divx, obrnuto ne vrijedi.

Pa je za DV (ovisno o tomu što imaš, što želiš..) možda optimalniji izbor divix format. (na recimo DVD možeš strpati cca 5-10 sati).

Česta greška (početnička) je povečavati kompresiju i ZABORAVIT na audio. .. jer audio CD kvalitete za jedan sat zvuka zauzima cca 600MB ili da nikako ne uspjeva strpati sat i pol-dva videa na CD, tako se dešavalo da početnici strpaju video u preostalih stotinjak MB i čude se lošoj kvaliteti slike, slično kao da je kreirao GIF ikone..

Za audio se standardno koristi mp3 (može 48 ili 44khz, može mono ili stereo.. može i manje) i tad taj audio na CDu zauzme samo 20-50MB.

-dodatni trikovi, umjesto 25/50 frameova, na 24p ili 23.9 (većina filmova), niža rezolucija DVDpal=720x578 na 352x288 itd..

-zgodna tablica.

 

ili , jednostavno skini Freemake.VC, i klikni next.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
online
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav.

S čime mogu otvoriti i zapržiti na HDD video koji je .rar?

Media Player Classic to ne može...

Hvala na pomoći.

 

EDIT: Guglao i našao rješenje... {#}{#}

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2012 18:31 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Spiridon kaže...

Pozdrav.

S čime mogu otvoriti i zapržiti na HDD video koji je .rar?

Media Player Classic to ne može...

Hvala na pomoći.

  .rar je datoteka koju najprije moraš raspakirati (programom kao što je WinRar ili 7-zip) da bi došao do sadržaja

12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

E mene zanima kak se radi stvar da kad netko govori zvuk ide, a kamera iz koje se snima se mjenja? Jesu to vremenski povezane kamere pa zvuk ide posebnim kanalom na sve 3 isto? Ili npr. spot, pjesma je snimana u studiju, a video se tek poslije snima i kak sad usklade zvuk sa slikom na tisućinku sekunde preciznosti?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Hvala Giga, guglao sam i skontao 7-zip...

Valjda ću znati to ponoviti... (sad je uspjelo).

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

E kaj ovaj live movie maker tak šteka kad dodam neku datoteku? Kad dodam filmsku datoteku počne sve bolje štekati, da bi na kraju kad stisnem save zaštekalo i kad kliknem piše not responding. Baš sam se priviknuo na Live MM i ima sve što trebam tak da svaka pomoć dobro dođe. Sad radim za neki CoD tutorial pa malo duže radi i javlja se gore opisani problem.

 

I da, MM koristi procesor 100% bez da išta radi, jel problem u njemu ili mojemu kompu?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2012 13:37 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice