Zakoni o vožnji (mladi vozači) izdvojena tema

poruka: 481
|
čitano: 221.039
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
mar123 kaže...

taj zakon je totalno glup i glup je onaj ko ga je donio. mislim ogranicenje ide na godine zivota a ne godine iskustva, znaci sto ako neko polozi s 24 godine, on odma moze u ferrari a nema nikakvog vozackog iskustva dok netko tko je polozio s 18 do 23. godine ima 5 godina iskustva u voznji i jos nesmije vozit takav auto. bolje da su uveli ogranicenje da 2 godine nakon polaganja nesmije vozit takve aute i bok.

možda su mislili mladost ludost, za 24 godine možda budeš zreliji i pametniji ko zna. ja sam položio sa 18 godina još sam u srednju išao, možda zbog takvih su takav zakon osmislili. Kad sazriješ položiš evo ti pa vozi. Ma da se ja ne slažem sa tim zakonom, ali oke. Još 3 godine i imat cu 24 i vozit cu istu drlju kao i do sada.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
forzzuk kaže...
nix2811 kaže...

 Sto se tice tih zakona , Polozis i vozis sta hoces:) 
Kod nas bi trebali uvest da isto tako svijem voziti sta hoces i kada hoces

Pa da ja poginem zbog nekog mulca koji ima 6 dana vozačkog iskustva,

bogatog tatu i Audi A4?


Ne hvala.

 

Prilagoditi zakon da bude realan i primjenjiv na trenutnu demografiju - da.

Uvoditi retardacije poput ove tvoje zamisli - ne.

 

 

Nagledao sam se, naslušao i vidio idiota kao u priči koji misle

da znaju voziti jak auto a nemaju gotovo nikakvog iskustva.

95% slučajeva završi isto.

 

ako si budala ne treba ti ni bogat tata ni audi a4.. mozes nekog ubit i sa fiat unom..

xfact
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
=xfact= kaže...

ako si budala ne treba ti ni bogat tata ni audi a4.. mozes nekog ubit i sa fiat unom..

To stoji u potpunosti no u praksi se pokazalo da je dobitna kombinacija poklonjen automobil

(koji klinac ne čuva jer ga nije sam radom zaradio) te koji je pre snažan i po gabaritima velik.

 

Dakle, naravno da možeš s Unom ubiti čovjeka isto kao i s Audijem A4

no ja tvrdim da ćeš ga s A4 ubiti 'puno lakše' i puno efikasnije.

 

Pazi, uspoređuješ kolica za supermarket s 13'' kotačima sa zvijeri od tone i pol i preko stotinu i nešto konja.

 

Ja samo hoću reći da je puno lakše s bijesnim autom koji može itekako potegnuti (i po brzini i ubrzanju)

i koji je glomazan i velik sebe kao nadobudni klinac bez iskustva dovesti u zafrkanu situaciju.

 

Jedina prednost potonjeg automobila jest sigurnost koju pruža vozaču no to opet zna dovesti

do 'cocky' osjećaja koji vodi do neodgovornog ponašanja spomenutog (mladog) vozača.

 

Da ne spominjem koliko mi je de facto glupo vidjeti golobradog mladunca u automobilu koji je

ogroman i skup. Znaš, nekako naprosto ne stoji, jasno ti je na što mislim. Stil, realnost.

 

 

Grozna je tragedija kad netko mlad izgubi ili uzme tuđi život radi gluposti koja se mogla izbjeći.

 

Zakon je donekle retardiran, treba ga definitivno prilagoditi tako da se ipak može kao što su kolege spomenuli,

kupiti normalan automobil koji te ne zeza sa +2 KW preko ograničenja no isto tako

smatram da se zakon nipošto ne treba u potpunosti ukinuti.

 

 

 

 

 

 

Yaaay, tri godine gubljenja vremena ovdje.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
=xfact= kaže...
forzzuk kaže...
nix2811 kaže...

 Sto se tice tih zakona , Polozis i vozis sta hoces:) 
Kod nas bi trebali uvest da isto tako svijem voziti sta hoces i kada hoces

Pa da ja poginem zbog nekog mulca koji ima 6 dana vozačkog iskustva,

bogatog tatu i Audi A4?



 

ako si budala ne treba ti ni bogat tata ni audi a4.. mozes nekog ubit i sa fiat unom..

prije ces sebe ubit sa fiat unom .... frend mi ima una ... guma mu je siroka ko moja tenisica ... otp 15cm (dimenzije neznam) ... di ce on drzat bolje od auta koji ima gume dimenzije 195/65 r15 ili vece i koji ima bolji ovjes i spusten (tvornicki) i tezi nego ovo pero od auta .... znam kako se uno drzi vozio sam se s njim ... to je kao da na tacke stavis motor od skutera sa vise od 150ccm 

13 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Fiat Uno

 

155/70 R13

145/80 R13

155/65 R14

145/75 R14   (iznimno rijetka dimenzija)

 

 

 

 

Asus P4P800-X//Celeron 1.800MHz Willamette/Gigabyte R9250//WD400JB//WD400BB//512MB PCI3200 Kingmax//512MB PCI3200 Kingmax//256MB PCI2700 Apacer//Codegen 400W//EverPower CX-2359...
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

nisi sazrjeo kao vozač dok ne skucaš barem jedan auto i onda sam iskeširaš popravke {#}.. moje mišljenje

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Caesar et Brutus kaže...

Fiat Uno

 

155/70 R13

145/80 R13

155/65 R14

145/75 R14   (iznimno rijetka dimenzija)

 

 

 

 

zahvaljujem :) 

13 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Nevezano za mlade vozače.

Bitno je kakav te policajac zaustavi.

Par tjedana unazad, policajac nas je zaustavio na raskrižju(izlazili smo) jer je svjetlila samo jedna maglenka i to po danu.

E, nije znao da se radi o svjetlu za zavoje, a nije nas slušao.

E, tada je izašao još jedan stručnjak koji je rekao da i dalje radi(kotači su bili zakrenuti cca. 2 cm, dosta da se upali.

I htjeli su napisati kaznu za neispravna svjetla i korištenje maglenki danju. Onda je mama rekla da pogledaju i zavrtila kotače.

I kada su shvatili da su u krivu, htjeli su napisati kaznu za oduzimanje njihovog vremena. HEJ, ne znaju, prave se pametni i onda žele napisati kaznu za neistinu!

 

Sad jedan na temu

Mog brata prijatelja brat je mlad vozač i vozi tatin i30 sa 109 konja i bio je dva puta zaustavljan.

Prvi put mu je lik rekao da nema veze za taj kusur konja, da bi par dana kasnije bio zaustavljen i kažnjen za, citiram njegov citat:"...vožnju izrazito jakog i brzog automobila".

 

Sve zavisi da li naletiš na čovjeka ili đubre!

 

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
chutac kaže...

Nevezano za mlade vozače.

Bitno je kakav te policajac zaustavi.

Par tjedana unazad, policajac nas je zaustavio na raskrižju(izlazili smo) jer je svjetlila samo jedna maglenka i to po danu.

E, nije znao da se radi o svjetlu za zavoje, a nije nas slušao.

E, tada je izašao još jedan stručnjak koji je rekao da i dalje radi(kotači su bili zakrenuti cca. 2 cm, dosta da se upali.

I htjeli su napisati kaznu za neispravna svjetla i korištenje maglenki danju. Onda je mama rekla da pogledaju i zavrtila kotače.

I kada su shvatili da su u krivu, htjeli su napisati kaznu za oduzimanje njihovog vremena. HEJ, ne znaju, prave se pametni i onda žele napisati kaznu za neistinu!

 

Sad jedan na temu

Mog brata prijatelja brat je mlad vozač i vozi tatin i30 sa 109 konja i bio je dva puta zaustavljan.

Prvi put mu je lik rekao da nema veze za taj kusur konja, da bi par dana kasnije bio zaustavljen i kažnjen za, citiram njegov citat:"...vožnju izrazito jakog i brzog automobila".

 

Sve zavisi da li naletiš na čovjeka ili đubre!

 

 

vezano uz prvi slucaj
kad ti napise kaznu imas 7 dana za zalbu, tada napises zalbu i ides na sud pred suca objasnit situaciju, u tvom slucaju nebi dobio ni lipe za platit.

11 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Postovani !!!

 

Zanima me zakon o mladim vozacima (kilovati),imam 21 g. HR drzavljanin a imam bosansku dozvolu...

Ako me policija zaustavi sa jacim autom sa hrvatskim tablicama i bosanskom dozvolom dali mi ima pravo

napisat kaznu za kw??

 
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
imas li dvojno drzavljanstvo?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

ne,prebivalise

15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
patrickk kaže...

Postovani !!!

 

Zanima me zakon o mladim vozacima (kilovati),imam 21 g. HR drzavljanin a imam bosansku dozvolu...

Ako me policija zaustavi sa jacim autom sa hrvatskim tablicama i bosanskom dozvolom dali mi ima pravo

napisat kaznu za kw??

nisam bas pohvato, znaci ti si hrvat, imas hrvatski auto, bosansku vozacku(zasto?), i zivis gdje? koja policija, nasa ili bosanska?

11 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
hoces reci nemas dvojno drzavljanstvo (znaci imas Bosansko) ali imas prijavljeno prebivaliste u RH ili?
11 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
aha RH si napisao drzavljanstvo.. znaci zakon je vazeci i za tebe iako je malo zbunjujuca ta vozacka. malo pojasni?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Hrvat sam.

Naqpravio sam si bosansko prebivaliste i bosansku vozacku...

Vozim hrvatski auto hrvatske tablice ali je jaci od dopustenog,zanima me dali mi nasa (hrvatska policija)

moze napisat kaznu za kw.

 

15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

naravno da moze, hrvatski zakon se primjenjuje na bilo koga, amerikanci smiju vozit bilo koji auto sa 16 ali kad dodu kod nas nesmiju vozit nista osim skutera.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
S obzirom da imas prijavljeno prebivaliste i valjanu vozacku dozvolu od Bosne ovaj zakon tebe zaobilazi. Znaci nemoze te policija kazniti za kw odnosno za tebe zakon mladog vozaca ne vrijedi. pozdrav
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Zvao sa prometnu policiju u Zagreb,Rijeku i Pulu i nitko mi sa sigurnoscu nemoze rec...jedni kazu da mogu drugi da ne mogu..

Zvao sam i policijskon pravnika u ZG nezna ni on.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Vidi ovako mozes bez problema voziti auto jaci od 80kw..nemaju te na temelju cega kazniti.. zakon kaze; Mladi vozač je vozač u dobi od 16 do 24 godine,
kojem je vozačka dozvola izdana u Republici
Hrvatskoj. Dali ti to nesto govori? uglavnom u zakonu o sigurnosti prometa na cestama ti sve pise..kao i u zakonu o strancima.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Meni je vozacka dozvola izdana u Hrvatskoj,ali morao sam po zakonu promjenit u bosansku u roku od 6mj. a moja HR dozvola vratila se u Hrvatsku diplomatskim kanalima..

15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

kad te zaustave ti njima to sve fino ispricaj i nebudu ti nista naplatili jer to tulci ni neznaju sta napravit u toj situaciji.

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Zar nije bio neki zakon da stranci ne smiju kod nas vozit auto sa HR tablicama osim rent-a-car?

Čini mi se da je netko nešto takvo pričao, al me nije zanimalo previše...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Pozdrav ljudi, jel zna mozda neko adresu gdje se pokazuje da je u europskom zakonodavstvu naše ograničenje za mlade vozače do 22. godine?

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
XXX-Man kaže...

Zar nije bio neki zakon da stranci ne smiju kod nas vozit auto sa HR tablicama osim rent-a-car?

Čini mi se da je netko nešto takvo pričao, al me nije zanimalo previše...

smiju ako taj auto stoji na vozača.Tatov auto kupljen u sloveniji sinek u hrvatskoj nesmije vozit.Zašto?

Zato što bi onda svi kupovali aute vani, tamo ih registrirali , vozili po hrvatskoj i nebi plaili trošarinu i pdv.

[M|C] jokaCRO ingame
12 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

 

 

debili vode drzavu i isti ti debili usvajaju zakone! onda se jos hvale kako su smanjili broj smrtnih slucajeva s tim zakonom! nisu smanjili uopce, ako se nije i povecao, a jedino sto su oni smanjili je broj sati voznje! sto znaci da se broj smrtnih slucajeva samo povecao!

 

druga stvar je ta da ti smijes vozit od 5 ujutro, a u pola 6-do 6 nema ni jednog policajca na cesti! taman kad se urokas ko zmaj, sjednes u auto! netko bi mozda otisao kuci u 2, ali nije mogao zbog glupog zakona! ili da je poveo tatu sa sobom dok vani hvata curičke?!

 

 

 

sto se tice ogranicenja u kilovatima, isto debilno! ne biste vjerovali koliko se sranja moze napraviti s jednom obicnom Matizom (800 ccm)... ono sto su trebali napraviti je to da su od osnovne skole trebali uvesti obrazovanje u svezi toga, i probat bar malo zagasit ovaj nas balkanski mentalitet! obrazovat policiju itd... on meni naplati kaznu zato sto sam obisao preko pune linije! ta puna linija stoji tu jer je nekad bila benzinska, koje vise nema, ali je puna linija ostala! ta ista puna linija je bila isprekidana i uredno se moglo obilazit na tom mjestu prije nego je benzinska napravljena! ali, dogodilo se to da su pijani cestari nakon sto se zatvorila benzinska dosli bojat crte i povukli punu, kojoj tu vise nije mjesto! i onda glupi policajac tamo stoji i jedva ceka!

 

Mislim sta vise reci, vozis sleper i zaustavi te policajac! trazi ti da mu pokazes rez. tockove. pokazes mu ih (2 kom)na to on pita, "a gdje su ostali?" Sta ostali, jbt?! pa koliko bi trebao imat?! kaze on, gospodine koliko imate osovina, toliko i rez. tockova! po osovini jedan rez. tocak!

 

WTF?!?!? sta, da vucem jednu prikolicu za rezervne tockove?! sta bi onda morao da imam labudicu za posebne terete?!

 

 

http://img.tootoo.com/mytootoo/upload/aligold/e5/b9/2722352_e5b9650df810b709dcaa2f56f2b693d5.jpg

 

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2013 23:31 (Bacelj).
Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Bacelj kaže...

 

 

debili vode drzavu i isti ti debili usvajaju zakone! onda se jos hvale kako su smanjili broj smrtnih slucajeva s tim zakonom! nisu smanjili uopce, ako se nije i povecao, a jedino sto su oni smanjili je broj sati voznje! sto znaci da se broj smrtnih slucajeva samo povecao!

 

druga stvar je ta da ti smijes vozit od 5 ujutro, a u pola 6-do 6 nema ni jednog policajca na cesti! taman kad se urokas ko zmaj, sjednes u auto! netko bi mozda otisao kuci u 2, ali nije mogao zbog glupog zakona! ili da je poveo tatu sa sobom dok vani hvata curičke?!

 

 

 

sto se tice ogranicenja u kilovatima, isto debilno! ne biste vjerovali koliko se sranja moze napraviti s jednom obicnom Matizom (800 ccm)... ono sto su trebali napraviti je to da su od osnovne skole trebali uvesti obrazovanje u svezi toga, i probat bar malo zagasit ovaj nas balkanski mentalitet! obrazovat policiju itd... on meni naplati kaznu zato sto sam obisao preko pune linije! ta puna linija stoji tu jer je nekad bila benzinska, koje vise nema, ali je puna linija ostala! ta ista puna linija je bila isprekidana i uredno se moglo obilazit na tom mjestu prije nego je benzinska napravljena! ali, dogodilo se to da su pijani cestari nakon sto se zatvorila benzinska dosli bojat crte i povukli punu, kojoj tu vise nije mjesto! i onda glupi policajac tamo stoji i jedva ceka!

 

Mislim sta vise reci, vozis sleper i zaustavi te policajac! trazi ti da mu pokazes rez. tockove. pokazes mu ih (2 kom)na to on pita, "a gdje su ostali?" Sta ostali, jbt?! pa koliko bi trebao imat?! kaze on, gospodine koliko imate osovina, toliko i rez. tockova! po osovini jedan rez. tocak!

 

WTF?!?!? sta, da vucem jednu prikolicu za rezervne tockove?! sta bi onda morao da imam labudicu za posebne terete?!

 

 

http://img.tootoo.com/mytootoo/upload/aligold/e5/b9/2722352_e5b9650df810b709dcaa2f56f2b693d5.jpg

 

Koliko si samo gluposti napisao... Pišeš tu o nekakvoj statistici jer si uvjeren da je to tako i točka, bez da si ikakve analize radio ili bar pregledao službenu statistiku (ovdje). Ako smatraš da ta puna linija nema nikakvu svrhu onda se obrati lokalnoj samoupravi da se to riješi, ali naravno najlakše je ništa ne raditi i pljuvati po svemu i svakome.

Vremensko ograničenje za mlade vozače više ne postoji ali eto, ti nisi zakon ni pročitao pa si opet uvjeren da je to tako kako ti misliš i točka. Dobro je da ti znaš točno kada policije ima a kada nema. Vjerojatno im ti ideš u nadzor pa sve tako detaljno znaš.

Ograničenja nisu izmišljena za normalne građane već one koje treba dovesti u red. "Da je stoka poslušna ne bi trebao štrik". Znaći, ako se pridržavaš pravila ne bi trebao nikada imati nikakvih problema, ali se ti vjerojatno ne pridržavaš pa si toliko frustriran i ne prihvačaš zakon koji večina građana prihvaća bez ikakvih problema. 

 

Sva ograničenja su namijenjena za one koji odstupaju i predstavljaju opasnost. Odredbe za mlade vozače nisu donešene tek tako, već nakon analiza koliko su do sada "sranja" napravili da bi ih se obuzdalo jer vozilo je oružje od kojeg u RH najviše ljudi strada i nije jednako voziti slab ili jak auto. I tako zbog divljaka na cestama odredbe za mlade vozače su se bile i na mene odnosile što meni isto nije odgovaralo ali sam se pridržavao. Naravno, nisam bio ljut na zakonodavca već na divljake na cesti zbog kojih su i mene bili ograničili, a i dobar dio mladih koji nisu divljali.

 

Da se još nadovežem u svezi mladih vozača... Mladi vozač je vozač u dobi od 16 do 24 godina, a ograničenja za mlade vozače su navedena u čl. 221. ZSPC-a (dolje na slici) tako da se nigdje ne spominje mjesto izdavanja vozačke dozvole što znaći da se ograničenja odnose na sve vozače od 16 do 24 godine, pa tako i za vozače sa inozemnim vozačkim dozvolama.

Scorp21
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 1:36 (Scorp21).
12 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

na moje pisanje gluposti, ti odgovaras jos vecom gluposcu! zakon koji je donesen 20.8.2004. je bio cijeli debilan osim toga jedne stvari, a ta je da svijetla moraju biti upaljena konstantno! onda su promjenili taj zakon i sad svijetla po danu moraju biti upaljena kad se preriktavamo na zimsko racunanje vremen! pazi sad, danas ne moram imat upaljena svijetla a sutra moram! u cemu je razlika izmedju danas i sutra?! onda jedni voze s upaljenim svjetlima, drugi bez itd. vidjet ces kad ti se dogodi da trebas zaobici nekog/nesto i gledas u daljinu i vidis auto ti ide, ali stignes! onda odjednom skontas da taj auto koji ti vidis je drugi auto, a auto ispred njega nisi ni uspio uociti jer nije imao upaljena svijetla za razliku od drugoga auta!

 

btw, samo se nadam da nisi i ti jedan od onih mrljavaca sto mrljave po cestama i obilaznicama voze 60 km/h, prave kolone i pi*darije! po tvom postu bi se nekako moglo zakljucit da ipak jesi...

 

ne kazem da treba vozit ko da si ujrao auto, ali malo nam svima treba zustrine u vozinji! pogotovo ovoj ekipi tu kod nas u slavoniji...

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Scorp21 kaže...

Načelno se slažem s tobom, međutim ne u potpunosti.

 

Prvo, ni ti nisi stavio sliku pravog zakona. Još prošle godine, granica je sa 75kw prebačena na 80kw.

Druga stvar, postoji puno jednostavniji način za riješiti "divljake na ulici". Visoke kazne, oduzimanje vozačke na duže vremenske eriode i slično..

 

Na dalje, večina ljudi si nemože priuštiti doma 2 vozila, tako da "otac i sin" (ili bilo koji drugi spol od ukučana) uglavnom voze isto auto. Sad ako otac recimo konstantno putuje, njemu sigurno neće biti u interesu da ima neko gradsko auto, već će kupiti "limuzinu" sa nekim normalnim dizel motorom. Koliko takvih motora danas ima ispod 80kw? Jesi ikad pokušao voziti automobil od preko 1500kg sa motorom od 100ks?

 

I što se onda događa, imaju dva moguća scenarija:

 

Jedan; sin se šverca sa autom od starog, i u to vrijeme pobere xx kazni za vožnju prejakog automobila.

 

Dva; Sin se ne šverca i onda sa 24 godine, prvi put počne voziti automobil, i naravno s tim da je polagao prije 6 godina, tad je zadnji put i vozio, što misliš kako će on voziti na ulici?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
rooswelt1991 kaže...
Scorp21 kaže...

Načelno se slažem s tobom, međutim ne u potpunosti.

 

Prvo, ni ti nisi stavio sliku pravog zakona. Još prošle godine, granica je sa 75kw prebačena na 80kw.

Druga stvar, postoji puno jednostavniji način za riješiti "divljake na ulici". Visoke kazne, oduzimanje vozačke na duže vremenske eriode i slično..

 

Na dalje, večina ljudi si nemože priuštiti doma 2 vozila, tako da "otac i sin" (ili bilo koji drugi spol od ukučana) uglavnom voze isto auto. Sad ako otac recimo konstantno putuje, njemu sigurno neće biti u interesu da ima neko gradsko auto, već će kupiti "limuzinu" sa nekim normalnim dizel motorom. Koliko takvih motora danas ima ispod 80kw? Jesi ikad pokušao voziti automobil od preko 1500kg sa motorom od 100ks?

 

I što se onda događa, imaju dva moguća scenarija:

 

Jedan; sin se šverca sa autom od starog, i u to vrijeme pobere xx kazni za vožnju prejakog automobila.

 

Dva; Sin se ne šverca i onda sa 24 godine, prvi put počne voziti automobil, i naravno s tim da je polagao prije 6 godina, tad je zadnji put i vozio, što misliš kako će on voziti na ulici?

Iznosis puno teza'sto bi bilo kad bi bilo' Po meni zakon o mladim vozacima nije potreban zbog samog iskustva, nego zbog zrelosti vozaca. Klinci sa 18 godina nemaju kaj raditi u autu od 150 ks. 

Predpostavlja se da ako polozis vozacki, da bus i vozio, ne? Ili mislis cekti 10 godina.. 

Osobno imam golfa 4 sa 1490 kg i 100 ks koji moze potegnuti do 210km/h. Suludo i previse a moze ga voziti 18-godisnjak.

[M|C] jokaCRO ingame
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice